PL182950B1 - Mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości - Google Patents

Mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości

Info

Publication number
PL182950B1
PL182950B1 PL97319395A PL31939597A PL182950B1 PL 182950 B1 PL182950 B1 PL 182950B1 PL 97319395 A PL97319395 A PL 97319395A PL 31939597 A PL31939597 A PL 31939597A PL 182950 B1 PL182950 B1 PL 182950B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pipe
opening
flow
plate
partial
Prior art date
Application number
PL97319395A
Other languages
English (en)
Other versions
PL319395A1 (en
Inventor
Markus Fleischli
Gottlieb Schneider
Marc Bruno Wehrli
Original Assignee
Sulzer Chemtech Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sulzer Chemtech Ag filed Critical Sulzer Chemtech Ag
Publication of PL319395A1 publication Critical patent/PL319395A1/xx
Publication of PL182950B1 publication Critical patent/PL182950B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F25/00Flow mixers; Mixers for falling materials, e.g. solid particles
    • B01F25/40Static mixers
    • B01F25/42Static mixers in which the mixing is affected by moving the components jointly in changing directions, e.g. in tubes provided with baffles or obstructions
    • B01F25/43Mixing tubes, e.g. wherein the material is moved in a radial or partly reversed direction
    • B01F25/431Straight mixing tubes with baffles or obstructions that do not cause substantial pressure drop; Baffles therefor
    • B01F25/4316Straight mixing tubes with baffles or obstructions that do not cause substantial pressure drop; Baffles therefor the baffles being flat pieces of material, e.g. intermeshing, fixed to the wall or fixed on a central rod
    • B01F25/43161Straight mixing tubes with baffles or obstructions that do not cause substantial pressure drop; Baffles therefor the baffles being flat pieces of material, e.g. intermeshing, fixed to the wall or fixed on a central rod composed of consecutive sections of flat pieces of material
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F27/00Mixers with rotary stirring devices in fixed receptacles; Kneaders

Abstract

1 . Mieszalnik rurowy do plynów o niskiej lepkosci, w szczególnosci do ply- nów zawierajacych zawiesine materialów stalych, który to mieszalnik rurowy ma za- mocowane trwale w rurze mieszalnika przegrody plytowe, które co najmniej w jednym miejscu rury przeslaniaja cze- sciowo jej przekrój, tworzac otwór prze- plywowy, znamienny tym, ze kazdy otwór przeplywowy (3) utworzony przez przegro- de plytowa (2) sklada sie co najmniej z pierwszego szczelinowego otworu czast- kowego (31), przy czym plaszczyzna prze- grody plytowej (2) i pierwszego otworu czast- kowego (31), tworzy z osia(c) rury (10) kat (tp) zawarty w przedziale od 20° do 60°, zwlaszcza od 35° do 45°, i ze za otworem przeplywowym (3), w kierunku przeplywu, znajduje sie strefa mieszania (4). F ig 2 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości, w szczególności do płynów zawierających zawiesinę materiałów stałych.
Z opisu patentowego CH-PS 669 336 (=P.6OO5) znane jest statyczne urządzenie mieszające, za pomocą którego mogą zostać zmieszane płyny zawierające cząsteczki materiałów stałych, bez tworzenia się zatorów. Urządzenie to, w jednej rurze obejmuje przegrody mieszające, które składają się z co najmniej dwóch mostków zewnętrznych i z co najmniej jednego mostka wewnętrznego. Mostki te są na ich jednym końcu, względnie na bokach, połączone bez szczelin z obudową, podczas gdy inne ich zakończenia kończą się w pewnym odstępie od ściany rury. Sąsiadujące mostki krzyżują się, przy czym na każdym skrzyżowaniu pozostaje wolna przestrzeń pośrednia. Mieszanie następuje zasadniczo w obrębie przegród, przez krzyżowe zawracanie poszczególnych strumieni cząstkowych.
Zgodny z wynalazkiem mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości, w szczególności do płynów zawierających zawiesinę materiałów stałych, który to mieszalnik rurowy ma zamocowane trwale w rurze mieszalnika przegrody płytowe, które co najmniej w jednym miejscu rury przesłaniają częściowo jej przekrój, tworząc otwór przepływowy, charakteryzuje się tym, że każdy otwór przepływowy utworzony przez przegrody płytowe składa się z co najmniej z pierwszego szczelinowego otworu cząstkowego, przy czym płaszczyzna przegrody płytowej i pierwszego otworu cząstkowego tworzy z osią rury kąt φ zawarty w przedziale od około 20° do 60°, zwłaszcza od 35° do 45°, i że za otworem przepływowym, w kierunku przepływu, znajduje się strefa mieszania.
Korzystnie, pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy przebiega od ściany do ściany rury poprzez oś rury.
Według dalszej cechy wynalazku, otwór przepływowy składa się z dwóch otworów cząstkowych: pierwszego szczelinowego otworu cząstkowego i drugiego otworu cząstkowego, przy czym pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy przebiega od ściany rury poprzez oś rury w kierunku drugiego otworu cząstkowego, o wydłużonym kształcie, korzystnie w kształcie półksiężyca, a zwłaszcza soczewki, który graniczy po przeciwnej stronie rury ze ścianą rury, przy czym ten drugi otwór cząstkowy jest skierowany poprzecznie w stosunku do pierwszego otworu cząstkowego, a strefa mieszania ma długość w zakresie od jednej do dziesięciu średnic rury.
Korzystnie, tworząca jeden otwór przepływowy przegroda płytowa składa się z dwóch segmentów, przy czym krawędzie tych segmentów składają się z następujących odcinków częściowych: zewnętrznego odcinka brzegowego, zwłaszcza w kształcie łuku eliptycznego, który graniczy ze ścianą rury, wewnętrznego odcinka brzegowego, który ogranicza pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy, i drugiego zewnętrznego odcinka brzegowego, który ogranicza drugi otwór cząstkowy otworu przepływowego.
Zgodnie z wynalazkiem, obydwa segmenty przegrody płytowej są połączone wzajemnie, co najmniej jednym wąskim mostkiem, położonym zwłaszcza na granicy między dwoma otworami cząstkowymi otworu przepływowego, przy czym pierwszy otwór cząstkowy ma kształt trapezu i rozszerza się w kierunku przepływu strumienia płynów i, korzystnie, jest symetryczny względem płaszczyzny symetrii przechodzącej przez oś rury.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku segmenty przegrody płytowej otaczające otwór przepływowy znajdują się w jednej płaszczyźnie i korzystnie wraz z mostkiem są wykonane z jednego kawałka blachy.
182 950
Zgodnie z następną cechą wynalazku, mieszalnik rurowy ma co najmniej dwie przegrody płytowe z dwoma otworami przepływowymi, przy czym sąsiadujący, położony w kierunku przepływu, otwór przepływowy, jest umieszczony poza strefą mieszania, w odstępie wynoszącym około trzy do pięciu średnic rury od poprzedniego, co oznacza, że, korzystnie, wolna od wbudowanych przegród, przestrzeń między sąsiadującymi otworami przepływowymi ma długość wynoszącą około dwie do czterech średnic rury.
Pierwsze otwory cząstkowe sąsiadujących otworów przepływowych są usytuowane poprzecznie względem siebie.
Korzystnie, w przekroju poprzecznym rury, powierzchnia otworu przepływowego wynosi około 50% - 75% powierzchni tego przekroju rury.
Otwór przepływowy, lub otwory przepływowe zgodnego z wynalazkiem mieszalnika rurowego, są w ten sposób uformowane i umieszczone, że w płynącym strumieniu płynów, przy przejściu przez otwór przepływowy powstajądwa wiry, skierowane w przeciwnych względem siebie kierunkach. Podczas przepływu strumienia przez strefę mieszania, w wirach następuje częściowe wymieszanie płynów. W porównaniu ze znanymi mieszalnikami, potrzeba tu mniej przegród mieszających, aby uzyskać równie dobry efekt wymieszania. Wymagana jest, co prawda dłuższa rura, ale zgodny z wynalazkiem mieszalnik powoduje mniejszą stratę ciśnienia.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pierwszy przykład wykonania przegrody płytowej zgodnego z wynalazkiem mieszalnika rurowego o kołowym przekroju, fig. 2 - dwie sąsiadujące przegrody płytowe z fig. 1, fig. 3 - kilka przegród płytowych do wbudowania, wyciętych z pasa blachy, fig. 4 - drugi przykład wykonania przegrody płytowej, fig. 5 - segment przegrody płytowej z fig. 4, fig. 6 - trzeci przykład wykonania przegrody płytowej, w mieszalniku rurowym z rurą o prostokątnym przekroju, fig. 7 - odmianę przykładu wykonania z fig. 6 i fig. 8 - piąty przykład wykonania przegrody płytowej, w mieszalniku rurowym z rurą o kołowym przekroju.
Figury 1 i 2 przedstawiają zgodny z wynalazkiem mieszalnik rurowy 1 dla płynów o niskiej lepkości. Ściana rury TO jest jedynie zaznaczona linią przerywaną. Rura kołowa ma średnicę D. Mieszalnik rurowy 1 ma wbudowane przegrody płytowe 2, które w poszczególnych miejscach na długości rury 10 częściowo przesłaniają jej światło i w ten sposób tworzą otwór przepływowy 3. Przegrody płytowe 2 są rozmieszczone na płaszczyznach nachylonych pod kątem φ do osi c rury, tworzących w obrębie zarysu rury powierzchnie eliptyczne o osiach głównych d i e.
Pozostawiony przez każdą zamocowaną w rurze 10 przegrodę płytową 2 otwór przepływowy 3 składa się z dwóch otworów cząstkowych: pierwszego otworu cząstkowego 31, rozciągającego się od ściany rury 10 do środka rury i dalej poza oś rury c wzdłuż dłuższej osi głównej e elipsy i, graniczącego ze ścianą rury 10 po przeciwnej stronie, drugiego otworu cząstkowego 32, o wydłużonym, tu półksiężycowym, kształcie, który jest ukierunkowany poprzecznie względem pierwszego otworu cząstkowego 31. Drugi otwór cząstkowy 32 może mieć też przykładowo kształt soczewki.
Płaszczyzna przegrody płytowej 2 z pierwszym otworem cząstkowym 31 przebiegającym wzdłuż osi głównej e elipsy tworzy z osią rury c kąt φ, którego wartość wynosi około od 20° do około 60°, zwłaszcza od 35° do 45°. Drugi otwór cząstkowy 32 jest umieszczony, w odniesieniu do kierunku przepływu strumienia, za pierwszym szczelinowym otworem cząstkowym 31. Za otworem przepływowym 3 rury 10 następuje strefa mieszania 4.
W przekroju poprzecznym rury, powierzchnia otworu przepływowego 3 wynosi około 50% - 70% powierzchni przekroju rury 10, przy czym pierwszy otwór cząstkowy 31 zajmuje 60% - 70% powierzchni tego otworu przepływowego 3. Przy takich stosunkach wymiarów, zapotrzebowanie materiałowe jest nieznaczne, a strumień płynu, który ma być wymieszany, podlega jedynie nieznacznym stratom ciśnienia.
Każda przegroda płytowa 2 ma postać dwóch segmentów 21 i 22. Krawędzie każdego z tych segmentów obejmują zasadniczo, każdorazowo następujące odcinki częściowe: odcinek brzegowy a w kształcie łuku eliptycznego, który graniczy ze ścianą rury 10, wewnętrzny odcinek brzegowy prosty s, który stanowi granicę pierwszego otworu cząstkowego 31 i drugi wewnętrzny odcinek brzegowy b, który graniczy z drugim otworem cząstkowym 32 otworu
182 950 przepływowego 3. Pomiędzy ścianą rury 10 i krawędzią a w kształcie łuku eliptycznego przegrody płytowej 2, może powstać mała szpara, którą w poszczególnych miejscach pokrywa się materiałem łączącym, na przykład materiałem spawalniczym. Krawędź eliptyczną można przybliżyć, na przykład za pomocą odcinków prostych. Zamiast wewnętrznego odcinka brzegowego prostego s, można również zastosować odcinek zakrzywiony.
Stosunkowo dobre działania mieszające uzyskuje się wówczas, gdy segmenty 21 i 22 przegrody płytowej 2 są znacznie skrócone a powierzchnia otworu przepływowego wynosi 75% powierzchni przekroju rury 10. Dla takich segmentów działanie mieszające jest wprawdzie nieco słabsze, ale za to mniejsza jest strata ciśnienia. Generalną zasadą jest to, że większa powierzchnia otworu oznacza mniejszą stratę ciśnienia i na odwrót.
W postaci wykonania według fig. 1 i 2 obydwa segmenty 21 i 22 przegrody płytowej 2 są połączone wąskim mostkiem 23, oddzielającym dwa otwory cząstkowe 31 i 32 otworu przepływowego 3. Za pomocą tego mostka 23 uzyskuje się korzystną pod względem konstrukcyjnym stabilizację przegrody płytowej 2, która pozwala zastosować na przegrody płytowe 2 mniejszą grubość płyt, aniżeli w wypadku gdyby tego mostka nie było.
Kierunek przepływu płynów jest na fig. 1 oznaczony strzałkami 5, 5'. Przepływ płynów przez otwór przepływowy 3 rury wywołuje w strumieniu dwa przeciwnie skierowane wiry, które w rzucie na powierzchnię przekroju rury są oznaczone strzałkami 6, 6'.
Pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy 31 ma ogólnie kształt trapezu z punktami narożnymi A, B, B’ i A' , który rozszerza się ku drugiemu otworowi cząstkowemu 32 otworu przepływowego 3. Przy tym kształcie pierwszego szczelinowego otworu cząstkowego powstaje optymalna para wirów 6, 6'. Ażeby utworzyły się dwa jednakowo silne wiry, otwór przepływowy 3 jest ukształtowany dokładnie symetrycznie względem płaszczyzny symetrii lezącej w osi c rury.
Segmenty 21, 22 przegrody płytowej 2, tworzącej jeden otwór przepływowy 3, są w przykładzie wykonania na fig. 1 i 2 umieszczone w jednej płaszczyźnie. Można je wykonać wraz z mostkiem 23 łączącym, z jednego kawałka blachy. Figura 3 pokazuje, jak te przegrody płytowe 2 można oszczędnie pod względem materiałowym wykroić z jednego pasa blachy.
Przegrody płytowe 2 mogą być, zamiast płaskie także zagięte, lub załamane.
W mieszalniku rurowym 1 należy zamocować tyle przegród płytowych 2, aby utworzyć, co najmniej dwa otwory przepływowe 3, przy czym kolejny otwór przepływowy 3', sąsiadujący z pierwszym otworem przepływowym 3 i położony względem kierunku przepływu strumienia poza strefą mieszania 4, jest umieszczony w odstępie, około 3 do 5 średnic rury D. Niezabudowana przestrzeń między sąsiadującymi otworami przepływowymi 3, 3' mą więc tym samym długość, około o 2 do 4 średnic rury D. Pierwsze szczelinowe otwory cząstkowe 31 sąsiednich otworów 3, 3' są umieszczone poprzecznie względem siebie.
Figury 4 do fig. 8 przedstawiają dalsze możliwe postaci przegród płytowych 2 tworzących otwór przepływowy 3. Na fig. 4 obydwa segmenty 2Γ, 22', jednakowo uformowane, są umieszczone względem siebie pod kątem. Kształt segmentu 21', względnie 22'jest widoczny na fig. 5. Segmenty 21' i 22' mogą być oczywiście również połączone mostkiem, jak to przedstawiono przykładowo linią przerywaną.
Figury 6 i 7 pokazują złożone z segmentów 21, 22 przegrody płytowe 2 tworzące otwór przepływowy 3 do, zgodnych z wynalazkiem, mieszalników rurowych, których przekroje są kwadratowe, lub prostokątne. Figura 6 pokazuje dodatkowo, że mostek 23 może być umieszczony w innym miejscu niż na granicy obydwóch otworów cząstkowych otworu przepływowego 3. Mostek 23 może przykładowo stanowić pręt o przekroju kołowym.
Piąty przykład wykonania według fig. 8, pokazuje przegrodę płytową 2' złożoną z segmentów 21', 22' tworzących otwór przepływowy 3, który składa się tylko z jednego otworu, pierwszego szczelinowego otworu cząstkowego 31. Pierwszy otwór cząstkowy 31 ma kształt trapezowy z dwoma zagiętymi bokami AA’, BB’ i rozszerza się zgodnie, lub przeciw kierunkowi przepływu.
Mieszalnik rurowy 1, zgodny z wynalazkiem, jest stosowany do mieszania płynów zawierających zawiesinę materiałów stałych. Zastosowanie to jest szczególnie korzystne, jeżeli materiały stałe mają postać włóknistą.
182 950
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości, w szczególności do płynów zawierających zawiesinę materiałów stałych, który to mieszalnik rurowy ma zamocowane trwale w rurze mieszalnika przegrody płytowe, które co najmniej w jednym miejscu rury przesłaniają częściowo jej przekrój, tworząc otwór przepływowy, znamienny tym, że każdy otwór przepływowy (3) utworzony przez przegrodę płytową (2) składa się co najmniej z pierwszego szczelinowego otworu cząstkowego (31), przy czym płaszczyzna przegrody płytowej (2) i pierwszego otworu cząstkowego (31), tworzy z osią (c) rury (10) kąt (φ) zawarty w przedziale od 20° do 60°, zwłaszcza od 35° do 45°, i że za otworem przepływowym (3), w kierunku przepływu, znajduje się strefa mieszania (4).
  2. 2. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy (31) przebiega od ściany do ściany rury (10) poprzez oś rury (c).
  3. 3. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1, znamienny tym, że otwór przepływowy (3) składa się z dwóch otworów cząstkowych: pierwszego szczelinowego otworu cząstkowego (31) i drugiego otworu cząstkowego (32), przy czym pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy (31) przebiega od ściany rury (10) poprzez oś (c) rury w kierunku drugiego otworu cząstkowego (32), o wydłużonym kształcie, korzystnie w kształcie półksiężyca, a zwłaszcza soczewki, który graniczy po przeciwnej stronie rury ze ścianą rury (10), przy czym ten drugi otwór cząstkowy (32) jest skierowany poprzecznie w stosunku do pierwszego otworu cząstkowego (31), a strefa mieszania (4) ma długość (m) w zakresie od jednej do dziesięciu średnic rury (D).
  4. 4. Mieszalnik rurowy według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że tworząca jeden otwór przepływowy (3) przegroda płytowa (2), składa się z dwóch segmentów (21, 22), przy czym krawędzie tych segmentów składają się z następujących odcinków częściowych: zewnętrzny odcinek brzegowy (a), zwłaszcza w kształcie łuku eliptycznego, który graniczy ze ścianą rury (10), wewnętrzny odcinek brzegowy (s), który ogranicza pierwszy otwór cząstkowy (31), i drugi zewnętrzny odcinek brzegowy (b), który ogranicza drugi otwór cząstkowy (32) otworu przepływowego (3).
  5. 5. Mieszalnik rurowy według zastrz. 4, znamienny tym, że obydwa segmenty (21, 22) przegrody płytowej (2) są połączone wzajemnie co najmniej jednym wąskim mostkiem (23), położonym zwłaszcza na granicy między dwoma otworami cząstkowymi (31, 32) otworu przepływowego (3).
  6. 6. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że pierwszy szczelinowy otwór cząstkowy (31) ma kształt trapezu i rozszerza się w kierunku przepływu strumienia płynów.
  7. 7. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że otwór przepływowy (3) jest symetryczny względem płaszczyzny symetrii przechodzącej przez oś (c) rury i oś główną (e).
  8. 8. Mieszalnik rurowy według zastrz. 4, znamienny tym, ze segmenty (21, 22) przegrody płytowej (2) otaczające otwór przepływowy (3), znajdują się w jednej płaszczyźnie.
  9. 9. Mieszalnik rurowy według zastrz. 8, znamienny tym, że umieszczone w jednej płaszczyźnie segmenty (21, 22) przegrody płytowej (2) wraz z mostkiem (23), są z jednego kawałka blachy.
  10. 10. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że ma co najmniej dwie przegrody płytowe (2) z dwoma otworami przepływowymi (3, 3'), przy czym sąsiedni, położony w kierunku przepływu otwór przepływowy (3*) jest umieszczony poza strefą mieszania (4) w odstępie (m) wynoszącym około trzy do pięciu średnic rury (D) od poprzedniego.
  11. 11. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że ma co najmniej dwie przegrody płytowe (2) z dwoma otworami przepływowymi (3, 3’), przy czym wolna od przegród płytowych (2), przestrzeń między sąsiadującymi otworami przepływowymi (3, 3'), ma długość wynoszącą około dwóch do czterech średnic rury (D).
    182 950
  12. 12. Mieszalnik rurowy według zastrz. 11, znamienny tym, że pierwsze otwory cząstkowe (31) sąsiadujących otworów przepływowych (3, 3') przegród płytowych (2) są usytuowane poprzecznie względem siebie.
  13. 13. Mieszalnik rurowy według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że w przekroju poprzecznym rury (10), powierzchnia otworu przepływowego (3) wynosi około 50% - 75% powierzchni tego przekroju rury.
    * * *
PL97319395A 1996-04-12 1997-04-09 Mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości PL182950B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96810224A EP0800857B1 (de) 1996-04-12 1996-04-12 Mischrohr für niedrigviskose Fluide

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL319395A1 PL319395A1 (en) 1997-10-13
PL182950B1 true PL182950B1 (pl) 2002-05-31

Family

ID=8225586

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97319395A PL182950B1 (pl) 1996-04-12 1997-04-09 Mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5813762A (pl)
EP (1) EP0800857B1 (pl)
JP (1) JPH09276678A (pl)
KR (1) KR100481930B1 (pl)
CN (1) CN1078817C (pl)
AT (1) ATE246036T1 (pl)
BR (1) BR9701784A (pl)
CA (1) CA2199332C (pl)
CZ (1) CZ291563B6 (pl)
DE (1) DE59610627D1 (pl)
ES (1) ES2203673T3 (pl)
PL (1) PL182950B1 (pl)
TW (1) TW358039B (pl)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19748383C2 (de) * 1997-11-03 2000-11-23 U & A Gmbh Statischer Mischer
EP0918146A1 (de) 1997-11-19 1999-05-26 Sulzer Chemtech AG Einrichtung zum Abbau von Schadstoffen in Abgasen mittels Katalysatoren
EP0956906A3 (en) 1998-03-25 2000-11-08 Shinyou Technolozies Inc. Fluid mixing-jetting apparatus, fluid mixer and snowmaker
WO2000062915A1 (en) * 1999-04-19 2000-10-26 Koch-Glitsch, Inc. Vortex static mixer and method employing same
GB9910738D0 (en) * 1999-05-11 1999-07-07 Statiflo International Limited Static miker
WO2002043846A1 (fr) * 1999-06-17 2002-06-06 Ohr Co., Ltd. Dispositif generateur de cavitation et appareil melangeur de fluide utilisant ledit dispositif
FR2807336B1 (fr) * 2000-04-07 2002-12-13 Pour Le Dev De L Antipollution Melangeur statique
AU2001267187A1 (en) * 2000-06-06 2001-12-17 Trojan Technologies Inc Fluid mixing device
JP2005500350A (ja) 2001-08-02 2005-01-06 エルジー ライフサイエンス リミテッド 4−アミノメチレン−ピロリジン−3−オンおよび/または4−アミノメチレン−ピロリジン−3−アルコキシイミノ誘導体のアミノ保護誘導体、および/またはジェミフロキサシンまたはその塩の製造方法
NO318636B1 (no) * 2002-02-08 2005-04-18 Norsk Hydro As Anordning for transformasjon av gass-/vaeskestrom til lagdelt strom
US20060285433A1 (en) * 2005-06-20 2006-12-21 Jing-Tang Yang Fluidic mixer of serpentine channel incorporated with staggered sudden-expansion and convergent cross sections
US7213617B2 (en) * 2005-07-12 2007-05-08 Deere & Company Airflow divider with shutoff
TWI426952B (zh) * 2006-06-27 2014-02-21 Sulzer Chemtech Ag 具有在通路流動方向上產生流動漩渦之葉片對的靜態混合器
TWI417135B (zh) * 2007-06-22 2013-12-01 Sulzer Chemtech Ag 靜態混合元件
US8397495B2 (en) * 2008-06-26 2013-03-19 Tenneco Automotive Operating Company Inc. Exhaust gas additive/treatment system and mixer for use therein
US9347355B2 (en) * 2011-09-08 2016-05-24 Tenneco Automotive Operating Company Inc. In-line flow diverter
ES2582321T3 (es) * 2012-02-03 2016-09-12 General Electric Technology Gmbh Disposición para inyectar un agente reductor en un gas de combustión
DE102012008732A1 (de) * 2012-05-04 2013-11-07 Xylem Water Solutions Herford GmbH Mischvorrichtung für UV-Wasserbehandlungsanlagen mit offenem Kanal
CN104560111B (zh) * 2013-10-25 2017-08-25 中国石油化工股份有限公司 传热管以及使用其的裂解炉
JP6382041B2 (ja) * 2014-09-10 2018-08-29 旭有機材株式会社 流体混合器
JP2016107218A (ja) * 2014-12-08 2016-06-20 旭有機材工業株式会社 流体混合器および流体混合器付き合流継手
EP3034159B1 (en) * 2014-12-18 2020-11-04 The Procter and Gamble Company Static mixer and method of mixing fluids
US10729600B2 (en) 2015-06-30 2020-08-04 The Procter & Gamble Company Absorbent structure
US11173078B2 (en) 2015-11-04 2021-11-16 The Procter & Gamble Company Absorbent structure
WO2017079601A1 (en) 2015-11-04 2017-05-11 The Procter & Gamble Company Absorbent structure
CN111094733B (zh) 2017-08-15 2021-11-16 沃尔沃卡车集团 用于排气再循环管线的叶片阀
EP3479893A1 (en) 2017-11-06 2019-05-08 Sulzer Chemtech AG An improved mixer duct and a process of using it

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3409187A (en) * 1965-10-11 1968-11-05 Emil C. Socha Distributing spout
US4062524A (en) * 1973-06-06 1977-12-13 Bayer Aktiengesellschaft Apparatus for the static mixing of fluid streams
DE2522106C3 (de) * 1975-05-17 1982-04-15 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Vorrichtung zum kontinuierlichen Mischen fließfähiger Stoffe und Verfahren zum Herstellen eines Mischeinsatzes
DE2525020C3 (de) * 1975-06-05 1985-11-21 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Statischer Mischer für fluide Stoffe
US4040256A (en) * 1976-07-14 1977-08-09 The Dow Chemical Company Flume mixer
CH669336A5 (pl) * 1985-12-11 1989-03-15 Sulzer Ag
US4813788A (en) * 1986-01-03 1989-03-21 Union Oil Company Of California Static, gravity-flow mixing apparatus for particulate matter
US4765204A (en) * 1986-09-03 1988-08-23 Koch Engineering Company, Inc. Method of manufacturing a motionless mixer
US4936689A (en) * 1988-07-11 1990-06-26 Koflo Corporation Static material mixing apparatus
US4929088A (en) * 1988-07-27 1990-05-29 Vortab Corporation Static fluid flow mixing apparatus
CH678284A5 (en) * 1988-11-03 1991-08-30 Sulzer Ag Static mixer assembly requiring no cleaning - in which inner face of tube segments bear ridges which cross each other diagonally with respect to tubular axis
EP0526393B1 (de) * 1991-07-30 1996-08-28 Sulzer Chemtech AG Einmischvorrichtung
JP3107877B2 (ja) * 1991-08-19 2000-11-13 久夫 小嶋 静止型流体混合器の製造方法
JPH06182174A (ja) * 1992-12-22 1994-07-05 Tonen Corp 流体混合装置
DE59309826D1 (de) * 1993-11-26 1999-11-11 Sulzer Chemtech Ag Winterthur Statische Mischvorrichtung
US5378063A (en) * 1993-12-02 1995-01-03 Tokyo Nisshin Jabara Co., Ltd. Static mixing module
JP3003581U (ja) * 1994-02-16 1994-10-25 東京日進ジャバラ株式会社 スタティックミキシングモジュール及び混合装置

Also Published As

Publication number Publication date
TW358039B (en) 1999-05-11
JPH09276678A (ja) 1997-10-28
CA2199332C (en) 2000-11-21
CZ291563B6 (cs) 2003-04-16
CN1167007A (zh) 1997-12-10
KR100481930B1 (ko) 2005-07-18
DE59610627D1 (de) 2003-09-04
CA2199332A1 (en) 1997-10-12
EP0800857A1 (de) 1997-10-15
KR970069108A (ko) 1997-11-07
MX9702575A (es) 1997-10-31
CN1078817C (zh) 2002-02-06
CZ109197A3 (en) 1997-10-15
EP0800857B1 (de) 2003-07-30
PL319395A1 (en) 1997-10-13
ES2203673T3 (es) 2004-04-16
BR9701784A (pt) 1999-10-19
US5813762A (en) 1998-09-29
ATE246036T1 (de) 2003-08-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL182950B1 (pl) Mieszalnik rurowy do płynów o niskiej lepkości
RU2470702C2 (ru) Статический смесительный элемент
JP3578355B2 (ja) 混合装置
US4643584A (en) Motionless mixer
CA2460292C (en) A static mixer
CA1046050A (en) Concentric annular and axial baffling elements for mixer tubes
US4179222A (en) Flow turbulence generating and mixing device
RU2438770C2 (ru) Статический смеситель с парой лопастей для получения завихрения потока в направлении потока в канале
US6604850B1 (en) Vortex static mixer
JPH09901A (ja) ミキサー及びその使用方法
EP0927573A2 (en) Static mixer reactor
JP2019504982A (ja) クローバーリーフミキサー/熱交換器
US5803602A (en) Fluid mixing device with vortex generators
CA2350944C (en) Mixer for mixing gases and other newtonian liquids
JP2003260344A (ja) スタティックミキサ
US4909635A (en) Static device for homogenizing a flowing fluid
EP0311409A1 (en) Arrangement for continuous mixing of fluids
US7264394B1 (en) Static device and method of making
US20200094202A1 (en) Static mixer with curved fins
JP2005034750A (ja) 流体攪拌装置
RU2430775C1 (ru) Массообменное устройство
JP6077741B2 (ja) 温度ばらつき低減用流体撹拌装置
RU2092236C1 (ru) Статический смеситель
MXPA97002575A (en) Mixing pipe for viscosity fluids b
KR101913030B1 (ko) 스태틱 믹서 및 이를 포함하는 유체 혼합 구조

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070409