PL185509B1 - Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową i zastosowanie tkanin z dzianą osnową - Google Patents

Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową i zastosowanie tkanin z dzianą osnową

Info

Publication number
PL185509B1
PL185509B1 PL97333980A PL33398097A PL185509B1 PL 185509 B1 PL185509 B1 PL 185509B1 PL 97333980 A PL97333980 A PL 97333980A PL 33398097 A PL33398097 A PL 33398097A PL 185509 B1 PL185509 B1 PL 185509B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
yarn
winding
weaving
knitting
yarns
Prior art date
Application number
PL97333980A
Other languages
English (en)
Other versions
PL333980A1 (en
Inventor
Luigi Pezzoli
Original Assignee
Sitip Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sitip Spa filed Critical Sitip Spa
Publication of PL333980A1 publication Critical patent/PL333980A1/xx
Publication of PL185509B1 publication Critical patent/PL185509B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B35/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, knitting machines, not otherwise provided for
    • D04B35/32Devices for removing lint or fluff

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Of Fabric (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Air Bags (AREA)
  • Looms (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania tkanin z dziana osnowa, prowadzony na krosnach dziewiarskich majacych liczne prety i polegajacy na tym, ze odwija sie przedze z belek nawojowych mieszczacych i podpierajacych przedze, nastepnie te przedze pod- daje sie etapowi dziania przez uruchamianie z duza szybkoscia w kierunku osiowym licznych ustawio- nych obok siebie ploch tkackich, a gotowa tkanine nawija sie i gromadzi na rurach nawojowych, w synchronizacji z odwijaniem i dzianiem przedzy, znamienny tym, ze jako przedze stosuje sie............. 5. Krosna dziewiarskie do wytwarzania tka- nin z dziana osnowa, zawierajace liczne prety i belki nawojowe mieszczace i podpierajace przedze i wy- posazone w zespól odwiiajacy do odwijania prze- dzy, przynajmniej jedna rure nawojowa gromadzaca i nawijajaca tkanine, wyposazona w mechanizm nawojowy zsynchronizowany z zespolem odwijaja- cym, oraz liczne plochy tkackie utworzone z kilku nurników umieszczonych jeden obok drugiego wzdluz pretów, znamienne tym, ze nurniki.............. 12. Zastosowanie tkaniny z dziana osnowa, zawierajacej przynajmniej 50% wlókien nieciaglych, znamienne tym, ze tkanine stosuje sie do koagula- cji, powlekania zywica laminowania,......................... PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową i zastosowanie tkanin z dzianą osnową
Jak wiadomo, tkaniny dziane mogą być otrzymywane w wyniku rozmaitych procesów produkcyjnych, zwłaszcza przez dzianie na okrągłych krosnach dziewiarskich, przykładowo do wytwarzania rajstop damskich, przez dzianie na krosnach Raschela dla otrzymania tkanin ażurowych, firanek, koronek, tkanin wzorzystych ogólnie, i przez dzianie na krosnach dziewiarskich osnowy do tkanin z dzianą osnową, dla otrzymywania tkanin przeznaczonych do zastosowania techniczno-przemysłowego, na meble i tapicerkę, obuwie, na zastosowania medyczne i tym podobne.
Jak wiadomo, jednym z głównych problemów przy wytwarzaniu materiałów tekstylnych jest osadzanie się szarpii tworzonych podczas prac wykonywanych podczas wytwarzania tkaniny. Te szarpie lub pył pojawiają się w wyniku przełamywania włókien z pasm przędzy podczas dziania i ewentualnie osadzają się na oprzyrządowaniu tekstylnym powodując poważne problemy.
Dla rozwiązania tego problemu proponowano kilka sposobów. Przykładowo, opis patentowy DE 2256729 ujawnia zespół do eliminowania pyłu w strefie dziania maszyn do dziania osnowy z prętem ściągającym i grzebieniowymi płytami ściągającymi. Ściągające płyty grzebieniowe są wyposażone w konturowe płyty pasowe, które są prowadzone przez przestrzenie pomiędzy igłami dziewiarskimi.
Opis patentowy Stanów Zjednoczonych Ameryki 3461693 ujawnia pneumatyczny układ czyszczenia do maszyn dziewiarskich, który zawiera kanały wylotowe powietrza, za pomocą których jest kierowany ciągły strumień powietrza na igły i nurniki dla uniknięcia gromadzenia się szarpii i kanały wejściowe dla gromadzenia przenoszonych przez powietrze szarpii.
Jak również wiadomo, przy prowadzeniu produkcji na krosnach kolistych i na krosnach typu Raschel, możliwe jest stosowanie zarówno przędz wytworzonych z włókien ciągłych takich jak nylon, poliester i tym podobne, otrzymywanych poprzez procesy chemiczne, jak i przędz utworzonych z włókien nieciągłych otrzymywanych poprzez mechaniczne procesy przędzenia poczynając od kosmyków i włókien ciętych lub od krótkich i fragmentarycznych włókien, takich jak bawełna, wełna, poliestry, itd., jak również odpady wełny i bawełny i tym podobne.
Przy procesach produkcyjnych na krosnach do dziania osnowy możliwe jest wykonywanie bardzo cienkiego dziania z bardzo dużą prędkością roboczą, i dlatego z bardzo wysoką wydajnością, jednakże jak wiadomo poprzez ten rodzaj pracy jest możliwe stosowanie jedynie ciągłych przędz włóknistych, otrzymywanych z procesów chemicznych lub zmieszanych przędz, w przeważającej części zawierających przynajmniej 50% włókien ciągłych.
Przędze nieciągłe, które mają strukturę bardziej włoskowatą i są mniej odporne niż przędze ciągłe, okazały się nieodpowiednie do wykorzystywania przy tego rodzaju pracy, ponieważ podczas procesu produkcji występują częste przerwy w wyniku zatrzymywania krosna, pękania przędzy itd.
Jak wiadomo, te same problemy występują w przypadku zmieszanych przędz, w których zawartość przędz ciągłych jest większa niż 5θ%.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu wytwarzania tkanin z dzianą osnową, z przędzami zawierającymi ponad 50% włókien nieciągłych, z zastosowaniem krosien do dziania osnowy przeznaczonych do tkanin z dzianą osnową, mających liczne płochy tkackie, pracujących z dużą prędkością i wydajnością.
Następnym celem wynalazku jest wytwarzanie i otrzymywanie tkanin stosowanych w dziedzinach techniczno-przemysłowych, przeznaczonych na meble, tapicerkę, obuwie, w dziedzinie zdrowotno-sanitarnej, na ubrania i tym podobne, mających dużą grubość, wyko4
185 509 nywanych z włókien głównie nieciągłych, w ilości przekraczającej 50%, z zastosowaniem szybkodziałaniowych, wysoce wydajnych krosien do dziania osnowy typu trykotu.
Jeszcze innym celem wynalazku jest opracowanie krosien przydatnych do dziania osnowy z nieciągłych lub głównie nieciągłych przędz.
Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, prowadzony na krosnach dziewiarskich mających liczne pręty i polegający na tym, że odwija się przędzę z belek nawojowych mieszczących i podpierających przędzę, następnie tę przędzę poddaje się etapowi dziania przez uruchamianie z dużą szybkością w kierunku osiowym licznych ustawionych obok siebie płoch tkackich, a gotową tkaninę nawija się i gromadzi na rurach nawojowych, w synchronizacji z odwijaniem i dzianiem przędzy, według wynalazku charakteryzuje się tym, że jako przędzę stosuje się przędzę zawierającą przynajmniej 50% włókien nieciągłych, przy czym podczas etapu dziania przędzy w sąsiedztwo płoch tkackich doprowadza się i powoduje krążenie ciągłego lub przerywanego przepływu strumienia gazu, za pomocą którego usuwa się cząstki proszku i/lub fragmenty włókien z powierzchni płoch tkackich.
Strumień gazu doprowadza się pod ciśnieniem o wielkości wystarczającej do dotarcia i usunięcia cząstek proszku i/lub fragmentów włókien z powierzchni płoch tkackich.
Strumień gazu korzystnie doprowadza się przez doprowadzanie podciśnienia w pobliżu powierzchni płoch tkackich lub krosien.
Jako strumień gazu korzystnie stosuje się strumień powietrza lub dowolnego innego gazu lub mieszaniny gazów, takich jak azot lub dwutlenek węgla, korzystnie wstępnie osuszony.
Krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową, zawierające liczne pręty i belki nawojowe mieszczące i podpierające przędzę i wyposażone w zespół odwijający do odwijania przędzy, przynajmniej jedną rurę nawojową gromadzącą i nawijającą tkaninę, wyposażoną w mechanizm nawojowy zsynchronizowany z zespołem odwijającym, oraz liczne płochy tkackie utworzone z kilku nurników umieszczonych jeden obok drugiego wzdłuż prętów, według wynalazku charakteryzują się tym, że nurniki są wyposażone w rowki umożliwiające przechodzenie i opadanie w dół proszku i/lub fragmentów włókien osadzanych na powierzchni płoch tkackich, zaś w pobliżu płoch tkackich znajduje się przynajmniej jeden kanał dmuchowy, połączony ze źródłem sprężonego gazu i wyposażony w liczne dysze, których wylot wychodzi na powierzchnię płoch tkackich, dla usuwania proszku za pomocą strumienia sprężonego gazu i powodowania jego opadania pod krosna.
Płochy tkackie korzystnie są połączone zbiorczo w korelacji z prętami przytrzymującymi igły.
Igły korzystnie są typu igieł złożonych.
Belki nawojowe mieszczące i podpierające przędzę korzystnie mają segmenty nawijane trakcyjnie i/lub sekcyjnie.
Belki nawojowe mieszczące i podpierające przędzę korzystnie są typu stosowanego w znanych technologiach tkackich, w których stosuje się nieciągłe lub głównie nieciągłe przędze lub w których stosuje się przędze ciągłe.
Krosna według wynalazku korzystnie posiadają swobodne boki, zaś belki nawojowe mają obciążniki bez centralnej podpory.
Zastosowanie tkaniny z dzianą osnową zawierającej przynajmniej 50% włókien nieciągłych, według wynalazku charakteryzuje się tym, że tkaninę stosuje się do koagulacji, powlekania żywiccą laminowania, w meblarstwie i tapicerstwie, w obuwnictwie, w dziedzinach medycznych, w branży odzieżowej i tym podobnych.
Według wynalazku stwierdzono, że poprzez pracę w strumieniu prądu gazu, jest możliwa obróbka na szybkodziałaniowych krosnach do dziania osnowy z przędz zawierających więcej niż 50% włókien nieciągłych a nawet utworzonych w 100% z włókien nieciągłych, bez problemów takich jak zatrzymywanie krosna, z zapewnieniem ciągłości produkcyjnej i ekonomiki produkcji. Stwierdzono, że sposób według wynalazku umożliwia stosowanie na szybkodziałaniowych krosnach do dziania osnowy przędz utworzonych z nieciągłych przędz naturalnych, syntetycznych oraz mieszanek zawierających więcej niż 50% włókien nieciągłych.
Tkaniny otrzymywane sposobem według wynalazku są przydatne w dziedzinach techniczno-przemysłowych, takich jak koagulacja, powlekanie, powlekanie żywica, laminowanie
185 509 i tym podobne, na meble i tapicerkę, obuwie, w dziedzinach medycznych, branży odzieżowej i tym podobnych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematyczny przekrój szczegółu krosien według wynalazku, w rodzaju zawierającym dwie płochy lub pręty.
Sposób według wynalazku, stosowany do wytwarzania tkanin z dzianą osnową jest prowadzony za pomocą krosien pokazanych na rysunku i polega na tym, że jako przędzę stosuje się przędzę zawierającą przynajmniej 50% włókien nieciągłych, przy czym podczas etapu dziania przędzy, w sąsiedztwo płoch tkackich 1, 2 przez kanał dmuchowy 9 i dysze 11 doprowadza się i powoduje krążenie ciągłego lub przerywanego przepływu strumienia gazu w kierunku oznaczonym strzałką A, pod ciśnieniem o wielkości wystarczającej do dotarcia i usunięcia cząstek proszku i/lub fragmentów włókien z powierzchni płoch tkackich 1, 2 lub za pomocą którego usuwa się cząstki proszku i/lub fragmenty włókien poprzez rowki 7, 8 pod pręt 12 przytrzymujący iglaste grzebienie 13.
Korzystnie strumień gazu doprowadza się przez zasysanie w pobliżu powierzchni płoch tkackich 1, 2 lub krosien.
Jako strumień gazu stosuje się strumień powietrza lub dowolnego innego gazu lub mieszaniny gazów, takich jak azot lub dwutlenek węgla, ewentualnie wstępnie osuszony.
Krosna według wynalazku zawierają liczne belki podpierające i mieszczące przędzę i przynajmniej jedną belkę nawijającą tkaninę nie pokazaną na rysunku, która jest typu konwencjonalnego, i dwie płochy tkackie 1 i 2, utworzone z kilku nurników 5 i 6 umieszczonych odpowiednio na prętach 3 i 4. Nurniki 5, 6 są wyposażone w rowki 7 i 8 pomiędzy korpusem nurnika 5, 6 i prętem 3,4. Przez kanał dmuchowy 9 utworzony z wydrążonego pręta podpartego przez ramię 10 jest nadmuchiwane sprężone powietrze w kierunku pokazanym strzałką A przez dysze 11 w stronę szczytu 5a, 6a nurnika 5, 6, gdy odpowiadająca płocha znajduje się w pozycji dziania pod dyszami 11. Powietrze wdmuchiwane w kierunku strzałki A powoduje opadanie proszku i/lub fragmentów włókien pod pręt 12 przytrzymujący iglaste grzebienie 13, a poza tym utrzymuje w czystości rowki 7 i 8 tak, że nurniki 5, 6 nie ulegają uginaniu w wyniku wnikania nieczystości, utrzymując w ten sposób płochy tkackie 1, 2 w stanie doskonale czystym i unikając jakiegokolwiek zakleszczenia i następującego potem zatrzymania krosien.
Poza tym, według wynalazku, krosna do dziania osnowy mają swobodne boki z obciążnikami belek bez centralnej podpory.
Przykładowo, tego rodzaju swobodne boki w przypadku obciążników trzech belek o średnicy kołnierza 1016 mm każda są przystosowane do pomieszczenia dwóch frakcji przędzy nieciągłej przy średnicy kołnierza 1000 mm, jak również do belek z przędzą ciągłą o średnicy kołnierza wynoszącej 762 mm.
Ten swobodny dostęp do boków umożliwia dowolnie żądane umieszczanie kanału dmuchowego przy belce poprzecznej i kołach przewlekających i wiążących nitki osnowy, nawet typu seryjnego.
Korzyść sposobu i urządzenia według wynalazku polega na otrzymywaniu nowych tkanin o dużej grubości z włókien nieciągłych lub głównie włókien nieciągłych, mających szczególne właściwości techniczne, a zwłaszcza dużą elastyczność i odporność, które to cechy obecnie można było otrzymać jedynie w przypadku tkanin dzianych z przędzy z włókien ciągłych, i mających szczególne właściwości dotykowe. Poza tym krosna według wynalazku pozwalają na wzrost wydajności ponieważ produkcja tkaniny za pomocą krosien według wynalazku stanowi około sześciokrotność produkcji otrzymywanej na znanych krosnach tkackich. Inna korzyść osiągana dzięki sposobowi i urządzeniu według wynalazku wynika z faktu, że przez zastosowanie przędz nieciągłych jest możliwe wykorzystywanie tych samych belek nawojowych podpierających i mieszczących tkaninę, z frakcją i/lub sekcją osnowową, które konwencjonalnie są stosowane winnych rodzajach tkania, zamiast belek nawojowych stosowanych zwykle do dziania osnowy z przędzy ciągłej. Jak wiadomo, te ostatnie belki nawojowe są bardziej skomplikowane i kosztowne niż belki stosowane zwykle dla innych rodzajów krosien. Belki nawojowe stosowane do przędz ciągłych i wykorzystywane do dziania osnowy są jak wiadomo wyposażone w końcowe kołnierze, które są stożkowe do wewnątrz, a poza
185 509 tym są one znacznie mocniejsze i cięższe niż belki stosowane do innych rodzajów tkania. Ponadto, przez znormalizowanie formatów i właściwości belek są one wzajemnie wymienne co oczywiście daje znaczącą korzyść dotyczącą pracy urządzeń, składowania i magazynowania części zapasowych itd.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, prowadzony na krosnach dziewiarskich mających liczne pręty i polegający na tym, że odwija się przędzę z belek nawojowych mieszczących i podpierających przędzę, następnie tę przędzę poddaje się etapowi dziania przez uruchamianie z dużą szybkością w kierunku osiowym licznych ustawionych obok siebie płoch tkackich, a gotową tkaninę nawija się i gromadzi na rurach nawojowych, w synchronizacji z odwijaniem i dzianiem przędzy, znamienny tym, że jako przędzę stosuje się przędzę zawierającą przynajmniej 50% włókien nieciągłych, przy czym podczas etapu dziania przędzy w sąsiedztwo płoch tkackich doprowadza się i powoduje krążenie ciągłego lub przerywanego przepływu strumienia gazu, za pomocą którego usuwa się cząstki proszku i/lub fragmenty włókien z powierzchni płoch tkackich.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że strumień gazu doprowadza się pod ciśnieniem o wielkości wystarczającej do dotarcia i usunięcia cząstek proszku i/lub fragmentów włókien z powierzchni płoch tkackich.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że strumień gazu doprowadza się przez doprowadzanie podciśnienia w pobliżu powierzchni płoch tkackich lub krosien.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że jako strumień gazu stosuje się strumień powietrza lub dowolnego innego gazu lub mieszaniny gazów, takich jak azot lub dwutlenek węgla, korzystnie wstępnie osuszony.
  5. 5. Krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową, zawierające liczne pręty i belki nawojowe mieszczące i podpierające przędzę i wyposażone w zespół odwijający do odwijania przędzy, przynajmniej jedną rurę nawojową gromadzącą i nawijającą tkaninę, wyposażoną w mechanizm nawojowy zsynchronizowany z zespołem odwijającym, oraz liczne płochy tkackie utworzone z kilku nurników umieszczonych jeden obok drugiego wzdłuż prętów, znamienne tym, że nurniki (5), (6) są wyposażone w rowki (7), (8) umożliwiające przechodzenie i opadanie w dół proszku i/lub fragmentów włókien osadzanych na powierzchni płoch tkackich (1), (2), zaś w pobliżu płoch tkackich (1), (2) znajduje się przynajmniej jeden kanał dmuchowy (9), połączony ze źródłem sprężonego gazu i wyposażony w liczne dysze (11), których wylot wychodzi na powierzchnię płoch tkackich (1), (2), dla usuwania proszku za pomocą strumienia sprężonego gazu i powodowania jego opadania pod krosna.
  6. 6. Krosna według zastrz. 5, znamienne tym, że płochy tkackie (1), (2) są połączone zbiorczo w korelacji z prętami (3, 4) przytrzymującymi igły.
  7. 7. Krosna według zastrz. 6, znamienne tym, że igły są typu igieł złożonych.
  8. 8. Krosna według zastrz. 5, znamienne tym, że belki nawojowe mieszczące i podpierające przędzę mają segmenty nawijane trakcyjnie i/lub sekcyjnie.
  9. 9. Krosna według zastrz. 5, znamienne tym, że belki nawojowe mieszczące i podpierające przędzę są typu stosowanego w znanych technologiach tkackich, w których stosuje się nieciągłe lub głównie nieciągłe przędze.
  10. 10. Krosna według zastrz. 5, znamienne tym, że belki nawojowe są typu stosowanego w znanych technologiach tkackich, w których stosuje się przędze ciągłe.
  11. 11. Krosna według zastrz. 5, znamienne tym, że posiadają swobodne boki, zaś belki nawojowe mają obciążniki bez centralnej podpory.
  12. 12. Zastosowanie tkaniny z dzianą osnową, zawierającej przynajmniej 50% włókien nieciągłych, znamienne tym, że tkaninę stosuje się do koagulacji, powlekania żywicą, lami185 509 nowania, w meblarstwie i tapicerstwie, w obuwnictwie, w dziedzinach medycznych, w branży odzieżowej i tym podobnych.
PL97333980A 1996-12-18 1997-03-19 Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową i zastosowanie tkanin z dzianą osnową PL185509B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT96MI002647A IT1289353B1 (it) 1996-12-18 1996-12-18 Procedimento per la produzione di tessuti a maglia a catena indemagliabile realizzati con filati sostanzialmente discontinui
PCT/EP1997/001387 WO1998027255A1 (en) 1996-12-18 1997-03-19 Process for the production of warp-knitted fabrics realised with discontinuous fibre yarns and apparatus for the realisation thereof

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL333980A1 PL333980A1 (en) 2000-01-31
PL185509B1 true PL185509B1 (pl) 2003-05-30

Family

ID=11375415

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97333980A PL185509B1 (pl) 1996-12-18 1997-03-19 Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową i zastosowanie tkanin z dzianą osnową

Country Status (24)

Country Link
US (1) US6122940A (pl)
EP (1) EP0946802B1 (pl)
JP (1) JP2001506710A (pl)
KR (1) KR100472857B1 (pl)
CN (1) CN1174134C (pl)
AT (1) ATE224471T1 (pl)
AU (1) AU729902B2 (pl)
BG (1) BG63403B1 (pl)
BR (1) BR9714144A (pl)
CA (1) CA2275322A1 (pl)
DE (1) DE69715664T2 (pl)
DK (1) DK0946802T3 (pl)
EE (1) EE04380B1 (pl)
ES (1) ES2182060T3 (pl)
HK (1) HK1026238A1 (pl)
HU (1) HUP0000353A3 (pl)
IL (1) IL130481A0 (pl)
IT (1) IT1289353B1 (pl)
MX (1) MX9804437A (pl)
PL (1) PL185509B1 (pl)
PT (1) PT946802E (pl)
SK (1) SK83599A3 (pl)
TR (1) TR199902110T2 (pl)
WO (1) WO1998027255A1 (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2003023105A1 (en) 2001-09-10 2003-03-20 Sitip S.P.A. Warp knitted fabric made of mixed yarns
CN102066637B (zh) * 2008-04-14 2012-10-03 英威达技术有限公司 形成可拉伸的弹性织物的方法
CN102888709A (zh) * 2012-09-18 2013-01-23 常州申达经编有限公司 毛羽自动清除装置
CN102839494A (zh) * 2012-10-08 2012-12-26 福建省晋江市佶龙机械工业有限公司 一种具有去除毛羽功能的经编机
EP3086276A1 (de) * 2015-04-20 2016-10-26 Groz-Beckert KG System und verfahren zur übermittlung von informationen zu textilen werkzeugen
CN111560706B (zh) * 2020-05-19 2021-05-28 江南大学 一种经编机用除尘系统

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1110607A (en) * 1964-06-19 1968-04-24 Carrier Engineering Co Ltd Improvements in or relating to suction apparatus for textile machines
US3391528A (en) * 1965-12-03 1968-07-09 John C. Shackelford Air handling and cleaning apparatus for machines
US3461693A (en) * 1967-09-07 1969-08-19 Crompton & Knowles Corp Pneumatic cleaning system
DE2256729A1 (de) * 1972-11-18 1974-06-06 Schlafhorst & Co W Vorrichtung zur beseitigung von staub in der wirkzone und an den wirkwerkzeugen von kettenwirkmaschinen
JPS4980354A (pl) * 1972-11-18 1974-08-02
US4487040A (en) * 1981-10-30 1984-12-11 International Playtex, Inc. Spun polyester warp knit

Also Published As

Publication number Publication date
WO1998027255A1 (en) 1998-06-25
ATE224471T1 (de) 2002-10-15
BG63403B1 (bg) 2001-12-29
CA2275322A1 (en) 1998-06-25
EE9900262A (et) 2000-02-15
CN1174134C (zh) 2004-11-03
KR100472857B1 (ko) 2005-03-07
ES2182060T3 (es) 2003-03-01
PT946802E (pt) 2003-01-31
HK1026238A1 (en) 2000-12-08
IT1289353B1 (it) 1998-10-02
JP2001506710A (ja) 2001-05-22
US6122940A (en) 2000-09-26
MX9804437A (es) 1998-09-30
EE04380B1 (et) 2004-10-15
AU2504697A (en) 1998-07-15
BR9714144A (pt) 2000-02-29
HUP0000353A2 (hu) 2000-06-28
AU729902B2 (en) 2001-02-15
ITMI962647A1 (it) 1998-06-18
DE69715664D1 (de) 2002-10-24
TR199902110T2 (xx) 2000-05-22
BG103585A (en) 2000-02-29
KR20000057658A (ko) 2000-09-25
IL130481A0 (en) 2000-06-01
CN1240489A (zh) 2000-01-05
ITMI962647A0 (it) 1996-12-18
SK83599A3 (en) 2000-05-16
DE69715664T2 (de) 2003-01-23
EP0946802B1 (en) 2002-09-18
DK0946802T3 (da) 2002-10-14
EP0946802A1 (en) 1999-10-06
HUP0000353A3 (en) 2003-12-29
PL333980A1 (en) 2000-01-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101223343B1 (ko) 편직물과 상기 편직물을 생산하는 방법 및 장치
CN1934303B (zh) 各向同性沥青系碳纤维细纱、使用了该细纱的复合丝和织物及它们的制造方法
TWM548177U (zh) 再生織物結構
CN112011868A (zh) 一种聚酰胺纤维与棉的混纺纱线及其制备方法和应用
PL185509B1 (pl) Sposób wytwarzania tkanin z dzianą osnową, krosna dziewiarskie do wytwarzania tkanin z dzianą osnową i zastosowanie tkanin z dzianą osnową
RO84377B (ro) Procedeu de alimentare a locurilor de lucru al masinilor de confectionat produse te0tile plane si dispozitiv pentru realizarea acestuia
US4487040A (en) Spun polyester warp knit
BG99625A (bg) Устройство на основоплетачна машина за плетене на еластична лента с мъхеста оплетка,по-специално за оплитане на "пико, и еластична лента, произведена с такова устройство
Basu Advances in the spinning, weaving, and knitting of silk
US3461693A (en) Pneumatic cleaning system
CZ217799A3 (cs) Způsob výroby osnovních pletenin z příze ze staplových vláken a zařízení pro jeho provádění
Ghosh et al. Study on generation of knotting waste in weaving cotton fabric and its remedial measures
CN111455501A (zh) 由再利用亚麻材料制造纺织产品的方法及相关纺织产品
Matsuo Innovations in textile machine and instrument
KR102466327B1 (ko) 망사 테이프 원단 제조 장치
DE68916059T2 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Querlegen von Fäden für nichtgewobene Stoffbahn und Produkt des Verfahrens.
RU15891U1 (ru) Ткань полульняная (варианты)
RU15894U1 (ru) Ткань чистольняная
CN1133363A (zh) 双面起绒毛毯的制造方法
US3328979A (en) Method of knitting deep-pile fabrics
RU96104178A (ru) Пряжа для тканых и трикотажных изделий (2 объекта), способ ее получения, ткань и трикотажное полотно
RU2158325C2 (ru) Способ получения пряжи для тканых и трикотажных изделий
RU15889U1 (ru) Ткань чистольняная (варианты)
Russell et al. Manufacture of wool products
CZ279371B6 (cs) Zařízení na výrobu plyšové proplétané textilie s řezaným vlasem

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060319