PL171558B1 - Urzadzenie do deskowania PL - Google Patents

Urzadzenie do deskowania PL

Info

Publication number
PL171558B1
PL171558B1 PL93303776A PL30377693A PL171558B1 PL 171558 B1 PL171558 B1 PL 171558B1 PL 93303776 A PL93303776 A PL 93303776A PL 30377693 A PL30377693 A PL 30377693A PL 171558 B1 PL171558 B1 PL 171558B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
flanges
vertical
side walls
support
supports
Prior art date
Application number
PL93303776A
Other languages
English (en)
Inventor
Wilhelm Hess
Original Assignee
Wilhelm Hess
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wilhelm Hess filed Critical Wilhelm Hess
Publication of PL171558B1 publication Critical patent/PL171558B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/06Foundation trenches ditches or narrow shafts
    • E02D17/08Bordering or stiffening the sides of ditches trenches or narrow shafts for foundations

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Support Devices For Sliding Doors (AREA)
  • Moulds, Cores, Or Mandrels (AREA)
  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)
  • Fish Paste Products (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Lining And Supports For Tunnels (AREA)
  • Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)
  • Bearings For Parts Moving Linearly (AREA)
  • Sheets, Magazines, And Separation Thereof (AREA)
  • Analysing Materials By The Use Of Radiation (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Fencing (AREA)
  • Sewage (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)

Abstract

1 U rzadzenie do deskow ania skladajace sie z pionowych podpór um ieszczonych param i naprzeciw siebie, w jednakow ych odstepach w zdluz w ykopu, ze sztywnych ram rozporowych utrzym ujacych pary pod- pór w odstepie od siebie 1 prow adzonych suwliwie po pionow ych p o d p o rach o raz z zew netrznych i we- w netrznych w ielkopowierzchmowych plyt, których pio- n o w e k ra w e d z ie s a p ro w a d z o n e s u w liw ie po zew netrznych pow ierzchniach scian pionowych podpór, przy czym podpory te m aja dwie, um ieszczone w odste- pie od siebie scianki boczne, które ze scian k a zew netrz- n a 1 scianka w ew netrzna tw orza przynajm niej czesciowo zam kniety profil skrzynkow y, a zew netrzna powie- rzchnia scianek bocznych, kolnierze prow adzace znaj- d u ja c e sie w p laszczy zn ie sc ia n k i zew n etrzn ej 1 um ieszczone n a ich koncach kolnierze w sporcze tw orza kanaly prow adzace, zn am ienn e tym , ze scianki boczne (31) pionowych podpór (1 , 2) sa w ydluzone poza scianke w ew netrzna (34) do w ew natrz, w kieru n k u ram rozpo- rowych (6), a n a ich w ystajacych koncach (31) um iesz- czone sa kolnierze w sporcze (32), przy czym kolnierze wsporcze (32), w ystajace konce (31') scianek bocznych (31) 1 scianka w ew netrzna (34) w yznaczaja pionowy, ksztaltowy k an al prow adzacy (18), w którym um ieszczo- n a je s t szyna (40) polaczona z czolowa pow ierzchnia ram y rozporowej (6), a po obu stro n ach szyny (40), na ram ie rozporowej (6) um ieszczone sa, obrotowo wokól pionowej osi (11). rolki (12), które w spólpracuja z zew- netrznym i pow ierzchniam i kolnierzy w sporczych (32) FIG 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do deskowania wykopów, zwłaszcza wykopów o głębokości ponad 6 metrów.
Znane urządzenia do deskowania głębokich wykopów składają się z pionowych podpór umieszczonych parami naprzeciw siebie, w jednakowych odstępach wzdłuż wykopu, ze sztywnych ram rozporowych utrzymujących pary podpór w odstępie od siebie i prowadzonych suwliwie po pionowych podporach oraz z zewnętrznych i wewnętrznych płyt, których pionowe krawędzie są prowadzone suwliwie w kanałach prowadzących podpór. Podpory mają dwie, umieszczone w odstępie od siebie,ścianki boczne, które wraz ze ścianką zewnętrzną i ścianką wewnętrzną tworzą przynajmniej częściowo zamknięty profil skrzynkowy, a kanały prowadzące, przynajmniej częściowo, utworzone są przez zewnętrzne powierzchnie ścianek bocznych, kołnierze prowadzące i kołnierze wsporcze.
Z opisu patentowego DE 40 28 832 znane jest urządzenie do deskowania, w którym zwrócona do wykopu ścianka wewnętrzna podpory, wykonana jako wydrążony profil skrzynkowy, umieszczona jest na wewnętrznych, zwróconych do wykopu krawędziach wzdłużnych bocznych ścianek podpory. Ścianka wewnętrzna rozciąga się aż do zewnętrznych końców kołnierzy wsporczych odgiętych pod kątem od ścianek bocznych. Ścianka ta wygięta jest na kształt litery C i tworzy szeroką szynę prowadzącą dla pionowych szyn zamocowanych na ramach rozporowych.
Praktyka wykazała, że stosunkowo duża szerokość szyn prowadzących dla ram rozporowych utrudnia wprowadzenie tych ram w szyny prowadzące. Ponadto, z powodu ścianki wewnętrznej rozciągającej się aż do zewnętrznych końców kołnierzy nośnych, podpora jest ciężka.
Celem wynalazku jest takie ulepszenie znanych rozwiązań wymienionych na wstępie, aby przy takiej samej obciążalności koszty materiałów były znacznie mniejsze, a wprowadzenie ramy rozporowej w pionową prowadnicę podpór było łatwiejsze.
Urządzenie do deskowania według wynalazku charakteryzuje się tym, że ścianki boczne pionowych podpór są wydłużone poza jej ściankę wewnętrzną do środka, w kierunku ram rozporowych, a na wystających końcach ścianek bocznych umieszczone są kołnierze wsporcze, przy czym te kołnierze wsporcze, wystające końce ścianek bocznych i ścianka wewnętrzna wyznaczają pionowy, kształtowy kanał prowadzący, w którym umieszczona jest szyna połączona z czołową powierzchnią ramy rozporowej, a po obu stronach tej szyny, na ramie rozporowej umieszczone są, obrotowo wokół pionowej osi, rolki, które współpracują z zewnętrznymi powierzchniami kołnierzy wsporczych. Kołnierze wsporcze mogą mieć na swych wolnych końcach boczne kołnierze odgięte względem nich pod kątem, a w wystających końcach ścianek bocznych oraz w bocznych kołnierzach ułożyskowane są osie, na których wsparte są wielkopowierzchniowe płyty, przy czym czopy tych osi wysunięte są w przestrzeń wewnętrzną kanału prowadzącego. Korzystnie jest, jeśli na tych osiach osadzone są obrotowo rolki a w przestrzeniach między ściankami bocznymi a kołnierzami wsporczymi i kołnierzami bocznymi umieszczone są w sposób trwały ścianki usztywniające. Kanał prowadzący szynę ramy rozporowej znajduje się w górnej części pionowych podpór, która stanowi 4/6 do 5/6 całej ich wysokości, natomiast w dolnej części podpór stanowiącej 2/6 do 1/6 całej ich wysokości, umieszczona jest, w płaszczyźnie kołnierza wsporczego, ścianka wewnętrzna połączona ze ściankami bocznymi. Rama rozporowa urządzenia składa się z górnego i dolnego dźwigara poprzecznego oraz z lewego i prawego dźwigara pionowego, przy czym oba dźwigary poprzeczne mają na swych końcach, umieszczone pod kątem prostym do ich osi wzdłużnej kołnierze, które umieszczone są na górnym i dolnym końcu pionowych dźwigarów, równoległe do ich osi wzdłużnej. Osie z rolkami prowadzącymi ramę rozporową umieszczone są na dźwigarach pionowych, na wysokości dźwigarów poprzecznych. Korzystnie jest, jeżeli dźwigary poprzeczne są elementami rozporowymi o zmiennej długości. Rolki prowadzące ramę rozporową mają z obu stron osłony zabezpieczające oś przed przedostawaniem się brudu. Pionowe podpory mają na swych górnych końcach kołnierze łączące z otworem centrującym, który współpracuje z czopem centrującym dołączanej podpory.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok ramy wsporczej z ramami rozporowymi wprowadzonymi w podpory,
171 558 fig. 2 - widok wzdłuż linii przekroju Π-Π z fig. 1, fig. 3 - widok podpory z płaszczyzny przekroju III-In z fig. 1, fig. 4 - widok z boku podpory z fig. 3, fig. 5 - widok wzdłuż linii przekroju V-V z fig. 3, fig. 6 - widok wzdłuż linii przekroju VI-VI z fig. 3, fig. 7 - widok wzdłuż linii przekroju VII-VII z fig. 3, fig. 8 - widok pionowego dźwigara ramy rozporowej z płaszczyzny widoku VIII-VIII z fig. 1 a fig. 9 - widok z boku pionowego dźwigara z fig. 8.
Urządzenie do deskowania według wynalazku składa się z ram wsporczych, które ustawiane są w jednakowych odstępach wzdłuż wykopu. Każda rama wsporcza składa się z dwóch pionowych podpór 1,2 zakończonych u dołu ostrzem 17 i przynajmniej jednej ramy rozporowej 6 wprowadzonej w podpory 1, 2. Rama rozporowa 6 utrzymuje podpory 12 w odstępie od siebie i równocześnie łączy je w ramę wsporczą. Ostrze 17 umożliwia pewne osadzenie podpór 12 w dnie wykopu. Na fig. 1 w podpory 1, 2 ma po obu stronach kanały prowadzące 3, w których prowadzone są pionowo wielkopowierzchniowe płyty 4, 5, zewnętrzna płyta 4 i wewnętrzna płyta 5. Na podporach 1, 2 można ukształtować dwa, trzy lub więcej oddzielnych kanałów prowadzących 3, w których są prowadzone suwliwie, niezależnie od siebie, wielkopowierzchniowe płyty 4, 5.
Figura 2 przedstawia rozwiązanie, w którym po obu stronach podpory 1,2 jest tylko jeden kanał prowadzący 3 utworzony przez kołnierz wsporczy 32, ściankę boczną 31 i kołnierz prowadzący 35 będący przedłużeniem ścianki zewnętrznej 30. W każdym kanale prowadzącym 3 umieszczona jest jedna zewnętrzna płyta 4 i jedna wewnętrzna płyta 5 wspierane odpowiednio przez mostki wsporcze 27 i 28 na kołnierzu wsporczym 32 podpory 1 lub podpory 2. Płyty 4, 5 są konstrukcyjnie różne. Zewnętrzne płyty 4 są nieco szersze i mają stosunkowo wysoki mostek wsporczy 27, który obejmuje wewnętrzną płytę 5. Krawędź zewnętrznych płyt 4 prowadzona jest w kierunku wzdłużnym wykopu przez listwy prowadzące 29, 36 w kanale prowadzącym 3 podpory 1. Wewnętrzne płyty 5 wspierają się płaskim mostkiem wsporczym 28 na kołnierzu wsporczym 32. Od kołnierza wsporczego 32 odgięty jest pod kątem kołnierz boczny 33, tak że pomiędzy tym kołnierzem bocznym 33 a ściankami bocznymi 31 podpory 1 lub podpory 2 mogą być umieszczone w szeregu, jedna nad drugą, rolki wsporcze 38, na których poruszają się mostki wsporcze 27, 28 płyt 4, 5. Rolki wsporcze 38 są osadzone obrotowo na osiach 37, których zewnętrzne końce są przyspawane do kołnierzy bocznych 33 kołnierza wsporczego 32, a wewnętrzne końce są zamocowane w ściankach bocznych 31 podpór 1,2. Wystające końce osi 37 tworzą czop 39 wystający w przestrzeń pomiędzy ściankami bocznymi 31. Czop 39 sięga za pionową szynę 40 ramy rozporowej 6. Ścianka wewnętrzna 34, wystające końca 31' ścianek bocznych 31 oraz kołnierze wsporcze 32 wyznaczają kanał prowadzący 18, w którym pomiędzy ścianką wewnętrzną 34 a czopami 39 osi 37 umieszczona jest pionowa szyna 40 połączona z czołową powierzchnią ramy rozporowej 6. Szyny 40 znajdują się po obu stronach ramy rozporowej 6, która po wprowadzeniu w podpory 1, 2 tworzy sztywną ramę wsporczą.
W odmianie rozwiązania pokazanym na fig. 5 i 6 pomiędzy stronami zewnętrznymi ścianek bocznych 31 podpór 1, 2 a stronami wewnętrznymi kołnierzy bocznych 33 wspawane są poziome, usztywniające 24,25, dzięki czemu kołnierze 32 przejmują siły wywierane przez rolki 12 ram rozporowych 6, 6', 6.
Każda rama rozporowa 6, 6', 6 składa się z górnego dźwigara poprzecznego 7, dolnego dźwigara poprzecznego 8, lewego dźwigara pionowego 9 i prawego dźwigara pionowego 10. Oba dźwigary poprzeczne 7, 8 mają przy swych końcach kołnierze 15 usytuowane pod kątem prostym lub do osi wzdłużnej dźwigarów poprzecznych 7,8. Kołnierze 15 sąpołączone wkrętami z kołnierzami 16, które mają owalny otwór 42 i które umieszczone są przy górnym i dolnym końcu pionowych dźwigarów 9, 10. W ten sposób dźwigary poprzeczne 7, 8 oraz dźwigary pionowe 9, 10 są połączone w sztywną ramę. Na wysokości dźwigarów poprzecznych 7, 8 na dźwigarach pionowych 9, 10 umieszczone są osie 11 z rolkami 12. W miejscu łożyskowania osi 11, dźwigary pionowe 9, 10 wzmocnione są ściankami 13, 14. Dźwigary pionowe 9 ram rozporowych 6 mają kształt skrzynki, przy czym szyna 40 wystaje z boku poprzez ścianki boczne profilu skrzynkowego dźwigarów pionowych 9. Dźwigary poprzeczne 7, 8 mogą być elementami rozporowymi o zmiennej długości, ale wtedy muszą być ustawione tak, aby lewy dźwigar pionowy 9 i prawy dźwigar pionowy 10 przebiegały względem siebie równolegle.
171 558
Jak pokazano na fig. 3 i 4 kanał prowadzący 18 rozciąga się tylko w górnej części podpory 1, 2, która stanowi 4/6 do 5/6 całej jej wysokości. W dolnej części podpory 1,2, która stanowi
O —1 —. 1 < Λ « » « r. r * U o » <4 s\« r\ ł“* l s r\ Π m H FtA Atł.F-fr* O O >-r i-, i r1 r m «-» z-» r\ i i τ t F ri 4-ł-rr — 4-«
2/U do 1/6 całej jej okoocudui, aviaiwa w^nv^uzuai2i myikjj^ajaca wtwurul yizcdliecii pomiędzy ściankami bocznymi 31 umieszczona jest w płaszczyźnie kołnierza wsporczego 32. Gładkie zakończenie podpór 1, 2 w dolnej ich części ma tę zaletę, że przy wylewaniu betonu, beton nie dostaje się do podpory 1, 2. Odstęp między rolkami 12 po obu stronach pionowego dźwigara 9 lub 10 ramy rozporowej 6 jest większy niż odstęp mostków wsporczych 27 zewnętrznych płyt 4 prowadzonych w podporze 1 lub 2. Większy odstęp rolek 12 od siebie ma tę zaletę, ze wewnętrzne płyty 4 nie wywierają żadnego momentu na podpory 1,2 wokół ich osi wzdłużnej. Rolki 12 są zakryte z obu stron blaszanymi osłonami 41, co zabezpiecza je przed przedostawaniem się brudu. Blaszane osłony 41 mogą być umieszczone tak, że zgarniają zanieczyszczenia, na przykład bryły ziemi, przyczepione do rolek 12. Podpory 1,2 są na swych górnych końcach wyposażone w kołnierze łączące 22, które według fig. 5 mają otwory centrujące 23, dzięki którym mogą być dołączane kolejne podpory przedłużające. Na górnym końcu podpór 1,2 przewidziane są także kołnierze głowicowe 19, które usytuowane są w płaszczyźnie ścianek wewnętrznych 34 i tworzą część kanału prowadzącego 18 szyny 40. Służą one do mocowania, na przykład haka dźwigara.
Do transportowania lub przemieszczania podpór 1, 2 pomiędzy ściankami bocznymi 31 wspawane są płytki 20 z otworami do prowadzenia sworznia. Jedna płytka 20 jest umieszczona w płaszczyźnie ścianki wewnętrznej 34 i tworzy część kanału prowadzącego 18. Umieszczenie sworznia lub zderzaka dla ramy rozporowej 6, 6', 6 w dolnej części podpór 1,2 wspawane są, wyposażone w otwory, płytki 21 odpowiadające płytkom 20. W celu utworzenia kanału prowadzącego 18 dla ram rozporowych 6, 6', 6 zamiast czopa 39 osi 37 mogą być wspawane, na wewnętrznych stronach ścianek bocznych 31, blaszane podpory 43 odpowiadające listwom prowadzącym 36.
171 558
171 558
FIG.8
FIG.9
O
171 558
171 558
3536
L.J 'Ί
FIG.2
1' ί
18'
403431'· ’-π
i* z
z A z 1 x| z -
zZ?
-39 r
4—4 i'
Ίδ
37^ i 13 ί:
π •12 •38 »ł !
|2βΙ_
L.
.J
u.
171 558
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do deskowania składające się z pionowych podpór umieszczonych parami naprzeciw siebie, w jednakowych odstępach wzdłuż wykopu, ze sztywnych ram rozporowych utrzymujących pary podpór w odstępie od siebie i prowadzonych suwliwie po pionowych podporach oraz z zewnętrznych i wewnętrznych wielkopowierzchniowych płyt, których pionowe krawędzie są prowadzone suwliwie po zewnętrznych powierzchniach ścian pionowych podpór, przy czym podpory te mają dwie, umieszczone w odstępie od siebie ścianki boczne, które ze ścianką zewnętrzną i ścianką wewnętrzną tworzą przynajmniej częściowo zamknięty profil skrzynkowy, a zewnętrzna powierzchnia ścianek bocznych, kołnierze prowadzące znajdujące się w płaszczyźnie ścianki zewnętrznej i umieszczone na ich końcach kołnierze wsporcze tworzą kanały prowadzące, znamienne tym, że ścianki boczne (31) pionowych podpór (1,2) są wydłużone poza ściankę wewnętrzna (34) do wewnątrz, w kierunku ram rozporowych (6), a na ich wystających końcach (31') umieszczone są kołnierze wsporcze (32), przy czym kołnierze wsporcze (32), wystające końce (31') ścianek bocznych (31) i ścianka wewnętrzna (34) wyznaczają pionowy, kształtowy kanał prowadzący (18), w którym umieszczona jest szyna (40) połączona z czołową powierzchnią ramy rozporowej (6), a po obu stronach szyny (40), na ramie rozporowej (6) umieszczone są, obrotowo wokół pionowej osi (11), rolki (12), które współpracują z zewnętrznymi powierzchniami kołnierzy wsporczych (32).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kołnierze wsporcze (32) mają na swych wolnych końcach boczne kołnierze (33) odgięte względem nich pod kątem, a w wystających końcach (31') ścianek bocznych (31) oraz w bocznych kołnierzach (33) ułożyskowane są osie (37), na których wsparte są płyty (4, 5), przy czym czopy (39) osi (37) wysunięte są w przestrzeń wewnętrzną kanału prowadzącego (18).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że na osiach (37) osadzone są obrotowo rolki (38).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że w przestrzeniach między ściankami bocznymi (31) a kołnierzami wsporczymi (32) i kołnierzami bocznymi (33) umieszczone są w sposób trwały ścianki usztywniające (24, 25).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kanał prowadzący (18) znajduje się w górnej części pionowych podpór (1,2), która stanowi 4/6 do 5/6 całej ich wysokości, natomiast w dolnej części podpór (1, 2) stanowiącej 2/6 do 1/6 całej ich wysokości, umieszczona jest, w płaszczyźnie kołnierza wsporczego (32), ścianka wewnętrzna (26) połączona ze ściankami bocznymi (31).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rama rozporowa (6, 6', 6) składa się z górnego dźwigara poprzecznego (7) i dolnego dźwigara poprzecznego (8), lewego dźwigara pionowego (9) i prawego dźwigara pionowego (10), przy czym oba dźwigary poprzeczne (7, 8) mają na swych końcach, umieszczone pod kątem prostym do ich wzdłużnej, kołnierze (15), które umieszczone są na górnym i dolnym końcu pionowych dźwigarów (9,10), równoległe do ich osi wzdłużnej.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że osie (11) z rolkami (12) umieszczone są na dźwigarach pionowych (9,10), na wysokości dźwigarów poprzecznych (7, 8).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że dźwigary poprzeczne (7, 8) są elementami rozporowymi o zmiennej długości.
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rolki (12) mają z obu stron osłony (41).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że podpory (1, 2) mają na swoich górnych końcach kołnierze łączące (22) z otworem centrującym (23), który współpracuje z czopem centrującym dołączanej podpory.
    171 558
PL93303776A 1992-09-15 1993-09-04 Urzadzenie do deskowania PL PL171558B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4230860A DE4230860A1 (de) 1992-09-15 1992-09-15 Verbauvorrichtung
PCT/EP1993/002397 WO1994006972A1 (de) 1992-09-15 1993-09-04 Verbauvorrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL171558B1 true PL171558B1 (pl) 1997-05-30

Family

ID=6468011

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93303776A PL171558B1 (pl) 1992-09-15 1993-09-04 Urzadzenie do deskowania PL

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5310289A (pl)
EP (1) EP0619853B1 (pl)
AT (1) ATE165886T1 (pl)
AU (1) AU658536B2 (pl)
CZ (1) CZ289208B6 (pl)
DE (2) DE4230860A1 (pl)
ES (1) ES2117714T3 (pl)
HU (1) HU211374B (pl)
PL (1) PL171558B1 (pl)
SK (1) SK282989B6 (pl)
TR (1) TR28433A (pl)
WO (1) WO1994006972A1 (pl)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4226405A1 (de) * 1992-08-10 1994-02-17 Emunds & Staudinger Gmbh & Co Verbauvorrichtung
DE4413371A1 (de) * 1994-04-19 1995-10-26 Wilhelm Hes Verbauvorrichtung
DE4432306C2 (de) * 1994-09-10 1998-07-09 Emunds & Staudinger Gmbh & Co Verbauvorrichtung
EP0811723B1 (de) * 1996-05-31 2001-01-03 Wilhelm Hess Stütze für Grabenverbauvorrichtungen
DE19711807A1 (de) * 1997-03-20 1998-09-24 Wilhelm Hess Vorrichtung zum Verbau tiefer Gräben
EP0866175A1 (de) 1997-03-20 1998-09-23 Wilhelm Hess Vorrichtung zum Verbau tiefer Gräben
DE19725225A1 (de) 1997-06-14 1998-12-17 Wilhelm Hess Verbauvorrichtung
JP3105196B2 (ja) * 1997-07-09 2000-10-30 日本スピードショア株式会社 スライドパネル式土留支保工
DE19753561A1 (de) * 1997-12-03 1999-06-10 Emunds & Staudinger Gmbh & Co Verbauvorrichtung
DE19813282A1 (de) * 1998-03-26 1999-09-30 Richter Wolfgang Grabenverbauvorrichtung
US5931607A (en) * 1998-06-12 1999-08-03 Hess; Wilhelm Lining device
US7048471B2 (en) * 2000-04-05 2006-05-23 Maksim Kadiu Shoring device
US6821057B1 (en) * 2000-04-05 2004-11-23 Maksim Kadiu Magnetic shoring device
US6848865B2 (en) * 2003-02-06 2005-02-01 Max Kadiu Shoring device
US7056067B2 (en) * 2003-10-03 2006-06-06 Max Kadiu Trench shoring device
US7972085B2 (en) * 2006-04-26 2011-07-05 Wilhelm Hess Method and device for shoring trenches
DE102007029048A1 (de) 2007-06-21 2008-12-24 Thyssenkrupp Bauservice Gmbh U-Spreizrahmen
US8613573B2 (en) * 2009-09-08 2013-12-24 Max Kadiu Telescopic shoring system
CN101793163B (zh) * 2010-03-13 2012-05-23 中国矿业大学 一种导轨式独立双半圆井结构
DE202010000447U1 (de) * 2010-03-23 2010-06-02 Thyssenkrupp Bauservice Gmbh Verbauvorrichtung für den Verbau von Gräben
US10604907B2 (en) 2017-11-22 2020-03-31 National Trench Safety, Llc Corner roller cart for excavation support structures and methods for using same
MX2020005283A (es) * 2017-11-22 2020-08-13 Nat Trench Safety Llc Sistema de soporte de excavacion y metodos para instalar el mismo.
WO2019103925A1 (en) 2017-11-22 2019-05-31 National Trench Safety, Llc Roller cart for excavation support structures and methods for using same

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2908140A (en) * 1955-06-14 1959-10-13 Jr Kirke B Everson Trench shoring apparatus
DE2302053C3 (de) * 1973-01-17 1979-03-15 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbauvorrichtung für einen Leitungsgraben o.dgl. mit abgestuftem Querschnitt
DE2722716C3 (de) * 1977-05-20 1979-10-31 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbauvorrichtung für Leitungsgräben
AU4836479A (en) * 1979-06-25 1981-01-08 Kankyo Kizai Kaisha, Ltd. And Osato, K. Trench shoring using panels between vertical guide rails
DE3004923A1 (de) * 1980-02-09 1981-08-20 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbaueinheit
NL8002788A (nl) * 1980-05-14 1981-12-16 Maascom Bv Werkwijze en inrichting voor damwandbekleding.
DE3031099A1 (de) * 1980-08-16 1982-02-25 R. Grubic Ohg Tiefbauunternehmen, 4200 Oberhausen Vorrichtung zum aubstuetzen von graeben mit verbauplatten aus stahl
DE3366982D1 (en) * 1982-07-23 1986-11-20 Emunds & Staudinger Gmbh & Co Shoring device
DE3423853C2 (de) * 1984-06-28 1989-10-12 Krings International Inh. Josef Krings, 5138 Heinsberg Verbauvorrichtung für Gräben
DE3844313A1 (de) * 1988-12-30 1990-07-05 Krings Verbau Gmbh Spreize fuer verbauplatten
DE4028832A1 (de) * 1990-09-11 1992-03-12 Wilhelm Hess Verfahren und vorrichtung zum verbau tiefer graeben

Also Published As

Publication number Publication date
SK282989B6 (sk) 2003-01-09
WO1994006972A1 (de) 1994-03-31
HUT66895A (en) 1995-01-30
AU658536B2 (en) 1995-04-13
CZ108794A3 (en) 1994-10-19
HU211374B (en) 1995-11-28
TR28433A (tr) 1996-06-14
EP0619853A1 (de) 1994-10-19
EP0619853B1 (de) 1998-05-06
HU9401383D0 (en) 1994-08-29
AU4957793A (en) 1994-04-12
ES2117714T3 (es) 1998-08-16
SK53994A3 (en) 1994-10-05
ATE165886T1 (de) 1998-05-15
CZ289208B6 (cs) 2001-12-12
US5310289A (en) 1994-05-10
DE4230860A1 (de) 1994-03-17
DE59308507D1 (de) 1998-06-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL171558B1 (pl) Urzadzenie do deskowania PL
FI72166C (fi) Stoedanordning foer maongfasigt uppstoedande.
US7972085B2 (en) Method and device for shoring trenches
PL171568B1 (pl) Urzadzenie do deskowania PL PL PL
EG17395A (en) Ditch shoring means
US5277522A (en) Trench shield assembly
US5984576A (en) Mobile demountable liquid protective wall from horizontally s-shape indented profile elements, which can be stacked on top of each other
KR101448390B1 (ko) 사각강관 띠장과 사각강관 버팀보의 연결 구조
US5180256A (en) Support device for lining a ditch
CN210439081U (zh) 一种磁浮悬挂式平台
KR100990239B1 (ko) 터널의 중앙벽체 시공용 거푸집 장치
PL165906B1 (pl) Rama tarczy deskowania PL PL PL
US3452546A (en) Steel pile assembly for the erection of underground concrete walls
RU97110072A (ru) Рабочая площадка для строительных лесов
RU179251U1 (ru) Кузов полувагона
SU1656134A1 (ru) Временна проходческа крепь
CZ20032544A3 (en) Building board for trench shuttering
CN211973463U (zh) 一种钢筋笼防绕流装置
CN220927884U (zh) 用于排水管道工程沟槽施工的支护结构
SU821316A1 (ru) Складной контейнер
JP7285880B2 (ja) 仮締切り工
CN215978476U (zh) 后浇带支撑模板工具
SU1390306A1 (ru) Устройство дл креплени усть траншеи
SU1076537A2 (ru) Устройство дл креплени траншей
SU833018A1 (ru) Устройство дл укладки пленочного покрыти на земл ное полотно