PL169788B1 - Urzadzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego PL - Google Patents

Urzadzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego PL

Info

Publication number
PL169788B1
PL169788B1 PL92297096A PL29709692A PL169788B1 PL 169788 B1 PL169788 B1 PL 169788B1 PL 92297096 A PL92297096 A PL 92297096A PL 29709692 A PL29709692 A PL 29709692A PL 169788 B1 PL169788 B1 PL 169788B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
plates
conveyor
plate
chains
belt
Prior art date
Application number
PL92297096A
Other languages
English (en)
Other versions
PL297096A1 (en
Inventor
Michael Hentschel
Gerhard Brendel
Original Assignee
Nuetro Maschinen & Anlagen
Nuetro Maschinen Und Anlagenbau Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nuetro Maschinen & Anlagen, Nuetro Maschinen Und Anlagenbau Gmbh & Co Kg filed Critical Nuetro Maschinen & Anlagen
Publication of PL297096A1 publication Critical patent/PL297096A1/xx
Publication of PL169788B1 publication Critical patent/PL169788B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25DPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PRODUCTION OF COATINGS; ELECTROFORMING; APPARATUS THEREFOR
    • C25D13/00Electrophoretic coating characterised by the process
    • C25D13/22Servicing or operating apparatus or multistep processes

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Coating Apparatus (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Electrochromic Elements, Electrophoresis, Or Variable Reflection Or Absorption Elements (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Photographic Developing Apparatuses (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego, zawierajace przenosnik tasmy bez konca, przechodzacy przez wanne z kapiela znamienne tym, ze przenosnik tasmowy (4) utworzony jest z -plytek (12) posiadajacych wzniesienia (15) z powierzchniami podparcia dla transpor- towanych detali. Fig 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego, zawierające przenośnik taśmowy bez końca i przechodzący przez wannę z kąpielą..
Urządzenie tego rodzaju jest opisane w niemieckim opisie patentowym nr 34 43 544. W celu wyeliminowania niepełnego lakierowania drobnych części, jak śruby, nakrętki, zawiasy i okucia, opis 38 43 544 proponuje rozwiązanie dotyczące ciągłego lakierowania zanurzeniowego drobnych części i towarów sypkich, polegające na prowadzeniu lakierowanego materiału w kąpieli na stanowiącym elektrodę przenośniku, który poza wymaganymi powierzchniami styku posiada powłokę elektroizolacyjną. Podczas lakierowania powierzchnie styku lakierowanych detali są przynajmniej raz zmieniane w ten sposób, że zmienia się położenie lakierowanych detali na ich podłożu, to znaczy przenośniku taśmowym. Po takiej zmianie położenia pierwotne miejsca styku między lakierowanymi detalami i przenośnikiem taśmowym oraz między poszczególnymi detalami stają się dostępne dla procesu lakierowania. Zmiana położenia lakierowanych detali na przenośniku taśmowym osiąganajest w przypadku znanego urządzenia do ciągłego lakierowania zanurzeniowego przy pomocy stacjonarnych lub przesuwnych przegród blaszanych, poprzez przesuwanie części podzielonego na ogniwa przenośnika taśmowego względem siebie lub poprzez uderzeniowe wstrząsanie przenośnikiem taśmowym. Wykonany przykładowo ze stali nierdzewnej w postaci pasa ze skręconego spiralnie drutu o okrągłym lub trójkątnym przekroju spiral przenośnik taśmowy jest w przypadku transportu detali kołowo-symetrycznych wyposażony w zabieraki.
Lakierowanie ciągłe, w którym za kąpielą zanurzeniową umieszczony jest między innymi piec do wypalania, przez który na odpornym na temperaturę wypalania przenośniku taśmowym transportowany jest lakierowany materiał, zakłada zazwyczaj przenoszenie lakierowanego materiału z jednego przenośnika taśmowego na inny. W celu wyeliminowania ewentualnie ograniczenia uszkodzeń mechanicznych zwłaszcza przy przenoszeniu lakierowanych detali z przenośnika taśmowego urządzenia do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego na przenośnik, przechodzący przez umieszczone dalej, jeszcze przed piecem do wypalania, urządzenie do płukania, w znanych urządzeniach do ciągłego lakierowania zanurzeniowego między przenośnikiem, przechodzącym przez kąpiel, i przenośnikiem urządzenia do płukania znajduje się pokryta wodną błonką zjeżdżalnia.
Zadaniem wynalazku jest umożliwienie pełnego elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego przy zmniejszonych kosztach oprzyrządowania technicznego, a w przypadku urządzenia do ciągłego lakierowania również delikatnego przenoszenia lakierowanych detali z jednego przenośnika taśmowego na drugi.
Urządzenie do elektroforetycznego lakierowania według wynalazku ma przenośnik taśmowy utworzony z płytek posiadających wzniesienia z powierzchniami podparcia dla transportowanych detali, przy czym korzystnie płytki są usytuowane równolegle w kierunku transportowania i wzajemnie przesunięte przemiennie względem siebie, a środkowa z każdych trzech płytek jest przesunięta w stosunku do pozostałych dwóch płytek o wymiar różny od podziałki łańcucha.
Korzystnie płytki mają wzniesienia o zróżnicowanej wysokości, a zwrócone ku sobie boczne powierzchnie sąsiednich wzniesień tworzą kąt prosty.
Korzystnie przenośnik taśmowy jest prowadzony przez wannę z kąpielą z utworzeniem przegięcia, a za przyporządkowanym wannie przenośnikiem taśmowym znajduje się następny przenośnik, i w leżącym między kołami łańcuchowymi, obu taśm obszarze przekazywania umieszczone są wchodzące w siebie na zasadzie grzebienia płytki.
Korzystnie płytki przenośnika są wyposażone w podłużny otwór, i/lub są umieszczone na połączonych z łańcuchami napędowymi poprzecznych prętach.
Korzystnie pomiędzy płytkami są umieszczone na poprzecznych prętach tuleje dystansowe, a średnice zewnętrzne tulei dystansowych i panewek łańcuchów napędowych są jednakowe.
Korzystnie przenośnik taśmowy składa się z pojedynczych, połączonych ze sobą przegubowo w jednorzędowe łańcuchy płytek, które zwłaszcza połączone są ze sobą po dwie, przy pomocy nitu, przy czym równolegle do poszczególnych płytek łańcucha umieszczona jest płytka stabilizująca, i łańcuchy płytek są korzystnie prowadzone częściowo w profilu o przekroju w
169 788 kształcie litery U. Łańcuchy z płytek mogą być również prowadzone w wyposażonym w szczeliny skrzynkowe profilu, a jednorzędowym łańcuchom mogą być przyporządkowane koła łańcuchowe wyposażone w szczeliny prowadzące, przy czym koła łańcuchowe składają się zwłaszcza z pojedynczych, ustawionych obok siebie tarcz, tworzących szczeliny obwodowe, i są wyposażone w, rozmieszczone na obrzeżach, otwory pod łby nitów.
Przy pomocy tego rodzaju płytkowego przenośnika taśmowego można jednocześnie osiągnąć wiele korzyści. Uzyskuje się pełną, równomierną powłokę, ponieważ punkty styku z zębami powierzchni płytkowego przenośnika taśmowego można korzystnie zmieniać dzięki temu, że przenośnik taśmowy jest zawracany w przybliżeniu w środku zbiornika z kąpielą. Zmniejszona jest całkowita powierzchnia przylegania, a jakość lakierowania ulega poprawie. Potrzebny jest tylko jeden punkt nawrotu, aby tak przemieścić punkty styku, żeby w drugiej części kąpieli były omywane lakierem, a w związku z tym dokładnie lakierowane tylko te miejsca powierzchni, które nie zostały dotychczas pokryte powłoką. W obszarze przegięcia bowiem płytki przesuwają się względem siebie; mające zazwyczaj różną wysokość zęby poruszające się w kierunku punktu przegięcia i oddalających się fragmentów płytek, tak ze w trakcie pozostałej połowy drogi, a mianowicie po przejściu detali przez punkt przegięcia, punkty styku są inne niż występujące poprzednio. Promień krzywizny przegięcia można poprzez zmianę długości pasa z płytek, na przykład przy pomocy elementów naciągowych, dopasować do kształtu każdego detalu w ten sposób, że w efekcie uzyskuje się optymalną zmianę położenia przeznaczonych do lakierowania detali.
Płytkowa konstrukcja umożliwia wyposażenie przenośnika, umieszczonego w kąpieli, i następnego przenośnika, odbierającego detale, w obszarze, leżącym między kołami łańcuchowymi obu przenośników taśmowych, we wchodzące w siebie na zasadzie grzebieni płytki. Podczas przenoszenia, nie trzeba wówczas pokonywać różnicy wysokości, co umożliwia szczególnie delikatne przekazywanie detali. Poza tym w urządzeniu do ciągłego lakierowania zanurzeniowego można stosować jednakowe przenośniki taśmowe. Dzięki płytkom przesuniętym wzajemnie w kierunku wzdłużnym, umieszczonym korzystnie na połączonych z łańcuchami napędowymi poprzecznych prętach, grzebieniowe zaczepienie w obszarze przekazywania następujących po sobie między sąsiednimi kołami łańcuchowymi przenośników taśmowych powstaje przykładowo w ten sposób, że odstęp między wzdłużnymi osiami sąsiednich prętów poprzecznych odpowiada podziałce łańcucha lub jej wielokrotności, a środkowa z każdych trzech płytek jest przesunięta względem dwóch pozostałych. Płytki mają wówczas wystające poza poprzeczne pręty, rozdzielone przerwami od siebie, wolne końce, których istnienie wynika z geometrii, ustalającej się w punktach przegięcia, przy przetaczaniu po kołach łańcuchowych. W przerwy między wolnymi końcami wchodzą wystające końce odpowiednio rozmieszczonych płytek następnego przenośnika taśmowego, tak że w efekcie otrzymuje się grzebieniowe zazębienie i umożliwia przekazywanie detali z jednego przenośnika na drugi bez obawy ich upadku.
Jak pokazały próby, zwrócone ku sobie boczne powierzchnie sąsiednich zębów powinny tworzyć kąt prosty; zależnie od detalu wymiar kąta można odpowiednio dopasować w zależności od optymalnego położenia środka ciężkości podczas przekazywania detali. Efekt ten można osiągnąć również wówczas, gdy między bocznymi powierzchniami zębów przewidziane zostaną promienie lub krzywizny. W przypadku detali, które mogą się toczyć, zęby płytkowego przenośnika taśmowego odpowiadają również samodzielnie za utrzymywanie detali na taśmie.
Jeżeli przedni, w odniesieniu do kierunku ruchu taśmy przenośnika, otwór do mocowania pręta w płytkach, ma kształt podłużny, przy podziałce prętów poprzecznych większej niż podziałka łańcucha istnieje swoboda ruchów płytek, niezbędna w punktach przegięcia.
Przy zastosowaniu rozmieszczonych między płytkami na poprzecznych prętach tulei dystansowych, które powinny korzystnie mieć tę samą średnicę zewnętrzną, co panewki łańcuchów napędowych, uzyskuje się boczne podparcie płytek, które dzięki temu przechylają się na skutek uderzeń detali. Ponadto tuleje dystansowe tworzą korzystne punkty zaczepienia dla podpór osiowych przy zmianach kierunku prowadzenia taśmy, zwłaszcza w przypadku taśm o dużych szerokościach.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładach wykonania pokazanych na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia urządzenie do ciągłego lakierowania zanurzeniowego
169 788 w widoku ogólnym, fig. 2 - płytkę płytkowego przenośnika taśmowego w widoku z przodu, fig. 3 - fragment płytkowego przenośnika taśmowego, składającego się z płytek o podziałce, odpowiadającej 3-krotnej wartości podziałki łańcucha w widoku z góry, fig. 4 - oznaczony na fig. 1 jako Y obszar przekazywania detali między dwoma przenośnikami taśmowymi, fig. 5 jednorzędowy, składający się z poszczególnych płytek, łańcuch w widoku bocznym, fig. 6 składający się z wielu płytek według fig. 5 przenośnik taśmowy w widoku z góry, fig 7 przenośnik taśmowy z łańcuchami o stabilizowanych płytkach w widoku z góry, fig. 8 - koło łańcuchowe w osiowym przekroju wzdłużnym, fig. 9 - prowadnice łańcucha o przekroju w kształcie litery U w przekroju pionowym, fig. 10 - inną postać wykonania prowadnicy łańcucha o przekroju w kształcie litery U, w przekroju pionowym i fig 11 - skrzynkowe prowadnice łańcucha w przekroju pionowym.
Z urządzenia do ciągłego lakierowania zanurzeniowego 1 na fig. 1 przedstawiony został układ doprowadzający /stół, przenośnik/ 2, wanna 3 z przyporządkowanym jej przenośnikiem transportowym 4 oraz łączący się z nimi, prowadzony przez piec do wypalania 5, przenośnik taśmowy 6. Przenośnik doprowadzający 2 układa zaznaczone w sposób schematyczny detale 7 jedną warstwę na przenośniku taśmowym 4, który przechodzi przez kąpiel lakierniczą 8 w wannie 3. W celu uniknięcia poślizgów lub naprężeń w pracy przenośnika taśmowego 4 przednie i tylne walce napędowe, wykonane w postaci kół łańcuchowych 9 lub 11, są połączone synchronicznie.
Przenośniki taśmowe 4 i 6 mają konstrukcję płytkową; składają się one z płytek 12, które są umieszczone na połączonych z łańcuchami napędowymi 13 poprzecznych prętach 14 i oddzielone od siebie tulejami dystansowymi 20/fig. 3/. Zewnętrzna średnica tulei dystansowych 20 jest równa zewnętrznej średnicy panewek łańcuchów napędowych 13. Każda płytka 12 posiada zgodnie z przykładem wykonania sześć zębów 15, których liczona od wierzchołka do wierzchołka podziałka T odpowiada podziałce łańcuchów napędowych 13. Zęby 15 mają różną wysokość, co widać wyraźnie na podstawie zaznaczonej na fig. 2 różnicy wysokości 16, a zwrócone ku sobie boczne powierzchnie sąsiednich zębów 17 tworzą kąt prosty 18. Ponieważ podziałka prętów poprzecznych jest większa niż podziałka łańcucha, odpowiada mianowicie 3-krotnej wartości podziałki łańcucha, płytki 12 posiadają również poza otworem cylindrycznym, mający kształt podłużny, otwór do mocowania pręta 19 lub 21. Jak wynika z fig.3, płytki 12 są przesunięte w ten sposób, że środkowa z każdych trzech płytek 12a jest przesunięta względem pozostałych dwóch płytek 12b lub 12c w kierunku transportu 22. Podczas gdy odstęp między wzdłużnymi osiami 23 sąsiednich poprzecznych prętów 14 odpowiada trzykrotnej podziałce łańcucha T, to przesunięcie każdej środkowej płytki 12a wynosi jedynie 2,5 -krotną wartość podziałki T. Płytki 12b lub 12c kończą się w związku z tym - patrząc w kierunku transportu 22 - przed poprzecznym prętem 14, a środkowe płytki 12a wystają swymi swobodnymi końcami poza poprzeczny pręt 14 /fig. 3/.
W wyniku geometrii obiegu po kołach łańcuchowych 9, 11 miedzy wystającymi na kształt palców końcami płytek 12a powstają przerwy 24, które w oznaczonym na fig. 1 jako Y obszarze przekazywania z przenośnika taśmowego 4 na przenośnik taśmowy 6 zapewniają delikatne, nie powodujące uszkodzeń, przenoszenie detali 7 na kolejny przenośnik taśmowy 6 urządzenia do ciągłego lakierowania zanurzeniowego 1. Dzieje się tak dlatego, że prowadzony na kołach łańcuchowych 25, 26 i zawracany, składający się podobnie jak przenośnik 4 z płytek 12 przenośnik taśmowy 6 jest wykonany w taki sposób, że wchodzi on swoimi, wystającymi w punktach nawrotu poza poprzeczny pręt 14 końcami płytek na zasadzie grzebienia w przerwy 24 przenośnika taśmowego 4. Podczas ruchu kół łańcuchowych 11, 26, odpowiednio do naniesionych na fig. 4 strzałek, następuje zatem ciągłe zazębianie się przenośników taśmowych 4, 6 łub ich płytek 12 miedzy Lusttawiionyimi w odpowiedniej odległości koł^^imi łłuń^^i^uoi^^o^wyrui 11, 26, a zatem ciągłe przekazywanie detali z pierwszego przenośnika taśmowego 4 na drugi przenośnik taśmowy 6.
W celu osiągnięcia zmiany punktów styku między zębami 15 i detalami 7 podczas przechodzenia przez wannę 3, mniej więcej w środku wanny znajduje się zaznaczone w sposób schematyczny na fig. 1 przegięcie 27. Prowadzony z obu stron przez łańcuchy napędowe 13 przenośnik taśmowy 4 wchodzi w tym celu pod kątem do wanny 3 aż do
169 788 punktu przegięcia 27 /punktu zwrotnego/, stamtąd wznosi się on pod kątem, odpowiadającym poprzedniemu nachyleniu, tak że na zakończenie ponownie wychodzi z kąpieli i dochodzi do obszaru przekazywania Y. Przy dojściu do punktu przegięcia zęby opadających pod kątem i wznoszących się pod kątem płytek 12 przenośnika taśmowego 4 zbliżają się do siebie, co jest jednoznaczne ze zmianą położenia detali 7, tak że dotychczasowe miejsca styku mogą być bez przeszkód i dokładnie omywane lakierem.
Ustalający się w punkcie przegięcia 27 w wyniku określonego kąta nachylenia wchodzącej i wychodzącej części przenośnika taśmowego 4 promień krzywizny można zmieniać poprzez naciąganie lub luzowanie taśmy, co pozwala na osiągnięcie optymalnej zmiany położenia detali lub zmianę punktów styku. Składający się z płytek 12 przenośnik taśmowy 4 umożliwia wobec tego nie tylko samoczynną zmianę położenia lakierowanych detali na przenośniku taśmowym, a w związku z tym swobodny dostęp do całej powierzchni podczas przejścia przez wannę 3, lecz również, w połączeniu z takim samym, czyli składającym się także z płytek 12, dołączonym do niego przenośnikiem taśmowym 6, delikatne, nie powodujące uszkodzenia pokrytych całkowicie lakierem powierzchni, przekazywanie detali z jednego przenośnika taśmowego na drugi.
Jak wynika z fig. 5 do 11, przenośnik taśmowy może również składać się z pojedynczych płytek 29, połączonych przegubowo ze sobą w jednorzędowe łańcuchy 28. Zgodnie z ujęciem na fig. 6 płytki 29 są przy tym połączone po dwie przy pomocy nitu lub sworznia metalowego 30.
Kilka takich, ustawionych równolegle do siebie, łańcuchów płytek tworzy wówczas przenośnik taśmowy o stosunkowo małej masie i dużym przekroju otworu.
W celu uchwycenia występujących w przypadku naprężeń rozciągających momentów przechyłowych można zgodnie z ujęciem według fig. 7 równolegle do poszczególnych płytek 29 jednego łańcucha płytek 28 rozmieścić płytki stabilizujące 31. Płytki pojedyncze 29 i pary płytek 29, 31 występują wówczas na zmianę, jak pokazano na fig. 7.
Do prowadzenia i zmiany kierunku płytkowych łańcuchów 28 służą walcowe koła łańcuchowe 32, które są wyposażone w obwodowe szczeliny 33 do prowadzenia łańcuchów płytkowych 28 i otwory pod łby nitów 34. Te koła łańcuchowe mogą być wykonane w całości lub składać się z pojedynczych, umieszczonych obok siebie, tworzących szczeliny obwodowe 33, tarcz.
Niezależnie od tego łańcuchy płytkowe 28 mogą być również prowadzone w profilach o przekroju w kształcie litery U, które mogą się składać z płytek 37,38, połączonych ze sobą nitami 36 / fig. 9/. Z drugiej strony prowadnice o przekroju w kształcie litery U 35 mogą się również składać z kilku, ustawionych obok siebie, jednoczęściowych kształtowników o przekroju w postaci litery U 39 /fig. 10/. Wyjątkowo pewne prowadzenie osiąga się wówczas, gdy łańcuchy płytkowe 28 są prowadzone w prowadnicach skrzynkowych 40 ze szczeliną górną 41, a także dodatkową szczeliną dolną 42. Tego rodzaju prowadnice mogą się składać z dwóch kształtowników o przekroju w kształcie litery U 43, 44.
Szczególna zaleta składających się z kilku, prowadzonych równolegle, łańcuchów płytkowych, przenośników taśmowych wynika stąd, że poszczególne łańcuchy płytkowe dwóch sąsiadujących ze sobą przenośników taśmowych wchodzą w siebie na zasadzie grzebienia w miejscu wzajemnego styku i na skutek braku łączących płytki poprzecznych prętów tworzą wyjątkowo dużą strefę przeciążenia. Umożliwia to bezproblemowe przejście transportowanych lub lakierowanych detali.
169 788
Fig.2
169 788
169 788
169 788
Fig.6 Fig.7
30 29 30 29
30 29 31 30
Fig. 8
169 788
Fig.9
169 788
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 90 egz Cena 4,00 zł

Claims (19)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego, zawierające przenośnik taśmy bez końca, przechodzący przez wannę z kąpielą znamienne tym, że przenośnik taśmowy (4) utworzony jest z płytek (12) posiadających wzniesienia (15) z powierzchniami podparcia dla transportowanych detali.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że płytki (12) są usytuowane równolegle do kierunku transportowania i przesunięte przemiennie względem siebie.
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że jedna płytka (12a) jest przesunięta względem dwóch sąsiednich płytek (12b, 12c) o wymiar, różniący się od podziałki łańcucha (T).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że płytki (12) mają wzniesienia (15) o zróżnicowanej wysokości.
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że zwrócone ku sobie boczne powierzchnie (17) sąsiednich wzniesień (15) tworzą kąt prosty (18).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przenośnik taśmowy (4) jest prowadzony przez wannę z kąpielą (3) z utworzeniem przegięcia (27).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że za przyporządkowanym wannie (3) przenośnikiem taśmowym-(4) ma następny przenośnik (6), i w leżącym miedzy kołami łańcuchowymi (11,25) obu taśm obszarze przekazywania (Y) wyposażone jest we wchodzące w siebie na zasadzie grzebienia płytki (12).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że płytki (12) są wyposażone w podłużny otwór (21).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że płytki (12) są umieszczone na połączonych z łańcuchami napędowymi (13) poprzecznych prętach (14).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że pomiędzy płytkami (12) ma umieszczone na poprzecznych prętach (14) tuleje dystansowe (20).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 10, znamienne tym, że średnice zewnętrzne tulei dystansowych (20) i panewek łańcuchów napędowych (13) są jednakowe.
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przenośnik taśmowy składa się z pojedynczych, połączonych ze sobą przegubowo w jednorzędowe łańcuchy (28) płytek (29).
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że płytki (29) połączone są ze sobą po dwie, przy pomocy nitu (30).
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 12, albo 13, znamienne tym, że równolegle do poszczególnych płytek (29) łańcucha (28) umieszczona jest płytka stabilizująca (31).
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, ze łańcuchy płytek (28) są prowadzone częściowo w profilu o przekroju w kształcie litery U (35, 39).
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że łańcuchy z płytek (28) są prowadzone w wyposażonym w szczeliny skrzynkowe profilu (40).
  17. 17. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że jednorzędowym łańcuchom (28) przyporządkowane są koła łańcuchowe (32) wyposażone w szczeliny prowadzące (33).
  18. 18. Urządzenie według zastrz. 17, znamienne tym, że koła łańcuchowe (32) składają się z pojedynczych, ustawionych obok siebie tarcz, tworzących szczeliny obwodowe (33).
  19. 19. Urządzenie według zastrz. 17, albo 18, znamienne tym, że kola łańcuchowe (32) są wyposażone w rozmieszczone na obrzeżach otwory pod łby nitów (34).
    * * *
    169 788
PL92297096A 1991-12-24 1992-12-21 Urzadzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego PL PL169788B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4142997A DE4142997C1 (pl) 1991-12-24 1991-12-24

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL297096A1 PL297096A1 (en) 1993-07-12
PL169788B1 true PL169788B1 (pl) 1996-08-30

Family

ID=6448147

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92297096A PL169788B1 (pl) 1991-12-24 1992-12-21 Urzadzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego PL

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0550000B1 (pl)
AT (1) ATE136952T1 (pl)
CZ (1) CZ293075B6 (pl)
DE (3) DE9116171U1 (pl)
DK (1) DK0550000T3 (pl)
ES (1) ES2086058T3 (pl)
HU (1) HU219274B (pl)
PL (1) PL169788B1 (pl)
SK (1) SK278817B6 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4339773C2 (de) * 1993-11-23 2001-12-13 Nuetro Maschinen & Anlagen Verfahren und Vorrichtung zum Tauchlackieren
DE4428789B4 (de) * 1993-11-23 2007-07-26 Nütro Maschinen- und Anlagenbau GmbH & Co. KG Vorrichtung zum Tauchlackieren
DE4341188C2 (de) * 1993-12-03 1998-07-09 Nuetro Maschinen & Anlagen Vorrichtung und Verfahren zum Elektrotauchlackieren
DE19511900C2 (de) * 1995-03-31 1997-04-24 Hentschel Michael Dipl Ing Fh Vorrichtung zum Elektro-Tauchlackieren
DE19713203C1 (de) * 1997-03-28 1998-11-12 Nuetro Maschinen & Anlagen Vorrichtung und Verfahren zum Oberflächenbehandeln durch Tauchen
DE19834245B4 (de) * 1998-07-29 2007-05-03 Nütro Maschinen- und Anlagenbau GmbH & Co. KG Vorrichtung zum elektrolytischen Beschichten
US7767070B2 (en) 2004-08-13 2010-08-03 Ppg Industries Ohio, Inc. Processes for coating of objects
CN100494020C (zh) * 2006-03-07 2009-06-03 江苏天奇物流系统工程股份有限公司 旋浸式输送机系统
CN109137019B (zh) * 2018-08-14 2019-12-31 歌尔股份有限公司 一种连续镀化方法

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR400600A (fr) * 1909-03-02 1909-07-31 Meaker Company Appareil galvanoplastique
US3826355A (en) * 1971-03-03 1974-07-30 Buehler Corp Continuous plating system
DE3843544A1 (de) * 1988-12-23 1990-06-28 Sep Tech Studien Verfahren und vorrichtung zur elektrophoretischen tauchlackierung von kleinteilen und schuettguetern

Also Published As

Publication number Publication date
SK373792A3 (en) 1995-03-08
DK0550000T3 (da) 1996-05-13
EP0550000A1 (de) 1993-07-07
CZ373792A3 (en) 1993-08-11
DE9116171U1 (de) 1992-04-02
CZ293075B6 (cs) 2004-02-18
DE59206046D1 (de) 1996-05-23
DE4142997C1 (pl) 1993-01-28
HUH3785A (en) 1996-07-29
SK278817B6 (sk) 1998-03-04
PL297096A1 (en) 1993-07-12
ES2086058T3 (es) 1996-06-16
HU219274B (en) 2001-03-28
HU9204103D0 (en) 1993-04-28
EP0550000B1 (de) 1996-04-17
ATE136952T1 (de) 1996-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE69419421T2 (de) Kontinuierlicher senkrechtförderer
PL169788B1 (pl) Urzadzenie do elektroforetycznego lakierowania zanurzeniowego PL
US3024891A (en) Continuous vertical lift
EP2583919B1 (de) Vorrichtung zum Transportieren von Gegenständen
NL8600734A (nl) Transporteur.
DE2721777C2 (de) Hängeförderer
PL106827B1 (pl) Urzadzenie do ciaglej obrobki powierzchniowej elementow metalowych
US5129506A (en) Space conveyor for newspaper, books and magazines
US2725975A (en) Conveyor mechanism
EP1546011B1 (en) Conveying system with a slide-over device between two belt conveyors and use of an intermediate element
US4613034A (en) Apparatus for conveying corrugated members
DE3228293A1 (de) Transportvorrichtung fuer massenartikel, insbesondere emballagedeckel und verschluesse sowie verfahren zum transportieren dieser massenartikel
US5653330A (en) Loading machine, particularly for sheet-drying installations
AU653507B2 (en) Supporting frame for a continuous transport device
DE4428789B4 (de) Vorrichtung zum Tauchlackieren
DE3710722C2 (pl)
US3162295A (en) Plate belt conveyors
DE4339773C2 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Tauchlackieren
SU766562A1 (ru) Устройство дл транспортировки колбасных изделий в процессе термической обработки
DE2525477C3 (de) Vorrichtung zum Transportieren von rollendem Gut
SU908675A1 (ru) Толкатель транспортера
SU923666A1 (ru) Конвейер для транспортировки рулонов
US1869287A (en) Conveyer for plates and other articles
SU566754A1 (ru) Телескопический транспортер
SU1143676A1 (ru) Лини нанесени защитных покрытий

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20071221