PL171568B1 - Urzadzenie do deskowania PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do deskowania PL PL PL

Info

Publication number
PL171568B1
PL171568B1 PL93303094A PL30309493A PL171568B1 PL 171568 B1 PL171568 B1 PL 171568B1 PL 93303094 A PL93303094 A PL 93303094A PL 30309493 A PL30309493 A PL 30309493A PL 171568 B1 PL171568 B1 PL 171568B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rollers
supports
transmitting
vertical
base wall
Prior art date
Application number
PL93303094A
Other languages
English (en)
Inventor
Wilhelm Hess
Josef Kueppers
Original Assignee
Emunds & Staudinger Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Emunds & Staudinger Gmbh & Co filed Critical Emunds & Staudinger Gmbh & Co
Publication of PL171568B1 publication Critical patent/PL171568B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D17/00Excavations; Bordering of excavations; Making embankments
    • E02D17/06Foundation trenches ditches or narrow shafts
    • E02D17/08Bordering or stiffening the sides of ditches trenches or narrow shafts for foundations

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Reinforcement Elements For Buildings (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Power-Operated Mechanisms For Wings (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Specific Sealing Or Ventilating Devices For Doors And Windows (AREA)
  • Analysing Materials By The Use Of Radiation (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Road Paving Machines (AREA)

Abstract

1. URZADZENIE DO DESKOWANIA SKLADAJACE SIE Z WIELKOPLASZCZYZNOWYCH PLYT UMIESZCZONYCH PARAMI NAPRZECIW SIEBIE, WZDLUZ WYKOPU I WSPARTYCH NA PIO- NOWYCH PODPORACH, KTÓRE UMIESZCZONE SA PARAMI NA- PRZECIW SIEBIE I UTRZYMYWANE W ODSTEPIE OD SIEBIE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ JEDNA RAME ROZPOROWA, PRZY CZYM PIONOWE PODPORY MAJA ODGIETE OD SWYCH SCIANEK BO- CZNYCH WOLNE RAMIONA RÓWNOLEGLE DO SCIANKI PODSTAWY, ZWRÓCONE DO SIEBIE I MAJACE POMIEDZY SOBA SZEROKA SZCZELINE, W KTÓREJ PROWADZONA JEST SUWLIWIE W PLA- SZCZYZNIE PIONOWEJ I POZIOMO W ZAMKNIECIU KSZTALTO- WYM RAMA ROZPOROWA ZA POMOCA SIL SCISKAJACYCH PRZENOSZONYCH PRZEZ ROLKI O DUZEJ SREDNICY TOCZACE SIE PO SCIANCE PODSTAWY PODPÓR ORAZ ZA POMOCA SIL ROZ- CIAGAJACYCH PRZENOSZONYCH PRZEZ ROLKI O MNIEJSZEJ SREDNICY TOCZACE SIE PO WEWNETRZNEJ STRONIE OBU WOLNYCH RAMION PODPÓR, ZNAMIENNE TYM, ZE ROLKI (11, 11’) I ROLKI (17, 17’) RAMY ROZPOROWEJ (5) SA UMIESZCZONE NA WSPÓLNYCH OSIACH (10), PRZY CZYM ROLKI (11, 11’) SA UMIESZCZONE W SZCZELINIE POMIEDZY RAMIONAMI (16, 16’) PODPORY (1, 3) I MAJA SREDNICE WIEKSZA NIZ ODSTEP TYCH RAMION (16, 16’) OD SCIANKI PODSTAWY (12) A ROLKI (17,17’) MAJA SREDNICE MNIEJSZA 1 SA UMIESZCZONE NA ZEWNETRZNYCH STRONACH ROLEK (11,11’). FIG.2 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do deskowania wykopów, które zapobiega osypywaniu się pionowych ścian wykopu.
Znane jest urządzenie do deskowania opisane w niemieckim wzorze użytkowym nr 74 35 632. Urządzenie to składa się z wielkopłaszczyznowych płyt, które połączone są z pionowymi podporami i umieszczone parami naprzeciw siebie wzdłuż wykopu. Pary podpór utrzymywane są w odstępie od siebie przez przynajmniej jedną ramę rozporową. Podpory mają odgięte od swych ścianek bocznych wolne ramiona, które są równoległe do ścianki podstawy podpory, zwrócone do siebie i mają pomiędzy sobą szeroką szczelinę, w której prowadzona jest rama rozporowa, suwliwie w płaszczyźnie pionowej i poziomo w zamknięciu kształtowym, za pomocą sił ściskających przenoszonych przez rolki o dużej średnicy toczące się po ściance
171 568 podstawy każdej z podpór oraz za pomocą sił rozciągających przenoszonych przez rolki o mniejszej średnicy toczące się po wewnętrznej stronie wolnych ramiona każdej z podpór.
W znanych urządzeniach do deskowania rolki przenoszące siły ściskające są osadzone na osiach, które są umieszczone pomiędzy górnym a dolnym dźwigarem poprzecznym ramy rozporowej przy lewym i prawym dźwigarze pionowym ramy. Rolki przenoszące siły rozciągające ramy rozporowej są umieszczone na wysokości górnego i dolnego dźwigara poprzecznego ramy przy prawym i lewym dźwigarze ramy rozporowej. Przedstawiony układ rolek przenoszących siły ściskające i rolek przenoszących siły rozciągające powoduje wysokie koszty montażu i zwiększone koszty materiału. Ponadto, umieszczenie rolek przenoszących siły ściskające pomiędzy rolkami przenoszącymi rozciągające jest niekorzystne, ponieważ prowadzenie ramy rozporowej jest na skutek tego niepewne i może prowadzić do zakleszczania się elementów konstrukcji.
Celem wynalazku jest opracowanie urządzenie do deskowania, które przy mniejszych kosztach montażu i materiałów zapewni niezawodne prowadzenie ramy rozporowej w podporach urządzenia..
Urządzenie do deskowania według wynalazku charakteryzuje się tym, że rolki ramy rozporowej przenoszące siły ściskające i rolki ramy rozporowej przenoszące siły rozciągające są umieszczone na wspólnych osiach, przy czym rolki przenoszące siły ściskające są umieszczone w szczelinie pomiędzy ramionami podpór i mają średnicę większą niż odstęp tych ramiona od ścianki podstawy podpór, a rolki przenoszące siły rozciągające mają średnicę mniejszą i są umieszczone na zewnętrznych stronach rolek przenoszących siły ściskające.
Korzystnie jest, jeśli rolka przenosząca siły ściskające i rolka przenosząca siły rozciągające połączone są ze sobą w jedną część.
Rama rozporowa urządzenia do deskowania ma po obu stronach dwie, usytuowane w odstępie od siebie, pionowe ścianki, w których osadzone są w sposób trwały osie, a na wystających poza pionowe ścianki końcach osi osadzone są obrotowo rolki przenoszące siły ściskające i rozciągające. Ścianka podstawy podpory może być w przybliżeniu trzykrotnie szersza niż jej ścianka boczna. Podpory urządzenia do deskowania połączone są ze ściankami bocznymi wielkopłaszczyznowych płyt po ich wewnętrznych stronach, wzdłuż ich obydwu bocznych krawędzi. Rama rozporowa składa się z dwóch dźwigarów pionowych, które są połączone dwoma dźwigarami poprzecznymi, górnym i dolnym, o zmiennej długości. Na górnych końcach dźwigarów pionowych i na zewnętrznych końcach górnego dźwigara poprzecznego umieszczone są wsporniki. Osie rolek ramy rozporowej umieszczone są na wysokości górnych i dolnych dźwigarów poprzecznych.
Rozwiązanie urządzenia do deskowania według wynalazku ma tę zaletę, że przy każdym dźwigarze pionowym ramy rozporowej umieszczone są tylko dwie osie, na których umieszczone są rolki przenoszące siły ściskające i rolki przenoszące siły rozciągające. Górne i dolne rolki ramy rozporowej mogą mieć przy tym możliwie największy odstęp od siebie, co zapewnia optymalne prowadzenie ramy rozporowej w podporach.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do deskowania w widoku z boku, a fig. 2 - widok według linii przekroju II-II z fig. 1.
Urządzenie do deskowania według wynalazku składa się z wielkopłaszczyznowych płyt 2,4, które umieszczone są parami, naprzeciw siebie na pionowych ścianach wykopu i połączone w sposób trwały z pionowymi podporami 1, 3, które tak jak płyty 2, 4 umieszczone są parami, naprzeciw siebie wzdłuż wykopu. Odstęp pomiędzy podporami 1, 3 zapewnia przynajmniej jedna rama rozporowa 5, która składa się z górnego dźwigara poprzecznego 6, dolnego dźwigara poprzecznego 7, lewego dźwigara pionowego 8 i prawego dźwigara pionowego 9. Dźwigary poprzeczne 6, 7 umieszczone są w tulejach 21, które ze ściankami łączącymi 20 i pionowymi ściankami 19,19' tworzą sztywne węzły konstrukcyjne ramy rozporowej 5. Przy obu dźwigarach pionowych 8, 9 umieszczone są rolki 11, 11', za pomocą których rama rozporowa 5 jest prowadzona suwliwie w pionowych podporach 13. Przy dolnych i górnych końcach podpór 1,
171 568 mogą być zamontowane zderzaki 13, 14, które zapobiegają niezamierzonemu zsunięciu się ramy rozporowej 5 z jednej z dwóch podpór 1, 3.
W przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1 dźwigary poprzeczne 6,7 ramy rozporowej 5 są rozporami o zmiennej długości, co daje możliwość regulacji odstępu pionowych podpór 8, 9 od siebie. Przy ustawianiu szerokości ramy rozporowej 5 należy zwracać uwagę na to, aby dźwigary pionowe 8,9 stały dokładnie równolegle lub by ich zbieżność do dołu nie była większa niż 1°. Tę przybliżoną równoległość należy precyzyjnie utrzymywać, ponieważ w przeciwnym razie rama rozporowa 5 zakleszczy się w podporach 1,3.
Niewielka zbieżność podpór 1, 3 nie jest szkodliwa, ponieważ rama rozporowa 5 może być naciskana do dołu siłami większymi niż przy ciągnięciu do góry. Jeżeli podpory 1, 3 są rozbieżne do góry, to wyciągnięcie ramy rozporowej 5 z prowadnic nie sprawia trudności. Przy górnych końcach dźwigarów pionowych 8, 9 ramy rozporowej 5 umieszczone są wsporniki 23, 24, na które nakładana jest belka i za pośrednictwem których można, na przykład za pomocą czerpaka koparki, docisnąć ramę rozporową 5 w podporach 1, 3 do dołu.
Podpory 1,3 mają profil w kszatłcie litery C. Ścianka podsatwy 12 podpory 1 przylega do ściany wewnętrznej płyty 2. Przy obu bocznych krawędziach płyty 2 zamocowana jest przez przy spawanie jedna podpora 1 lub 3. Podpory 1,3 mają odgięte pod kątem prostym względem ścianki podstawy 12 ścianki boczne 15, 15’, a od tych ścianek bocznych 15, 15' odgięte są pod kątem prostym ramiona 16, 16’. Oba ramiona 16, 16’ są zwrócone naprzeciw siebie i pozostawiają dużą szczelinę, przez którą w podporę 1,3 wchodzi rama rozporowa 5.
Na wysokości górnego i dolnego dźwigara poprzecznego 6, 7, na dźwigarach pionowych 8, 9 zamocowane są osie 10, na których osadzone są obrotowo rolki U, 11’ przenoszące siły ściskające działające w ramie rozporowej 5 i toczące się po ściance podstawy 12 podpór 1, 3. Na osiach 10 osadzone są również roki 17, 17’, które przenoszą siły rozciągające działające w ramie rozporowej 5 na ramiona 16, 16’ podpór 1, 3. Rolki 11, 11’ przenoszące siły ściskające mają średnicę większą niż długość ścianki podstawy 12 od ramion 16, 16’ i są umieszczone pomiędzy zwróconymi ku sobie ramionami 16, 16’ podpór 1, 3. Rolki 17, 17’ przenoszące siły rozciągające mają mniejszą średnicę i są umieszczone na zewnętrznych stronach rolek 11, 11’ przenoszących siły ściskające. Średnica rolek 11,17 i 11’, 17’ są tak dobrane, że przy przyleganiu rolek 11, 11’ przenoszących siły ściskające do ścianki podstawy 12 rolki 17, 17’ przenoszące siły rozciągające mają niewielki odstęp od wewnętrznych ścianek ramion 16, 16’ podpór 1, 3.
W przykładzie wykonania rolki 11, 11’ przenoszące siły ściskające i rolki 17, 17’ przenoszące siły rozciągające są połączone ze sobą parami w jedną część.
Po obu stronach ramy rozporowej 5 znajdują się dwie, usytuowane w odstępie od siebie, pionowe ścianki 19,19’, w które wstawione są i wspawane osie 10, a na ich wystających końcach osadzone są obrotowo rolki 11, 17 i 11’, 17’. Na obu końcach osi 10 przyspawane są pierścienie oporowe 18, 18’, które przytrzymują rolki 11, 17, i 11’, 17’ na osi 10. Pionowe ścianki 19, 19’ łączy ścianka 10.
Ścianka podstawy 12 podpory 1, 3 ma w przybliżeniu szerokość trzykrotnie większą niż ścianka boczna 15, 15’ podpory 1,3. Podpory 1, 3 umieszczone przy krawędziach płyty 2, 4 tworzą tak zwany zespół do deskowania wsparty krawędziowo. Można również stosować konstrukcję podpór 1, 3 i ramy rozporowej 5 według wynalazku do środkowego wspierania płyt 2, 4.
171 568
171 568
ΠΖΤ'Ί
ΙΕ /\ /\ /\
Ζι
FIG.1
-X
©3 / 4 Λ 3 ©
ó~ = .=4===1 0
u 1 11-^
οι
I I δ
U \\/ 11
911.
||
-, Λ 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do deskowania składające się z wielkopłaszczyznowych płyt umieszczonych parami naprzeciw siebie, wzdłuż wykopu i wspartych na pionowych podporach, które umieszczone są parami naprzeciw siebie i utrzymywane w odstępie od siebie przez przynajmniej jedną ramę rozporową, przy czym pionowe podpory mają odgięte od swych ścianek bocznych wolne ramiona równoległe do ścianki podstawy, zwrócone do siebie i mające pomiędzy sobą szeroką szczelinę, w której prowadzona jest suwliwie w płaszczyźnie pionowej i poziomo w zamknięciu kształtowym rama rozporowa za pomocą sił ściskających przenoszonych przez rolki o dużej średnicy toczące się po ściance podstawy podpór oraz za pomocą sił rozciągających przenoszonych przez rolki o mniejszej średnicy toczące się po wewnętrznej stronie obu wolnych ramion podpór, znamienne tym, że rolki (11, 11’) i rolki (17,17’) ramy rozporowej (5) są umieszczone na wspólnych osiach (10), przy czym rolki (11, 11’) są umieszczone w szczelinie pomiędzy ramionami (16,16’) podpory (1,3) i mają średnicę większą niż odstęp tych ramion (16,16’) od ścianki podstawy (12) a rolki (17,17’) mają średnicę mniejszą i są umieszczone na zewnętrznych stronach rolek (11,11’’.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rolka (11, 11’’ i rolka (17, 17’’ połączone są ze sobą w jedną całość.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że rama rozporowa (5) ma po obu stronach dwie, usytuowane w odstępie od siebie pionowe ścianki (19,19’), w których osadzone są w sposób trwały osie (10) a na wystających poza ścianki (19,19’) końcach osi (10) osadzone są obrotowo rolki (11,17 i 11’, 17’).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ścianka podstawy (12) podpory (1, 3) jest w przybliżeniu trzykrotnie szersza niż ścianka boczna (15,15’) podpory (1, 3’.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że podpory (1, 3) są połączone ze ściankami bocznymi płyt (2, 4) po ich wewnętrznych stronach i wzdłuż ich obydwu krawędzi bocznych.
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że rama rozporowa (5) składa się z dźwigarów pionowych (8, 9), które są połączone dźwigarami poprzecznymi (6, 7), górnym i dolnym, o zmiennej długości.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że na górnych końcach dźwigarów pionowych (8, 9) i na zewnętrznych końcach górnego dźwigara poprzecznego (6) umieszczone są wsporniki (23, 24).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że osie (10) są umieszczone na wysokości górnych i dolnych dźwigarów poprzecznych (6, 7).
PL93303094A 1992-08-10 1993-08-05 Urzadzenie do deskowania PL PL PL PL171568B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4226405A DE4226405A1 (de) 1992-08-10 1992-08-10 Verbauvorrichtung
PCT/EP1993/002090 WO1994003683A1 (de) 1992-08-10 1993-08-05 Verbauvorrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL171568B1 true PL171568B1 (pl) 1997-05-30

Family

ID=6465216

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93303094A PL171568B1 (pl) 1992-08-10 1993-08-05 Urzadzenie do deskowania PL PL PL

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5503504A (pl)
EP (1) EP0612364B1 (pl)
AT (1) ATE152198T1 (pl)
AU (1) AU674333B2 (pl)
CZ (1) CZ282650B6 (pl)
DE (2) DE4226405A1 (pl)
ES (1) ES2101335T3 (pl)
HU (1) HU211372B (pl)
PL (1) PL171568B1 (pl)
SK (1) SK39994A3 (pl)
WO (1) WO1994003683A1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020032811A1 (en) * 2018-08-07 2020-02-13 Isps Sp. Z O.O. Method for strutting and relieving struts in an earth-retaining structure of an excavation support system, and a system of intercoupled elements used for purposes of this method

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4432320A1 (de) * 1994-09-12 1996-03-14 Richter Wolfgang Ing Grad Verbauplatte
US5720580A (en) * 1995-12-22 1998-02-24 Kvh Verbautechnik Gmbh Apparatus for and method of shoring a trench
US5868526A (en) * 1996-10-07 1999-02-09 Caulder; Richard Austin Trench shield
JP3105196B2 (ja) * 1997-07-09 2000-10-30 日本スピードショア株式会社 スライドパネル式土留支保工
DE19753561A1 (de) * 1997-12-03 1999-06-10 Emunds & Staudinger Gmbh & Co Verbauvorrichtung
US5931607A (en) * 1998-06-12 1999-08-03 Hess; Wilhelm Lining device
FR2781828B1 (fr) * 1998-07-29 2000-09-22 Freyssinet Int Stup Procede de realisation d'une voute, piece d'appui et demi-coquille pour la realisation de la voute
US7048471B2 (en) * 2000-04-05 2006-05-23 Maksim Kadiu Shoring device
US6821057B1 (en) * 2000-04-05 2004-11-23 Maksim Kadiu Magnetic shoring device
US6443665B1 (en) 2001-02-07 2002-09-03 Robert Kundel, Sr. Trench shielding and shoring device
US7309190B1 (en) * 2002-09-23 2007-12-18 Sullivan James G Shoring device with removable swivel side plates containing detente sphere attachments
US6848865B2 (en) * 2003-02-06 2005-02-01 Max Kadiu Shoring device
US7056067B2 (en) * 2003-10-03 2006-06-06 Max Kadiu Trench shoring device
US7290961B1 (en) * 2004-12-13 2007-11-06 Ottman Michael H Lightweight trench shield
US7611308B1 (en) 2005-11-07 2009-11-03 Kundel Sr Robert Panel for supporting the walls of an excavation
DE102006019236B4 (de) * 2006-04-26 2008-01-31 Hess, Wilhelm Verfahren und Vorrichtung für den Grabenverbau
ES2401195T3 (es) 2006-04-26 2013-04-17 Wilhelm Hess Procedimiento para la entibación de zanjas
DE102007029048A1 (de) 2007-06-21 2008-12-24 Thyssenkrupp Bauservice Gmbh U-Spreizrahmen
US7837413B1 (en) 2008-01-23 2010-11-23 Kundel Sr Robert Adjustable trench box and spreader bar
US7661908B1 (en) * 2008-08-08 2010-02-16 Kundel Sr Robert Trench shield with adjustable vertical panels
US8613573B2 (en) * 2009-09-08 2013-12-24 Max Kadiu Telescopic shoring system
CA2898002A1 (en) * 2015-07-22 2017-01-22 James Foley Trench box and method of assembly
AU2018372818B2 (en) 2017-11-22 2020-07-23 National Trench Safety, Llc Corner roller cart for excavation support structures and methods for using same
AU2018372819B2 (en) * 2017-11-22 2020-08-13 National Trench Safety, Llc Roller cart for excavation support structures and methods for using same
US10392770B2 (en) 2017-11-22 2019-08-27 National Trench Safety, Llc Excavation support system and methods for installing same
PL243822B1 (pl) * 2019-02-17 2023-10-16 Isps Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Sposób rozpierania oczepów w konstrukcji oporowej obudowy wykopu oraz układ elementów do realizacji tego sposobu

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7435632U (de) * 1975-02-13 Krings J Führungskopf für Spannstreben von Kanalverbauvorrichtungen
DE1708539B1 (de) * 1968-01-24 1971-09-08 Josef Krings Vorrichtung zum Verbauen maschinell ausgehobener Leitungsgraeben
BE755176A (fr) * 1969-11-08 1971-02-01 Krings Jozef Dispositif de blindage de tranchees pour canalisations
DE2323321C3 (de) * 1973-05-09 1980-06-04 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbauwand einer Grabenverbauvorrichtung
DE2702750C3 (de) * 1977-01-24 1979-08-16 Josef 5138 Heinsberg Krings Gleitschuh für die Spanneinrichtung einer Gnfcenverbmivorrichtung
AU4836479A (en) * 1979-06-25 1981-01-08 Kankyo Kizai Kaisha, Ltd. And Osato, K. Trench shoring using panels between vertical guide rails
DE3004923A1 (de) * 1980-02-09 1981-08-20 Josef 5138 Heinsberg Krings Verbaueinheit
JPS56156323A (en) * 1980-05-07 1981-12-03 Hiroshi Ito Simple soil sheathing work
DE4230860A1 (de) * 1992-09-15 1994-03-17 Wilhelm Hes Verbauvorrichtung

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020032811A1 (en) * 2018-08-07 2020-02-13 Isps Sp. Z O.O. Method for strutting and relieving struts in an earth-retaining structure of an excavation support system, and a system of intercoupled elements used for purposes of this method

Also Published As

Publication number Publication date
ATE152198T1 (de) 1997-05-15
WO1994003683A1 (de) 1994-02-17
AU674333B2 (en) 1996-12-19
CZ79094A3 (en) 1994-08-17
DE59306266D1 (de) 1997-05-28
AU4707993A (en) 1994-03-03
HU9400859D0 (en) 1994-06-28
DE4226405A1 (de) 1994-02-17
US5503504A (en) 1996-04-02
SK39994A3 (en) 1994-11-09
CZ282650B6 (cs) 1997-08-13
EP0612364B1 (de) 1997-04-23
ES2101335T3 (es) 1997-07-01
HU211372B (en) 1995-11-28
EP0612364A1 (de) 1994-08-31
HUT66251A (en) 1994-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL171568B1 (pl) Urzadzenie do deskowania PL PL PL
US7972085B2 (en) Method and device for shoring trenches
FI77290B (fi) Stoedanordning avsedd foer graevdiken.
US3541799A (en) Bracing construction
PL171558B1 (pl) Urzadzenie do deskowania PL
US6848865B2 (en) Shoring device
US5931607A (en) Lining device
KR101753223B1 (ko) 흙막이 공법용 버팀대가 구비된 흙막이 판넬 조립체
CN210105767U (zh) 破碎帮部锚索钻孔钻机支架
CN217494047U (zh) 用于安装运输皮带的稳定装置
GB2053336A (en) Improvements relating to brackets for slinging and adjusting levels of endless conveyer belts
CN216142376U (zh) 一种脚手架竖向主框架结构
CN215760543U (zh) 一种重力式滑动轨道非上人卸料平台
CN215520084U (zh) 一种建筑钢结构工程施工用防坠装置
CN218992562U (zh) 建筑用的风管吊架结构
CN220414797U (zh) 一种用于拆除拉杆式悬挑架的悬挑钢梁的操作平台
JP7380322B2 (ja) 屋根施工システム及び屋根施工方法
CN215369910U (zh) 一种矿井液压支架拆装机构
CN211077483U (zh) 一种掘进工作面掘进巷道变坡压带装置
CN214463163U (zh) 一种新型基坑防护栏杆
CN106429972B (zh) 一种升降平台组件
PL210620B1 (pl) Urządzenie do rozpierania i obudowy głębokich wykopów
PL188636B1 (pl) Urządzenie do rozpierania i deskowania
BR202021014983U2 (pt) Plataforma de intercâmbio de dispositivos para elevação de materiais em pontos altos de edificações
PL93301B1 (pl)

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070805