PL186731B1 - Przyrząd mocujący - Google Patents

Przyrząd mocujący

Info

Publication number
PL186731B1
PL186731B1 PL98332860A PL33286098A PL186731B1 PL 186731 B1 PL186731 B1 PL 186731B1 PL 98332860 A PL98332860 A PL 98332860A PL 33286098 A PL33286098 A PL 33286098A PL 186731 B1 PL186731 B1 PL 186731B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
section
tip
cone
soldering
outer cone
Prior art date
Application number
PL98332860A
Other languages
English (en)
Other versions
PL332860A1 (en
Inventor
Ernst Eisele
Original Assignee
Cooper Tools Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cooper Tools Gmbh filed Critical Cooper Tools Gmbh
Publication of PL332860A1 publication Critical patent/PL332860A1/xx
Publication of PL186731B1 publication Critical patent/PL186731B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B23MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B23KSOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
    • B23K3/00Tools, devices, or special appurtenances for soldering, e.g. brazing, or unsoldering, not specially adapted for particular methods
    • B23K3/02Soldering irons; Bits
    • B23K3/025Bits or tips

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Electric Connection Of Electric Components To Printed Circuits (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Quick-Acting Or Multi-Walled Pipe Joints (AREA)
  • Butt Welding And Welding Of Specific Article (AREA)
  • Piles And Underground Anchors (AREA)
  • Iron Core Of Rotating Electric Machines (AREA)
  • Flanged Joints, Insulating Joints, And Other Joints (AREA)
  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)

Abstract

1. Przyrzad mocujacy grot lutowniczy w urzadzeniu do lutowania, który to grot lutowniczy zawiera przednia koncówke robocza i tylna mocujaca koncówke prze- ciwlegle polozona wzgledem koncówki roboczej, oraz które to urzadzenie do lutowania zawiera koncówke przylaczeniowa do utwierdzania mocujacej koncówki, przy czym przynajmniej przy jednej koncówce jest umieszczona obrotowo symetryczna sekcja, znamienny tym, ze mocujaca koncówka (5,7) grota lutownicze- go (2) zawiera sekcje stozkowa (7), która jest uformo- wana jako zewnetrzny stozek istniejacy przynajmniej we fragmentach na obrzezu, przy czym zewnetrzny sto- zek sekcji stozkowej (7) jest polozony mimosrodowo wzgledem obrotowo symetrycznej sekcji (5), a konców- ka (14, 19) przylaczeniowa jest uformowana z wewnet- rznym stozkiem (11), przy czym zewnetrzny stozek sekcji stozkowej (7) jest podparty obrotowo pomiedzy pozycja wkladania (12) i pozycja mocowania (13). Fig. 3 Fig. 3a PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest przyrząd mocujący grot lutowniczy w urządzeniu do lutowania.
Przyrząd mocujący tego rodzaju jest znany na przykład z opisu patentowego EP 132569. W tym przyrządzie tylny koniec mocujący jest wkładany w gniazdo końca przyłączeniowego dla utworzenia połączenia przez zakleszczenie tarciowe, w którym to celu grot lutowniczy z jego końcem mocującym musi być wciśnięty w odpowiednio dopasowany otwór gniazdowy dla spowodowania w ten sposób zamocowania grota lutowniczego.
Opis patentowy DE 2657569 ujawnia przyrząd mocujący, w którym tylny koniec mocujący jest przewidziany z zewnętrznym gwintem. Ten gwint jest wkręcany w gniazdo posiadające odpowiedni gwint wewnętrzny, w ten sposób następuje przyłączenie grota lutowniczego do urządzenia lutowniczego.
Ponadto, opis wzoru użytkowego DE 29600771 ujawnia wspornik grota ukształtowany w postaci tulei, który przyjmuje koniec mocujący grota lutowniczego. Kiedy wspornik grota zostanie wkręcony do urządzenia lutowniczego, grot lutowniczy jest także zamocowany, ponieważ wspornik grota dociska grot lutowniczy ze stożkowo pochylonym brzegiem otworu do, na przykład, elementów grzejnych.
Przyjmując za podstawę rozwiązanie z opisu patentowego EP 132569, przedmiotem wynalazku jest umożliwienie łatwego rozbierania i zamocowania grota lutowniczego w urządzeniu do lutowania, w konstrukcyjnie prosty i bezpieczny sposób.
Przedmiotem wynalazku jest przyrząd mocujący grot lutowniczy w urządzeniu do lutowania, który to grot lutowniczy zawiera przednią końcówkę roboczą i tylną mocującą końcówkę przeciwlegle położoną względem końcówki roboczej, oraz które to urządzenie do lutowania zawiera końcówkę przyłączeniową do utwierdzania mocującej końcówki, przy czym
186 731 przynajmniej przy jednej końcówce jest umieszczona obrotowo symetryczna sekcja, charakteryzujący się tym, że mocująca końcówka grota lutowniczego zawiera sekcję stożkową, która jest uformowana jako zewnętrzny stożek istniejący przynajmniej we fragmentach na obrzeżu, przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej jest położony mimośrodowo względem obrotowo symetrycznej sekcji, a końcówka przyłączeniowa jest uformowana z wewnętrznym stożkiem, przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej jest podparty obrotowo pomiędzy pozycją wkładania i pozycją mocowania.
Obrotowo symetryczna sekcja ma kształt cylindryczny.
Mocująca końcówka zawiera obrotowo symetryczną sekcję cylindryczną i zewnętrzny stożek sekcji stożkowej, przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej zbiega się w kierunku końcówki roboczej, natomiast końcówka przyłączeniowa jest ukształtowana jako gniazdo do wkładania mocującej końcówki, przy czym jest ono uformowane z wewnętrznym stożkiem, którego powierzchnia boczna zbiega się stożkowo w kierunku grota lutowniczego.
Stożek zewnętrzny sekcji stożkowej i stożek wewnętrzny są ułożone w kierunku końcówki roboczej, z przodu obrotowo symetrycznej sekcji cylindrycznej mocującej końcówki, i z przodu cylindrycznej sekcji odbierającej końcówki przyłączeniowej.
W istocie obrotowo symetryczna sekcja zbiega się w kierunku końcówki przyłączeniowej, a cylindryczna sekcja odbierająca jest uformowana odpowiednio, zwłaszcza jako uzupełniającą obrotowo symetryczną sekcję.
Zewnętrzny stożek sekcji stożkowej mocującej końcówki jest uformowany jako obwodowy stożkowy pierścień.
Wewnętrzny stożek i zewnętrzny stożek sekcji stożkowej są nachylone wzdłuż obwodu w kierunku końcówki roboczej grota lutowniczego. .
Wewnętrzny stożek i zewnętrzny stożek sekcji stożkowej są uformowane w postaci stożków ściętych.
Wysokość i głębokość zewnętrznego i wewnętrznego stożka są w istocie równe.
Tylna powierzchnia zewnętrznego stożka sekcji stożkowej wystaje promieniowo z obrotowo symetrycznej sekcji na zewnątrz.
Wewnętrzny stożek jest uformowany w pierścieniowym kołnierzu, który jest położony z przodu cylindrycznej sekcji odbierającej końcówki przyłączeniowej od strony grota lutowniczego.
Obrotowo symetryczna sekcja i cylindryczna sekcja odbierająca, mocującej końcówki i końcówki przyłączeniowej, mają w istocie tę samą, zewnętrzną i wewnętrzną średnicę.
Dno stożka wewnętrznego jest usytuowane promieniowo od strony wewnętrznego zakończenia cylindrycznej sekcji odbierającej.
Zewnętrzny stożek sekcji stożkowej i wewnętrzny stożek w pozycji mocowania grota lutowniczego są częściowo podparte, zwłaszcza w obszarze tylnego końca zewnętrznego stożka sekcji stożkowej i dna stożka wewnętrznego.
W grocie lutowniczym znajduje się zasysający kanał lutowniczy.
Grot lutowniczy zawiera sześciokątną sekcję głowicową umieszczoną pomiędzy końcówką roboczą i mocującym końcem, przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej sięga aż do czołowej powierzchni oporowej usytuowanej promieniowo na zewnątrz sześciokątnej sekcji głowicowej.
Czołowa powierzchnia oporowa sześciokątnej sekcji głowicowej wystaje promieniowo na zewnątrz, dalej niż tylna powierzchnia zewnętrznego stożka części stożkowej.
Cylindryczna sekcja odbierająca i wewnętrzny stożek końcówki przyłączeniowej są uformowane w otworze wewnętrznym znajdującym się w cylindrycznej sekcji odbierającej.
Cylindryczna sekcja odbierająca jest częścią układu grzejnego kolby lutowniczej.
Środkowe osie zewnętrznego stożka części stożkowej i wewnętrznego stożka, są położone w równej odległości w stosunku do środkowych osi obrotowo symetrycznej sekcji i cylindrycznej sekcji odbierającej.
Grot lutowniczy jest uformowany jako dysza urządzenia spajającego gorącym powietrzem.
186 731
Dysza grota lutowniczego zawiera przynajmniej dwa współosiowo ułożone wzdłużne kanały dla gorącego powietrza, albo dla podciśnienia przy wyciąganiu składnika w postaci niezlutowanej.
W rozwiązaniu według wynalazku jedna końcówka zawiera część stożkową, która jest przewidziana, przynajmniej na pewnych fragmentach, do wchodzenia w układ, w kierunku obwodowym, ze stożkiem zewnętrznym, który jest ułożony mimośrodowo w stosunku do sekcji posiadającej symetrię obrotową, w której druga końcówka zawiera wewnętrzny stożek, przy czym ten zewnętrzny stożek jest obrotowo podparty, pomiędzy pozycją przy której następuje wkładanie i pozycją, przy której następuje mocowanie.
W niniejszym rozwiązaniu, zastosowanie gwintu dla prostego i łatwego do zluzowania mocowania grota lutowniczego nie jest wymagane. Co więcej, nie ma potrzeby wciskania grota lutowniczego do gniazda by wywołać zakleszczenie tarciowe. Przy współpracy stożka zewnętrznego ze stożkiem wewnętrznym, należy przekręcić o mniej niż 180° grot lutowniczy względem gniazda, do wprowadzenia go z położenia wkładania do położenia mocowania. W tym samym czasie sekcja o symetrii obrotowej jest odbierana przy jednej końcówce przez o<^j^<^'cwt^<^inią drugą. końcówkę, tak, że skutkuje to korzystnym przenoszeniem ciepła od układu grzejnego urządzenia lutowniczego. Stożki, wewnętrzny i zewnętrzny, są wykonane w sposób prosty i niedrogi. W porównaniu do wciskanego grota lutowniczego według dotychczasowej techniki, luzowanie grota lutowniczego jest uproszczone i sprowadza się do odpowiedniego wyprowadzenia go z pozycji mocowania do pozycji wkładania.
W powyższym rozwiązaniu, grot lutowniczy ma, na przykład kształt rurowy przy tylnej końcówce mocującej, dla dostosowywania się do końcówki przyłączeniowej urządzenia lutowniczego, w którym to urządzeniu jest uformowany na końcówce przyłączeniowej stożek zewnętrzny, a końcówka mocująca ma stożek wewnętrzny. Dla łatwiejszego obsługiwania i wykonywania grota lutowniczego, końcówka mocująca zawiera sekcję cylindryczną i stożek zewnętrzny, przy czym stożek zewnętrzny jest zbieżny w kierunku końcówki roboczej, a końcówka przyłączeniowa jest uformowana jako gniazdo do wkładania w nie końcówki wkładanej, i jest wykonany z wewnętrznym stożkiem, który jest zbieżny w kierunku grota lutowniczego.
W celu dalszego usprawnienia podparcia grota lutowniczego w gnieździe, gniazdo to zawiera sekcję odbierającą o konkretnie cylindrycznym kształcie, która może być ukształtowana jako uzupełnienie do sekcji cylindrycznej końca wkładanego grota lutowniczego. Zewnętrzny stożek i wewnętrzny stożek, w odpowiednim miejscu, mogą być odpowiednio ukształtowane w stosunku do tych cylindrycznych sekcji, tak jak tylny koniec cylindrycznej sekcji w stosunku do grota lutowniczego. W takim ułożeniu zewnętrzny stożek ma maksymalną średnicę, która jest mniejsza niż wewnętrzna średnica cylindrycznej sekcji gniazda. Po przepchnięciu zewnętrznego stożka przez cylindryczną sekcję odbierającą, ta sekcja odbierająca jest wkładana do wewnętrznego stożka i tam mocowana przez przekręcenie do pozycji zamocowania.
W innym rozwiązaniu, zewnętrzny stożek i wewnętrzny stożek, są ułożone przodem do odpowiedniej cylindrycznej sekcji końcówki wkładanej, a gniazdo zwrócone na końcówkę roboczą lub grot lutowniczy. W tym przypadku, wewnętrzny stożek ma minimalną średnicę, która jest większa niż, albo równa, średnicy zewnętrznej cylindrycznej sekcji końcówki wkładanej. Sekcja cylindryczna mogłaby być wkładana przez wewnętrzny stożek aż do cylindrycznej sekcji odbierającej w gnieździe.
Sekcja o symetrii obrotowej, albo konkretnie sekcja cylindryczna, i sekcja odbierająca uzupełniająca ją, są także uformowane w postaci stożka. Ta pierwsza sekcja rozciąga się zbieżnie do sekcji odbierającej, a ta druga jest rozbieżna w kierunku tej pierwszej sekcji przy końcówce mocującej grota lutowniczego. Przy tej stożkowej konstrukcji grubość, a także i przenoszenie ciepła są polepszone. Co więcej, grot lutowniczy jest łatwo usuwany z gniazda, ponieważ sekcja stożkowa jest usuwana łatwiej, także wtedy kiedy jest zabrudzona, niż sekcje całkowicie cylindryczne.
Stożek zewnętrzny jest także uformowany na pewnych tylko fragmentach wzdłuż obwodu sekcji stożkowej, przy czym ta sekcja jest inaczej formowana w zgodności z sekcją cylindryczną. W celu umożliwienia polepszenia przenoszenia ciepła, szczególnie w zakresie
186 731 dotyczącym stożka zewnętrznego, ten zewnętrzny stożek jest uformowany w kierunku obwodowym jako ciągła ścianka obrotowego stożka. Taka stożkowa ścianka jest zwykle wykonywana w prostszy sposób, jako tylko naśladowanie uformowanej sekcji z zewnętrznym stożkiem.
Dla dalszego uproszczenia wykonania i obsługi przy mocowaniu grota lutowniczego, oraz dla polepszenia przenoszenia ciepła, stożek wewnętrzny i stożek zewnętrzny, są pochylone jednakowo, wzdłuż ich obwodu, w kierunku i końcówki roboczej grota lutowniczego. Osiąga się przez to dobrą wzajemną obracalność i polepszoną współpracę stożków, zewnętrznego i wewnętrznego.
W uproszczonej postaci, stożek wewnętrzny i stożek zewnętrzny, są zasadniczo w formie ściętej. Ich obwodowa powierzchnia w postaci stożka ściętego tworzy obwodowe powierzchnie stożków, zewnętrznego i wewnętrznego, które zbiegają się w kierunku końcówki roboczej grota lutowniczego. Co więcej, stożki, zewnętrzny i wewnętrzny, są ograniczone przez odpowiadające im czołowe kołowe powierzchnie końca ściętego stożka, posiadającego mniejszą i większą średnicę. Wynika z tego że mniejsza czołowa kołowa powierzchnia końca stożka wewnętrznego zawiera lub tworzy otwór przyjmujący, służący do wkładania w niego większej czołowej kołowej powierzchni końca zewnętrznego stożka, i w rzeczywistości cylindryczna sekcja przyjmująca otwiera się na większej czołowej kołowej powierzchni końca wewnętrznego stożka.
W celu dalszego usprawnienia współpracy stożków, zewnętrznego i wewnętrznego, kiedy jest zamocowany grot lutowniczy, wysokość i głębokość stożków, zewnętrznego i wewnętrznego, jest w istocie równa.
W celu dalszego usprawnienia wykonawstwa zewnętrznego stożka, tylna strona stożka zewnętrznego może promieniowo wystawać na zewnątrz z sekcji cylindrycznej. Wykonawstwo zewnętrznego stożka wymaga większego wysiłku przy tylnej jego stronie rozciągającej się w kierunku promieniowym nachylonym do zewnętrznej strony sekcji cylindrycznej.
W celu umożliwienia wykonania stożka wewnętrznego w prosty sposób i przy użyciu tak małej ilości materiału jak tylko to jest możliwe, stożek wewnętrzny jest przewidziany z pierścieniowym kołnierzem, który jest ułożony z przodu, zasadniczo cylindrycznej, sekcji odbierającej, w kierunku grota lutowniczego. W ten sposób, cylindryczna sekcja odbierająca i stożek wewnętrzny są formowane z różnymi średnicami zewnętrznymi w rejonie gniazda.
W celu podparcia grota lutowniczego w prosty i bezpieczny sposób podczas jego przekręcania od pozycji wkładania do pozycji mocowania, sekcja cylindryczna i sekcja odbierająca mogą mieć w istocie równe średnice. W ten sposób cylindryczna sekcja odbierająca jest zasadniczo stosowana jako podparcie, w którym sekcja cylindryczna końca wkładanego grota lutowniczego przekręca się, podczas gdy zewnętrzny stożek w stożku wewnętrznym jest przekręcany od jego pozycji wkładania do pozycji mocowania.
Jest też także możliwe, że średnica sekcji odbierającej i sekcji wkładanej, są tylko na niektórych fragmentach całkowicie równe, a te fragmenty dwu sekcji służą jako podparcie lub łożysko podpierające obrotowo.
Podobnie do tylnej strony stożka zewnętrznego, dno stożka wewnętrznego rozciąga się promieniowo do wewnątrz i w kierunku do cylindrycznej sekcji odbierającej. Wykonawstwo stożka wewnętrznego jest przez to uproszczone. Wynika z tego że stożek wewnętrzny może rozciągać się analogicznie do tylnej strony zewnętrznego stożka, również w kierunku promieniowym nachylonym do cylindrycznej sekcji odbierającej. W tym kontekście, należy wziąć pod uwagę, że w przypadku nachylenia tylnej strony i dna stożka wewnętrznego, mogą. one na przykład mieć większą wzajemną powierzchnię czołowego kontaktu w pozycji zamocowania grota lutowniczego niż w przypadku promieniowego rozszerzenia do wewnątrz.
W celu umożliwienia korzystnego przenoszenia ciepła od układu grzejnego urządzenia lutowniczego na grot lutowniczy, przez przewodzenie ciepła, stożki, wewnętrzny i zewnętrzny, w pozycji zamocowanej grota lutowniczego, są podparte częściowo, zwłaszcza w obszarze tylnej strony zewnętrznego stożka i w obszarze dna stożka wewnętrznego.
Przyrząd mocujący według wynalazku może być szczególnie przydatny także do grotów lutowniczych urządzeń rozlutowujących, w których, w tym przypadku, grot lutowniczy ma
186 731 lutowniczy kanał zasysający. Kanał ten przechodzi przez grot lutowniczy w kierunku wzdłużnym i jest połączony z kanałem w gnieździe. Przyrząd mocujący zgodnie z wynalazkiem, ma szczelne połączenie próżniowe pomiędzy grotem lutowniczym i gniazdem, w którym jest wytwarzana dostateczna siła pomiędzy zewnętrznym stożkiem i wewnętrznym stożkiem, oraz jest zapewniona ich zdolność do przekręcania się wzajemnego. Wymieniona siła, na przykład, dociska tylną stronę zewnętrznego stożka do dna wewnętrznego stożka. Za pomocą tej siły i szczelnego podparcia tylnej strony zewnętrznego stożka na dnie wewnętrznego stożka, przewodzenie ciepła pomiędzy grotem lutowniczym i gniazdem lub odpowiednimi elementami grzejnymi, jest udoskonalone.
Dla łatwiejszej obsługi grota lutowniczego, a w szczególności dla łatwiejszego połączenia, grot lutowniczy ma sekcję głowicową o przekroju sześciokątnym pomiędzy jego końcem roboczym i końcem wkładanym. Zewnętrzny stożek korzystnie rozciąga się aż do wystającej promieniowo na zewnątrz powierzchni czołowej podparcia na sześciokątnej sekcji głowicowej, tak że zewnętrzny stożek wychodzi wprost z tej sekcji. W pozycji mocującej grota lutowniczego powierzchnia czołowa podparcia, na przykład, styka się z obwodową zewnętrzną krawędzią pierścieniowego kołnierza i jest dociskana nim, dalej uszczelniając zasysający kanał lutowniczy i/lub w celu polepszenia przenoszenia ciepła.
Nawet przy polepszonym już uszczelnieniu pomiędzy grotem lutowniczym i gniazdem, jeżeli powierzchnia czołowa podparcia wystaje promieniowo na zewnątrz, bardziej niż tylna strona stożka zewnętrznego, to dalsza korzyść z tego wynika dla uzyskania właściwego podparcia. Osiąga się przez to powiększoną powierzchnię czołowego podparcia pomiędzy powierzchnią czołową podparcia na sześciokątnej sekcji głowicowej i obwodowym zewnętrznym brzegiem kołnierza pierścieniowego.
Gniazdo jest po prostu częścią urządzenia lutowniczego, w którym ono może być, na przykład, w odpowiednim układzie z podparciem na końcówce. Ponadto, gniazdo z jego cylindryczną sekcją odbierającą i stożek wewnętrzny lub pierścieniowy kołnierz, są uformowane jako otwór wewnętrzny w tulei gniazda. Tuleja gniazda może być w zwyczajny sposób zamocowana do urządzenia lutowniczego, na przykład, za pomocą śrubowego podparcia na końcówce, lub podobnie.
Cylindryczna sekcja odbierająca korzystnie jest zamocowana obrotowo względem urządzenia lutowniczego, w którym gniazdo lub końcówka przyłączeniowa urządzenia do lutowania, są umieszczone w zasadzie w tulei odbierającej. Przy przekręcaniu tulei odbierającej, mimośród stożkowy wtedy, na przykład, wchodzi we współpracę z końcówką przyłączeniową grota lutowniczego i jest wywierana siła, która dociska grot lutowniczy do urządzenia lutowniczego, albo grot napotyka w następstwie tego na układ grzejny. Grot lutowniczy i układ grzejny są także wykonane w taki sposób, w którym się one dopasowują i są mocowane do siebie, a zarówno przekręcanie jak i dociskanie razem jest dokonywane poprzez obracanie tulei odbierającej przy współpracy stożków, wewnętrznego i zewnętrznego.
Ponadto, korzystnie jest kiedy cylindryczne sekcja odbierająca także tworzy część układu grzejnego urządzenia lutowniczego w przypadku, gdy uzwojenie grzejne jest ułożone wprost na zewnętrznej stronie cylindrycznej sekcji odbierającej.
Co więcej, cylindryczna sekcja odbierająca ma otwór do wkładania elementów grzejnych i/lub czujnika temperatury przy końcu przeciwległym względem grota lutowniczego.
Stożek wewnętrzny odpowiadający stożkowi zewnętrznemu jest także w układzie mimośrodowym względem następującej po nim cylindrycznej sekcji odbierającej. Przesunięcia mimośrodowe pomiędzy stożkami, wewnętrznym i zewnętrznym, i odnośną sekcją cylindry czn<ą mają różne wielkości i/lub ułożenia w jedhej linii względem obrotowo symetrycznej sekcji. Dla prostoty wykonania elementów mocujących korzystne jest, kiedy osie środkowe stożków, zewnętrznego i wewnętrznego, mają tę samą odległość od osi środkowych, obrotowo symetrycznej sekcji i cylindrycznej sekcji odbierającej. Środkowe osie stożków, zewnętrznego i wewnętrznego, są współliniowe.
Opisany powyżej grot lutowniczy jest nie tylko uformowany dla tak zwanej kolby lutowniczej, ale także jest dyszą urządzenia spajającego gorącym powietrzem, przez którą jest
186 731 doprowadzane gorące powietrze do części podlegających zlutowaniu lub do części rozlutowywanych.
Tak w dyszy urządzenia spajającego gorącym powietrzem, jak i w grocie lutowniczym, dysza zawiera przynajmniej dwa wzdłużne kanały ułożone współosiowo, dla gorącego powietrza lub dla podciśnienia przy wyciąganiu składnika, który nie ma pozostać zlutowany, przez co dysza ma dalej usprawnioną konstrukcję. Kiedy jest używany nowy przyrząd mocujący, zapewnione jest, dla dyszy na przykład, że wzdłużne kanały uformowane w dyszy łączą się w sposób szczelny z odpowiadającymi im kanałami przyłączonego urządzenia do lutowania.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia, częściowo w przekroju, boczny widok grota lutowniczego jako części przyrządu mocującego, fig. 2 - przekrój boczny cylindrycznej sekcji odbierającej jako części przyrządu mocującego, a fig. 3 i 3a - grot lutowniczy i cylindryczną sekcję odbierającą, według fig. 1 i 2, w pozycji zamocowania.
Grot lutowniczy 2 składa się z roboczego końca 3 i sześciokątnej sekcji głowicowej 24, sekcji stożkowej 7 i obrotowo symetrycznej’ sekcji 5.
Robocza końcówka 3 rozszerza się w kierunku sześciokątnej sekcji głowicowej 24 w sposób zakrzywiony na zewnątrz. Sekcja ta uformowana jest na zewnętrznej stronie w postaci sześciokąta 25. Na stronie przeciwległej względem roboczej końcówki 3, sześciokątna sekcja głowicowa 24 zawiera czołową powierzchnię oporową 26 rozciągającą się promieniowo do wewnątrz, do osi środkowej 32 grota lutowniczego 2. Sekcja stożkowa 7 jest połączona z czołową powierzchnią oporową 26. Ta sekcja stożkowa 7 jest uformowana jako zewnętrzny stożek, albo pierścień stożkowy, który zbiega się w kierunku roboczej końcówki 3.
Sekcja stożkowa 7 ma kształt stożka ściętego, w którym jego oś środkowa 30 jest przesunięta względem osi środkowej 32 pozostałej części grota lutowniczego 2 o wielkość przesunięcia 34. Zewnętrzna sekcja stożkowa 2 zawiera na stronie przeciwległej względem sześciokątnej sekcji głowicowej 24 tylną stronę 18 rozciągającą się promieniowo do wewnątrz, do obrotowo symetrycznej sekcji 5. Tylna strona 18 otacza obrotowo symetryczną sekcję 5, zasadniczo jako koncentrycznie uformowany pierścień o średnicy zewnętrznej 20. Wewnątrz grota lutowniczego 2 przebiega zasysający kanał lutowniczy 23 współśrodkowo z osią centralną 32.
Stożek zewnętrzny, lub pierścień stożkowy i obrotowo symetryczna sekcja 5 cylindryczna tworzą mocującą końcówkę 4 grota lutowniczego 2.
Ponadto, fig. 1 przedstawia w zasadzie przykład przyrządu mocującego według wynalazku, w którym jest uformowana sekcja 5 zbiegająca się stożkowo do mocującej końcówki 5, 7 (patrz fig. 2). Cylindryczna sekcja odbierająca 14 także zbiegająca się stożkowo do grota lutowniczego 2 (patrz także na fig. 2) nie jest pokazana ze względu na czytelność rysunku.
Figura 2 jest widokiem bocznym końcówki 14, 19 przyłączeniowej uformowanej jako gniazdo dla elementów mocowanych według wynalazku.
Końcówka 14, 19 przyłączeniowa zawiera cylindryczną sekcję odbierającą 14, która ma ściankę 36 o średnicy wewnętrznej 21. Fig. 2 przedstawia pierścieniowy kołnierz 19 położony na lewo od cylindrycznej sekcji odbierającej 14, przy czym pierścieniowy kołnierz 19 wystaje promieniowo ponad ściankę 36 na zewnątrz. W pierścieniowym kołnierzu 19 jest uformowany stożek wewnętrzny 11, przy czym stożek wewnętrzny 11 jest zbieżny na zewnątrz od cylindrycznej sekcji odbierającej 14. Stożek wewnętrzny 11 jest położony mimośrodowo względem cylindrycznej sekcji odbierającej 14, przy czym oś środkowa 31 wewnętrznego stożka 11 jest położona w odległości 35 od osi środkowej 33 cylindrycznej sekcji odbierającej
14. Stożek wewnętrzny 11 ma głębokość 17, jest w zasadzie równa wysokości 16 stożka zewnętrznego części stożkowej (patrz fig. 1).
Stożek wewnętrzny 11 zawiera dno stożka wewnętrznego 22 na jego dolnej stronie położonej od strony cylindrycznej sekcji odbierającej 14, przy czym dno stożka wewnętrznego 22 rozciąga się promieniowo na zewnątrz względem cylindrycznej sekcji odbierającej 14.
Cylindryczna sekcja odbierająca 14 ma część z powiększoną średnicą znajdującą się na końcu przeciwległym względem pierścieniowego kołnierza 19.
186 731
Stożek wewnętrzny 11 i wierzch cylindrycznej sekcji odbierającej 14 są uformowane w wewnętrznym otworze 27 cylindrycznej sekcji odbierającej 14. Uzwojenie grzejne jako część układu grzejnego 29 jest nawinięte na ściance 36 cylindrycznej sekcji odbierającej 14.
Fig. 3 i 3a przedstawiają przyrząd 1 mocujący z grotem lutowniczym 2 w pozycji zamocowania 13. Takie same odnośniki liczbowe oznaczają te same części i są tylko częściowo wzmiankowane.
W pozycji zamocowania 13 - (patrz fig. 3a), na kierunek obrotu 42 dla przekręcania grota lutowniczego 2 pomiędzy pozycją wkładania 12 i pozycją mocowania 13 - stożek zewnętrzny sekcji stożkowej 7 jest umieszczony w stożku wewnętrznym 11. Tylna powierzchnia 18 stożka zewnętrznego sekcji stożkowej 7 wspiera się na dnie stożka wewnętrznego 22. Ponadto, przynajmniej fragment zewnętrznej stożkowej powierzchni 39 wspiera się na wewnętrznej powierzchni stożkowej 40. Za pomocą tych wspierających się powierzchni jest uformowana część powierzchniowa 38 przenosząca ciepło, znajdująca się pomiędzy cylindryczną sekcją odbierającą 28 i grotem lutowniczym 2, zwłaszcza w obszarze tylnej strony 18 i dna stożka wewnętrznego 22.
Obrotowo symetryczna sekcja 5 cylindryczna mocującej końcówki 5, 7 (patrz fig. 1) grota lutowniczego 2 jest całkowicie włożona w cylindryczną sekcję odbierającą 14. Cylindryczna sekcja odbierająca 14 służy jako podparcie obrotowe dla obrotowo symetrycznej sekcji 5 kiedy odbywa się przekręcanie grota lutowniczego 2, z pozycji wkładania 12, do pozycji mocowania 13 mocującej końcówki 5, 7 lub zewnętrznego stożka sekcji stożkowej 7.
Ponadto, w pozycji mocowania 13, czołowa powierzchnia oporowa 26 sześciokątnej sekcji głowicowej 24 wspiera się na zewnętrznej brzegowej czołowej powierzchni oporowej 41 kołnierza pierścieniowego 19.
Fig. 3 pokazuje, że mimośrodowość stożka zewnętrznego i stożka wewnętrznego 11 względem odpowiedniej części cylindrycznej 5, 14 jest równa, to jest, odległość między osiami środkowymi 30, 31 i osiami środkowymi 32, 33 jest równa.
Dalej, na fig. 3a, jest pokazane, że na przykład tylna powierzchnia 18 zewnętrznego stożka części stożkowej 7 wspiera się na dnie stożka wewnętrznego 22, przy czym odpowiednia czołowa powierzchnia wsporcza jest ograniczona od strony wnętrza przez wewnętrzny otwór 27.
W dyszy urządzenia spajającego gorącym powietrzem, jak i w grocie lutowniczym, dysza zawiera przynajmniej dwa wzdłużne kanały ułożone współosiowo, dla gorącego powietrza lub dla wytwarzania podciśnienia przy wyciąganiu składnika, który nie jest zlutowany, przez co dysza ma dalej usprawnioną konstrukcję. Kiedy jest używany nowy przyrząd mocujący, zapewnione jest, dla dyszy na przykład, że wzdłużne kanały uformowane w dyszy łączą się w sposób szczelny z odpowiadającymi im kanałami przełączonego urządzenia do lutowania.
Połączenie grota lutowniczego odbywa się w sposób następujący: wprowadza się obrotowo symetryczną sekcję 5 i stożkową sekcję 7 mocującej końcówki 5, 7 do kołnierza pierścieniowego 19 i cylindrycznej sekcji odbierającej 14 końcówki 19, 14 przyłączeniowej. Potem grot lutowniczy 2 jest obracany z pozycji 12 wkładania do pozycji 13 mocowania. Ponieważ występuje mimośrodowość wewnętrznego 11 i zewnętrznego stożka w odniesieniu do obrotowo symetrycznej części 5, stożkowa część 7 grota lutowniczego 2 jest zaciśnięta na odpowiedniej części powierzchni wewnętrznego stożka 11 końcówki 14, 19 przyłączeniowej i w wyniku czego grot lutowniczy 2 jest zamocowany w końcówce 14, 19 przyłączeniowej. Ze względu na powierzchnie stożkowe 1 grot lutowniczy 2 jest także mocowany osiowo i obrotowo poprzez zaciskanie wywołane oporami różnych stożków.
Rozłączenie odbywa się w odwrotnej kolejności.
186 731
Fig· 1
29
22'
17'
4131 '33
DOoo '
Fig- 2
Fig.3a
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.
Fig. 3

Claims (22)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Przyrząd mocujący grot lutowniczy w urządzeniu do lutowania, który to grot lutowniczy zawiera przednią końcówkę roboczą i tylną mocującą końcówkę przeciwlegle położoną względem końcówki roboczej, oraz które to urządzenie do lutowania zawiera końcówkę przyłączeniową do utwierdzania mocującej końcówki, przy czym przynajmniej przy jednej końcówce jest umieszczona obrotowo symetryczna sekcja, znamienny tym, że mocująca końcówka (5,7) grota lutowniczego (2) zawiera sekcję stożkową (7), która jest uformowana jako zewnętrzny stożek istniejący przynajmniej we fragmentach na obrzeżu, przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) jest położony mimośrodowo względem obrotowo symetrycznej sekcji (5), a końcówka (14,19) przyłączeniowa jest uformowana z wewnętrznym stożkiem (11), przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) jest podparty obrotowo pomiędzy pozycją wkładania (12) i pozycją mocowania (13).
  2. 2. Przyrząd według zastrz. 1 , znamienny tym , że obrotowo symetryczna sekcja(5) ma kształt cylindryczny.
  3. 3. Przyrząd według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że mocująca końcówka (5, 7) zawiera obrotowo symetryczną sekcję (5) i zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7), przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) zbiega się w kierunku końcówki roboczej (3), natomiast końcówka (14, 19) przyłączeniowa jest ukształtowana jako gniazdo do wkładania mocującej końcówki (5, 7), przy czym jest ono uformowane z wewnętrznym stożkiem (11), którego powierzchnia boczna zbiega się w kierunku grota lutowniczego (2).
  4. 4. Przyrząd według castrz.1, znamienny tym, że stożek zewnętrzny sekcji stożkowej (7) i stożek wewnętrzny (11) są ułożone w kierunku końcówki roboczej (3), z przodu obrotowo symetrycznej sekcji (5) mocującej końcówki (5, 7), i z przodu cylindrycznej sekcji odbierającej (14) końcówki (14,19) przyłączeniowej.
  5. 5. Przyrząd według zastrz.4, znamienny tym, że w istocie obrotowo symetryczna sekcja (5) zbiega się w kierunku końcówki (14, 19) przyłączeniowej a cylindryczna sekcja odbierająca (14) jest uformowana odpowiednio, zwłaszcza jako uzupełniająca obrotowo symetryczną sekcję (5).
  6. 6. Przyrząd, według zastrz^, znamienny tym, że zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) mocującej końcówki (5, 7) jest uformowany jako obwodowy stożkowy pierścień.
  7. 7. Przyrząd, według zastirz. 1, albo 4, znamienny tym, że wewnętrzny stożek (11) i zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) są pochylone wzdłuż obwodu w kierunku końcówki roboczej (3) grota lutowniczego (2).
  8. 8. Przyrząd według zastY.], albo 4, znamienny tym, że wewnętrzny stożek (11) i zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) są uformowane w postaci stożków ściętych.
  9. 9. Przyrząd według zastrzA albo 4, znamienny tym, że wysokość (16) i głębokość (17), zewnętrznego stożka sekcji stożkowej (7) i wewnętrznego stożka (11), są w istocie równe.
  10. 10. Przyrząd według zastrz.3, znamienny tym, że tylna powierzchnia (18) zewnętrznego stożka sekcji stożkowej (7) wystaje promieniowo z obrotowo symetrycznej sekcji (5) na zewnątrz.
  11. 11. Przyrząd według zastrz. 1, znamienny tym, że wewnętrzny stożek (11) jest uformowany w pierścieniowym kołnierzu (19), który jest położony z przodu cylindrycznej sekcji odbierającej (14) końcówki (14,19) przyłączeniowej od strony grota lutowniczego (2).
  12. 12. Przyrząd według casttz.(, znamienny tym, że obrotowo symetryczna sekcja (5) i cylindryczna sekcja odbierająca (14) mocującej końcówki (5, 7) i końcówki (14, 19) przyłączeniowej, mają w istocie tę samą, zewnętrzną i wewnętrzną średnicę (20, 21).
  13. 13. Przyrząd według zastrz.4 albo 5, znamienny tym, że dno stożka wewnętrznego (22) jest usytuowane promieniowo od strony wewnętrznego zakończenia cylindrycznej sekcji odbierającej (14).
    186 731
  14. 14. Przyrząd według zastrz.3, znamienny tym, że zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) i wewnętrzny stożek (11), w pozycji mocowania (13) grota lutowniczego (2), są częściowo podparte, zwłaszcza w obszarze tylnego końca (18) zewnętrznego stożka sekcji stożkowej (7) i dna stożka wewnętrznego (22).
  15. 15. Przyrząd według zastrz.3, znamienny tym, że w grocie lutowniczym (2) znajduje się zasysający kanał lutowniczy (23).
  16. 16. Przyrząd według zastrz.3, znamienny tym, że grot lutowniczy (2) zawiera sześciokątną sekcję głowicową (24) umieszczoną pomiędzy końcówką roboczą (3) i mocującą końcówką (5, 7), przy czym zewnętrzny stożek sekcji stożkowej (7) sięga aż do czołowej powierzchni oporowej (26) usytuowanej promieniowo na zewnątrz sześciokątnej sekcji głowicowej (24).
  17. 17. Przyrząd według zastrz. 16, znamienny tym, że czołowa powierzchnia oporowa (26) sześciokątnej sekcji głowicowej (24) wystaje promieniowo na zewnątrz, dalej niż tylna powierzchnia (18) zewnętrznego stożka części stożkowej (7).
  18. 18. Przyrząd według zastrz.4 albo 5, znamienny tym, że cylindryczna sekcja odbierająca (14) i wewnętrzny stożek (11) końcówki (14,19) przyłączeniowej są uformowane w otworze wewnętrznym (27) znajdującym się w cylindrycznej sekcji odbierającej (14).
  19. 19. Przyrząd według zastrz.18, znamienny tym, że cylindryczna sekcja odbierająca (14) jest częścią układu grzejnego (29) kolby lutowniczej.
  20. 20. Przyrząd według zastrz.4, znamienny tym, że środkowe osie (30, 31) zewnętrznego stożka części stożkowej (7) i wewnętrznego stożka (11), są położone w równej odległości (34, 35) w stosunku do środkowych osi (32, 33) obrotowo symetrycznej sekcji (5) i cylindrycznej sekcji odbierającej (14).
  21. 21. Przyrząd według zastrz.3, znamienny tym, że grot lutowniczy (2) jest uformowany jako dysza urządzenia spajającego gorącym powietrzem.
  22. 22. Przyrząd według zastrz.21, znamienny tym, że dysza grota lutowniczego (2) zawiera przynajmniej dwa współosiowo ułożone wzdłużne kanały dla gorącego powietrza, albo dla podciśnienia przy wyciąganiu składnika w postaci niezlutowanej.
PL98332860A 1997-08-20 1998-08-20 Przyrząd mocujący PL186731B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29714929U DE29714929U1 (de) 1997-08-20 1997-08-20 Befestigungsvorrichtung
PCT/EP1998/005312 WO1999008824A1 (de) 1997-08-20 1998-08-20 Befestigungsvorrichtung für eine lötvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL332860A1 PL332860A1 (en) 1999-10-25
PL186731B1 true PL186731B1 (pl) 2004-02-27

Family

ID=8044862

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98332860A PL186731B1 (pl) 1997-08-20 1998-08-20 Przyrząd mocujący

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6147325A (pl)
EP (1) EP0932473B1 (pl)
JP (1) JP3249539B2 (pl)
CN (1) CN1099337C (pl)
AT (1) ATE230650T1 (pl)
CA (1) CA2269287C (pl)
DE (2) DE29714929U1 (pl)
DK (1) DK0932473T3 (pl)
ES (1) ES2187061T3 (pl)
HK (1) HK1026662A1 (pl)
HU (1) HU224371B1 (pl)
MY (1) MY122236A (pl)
PL (1) PL186731B1 (pl)
RU (1) RU2159170C1 (pl)
TW (1) TW522070B (pl)
WO (1) WO1999008824A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6793114B2 (en) 2002-04-05 2004-09-21 Pace, Incorporated Soldering heater cartridge with replaceable tips and soldering iron for use therewith
JP5600512B2 (ja) * 2010-07-26 2014-10-01 アクテス京三株式会社 加熱装置
CN102107313B (zh) * 2011-01-25 2012-11-28 武汉科技大学 一种提高焊接热影响区性能的在线工艺
US9168605B2 (en) * 2012-04-17 2015-10-27 Hakko Corporation Soldering assembly for detachable tip
DE202014001956U1 (de) 2014-02-28 2015-05-29 Weller Tools Gmbh Lötspitzenbefestigungssystem
US9776271B2 (en) * 2014-12-19 2017-10-03 Hakko Corporation Desoldering tool nozzle and method of manufacturing the nozzle
WO2018081331A1 (en) 2016-10-26 2018-05-03 Milwaukee Electric Tool Corporation Soldering tool
USD852596S1 (en) 2017-10-26 2019-07-02 Milwaukee Electric Tool Corporation Soldering tool
CN111687470A (zh) * 2019-03-15 2020-09-22 邹汉华 一种内螺旋面的加工工艺

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2062940A (en) * 1934-05-25 1936-12-01 Samson United Corp Electric soldering iron
US2505625A (en) * 1945-03-29 1950-04-25 Nordstrom Carl Gustav Renfrid Removable-tip electric soldering iron
GB646139A (en) * 1947-05-20 1950-11-15 Miron Peter Rubert Improvements in or relating to electric soldering irons, welding tools, or the like
US3524045A (en) * 1969-02-07 1970-08-11 Louis Siegel Electrically heated tool with tip ejecting means
US3963897A (en) * 1971-09-17 1976-06-15 Stanley Electric Co., Ltd. Electrically heated solder removing bit
US3770183A (en) * 1972-05-24 1973-11-06 L Vanyi Heat control for heated tool
DE2438603C2 (de) * 1973-08-16 1982-11-18 William Samuel Panorama City Calif. Fortune Lötgerät
US3919524A (en) * 1973-08-16 1975-11-11 William S Fortune Soldering tip and locking apparatus combination
US3984655A (en) * 1975-05-19 1976-10-05 Wahl Clipper Corporation Terminal members of an electric tool for receiving detachable tips
DE2657569C2 (de) * 1976-12-18 1984-07-05 William Samuel Panorama City Calif. Fortune Lötspitze und Verfahren zu deren Herstellung
US4178496A (en) * 1977-09-22 1979-12-11 Fortune William S Desoldering attachment for soldering instrument
US4560101A (en) * 1983-06-16 1985-12-24 Cooper Industries, Inc. Self-locking, removeable tapered tips for soldering and de-soldering tools
US4602144A (en) * 1984-09-18 1986-07-22 Pace Incorporated Temperature controlled solder extractor electrically heated tip assembly
DE4435323C2 (de) * 1994-10-01 2000-02-24 Siegfried Feinler Handlötgerät mit Aufnahmekammer
JP3517473B2 (ja) * 1995-02-15 2004-04-12 日本ボンコート株式会社 こて先への熱電対センサの取付構造
US5804795A (en) * 1996-05-28 1998-09-08 Fortune; William S. Soldering tip heat accumulator

Also Published As

Publication number Publication date
CN1099337C (zh) 2003-01-22
DK0932473T3 (da) 2003-05-05
EP0932473B1 (de) 2003-01-08
EP0932473A1 (de) 1999-08-04
ATE230650T1 (de) 2003-01-15
HK1026662A1 (en) 2000-12-22
HUP0001332A2 (hu) 2000-09-28
WO1999008824A1 (de) 1999-02-25
CA2269287C (en) 2002-07-02
HU224371B1 (hu) 2005-08-29
TW522070B (en) 2003-03-01
JP3249539B2 (ja) 2002-01-21
CN1248932A (zh) 2000-03-29
DE59806861D1 (de) 2003-02-13
PL332860A1 (en) 1999-10-25
RU99107641A (ru) 2005-01-10
CA2269287A1 (en) 1999-02-25
HUP0001332A3 (en) 2001-02-28
DE29714929U1 (de) 1998-12-17
JP2000516149A (ja) 2000-12-05
US6147325A (en) 2000-11-14
ES2187061T3 (es) 2003-05-16
MY122236A (en) 2006-04-29
RU2159170C1 (ru) 2000-11-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL186731B1 (pl) Przyrząd mocujący
JP3315991B2 (ja) はんだごて
JP4317936B2 (ja) 工具をクランプする方法
CA2421526A1 (en) Internal swage fitting
KR100524209B1 (ko) 흡기 매니폴드의 흡기관 고정방법
JPH04505888A (ja) はんだ付け具
CN211759572U (zh) 一种市政给水管道焊接装置
JP4589304B2 (ja) 工具受容要素およびその位置決めのためのアダプター
JPH09508460A (ja) 流体輸送のための剛性金属管端部用接続装置
US6889435B1 (en) Attachment of metal components by thermal drilling
MXPA99003667A (en) Fixing device
CN204019051U (zh) 卡爪及回转夹持工装
JPH06507844A (ja) 各種のホルダに適用し得るフライス切削工具用の固定装置
CN212338467U (zh) 一种用于钎焊的管口连接结构
JP2896650B2 (ja) 野球バット自動溶接機用グリップエンド保持具
CZ288409B6 (en) Fixing device
US20050077809A1 (en) Electric lamp
CN211778406U (zh) 正反螺纹膨胀丝
US7261024B2 (en) Device for clamping a workpiece along a rotatably driven longitudinal axis
CN220128526U (zh) 一种小口径、大弧度紫陶器具的装夹装置
CN214816839U (zh) 一种加工吐丝管入口嘴的车床夹具
CN215747307U (zh) 一种管件密封片焊接装置
CN109175584A (zh) 弹压式冷却钛合金加工辅助装置
CN221158970U (zh) 大功率激光切割喷嘴
CN213969759U (zh) 一种用于管道焊接设备的夹管装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140820