PL169852B1 - Urzadzenie do dozowania tlucznia i podbijania toru PL - Google Patents

Urzadzenie do dozowania tlucznia i podbijania toru PL

Info

Publication number
PL169852B1
PL169852B1 PL93297779A PL29777993A PL169852B1 PL 169852 B1 PL169852 B1 PL 169852B1 PL 93297779 A PL93297779 A PL 93297779A PL 29777993 A PL29777993 A PL 29777993A PL 169852 B1 PL169852 B1 PL 169852B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
crushed stone
machine
discharge
tamping
conveyor
Prior art date
Application number
PL93297779A
Other languages
English (en)
Other versions
PL297779A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL297779A1 publication Critical patent/PL297779A1/xx
Publication of PL169852B1 publication Critical patent/PL169852B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/02Placing the ballast; Making ballastway; Redistributing ballasting material; Machines or devices therefor; Levelling means
    • E01B27/023Spreading, levelling or redistributing ballast already placed
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Details Of Cutting Devices (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do dozowania tłucznia i podbijania toru, ze wspierającym się na podwoziach szynowych korpusem maszyny, mającym zespół podbijakowy i agregat podnosząco-kierunkowy oraz z wyposażonym w otwory wyładowcze zasobnikiem tłucznia,
169 852 3 któremu przyporządkowano przestawne pionowo urządzenie zmiatające do przekazywania nadmiaru tłucznia na przenośnik taśmowy, mający koniec zrzutowy nad tym zasobnikiem.
Znane z opisu patentowego USA nr4770104-B tego rodzaju urządzenie posiada z tyłu maszyny oczyszczającej (patrząc w kierunku roboczym) podbijarkę, która ma umieszczony tuż przed agregatem do podbijania, podnoszenia i nakierowywania zasobnik tłucznia z otworami wyładowczymi oraz urządzenie przenośnikowe. Jego dolny koniec łączy się z przestawnym pionowo urządzeniem zmiatającym do przejmowania nadmiaru tłucznia. W górnej strefie końcowej podbijarki przewidziano przebiegający w jej kierunku wzdłużnym układ przenośnikowy, za pomocą którego można transportować oczyszczony tłuczeń na podporządkowane wagony załadowcze. Tłuczeń jest wyrzucany z otworów wyładowczych zasobnika podczas ciągłego ruchu roboczego podbijarki, a więc jest stosunkowo trudno ograniczyć wyrzucanie tłucznia tylko w przedziały międzypokładowe.
Znane z opisu patentowego USA nr4257331-B urządzenie do oczyszczania i następnie zagęszczania podsypki tłuczniowej składa się z poprzedzającej (patrz w kierunku roboczym) maszyny oczyszczającej i sprzężonej z nią maszyny do zagęszczania tłucznia. W strefie przedniego zakończenia tej maszyny do zagęszczania umieszczono zasobnik tłucznia do wyrzucania oczyszczonego tłucznia przez otwory wyładowcze, przy czym tłuczeń może być transportowany przenośnikiem taśmowym od maszyny oczyszczającej do zasobnika. Za agregatem do zagęszczania tłucznia przewidziano przestawne pionowo urządzenie zmiatające. Cały ten układ służy do zagęszczania oczyszczonego tłucznia zaraz po jego doprowadzeniu na tor.
Zadanie niniejszego wynalazku polega na utworzeniu urządzenia opisanego wyżej typu, za pomocą którego w trakcie podbijania można też usprawnić rozdzielanie tłucznia.
Zadanie to rozwiązuje się za pomocą urządzenia opisanego wyżej rodzaju dzięki temu, że korpus maszyny został utworzony jako dwuczęściowy i jest on złożony z pierwszego i drugiego członu ramowego, przy czym zasobnik tłucznia z otworami wyładowczymi i urządzeniem zmiatającym jest umieszczony na tylnym patrząc w kierunku roboczym, drugim członie ramowym, a zespół podbijakowy oraz agregat podnosząco-kierunkowy jest umieszczony na przednim, pierwszym członie ramowym.
Takie ukształtowanie jest szczególnie korzystne, gdy drugi człon ramowy z zasobnikiem tłucznia i urządzeniem zmiatającym, unikając wpływu na agregat do podbijania, podnoszenia i ukierunkowywania, jest ukształtowany jako niezależna konstrukcja na pierwszym członie ramowym i może być sprzęgnięty z już wykorzystywanymi podbijarkami. Poza tym w razie potrzeby jest też możliwość odsprzężenia pierwszego członu ramowego od członu drugiego. Dzięki umieszczeniu zasobnika tłucznia na tylnym (patrząc w kierunku roboczym) końcu urządzenia nie narusza się też idei konstrukcji w strefie agregatu do podbijania, podnoszenia i ukierunkowywania, co pozwala na optymalne i wydajne podbijanie. Dozowanie tłucznia na tor może odbywać się alternatywnie przed lub za podbijaniem i nie ma to niekorzystnego wpływu na pole widzenia operatora w strefie podbijanych podkładów. W pierwszym przypadku urządzenie zmiatające zgarnia tłuczeń leżący na podkładach w sąsiednie przedziały międzypodkładowe, a w drugim przypadku już wcześniej nie ma tłucznia na podkładach. Dzięki urządzeniu według wynalazku w każdym przypadku po podbijaniu tor pozostaje czysty z równomiernie rozścielonym tłuczniem, do czego przyczynia się też usprawnione rozdzielanie tłucznia.
Dalsze rozwinięcie wynalazku polega na tym, że co najmniej jeden zrzut tłucznia z otworu wyładowczego na tor ukształtowano przesuwnie w kierunku poprzecznym maszyny oraz, że co najmniej jeden z odsuniętych od siebie w kierunku poprzecznym maszyny otwór wyładowczy ukształtowano z możliwością przesuwu lub przekręcania w kierunku w przybliżeniu prostopadłym do kierunku wzdłużnego maszyny.
Tak ukształtowane urządzenie nadaje się, zwłaszcza do zastosowania w rozjazdach, ponieważ dzięki przesuwanemu zrzutowi lub otworowi wyładowczemu zasobnika tłucznia można łatwo dozować tłuczeń w warstwę podkładową także odgałęźnych toków szynowych. Takie całościowe i równomierne rozścielenie tłucznia na rozjeździe jest szczególnie ważne ze względu na asymetrię tego rozjazdu, co pozwala na jego trwałe podbicie.
Korzystnie jest, jeżeli każdemu z dwóch otworów wyładowczych przyporządkowano przebiegający w przybliżeniu poziomo i przekręcany napędem wokół pionowej osi przenośnik zrzutowy
169 852 z usytuowanym tuż pod otworem końcem podbierakowym i oddalonym od niego zrzutem. Pozwala to na stosunkowo proste pod względem konstrukcyjnym i bardzo celowe połączenie możliwości zrzutu tłucznia z niezawodnym zamknięciem otworu wyładowczego, które działa automatycznie z chwilą zatrzymania zrzutowego przenośnika taśmowego. Celowo każdemu z co najmniej czterech rozmieszczonych obok siebie w kierunku poprzecznym maszyny otworów wyładowczych przyporządkowano własny lejkowaty względnie cylindryczny rozdzielacz nogawkowy, z których przynajmniej dwa są osadzone na zasobniku z możliwością przekręcania wokół osi, przebiegającej w kierunku wzdłużnym maszyny oraz są połączone z własnym napędem odchylania. Umożliwia to daleko idące proste dopasowanie z rzutu tłucznia do specjalnego przebiegu szyn na prowadnicach, tak że w jednym przebiegu roboczym można dozować tłuczeń na wszystkie możliwe strefy podbijania rozjazdu, zwłaszcza w strefie podkładów długich, co sprzyja trwałości podbicia rozjazdu.
Zgodnie z wynalazkiem w strefie rozdzielaczy nogawkowych przewidziano detektor do automatycznego rozpoznawania położenia toku szynowego, połączony z urządzeniem sterującym dla włączania zasilania napędu odchylania. Umożliwia to automatyczne przesunięcie poprzeczne rozdzielaczy nogawkowych lub otworów wyładowczych stosownie do przebiegu odgałęźnego toku szynowego rozjazdu, a także na celowy zrzut tłucznia.
W dalszym rozwinięciu wynalazku urządzenie zmiatające przyporządkowano zasobnikowi tłucznia umieszczając je za tym zasobnikiem (patrz w kierunku roboczym), a między urządzeniem zmiatającym i końcem podbierakowym przenośnika przewidziano przebiegający poziomo i prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny poprzeczny przenośnik taśmowy z napędem.
Dzięki takiemu ukształtowaniu po pierwszym przebiegu roboczym związanym z dozowaniem tłucznia i podbijaniem tor jest oczyszczony w wyniku dwukrotnego użycia urządzenia zmiatającego, a przez zastosowanie poprzecznego przenośnika taśmowego w razie przepełnienia zasobnika tłucznia nadmiar tłucznia leżącego na torze jest odrzucany na bok na pobocze podsypki tłuczniowej.
Zgodnie z wynalazkiem urządzenie zmiatające zamocowano z możliwością przestawiania pionowego w strefie wygiętego w górę odcinka drugiego członu ramowego.
Załamanie drugiego członu ramowego pozwala ukształtować szczególnie duże urządzenie zmiatające, które może być swobodnie unoszone w pozycję przestawienia.
Korzystnie jest, jeżeli drugi człon ramowy jest wsparty na dwóch oddalonych od siebie podwoziach szynowych, przy czym otwory wyładowcze zasobnika tłucznia umieszczono w strefie przedniego podwozia, a urządzenie zmiatające umieszczono w strefie tylnego podwozia. Ten specjalny układ zapewnia w prosty sposób dokładne centrowanie otworów wyładowczych lub urządzenia zmiatającego względem szyn także na łukach torowych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach realizacji na rysunku, na którym fig. 1 i 2 przedstawiają w widoku z boku urządzenie do dozowania tłucznia i podbijania toru z zasobnikiem tłucznia mającym otwory wyładowcze, fig. 3 - powiększony przekrój przez urządzenie według strzałki III na fig. 2 i fig. 4 - następny przykład wykonania zasobnika tłucznia w przekroju poprzecznym, z kilkoma oddalonymi od siebie w kierunku poprzecznym maszyny otworami wyładowczymi z przekręcanymi rozdzielaczami nogawkowymi.
Widoczne na fig. 1 i 2 urządzenie 1 do dozowania tłucznia i podbijania toru składa się ze wspierającego się na podwoziach szynowych 2 korpusu 3, na który składają się dwa rozmieszczone posobnie (patrząc w kierunku roboczym - strzałka 4) człony ramowe 6, 7 połączone ze sobą przegubowo w miejscu 5.
Poprzedzający (patrz w kierunku roboczym) pierwszy człon ramowy 6 łączy ogółem cztery przesuwające się niezależnie od siebie w kierunku poprzecznym maszyny agregaty podbijakowe lub zwrotnicowe zespoły podbijakowe 8, z których każdy ma podbijaki 9, wykonujące ruch dosuwowy i wibracyjny dzięki odpowiednim napędom.
Celem usprawnienia obróbki odcinków zwrotnicowych każdy z oskardów podbijakowych 10 jest osadzony z możliwością przekręcania się wokół osi przebiegającej w przybliżeniu w kierunku wzdłużnym maszyny oraz jest połączony z odpowiednimi napędami odchylającymi. Każdy z dwóch skrajnych (w kierunku poprzecznym maszyny) zespołów podbijakowych 8 jest połączony wspornikiem podbijakowym 11, który jest osadzony na ramie 3 z możliwością przekręcania wokół pionowej osi za pomocą napędu odchylania 12 oraz ma możliwość przesuwu w jego kierunku wzdłużnym dzięki następnemu napędowi 13.
169 852
Czterem zespołom podbijakowym 8 przyporządkowano poprzedzający agregat podnoszącokierunkowy 14, który może być przestawiany pionowo i bocznie odpowiednimi napędami 15, 16 dla skorygowania błędów położenia toru. Agregat 14 wyposażono po każdej stronie wzdłużnej maszyny w przestawne pionowo i bocznie elementy chwytakowe w postaci haka podnośnego 17 i rolki podnośnej 18. Dla uniesienia skrajnego toku szynowego toru odgałęźnego w strefie rozjazdu przewidziano dodatkowe urządzenie podnoszące 19, a do wyznaczania rzeczywistego i zadanego położenia toru przewidziano układ odniesienia 20, który składa się z naprężonych drutów i odsuniętych od siebie w kierunku wzdłużnym maszyny osi pomiarowych 21.
Dokładną obserwację i obsługę podbijaków 9 oraz agregatu 14 umożliwia kabina operatorska 22 z centralnym urządzeniem sterującym 23. Do zasilania różnych napędów oraz napędu jazdy 24 przewidziano centralny agregat energetyczny 25.
Według fig. 2 tuż za przednim, połączonym z drugim członem ramowym 7 podwoziem szynowym 2 umieszczono zasobnik tłucznia 26, którego dolnej strefie końcowej przewidziano otwory wyładowcze 28 połączone zrzutowymi przenośnikami taśmowymi 27. Tylnemu podwoziu szynowemu 2 przyporządkowano z przodu przestawne pionowo napędami 29 urządzenie zmiatające 30 połączone przegubowo z członem ramowym 7. Urządzenie 30 ma wirującą zmiotkę 32, obracaną napędem 31 poziomej osi przebiegającej poprzecznie do kierunku wzdłużnego maszyny.
Między urządzeniem zmiatającym 30 i końcem podbierakowym 33 nachylonego przenośnika 34, przebiegającego w kierunku wzdłużnym maszyny przewidziano prostopadły do tego kierunku i przebiegający poziomo poprzeczny przenośnik taśmowy 35 z napędem. Górny lub przedni koniec zrzutowy 36 wspomnianego przenośnika 34 znajduje się nad zasobnikiem tłucznia 26. Urządzenie zmiatające 30 jest zamocowane z możliwością przestawiania pionowego w strefie wygiętego w górę odcinka 37 drugiego członu ramowego 7.
Jak widać na fig. 3, każdemu ze środkowych jak też skrajnych (w kierunku poprzecznym maszyny) otworów wyładowczych 28 przyporządkowano własny przenośnik zrzutowy 27. Jest on osadzony na tworzącym otwory wyładowcze 28 rozdzielaczu nogawkowym 40 i może być przekręcany napędem 38 wokół pionowej osi 39. Każdy z przebiegających w przybliżeniu poziomo przenośników zrzutowych 27 swoim końcem podbierakowym 42 mającym napęd obrotowy 41 jest umieszczony tuż pod odpowiednim otworem wyładowczym 28. W strefie oddalonego od końca 42 miejsca zrzutu 43 przewidziano rozdzielacz tłucznia 44, żeby uniknąć zasypania tłuczniem niżej położonej szyny.
Każdy z dwóch rozdzielaczy nogawkowych 40 do podsypywania tłuczniem szyn 45, po których jedzie urządzenie 1, ma sterowany zdalnie mechanizm zamykający 46, który umożliwia alternatywne zamykanie otworów wyładowczych 28.
W trakcie dozowania tłucznia w rozjeździe trzy przenośniki zrzutowe 27 są ustawione w kierunku wzdłużnym maszyny, przy czym dany napęd obrotowy 41 nie jest zasilony, tak że sama taśma zrzutowa 27 stanowi zamknięcie danego otworu wyładowczego 28. Otwory 28 rozdzielaczy 40 znajdujących się nad szynami 45, po których przejeżdża urządzenie 1, są otwierane wówczas, gdy wykryje się odcinki ze zbyt małą ilością tłucznia, przy czym w trakcie jazdy urządzenie 1 następuje ciągłe zrzucanie tłucznia przez otwory wyładowcze 28 w odpowiednie strefy podkładów. Po dojechaniu do toków szynowych 47 toru odgałęźnego, które mają również za mało podsypki tłuczniowej, odpowiednie napędy 38 przekręcają oba przenośniki zrzutowe 27 znajdujące się nad wspomnianymi tokami szynowymi 47, aż zrzuty 43 znajdą się centrycznie nad tymi tokami 47. Włączając i odpowiednio sterując dwoma napędami obrotowymi 41 można podsypać tłuczniem stosownie do potrzeb podbijane strefy po obu stronach toków szynowych 47.
Po dozowaniu tłucznia i podbijaniu za pomocą urządzenia 1 istnieją następujące możliwości: -tłuczeń dozuje się w pierwszym przejeździe roboczym, natomiast w następującym tuż po nim drugim przejeździe wykonuje się podbijanie. Do końcowego oczyszczania można przy tym wykorzystać także urządzenie zmiatające 30. Dozowanie tłucznia odbywa się w powiązaniu z podbijaniem w ramach jednego przejazdu roboczego. Ta metoda jest przydatna na tych odcinkach toru, na których występuje tylko niewielki niedobór tłucznia.
Podczas pracy urządzenia 1 działa też urządzenie zmiatające 30, a więc ewentualny nadmiar tłucznia jest odrzucany na przenośnik 34, a z niego trafia do zasobnika 26. W razie wypełnienia
169 852 zasobnika 26 tłuczniem poprzeczny przenośnik taśmowy 35 może odrzucać występujący w nadmiernej ilości tłuczeń na pobocza podsypki tłuczniowej.
W pokazanym na fig. 4 następnym przykładzie realizacji zasobnika tłucznia 26 części spełniające tę samą funkcję oznaczono dla uproszczenia tymi samymi odnośnikami jak w opisie urządzenia 1 według fig. 1 do 3. Każdy z trzech (z ogółem pięciu) rozmieszczonych obok siebie w kierunku poprzeczny maszyny rozdzielaczy nogawkowych 40 może być przekręcany napędem 48 wokół osi 49, przebiegającej w kierunku wzdłużnym maszyny.
W dolnym końcu każdego przekręcanego rozdzielacza nogawkowego 40 przewidziano detektor 50, ukształtowany jako czujnik indukcyjny. Detektor ten łączy się poprzez urządzenie sterujące z odpowiednim napędem 48 i włączając ten napęd postępuje automatycznie za tokiem szynowym 47.
Każdemu rozdzielaczowi nogawkowemu 40, którego otwór wyładowczy stanowi jednocześnie miejsce zrzutu, przyporządkowano nie objaśniony bliżej, włączany alternatywnie mechanizm zamykający.
Fig.3
Fig. 4 48
16*9 852
u ulu u
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do dozowania tłucznia i podbijania toru, ze wspierającym się na podwoziach szynowych korpusem maszyny, mającym zespół podbijakowy i agregat podnosząco-kierunkowy oraz z wyposażonym w otwory wyładowcze zasobnikiem tłucznia, któremu przyporządkowano przestawne pionowo urządzenie zmiatające do przekazywania nadmiaru tłucznia na przenośnik, który posiada zrzut nad tym zasobnikiem, znamienne tym, że korpus maszyny został utworzony jako dwuczęściowy i jest złożony z pierwszego i drugiego członu ramowego (6, 7), przy czym zasobnik (26) z otworami wyładowczymi (28) i urządzeniem zmiatającym (30) jest umieszczony na tylnym, patrząc w kierunku roboczym, drugim członie ramowym (7), a zespół podbijakowy (8) oraz agregat podnosząco-kierunkowy (14) jest umieszczony na przednim, pierwszym członie ramowym (6).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przynajmniej jeden zrzut (43) tłucznia z otworu wyładowczego (28) na tor ukształtowano przesuwnie w kierunku poprzecznym maszyny.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 lub 2, znamienne tym, że przynajmniej jeden z odsuniętych od siebie w kierunku poprzecznym maszyny otworów wyładowczych (28) ukształtowano z możliwością przesuwu lub przekręcania w kierunku w przybliżeniu prostopadłym do kierunku wzdłużnego maszyny.
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, 2 lub 3, znamienne tym, że korzystnie każdemu z dwóch otworów wyładowczych (28) przyporządkowano przebiegający w przybliżeniu poziomo i przekręcany napędem (38) wokół pionowej osi (39) przenośnik zrzutowy (27) z usytuowaniem tuż pod otworem (28) końcem podbierakowym (42) i oddalonym od niego zrzutem (43).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że każdemu z co najmniej czterech rozmieszczonych obok siebie w kierunku poprzecznym maszyny otworów wyładowczych (28) przyporządkowano własny lejkowaty względnie cylindryczny rozdzielacz nogawkowy (40), z których co najmniej dwa są osadzone na zasobniku (26), z możliwością przekręcania wokół osi (49), przebiegającej w kierunku wzdłużnym maszyny oraz są połączone z własnym napędem odchylania (48).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że korzystnie w strefie rozdzielaczy nogawkowych (40) umieszczono detektor (50) do automatycznego rozpoznawania położenia toku szynowego (47), połączony z urządzeniem sterującym dla włączania zasilania napędu odchylania (48).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie zmiatające (30) przyporządkowano zasobnikowi tłucznia (26), umieszczając je za tym zasobnikiem patrząc w kierunku roboczym.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że między urządzeniem zmiatającym (30) i końcem podbierakowym (33) przenośnika (34) przewidziano przebiegający poziomo i prostopadle do kierunku wzdłużnego maszyny poprzeczny przenośnik taśmowy (35) z napędem.
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że urządzenie zmiatające (30) zamocowano przestawnie w kierunku pionowym w strefie wygiętego ku górze odcinka (37) drugiego członu ramowego (7).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że drugi człon ramowy (7) jest wsparty na dwóch oddalonych od siebie podwoziach szynowych (2), przy czym otwory wyładowcze (28) zasobnika tłucznia (26) umieszczono w strefie przedniego podwozia (2), a urządzenie zmiatające (30) umieszczono w strefie tylnego podwozia (2).
PL93297779A 1992-02-21 1993-02-18 Urzadzenie do dozowania tlucznia i podbijania toru PL PL169852B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0032992A AT398593B (de) 1992-02-21 1992-02-21 Anlage zum einschottern und unterstopfen eines gleises

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL297779A1 PL297779A1 (en) 1993-08-23
PL169852B1 true PL169852B1 (pl) 1996-09-30

Family

ID=3487692

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93297779A PL169852B1 (pl) 1992-02-21 1993-02-18 Urzadzenie do dozowania tlucznia i podbijania toru PL

Country Status (11)

Country Link
US (2) US5320045A (pl)
CN (1) CN1051122C (pl)
AT (1) AT398593B (pl)
CA (1) CA2089686A1 (pl)
CZ (1) CZ394792A3 (pl)
DE (1) DE4303680A1 (pl)
FR (1) FR2687698B1 (pl)
GB (1) GB2264320B (pl)
IT (1) IT1263809B (pl)
PL (1) PL169852B1 (pl)
SK (1) SK394792A3 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1275281B (it) * 1994-07-01 1997-08-05 Plasser Bahnbaumasch Franz Ugello aspirante con un'apertura di aspirazione adatta all'aspirazione di pietrisco di una massicciata di un binario
US6076288A (en) * 1998-04-02 2000-06-20 Ledcor Industries Limited Method and apparatus for burying cable in a railway bed
AT3655U3 (de) * 2000-02-29 2001-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einer schotterabsaugdüse
AT4241U3 (de) * 2001-01-29 2001-11-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine mit einer schotterräumvorrichtung sowie verfahren
DE102006059639A1 (de) * 2006-12-18 2008-06-19 Gsg Knape Gleissanierung Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen oder Erneuern einer geschotterten Schienenfahrbahn
US8245646B1 (en) * 2009-01-26 2012-08-21 Harsco Technologies Corporation Articulated rail vehicle
AT509461B1 (de) * 2010-09-27 2011-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine
CN107304538A (zh) * 2016-04-22 2017-10-31 中国铁建高新装备股份有限公司 一种清筛机用过碴暂存系统及其作业方法
CN106988168B (zh) * 2017-05-03 2018-12-07 盐城苏工高科机械有限公司 一种火车、动车、高铁轨道专用道砟施工设备

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH616472A5 (pl) * 1976-05-31 1980-03-31 Plasser Bahnbaumasch Franz
AT353816B (de) * 1977-02-23 1979-12-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum kontinuierlichen verlegen und bzw. oder aufnehmen von schwellen
AT359111B (de) * 1977-10-04 1980-10-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschinenanordnung zum bearbeiten des gleises, insbesondere mit einer schotterbett- -reinigungsmaschine
AT363115B (de) * 1978-05-09 1981-07-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Selbstfahrbare gleisbett-reinigungsmaschine mit speichervorrichtung
AT386432B (de) * 1986-02-12 1988-08-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare anlage zum reinigen und anschliessenden verdichten der schotterbettung von gleisen
AT389333B (de) * 1986-09-08 1989-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare schuettgutverladewagen-anordnung mit regelbaren entladeschurren
AT389132B (de) * 1987-09-04 1989-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich (non-stop) verfahrbare gleisbaumaschine
DE3872400D1 (de) * 1988-08-31 1992-07-30 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare maschine zum verteilen und profilieren des bettungsschotters eines gleises.
AT398213B (de) * 1989-10-31 1994-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum aufnehmen und verteilen des bettungsschotters
EP0436757B1 (de) * 1990-01-10 1992-12-30 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Gleisstopfmaschine
DK0499016T3 (da) * 1991-02-12 1995-05-22 Plasser Bahnbaumasch Franz Rensningsmaskine

Also Published As

Publication number Publication date
CZ278360B6 (en) 1993-11-17
ATA32992A (de) 1994-05-15
PL297779A1 (en) 1993-08-23
GB9303397D0 (en) 1993-04-07
SK278042B6 (en) 1995-11-08
FR2687698B1 (fr) 1996-07-26
US5320045A (en) 1994-06-14
IT1263809B (it) 1996-09-03
GB2264320A (en) 1993-08-25
AT398593B (de) 1994-12-27
CN1075517A (zh) 1993-08-25
CN1051122C (zh) 2000-04-05
US5365854A (en) 1994-11-22
CA2089686A1 (en) 1993-08-22
ITMI930106A1 (it) 1994-07-22
CZ394792A3 (en) 1993-11-17
DE4303680A1 (pl) 1993-08-26
SK394792A3 (en) 1995-11-08
ITMI930106A0 (it) 1993-01-22
GB2264320B (en) 1995-05-10
FR2687698A1 (fr) 1993-08-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1287263C (en) Mobile track renewal machines
JPS58110701A (ja) 鉄道の道床修復用の移動機械
SK279084B6 (sk) Pojazdný stroj na ukladanie a rozdeľovanie štrku š
PL173832B1 (pl) Sposób i urządzenie do renowacji podłoża podsypki tłuczniowej toru
US4794862A (en) Track leveling and ballast tamping machine
CA1287266C (en) Mobile installation for cleaning ballast and subsequently tamping a corrected track
CA2093089C (en) Installation for continuously rehabilitating a ballast bed of a track
PL154181B1 (en) A travelling unit for cleaning breakstone sub-crust of a railway track with a breakstone laying device
CN1030726C (zh) 分配与整平道碴用的机械
PL199479B1 (pl) Maszyna do renowacji toru kolejowego
PL201969B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
PL169852B1 (pl) Urzadzenie do dozowania tlucznia i podbijania toru PL
PL170072B1 (pl) Maszyna do zdejmowania , gromadzenia i rozscielania tlucznia toru kolejowego PL PL PL PL PL
RU2228983C2 (ru) Машина для ремонта рельсового пути
US4774890A (en) Mobile track renewal installation
PL201968B1 (pl) Maszyna do renowacji toru
SU1505446A3 (ru) Передвижна щебнеочистительна машина
PL182341B1 (pl) Maszyna do obróbki podsypki tluczniowej toru kolejowego PL PL PL PL
CN114466958A (zh) 轨道道碴整平机
US4913240A (en) Machine to clean and rehabiliatate railway ballast and railway road beds
JPH10219601A (ja) 軌道にバラストを敷込むための軌道走行可能な車両
CZ284020B6 (cs) Stroj na zvyšování únosnosti pražcového podloží
NO821465L (no) Anordning for maskinell behandling av material paa jernbanefyllinger, saerlig for behandling av ballastmaterial

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110218