PL171782B1 - Urzadzenie do wbijania podbudowy dla slupa PL PL PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do wbijania podbudowy dla slupa PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL171782B1
PL171782B1 PL93306711A PL30671193A PL171782B1 PL 171782 B1 PL171782 B1 PL 171782B1 PL 93306711 A PL93306711 A PL 93306711A PL 30671193 A PL30671193 A PL 30671193A PL 171782 B1 PL171782 B1 PL 171782B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
guide
plate
lifting arm
leader
pct
Prior art date
Application number
PL93306711A
Other languages
English (en)
Inventor
Karl Pach
Original Assignee
Elin Energieversorgung
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Elin Energieversorgung filed Critical Elin Energieversorgung
Publication of PL171782B1 publication Critical patent/PL171782B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D7/00Methods or apparatus for placing sheet pile bulkheads, piles, mouldpipes, or other moulds
    • E02D7/02Placing by driving
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D7/00Methods or apparatus for placing sheet pile bulkheads, piles, mouldpipes, or other moulds
    • E02D7/02Placing by driving
    • E02D7/06Power-driven drivers
    • E02D7/14Components for drivers inasmuch as not specially for a specific driver construction
    • E02D7/16Scaffolds or supports for drivers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Placing Or Removing Of Piles Or Sheet Piles, Or Accessories Thereof (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)
  • Piles And Underground Anchors (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Foundations (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Rotational Drive Of Disk (AREA)
  • Magnetic Heads (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • On-Site Construction Work That Accompanies The Preparation And Application Of Concrete (AREA)
  • Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do wbijania podbudowy dla slu- pa, zwlaszcza dla slupa sieci trakcyjnej lub linii napo- wietrznej, przy czym podbudowa wbijana jest w grunt przez mlot kafara znajdujacy sie na prowadnicy a prowadnica umieszczona jest w polozeniu pionowym za pomoca wychylnego ramienia podnosnego przy urzadzeniu nosnym, skladajacym sie zwlaszcza z pod- wozia oraz z umieszczonego obrotowo na tym podwo- ziu nadwozia, natomiast ramie nosne jednym koncem umocowane jest wychylnie do urzadzenia nos'nego, znamienne tym, ze na wolnym koncu ramienia pod- nosnego (8) znajduje sie zespól obrotowo - wychylny, który sklada sie z plyty (15) ustalajacej polozenie, z tarczy obrotowej (17) i zespolu prowadzacego (10) dla prowadnicy (11), do ustalania pozycji prowadnicy (11) w kazdym polozeniu w przestrzeni trójwymiarowej PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wbijania podbudowy dla słupa sieci trakcyjnej lub linii napowietrznej, przy czym podbudowa ta wbijana jest w grunt przez młot kafara znajdujący się na prowadnicy.
Podbudowa ta wbijana jest w grunt za pomocą odpowiednich maszyn.
Z europejskiego opisu zgłoszeniowego 0 392 309 znane jest urządzenie do wbijania pali obejmujące podwozie jezdne z kołami do jazdy po szynach lub jezdni i część górną osiowo połączoną wokół pionowej osi obrotowej na podwoziu jezdnym. Maszt z prowadnicą ślizgową dla mechanizmu młotowego jest przyłączony do części górnej. W celu wbijania pali maszt może być ustawiany do pozycji prawie pionowej i może być opuszczony dla celów transportu do pozycji prawie poziomej. W tym znanym urządzeniu na wolnym końcu ramienia nośnego znajduje się jednostka wychylna. Z tego powodu ograniczona jest możliwość ustawienia prowadnicy kafara. Podstawowa zaleta wbijania polega na tym, że nie ma potrzeby robienia wykopu. Poza tym przy wbijaniu, na przykład przy torowiskach, nie jest naruszane podłoże z tłucznia. Prace przy wykonywaniu spodniej podbudowy wykonywane za pomocą wstrząsów lub wibracji, powodują to, że materiał np. w postaci piasku lub tłucznia, otaczający odcinek zakotwienia, staje się płynny. Na skutek tego powstaje konieczność dodatkowego zagęszczenia tłucznia.
Dotychczas przy wbijaniu pali, prowadnica kafara wraz z młotem kafara musiała być transportowana za pomocą pojazdu, z jednego miejsca wbijania do drugiego miejsca, po odpowiednim montażu względnie demontażu znajdujących się przy niej urządzeń. W wyniku tego powstawał odpowiednio długi czas jałowy.
171 782
Zadaniem wynalazku jest opracowanie urządzenia, które pozwala na ograniczenie czasu jałowego, pomiędzy kolejnymi przebiegami wbijania.
Zadanie to zostało iozwiązane za pomocą urządzenia według wynalazku.
Urządzenie do wbijania podbudowy dla słupa, zwłaszcza dla słupa sieci trakcyjnej lub linii napowietrznej, przy czym podbudowa wbijania jest w grunt przez młot kafara znajdujący się na prowadnicy a prowadnica umieszczona jest w położeniu pionowym za pomocą wychylnego ramienia podnośnego, przy urządzeniu nośnym, składającym się zwłaszcza z podwozia oraz z umieszczonego obrotowo na tym podwoziu nadwozia, natomiast ramię nośne jednym końcem umocowane jest wychylnie do urządzenia nośnego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że na wolnym końcu ramienia podnośnego znajduje się zespół obrotowo-wychylny, składający się z płyty ustalającej położenie, z tarczy obrotowej i zespołu prowadzącego dla prowadnicy, do ustalania pozycji prowadnicy w każdym położeniu w przestrzeni trójwymiarowej.
Korzystnie w urządzeniu według wynalazku płyta ustalająca położenie połączona jest z jednej strony trwale z tarczą obrotową a z drugiej strony ułożyskowana jest wychylnie na ramieniu podnośnym.
Szczególnie korzystnie płyta ustalająca położenie, posiada przynajmniej jedną płytę, w postaci trójkąta prostokątnego, przy czym płyta ta swą dłuższą przyprostokątną umocowana jest do tarczy obrotowej, natomiast punkt wychylania względem ramienia podnośnego znajduje się w pobliżu środka przeciwprostokątnej. Płyta w narożach przeciwprostokątnej posiada punkty przegubowe dla uruchamiania wychylania hydraulicznego, przy czym cylinder hydrauliczny swym drugim końcem umocowany jest przegubowo do ramienia podnośnego.
Obrotowa tarcza posiada zębaty wieniec poruszany silnikiem hydraulicznym, przy czym kąt obrotu dla prowadnicy wynosi co najmniej 90°. Urządzenie według wynalazku umożliwia ekonomiczne osadzenie podbudowy słupów, zwłaszcza przy istniejącym układzie linii napowietrznych. Za pomocą wychylania i obracania prowadnicy można tak ustalić jej położenie, że możliwe jest przeprowadzanie procesu wbijania, lub też przemieszczenie prowadnicy z młotem kafara w położenie transportowe, tak aby urządzenie nośne mogło przebyć odcinek do następnego miejsca wbijania, przy istniejącej sieci trakcyjnej.
Przy zastosowaniu urządzenia według wynalazku wbijanie może być wykonywane z szyn, przez co powstaje korzyść dokładnego ustalenia położenia roboczego, gdy na przykład pojazd drogowy nie może dotrzeć przez nasyp kolejowy do miejsca wbijania. Poza tym pojazdem można przejeżdżać drogą z jednego stanowiska pracy, na drugie.
Według szczególnej cechy wynalazku ramię podnośne odchylane jest hydraulicznie w płaszczyźnie pionowej za pomocą cylindra hydraulicznego. Zapewnione jest przez to proste ustalenie położenia prowadnicy. Zespół obrotowo-wychylny składający się z płyty ustalającej położenie, z tarczy obrotowej i zespołu prowadzącego dla prowadnicy, pozwala w praktyce na ustalenie położenia prowadnicy w każdym, dowolnym położeniu w przestrzeni trójwymiarowej.
Natomiast konstrukcja płyty ustalającej położenie posiadającej co najmniej jedną płytę tworzącą kąt prosty, która to płyta swą dłuższą przyprostokątną umocowana jest do tarczy obrotowej, zaś punkt wychylania względem ramienia podnośnego znajduje się w pobliżu środka przeciwprostokątnej, umożliwia bezawaryjne działanie urządzenia.
Zaś umieszczenie w płycie w narożach przeciwprostokątnej punktów przegubowych umożliwia określony ruch wychylający.
Dla osiągnięcia niezbędnego dla położenia transportowego prowadnicy wychylenia, tarcza obrotowa według wynalazku posiada zębaty wieniec i poruszana jest silnikiem hydraulicznym, przy czym kąt obrotu dla prowadnicy wynosi co najmniej 90°.
Główna zaleta wynalazku polega na tym, że urządzenie to może pracować przy istniejącej trakcyjnej sieci kolejowej. Poza tym urządzenie według wynalazku jest tak skonstruowane, że na przykład drugi tor nie jest zajęty. Na tym drugim torze ruch pociągów może być utrzymywany bez ograniczeń.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie w położeniu roboczym, fig. 2 - urządzenie podczas transportu z jednego miejsca wbijania, do drugiego miejsca, fig. 3 - urządzenie podczas transportu po szynach
171 782 z jednego odcinka budowy do następnego odcinka, a fig. 4 przedstawia ramię podnośne z zespołem obrotowo-wychylnym.
Według fig. i na podłożu z tłucznia 1 ułożony jest toi 2 po którym poruszać się może samojezdny pojazd dwukierunkowy 3. Pojazd ma nadwozie 4, które może obracać się o kąt 360° względem podwozia 5. W nadwoziu 4 umieszczona jest kabina obsługi 6, przeciwwaga 7, oraz ramię podnośne 8. Na swobodnym końcu podnośnego ramienia 8 znajduje się urządzenie obrotowo-wychylne 9. Prowadnica 11 z młotem kafara 12 ułożyskowana jest w zespole prowadzącym.
W położeniu roboczym prowadnica 11 stoi pionowo, a nadwozie 4 obrócone jest o kąt 90° względem kierunku szyn. Przeznaczone do wbicia urządzenie podbudowujące 13 zostaje ustawione pod młotem prostopadle na gruncie a kołpak udarowy 22 młota 12 zostaje nasadzony na swobodny koniec wbijanego urządzenia 13. Można wtedy przeprowadzać proces wbijania.
Po zakończeniu tego procesu, prowadnica 11, za pomocą zespołu prowadzącego 10 zostaje zaciśnięta pośrodku i za pomocą zespołu obrotowo-wychylnego 9, zostaje obrócona o kąt 90°. Za pomocą podnośnego ramienia 8 na prowadnicę 11 zostaje nałożony młot 12 (fig. 2). Można teraz dokonać przetransportowania do następnego miejsca wbijania. Na następnym stanowisku roboczym prowadnica 11 przez wychylenie ramienia podnośnego 8 i ustalenie położenia za pomocą zespołu obrotowo-wychylnego 9, zostaje ponownie ustawiona w swym pionowym położeniu roboczym. Można teraz rozpoczynać następną operację wbijania. Jeżeli konieczny jest transport z jednego odcinka budowy na inny odcinek (fig. 3), to nadbudowa 4 zostaje obrócona o kąt 90° w położenie przewoźne, a prowadnica 11 skierowana zostaje, przez odchylony poziomo zespół obrotowo-wychylny 9, równolegle do kierunku szyn, i zostaje opuszczona przez ramię podnośne 8. Przez wykonanie pojazdu 3 umożliwiając jazdę w obu kierunkach, można przeprowadzić transport na żądanej trasie.
Według fig. 4 na nadwoziu 4 osadzone jest wychylnie podnośne ramię 8. Ramię 8 poruszane jest jednym, korzystnie dwoma równolegle umieszczonymi wciągnikami hydraulicznymi 14. Na swobodnym końcu podnośnego ramienia 8 znajduje się zespół obrotowo-wychylny
9. Zespół obrotowo-wychylny 9 składa się z płyty 15 ustalającej położenie, obrotowej tarczy 17 i zespołu prowadzącego 10. Płyta 15 usytuowana jest wychylnie na ramieniu 8, przy czym punkt wychylenia 16 położony jest w pobliżu środka przeciwprostokątnej. Płyta 15 ustalająca,położenie zawiera płytę 21 tworzącą prawie kąt prosty. Swą dłuższą przyprostokątną płyta 21· umocowana jest do obrotowej tarczy 17 za pomocą płyty 15. W narożach przeciwprostokątnej płyta 21 posiada przegubowe punkty 18, 19 służące do uruchamiania za pomocą urządzenia hydraulicznego. Odpowiednie cylindry hydrauliczne 20 zamocowane są z drugiej strony do ramienia podnośnego 8.
Tarcza obrotowa 17 posiada wieniec zębaty i poruszana jest (nie uwidocznionym) silnikiem hydraulicznym. Po stronie tarczy obrotowej 17 położonej naprzeciw płyty 15 ustalającej położenie, umieszczony jest zespół prowadzący dla prowadnicy 10.
171 782
11.
Fig. 4
171 782
Fig. 3
Fig. 2
171 782
Fig. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do wbijania podbudowy dla słupa, zwłaszcza dla słupa sieci trakcyjnej lub linii napowietrznej, przy czym podbudowa wbijana jest w grunt przez młot kafara znajdujący się na prowadnicy a prowadnica umieszczona jest w położeniu pionowym za pomocą wychylnego ramienia podnośnego przy urządzeniu nośnym, składającym się zwłaszcza z podwozia oraz z umieszczonego obrotowo na tym podwoziu nadwozia, natomiast ramię nośne jednym końcem umocowane jest wychylnie do urządzenia nośnego, znamienne tym, że na wolnym końcu ramienia podnośnego (8) znajduje się zespół obrotowo - wychylny, który składa się z płyty (15) ustalającej położenie, z tarczy obrotowej (17) i zespołu prowadzącego (10) dla prowadnicy (11), do ustalania pozycji prowadnicy (11) w każdym położeniu w przestrzeni trójwymiarowej.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że płyta (15) ustalająca położenie połączona jest z jednej strony trwale z tarczą obrotową (17) a z drugiej strony ułożyskowana jest wychylnie na ramieniu podnośnym (8).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że płyta (15) ustalająca położenie, posiada przynajmniej jedną płytę (21), w postaci trójkąta prostokątnego, przy czym płyta (21) swą dłuższą przyprostokątną umocowana jest do tarczy obrotowej (17), natomiast punkt wychylania względem ramienia podnośnego (8) znajduje się w pobliżu środka przeciwprostokątnej.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że płyta (21) w narożach przeciwprostokątnej posiada punkty przegubowe (18,19) dla uruchamiania wychylania hydraulicznego, przy czym cylinder hydrauliczny (20) swym drugim końcem umocowany jest przegubowo do ramienia podnośnego (8).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, albo 2, znamienne tym, że obrotowa tarcza (17) posiada zębaty wieniec poruszany silnikiem hydraulicznym, przy czym kąt obrotu dla prowadnicy (11) wynosi co najmniej 90°.
PL93306711A 1992-06-10 1993-06-08 Urzadzenie do wbijania podbudowy dla slupa PL PL PL PL PL PL171782B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0118992A AT398323B (de) 1992-06-10 1992-06-10 Einrichtung zum rammen einer fundierung vorzugsweise für einen mast
PCT/AT1993/000097 WO1993025765A1 (de) 1992-06-10 1993-06-08 Einrichtung zum rammen einer fundierung vorzugsweise für einen mast

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL171782B1 true PL171782B1 (pl) 1997-06-30

Family

ID=3508540

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93306711A PL171782B1 (pl) 1992-06-10 1993-06-08 Urzadzenie do wbijania podbudowy dla slupa PL PL PL PL PL

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5551519A (pl)
EP (1) EP0644968B1 (pl)
JP (1) JPH08501840A (pl)
AT (2) AT398323B (pl)
AU (1) AU675791B2 (pl)
BG (1) BG61312B1 (pl)
BR (1) BR9306526A (pl)
CA (1) CA2137675A1 (pl)
CZ (1) CZ302194A3 (pl)
DE (1) DE59301982D1 (pl)
DK (1) DK0644968T3 (pl)
ES (1) ES2087741T3 (pl)
FI (1) FI108064B (pl)
GR (1) GR3020270T3 (pl)
HU (1) HU214815B (pl)
NO (1) NO944777L (pl)
PL (1) PL171782B1 (pl)
RU (1) RU2101419C1 (pl)
SK (1) SK152294A3 (pl)
UA (1) UA25835C2 (pl)
WO (1) WO1993025765A1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT400732B (de) * 1994-07-07 1996-03-25 Elin Energieversorgung Gleitverbindung
US6039030A (en) 1998-04-06 2000-03-21 Siemens Automotive Corporation Fuel system containing a shape memory alloy
DE19849753B4 (de) * 1998-10-28 2008-05-08 Linde Material Handling Gmbh Flurförderzeug mit einem Heckgewicht und einem Verbrennungsmotor
US6889777B2 (en) * 2001-03-16 2005-05-10 Thumpers, Inc. Implement for driving posts
DE10238193B4 (de) * 2002-08-21 2004-08-19 Bauer Spezialtiefbau Gmbh Bohrvorrichtung
US7198115B2 (en) * 2004-05-06 2007-04-03 Cruz Construction Corp. Lead alignment attachment
ITPC20060022A1 (it) * 2006-04-14 2007-10-15 Egtechnology Srl Macchina perforatrice migliorata
CA2668291C (en) * 2006-11-03 2013-04-09 Jay Gunnarson System for mounting a pile driver
WO2011082393A1 (en) 2010-01-01 2011-07-07 Flatiron Constructors, Inc. Method and apparatus for pile driving
RU2623786C1 (ru) * 2016-05-04 2017-06-29 Александр Сергеевич Савельев Многорельсовая эстакадная дорога на сваях, револьверный агрегат и способ строительства дороги
EP3670753B1 (de) * 2018-12-20 2021-05-05 BAUER Maschinen GmbH Rammvorrichtung und verfahren zum einrammen von rammgut
US11414929B2 (en) * 2020-03-09 2022-08-16 Watson, Incorporated Drilling apparatus and related method
EP4083326B1 (de) * 2021-04-29 2024-04-10 RTG Rammtechnik GmbH Tiefbaumaschine

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2456819A (en) * 1945-03-05 1948-12-21 Richard H Dobbs Posthole auger
US3333646A (en) * 1964-11-18 1967-08-01 Kenneth H Hoen Mobile hammer unit and position control apparatus therefor
US3346300A (en) * 1966-08-08 1967-10-10 Louis A Grant Blast furnace lining removing machine
US3447613A (en) * 1967-07-07 1969-06-03 Edgar J Lisenby Combined earth boring and post driving apparatus
US3511320A (en) * 1968-12-03 1970-05-12 Horn Construction Co Inc Bottom brace with reversely acting power cable connections for shifting and holding pile hammer leads forward and backward and in laterally inclined batter positions
SE399927B (sv) * 1972-08-10 1978-03-06 Goeteborgs Betonpalar Palkran
US3917005A (en) * 1974-03-20 1975-11-04 Cannon & Associates Underground blast hole drilling machine
US4168751A (en) * 1975-05-07 1979-09-25 Foresight Industries Driver tool
US4050526A (en) * 1975-05-07 1977-09-27 Foresight Industries Post driving machine
US4022410A (en) * 1975-10-24 1977-05-10 C. H. Anderson And Associates Ltd. Universal coupling
AU519009B2 (en) * 1977-05-27 1981-11-05 Ngan Pty. Ltd Erection of poles
GB2043510B (en) * 1979-02-27 1982-12-22 Hollandsche Betongroep Nv Pile driving apparatus
DE3221059A1 (de) * 1982-06-04 1983-12-08 Canon K.K., Tokyo Verfahren zur erzeugung von zweiseitigen kopien sowie geraet zur durchfuehrung des verfahrens
SU1114743A1 (ru) * 1982-09-16 1984-09-23 Проектно-Конструкторское Бюро Главстроймеханизации Свайный копер
JPS6034514A (ja) * 1984-02-29 1985-02-22 Hitachi Constr Mach Co Ltd 軸受
GB8428285D0 (en) * 1984-11-08 1984-12-19 Lam M L Pile driver drawer/drilling machine
GB2169334B (en) * 1984-11-08 1988-01-20 Ming Luen Lam A drilling and/or lifting machine
CN1008382B (zh) * 1984-11-08 1990-06-13 林明鸾 打桩、拔桩和/或钻孔机
AT390294B (de) * 1986-02-10 1990-04-10 Elin Union Ag Einrichtung zur fundierung eines mastes
AT387256B (de) * 1986-02-10 1988-12-27 Elin Union Ag Einrichtung zur fundierung eines mastes
DE3615596A1 (de) * 1986-05-09 1987-11-12 Martin Oetken Gmbh & Co Kg Verfahren und vorrichtung zum einbringen von pfaehlen oder dergleichen in den erdboden, bei dem die pfaehle in den erdboden eingepresst werden
DK167577B1 (da) * 1989-04-11 1993-11-22 Aarsleff Per As Maskine til paeleramning, fremgangsmaade til transport og opstilling af maskine til paeleramning og fremgangsmaade til etablering af fundament

Also Published As

Publication number Publication date
ES2087741T3 (es) 1996-07-16
HU9403550D0 (en) 1995-02-28
EP0644968B1 (de) 1996-03-20
NO944777L (no) 1995-02-09
RU2101419C1 (ru) 1998-01-10
BR9306526A (pt) 1998-09-15
GR3020270T3 (en) 1996-09-30
ATE135777T1 (de) 1996-04-15
DK0644968T3 (da) 1996-08-05
UA25835C2 (uk) 1999-02-26
WO1993025765A1 (de) 1993-12-23
CA2137675A1 (en) 1993-12-23
FI108064B (fi) 2001-11-15
SK152294A3 (en) 1995-11-08
DE59301982D1 (de) 1996-04-25
BG99254A (bg) 1995-11-30
AT398323B (de) 1994-11-25
AU4293893A (en) 1994-01-04
BG61312B1 (en) 1997-05-30
EP0644968A1 (de) 1995-03-29
JPH08501840A (ja) 1996-02-27
AU675791B2 (en) 1997-02-20
NO944777D0 (no) 1994-12-09
US5551519A (en) 1996-09-03
FI945802A (fi) 1994-12-09
HUT71538A (en) 1995-12-28
CZ302194A3 (en) 1995-06-14
FI945802A0 (fi) 1994-12-09
HU214815B (hu) 1998-05-28
RU94046289A (ru) 1996-10-10
ATA118992A (de) 1994-03-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL171782B1 (pl) Urzadzenie do wbijania podbudowy dla slupa PL PL PL PL PL
US5224793A (en) Screeding apparatus
KR101119390B1 (ko) 콘크리트 타설 방법 및 장치
CN215441238U (zh) 路基补强施工设备
JP2002294605A (ja) 鉄道用作業機械
JP2024517205A (ja) 土木機械
JPS6347402A (ja) 鉄路道床用タンピング装置
JPS5915103A (ja) 軌道地盤改良車
JP2502303Y2 (ja) 道床砕石整理および締固め装置
JP4309995B2 (ja) クローラ自走式建設機械
JP7482483B2 (ja) レール把持具及び保線作業装置
RU2028407C1 (ru) Машина для возведения опор
JPH0220262Y2 (pl)
JPS61122302A (ja) 位置調整機能を備えたコンパクタ装置
JP2022036792A (ja) 重機システム
RU1807151C (ru) Путева машина
JP2021046680A (ja) 保線作業装置
JPH01247690A (ja) 組立式軌道型拡底アースドリル装置
PL176295B1 (pl) Urządzenie do wbijania pali i sposób wbijania pali
JPH10246087A (ja) 基礎工事用作業機のマスト支持装置
JPH0373698B2 (pl)
CZ2015481A3 (cs) Pracovní stroj pro úpravy a tvarování bočních stran železničního svršku a bočních stran železničních příkopů a úpravy kolejového lože
JP2003064662A (ja) 地盤改良機