PL182377B1 - Agregat podbijajacy PL PL PL - Google Patents

Agregat podbijajacy PL PL PL

Info

Publication number
PL182377B1
PL182377B1 PL96317140A PL31714096A PL182377B1 PL 182377 B1 PL182377 B1 PL 182377B1 PL 96317140 A PL96317140 A PL 96317140A PL 31714096 A PL31714096 A PL 31714096A PL 182377 B1 PL182377 B1 PL 182377B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tamping
tool
tools
longitudinal direction
machine
Prior art date
Application number
PL96317140A
Other languages
English (en)
Other versions
PL317140A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL317140A1 publication Critical patent/PL317140A1/xx
Publication of PL182377B1 publication Critical patent/PL182377B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track

Abstract

1. Agregat podbijajacy stosowany w maszynach d o podbijania torów, zwlaszcza przeznaczony do podbija- nia grupy sasiadujacych ze soba podkladów, zawierajacy narzedziowe suporty pionowo przestawialne niezaleznie od siebie i rozmieszczone jeden za drugim w kierunku wzdluznym toru, z ulozyskowanymi na nich podbijajacy- mi narzedziami wyposazonymi w podbijaki do zanurzania w warstwie tlucznia, które to narzedzia podbijajace mozna przyblizac wzajemnie do siebie w kierunku wzdluznym toru za pomoca napedu dosuwu dla podbicia podkladów, znamienny tym, ze pierwszy narzedziowy suport (15) ma trzy podbijajace narzedzia (23, 24, 25) rozmieszczone jedno za drugim w kierunku wzdluznym maszyny a drugi narzedziowy suport (16) jest wyposazony w dwa podbija- jace narzedzia (22) umieszczone jedno za drugim w kie- runku wzdluznym maszyny, przy czym co najmniej naped (28) dosuwu podbijajacego narzedzia (22) ulozyskowane- go na drugim suporcie (16) sasiadujacym z pierwszym narzedziowym suportem (15) jest skonstruowany dla pierwszego ruchu dosuwu obydwóch podbijajacych na- rzedzi (22) przemieszczajacych sie wzajemnie w kierunku do siebie a dla drugiego ruchu wzajemnie w kierunku od siebie. Fig. 1 PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy agregatu podbijającego stosowanego w maszynach do podbijania torów, zwłaszcza przeznaczonego do podbijania grupy sąsiadujących ze sobą podkładów, zawierającego suporty narzędziowe pionowo przestawiaine niezależnie od siebie i rozmieszczone jeden za drugim w kierunku wzdłużnym toru, z ułożyskowanymi na nich podbijającymi narzędziami wyposażonymi w podbijaki do zanurzania w ' warstwie tłucznia, które to podbijające narzędzia można przy podbijaniu podkładów wzajemnie do siebie przybliżać w kierunku wzdłużnym toru za pomocą napędu dosuwu.
Tego rodzaju agregat podbijający jest znany z niemieckiego opisu patentowego nr,
A1-2-2426 841 i jest przeznaczony do jednoczesnego podbijania grupy trzech bezpośrednio następujących po sobie podkładów toru. Wspomniany agregat podbijający ma dwa suporty narzędziowe, ułożyskowane jeden za drugim w kierunku wzdłużnym toru na pionowych pro182 377 wadniczych słupach, odpowiednio dla wzajemnie niezależnego przestawiania pionowego, przy czym te suporty są umieszczone powyżej dwóch zewnętrznie położonych podkładów z grupy trzech podkładów. Każdy suport narzędziowy jest wyposażany w wał mimośrodowy oraz trzy połączone z nim narzędzia podbijające, z których to dwa wspomniane narzędzia mogą być wzajemnie do siebie dosuwane w kierunku wzdłużnym toru i tworzą parę do podbijania na zewnątrz położonego podkładu. Trzecie narzędzia podbijające każdego z dwóch narzędzi podbijających są umieszczone w taki sposób, że razem tworzą dalszą parę przyporządkowaną środkowemu podkładowi i są również tak skonstruowane, aby mogły być wzajemnie do siebie dosuwane w kierunku wzdłużnym toru. Ruchy dosuwania są realizowane za pomocą hydraulicznie sterowanych napędów wrzecionowych.
Zgodnie z amerykańskim opisem patentowym nr 3 343 497, znany jest również podbijający agregat do jednoczesnego podbijania trzech sąsiadujących ze sobą wzajemnie podkładów, przy czym podbijający agregat jest utworzony przez dwa suporty narzędziowe ułożyskowane na ramie maszyny w odległości od siebie odpowiadającej odległości dwóch podkładów. Każdy suport narzędziowy ma parę podbijających narzędzi połączonych wzajemnie ze sobą za pomocą napędu dosuwu, które są zanurzane w warstwę tłucznia po obydwóch stronach pierwszego względnie trzeciego podkładu danej grupy podkładów i przemieszczają się jeden do drugiego w kierunku wzdłużnym toru podczas podbijania tych podkładów, przy czym każde podbijające narzędzie dysponuje własnym wibratorem. Dla podbicia podkładu środkowego uruchamiane są w przeciwnych kierunkach cylindry hydrauliczne tworzące napędy dosuwu, dzięki czemu podbijające narzędzia każdego z obydwóch suportów narzędziowych poruszają się wzajemnie do siebie. Przeciwnie skierowany ruch obydwóch zewnętrznych narzędzi podbijających, oddalonych wzajemnie od siebie najdalej w kierunku wzdłużnym toru jest zakończony za pomocą ograniczników ruchu.
Oprócz tego, znane jest również na przykład według niemieckiego opisu patentowego nr A1-2-2005 187, rozmieszczanie pewnej liczby oddzielnych agregatów podbijających pojedyncze podkłady, na ramie maszyny jeden za drugim w kierunku wzdłużnym toru, z których każdy niezależnie od drugiego może być obniżany do podłoża z tłucznia. Ten rodzaj rozmieszczenia wymaga znacznych kosztów konstrukcyjnych.
W niemieckim opisie patentowym nr A1-2460700 jest przedstawione także rozwiązanie, polegające na zamocowaniu trzech par narzędzi podbijających do podbijania toru grupy trzech podkładów. Jednakże układ taki nie pozwala na wybiórcze obniżanie części narzędzi podbijających, na przykład w przypadku obecności przeszkody na torze.
Celem niniejszego wynalazku jest opracowanie agregatu podbijającego, typu określonego poprzednio, dzięki któremu można by uzyskać bardziej ekonomiczne podbijanie toru przy możliwie najprostszej konstrukcji.
Zgodnie z niniejszym wynalazkiem, cel ten został osiągnięty dzięki agregatowi podbijającemu, który skonstruowany jest w ten sposób, że pierwszy narzędziowy suport ma trzy podbijające narzędzia rozmieszczone jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny a drugi narzędziowy suport wyposażony jest w dwa narzędzia podbijające umieszczone jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny, przy czym co najmniej napęd dosuwu narzędzia podbijającego ułożyskowanego na drugim suporcie narzędziowym sąsiadującym z pierwszym suportem narzędziowym jest skonstruowany dla pierwszego ruchu dosuwu obydwóch narzędzi podbijających przemieszczających się wzajemnie w kierunku do siebie a dla drugiego ruchu wzajemnie w kierunku od siebie.
Takie rozwiązanie podbijającego agregatu zawierającego narzędziowe suporty z różną liczbą narzędzi podbijających, w połączeniu że specjalnym napędem dosuwu pozwalającym na dwa ruchy podbijania, umożliwia szczególnie szerokie możliwości adaptacji do różnych warunków podbijania. Warunki takie mogą być na przykład spowodowane różnymi odległościami pomiędzy podkładami, przeszkodami i odcinkami zwrotnic, oraz mogą utrudniać lub uniemożliwiać jednoczesne opuszczanie pewnej liczby narzędzi podbijających umieszczonych jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny. Dzięki asymetrycznemu rozmieszczeniu narzędzi podbijających w stosunku do suportów narzędziowych, można z jednej strony uniknąć umieszczania narzędzi podbijających zbyt blisko siebie, co ze względu na ograniczo4
182 377 ną ilość wolnej przestrzeni, byłoby trudne do rozwiązania pod względem konstrukcyjnym, oraz z drugiej strony możliwym staje się stopniowe uruchamianie poszczególnych suportów narzędziowych w zależności od warunków torowych. W ten sposób jest zagwarantowana po raz pierwszy szczególnie wysoka wydajność podbijania w połączeniu z możliwością ciągłego podbijania nawet w ciężkich warunkach torowych, na przykład, na odcinkach zwrotnic.
Inne korzystne cechy wynalazku wynikaj ą z przedstawionych zastrzeżeń patentowych zależnych lub z opisu.
Przedmiot niniejszego wynalazku jest niżej opisany szczegółowiej według przykładów jego wykonania uwidocznionych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia uproszczony widok boczny maszyny do podbijania z agregatem podbijającym do podbijania grupy pięciu bezpośrednio sąsiadujących ze sobą podkładów, fig. 2 - powiększony szczegół według widoku bocznego maszyny, przedstawiający agregat podbijający, fig. 3 oraz 4 przedstawiają w dużym stopniu schematycznie w widoku bocznym agregat podbijający podczas pracy, a fig. 5 - pokazuje inny przykład wykonania zgodnego z niniejszym wynalazkiem.
Uwidoczniona na fig. 1 maszyna 1 do podbijania, przeznaczona do ciągłej jazdy podczas pracy, ma główną ramę 4 wspartą na torze 3 poprzez jedne szynowe podwozia 2 oraz ma obiegową ramę 6, która może się wzdłużnie przemieszczać względem ramy 4 za pomocą napędu 5. Wspomniana obiegowa rama 6 może się toczyć po torze 3 za pośrednictwem jezdnego szynowego podwozia 40 i służy do podparcia podbijającego agregatu 7 oraz agregatu 8 do podnoszenia i ukierunkowywania toru, zaopatrzonego w napęd podnoszący 9. Silnik 10 jest przewidziany do zasilania energią jezdnego napędu 11 oraz dalszych napędów maszyny 1, którymi można sterować z kabiny 41 operatora za pomocą sterującego urządzenia 12. Kierunek roboczy został wskazany strzałką 13.
Jak pokazano na fig. 2, podbijający agregat 7 jest zamocowany do ramy 14, połączonej z obiegową ramą 6.
Podbijający agregat 7 składa się z trzech narzędziowych suportów 15, 16 i 17 rozmieszczonych wzajemnie jeden za drugim w kierunku wzdłużnym toru, z których środkowy narzędziowy suport 16 w stosunku do wzdłużnego kierunku maszyny lub toru, celem jednoznacznego rozróżnienia jest dalej nazwany drugim narzędziowym suportem, podczas gdy pozostałe dwa narzędziowe suporty 15, 17 są nazwane odpowiednio pierwszym i trzecim suportem. Każdy narzędziowy suport 15, 16, 17 jest odpowiednio ułożyskowany na dwóch pionowych prowadniczych słupach 18 ramy 14 agregatu tak, aby mógł się przemieszczać pionowo niezależnie od pozostałych dwóch narzędziowych suportów za pomocą oddzielnego przestawczego w pionie napędu 19 i jest wyposażony w oddzielny wał mimośrodowy 20. Dla realizacji czynności zanurzania w warstwę tłucznia po stronie wzdłużnej szyny 21 toru 3, każdy pierwszy i trzeci narzędziowy suport 15, 17, ma trzy podbijające narzędzia 23, 24, 25, zaś drugi narzędziowy suport 16 ma dwa podbijające narzędzia 22, oddalone wzajemnie od siebie w kierunku wzdłużnym maszyny 1. Każde poszczególne podbijające narzędzie oznaczone od 22 do 25, rozmieszczone jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny i wyposażone w dolnej części w podbijaki 26, może się obrotowo odchylać wokół poziomej osi 27, biegnącej w kierunku poprzecznym maszyny i jest połączone z wałem mimośrodowym 20 odpowiedniego narzędziowego suportu 15, 16, 17 za pomocą napędu dosuwu 28. Podbijające narzędzia od 22 do 25 są rozmieszczone symetrycznie w stosunku do płaszczyzny symetrii 42, biegnącej prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny. Każdy narzędziowy suport 15, 16, 17 ma po dwa podbijaki 26 położone wzajemnie na przeciwko siebie w stosunku do kierunku poprzecznego maszyny tak, że wraz z obniżeniem narzędziowych suportów 15, 16, 17, mogą podbijać każdorazowo dwa podbijaki usytuowane od strony wzdłużnej szyny.
W obszarze drugiego narzędziowego suportu 16 widoczny jest jako jeden z wariantów rozwiązania zgodnego z wynalazkiem dodatkowy podnoszący agregat 31, pokazany liniami kreskowopunktowymi, który podobnie do agregatu 8 do podnoszenia i ukierunkowywania toru, jest wyposażony w podnoszący organ 32 zaprojektowany w postaci zacisku rolkowego. Organ ten jest przeznaczony do uchwycenia i podnoszenia szyny 21 toru 3, a także przyporządkowany jest obiegowej ramie 6 lub ramie 14 z możliwością przestawiania pionowego. Pomiędzy podbijającym agregatem 7 oraz agregatem 8 do podnoszenia i ukierunkowywania
182 377 toru jest ponadto przewidziana pomiarowa oś 30, należąca do specyficznego dla maszyny układu odniesienia, przeznaczona do rejestracji położenia toru, przy czym oś ta jest zamontowana na obiegowej ramie 6.
Celem jednoczesnego podbijania grupy 29 pięciu sąsiadujących ze sobą podkładów 33, 34, 35, 36 oraz 37 toru 3, podbijające narzędzia od 22 do 25 są skonstruowane w ten sposób, że mogą się one do siebie dosuwać parami w kierunku wzdłużnym toru za pomocą własnych napędów .28, przy czym podbijające narzędzia 25 oddalone najdalej od siebie wzajemnie w kierunku wzdłużnym toru oraz sąsiadujące z nimi podbijające narzędzia 24 narzędziowych suportów 15 i 17 tworzą parę przyporządkowaną zewnętrznym podkładom 33 i 37 grupy 29. Podbijające narzędzia 22 drugiego narzędziowego suportu 16 również tworzą parę do podbijania środkowego podkładu 35, przy czym ich napędy 28 dosuwu tak zaprojektowano, że dodatkowo do wspomnianego pierwszego wzajemnego ruchu dosuwu, następuje również drugi wzajemnie odwrotny ruch podbijających narzędzi 22. W trakcie tego drugiego odwrotnego wzajemnie ruchu, podbijające narzędzia 23 pierwszego i trzeciego suportu narzędziowego 15, 17 tworzą parę do podbijania podkładów 34 i 36 sąsiadujących z podkładem środkowym 35 grupy 29. Z tego też powodu, podbijaki 26 podbijających narzędzi 22 drugiego narzędziowego suportu 16 są zaopatrzone na swoich dolnych końcach w podbijające płyty 38, z obustronnymi roboczymi płaszczyznami 39, wzajemnie odwróconymi od siebie w kierunku wzdłużnym maszyny.
W celu dokładnego ograniczenia dwukrotnego ruchu dosuwu bądź odsuwu podbijających narzędzi 22, obydwom napędom 28 dosuwu drugiego suportu narzędziowego 16 przyporządkowany jest napęd blokujący 44, skonstruowany jako napęd cylindrowotłokowy. Po uruchomieniu wspomnianego napędu blokującego, jak w pokazanym na fig. 2 położeniu, następuje zablokowanie przegubowo-obrotowego ruchu podbijających narzędzi 22 wokół osi 27 w pionowej, środkowej pozycji, to znaczy, że możliwy jest jedynie ruch przegubowoobrotowy obydwóch podbijających narzędzi 22 w kierunku do siebie. Po cofoięciu tłoka napędu blokującego 44 podbijające narzędzie 22 może być również odchylane przegubowo za pomocą napędu dosuwu 28 poza położenie środkowe w kierunku ku przyległym podbijającym narzędziom 23 narzędziowych suportów 15 i 17. Oczywiście, napęd blokujący 44 może być skonstruowany odmiennie, na przykład jako sworzeń uruchamiany solenoidem.
Na figurze 3 jest pokazana pierwsza faza działania podbijającego agregatu 7 do jednoczesnego podbijania grupy 29 podkładów od 33 do 37, przy czym faza ta przebiega w dwóch etapach. W pierwszym etapie wszystkie podbijaki 26 są zanurzone w warstwie tłucznia wskutek opuszczenia trzech narzędziowych suportów 15, 16, 17 za pomocą przestawczych w pionie napędów 19 natomiast narzędzia podbijające 24 i 25 pierwszego względnie trzeciego narzędziowego suportu 15 i 17 sądosuwane wzajemnie do siebie celem podbicia podkładów 33 i 37. W tym samym czasie, podbijające narzędzia 23 narzędziowych suportów 15 oraz 17 jak również sąsiadujące z nimi podbijające narzędzia 22, drugiego narzędziowego suportu 16 są również dosuwane wzajemnie ku sobie celem podbicia podkładów 34 i 36 co pokazano na rysunku małymi strzałkami oraz zakreskowaniem podkładów. Potem następuje podniesienie wszystkich trzech narzędziowych suportów 15,16,17.
Jak pokazano na fig. 4, w bezpośrednio następującym drugim etapie działania, jedynie środkowy lub drugi narzędziowy suport 16 są ponownie obniżane. Podbijające narzędzia 22 są teraz dosuwane w kierunku wzajemnym do siebie lecz przeciwnie do kierunku dosuwu podczas pierwszego etapu, celem podbicia środkowego podkładu 35 grupy 29. Podczas tej operacji, pierwszy i trzeci narzędziowy suport 15 i 17 pozostają w stanie podniesienia czyli w położeniu wyłączenia z działania. Po zakończeniu podbijania podkładu 35 i podniesieniu drugiego narzędziowego suportu 16, podbijający agregat 7 porusza się dalej, wraz z obiegową ramą 6 w kierunku roboczym określonym strzałką 13, do następnej grupy pięciu podkładów podlegających podbijaniu.
Natomiast na fig: 5 jest pokazany wariant rozwiązania zgodny z wynalazkiem dla podbijającego agregatu 43. Odpowiada on zasadniczo podbijającemu agregatowi 7 pokazanego na fig. 1 do 4 w zmniejszonej lub uproszczonej postaci. Dlatego części spełniające tę samą funkcję oznaczono tymi samymi liczbami odniesienia.
182 377
Podbijający agregat 43 ma jedynie dwa narzędziowe suporty, a mianowicie pierwszy narzędziowy suport 15 z trzema podbijającymi narzędziami 23, 24, 25 rozmieszczonymi jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny i drugi narzędziowy suport 6 z dwoma podbijającymi narzędziami 22. Napęd dosuwu 28 podbijającego narzędzia 22 drugiego narzędziowego suportu 16 sąsiadującego z pierwszym narzędziowym suportem 15 jest przeznaczony do dwukrotnego lub przeciwbieżnego ruchu dosuwu, jak w przypadku, podbijającego agregatu 7, podczas gdy drugie podbijające narzędzie 22 jak również podbijające narzędzia 23, 24 i 25 pierwszego narzędziowego suportu 15 są wyposażone w napędy dosuwu 28, które mogą być wyłącznie uruchamiane w jedną stronę. W stanie pracy podbijania grupy 29 trzech podkładów 33, 34 35 podbijane są po obniżeniu obydwu suportów narzędziowych 15 i 16, najpierw dwa sąsiadujące ze sobą podkłady 33 i 34. Następnie, w drugim etapie pracy, opuszczany jest powtórnie jedynie drugi narzędziowy suport 16 i podbijany trzeci podkład 35 grupy 29.
W ramach wynalazku, istnieje naturalnie możliwość umieszczenia podbijającego agregatu 7 lub 43 bezpośrednio lub na ramie maszyny do podbijania jadącej krok po kroku, od jednego miejsca podbijania do drugiego miejsca podbijania.
Również podbijaki mogą być zamocowane w znany sposób na odpowiednim podbijającym narzędziu 22-25 do bocznego odchylania przegubowego za pomocą napędu wokół osi, przebiegającego w kierunku wzdłużnym maszyny.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Agregat podbijający stosowany w maszynach do podbijania torów, zwłaszcza przeznaczony do podbijania grupy sąsiadujących ze sobą podkładów, zawierający narzędziowe suporty pionowo przestawialne niezależnie od siebie i rozmieszczone jeden za drugim w kierunku wzdłużnym toru, z ułożyskowanymi na nich podbijającymi narzędziami wyposażonymi w podbijaki do zanurzania w warstwie tłucznia, które to narzędzia podbijające można przybliżać wzajemnie do siebie w kierunku wzdłużnym toru za pomocą napędu dosuwu dla podbicia podkładów, znamienny tym, że pierwszy narzędziowy suport (15) ma trzy podbijające narzędzia (23, 24, 25) rozmieszczone jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny a drugi narzędziowy suport (16) jest wyposażony w dwa podbijające narzędzia (22) umieszczone jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny, przy czym co najmniej napęd (28) dosuwu podbijającego narzędzia (22) ułożyskowanego na drugim suporcie (16) sąsiadującym z pierwszym narzędziowym suportem (15) jest skonstruowany dla pierwszego ruchu dosuwu obydwóch podbijających narzędzi (22) przemieszczających się wzajemnie w kierunku do siebie a dla drugiego ruchu wzajemnie w kierunku od siebie.
  2. 2. Agregat podbijający według zastrz. 1, znamienny tym, że drugi narzędziowy suport (16) jest umieszczony w kierunku wzdłużnym maszyny, pomiędzy pierwszym narzędziowym suportem (15) a trzecim narzędziowym suportem (17) mającym również trzy narzędzia podbijające (23,24,25) rozmieszczone jedno za drugim w kierunku wzdłużnym maszyny.
  3. 3. Agregat podbijający według zastrz. 2, znamienny tym, że podbijające narzędzia (22, 23, 25) są rozmieszczone symetrycznie w stosunku do płaszczyzny symetrii (42) rozciągającej się prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny.
  4. 4. Agregat podbijający według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że obydwa napędy (28) dosuwu drugiego narzędziowego suportu (16) są skonstruowane dla pierwszego ruchu dosuwu, obydwóch podbijających narzędzi (22) przemieszczających się wzajemnie w kierunku do siebie i dla drugiego ruchu w kierunku wzajemnie od siebie.
  5. 5. Agregat podbijający według jednego z zastrz. 1 albo 4, znamienny tym, że na podbijakach /26/ podbijających narzędzi (22) drugiego narzędziowego suportu (16) są przewidziane podbijające płyty (38) z obustronnymi roboczymi płaszczyznami (39), wzajemnie odwróconymi od siebie.
  6. 6. Agregat podbijający według jednego z zastrz. 1 albo 5, znamienny tym, że na ramie (14) agregatu w obszarze drugiego narzędziowego suportu (16) jest przewidziany dodatkowy podnoszący agregat (31) z podnoszącym organem (32) do uchwycenia i podnoszenia toru (3).
PL96317140A 1995-11-22 1996-11-20 Agregat podbijajacy PL PL PL PL182377B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT190395 1995-11-22

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL317140A1 PL317140A1 (en) 1997-05-26
PL182377B1 true PL182377B1 (pl) 2001-12-31

Family

ID=3523511

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96317140A PL182377B1 (pl) 1995-11-22 1996-11-20 Agregat podbijajacy PL PL PL

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5706734A (pl)
EP (1) EP0775779B1 (pl)
JP (1) JP3805446B2 (pl)
CN (1) CN1101878C (pl)
AT (1) ATE257873T1 (pl)
CA (1) CA2190909C (pl)
CZ (1) CZ286462B6 (pl)
DE (1) DE59610893D1 (pl)
PL (1) PL182377B1 (pl)
RU (1) RU2110635C1 (pl)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK1070787T3 (da) * 1999-07-23 2004-12-13 Plasser Bahnbaumasch Franz Understopningsaggregat til understopning af sveller i et spor
AT5559U3 (de) * 2002-06-06 2003-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat
AT5839U3 (de) * 2002-09-25 2003-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine und verfahren zum unterstopfen von schwellen eines gleises
AT507896B1 (de) * 2009-08-24 2010-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum unterstopfen eines gleises
AT513034B1 (de) * 2012-10-24 2014-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum Unterstopfen eines Gleises
AT14095U3 (de) * 2014-10-17 2015-12-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfaggregat zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises
FR3047016B1 (fr) * 2016-01-21 2019-09-06 Matisa Materiel Industriel S.A. Machine de bourrage a moteurs hydrauliques synchronises
AT520791B1 (de) * 2017-12-21 2020-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren zum Betreiben eines Stopfaggregats einer Gleisbaumaschine sowie Stopfvorrichtung zur Gleisbettverdichtung und Gleisbaumaschine
US11313083B2 (en) 2018-10-04 2022-04-26 Nordco Inc. Rail anchor applicator and cribber apparatus
AT524005A1 (de) * 2020-07-03 2022-01-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Maschine mit einem Stopfaggregat
AT524193B1 (de) * 2020-09-10 2024-01-15 Hp3 Real Gmbh Gleisstopfmaschine zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT345325B (de) * 1975-06-20 1978-09-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine, insbesondere gleisstopf- und nivelliermaschine
IN166365B (pl) * 1985-03-25 1990-04-21 Plasser Bahnbaumasch Franz
AT393392B (de) * 1989-06-16 1991-10-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat und stopfpickel fuer gleisstopfmaschinen
AT403934B (de) * 1990-04-20 1998-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat für gleisstopfmaschinen zum unterstopfen von drei schwellen

Also Published As

Publication number Publication date
CA2190909C (en) 2005-06-28
CN1156774A (zh) 1997-08-13
CN1101878C (zh) 2003-02-19
JP3805446B2 (ja) 2006-08-02
DE59610893D1 (de) 2004-02-19
RU2110635C1 (ru) 1998-05-10
CZ300196A3 (en) 1997-06-11
EP0775779B1 (de) 2004-01-14
EP0775779A1 (de) 1997-05-28
ATE257873T1 (de) 2004-01-15
CA2190909A1 (en) 1997-05-23
CZ286462B6 (en) 2000-04-12
US5706734A (en) 1998-01-13
JPH09177009A (ja) 1997-07-08
PL317140A1 (en) 1997-05-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4165694A (en) Mobile track leveling, lining and tamping apparatus
PL182377B1 (pl) Agregat podbijajacy PL PL PL
SK279083B6 (sk) Podbíjačka na podbíjanie koľaje
PL178002B1 (pl) Zespół podbijający maszyny do podbijania torów, zwłaszcza do podbijania dwóch bezpośrednio sąsiadujących podkładów
HU209000B (en) Method and machine arrangement for renewing track
SK280703B6 (sk) Spôsob spevňovania štrku koľaje a podbíjačka na sp
HUT56903A (en) Railway line-packing, levelling and controlling machine with line-packing aggregate slidable in cross direction
CA2010852C (en) Mobile track leveling, lining and tamping machine
AU672726B2 (en) Track-laying machine for renewing rails
JP2574415B2 (ja) 連続的に走行可能な軌道工事機
CZ279160B6 (cs) Podbíječka
US4369712A (en) Railroad tamping machine
RU2015239C1 (ru) Шпалоподбивочный агрегат путевой машины
CS224604B2 (en) Packing machine for steepers,particularly for packing railway points
CS273312B2 (en) Truck machine for rails' packing, levelling and straightening
GB2157347A (en) A travelling machine and a process for taking up and/or laying track panels
EA000120B1 (ru) Шпалоподбивочная машина
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
PL191787B1 (pl) Agregat podbijający
CS264278B2 (en) Tamping aggregate for a packing machine
GB2148361A (en) A travelling track tamping machine, more particularly a track tamping, levelling and lining machine
EP0786556B1 (en) Self-propelled machine for stabilizing by hammering and compacting, tracks laid on ballast
PL161363B1 (pl) Maszyna jezdna z ukladem plugów do ciaglego podbijania podkladów toru PL
US4913058A (en) Continuous ballast-tamping machine with independent tamping heads for railway lines
GB2201178A (en) Railroad track tamping machine

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20131120