PL189209B1 - Pojemnik i opakowany produkt zawierający pojemnik - Google Patents

Pojemnik i opakowany produkt zawierający pojemnik

Info

Publication number
PL189209B1
PL189209B1 PL96324506A PL32450696A PL189209B1 PL 189209 B1 PL189209 B1 PL 189209B1 PL 96324506 A PL96324506 A PL 96324506A PL 32450696 A PL32450696 A PL 32450696A PL 189209 B1 PL189209 B1 PL 189209B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container
foil insert
layer
foil
laminate
Prior art date
Application number
PL96324506A
Other languages
English (en)
Other versions
PL324506A1 (en
Inventor
Peter Haugk
Teresa Pavlak
Donald P. Losier
Scott D. Docken
Rodney R. Prochaska
David N. Segner
Original Assignee
Colgate Palmolive Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Colgate Palmolive Co filed Critical Colgate Palmolive Co
Publication of PL324506A1 publication Critical patent/PL324506A1/xx
Publication of PL189209B1 publication Critical patent/PL189209B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D23/00Details of bottles or jars not otherwise provided for
    • B65D23/12Means for the attachment of smaller articles
    • B65D23/14Means for the attachment of smaller articles of tags, labels, cards, coupons, decorations or the like
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B05SPRAYING OR ATOMISING IN GENERAL; APPLYING FLUENT MATERIALS TO SURFACES, IN GENERAL
    • B05BSPRAYING APPARATUS; ATOMISING APPARATUS; NOZZLES
    • B05B11/00Single-unit hand-held apparatus in which flow of contents is produced by the muscular force of the operator at the moment of use
    • B05B11/0005Components or details
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B05SPRAYING OR ATOMISING IN GENERAL; APPLYING FLUENT MATERIALS TO SURFACES, IN GENERAL
    • B05BSPRAYING APPARATUS; ATOMISING APPARATUS; NOZZLES
    • B05B15/00Details of spraying plant or spraying apparatus not otherwise provided for; Accessories
    • B05B15/30Dip tubes
    • B05B15/37Dip tubes with decorative elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Table Devices Or Equipment (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Containers Having Bodies Formed In One Piece (AREA)
  • Toys (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Tubes (AREA)
  • Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

1 . Pojemnik, który ma przynajmniej jedna, za- sadniczo przezroczysta powierzchnie, majacy wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku znajduje sie wkladka foliowa, znamienny tym, ze na wkladce foliowej (44) znaj- duje sie wzór, który jest dopelniajacy w stosunku do wzoru na przynajmniej jednej powierzchni (32, 67) pojemnika (30), przy czym ta wkladka foliowa (44) ma taka dlugosc i szerokosc, ze kazdy z tych wymia- rów jest równy co najmniej polowie odpowiedniego, wewnetrznego wymiaru pojemnika. 23. Opakowany produkt zawierajacy pojemnik, który ma przynajmniej jedna, zasadniczo przezro- czysta powierzchnie, majacy wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojem- niku tym znajduje sie wkladka foliowa oraz jego zawartosc, znamienny tym, ze wkladka foliowa (44) jest w pierwszym kolorze, zawartosc pojemnika (30) jest w drugim kolorze, przy czym pierwszy kolor daje w polaczeniu z drugim kolorem taki efekt, ze opakowany produkt 1 folia sa zasadniczo bezbarwne FIG. 4 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem niniejszego wynalazku jest pojemnik, który posiada trójwymiarowe wzory stanowiące część jego struktury. W szczególności przedmiotem wynalazku jest pojemnik,
189 209 który posiada wewnątrz dekoracyjną folię zaopatrzoną we wzory, dopełniające wzory znajdujące się na powierzchniach pojemnika.
Przedmiotem niniejszego wynalazku jest również opakowany produkt zawierający pojemnik.
Istnieje ciągła potrzeba opracowywania coraz lepszej dekoracji pojemników, a zwłaszcza butelek. Zazwyczaj uzyskuje się to przez stosowanie etykiet mocowanych do jednej lub więcej powierzchni zewnętrznych pojemnika. W przypadku, gdy pojemniki te są nieprzezroczyste lub prawie nieprzezroczyste konieczne jest mocowanie etykiet do zewnętrznej powierzchni pojemników. Jednakże, gdy pojemnik jest przezroczysty, lub zasadniczo przezroczysty, etykietę lub inną dekorację można umieścić wewnątrz pojemnika zwłaszcza, gdy ciecz znajdująca się w pojemniku jest również przezroczysta lub zasadniczo przezroczysta. W takich przypadkach, etykiety lub inne dekoracje mogą być zamocowane do wewnętrznej powierzchni butelki lub mogą nawet unosić się cieczy w butelce.
Dodatkowo można wyobrazić sobie, że etykieta znajdująca się na jednej powierzchni butelki daje wspólny efekt estetyczny z etykietą znajdującą się na drugiej powierzchni butelki.
W amerykańskim opisie patentowym nr 1,647,175 ujawniono pojemnik posiadający dekoracyjny element, który jest zamocowany do spodniej ścianki butelki. Ten dekoracyjny element znajduje się w całości wewnątrz butelki. W amerykańskim opisie patentowym nr 716,759 ujawniono pojemnik z etykietą na dwóch wewnętrznych ściankach. Każda etykieta widoczna jest przez ściankę, do której jest zamocowana. W amerykańskich opisach patentowych nr 635,098, nr 2,305,890 i nr 4,115,939 ujawniono współpracujące ze sobą etykiety, które są mocowane do dwóch zewnętrznych powierzchni butelek. Oznacza to, że etykiety zawierają informację lub cechy dekoracyjne, które nakładają się na siebie w linii wzroku.
Inny typ etykiety lub dekoracyjnej cechy stanowi element zawieszony wewnątrz pojemnika. Oznacza to, ze nie jest on zamocowany do ścianki pojemnika. Takie etykiety są ujawnione w amerykańskich opisach patentowych nr 713,606 i nr 956,937 oraz w amerykańskim opisie patentowymi nr 2,356,399, gdzie etykieta ma zasadniczo kształt wnętrza butelki. Medyczna etykieta, która znajduje się wewnątrz pojemnika, ale nie jest zamocowana do powierzchni pojemnika jest ujawniona w amerykańskim opisie patentowym nr 4,871,077 a także w dokumencie japońskim nr 404201853A z dodatkową informacją, że dekoracja ta może być trójwymiarowa.
Struktura etykiet lub elementów dekoracyjnych wewnątrz pojemników została ujawniona w amerykańskim opisie patentowym nr 1,842,987. W tym przypadku dekoracyjna część etykiety lub dekoracji jest przykryta nośnikiem, który nie jest rozpuszczalny w materiale zawartym w pojemniku, lub alternatywnie, etykieta lub inna dekoracja umieszczona jest pomiędzy dwiema foliami. Opracowano sposób zamocowania wzoru na etykiecie lub dekoracji i sposoby ochrony tego wzoru przed utratą jakości wskutek działania substancji znajdujących się wewnątrz pojemnika.
Pojemnik według wynalazku, mający przynajmniej jedną, zasadniczo przezroczystą powierzchnię oraz wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku znajduje się wkładka foliowa, charakteryzuje się tym, że na wkładce foliowej znajduje się wzór, który jest dopełniający w stosunku do wzoru na przynajmniej jednej powierzchni pojemnika, przy czym ta wkładka foliowa ma taką długość i szerokość, że każdy z tych wymiarów jest równy co najmniej połowie odpowiedniego, wewnętrznego wymiaru pojemnika.
Korzystnie, na drugiej powierzchni pojemnika, znajduje się dopełniający wzór, przy czym wzory są tak rozmieszczone, że pokrywają się w linii wzroku.
Materiał wkładki foliowej oraz materiał pojemnika mogą być takie same lub mogą być różne.
W korzystnym wariancie wynalazku przynajmniej pojemnik bądź wkładka foliowa, jest wykonany z tworzywa sztucznego z grupy, na którą składają się polieny, poliestry, styreny, poliwęglany, polichlorki winylu, poliakrylany, poliamidy, tworzywa celulozowe, oraz ich przezroczyste i półprzezroczyste kopolimery i mieszanki.
Również korzystnie, wkładka foliowa jest laminatem, który ma przynajmniej dwie warstwy z dekoracją na powierzchni jednej z warstw, przy czym warstwy te mogą być wykonane z takiego samego tworzywa sztucznego lub z różnych tworzyw sztucznych.
189 209
W korzystnym wariancie przynajmniej wkładka foliowa bądź pojemnik wykonane są głównie z polietylenu tereftelanowego, ewentualnie wkładka foliowa jest laminatem zawierającym polietylen tereftelanowy oraz polimer zawierający polien.
Wkładka foliowa korzystnie ma kształt prostokątny, przy czym jej dolne krawędzie są zaokrąglony lub jej dolna część jest paraboliczna, ewentualnie wkładka foliowa ma kształt eliptyczny.
Wkładka foliowa może mieć przy górnej krawędzi wrąb przynajmniej częściowo otaczający zanurzoną w pojemniku rurkę, zaś pojemnik korzystnie zaopatrzony jest w elementy utrzymujące wkładkę foliową w stabilnej pozycji w pojemniku.
W kolejnym, korzystnym wariancie wynalazku, na przedniej ściance pojemnika znajduje się wzór, na tylnej ściance znajduje się wzór, między przednią ścianką a tylną ścianką znajduje się wkładka foliowa mająca otwory w dekoracyjnym kształcie, zaś wzory i otwory są tak rozmieszczone, że pokrywają się w linii wzroku, ewentualnie wzory i otwory wzajemnie się uzupełniają.
Korzystnie, wkładka foliowa wykonana jest z laminatu, posiadającego pierwszą warstwę i drugą warstwę, przy czym pierwsza warstwa jest związana z drugą warstwą za pomocą czynnego chemicznie lepiszcza, lub lepiszcza działającego pod wpływem nacisku, ewentualnie lepiszcza utwardzanego światłem ultrafioletowym, bądź też lepiszcza utwardzanego pod wpływem ciepła, czy też lepiszcza na bazie rozpuszczalnika.
Opakowany produkt według wynalazku, zawierający pojemnik, który ma przynajmniej jedną, zasadniczo przezroczystą powierzchnię, mający wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku tym znajduje się wkładka foliowa oraz jego zawartość, charakteryzuje się tym, że wkładka foliowa jest w pierwszym kolorze, zawartość pojemnika jest w drugim kolorze, przy czym pierwszy kolor daje w połączeniu z drugim kolorem taki efekt, że opakowany produkt i folia są zasadniczo bezbarwne.
Tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest pojemnik, tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa i zawartość pojemnika korzystnie mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
W innym wariancie tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa i zawartość pojemnika mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
Według innej odmiany wynalazku opakowany produkt zawierający pojemnik, który ma przynajmniej jedną, zasadniczo przezroczystą powierzchnię, mający wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku tym znajduje się wkładka foliowa oraz jego zawartość, charakteryzuje się tym, że wkładka foliowa jest w pierwszym kolorze, zawartość pojemnika, ewentualnie opakowany produkt jest w drugim kolorze, przy czym pierwszy kolor daje w połączeniu z drugim kolorem taki efekt, że opakowany produkt, pojemnik i folia są zasadniczo bezbarwne.
Korzystnie, tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest pojemnik, tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa i zawartość pojemnika mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
W innym wariancie, tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa i zawartość pojemnika mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
Tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest pojemnik, tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa i zawartość pojemnika mogą też mieć współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,25.
Zaletą wynalazku jest to, że laminat, w przeciwieństwie do dekoracji, posiada zasadniczo ten sam współczynnik załamania światła co zawarta w pojemniku ciecz, dzięki czemu laminat, w przeciwieństwie do dekoracji, znika w zawartej w pojemniku cieczy. Wzór (dekoracja) wygląda więc jakby unosił się w cieczy zawartej w pojemniku.
Przedmiot wynalazku przedstawiono w przykładach wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia przekrój poprzeczny dwuwarstwowej struktury laminatowej folii dekoracyjnej; fig. 2 - widok eliptycznie ukształtowanej foliowej wkładki dekoracyjnej; fig. 3 - widok prostokątnie ukształtowanej foliowej wkładki dekoracyjnej z zaokrąglonymi dolnymi krawędziami; fig. 4 - widok z boku foliowej wkładki dekoracyjnej w pojemniku; fig. 5 - przekrój poprzeczny pojemnika z rowkami do utwierdzania foliowej wkładki dekoracyjnej; fig. 6 - przekrój
189 209 poprzeczny pojemnika z występami do utwierdzania foliowej wkładki dekoracyjnej; fig. 7 - widok z boku pojemnika z mechanizmem pompującym i foliową wkładką dekoracyjną; fig. 8 - przekrój poprzeczny pojemnika ze współpracującymi etykietami przedmą i tylną oraz foliową wkładką dekoracyjną.
Wkładki z folii dekoracyjnej mogą mieć pojedynczą warstwę folii z dekoracją wydrukowaną na powierzchni i ewentualnie pokrytą powłoką, lub mogą być laminatami. Dekoracja ta, gdy jest drukowana na powierzchni, zostaje następnie pokryta powłoką, taką jak lakier, w celu zabezpieczenia wzoru dekoracyjnego przed cieczą znajdującą się w pojemniku. Przy pojedynczej warstwie folii, wkładka będzie miała grubość od około 0,02 mm do około 0,4 mm, a korzystnie od około 0,05 mm do około 0,3 mm. Powłokową warstwę ochronną może stanowić materiał na bazie poliuretanu lub akrylanu utwardzanego ultrafioletem. Powłoka ta może być nakładana przez nawalcowanie na powierzchnię folii i może mieć grubość do około 0,03 mm, a korzystnie do około 0,01 mm. Dekorację stanowić mogą ryby, zwierzęta, rośliny, struktury, znaki rysunkowe i tym podobne, bez żadnych ograniczeń.
Na fig. 1 pokazano korzystną strukturę wkładki foliowej, którą stanowi laminat 10. Laminat ten składa się z warstwy podstawowej 12, warstwy lepiszcza 14, oraz nakładanej warstwy górnej 16. Laminat ten ma grubość od około 0,02 mm do około 0,4 mm. Warstwa podstawowa ma grubość od około 0,02 mm do około 0,3 mm, a korzystnie od około 0,05 mm do około 0,15 mm. Warstwa lepiszcza 14 ma grubość od około 0,005 mm do około 0,03 mm. Górna warstwa folii z tworzywa sztucznego 16 ma grubość od około 0,01 mm do około 0,1 mm, a korzystnie od około 0,02 mm do około 0,05 mm.
Folię korzystnie stanowi jakakolwiek sprężysta folia, która jest przynajmniej częściowo przezroczysta. Folia taka musi być sprężysta ponieważ wkłada się ją do pojemnika przez otwór do napełniania i w tym celu musi zostać zwinięta w rurkę. Odpowiednie tworzywa sztuczne dla tych folii to między innymi polieny, takie jak polietylen (zarówno o dużej, jak i małej gęstości), polipropylen, kopolimery polietylenowe i polipropylenowe, polichlorek winylu, poliwęglany, poliamidy, tworzywa celulozowe, polietylen tereftelanowy i polibutylen tereftelanowy. Wybór folii będzie w pewnym stopniu decydował o grubości folii. Odpowiednie tworzywa sztuczne dla pojemnika to przezroczyste i półprzezroczyste tworzywa sztuczne, włączając w to tworzywa stosowane na folie. Tworzywa sztuczne, które są stosowane na folie i na pojemnik, mogą być takimi samymi lub innymi tworzywami sztucznymi. Mogą one mieć budowę jednowarstwową lub wielowarstwową, jak na przykład laminat. Na przykład pojemnik może być wykonany z jednej warstwy, podczas gdy folia będzie miała budowę wielowarstwową.
Folie mogą także być barwione kolorem, gdyż może być konieczne wzmocnienie dekoracji na samej folii, lub na folii w powiązaniu z dekoracją i wzorami, które znajdują się na pojemniku. Poza tym folia może być barwiona kolorem, w celu zamaskowania koloru cieczy w pojemniku i/lub pojemnika. Na przykład, jeżeli ciecz w pojemniku ma odcień żółty lub żółto-zielony, niebieski odcień na wkładce foliowej wykluczy odcień żółty lub żółto-zielony cieczy. W ten sposób barwienie wkładki foliowej wzmocni wizualne wrażenie pojemnika.
Dekoracja jest nakładana na powierzchnię folii techniką drukowania, taką jak technika sitodruku lub druku tłoczonego („letterpress”). Dekoracja może także być obrazem holograficznym. Korzystne jest zastosowanie farby utwardzanej ultrafioletem, przy czym każdy kolor jest nakładany i szybko utrwalany. Korzystne jest także, aby dekoracja pokrywała przynajmniej 25 procent, a korzystnie przynajmniej 50 procent obszaru powierzchni folii, na której jest ona drukowana. Dzięki temu powierzchnia folii jest nieregularna, co ułatwia manipulowanie folią. Folie mogą także mieć matowe lub podobne wykończenie, w celu utworzenia nieregularnej powierzchni, jednakże zasadniczo znikają one w cieczy, w której będą zanurzone, robiąc wrażenie przezroczystych. W przypadku folii laminatowych, dekoracja będzie znajdować się na wewnętrznej powierzchni laminatu. To oznacza, że znajduje się ona na powierzchni folii, która zostanie przyłożona do powierzchni innej folii.
Jeżeli wkładka foliowa ma być jednowarstwowym tworzywem sztucznym, może ona posiadać powłokę ochraniającą dekorację. Powłokę taką dodaje się w końcowym etapie. Korzystna jest powłoka utwardzana światłem ultrafioletowym, chociaż mogą być stosowane powłoki utwardzane na gorąco, katalitycznie lub inne. Gdy wkładka foliowa jest laminatem,
189 209 warstwa folii, na której znajduje się wzór, może być pokryta lepiszczem lub przykryta drugą warstwą folii z tworzywa sztucznego. Lepiszcze, jeżeli nie jest to lepiszcze typu przylepcowego, jest utwardzane na gorąco, przy pomocy światła ultrafioletowego lub innego odpowiedniego źródła energii. Jeżeli nie stosuje się żadnego lepiszcza, warstwy mogą być wiązane ze sobą na gorąco. Jak wspomniano, warstwy laminatu mogą stanowić zasadniczo jakiekolwiek folie z tworzywa sztucznego, które są przynajmniej częściowo przezroczyste.
Dekorację może także stanowić folia o małym lub żadnym przepuszczaniu światła, która jednakże posiada otwory, na przykład w kształcie ryb, zwierząt, kwiatów, struktur i innych obiektów i znaków, takich jak znaki rysunkowe. W takim przypadku, kształt otworów stanowi dekorację. Taka dekoracja może być z tworzywa sztucznego lub metalu. Dekoracja ta będzie współpracować z dekoracją na przedniej powierzchni i tylnej powierzchni.
Lepiszcza, które można stosować dla folii laminatowych, to między innymi lepiszcza na bazie rozpuszczalnika, lepiszcza typu przylepcowego, lepiszcza utwardzane ultrafioletem, utwardzane na gorąco, oraz inne podobne substancje czynne chemicznie. Odpowiednimi lepiszczami typu przylepcowego są lepiszcza na bazie akrylanu. Lepiszcza utwardzane światłem ultrafioletowym to na przykład lepiszcza na bazie akrylanu. Odpowiednie lepiszcza utwardzane na gorąco mogą stanowić lepiszcza polietylenowe lub kopolimerów polietylenu. Wszystkie te lepiszcza są dostępne w handlu.
Wkładki foliowe mogą mieć kształt eliptyczny, jak pokazana na fig. 2 folia 20, lub mogą mieć kształt zasadniczo prostokątny z zaokrąglonymi dolnymi narożnikami 24, jak pokazana na fig. 3 folia 22. Na fig. 2, wzory rybek są pokazane jako otwory w folii. Dla wkładek foliowych o kształcie prostokątnym, dolne narożniki 24 powinny być zaokrąglone (patrz fig. 3), aż do kształtu parabolicznego (patrz fig. 4), w celu ułatwienia wprowadzania folii do pojemnika. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, gdy folie mają być wprowadzane do pojemników automatycznie. Górne narożniki 26 mogą stanowić kąty proste. Wrąb 28 utwierdza poprzecznie górną część folii w pojemnikach z pompką. Wrąb przyjmuje zanurzoną rurkę pompki.
Figura 4 stanowi widok wkładki foliowej w pojemniku 30. Folia ta posiada dekoracyjny wzór z rybkami, pokazany jedynie przykładowo. Może być zastosowany jakikolwiek dekoracyjny wzór. Pojemnik ma przednią ściankę 32, ścianki boczne 33 i 34, oraz powierzchnię spodnią 36. Na wierzchu pojemnika znajduje się ramię 38 i szyjka 40. Szyjka 40 posiada gwint 42. Pokazana wkładka foliowa 44 ma kształt paraboliczny 45. Górne narożniki 48, jak pokazano, stanowią zasadniczo kąty proste. Mogą one jednakże być zaokrąglone lub posiadać jakiś inny kształt. Boczne krawędzie 47 i 49, jak pokazano, są proste, ale mogą także mieć inny kształt.
Figura 5 przedstawia przekrój poprzeczny pojemnika z fig. 4, pokazujący przykład wykonania, zgodnie z którym boczne ścianki 33 i 34 zawierają rowki 50 i 52 do utwierdzania wkładki foliowej. Podłużne krawędzie folii 47 i 49 są wpasowane w rowki, odpowiednio, 50 i 52. W ten sposób folia jest utwierdzana w pojemniku.
Figura 6 przedstawia odmienny sposób utwierdzania niż na fig. 5. Zgodnie z tym przykładem wykonania podłużne krawędzie folii 44 są wpasowane pomiędzy występy 54 i 56. Występy te także służą do utwierdzania wkładki foliowej 44 w pojemniku. Występy te mogą być ciągłe lub nieciągłe wzdłuż wewnętrznej ścianki pojemnika.
Figura7 przedstawia pojemnik z mechanizmem pompującym, posiadający wkładkę foliową 44 wewnątrz pojemnika. Pojemnik ten jest taki jak na fig.4, ale z zamocowaną gwintowo pompką. Pompka 60 posiada dyszę dozującą 62 oraz zanurzoną rurkę 64. Zanurzona rurka jest umieszczona za wkładką foliową 44. Wrąb 45 utwierdza wkładkę foliową względem zanurzonej rurki.
Na figura 8 pokazano wzajemny związek pomiędzy wkładką foliową 44 i etykietą 66 na przedniej powierzchni 32 pojemnika, oraz etykietą 60 na jego tylnej powierzchni 67. Pojemnik jest przezroczysty, podobnie jak wkładka foliowa 44. Wkładka foliowa 44 oraz etykiety przednia i tylna mają dopełniające się wzory, w celu uzyskania głębokiego trójwymiarowego efektu. Etykiety przednia i tylna, jak pokazano, znajdują się na zewnętrznych powierzchniach, ale mogą także znajdować się na powierzchniach wewnętrznych.
189 209
Ciecze zawarte w pojemnikach mogą być rozmaitymi produktami do użytku osobistego, jak i dla gospodarstwa domowego. Mogą one być przezroczystymi lub półprzezroczystymi cieczami, żelami lub ciałami stałymi. Mogą to być mydła, płyny kosmetyczne, szampony, płyny do płukania jamy ustnej, produkty do czyszczenia kuchni i łazienki. Jedynym wymogiem jest to, aby produkty te nie były agresywne, ani nie miały żadnego wpływu na wkładkę foliową. Obejmuje on wpływ na folie, lepiszcza, jak i powłoki. Dodatkowo w przypadku laminatów, nie mogą one zagrażać lepiszczom i powodować jakiegokolwiek rozwarstwienia. Dla folii jednowarstwowych, powinna istnieć powłoka ochronna na nadruku, przy czym tej powłoce nie powinien zagrażać zawarty w pojemniku produkt. Główne składniki tych produktów może stanowić woda, mydła, detergenty, środki pieniące, alkohol i perfumy. Folie, lepiszcza, farby i powłoki muszą być trwałe przy kontakcie z takimi substancjami.
Zgodnie z jednym aspektem wynalazku, folie i pojemniki są zbudowane z podobnych materiałów. Zapewnia to zgodność różnych składników pojemnika. Dodatkowo, korzystne jest ponadto, aby substancja umieszczona w pojemniku posiadała także współczynnik załamania, który jest podobny do współczynnika tworzywa sztucznego pojemnika i/lub folii wkładki. Tworzywo sztuczne wkładki foliowej może posiadać współczynnik załamania różny około 0,5 od produktu. W przypadku, gdy wkładka foliowa posiada współczynnik załamania podobny do współczynnika produktu zawartego w pojemniku, wkładka foliowa wizualnie znika w cieczy z wyjątkiem informacji i dekoracji na folii. Informacja lub dekoracja wydaje się unosić w pojemniku. W pojemniku z pompką, gdy zanurzona rurka zestawu pompki także posiada współczynnik załamania podobny do współczynnika cieczy, zniknie także zanurzona rurka.
Pojemniki są wypełniane produktem przed albo po wprowadzeniu folii. W celu wprowadzenia folii, folia ta, bez względu na to, czy jest jednowarstwowa, czy jest laminatem, musi być uformowana w otwarty lub zamknięty, rurowy lub wachlarzowy kształt i wprowadzona przez otwór szyjkowy pojemnika. W pojemniku folia rozwinie się na swoją całą szerokość. Alternatywnie, gdy pojemnik posiada pompkę, folia może zostać owinięta wokół zanurzanej rurki i wprowadzana do pojemnika razem z pompką. Folia może być utrzymywana w kształcie rurowym za pomocą lepiszcza, które jest rozpuszczalne w produkcie znajdującym się w pojemniku. W takim przypadku, produkt ten rozpuści lepiszcze, a folia otworzy się i wypełni pojemnik. Zgodnie z jednym z przykładów wykonania, może być zastosowany produkt sproszkowany jako lepiszcze do utrzymywania folii w kształcie rurowym. Zamknięcie zostanie nałożone na pojemnik po napełnieniu. Może to być zamknięcie z pompką.
W innym, korzystnym przykładzie wykonania folie są pokryte dekoracją na przynajmniej trzydziestu procentach powierzchni folii, a najlepiej na ponad około pięćdziesięciu procentach powierzchni folii. Podobnie rzecz się ma dla zewnętrznych powierzchni, jeżeli wkładka foliowa może posiadać matowe wykończenie. Pomaga to w oddzielaniu wkładek foliowych, w celu wprowadzenia do pojemnika. Ponadto, wzory dekoracyjne na wkładce foliowej oraz na pojemniku powinny pokrywać się w linii wzroku.
Niniejszy wynalazek zostanie objaśniony bardziej szczegółowo za pomocą poniższych przykładów.
Przykład 1
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,1 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi ławica ryb w różnych kolorach nadrukowana na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzona promieniowaniem ultrafioletowym. Lepiszcze na bazie akrylanu utwardzane ultrafioletem (LA Flexo z Northwest Coatings) nałożono na nadrukowaną powierzchnię folii podstawowej i przykryto folią polipropylenową o grubości 0,025 mm. Lepiszcze utwardzono następnie światłem ultrafioletowym. Utwardzoną strukturę laminatu wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Przewidziano wrąb przy górnej krawędzi, ponieważ pojemnik posiada zestaw pompujący. Folie wprowadzono do pojemników, pojemniki wypełniono potasowym mydłem antybakteryjnym do rąk i zamknięto zamknięciem z pompką. Laminatowe struktury przygotowane
189 209 zgodnie z przykładem 1 nie wykazały żadnego rozwarstwienia po 8 tygodniach przy 48,9°C (120°F).
Przykład 2
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,13 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi widok akwarium w różnych kolorach nadrukowany na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Lepiszcze na bazie akrylanu utwardzane ultrafioletem nałożono na nadrukowaną powierzchnię folii podstawowej i przykryto folią polipropylenową o grubości 0,025 mm. Lepiszcze utwardzono następnie światłem ultrafioletowym. Utwardzoną strukturę laminatu wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Przewidziano wrąb przy górnej krawędzi, ponieważ pojemnik posiada zestaw pompujący. Folie wprowadzono do pojemników, które wypełniono mydłem antybakteryjnym do rąk i zamknięto zamknięciem z pompką. Folia nie wykazała żadnego rozwarstwienia po 13 tygodniach przy 43,3°C (110°F).
Przykład 3
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,13 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi widok akwarium w różnych kolorach nadrukowany na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Lepiszcze z kopolimeru polietylenowego uaktywniane pod wpływem ciepła nałożono na zadrukowaną powierzchnię folii podstawowej i przykryto folią z polietylenu tereftelanowego o grubości 0,0125 mm. Lepiszcze uaktywnione pod wpływem ciepła związało ze sobą dwie warstwy, tworząc przejrzystą, laminatową folię. Utwardzoną folię wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Folie wprowadzono do pojemników z przejrzystego polietylenu tereftelanowego zawierających etykietę z motywem akwarium na przedniej ściance pojemnika. Pojemniki wypełniono mydłem antybakteryjnym do rąk i zamknięto zamknięciem z pompką. Folia nie wykazała żadnego rozwarstwienia po przechowywaniu przy temperaturze 48,9°C (120°F) przez 13 tygodni.
Przykład 4
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,13 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi widok akwarium w różnych kolorach nadrukowany na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Lepiszcze z kopolimeru polietylenowego uaktywnione pod wpływem ciepła nałożono na zadrukowaną powierzchnię folii podstawowej i przykryto folią z polietylenu tereftelanowego o grubości 0,025 mm. Lepiszcze uaktywnione pod wpływem ciepła związało ze sobą dwie warstwy, w celu utworzenia przejrzystej laminatowej folii. Utwardzoną folię wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Folie wprowadzono do pojemników z przejrzystego polietylenu tereftelanowego zawierających etykietę z motywem akwarium na tylnej ściance. Pojemniki wypełniono mydłem antybakteryjnym w płynie i zamknięto zamknięciem z pompką. Wprowadzona folia daje trójwymiarowe wrażenie rzeczywistego akwarium. Folia nie wykazała żadnego rozwarstwienia po przechowywaniu przy temperaturze 48,9°C (120°F) przez 13 tygodni.
Przykład 5
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,08 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi widok akwarium
189 209 w różnych kolorach nadrukowany na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Lepiszcze z kopolimeru polietylenowego uaktywnione pod wpływem ciepła nałożono na zadrukowaną powierzchnię folii podstawowej i przykryto folią z polietylenu tereftelanowego o grubości 0,08 mm. Lepiszcze uaktywniono pod wpływem ciepła, wiążąc ze sobą dwie warstwy, w celu utworzenia przejrzystej laminatowej folii. Utwardzoną folię wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Folie wprowadzono do pojemników z przejrzystego polietylenu tereftelanowego zawierających etykietę z motywem akwarium na tylnej ściance. Pojemniki wypełniono mydłem antybakteryjnym w płynie i zamknięto zamknięciem z pompką. Wprowadzona folia daje trójwymiarowe wrażenie rzeczywistego akwarium. Folia nie wykazała żadnego rozwarstwienia po przechowywaniu przy temperaturze 48,9°C (120°F) przez 13 tygodni.
Przykład 6
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,13 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego i utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi widok akwarium w różnych kolorach nadrukowany na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Na nadrukowaną powierzchnię nałożono folię laminatową z polietylenu tereftelanowego o grubości 0,025 mm, pokrytą lepiszczem na bazie akrylanu typu przylepcowego, które wiąże ze sobą dwie warstwy, w celu utworzenia przejrzystej laminatowej folii. Laminatową folię wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Folia nie wykazała żadnego rozwarstwienia po przechowywaniu przy temperaturze 48,9°C (120°F) przez 13 tygodni.
Przykład 7
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,13 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Nadrukowaną dekorację stanowi widok akwarium w różnych kolorach nadrukowany na utwardzoną białą farbę przy użyciu druku tłoczonego i utwardzony promieniowaniem ultrafioletowym. Następnie, na nadrukowaną powierzchnię folii podstawowej nałożono powlokę z lakieru na bazie akrylanu i utwardzono światłem ultrafioletowym. Pokrytą folię wycięto, w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru, z zaokrąglonymi narożnikami dla ułatwienia wprowadzania do pojemników. Folia wykonana według przykładu 7 nie wykazała żadnego dostrzegalnego wizualnie pogorszenia powłoki UV, oraz niewielką utratę koloru nadrukowanego obrazka (0,25 w skali od 0 do 3,0) po przechowywaniu przy temperaturze 48,9°C (120° F) przez 13 tygodni.
Przykład 8
Warstwę podstawową z przezroczystej folii z polietylenu tereftelanowego, posiadającą grubość 0,13 mm zadrukowano przy użyciu druku tłoczonego utwardzanego ultrafioletem i farb sitowych. Białą farbę nałożono najpierw za pomocą druku sitowego, po czym utwardzono promieniowaniem ultrafioletowym. Na zadrukowaną folię podstawową nie nałożono żadnej powłoki ani kolejnej folii. Laminatowe folie, jak w przykładach 2 i 3, zostały porównane z nielaminatową folią ze względu na poziom nieprzereagowanych monomerów akrylanu i nadmiar fotoinicjatorów po dłuższym okresie zanurzenia folii w wodzie. Ochronne działanie laminatowych folii zostało przedstawione poniżej.
189 209
Nieprzereagowany akrylan Fotoinicjator Fotoinicjator
Laminat z monomer A B
(ppb) (ppb) (ppb)
Przykład 2 8 <1 10
Przykład 3 4 <1 22
Przykład 8 20 32 250
Niepokryta folia z przykładu 8 wykazała znaczną utratę koloru przy zanurzeniu w produkcie o podwyższonej temperaturze (3 w skali od 0 do 3). Laminatowe struktury w przykładach 2 i 3 wykazały jedynie niewielką utratę koloru (0,25 w skali 0 do 3), po testowaniu w tych samych warunkach.
Niniejszy wynalazek został opisany w odniesieniu do najbardziej korzystnych przykładów wykonania. W ramach wynalazku możliwe są inne warianty.

Claims (29)

1. Pojemnik, który ma przynajmniej jedną, zasadniczo przezroczystą powierzchnię, mający wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku znajduje się wkładka foliowa, znamienny tym, że na wkładce foliowej (44) znajduje się wzór, który jest dopełniający w stosunku do wzoru na przynajmniej jednej powierzchni (32, 67) pojemnika (30), przy czym ta wkładka foliowa (44) ma taką długość i szerokość, że każdy z tych wymiarów jest równy co najmniej połowie odpowiedniego, wewnętrznego wymiaru pojemnika.
2. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, ze na drugiej powierzchni (32, 67) pojemnika (30), znajduje się dopełniający wzór (68), przy czym wzory są tak rozmieszczone, że pokrywają się w linii wzroku.
3. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że materiał wkładki foliowej (44) oraz materiał pojemnika (30) są takie same.
4. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że materiał wkładki foliowej (44) oraz materiał pojemnika (30) są różne.
5. Pojemnik według zastrz. 3 albo 4, znamienny tym, że przynajmniej pojemnik (30) bądź wkładka foliowa (44), jest wykonany z tworzywa sztucznego z grupy, na którą składają się polieny, poliestry, styreny, poliwęglany, polichlorki winylu, poliakrylany, poliamidy, tworzywa celulozowe, oraz ich przezroczyste i półprzezroczyste kopolimery i mieszanki.
6. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) jest laminatem (10), który ma przynajmniej dwie warstwy (12, 16) z dekoracją na powierzchni jednej z warstw.
7. Pojemnik według zastrz. 6, znamienny tym, że warstwy (12, 16) wykonane są z takiego samego tworzywa sztucznego.
8. Pojemnik według zastrz. 6, znamienny tym, że warstwy (12, 16) wykonane są z różnych tworzyw sztucznych.
9. Pojemnik według zastrz. 8, znamienny tym, że przynajmniej wkładka foliowa (44) bądź pojemnik (30), wykonane są głównie z polietylenu tereftelanowego.
10. Pojemnik według zastrz. 8, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) jest laminatem (10) zawierającym polietylen tereftelanowy oraz polimer zawierający polien.
11. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (22) ma kształt prostokątny, przy czym jej dolne krawędzie (24) są zaokrąglone.
12. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) ma kształt prostokątny, przy czym jej dolna część (45) jest paraboliczna.
13. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (20) ma kształt eliptyczny.
14. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) posiada przy górnej krawędzi wrąb (45), przynajmniej częściowo otaczający zanurzoną w pojemniku (30) rurkę (64).
15. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że zaopatrzony jest w elementy (50, 52; 54, 56) utrzymujące wkładkę foliową (44) w stabilnej pozycji w pojemniku (30).
16. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że na jego przedniej ściance (32) znajduje się wzór (66), na tylnej ściance (67) znajduje się wzór (68), między przednią ścianką (32) a tylną ścianką (67) znajduje się wkładka foliowa (44) mająca otwory (21) o dekoracyjnym kształcie, zaś wzory (66, 68) i otwory (21) są tak rozmieszczone, ze pokrywają się w linii wzroku.
17. Pojemnik według zastrz. 16, znamienny tym, że wzory (66, 68) i otwory (21) wzajemnie się uzupełniają.
18. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, ze wkładka foliowa (44) wykonana jest z laminatu (10), który to laminat (10) posiada pierwszą warstwę (12) i drugą warstwę (16),
189 209 przy czym pierwsza warstwa (12) jest związana z drugą warstwą (16) za pomocą czynnego chemicznie lepiszcza (14).
19. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) wykonana jest z laminatu (10), który to laminat (10) posiada pierwszą warstwę (12) i drugą warstwę (16), przy czym pierwsza warstwa (12) jest związana z drugą warstwą (16) za pomocą lepiszcza (14) działającego pod wpływem nacisku.
20. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) wykonana jest z laminatu (10), który to laminat (10) posiada pierwszą warstwę (12) i drugą warstwę (16), przy czym pierwsza warstwa (12) jest związana z drugą warstwą (16) za pomocą lepiszcza (14) utwardzanego światłem ultrafioletowym.
21. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) wykonana jest z laminatu (10), który to laminat (10) posiada pierwszą warstwę (12) i drugą warstwę (16), przy czym pierwsza warstwa (12) jest związana z drugą warstwą (16) za pomocą lepiszcza (14) utwardzanego pod wpływem ciepła.
22. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) wykonana jest z laminatu (10), który to laminat (10) posiada pierwszą warstwę (12) i drugą warstwę (16), przy czym pierwsza warstwa (12) jest związana z drugą warstwą (16) za pomocą lepiszcza (14) na bazie rozpuszczalnika.
23. Opakowany produkt zawierający pojemnik, który ma przynajmniej jedną, zasadniczo przezroczystą powierzchnię, mający wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku tym znajduje się wkładka foliowa oraz jego zawartość, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) jest w pierwszym kolorze, zawartość pojemnika (30) jest w drugim kolorze, przy czym pierwszy kolor daje w połączeniu z drugim kolorem taki efekt, że opakowany produkt i folia są zasadniczo bezbarwne.
24. Opakowany produkt według zastrz. 23, znamienny tym, że tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest pojemnik (30), tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa (44) i zawartość pojemnika (30) mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
25. Opakowany produkt według zastrz. 23, znamienny tym, że tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa (44) i zawartość pojemnika (30) mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
26. Opakowany produkt zawierający pojemnik, który ma przynajmniej jedną, zasadniczo przezroczystą powierzchnię, mający wzór na przynajmniej jednej ze swoich powierzchni, przy czym w pojemniku tym znajduje się wkładka foliowa oraz jego zawartość, znamienny tym, że wkładka foliowa (44) jest w pierwszym kolorze, zawartość pojemnika (30), ewentualnie opakowany produkt jest w drugim kolorze, przy czym pierwszy kolor daje w połączeniu z drugim kolorem taki efekt, że opakowany produkt, pojemnik i folia są zasadniczo bezbarwne.
27. Opakowany produkt według zastrz. 26, znamienny tym, że tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest pojemnik (30), tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa (44) i zawartość pojemnika (30) mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
28. Opakowany produkt według zastrz. 26, znamienny tym, ze tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa (44) i zawartość pojemnika (30) mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,5.
29. Opakowany produkt według zastrz. 23, znamienny tym, ze tworzywo sztuczne, z którego wykonany jest pojemnik (30), tworzywo sztuczne, z którego wykonana jest wkładka foliowa (44) i zawartość pojemnika (30) mają współczynniki załamania światła różniące się od siebie o około 0,25.
PL96324506A 1995-07-18 1996-07-10 Pojemnik i opakowany produkt zawierający pojemnik PL189209B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US120995P 1995-07-18 1995-07-18
PCT/US1996/011399 WO1997003887A1 (en) 1995-07-18 1996-07-10 Container with three-dimensional designs

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL324506A1 PL324506A1 (en) 1998-05-25
PL189209B1 true PL189209B1 (pl) 2005-07-29

Family

ID=21694914

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96324506A PL189209B1 (pl) 1995-07-18 1996-07-10 Pojemnik i opakowany produkt zawierający pojemnik

Country Status (20)

Country Link
US (3) US5937554A (pl)
EP (1) EP0839110B1 (pl)
CN (1) CN1064917C (pl)
AT (1) ATE181030T1 (pl)
AU (1) AU711807B2 (pl)
BR (1) BR9609551A (pl)
CA (1) CA2227187C (pl)
CO (1) CO4520265A1 (pl)
CZ (1) CZ15198A3 (pl)
DE (1) DE69602842T2 (pl)
DK (1) DK0839110T3 (pl)
ES (1) ES2132934T3 (pl)
HU (1) HUP9901906A3 (pl)
MX (1) MX9800473A (pl)
MY (1) MY121894A (pl)
NZ (1) NZ312916A (pl)
PL (1) PL189209B1 (pl)
TR (1) TR199800073T1 (pl)
WO (1) WO1997003887A1 (pl)
ZA (1) ZA966005B (pl)

Families Citing this family (58)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO964657A (no) * 1996-06-14 1997-06-16 Torill Johnsen Flatedekorasjon med 3-dimensjonal virkning og fremgangsmåte for å fremstille en flatedekorasjon med 3-dimensjonal virkning, samt anvendelse av en flatedekorasjon med 3-dimensjonal virkning
US6210766B1 (en) * 1998-08-26 2001-04-03 Colgate-Palmolive Company Holographic decorated tube package
DE29822179U1 (de) 1998-12-12 1999-04-01 Asam, Erich, 83684 Tegernsee Behälter, bestehend aus zumindest teilweise transparenten Wänden
US7369048B2 (en) * 1999-03-19 2008-05-06 Fusion Graphics, Inc. RFID systems and graphic image fusion
US6544634B1 (en) * 1999-03-19 2003-04-08 Pinnacle Products Group, Ltd. Graphic image fusion
US7927688B2 (en) * 1999-03-19 2011-04-19 Standard Register Company Security information and graphic image fusion
GB2349631A (en) * 1999-05-04 2000-11-08 Wall Design Co Ltd Label disposed freely within bottle
AU2003220753B2 (en) * 1999-10-05 2004-12-02 Colgate-Palmolive Company Enhanced three-dimensional container display I
US6276566B1 (en) 1999-10-05 2001-08-21 Colgate-Palmolive Company Enhanced three-dimensional container display
US6709017B2 (en) * 1999-12-29 2004-03-23 Unilever Home & Personal Care Usa Division Of Conopco, Inc. Indicia for containers
DE20006423U1 (de) 2000-04-11 2000-06-15 Helmut Steinmetz Manfr Gefäß mit Werbeelement
CN2476514Y (zh) * 2001-03-17 2002-02-13 张少维 洗涤液包装袋
US6857211B2 (en) 2001-03-27 2005-02-22 Stephen J. Osborn Three-dimensional label for a container and method of forming the same
US20020145230A1 (en) * 2001-04-10 2002-10-10 Hsien-Tsung Yeh Injection encapsulating process for a 3D animation cup
US6531258B1 (en) * 2001-12-21 2003-03-11 Eastman Kodak Company Transparent label with enhanced sharpness
US20030168372A1 (en) * 2002-02-06 2003-09-11 Pepsico, Inc. Translucent container
US20040177459A1 (en) * 2002-05-10 2004-09-16 Mckay William D. Cleaning apparatus with optional decorative indicia
US7039982B1 (en) 2002-05-10 2006-05-09 The Hartz Mountain Corporation Lint roller/brush assembly
JP3928522B2 (ja) * 2002-08-27 2007-06-13 株式会社村田製作所 カード構造
FR2848989B1 (fr) * 2002-12-19 2005-02-18 Wolf Concept Recipient en un materiau transparent, comportant un insert dans une paroi laterale
EP1603828B1 (en) * 2003-03-19 2010-06-02 Colgate-Palmolive Company Container with enhanced display
US7163101B2 (en) * 2003-10-30 2007-01-16 William Anthony Harper Flexible liquid packet with rigid insert
US7737349B1 (en) * 2006-08-14 2010-06-15 Art Guitar, Llc Decorating guitars
US7470455B2 (en) * 2003-11-18 2008-12-30 Art Guitar, Llc Decorating guitars
US20050218025A1 (en) * 2004-03-30 2005-10-06 The Procter & Gamble Company Packaged article comprising a lenticular label
US20060070272A1 (en) * 2004-09-27 2006-04-06 E. & J. Gallo Winery Point of sale single bottle sign holder
US7750265B2 (en) * 2004-11-24 2010-07-06 Vladimir Belashchenko Multi-electrode plasma system and method for thermal spraying
KR200376734Y1 (ko) * 2004-11-26 2005-03-08 김병삼 재활용액체성펌프용기에 이용되는 원통형리필봉투
US7451874B2 (en) * 2004-12-17 2008-11-18 The Procter & Gamble Company Consumer package having a viewing angle dependent appearance
US20060193030A1 (en) * 2005-02-09 2006-08-31 Pops 3D Llc Passive multi-planar displays and methods for their construction
US7722819B2 (en) * 2005-10-11 2010-05-25 Meadwestvaco Calmar, Inc. Fragrance product, dispenser, and dispenser assembly
JP2009511580A (ja) * 2005-10-11 2009-03-19 ジュリア, ディコーレト ギブソン, フレグランス製品、ディスペンサ及びディスペンサアセンブリ
US20070090010A1 (en) * 2005-10-20 2007-04-26 The Procter & Gamble Company Transparent or translucent filled package exhibiting a colored appearance
US20070180744A1 (en) * 2006-02-09 2007-08-09 Pops 3D Llc Folding volumetric display
US20080000927A1 (en) * 2006-06-29 2008-01-03 Butler Richard S Pump actuator topper
FR2930121B1 (fr) * 2008-04-18 2010-05-21 Shiseido Int France Flacon de parfum
US20090320338A1 (en) * 2008-06-25 2009-12-31 Fabienne Marie-Ange David Bottle Back Label Burst
FR2952619B1 (fr) * 2009-11-13 2012-06-08 Valois Sas Distributeur de produit fluide.
GB2476284A (en) * 2009-12-18 2011-06-22 Graham Robert Moulding Method and apparatus for creating the illusion of bubbles in a liquid within a container
WO2011116095A2 (en) * 2010-03-16 2011-09-22 Amcor Limited Radiation cured adhesives for attaching functional and/or decorative items to plastic containers
US8484870B1 (en) 2010-08-25 2013-07-16 Debra L. Burns Apparatus and method to display content in a transparent vessel
US10083634B2 (en) 2010-11-15 2018-09-25 Taylor Communications, Inc. In-mold labeled article and method
US20120231190A1 (en) * 2011-03-11 2012-09-13 Yossef Zilber Multilayer label and products with label
US20120231189A1 (en) * 2011-03-11 2012-09-13 Yossef Zilber Multilayer label and products with label
BR112014002467A2 (pt) 2011-08-01 2017-02-21 Colgate Palmolive Co recipiente de distribuição com aparência melhorada
CN102909978A (zh) * 2011-08-02 2013-02-06 河南核信恒达实业有限公司 一种瓶内抗菌双面印刷膜及其生产工艺
US8857083B2 (en) 2012-04-17 2014-10-14 Lev Volftsun Message in a bottle
US9188351B1 (en) 2013-03-08 2015-11-17 Arkady Kipnis Non-toxic food grade plastic humidifier, a kit of components, and methods of making and using same
CN103413573A (zh) * 2013-04-28 2013-11-27 张智 悬浮指示器
USD759163S1 (en) * 2013-07-30 2016-06-14 Celon Pharma S.A. Label for an inhaler
USD746378S1 (en) * 2013-07-30 2015-12-29 Celon Pharma S.A. Label for an inhaler
FR3012651B1 (fr) * 2013-10-24 2017-03-31 Cevenpack Etiquette d'ornement d'une bouteille, bouteille et procede de fabrication d'une telle etiquette
US20160163235A1 (en) * 2014-12-09 2016-06-09 Avery Dennison Corporation Can End Label
US10589500B2 (en) * 2015-02-27 2020-03-17 Corning Incorporated Customized and selective decoration of internal tube-like surfaces using pre-printed films with splinter resistant property
US10140897B2 (en) * 2015-04-15 2018-11-27 Deep View, Llc Deep viewer
WO2016175748A1 (en) 2015-04-27 2016-11-03 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Three-dimensional (3d) printing
WO2017144417A1 (en) 2016-02-26 2017-08-31 Wiggelywoo As Container with removable insert
GB2617585A (en) * 2022-04-13 2023-10-18 Printaply Ltd Improved internal label for a bottle

Family Cites Families (46)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US552134A (en) * 1895-12-31 Henry james miller
DE368695C (de) * 1923-02-09 Kosmasept Ges Dr Fuerstenberg Gefaess zur Aufnahme durchsichtiger Fuellungen, z. B. Fluessigkeiten
US635098A (en) * 1899-08-28 1899-10-17 Bernheim Brothers Show or display card or label.
US664350A (en) * 1900-03-14 1900-12-18 Nelson Woodhull Davis Bottle.
US713606A (en) * 1901-11-25 1902-11-18 G W Cole Company Bottle-labeling.
US716759A (en) * 1902-01-27 1902-12-23 Thomas De Q Richardson Bottle for putting up tooth, toilet, or other powders.
US846586A (en) * 1906-02-26 1907-03-12 Clarence D Lukens Identification device.
US956937A (en) * 1909-03-22 1910-05-03 Frederick Stearns & Company Advertising device.
US1034313A (en) * 1912-03-23 1912-07-30 Henry L Shafer Drinking vessel.
US1352336A (en) * 1920-03-15 1920-09-07 Harry M Yingst Advertising device
US1399313A (en) * 1921-04-09 1921-12-06 Carr Lowrey Glass Company Bottle
US1577374A (en) * 1921-11-05 1926-03-16 Margaret Timmins Gum or candy container
US1647175A (en) * 1926-10-16 1927-11-01 Grunberg George Perfume bottle
US1842987A (en) * 1928-01-16 1932-01-26 Kishida Kinsuke Process for identifying the contents of bottles
US1787995A (en) * 1928-03-10 1931-01-06 Frank C Reilly Liquid identification
US1725199A (en) * 1928-03-31 1929-08-20 Antonius R Kuhn Method of labeling bottles
GB380869A (en) * 1931-07-02 1932-09-29 Richard Vincent Davies Improvements in or relating to bottles, jars, and like containers, and labels therefor
US2356399A (en) * 1940-10-23 1944-08-22 Tri Pak Gun Kit Inc Labeled container
US2290067A (en) * 1941-01-29 1942-07-14 Frederick E Parsons Diving toy
US2305890A (en) * 1941-11-13 1942-12-22 John Hudson Moore Inc Composite picture
US2475934A (en) * 1946-06-06 1949-07-12 Joseph V Wuestman Advertising pencil or like device
US2580305A (en) * 1948-01-16 1951-12-25 Kremer John Disappearing image in bottle
US2577320A (en) * 1948-03-23 1951-12-04 Fenyo Julius Perfume containing painting
US2651870A (en) * 1951-07-24 1953-09-15 Ritepoint Co Ornamental device for pyrophoric lighters
US2810978A (en) * 1954-04-06 1957-10-29 Chapman Dave Containers for liquids
US3098559A (en) * 1957-12-07 1963-07-23 Bayer Ag Packing container
FR1498043A (fr) * 1966-10-28 1967-10-13 Dispositif sensible aux modifications de pression, notamment pour le déplacement d'un objet dans un fluide
US3374911A (en) * 1967-05-15 1968-03-26 Robert V. White Plastic cosmetic jar
US3535805A (en) * 1968-04-26 1970-10-27 Adam Peiperl Display device
US3874977A (en) * 1969-05-19 1975-04-01 Houze Glass Corp Decorative glassware
US4024989A (en) * 1975-09-02 1977-05-24 Wessely Frank L Dispensing attachment for indicating amount of fluid content removed from a container therefor
US4115939A (en) * 1976-10-04 1978-09-26 Cedric Marks Bottle with a multiple part label
ZA821086B (en) * 1981-03-20 1983-01-26 Goodyear Tire & Rubber High clarity colorless polyesters
US4482586A (en) * 1982-09-07 1984-11-13 The Goodyear Tire & Rubber Company Multi-layer polyisophthalate and polyterephthalate articles and process therefor
JPS60104199U (ja) * 1983-12-22 1985-07-16 タマダ技研株式会社 玩具
US4658974A (en) * 1985-01-07 1987-04-21 Suntory Limited Transparent liquid container bottle with tinted label and base cup
US4740400A (en) * 1986-03-27 1988-04-26 Viskase Corporation Tinted heat-shrinkable multilayer films comprising a vinylidene chloride-vinyl chloride copolymer
US4871077A (en) * 1987-04-27 1989-10-03 Doxtech, Inc. Tamper resistant, tamper evident leak proof container
US4909178A (en) * 1988-03-24 1990-03-20 Walter Le Brocq Automobile route indicator
US5037346A (en) * 1988-08-12 1991-08-06 I & K Trading Company Toy flashlight
JPH04201853A (ja) * 1990-11-30 1992-07-22 Sekaishiya:Kk デザイン物内装ガラス壜
US5292564A (en) * 1992-03-11 1994-03-08 Lee Vincent K W Fluid-contained display ornament
US5226538A (en) * 1992-07-29 1993-07-13 The Procter & Gamble Company Filled package exhibiting a substantially colorless transparent appearance
US5348220A (en) * 1993-03-22 1994-09-20 Tenyo Co., Ltd. Savings box
NL9302050A (nl) * 1993-11-26 1995-06-16 Willem August Maria Jozef Extr Vast reinigings- of voedingsmiddel met inzetstuk.
US5492644A (en) * 1994-01-04 1996-02-20 The Mart Corporation Cleaning object with message thereon

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9901906A3 (en) 1999-11-29
PL324506A1 (en) 1998-05-25
TR199800073T1 (xx) 1998-04-21
CA2227187C (en) 2004-08-31
US5937554A (en) 1999-08-17
MY121894A (en) 2006-03-31
WO1997003887A1 (en) 1997-02-06
DE69602842T2 (de) 1999-11-11
AU6485296A (en) 1997-02-18
CO4520265A1 (es) 1997-10-15
BR9609551A (pt) 1999-03-02
ZA966005B (en) 1998-01-15
EP0839110A1 (en) 1998-05-06
DE69602842D1 (de) 1999-07-15
CN1193306A (zh) 1998-09-16
CZ15198A3 (cs) 1999-06-16
MX9800473A (es) 1998-04-30
HUP9901906A2 (hu) 1999-10-28
AU711807B2 (en) 1999-10-21
ES2132934T3 (es) 1999-08-16
CN1064917C (zh) 2001-04-25
US6073373A (en) 2000-06-13
NZ312916A (en) 1999-10-28
ATE181030T1 (de) 1999-06-15
EP0839110B1 (en) 1999-06-09
CA2227187A1 (en) 1997-02-06
US6233856B1 (en) 2001-05-22
DK0839110T3 (da) 1999-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL189209B1 (pl) Pojemnik i opakowany produkt zawierający pojemnik
MXPA98000473A (en) Recipient with three-dimensional designs
AU777529B2 (en) Packaging with incorporated temporary tattoo
US7846501B2 (en) Method of making opaque printed substrate
MXPA00003207A (es) Etiqueta adhesiva con particulas refringentes dispersas.
MX2008014424A (es) Sustrato impreso opaco.
US9183766B2 (en) Metallized shrinkable label
US20070059500A1 (en) Opaque printed substrate
ES2939197T3 (es) Conjunto de etiquetas
CA2921029A1 (en) Wrap-around protective label
CN210955837U (zh) 一种新型防二次使用的防伪标签
AU4753899A (en) Container with three-dimensional designs
ITMI20061580A1 (it) Procedimento per la produzione di articoli stampati
CN215153538U (zh) 一种新型水转印产品
JP2020056843A (ja) ラベル、及びラベル付き容器
US20060105123A1 (en) Water-resistant containers and a method to make such containers
EP1013406A1 (en) Duplex holographic film
JPH081119Y2 (ja) 装飾被膜
JP2020055565A (ja) ラベル付き容器
JP2022011046A (ja) 積層フィルム、包装体、および、包装体の製造方法
PL64130Y1 (pl) Wieczko pojemnika
KR20010096932A (ko) 포장 봉투
JP2011110908A (ja) 積層構造体及び包装容器
WO2017125949A1 (en) Anti-counterfeit closures with holographic and non holographic micro structures
JP2005189484A (ja) 偽造防止シール

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20050710