PL182341B1 - Maszyna do obróbki podsypki tluczniowej toru kolejowego PL PL PL PL - Google Patents
Maszyna do obróbki podsypki tluczniowej toru kolejowego PL PL PL PLInfo
- Publication number
- PL182341B1 PL182341B1 PL96315855A PL31585596A PL182341B1 PL 182341 B1 PL182341 B1 PL 182341B1 PL 96315855 A PL96315855 A PL 96315855A PL 31585596 A PL31585596 A PL 31585596A PL 182341 B1 PL182341 B1 PL 182341B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- machine
- crushed stone
- suction
- track
- machine according
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B27/00—Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
- E01B27/06—Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track
- E01B27/10—Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track without taking-up track
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B2203/00—Devices for working the railway-superstructure
- E01B2203/02—Removing or re-contouring ballast
- E01B2203/025—Suction
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B2203/00—Devices for working the railway-superstructure
- E01B2203/10—Track-lifting or-lining devices or methods
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
- Disintegrating Or Milling (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
- Telephone Function (AREA)
Abstract
1 . Maszyna do obróbki podsypki tlucznio- wej toru kolejowego z ram a w sparta na szyno- wych mechnizmach jezdnych, z zespolem zasysajacym majacym przestaw na na wysokosc I na boki dysze ssaca, zawierajaca otwór ssacy do zasysania tlucznia oraz przyporzadkowany ze- spolowi zasysajacemu uklad przenosników tasmo- wych do odtransportowywania zassanego tlucznia, z urzadzeniem do zrzucania tlucznia, umieszczo- nym za dysza ssaca w kierunku roboczym maszy- ny i zawierajacym lej zsypowy a takze z zespolem do podnoszenia toru, znam ienna tym , ze zawiera biegnace w kierunku podluznym maszyny (1) urzadzenie przenoszace (33), majace koniec od- biorczy (34), przyporzadkowany zespolowi zasy- sajacemu (14) oraz koniec zrzutowy (35), przyporzadkowany lejowi zsypowemu (31) urzadzenia do zrzucania tlucznia (30), przy czym zespól do podnoszenia toru (39) znajduje sie po- miedzy otworem ssacym (20) a urzadzeniem do zrzucania tlucznia (30). F ig . 1 PL PL PL PL
Description
Przedmiot wynalazku stanowi maszyna do obróbki podsypki tłuczniowej toru kolejowego, z ramą wspartą na szynowych mechanicznych jezdnych, z zespołem zasysającym, mającym przestawną na wysokość i na boki dyszę ssącą, zawierającą otwór ssący do zasysania tłucznia oraz z przyporządkowanym zespołowi zasysającemu układem przenośników taśmowych do odtransportowywania zassanego tłucznia, z urządzeniem do zrzucania tłucznia umieszczonym za dyszą ssącą, w kierunku roboczym maszyny i zawierającym lej zsypowy, a także z zespołem do podnoszenia toru.
Tego rodzaju maszyna jest już znana z dokumentu WO 94/17245 i służy do odessania lub wymiany całej podsypki tłuczniowej toru kolejowego. Tłuczeń, usunięty z obszaru pod podkładami za pomocą elementów zgarniających, dociera za pośrednictwem dyszy ssącej do
182 341 zamocowanego na ramie maszyny zasobnika na tłuczeń, którego otwór wylotowy jest przyporządkowany układowi przenośników taśmowych. Z tego ostatniego zassany tłuczeń podsypkowy przenosi się na przedni, w kierunku pracy maszyny, koniec maszyny i załadowuje do wagonu zasobnikowego, sprzęgniętego z maszyną. Jednocześnie następuje od tylnego końca maszyny nanoszenie nowego tłucznia, który zrzuca się na tor z wagonu zasobnikowego za pośrednictwem leja zsypowego urządzenia do zrzucania tłucznia, względem kierunku roboczego, bezpośrednio za elementami zagarniającymi. W obszarze zrzucania tłucznia tor przytrzymuje się przy tym w jego położeniu podniesionym za pomocą zespołu podnoszącego. Nie przewiduje się ponownego użycia starego tłucznia /w całości lub też tylko częściowo/.
Według dokumentu DE 41 01 432 Al znanajest także maszyna do przeprowadzania opuszczania toru. Na przednim, w kierunku roboczym końcu ramy maszyny, przejezdnej po torze na mechanizmachjezdnych, znajduje się urządzenie do podnoszenia toru oraz przestawny na wysokość układ do odsysania tłucznia z toru do poziomu, determinowanego przez element zgarniający lub wyrównujący. Za pośrednictwem taśmy przenośnikowej tłuczeń dociera do ustawionego na tylnym końcu maszyny leja napełniającego. W tym ostatnim znajduje się sito do oczyszczania tłucznia oraz taśma przenośnikowa do odtransportowywania odsianego materiału. Ruszt torowy układa się sam w obszarze tylnego mechanizmu jezdnego na nowym, niższym poziomie podłoża tłuczniowego i jest teraz wypełniany pomiędzy podkładami, w zależności od potrzeby, oczyszczonym tłuczniem leja napełniającego. W ramach końcowej operacji roboczej tor jest później podbijany.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie maszyny do obróbki podsypki tłuczniowej toru kolejowego, którą można zastosować przy zachowaniu znanych zalet również do regeneracji odcinków torowiska, znajdujących się poniżej podsypki tłuczniowej.
Zadanie to rozwiązano zgodnie z wynalazkiem, w ten sposób, że maszyna wymienionego na wstępie rodzaju, zawiera biegnące w jej kierunku podłużnym urządzenie przenoszące, które ma koniec odbiorczy, przyporządkowany zespołowi zasysającemu oraz koniec zrzutowy, przyporządkowany lejowi zsypowemu urządzenia do zrzucania tłucznia, przy czym zespół do podnoszenia toru znajduje się pomiędzy otworem zasysającym, a urządzeniem do zrzucania tłucznia. Koniec odbiorczy urządzenia przenoszącego znajduje się poniżej końca zrzutowego układu przenośników taśmowych. Układ przenośników taśmowych zawiera oprócz odcinka wystającego do przodu poza przedni koniec maszyny, dalszy, wystający poza tylny koniec zespołu zasysającego odcinek, którego koniec zrzutowy znajduje się powyżej końca odbiorczego urządzenia przenoszącego, przy czym układ przenośników taśmowych ma napęd obrotowy do naprzemiennego obracania w obu kierunkach obrotu.
Zgodnie z wynalazkiem, lej stanowi zasobnik tłucznia, ze sterowanymi za pomocą napędów zsuwniami wyładowywczymi, znajdującymi się poniżej otworu zsypowego a bezpośrednio powyżej toru.
Bezpośrednio przed urządzeniem do zrzucania tłucznia, w kierunku roboczym maszyny, umieszczona jest belka zagęszczająca, przestawna na wysokość i wychylna za pośrednictwem napędu dookoła osi poziomej, biegnącej w kierunku poprzecznym maszyny.
Korzystnie, maszyna zawiera kabinę roboczą zamocowaną na ramie maszyny, wjej wygiętym obszarze, i przyporządkowaną stanowisku roboczemu. Kabinajezdna. patrząc w kierunku roboczym maszyny, umieszczonajest zarówno na tylnym,jak i na przednim końcu ramy maszyny.
Dzięki rozwiązanej w ten sposób maszynie można wytworzyć przyjedynie niewielkich dodatkowych nakładach konstrukcyjnych stosunkowo długi beztłuczniowy obszar toru przeznaczonych do renowacji odcinków torowiska. Korzystne jest, że dla tłucznia usuniętego na krótko z toru, nie jest wymagane czaso- i parcochłonne przechowywanie w czasie obróbki w wagonie zasobnikowym, przyłączonym do maszyny. Wszystek tłuczeń można praktycznie przechowywać w międzyczasie w obiegu, utworzonym przez zespół zasysający, urządzenie przenoszące i lej zsypowy. Wskutek zaproponowanego rozwiązania maszyny może następować w szczególnie korzystny sposób obróbka odkrytego torowiska natomiast po wybraniu tłucznia oraz na zakończenie użycia maszyny, poddane renowacji torowisko może być natychmiast pono4
182 341 wnie pokryte tłuczniem, bez konieczności wykonywania maszyną dodatkowych ruchów. Dzięki temu można wyraźnie zmniejszyć czasy blokowania toru, niezbędne do wymienionej renowacji, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów maszynowych lub trakcyjnych.
Wynalazek został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1i 2 przedstawiają maszynę według wynalazku w widoku z boku, ukazanym dla oszczędności miejsca w dwóch częściach.
Na fig. 1 i 2 uwidoczniona jest maszyna 1 do obróbki podsypki tłuczniowej 2 toru kolejowego 3, przy czym tylny, względem kierunku roboczego maszyny, zaznaczonego strzałką4 odcinek maszyny 1 jest uwidoczniony na fig. 1, a przedni odcinek na fig. 2. Maszyna 1 zawiera wydłużonąramę 5, która dzieli się na przednią część 6 oraz tylną część 7, wykonanąjako wygięta. Obydwie części: przednia 6 i tylna 7 ramy są połączone ze sobą za pośrednictwem przegubu 8 z możliwościąruchu we wszystkie strony i są wsparte na torze 3 za pomocąogółem trzech szynowych mechanizmów jezdnych 9; na obu końcach podłużnych ramy 5 maszyny oraz w obszarze przegubu 8. Na każdym z obu końców podłużnych znajduje się ponadto kabina jezdna 10 oraz sprzęg buforowy 11 do łączenia z dalszymi pojazdami do budowy torów. Silnik 12 służy do zaopatrywania w energię napędu jezdnego 13 oraz dalszych, poniżej opisanych napędów i zespołów maszyny 1.
Na przedniej części 6 ramy 5 znajduje się zespół zasysający 14, który składa się z wytwornicy podciśnienia 15, komory filtrowej 16, zasobnika 17 tłucznia i dwóch węży ssących 18, uchodzących do tego ostatniego. Swobodny koniec każdego z tych węży ssących 18, biegnących z odstępem wzajemnym w przybliżeniu równolegle do siebie, jest połączony z dyszą ssącą 19, która zawiera każdorazowo otwór ssący 20 do zasysania tłucznia. Każda dysza ssąca 19 jest przymocowana w wygiętym obszarze tylnej części 7 ramy do tego ostatniego za pomocąprowadnicy 21, z możliwością przedstawienia w pionie i w bok za pośrednictwem napędów 22.
Układ przenośników taśmowych 23 ciągnie się w kierunku podłużnym maszyny poniżej komory filtrowej 16 i zasobnika tłucznia 17 oraz zawiera podniesiony odcinek 24, umieszczony na przednim końcu maszyny 1. Ten odcinek zawiera załadowczą taśmę przenośnikową 25, osadzoną na ramie 5 maszyny lub na przedniej części 6 tej ramy z możliwościąprzesuwu wzdłużnego, która to taśma może być cofana podczas jazdy przestawczej maszyny 1 do położenia spoczynkowego, w którym nie wystaje przed maszynę. Tylny koniec układu przenośników taśmowych 23, przeciwległy, względem kierunku podłużnego maszyny, zawiera podniesiony koniec zsypowy 26, który wystaje ponad przegubem 8 aż poza tylną część 7 ramy.
Zarówno zasobnik 17 tłucznia, jak i komora filtrowa 16 mająna swych spodnich powierzchniach otwory wyładowcze 27, które znajdują się bezpośrednio powyżej układu przenośników taśmowych 23 i są zamykane za pośrednictwem zdalnie sterowanej klapy 28. Układ przenośników taśmowych 23 jest wyposażony w napęd obrotowy 29, który jest przystosowany do naprzemiennego zasilania lub obracania w obu kierunkach obrotów.
Bezpośrednio przed położonym najbardziej w tyle, względem kierunku roboczego, szynowym mechanizmem jezdnym 9 maszyny 1 zamocowane jest ma tylnej części 7 ramy urządzenie do zrzucania tłucznia 30, wykonane jako zasobnik tłucznia, zawierające otwarty u góry lej zasypowy 31 oraz zsuwnie wyładowcze 32, znajdujące się bezpośrednio nad torem. Bezpośrednio przed nimi umieszczona jest belka zagęszczająca 38, przestawna w pionie i wychylna za pośrednictwem napędu 36 dookoła osi poziomej 37, biegnącej w kierunku poprzecznym maszyny. Urządzenie przenoszące 33, zawierające napęd 46, ciągnie się wzdłuż wygiętego obszaru tylnej części 7 ramy 5 i jest zamontowane na jej górnej powierzchni, przy czym koniec odbiorczy 34 urządzenia przenoszącego 33 jest przyporządkowany końcowi zsypowemu 26 układu przenośników taśmowych 23. Koniec zsypowy 35 urządzenia przenoszącego 33 jest ustawiony nad lejem zsypowym 31.
W odgiętym obszarze tylnej części 7 ramy, pomiędzy otworami ssącymi 20 dysz ssących 19 a zsuwniami wyładowczymi 32 urządzenia do zrzucania tłucznia 30, umieszczonymi w pewnej odległości od nich, w kierunku podłużnym maszyny, znajduje się stanowisko robocze 40. Zespół do podnoszenia toru 39, umieszczony w tym obszarze pomiędzy otworem ssącym 20 a urządzeniem 30
182 341 do zrzucania tłucznia i połączony z ramą 5 maszyny lub tylną częścią 7 tej ramy za pomocą napędów 41 z możliwościąprzestawiania na wysokość, znajduje się w pewnej odległości zarówno od otworów ssących 20, jak i od zsuwni wyładowczych 32. Stanowisku roboczemu 40 jest ponadto przyporządkowana kabina robocza 42, którajest połączona z ramą5 maszyny pomiędzy dyszami ssącymi 19 a środkowym szynowym mechanizmem jezdnym 9 i w której znajduje się centralne urządzenie sterujące 48.
Wykorzystanie robocze maszyny 1 rozpoczyna się od tego, że przez opuszczenie obu dysz ssących 19 zasysa się tłuczeń w sposób ciągły, aby dzięki temu odsłonić równię ziemną47 dlajej obróbki wytwarzając stanowisko robocze 40. Swobodnie zwisający tor 3 jest przy tym utrzymywany w pierwotnym położeniu za pomocą zespołu do podnoszenia toru 39. Gdy tylko zostanie odsłonięta równia ziemna 47 pomiędzy obydwiema dyszami ssącymi 19 a belką zagęszczającą 38, może rozpocząć się obróbka równi ziemnej 47, przy miejscowym przestoju maszyny 1. Zamiast równi ziemnej można odsłonić dla obróbki oczywiście również stałą budowlę, na przykład most. Po zakończeniu robót renowacyjnych unieruchamia się obydwie dysze ssące 19 w ich położeniu uniesionym oraz zaczyna się, przy ciągłej jeździe naprzód maszyny 1 ponowne nanoszenie tłucznia pod odpowiednim otworem zsuwni wyładowczych 32. Sterowanie napędów 45 zsuwni wyładowczych 32 może przeprowadzić w korzystny sposób osoba obsługująca, znajdująca się w tylnej kabinie jezdnej 10. Równolegle z tym następuje zagęszczanie zrzuconego tłucznia za pomocą ruchu zwrotnego belki zagęszczającej 38, przebiegającego w kierunku podłużnym maszyny.
Abstrahując od opisanego sposobu wykorzystania, istnieje oczywiście również możliwość przemieszczania stanowiska roboczego 40 wraz z ciągłym przejazdem roboczym maszyny ku przodowi, to jest odsysanie w sposób ciągły przedniego obszaru stanowiska roboczego 40, natomiast wjego tylnym obszarze końcowym zrzucanie tłucznia i jego zagęszczanie również w sposób ciągły.
Jeśli zassany tłuczeń byłby bardzo silnie zanieczyszczony i wskutek tego nie nadawał się do ponownego użycia, to można go doprowadzić do umieszczonego naprzodzie, uwidocznionego linirikreskowo-punktową wagonu zasobnikowego przez zrzucenie na układ przenośników taśmowych 23 za pośrednictwem załadowczej taśmy przenośnikowej 25. Równolegle do tego, z innego wagonu zasobnikowego (zob. fig. 1), przyłączonego na tylnym końcu maszyny, można zrzucać nowy tłuczeń do otworu zsypowego 44 leja zsypowego 31, a następnie za pośrednictwem zsuwni wyładowczych 32 prosto na równię ziemną47. To doprowadzenie nowego tłucznia można zastosować w korzystny sposób również jako uzupełnienie wówczas, gdy stary tłuczeń zassany i ponownie naniesiony za pośrednictwem urządzenia przenoszącego 33, jest do dyspozycji w niedostatecznej ilości.
Claims (7)
1. Maszyna do obróbki podsypki tłuczniowej toru kolejowego z ramą wspartą na szynowych mechnizmach jezdnych, z zespołem zasysającym mającym przestawną na wysokość I na boki dyszę ssącą, zawierającą otwór ssący do zasysania tłucznia oraz przyporządkowany zespołowi zasysającemu układ przenośników taśmowych do odtransportowywania zassanego tłucznia, z urządzeniem do zrzucania tłucznia, umieszczonym za dyszą ssącą w kierunku roboczym maszyny i zawierającym lej zsypowy a także z zespołem do podnoszenia toru, znamienna tym, że zawiera biegnące w kierunku podłużnym maszyny (1) urządzenie przenoszące (33), mające koniec odbiorczy (34), przyporządkowany zespołowi zasysającemu (14) oraz koniec zrzutowy (35), przyporządkowany lejowi zsypowemu (31) urządzenia do zrzucania tłucznia (30), przy czym zespół do podnoszenia toru (39) znajduje się pomiędzy otworem ssącym (20) a urządzeniem do zrzucania tłucznia (30).
2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że koniec odbiorczy (34) urządzenia przenoszącego (33) znajduje się poniżej końca zrzutowego (26) układu przenośników taśmowych (23).
3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że układ przenośników taśmowych (23) zawiera oprócz odcinka (24), wystającego do przodu poza przedni koniec maszyny, dalszy, wystający poza tylny koniec zespołu zasysającego (14) odcinek (43), którego koniec zrzutowy (26) znajduje się powyżej końca odbiorczego (34) urządzenia przenoszącego (33), przy czym układ przenośników taśmowych (23) ma napęd obrotowy (29) do naprzemiennego obracania w obu kierunkach obrotu.
4. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że lej zsypowy (31) stanowi zasobnik na tłuczeń ze sterowanymi za pomocą napędów (45) zsuwniami wyładowywczymi (32), znajdującymi się poniżej otworu zsypowego (44), a bezpośrednio powyżej toru (3).
5. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że bezpośrednio przed urządzeniem do zrzucania tłucznia (30), w kierunku roboczym maszyny, umieszczona jest belka zagęszczająca (38), przestawna na wysokość i wychylna za pośrednictwem napędu (36), dookoła osi poziomej (37), biegnącej w kierunku poprzecznym maszyny.
6. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera kabinę roboczą (42), zamocowaną na ramie (5) maszyny (1) w jej wygiętym obszarze, i przyporządkowaną stanowisku roboczemu (40).
7. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że w maszynie (1), patrząc w jej kierunku roboczym, zarówno na tylnym jak i na przednim końcu ramy (5) umieszczona jest kabinajezdna (10).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT147095 | 1995-09-04 |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL315855A1 PL315855A1 (en) | 1997-03-17 |
PL182341B1 true PL182341B1 (pl) | 2001-12-31 |
Family
ID=3514608
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL96315855A PL182341B1 (pl) | 1995-09-04 | 1996-08-28 | Maszyna do obróbki podsypki tluczniowej toru kolejowego PL PL PL PL |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5664633A (pl) |
EP (1) | EP0761880B1 (pl) |
JP (1) | JP3834107B2 (pl) |
CN (1) | CN1101875C (pl) |
AT (1) | ATE196783T1 (pl) |
AU (1) | AU708685B2 (pl) |
CA (1) | CA2184795C (pl) |
CZ (1) | CZ286461B6 (pl) |
DE (1) | DE59605957D1 (pl) |
PL (1) | PL182341B1 (pl) |
RU (1) | RU2112101C1 (pl) |
SK (1) | SK113796A3 (pl) |
Families Citing this family (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19808956C1 (de) * | 1998-03-03 | 1999-09-23 | Wiebe Hermann Grundstueck | Verfahrbare Gleisbaumaschine |
AT3655U3 (de) * | 2000-02-29 | 2001-02-26 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Stopfmaschine mit einer schotterabsaugdüse |
US8245646B1 (en) * | 2009-01-26 | 2012-08-21 | Harsco Technologies Corporation | Articulated rail vehicle |
CN102154959A (zh) * | 2010-02-11 | 2011-08-17 | 襄樊金鹰轨道车辆有限责任公司 | 一种提取轨道道碴的作业机构 |
AT510423B1 (de) * | 2011-01-11 | 2012-04-15 | Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellscha | Verfahren und fahrzeug zum abschnittsweisen ersatz von altschwellen eines gleises durch neuschwellen |
CN105401494B (zh) * | 2015-12-22 | 2017-05-24 | 常州市瑞泰工程机械有限公司 | 道砟挖掘装置 |
CN106939535A (zh) * | 2017-03-28 | 2017-07-11 | 乌鲁木齐铁路局库尔勒工务段 | 路堑清理及卸载石渣一体化装置 |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1329554A (en) * | 1916-06-07 | 1920-02-03 | Sims Mirabeau | Ballast treating |
DE1116257B (de) * | 1956-03-03 | 1961-11-02 | Alfred Scheuchzer | Verfahren und Vorrichtung zum Aufnehmen des Bettungsschotters unter Gleisen |
US3789942A (en) * | 1970-08-21 | 1974-02-05 | Int Harvester Co | Close coupled frame steered all crawler tractor |
AT339358B (de) * | 1974-05-09 | 1977-10-10 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Antriebs- und steuereinrichtung fur vibrier- und verstellbare werkzeuge einer gleisbearbeitungsmaschine, insbesondere fahrbare gleisstopfmaschine |
AT370151B (de) * | 1981-03-04 | 1983-03-10 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Schotterbett-reinigungsmaschine und hartschaumplatten-verlegung |
AT384446B (de) * | 1985-03-14 | 1987-11-10 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Gleisfahrbare maschine zum absaugen des schotters aus einer schotterbettung |
EP0239712B1 (de) * | 1986-04-02 | 1988-08-31 | Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. | Fahrbare Gleisbaumaschine zum Aufnehmen, Reinigen, und Wiedereinbringen des Schotters mit einer Schotter-Verdichteinrichtung |
AT389333B (de) * | 1986-09-08 | 1989-11-27 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren |
US4921732A (en) * | 1988-05-31 | 1990-05-01 | Herzog Contracting Corporation | Railroad tie service vehicle and method for spray application of a preservative |
DE4101432A1 (de) * | 1991-01-18 | 1992-07-23 | Max Knape Gmbh & Co Fa | Verfahren und einrichtung zum absenken von gleisen |
EP0609647B1 (de) * | 1993-01-29 | 1997-09-10 | Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. | Maschine zum Erneuern bzw. Reinigen einer Schotterbettung |
EP0608679B1 (de) * | 1993-01-29 | 1997-07-09 | Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. | Maschine zum Absaugen von Schotter einer Gleis-Schotterbettung |
DE59401436D1 (de) * | 1993-03-04 | 1997-02-13 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Schotterplaniermaschine |
ES2123748T3 (es) * | 1994-01-05 | 1999-01-16 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Maquina para la limpieza del balasto de vias ferreas. |
-
1996
- 1996-07-19 US US08/683,909 patent/US5664633A/en not_active Expired - Lifetime
- 1996-07-31 DE DE59605957T patent/DE59605957D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1996-07-31 AT AT96890131T patent/ATE196783T1/de active
- 1996-07-31 EP EP96890131A patent/EP0761880B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1996-08-21 JP JP21996196A patent/JP3834107B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1996-08-26 CZ CZ19962508A patent/CZ286461B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1996-08-28 PL PL96315855A patent/PL182341B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1996-08-29 RU RU96117116A patent/RU2112101C1/ru not_active IP Right Cessation
- 1996-09-03 CN CN96111889.XA patent/CN1101875C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1996-09-03 AU AU64402/96A patent/AU708685B2/en not_active Ceased
- 1996-09-04 SK SK1137-96A patent/SK113796A3/sk unknown
- 1996-09-04 CA CA002184795A patent/CA2184795C/en not_active Expired - Fee Related
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP0761880B1 (de) | 2000-10-04 |
AU6440296A (en) | 1997-03-06 |
EP0761880A1 (de) | 1997-03-12 |
CZ286461B6 (en) | 2000-04-12 |
JPH09111703A (ja) | 1997-04-28 |
CZ250896A3 (en) | 1997-03-12 |
SK113796A3 (en) | 1997-04-09 |
PL315855A1 (en) | 1997-03-17 |
JP3834107B2 (ja) | 2006-10-18 |
AU708685B2 (en) | 1999-08-12 |
CA2184795C (en) | 2004-04-06 |
DE59605957D1 (de) | 2000-11-09 |
RU2112101C1 (ru) | 1998-05-27 |
CA2184795A1 (en) | 1997-03-05 |
CN1145430A (zh) | 1997-03-19 |
CN1101875C (zh) | 2003-02-19 |
ATE196783T1 (de) | 2000-10-15 |
US5664633A (en) | 1997-09-09 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2087611C1 (ru) | Устройство для обработки щебня рельсового пути | |
PL173832B1 (pl) | Sposób i urządzenie do renowacji podłoża podsypki tłuczniowej toru | |
SK279084B6 (sk) | Pojazdný stroj na ukladanie a rozdeľovanie štrku š | |
SU1512492A3 (ru) | Передвижна щебнеочистительна машина | |
CA2093089C (en) | Installation for continuously rehabilitating a ballast bed of a track | |
JP2592819B2 (ja) | 軌道の砂利床の清掃機械 | |
JP3055957B2 (ja) | 砂利地ならし用軌道車 | |
RU2137696C1 (ru) | Грузовой вагон для насыпного материала | |
CZ40192A3 (en) | Ballastway cleaning machine | |
PL182341B1 (pl) | Maszyna do obróbki podsypki tluczniowej toru kolejowego PL PL PL PL | |
RU2030500C1 (ru) | Устройство для подбора, накопления и распределения щебеночного балласта железнодорожного пути | |
CA2114489C (en) | Machine for renewing or cleaning a ballast bed | |
RU2228983C2 (ru) | Машина для ремонта рельсового пути | |
PL201968B1 (pl) | Maszyna do renowacji toru | |
SK278042B6 (en) | Device for pouring of gravel and tamping of track | |
CS230592B2 (en) | Mobile device for forming of protective layer especialy of send layer,running between plain and ballast bad | |
JPH06212602A (ja) | 軌道の道床バラスト吸取り用のサクション機械 | |
SK277711B6 (en) | Track travelling machine for dividing and leveling of the gravel of gravel ballast | |
SU1505446A3 (ru) | Передвижна щебнеочистительна машина | |
SK31592A3 (en) | Set for trapping and preparation of gravel, waste and another loose material | |
RU27111U1 (ru) | Шпалоподбивочная машина с соплом для всасывания щебня | |
CZ294575B6 (cs) | Zařízení pro rozdělování vyčištěného štěrku při podsypávání pojížděné koleje při strojním čištění kolejového lože a zvyšování únosnosti pražcového podloží |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20140828 |