PL195241B1 - Sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście i urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście - Google Patents

Sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście i urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście

Info

Publication number
PL195241B1
PL195241B1 PL99347317A PL34731799A PL195241B1 PL 195241 B1 PL195241 B1 PL 195241B1 PL 99347317 A PL99347317 A PL 99347317A PL 34731799 A PL34731799 A PL 34731799A PL 195241 B1 PL195241 B1 PL 195241B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sausage
sausages
outlet
mass
conveyor
Prior art date
Application number
PL99347317A
Other languages
English (en)
Other versions
PL347317A1 (en
Inventor
Andreas Breu
Hubert Kott
Original Assignee
Breuko Gmbh Fleisch Und Wurstw
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE29813782U external-priority patent/DE29813782U1/de
Priority claimed from DE29902102U external-priority patent/DE29902102U1/de
Application filed by Breuko Gmbh Fleisch Und Wurstw filed Critical Breuko Gmbh Fleisch Und Wurstw
Publication of PL347317A1 publication Critical patent/PL347317A1/xx
Publication of PL195241B1 publication Critical patent/PL195241B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23LFOODS, FOODSTUFFS, OR NON-ALCOHOLIC BEVERAGES, NOT COVERED BY SUBCLASSES A21D OR A23B-A23J; THEIR PREPARATION OR TREATMENT, e.g. COOKING, MODIFICATION OF NUTRITIVE QUALITIES, PHYSICAL TREATMENT; PRESERVATION OF FOODS OR FOODSTUFFS, IN GENERAL
    • A23L13/00Meat products; Meat meal; Preparation or treatment thereof
    • A23L13/60Comminuted or emulsified meat products, e.g. sausages; Reformed meat from comminuted meat product
    • A23L13/65Sausages
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A21BAKING; EDIBLE DOUGHS
    • A21DTREATMENT, e.g. PRESERVATION, OF FLOUR OR DOUGH, e.g. BY ADDITION OF MATERIALS; BAKING; BAKERY PRODUCTS; PRESERVATION THEREOF
    • A21D13/00Finished or partly finished bakery products
    • A21D13/30Filled, to be filled or stuffed products
    • A21D13/31Filled, to be filled or stuffed products filled before baking
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A22BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
    • A22CPROCESSING MEAT, POULTRY, OR FISH
    • A22C11/00Sausage making ; Apparatus for handling or conveying sausage products during manufacture
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A22BUTCHERING; MEAT TREATMENT; PROCESSING POULTRY OR FISH
    • A22CPROCESSING MEAT, POULTRY, OR FISH
    • A22C11/00Sausage making ; Apparatus for handling or conveying sausage products during manufacture
    • A22C11/001Machines for making skinless sausages, e.g. Frankfurters, Wieners

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Nutrition Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
  • Processing Of Meat And Fish (AREA)
  • Bakery Products And Manufacturing Methods Therefor (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania kielbas, zwlaszcza kielbas za- piekanych w ciescie, przez wytlaczanie masy kielbasianej zawierajacej proteiny lub mieso i obróbke cieplna w zakre- sie temperatur typowym dla zastosowanych skladników masy kielbasianej, znamienny tym, ze wytloczonym por- cjom masy kielbasianej nadaje sie ksztalt, korzystnie ksztalt kregu lub spirali i bezposrednio po nadaniu ksztaltu parzy sie i/lub smazy sie i na powierzchni masy formuje sie natu- ralna skórke, po czym uformowane porcje otacza sie cia- stem i calosc piecze sie, a po upieczeniu produkt ewentual- nie gleboko zamraza sie. 5. Urzadzenie do wytwarzania kielbas, zwlaszcza kiel- bas zapiekanych w ciescie, znamienne tym, ze ma nosna konstrukcje (6) z napedem (7) umozliwiajacym poruszanie sie jej w co najmniej dwóch kierunkach osiowych (A, B), prostopadlych do siebie oraz zamocowane na tej konstrukcji kanaly zasilajace (9), zakonczone otworami wylotowymi (10), wyladowujacymi porcje masy kielbasianej, a ponadto ma korytko (4) znajdujace sie ponizej otworów wylotowych (10), którego dno jest równolegle do plaszczyzny utworzonej przez otwory wylotowe (10). PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście i urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście.
Wytwarzanie kiełbas przez wytłaczanie masy kiełbasianej zawierającej proteiny i/lub mięso, na powierzchnię usytuowaną poniżej otworu wylotowego wytłaczarki i formowanie na tej powierzchni pożądanego kształtu, korzystnie kręgu lub spirali jest znane.
Znane też są urządzenia, w których kanał wylotowy wytłaczarki jest połączony z elastycznymi kanałami znajdującymi się na nośnej ruchomej konstrukcji, umożliwiającej przesuwanie otwartego spustu względem powierzchni, na której jest układana wytłoczona masa kiełbasiana.
Jest też znane modyfikowanie masy kiełbasianej przez poddanie jej obróbce termicznej, na przykład poprzez parzenie lub poddanie działaniu pary.
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście, przez wytłaczanie masy kiełbasianej zawierającej proteiny lub mięso i obróbkę cieplną w zakresie temperatur typowym dla zastosowanych składników masy kiełbasianej, który charakteryzuje się tym, że wytłoczonym porcjom masy kiełbasianej nadaje się kształt, korzystnie kształt kręgu lub spirali i bezpośrednio po nadaniu kształtu parzy się i/lub smaży się i na powierzchni masy formuje się naturalną skórkę, po czym uformowane porcje otacza się ciastem i całość piecze się, a po upieczeniu produkt ewentualnie głęboko zamraża się.
W sposobie według wynalazku korzystnie stosuje się masę kiełbasianą wytworzoną z mięsa, a zwłaszcza z wieprzowiny lub wołowiny.
Korzystnie wytłacza się porcje masy kiełbasianej mające przekrój 0,1 do 2,0 cm i korzystnie po upieczeniu produkt głęboko zamraża się.
Przedmiotem wynalazku jest też urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście. Urządzenie to charakteryzuje się tym, że ma nośną konstrukcję z napędem umożliwiającym poruszanie się jej w co najmniej dwóch kierunkach osiowych A, B, prostopadłych do siebie oraz ma zamocowane na tej konstrukcji kanały zasilające, zakończone otworami wylotowymi wyładowującymi porcje masy kiełbasianej, a ponadto ma korytko znajdujące się poniżej otworów wylotowych, którego dno jest równoległe do płaszczyzny utworzonej przez otwory wylotowe.
Korzystnie w urządzeniu według wynalazku korytko ma dno utworzone przez taśmę przenośnika lub przez arkusze metalowe znajdujące się na przenośniku, a otwory wylotowe tworzą na nośnej konstrukcji kilka rzędów, przy czym w każdym rzędzie znajduje się co najmniej jeden otwór wylotowy. Jest szczególnie korzystne jeżeli w każdym rzędzie znajduje się co najmniej dwa, a zwłaszcza więcej niż dwa otwory wylotowe, a także jeżeli rzędy otworów wylotowych są ułożone równolegle do kierunku przenoszenia taśmy przenośnika.
W urządzeniu według wynalazku korzystnie każdy z otworów wylotowych stanowi otwarte zakończenie elastycznego kanału zasilającego, w szczególności węża i korzystnie każdy z otworów wylotowych jest połączony z wylotem maszyny do formowania kiełbasy.
Przenośnik w urządzeniu według wynalazku ma korzystnie napęd uruchamiany cyklicznie.
Stosowanie sposobu i urządzenia według wynalazku pozwala na proste i ekonomiczne wytwarzanie kiełbas. Wytworzenie w jednym procesie technologicznym pożądanego kształtu kiełbasy i szybkie utrwalenie tego kształtu pozwala na wyeliminowanie z procesu najpierw wtłaczania masy do osłonki, a następnie usuwania tej osłonki przed otaczaniem kiełbasy ciastem i pieczeniem.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunkach, na których fig. 1 przedstawia uproszczony rzut boczny urządzenia, fig. 2 - widok z góry urządzenia przedstawionego na fig. 1; fig. 3 - uproszczony widok z góry kiełbasy bez skórki w kształcie kręgu, wytwarzanej w urządzeniu przedstawionym na fig. 1 i 2; fig. 4 - przekrój dwóch zwojów kiełbasy, odpowiadający linii l - I na fig. 1 oraz fig. 5 - kiełbasę otoczoną ciastem po upieczeniu.
Urządzenie 1, schematycznie przedstawione na fig. 1 i 2, jest stosowane do wytwarzania lub nadawania kształtu kiełbasom 2, korzystnie kształtu kręgu lub spirali. Kiełbasy są formowane z masy kiełbasianej zawierającej proteiny i/lub mięso, bez skórki i następnie są poddawane obróbce termicznej, na przykład parą, w celu modyfikacji zewnętrznej powierzchni kiełbasy i utworzenia naturalnej skórki, a także w celu utrwalenia nadanego kształtu.
Urządzenie 1 składa się zasadniczo z przenośnika 3 stanowiącego taśmę lub inny odpowiedni element. Przenośnik 3 tworzy górną poziomą podstawę dla korytek 4 lub innych podłoży do układania
PL 195 241 B1 wytłoczonej masy kiełbasianej. Na skutek ruchu przenośnika 3 uformowane porcje masy kiełbasianej 2 przemieszczają się do stanowiska obróbki termicznej 5, pokazanego na fig. 2.
Nośna konstrukcja 6 jest umieszczona powyżej poziomu przenoszenia przenośnika 3, oddalona od niego i zasadniczo równoległa do poziomej górnej strony przenośnika 3, a zatem znajduje się w pewnej odległości od odpowiedniego korytka 4. Nośna konstrukcja 6, która, w przedstawionym przykładzie realizacji, jest zaznaczona jako rama, porusza się ruchem oscylacyjnym dzięki napędowi 7, odpowiednio do obustronnej strzałki A, zarówno w kierunku przenoszenia przenośnika 3 jak i w kierunku przeciwnym do tego kierunku przenoszenia, i odpowiednio do obustronnej strzałki B w kierunku poziomym i poprzecznie do kierunku przenoszenia przenośnika 3. Ruch przenośnika 3 jest kontrolowany przez elektroniczne urządzenie kontrolujące 8 lub przez oprogramowanie znajdujące się w wymienionym urządzeniu kontrolującym.
Każdy z kanałów zasilających 9, korzystnie węży jest przymocowany do nośnej konstrukcji 6 w miejscu otwartego zakończenia, w taki sposób, że każdy otwór wylotowy 10 jest położony przeciwległe do górnego poziomu przenośnika 3 i w pewnej odległości od jego górnego poziomu lub od górnego poziomu korytek 4 znajdujących się na przenośniku 3. W przedstawionym przykładzie wykonania kanały zasilające 9 mają tak umieszczone swe zakończenia na konstrukcji nośnej 6, że tworzą kilka grup krzyżujących się z kierunkiem przenoszenia przenośnika 3. Jest to w sumie cztery grupy, z których każda zawiera trzy kanały zasilające 9 lub ich otwory wylotowe 10, ułożone w każdej grupie w kierunku przenoszenia przenośnika 3. Na konstrukcji nośnej 6 znajduje się w sumie 12 kanałów zasilających 9 oraz ich zakończeń, tzn. otworów wylotowych 10. Każdy z kanałów zasilających 9 jest połączony z wylotem 11 maszyny do formowania kiełbasy, nie pokazanej na rysunku, która dostarcza masę kiełbasianą pod określonym ciśnieniem do kanałów zasilających 9 tak, że masa kiełbasiana jest wytłaczana z każdego otworu wylotowego 10 i może być deponowana jako odcinek kiełbasy na korytku 4 umieszczonym pod konstrukcją nośną 6. W trakcie procesu konstrukcja nośna 6 porusza się dzięki napędowi 7 tak, że każdy odcinek kiełbasy, który jest deponowany, tworzy kiełbasę 2 o kształcie kręgu lub spirali.
W przedstawionym przykładzie wykonania w jednym etapie przetwórczym na oczekujących korytkach 4 może być uformowanych jednocześnie 12 kiełbas. Oczywiście, liczba rzędów i grup otworów wylotowych 10 lub liczba kanałów zasilających 9 może być znacznie większa.
Maszyna do formowania kiełbasy jest uruchamiana w sposób nieciągły, tj. po uformowaniu kiełbas 2 na korytku 4 dalsze dostarczanie masy kiełbasianej do węży 9 jest przerywane, aż następne korytko 4 nie zostanie przesunięte przez przenośnik 3 pod konstrukcję nośną 6. Również przenośnik 3 jest uruchamiany w sposób nieciągły lub cykliczny, tj. przenośnik jest wyłączany w trakcie formowania kiełbas 2. Gdy proces jest już zakończony, tj. kiełbasy 2 zostaną umieszczone w korytku 4 w postaci kręgu lub spirali, przenośnik 3 jest włączany i porusza się, dopóki nowe korytko 4 nie znajdzie się pod konstrukcją nośną 6.
Figury 3 i 4 przedstawiają kiełbasę 2, która została wytworzona jako kiełbasa bez skórki z masy kiełbasianej lub wypełniona odpowiednią bazą mięsną. Bez skórki, według niniejszego wynalazku, oznacza, że wewnętrzna powłoka lub skórka 103 kiełbasy 2 nie jest formowana jako naturalna skórka, ani też jako sztuczna osłonka, ale że zewnętrzna skórka 103 jest wytwarzana z masy 102 poprzez odpowiednie modyfikowanie masy kiełbasianej, tj. poprzez parzenie w gorącej lub wrzącej wodzie lub parą, wskutek czego proteina z masy 102 na zewnętrznej powierzchni kiełbasy 2 tworzy skórkę 103, która utrzymuje kiełbasę lub masę w całości. Odpowiednie do wytwarzania masy są rodzaje mięsa zwykle stosowane do wyrobu kiełbas, takie jak wołowina i wieprzowina oraz typowe dodatki i przyprawy.
Jak ujawniono powyżej, kiełbasa 2 stanowi odcinek kiełbasy o określonej długości, zwinięty w krąg lub w spiralę, przy czym połączenie 104 pomiędzy sąsiednimi zwojami jest wytwarzane poprzez modyfikowanie masy 102, która, poprzez parzenie w gorącej lub wrzącej wodzie i/lub parą, tworzy skórkę 103.
Na fig. 5 pokazana jest kiełbasa 102 otoczona ciastem. Ciasto jest wytwarzane z mąki i innych typowych składników i po otoczeniu nim kiełbasy 102 i upieczeniu tworzy wypiekany artykuł 106 podobny do nadziewanej bułki. Do celów transportu i/lub przechowywania, wypiekany artykuł 106 jest głęboko lub szybko zamrażany.
Wynalazek ujawniono powyżej na przykładzie konkretnych rozwiązań, ale możliwe jest wprowadzanie licznych modyfikacji tych opisanych rozwiązań. Na przykład, jest możliwe utrwalanie kształtu kiełbas 2 za pomocą szybkiego zamrażania lub mrożenia i w takim przypadku stanowisko 5 jest stanowiskiem zamrażania.
PL 195 241 B1
Jest też możliwe umieszczenie zakończeń węży 10 na prowadnicy, która jest prowadzona na konstrukcji nośnej lub ramie 6, przykładowo w kierunku obustronnej strzałki B i poruszana przez napęd, podczas gdy napęd konstrukcji nośnej 6 jest poruszany w kierunku osi poziomej rozciągniętej prostopadle do tego ruchu, na przykład w kierunku obustronnej strzałki A. Oba napędy są kontrolowane przez urządzenie kontrolne 8.

Claims (12)

Zastrzeżenia patentowe
1. Sposób wytwarzania kiełbas, kiełbas zapiekanych w cieście, przez wytłaczanie masy kiełbasianej zawierającej proteiny lub mięso i obróbkę cieplną w zakresie temperatur typowym dla zastosowanych składników masy kiełbasianej, znamienny tym, że wytłoczonym porcjom masy kiełbasianej nadaje się kształt, korzystnie kształt kręgu lub spirali i bezpośrednio po nadaniu kształtu parzy się i/lub smaży się i na powierzchni masy formuje się naturalną skórkę, po czym uformowane porcje otacza się ciastem i całość piecze się, a po upieczeniu produkt ewentualnie głęboko zamraża się.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym. że stosuje się masę kiełbasianą wytworzoną z mięsa, korzystnie wieprzowiny lub wołowiny.
3. Sposób według zasttz. 1, znamiennn tym, ζθ wybacza sśę porcje masy kiełbasianeł o przekroju w zakresie 0,1 i 2,0 cm.
4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że po upieczeniu produkt głęboko zamraża się.
5. Urządzenie do wyywarzania kiełbas, zwłaszcza kke-bas zapiekanych w οϊθόοϊθ, znamienne tym, że ma nośną konstrukcję (6) z napędem (7) umożliwiającym poruszanie się jej w co najmniej dwóch kierunkach osiowych (A, B), prostopadłych do siebie oraz zamocowane na tej konstrukcji kanały zasilające (9), zakończone otworami wylotowymi (10), wyładowującymi porcje masy kiełbasianej, a ponadto ma korytko (4) znajdujące się poniżej otworów wylotowych (10), którego dno jest równo ległe do płaszczyzny utworzonej przez otwory wylotowe (10).
6. Urządzeniewedług zć^^Str^. 5, znai-minne tym, że ma korbko 14), któreeo dno j esS ujworzone przez taśmę przenośnika (3) lub przez arkusze metalowe znajdujące się na przenośniku (3).
7. Urządzenie według zasStz. 5 albo 6, znamienne tym, że obwory wylotowe (10) tworzą na nośnej konstrukcji (6) kilka rzędów, przy czym w każdym rzędzie znajduje się co najmniej jeden otwór wylotowy (10).
8 Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że w każdym rzędzie znajduje się co najmniej dwa, a korzystnie więcej niż dwa otwory wylotowe (10).
9. Ur^^£^c^^^-n^w^-^łtg3 zastoz. 7, znamiennn tym, że szędy oo^c^r^c^^ wylo-owych110) są uuożone równolegle do kierunku przenoszenia taśmy przenośnika (3).
10. Urząddenie weeR-iu ζθι^ζ. 5, tym, żżkaażd z DOworów wylo-owych1(0) sSanowi otwarte zakończenie elastycznego kanału zasilającego (9), korzystnie węża.
11. Urząddenieweeługzastłz. 5, tym, Ze kaażdz ζ^νοη^ wylo-owych 1(O0jjsS połączony z wylotem (11) maszyny do formowania kiełbasy.
12. Urządzenie według zasSrz. 5, znamienne tym. że ma przenośnik (3) z napędem uruchamianym cyklicznie.
PL99347317A 1998-08-01 1999-07-28 Sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście i urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście PL195241B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29813782U DE29813782U1 (de) 1998-08-01 1998-08-01 Backware
DE29902102U DE29902102U1 (de) 1999-02-08 1999-02-08 Vorrichtung zum Herstellen von Eßwürsten
PCT/DE1999/002279 WO2000007449A2 (de) 1998-08-01 1999-07-28 Verfahren sowie vorrichtung zum herstellen von esswürsten sowie auf eine unter verwendung einer solchen wurst hergestellten backware

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL347317A1 PL347317A1 (en) 2002-03-25
PL195241B1 true PL195241B1 (pl) 2007-08-31

Family

ID=26061720

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99347317A PL195241B1 (pl) 1998-08-01 1999-07-28 Sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście i urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście

Country Status (9)

Country Link
JP (1) JP2002522034A (pl)
CN (1) CN1235488C (pl)
AU (1) AU766423B2 (pl)
BR (1) BR9912843A (pl)
CA (1) CA2339171C (pl)
CZ (1) CZ300319B6 (pl)
HU (1) HUP0103588A3 (pl)
PL (1) PL195241B1 (pl)
WO (1) WO2000007449A2 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102870845A (zh) * 2012-10-26 2013-01-16 江苏长寿集团股份有限公司 一种热狗的制作方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE473004C (de) * 1927-12-03 1929-03-08 Jacob Samuel Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Wurstwaren ohne Darmhuelle o. dgl.
DE814715C (de) * 1948-12-24 1951-09-24 Walter Schaefer Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Wuersten ohne Darm
DE4032574A1 (de) * 1990-10-13 1992-04-16 Knecht Gmbh Maschbau Verfahren und vorrichtung zur herstellung hautloser bratwuerste
DE9105242U1 (de) * 1991-04-29 1992-12-03 Fleischwarenfabrik Waltner GmbH, 5000 Köln Vorrichtung zum automatischen Legen und Formen von Wurstlängen, insbesondere Bratwurst
EP0893063B1 (de) * 1997-07-22 2002-01-09 Breuko GmbH, Fleisch- und Wurstwarenvertrieb Esswurst, insbesondere Brat- oder Grillwurst, Vorrichtung sowie Verfahren zum Herstellen von darmlosen Esswürsten

Also Published As

Publication number Publication date
CN1317935A (zh) 2001-10-17
WO2000007449A3 (de) 2000-06-08
BR9912843A (pt) 2001-10-16
CZ2001369A3 (cs) 2002-05-15
WO2000007449A2 (de) 2000-02-17
CZ300319B6 (cs) 2009-04-22
HUP0103588A3 (en) 2003-07-28
AU766423B2 (en) 2003-10-16
CA2339171A1 (en) 2000-02-17
AU6186399A (en) 2000-02-28
JP2002522034A (ja) 2002-07-23
CA2339171C (en) 2005-09-27
HUP0103588A2 (hu) 2002-02-28
CN1235488C (zh) 2006-01-11
PL347317A1 (en) 2002-03-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7182683B2 (en) Casingless food production methods, systems, and associated traveling matable mold shells
US20070072529A1 (en) Casingless food production methods, systems, and associated wrappable coverings
KR19990021905A (ko) 원뿔형 식품 및 그의 제조방법
CN107279823B (zh) 一种鱼豆腐生产线
US4184418A (en) Apparatus for preparing taco shells
PL195241B1 (pl) Sposób wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście i urządzenie do wytwarzania kiełbas, zwłaszcza kiełbas zapiekanych w cieście
KR102375056B1 (ko) 소성식품의 제조방법 및 소성식품의 제조장치
US3450027A (en) Apparatus for the frying and roasting of comestibles
CA2326736C (en) Method and apparatus for preparing food products for further processing
US6187362B1 (en) Process for producing helical or spiral sausages
CN112869060B (zh) 一种鱼豆腐熟化生产线
ES2000421B3 (es) Dispositivo para el centrado y formado de piezas de masa de pan o similar.
ZA200100908B (en) Method and device for producing sausages and bakery article prepared with this sausage.
RU2125799C1 (ru) Способ изготовления пищевого продукта из теста с различными начинками
US3444826A (en) Method and apparatus for making a baked edible tubular product
JP2004208837A (ja) 厚玉子焼の焼成方法および焼成装置
MXPA01001227A (en) Method and device for producing sausages and bakery article prepared with this sausage
JP7436762B1 (ja) スフレパンケーキ製造方法及び装置
JPH01228440A (ja) ハンバーグ生地製造方法
JPS6232861A (ja) 食品の製造方法
RU1818044C (ru) Лини производства изделий из теста с начинкой
WO2005039325A1 (ja) 結着状食品の成形装置、成形方法および製造方法
KR20200089407A (ko) 표면에 구운 층을 구비한 생면, 그 생면 제조장치 및 제조방법
IES981088A2 (en) A method for preparing a poultry product
JPH0654761A (ja) フライヤの天ぷら揚げ装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120728