PL100025B1 - Urzadzenie do podawania pokladu wlokien na walek rozluzniajacy wprzedzarce pracujacej metoda wolnego konca - Google Patents

Urzadzenie do podawania pokladu wlokien na walek rozluzniajacy wprzedzarce pracujacej metoda wolnego konca Download PDF

Info

Publication number
PL100025B1
PL100025B1 PL1976187214A PL18721476A PL100025B1 PL 100025 B1 PL100025 B1 PL 100025B1 PL 1976187214 A PL1976187214 A PL 1976187214A PL 18721476 A PL18721476 A PL 18721476A PL 100025 B1 PL100025 B1 PL 100025B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
roller
loosening
fiber
pressing
feeding
Prior art date
Application number
PL1976187214A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Schubert Salzer Maschinenfabrik
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schubert Salzer Maschinenfabrik filed Critical Schubert Salzer Maschinenfabrik
Publication of PL100025B1 publication Critical patent/PL100025B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • D01H4/32Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls using opening rollers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest urzadzenie do podawania pokladu wlókien na walek rozluzniajacy w przedzarce pracujacej metoda wolnego konca, w którym poklad wlókien doprowadzany ukladem podajacym do rozluzniajacego walkajest przed tym walkiem przytrzymywany za pomoca dociskajacego elementu.
Znane sa urzadzenia do podawania sredniej dlugosci pokladu wlókien na rozluzniajacy walek, które pozwalaja na dokonywanie zmiany odstepu miedzy podajnikiem a rozluzniajacym walkiem przez przestawienie lub wymiane okreslonej czesci urzadzenia. Wymte;ia czesci danego urzadzenia pociaga za soba czesciowy demon¬ taz obudowy celem umozliwienia dostepu do tej czesci. Jest to wiec bardzo uciazliwe i pracochlonne. W przy¬ padku zmiany odstepu miedzy podajnikiem a rozluzniajacym walkiem konieczne sa dodatkowe kosztowne punkty za lozyskowali, które z zasady umozliwiaja jedynie indywidualne przestawienie podajnika w kazdym z punktów przedzenia. Przy nowoczesnych przedzarkach o duzej ilosci punktów przedzenia lezacych obok sie¬ bie, sposób powyzszy jest jednak niekorzystny ze wzgledu na zbyt duza pracochlonnosc.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie prostego i niezawodnego urzadzenia do podawania pokladu wlókien na rozluzniajacy walek z mozliwoscia latwego dopasowywania go do kazdorazowej sredniej dlugosci przedzone- go wlókna oraz pozwalajacego na zastosowanie centralnego sterowania.
Zgodnie z wynalazkiem cel ten osiagnieto dzieki temu, ze uklad podajacy zostal wyposazony w dwa dociskowe elementy, usytuowane jeden za drugim w róznej odleglosci od rozluzniajacego walka i w linii przesu¬ wania pokladu wlókien, przy czym elementy te wspóldzialaja ze wspólnym im zasilajacym walkiem i zamonto¬ wane sa na wspólnym imaku, za pomoca którego zostaja naprzemian odsuwane lub dosuwane do zasilajacego walka. Poniewaz dociskowe elementy nie sa przestawiane po linii stycznej do rozluzniajacego walka, ani vf kie¬ runku obwodu zasilajacego walka, lecz sa jedynie odsuwane z pozycji roboczej lub dosuwane w pozycje robocza, w której poklad wlókien scisniety zostaje miedzy nimi a zasilajacym walkiem, wiec budowa ukladu sterujacego zostala znacznie uproszczona. Uklad ten moze byc uruchamiany indywidualnie dla kazdego punktu przedzenia i bez wiekszych trudnosci przylaczony za pomoca drazków lub krzywek do sterowania centralnego. Dzieki temu, ze dopasowanie urzadzenia do wlókien o róznej dlugosci nie nastepuje droga przestawiania, lecz przez odsuniecie2 100025 lub dosuniecie dociskowego elementu do zasilajacego walka, wiec niezaleznie od tego, czy sterowanie jest indywidualne dla kazdego punktu przedzenia, czy tez centralne, zapewniony jest staly i dokladny odstep miejsca docisku od rozluzniajacego walka przy wszystkich punktach przedzenia.
Celowe jest, aby imak z elementami dociskowymi byl przechylany wzgledem Gsi symetrycznie usytuowa¬ nej do dociskowych elementów.
W celu zapewnienia dobrego prowadzenia pokladu wlókien zasilajacy walek zaopatrzony jest w boczne kolnierze, które obejmuja dociskowe elementy znajdujace sie blizej rozluzniajacego \valka, w calym zakresie jego przechylania tak, ze jest on caly czas prowadzony przez zasilajacy walek. Dzieki temu poklad wlókien jest tez caly czas prowadzony miedzy dociskowymi elementami zasilajacymi a walkiem, i to niezaleznie od tego, czy elementy te znajduja sie w pozycji roboczej lub nie. Dociskowe elementy sa celowo wykonane w postaci powle¬ czonych warstwa tworzywa sztucznego rolek, które naprzemian dosuniete sa do zasilajacego walka, bedac caly czas w obustronnym ciernym styku z kolnierzami, niezaleznie od pozycji roboczej. Dzieki temu wykonane w postaci rolek dociskowe elementy napedzane sa przez zasilajacy walek i przesuwaja poklad wlókien.
W celu umozliwienia jednoczesnego sterowania wieloma dociskowymi elementami, znajdujacymi sie w ko¬ lejnych punktach przedzenia, przewidziane jest centralne sterowanie.
Urzadzenie wedlug wynalazku umozliwia prostym sposobem przestawienie go do róznych dlugosci wló¬ kien.
Przedmiot wynalazku jest wyjasniony blizej w przykladach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przed¬ stawia urzadzenie w pozycji przestawionej do wlókien krótkich w widoku z boku, fig. 2 — inny przyklad wyko¬ nania urzadzenia w widoku z boku, fig. 3 - nastepny przyklad wykonania urzadzenia wedlug wynalazku, w którym oba dociskowe elementy naprzemian sa odsuwane lub dosusvane przez przechylanie imaka wspólnego w widoku z boku, a fig. 4 — dociskowy element i zasilajacy walek w korzystnym przykladzie wykonania w prze¬ kroju poprzecznym.
Rysunek przedstawia tylko te czesci urzadzenia, które sa niezbedne dla zrozumienia istoty wynalazku.
Z tego wzgledu w opisie pominiety jest konwencjonalny rozluzniajacy walek 3„ obudowa calego urzadzenia, rura doprowadzajaca wlókna do dowolnie wykonanego elementu przedzacego metoda wolnego konca oraz urzadzenie odbierajace gotowa nitke. W sklad urzadzenia do podawania pokladu wlókien (fig. 1) wchodza dwa dociskowe elementy 2, 5 usytuowane jeden za drugim w róznej odleglosci od rozluzniajacego walka 3 w kierunku przesuwa¬ nia pokladu wlókien oraz wspólny dla obu dociskowych elementów 2, 5 zasilajacy walek 10. Dociskowe elementy 2,5 wykonane sa w postaci rolek, których osie 6, 7 ulozyskowane sa w imaku 32 osadzonym obrotowo na osi 16, usytuowanej symetrycznie do wspomnianych dociskowych elementów 2, 5. Dociskowy element 2 dosuwany jest do zasilajacego walka 10 i do krzywki 12 za pomoca sprezyny 33. Krzywka 12 wyposazona jest w cztery róznej wysokosci powierzchnie czolowe 27, 28, 29 i 30, których polozenie jest zmieniane za pomoca czopa 31. Powierzchnie czolowe 27 do 30 krzywki 12 sa tak wykonane, ze czynny jest albo pierwszy dociskowy element 2 albo drugi dociskowy element 5, przy czym zróznicowane wysokosci powierzchni czolowych 27 do 30 pozwalaja uzyskac kazdorazowo dwa róznej wartosci dociski.
W przypadku wlókien krótkich uklad podajacy znajduje sie w polozeniu pokazanym na fig. 1, w którym pierwszy dociskowy element 2 od strony rozluzniajacego walka 3 dosuniety jest do walka 10, przy czym pozycja jego ustalona jest polozeniem krzywki 12. Nie pokazany poklad wlókien wprowadzany jest sposobem konwencjonalnym, np. za pomoca równiez nie pokazanego elementu lejkowego, miedzy dociskowy element 5 zailozyskowany na trzpieniu 6, a walek zasilajacy 10. Obrót zasilajacego walka 10 powoduje wprowadzenie pokladu wlókien miedzy ten walek 10 a dociskowy element 2, wykonany w postaci rolki. Nastepnie poklad wlókien wchodzi w zasieg dzialania rozluzniajacego walka 3, który poklad wlókien znanym spsobem rozluznia na pojedyncze wlókna i doprowadza do wirujacej komory przedzacej przedzarki pracujacej metoda wolnego konca, skad wlókna te odbierane sa w postaci skreconej nitki.
Odstep od dociskowego elementu 2 do rozluzniajacego walka 3 dopasowany jest do przedzenia wlókien krótkich, natomiast odstep od dociskowego elementu 5 do rozluzniajacego walka 3 dopasowany jest do przedze¬ nia wlókien dlugich.
W przypadku wlókien bardzo dlugich istnieje mozliwosc przestawienia krzywki 12 w polozenie, w którym nastepuje przechylenie imaka 32 przez obrót wzgledem osi 16 i odsuniecie dociskowego elementu 2 od zasilajace¬ go walka 10.
W podobny sposób istnieje mozliwosc przestawienia krzywki 12 dla dostosowania urzadzenia do znacznie krótszych wlókien.
W celu zapewnienia dobrego prowadzenia pokladu wlókien niezaleznie od nastawienia urzadzenia podaja¬ cego, walek zasilajacy 10 moze byc zaopatrzony w odpowiednio wystajace boczne kolnierze 24, 25 (fig. 4),100 0?^ 3 które obejmuja element dooisjepwy J-^^anaj^^Jaby1^^"¦ "t>ILfcej__ walka ibzluznw^cc^Pi 3> w calyfti zakresie jejgo przechylania (fig, 1). Dociskowedementymog plaszczyzn, co wyjasnia blizej przyklad wykonania wedlug fig. 2.
Dociskowy element 18 podczas jego przesuwania, pozostaje caly czas objety kolnierzami 24, 25 tak, ze miedzy zasilajacym walkiem 11 i kolnierzami 24, 25 oraz dociskowym elementem 18 powstaje kanal 26 prze¬ znaczony dla prowadzenia pokladu wlókien.
Zgodnie z zalecanym przykladem wykonania wedlug wynalazku dociskowe elementy 2, 5 wykonane sa w postaci rolek, które zaopatrzone sa w elastyczne lub z tworzywa sztucznego nakladki 34. Nakladka 34 ma te sama szerokosc co kanal 26, a wiec w sposób cierny styka sie stale z kolnierzami 24, 25. Na skutek tego dociskowe elementy 2, 5 wprawione sa w ruch obrotowy przez obracajacy sie walek zasilajacy 11, dzieki czemu poklad wlókien, wprowadzony miedzy dociskowy element 18 a inny element prowadzacy chroniony jest przed uszkodzeniem.
Wedlug innego przykladu wykonania (fig. 1) przewiduje sie pomiedzy obu elementami dociskowymi 2, 5 zastosowanie przekladni lancuchowej lub pasowej itp. oznaczonej symbolem 21. Dzieki temu za pomoca kól napedowych 19, 20 pierwszy dociskowy element 2 napedzany jest przez drugi dociskowy element 5, co znacznie ulatwia wprowadzenie pokladu wlókien pomiedzy dociskowy element 2 a walek zasilajacy walek 10.
Figura 2 ilustruje przyklad wykonania, w którym dociskowe elementy 13, 14, wykonane jako stopki o wkleslych powierzchniach czolowych, stanowia jednolita czesc bloczka 15, który jest przechylany w osi 16 usytuowanej symetrycznie wzgledem dociskowych elementów 13, 14. Bloczek 15 moze byc sterowany przez szyne 8, który przesuwany jest liniowo i moze byc zabezpieczony na koncach za pomoca zapadki. Do tego celu w ramieniu sterujacym bloczka 15 znajduje sie podluzny otwór 22, do którego wchodzi sztyft 23 zamocowany na koncu liniowo przesuwnej szyny 8. Szyna 8 moze byc oparta elastycznie o wal krzywkowy, przebiegajacy wzdluz szeregu punktów przedzenia. Umieszczona w tym celu miedzy bloczkiem 15 i obudowa 1 sprezyna 17 powoduje nacisk szyny 8 na walek krzywkowy. Mozliwe jest takze zastosowanie sprezyny obciagajacej w celu uzyskania nacisku bloczka 15 i szyny 8 La walek krzywkowy. Szyna 8 moze byc takze za pomoca drazk polaczona przegubowo z walkiem krzywkowym, przy czym na kazdy punkt przedzenia przypada jeden taki drazek. Drazki tych usytuowanych obok siebie punktów przedzenia sa zamocowane na walku sterujacym, zalaczanym w dwa polozenia, W przykladzie wykonania wedlug fig, 3 dociskowe elementy 2, 5 znajduja sie we wspólnym imaku 9, który przesuwny jest liniowo w prowadnicy znajdujacej sie na nie pokazanej obudowie. Dociskowe elementy znowu • wykonane sa w postaci rolek, które naprzemian dosuwane sa do walka zasilajacego 10 w wyniku jedynie przesu¬ niecia imaka 9 w jednym lub w drugim kierunku. Przesuniecie to równiez i tutaj moze byc dokonywane indywi¬ dualnie dla kazdego punktu przedzenia lub centralnie dla szeregu lezacych obok siebie punktów przedzenia za pomoca obracajacego sie walka krzywkowego, w przypadku sprezynowego zamocowania imaka 9, lub za pomo¬ ca drazka przesuwanego, w przypadku ruchu posuwisto-zwrotnego.

Claims (8)

Zastrzezenia patentowe
1. Urzadzenie do podawania pokladu wlókien na rozluzniajacy walek w przedzarkach pracujacych metoda wolnego konca, w którym to urzadzeniu doprowadzany poklad wlókien do rozluzniajacego walka jest przed tym walkiem przytrzymywany za pomoca dociskowych elementów, znamienne tym, ze uklad podajacy wlókna na rozluzniajacy walek (3) stanowia dwa dociskowe Elementy (2, 5 lub 18) wykonane jako rolki obrotowe oraz wspólpracujacy z tymi dociskowymi elementami zasilajacy walek (10 lub 11), przy czym kazdy z dociskowych elementów (2, 5 lub 18) jest ulozyskowany na wspólnym imaku (32, 9)jeden za drugim w róznej odleglosci od rozluzniajacego walka (3) i w tej samej linii, w której przemieszczany jest poklad wlókien, zas imak (32, 9) jest osadzony ruchomo tak, aby dociskowe elementy (2, 5 lub 18) mogly byc naprzemian dosuwane do zasilajacego walka (10 lub 11).
2. Urzadzenie wedlug zastrz. 1, znamienne ty m, ze imak (32) jest osadzony obrotowo na osi (16) usytuowanej symetrycznie wzgledem dociskowych elementów (2, 5).
3. Urzadzenie wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze imak (9) jest osadzony poosiówo przesuwnie w kierunku przemieszczania sie wlókien.
4. Urzadzenie do podawania pokladu wlókien na rozluzniajacy walek w przedzarkach pracujacych metoda wolnego konca, w którym to urzadzeniu doprowadzany poklad wlókien do rozluzniajacego walka jest przed tym walkiem przytrzymywany za pomoca dociskowych elementów, znamienne tym, ze uklad podajacy wlókna na rozluzniajacy walek(3) stanowi jednolity bloczek (15) z dwoma dociskowymi stopkami (13, 14)4 100 025 o wkleslych powierzchniach czolowych oraz wspólpracujacy z tymi dociskowymi stopkami (13, 14) zaciskajacy walek (10 lub 11), przy czym bloczek (15) jest osadzony obrotowo na osi (16) usytuowanej symetrycznie wzgledem dociskowych stopek (13, 14), które znajduja sie w róznej odleglosci od rozluzniajacego walka (3) i które sa naprzemian dociskane do zasilajacego walka (10 iub 11).
5. Urzadzenie wedlug zastrz. 4, z n a m i e n n e tym, ze bloczek (15) jest polaczony przegubowo z po- osiowo ruchoma szyna (8) za pomoca sztyftu (23).
6. Urzadzenie wedlug zastrz. 1 albo 4, znamienne t y m, ze zasilajacy walek (11) ma kolnierze (24, 25), które obejmuja dociskowe elementy (2, 5, 13, 14 lub 18).
7. Urzadzenie wedlug zastrz. 1 albo 4, z n a m i e n n e t y m. ze dociskowe elementy (2, 5, 13, 14 lub 18) maja na swej zewnetrznej powierzchni nalozona warstwe (34) ze sztucznego tworzywa.
8. Urzadzenie wedlug zastrz. 1, albo 4, z n a m i e n n e t y m, ze dociskowym elementem (2, 5, 13, 14 lub 18) wielu punktów przedzenia w maszynie przyporzadkowany jest centralny uklad sterujacy (8, 9, 31) maszyny. Fig.3 '31 11 30 Fig.2 ^3 22 Fig.4 Prac. Poligraf. UP PRL naklad 120-M8 Cena 45 zl
PL1976187214A 1975-02-13 1976-02-13 Urzadzenie do podawania pokladu wlokien na walek rozluzniajacy wprzedzarce pracujacej metoda wolnego konca PL100025B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2506058A DE2506058C3 (de) 1975-02-13 1975-02-13 Faserbandauflösevorrichtung für eine Offen-End-Spinnvorrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL100025B1 true PL100025B1 (pl) 1978-08-31

Family

ID=5938800

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1976187214A PL100025B1 (pl) 1975-02-13 1976-02-13 Urzadzenie do podawania pokladu wlokien na walek rozluzniajacy wprzedzarce pracujacej metoda wolnego konca
PL1976202592A PL101833B1 (pl) 1975-02-13 1976-02-13 Apparatus for supplying the opening roller with yarn for free-end spinning frames

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1976202592A PL101833B1 (pl) 1975-02-13 1976-02-13 Apparatus for supplying the opening roller with yarn for free-end spinning frames

Country Status (13)

Country Link
US (1) US4050228A (pl)
JP (1) JPS57372B2 (pl)
BE (1) BE838559A (pl)
BR (1) BR7600407A (pl)
CH (1) CH599366A5 (pl)
CS (1) CS237306B2 (pl)
DD (1) DD122107A5 (pl)
DE (1) DE2506058C3 (pl)
FR (1) FR2300831A1 (pl)
GB (2) GB1523053A (pl)
IN (1) IN145270B (pl)
IT (1) IT1055232B (pl)
PL (2) PL100025B1 (pl)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3335065A1 (de) * 1983-09-28 1985-04-04 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Vorrichtung zum oe-friktionsspinnen
DE3425345A1 (de) * 1984-07-10 1986-01-30 Trützschler GmbH & Co KG, 4050 Mönchengladbach Verfahren und vorrichtung zum erzeugen einer gleichmaessigen, kontinuierlichen fasermenge
DE3440816A1 (de) * 1984-11-08 1986-05-15 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Zufuehr- und aufloeseeinrichtung fuer eine offenend-spinnvorrichtung
US4845946A (en) * 1988-02-24 1989-07-11 W. Schlafhorst & Co. Method of producing mottled rotor spun yarn
US5870890A (en) * 1995-07-19 1999-02-16 Zellweger Luwa Ag Method and apparatus for detecting the mass of fiber material in a spinning machine
DE10135548A1 (de) * 2001-07-20 2003-01-30 Schlafhorst & Co W Offenend-Spinnvorrichtung
DE10215453A1 (de) * 2002-04-09 2003-10-23 Rieter Ingolstadt Spinnerei Zuführwalze und Auflösevorrichtung für eine Spinnvorrichtung
EP2695982A1 (de) * 2012-08-06 2014-02-12 Oskar Dilo Maschinenfabrik KG Vorrichtung und Verfahren zur Vergleichmäßigung oder Profilierung einer Faserflockenmatte

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT264338B (de) * 1966-03-19 1968-08-26 Vyzk Ustav Bavlnarsky Vorrichtung zum Vereinzeln und Zuführen von Textilfasern
CS152074B1 (pl) * 1970-03-27 1973-12-19
DE2036007A1 (en) * 1970-07-21 1972-01-27 Wilhelm, Stahlecker GmbH, 7341 Reichenbach Open-end spinning feed unit - with sliver drafting
DE2108481C3 (de) * 1971-02-23 1975-03-13 Fried. Krupp Gmbh, 4300 Essen Offen-End-Spinnvorrichtung mit einer Auflösewalze
DE2217569A1 (de) * 1972-04-12 1973-10-18 Bayer Ag Hitzehaertbare formmassen
DE2300967A1 (de) * 1973-01-10 1974-07-11 Krupp Gmbh Verfahren und vorrichtung zur erzeugung von garnen aus fasern unterschiedlicher eigenschaften in einer offen-endspinnmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
IN145270B (pl) 1978-09-16
CS237306B2 (en) 1985-07-16
US4050228A (en) 1977-09-27
IT1055232B (it) 1981-12-21
CH599366A5 (pl) 1978-05-31
BE838559A (fr) 1976-05-28
DE2506058C3 (de) 1978-06-01
JPS51102132A (pl) 1976-09-09
FR2300831B1 (pl) 1979-04-06
GB1523271A (en) 1978-08-31
PL101833B1 (pl) 1979-02-28
JPS57372B2 (pl) 1982-01-06
DD122107A5 (pl) 1976-09-12
DE2506058A1 (de) 1976-09-16
GB1523053A (en) 1978-08-31
BR7600407A (pt) 1976-09-14
DE2506058B2 (de) 1977-10-06
FR2300831A1 (fr) 1976-09-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL100025B1 (pl) Urzadzenie do podawania pokladu wlokien na walek rozluzniajacy wprzedzarce pracujacej metoda wolnego konca
ES542729A0 (es) Dispositivo suministrador de hilo para maquinas textiles de tratamiento de hilos,por ejemplo maquinas tricotosas o de punto circulares
US4480740A (en) Apparatus for sorting conical bobbin tubes
GB2193229A (en) Flat knitting machine
TR199802755A2 (xx) Elektronik olarak kontrollü şablon çözgü tezgahı.
DE2716247C3 (de) Tischanordnung zum Festklemmen und Nachführen des Nähgutes in einer automatischen Nähmaschine
US3771230A (en) Device for positioning a working member relatively to a holder and workpiece
TW368444B (en) Tension adjusting mechanism for wire saw
GB1567145A (en) Leno-selvege-warp-forming apparatus for a loom
TW201900467A (zh) 履帶式拉曳機與拉曳方法
US4249433A (en) Sheathed wire end portion processing machine
WO2009061310A1 (en) Device for thermal cutting of a fabric sheet into ribbons
EP0237493A1 (en) A device for controlling the fabric tension during knitting in automatic flat knitting machines
US4368626A (en) Crochet knitting machine with weft bar adjustment and guide assembly
US4607419A (en) Alternator apparatus
ES461829A1 (es) Perfeccionamientos introducidos en un dispositivo alimenta- dor de hilo.
DE2555754C3 (de) Stoffvorschubvorrichtung für Nähmaschinen
US4084421A (en) Apparatus for twisting and guiding stock into roll grooves
US4584853A (en) Tricot knitting machine, particularly galloon crocheting machine
US4124912A (en) Apparatus for automatic adjustment of the position of working mechanisms of shoe working devices
FI71254B (fi) Anordning vid en skaeranordning
DE2802169A1 (de) Geraeuscharme materialzufuehrungsvorrichtung zur verwendung bei stangenver- und/oder -bearbeitenden maschinen
PL160819B1 (pl) Wilk zgrzeblący
KR0116717Y1 (ko) 장력조정장치가 부착된 원사공급로울러
ES235160U (es) Mejoras en soportes de enjulio de maquinas tejedoras.