HU225240B1 - Process for the production of heparin - Google Patents

Process for the production of heparin Download PDF

Info

Publication number
HU225240B1
HU225240B1 HU0003064A HUP0003064A HU225240B1 HU 225240 B1 HU225240 B1 HU 225240B1 HU 0003064 A HU0003064 A HU 0003064A HU P0003064 A HUP0003064 A HU P0003064A HU 225240 B1 HU225240 B1 HU 225240B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
heparin
temperature
hours
mixture
added
Prior art date
Application number
HU0003064A
Other languages
English (en)
Inventor
Houdenhoven Francois Egber Van
Adriamus Lambertus Mar Sanders
Zutphen Petrus Johannes Jo Van
Original Assignee
Akzo Nobel Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Akzo Nobel Nv filed Critical Akzo Nobel Nv
Publication of HUP0003064A2 publication Critical patent/HUP0003064A2/hu
Publication of HUP0003064A3 publication Critical patent/HUP0003064A3/hu
Publication of HU225240B1 publication Critical patent/HU225240B1/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12PFERMENTATION OR ENZYME-USING PROCESSES TO SYNTHESISE A DESIRED CHEMICAL COMPOUND OR COMPOSITION OR TO SEPARATE OPTICAL ISOMERS FROM A RACEMIC MIXTURE
    • C12P19/00Preparation of compounds containing saccharide radicals
    • C12P19/04Polysaccharides, i.e. compounds containing more than five saccharide radicals attached to each other by glycosidic bonds
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B37/00Preparation of polysaccharides not provided for in groups C08B1/00 - C08B35/00; Derivatives thereof
    • C08B37/006Heteroglycans, i.e. polysaccharides having more than one sugar residue in the main chain in either alternating or less regular sequence; Gellans; Succinoglycans; Arabinogalactans; Tragacanth or gum tragacanth or traganth from Astragalus; Gum Karaya from Sterculia urens; Gum Ghatti from Anogeissus latifolia; Derivatives thereof
    • C08B37/0063Glycosaminoglycans or mucopolysaccharides, e.g. keratan sulfate; Derivatives thereof, e.g. fucoidan
    • C08B37/0075Heparin; Heparan sulfate; Derivatives thereof, e.g. heparosan; Purification or extraction methods thereof

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)

Description

A találmány heparin előállítására vonatkozik. Közelebbről, a találmány heparinforrásként szolgáló állati szövetekben jelen lévő fehérjék kivonására szolgáló egyszerűsített eljárásra vonatkozik.
A heparin egy nagyon bonyolult glükózaminoglikán-származék, amely különbözőképpen szulfatált uronsav és a és β (1-4) kötésekkel összekötött α-D-glükózamin-csoportok alternáló szekvenciáiból épül fel. Primer szerkezetének bonyolultsága miatt a heparin egy polidiszperz heteropoliszacharid, amely molekulatömeg, fizikokémiai tulajdonságok és biológiai aktivitás szempontjából rendkívül heterogén.
A heparint már hosszú ideje használják antikoagulánsként és antitrombotikus anyagként vénás trombózis kezelésére és megelőzésére. Számos állati szövetben jelen van, és ezekből izolálással állítható elő. Az ilyen célokra alkalmazott heparin nagy részét jelenleg sertés-bélnyálkahártyából izolálják. Az izolálási eljárás során a nyálkahártyát hidrolizálják, majd a heparint extrahálják.
Az 5 607 840 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban, amelyet itt referenciaként adunk meg, a nyálkahártyaszövet hidrolízisére vonatkozó eljárást ismertettek. Az eljárás során emlősből származó nyálkahártyát tartalmazó vizes keveréket proteolitikus enzimmel hidrolizáltak körülbelül 55 °C-on, majd a polianionokat egy anioncserélő gyantán adszorbeáltatták, ezután a gyantáról az anionokat és a kezelt vizes oldatból a fehérjehidrolizátumot kinyerték. A nyers nyálkahártya stabilizálására és a baktériumok szaporodásának megelőzésére az oldathoz egy só formájú oxigénmentesítő szert vagy bakteriocidet adagoltak.
A nyálkahártya-tartalmú vizes közeg heparintartalma nagyon kicsi, ennek következtében nagy mennyiségű nyálkahártyaszövetet kell feldolgozni. Ezért gazdasági okokból a hidrolíziseljárást 50 m3-nél nagyobb reakcióedényben végzik. A reakció folyamán a hőmérsékletet több mint 24 órán át állandó értéken tartják, és a keveréket egy korszerű berendezéssel erősen keverik.
A heparinextraháló üzemek a vágóhidaktól nem kis távolságra vannak, ezért a nyálkahártyát nagy távolságról kell begyűjteni és szállítani. Ez különösen a távoli területek esetében azzal jár, hogy az előállító üzembe gyenge minőségű anyag kerül, ami növeli a költségeket.
A 4 216 293 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban állati szövetekből származó proteázinhibitorok enzimes bontási eljárással végzett extrakcióját ismertették. Az eljárás során először a szövettek) vizes keverékét legalább egy proteolitikus enzimmel körülbelül 40 °C-ra, ezután adott esetben 60 °C-ra, végül 90 °C-ra melegítették. Habár az eljárás a proteázinhibitorok előállítására vonatkozott, az ilyen eljárás a heparinnak egy közbenső frakcióból történő extrakciójára is alkalmas.
Találmányunk tárgyát a heparin nyálkahártyaszövetből történő izolálására vonatkozó új, egyszerű eljárás kidolgozása képezi. Felismertük, hogy emlősből származó nyálkahártyaszövetet tartalmazó vizes keverékben a fehérje proteolitikus enzimmel körülbelül °C és 75 °C közötti hőmérsékleten 6 órán belül lebontható. A kezelés előtt egy szobahőmérsékleten végzett egyszerű „előhidrolizálási” lépés beiktatásával láthatóan jelentősen javul a proteolízis hatékonysága. Az emelt hőmérsékleten végzett kezelés után a hidrolízis tovább folytatható, előnyösen egy polianion adszorbens anyag jelenlétében, 50 °C alatti hőmérsékleten. A kezelés közepes kapacitású tartályokban végezhető.
A találmányunk szerinti eljárás a következő lépéseket foglalja magában:
a nyálkahártyaszövethez proteolitikus enzimet adunk;
az enzimet és a szövetet szobahőmérsékleten 2 óra és 8 óra közötti időtartamig inkubáljuk és keverjük;
a keverék hőmérsékletét 50 °C és 75 °C közé emeljük; és a keveréket ilyen hőmérséklet-tartományban inkubáljuk 1 óra és 6 óra közötti időtartamig.
Az eljárás előnye, hogy viszonylag kis mennyiségben végezhető. Az eljárás nagyon jól kivitelezhető a nyers nyálkahártya előállítási helyén, így a nyersanyag szállítására nincs szükség. Ezen túlmenően nem igényel speciális szakértelmet.
A találmányunk szerinti eljárás során az alábbi inkubálási lépést is végrehajthatjuk:
az emelt hőmérsékleten végzett kezelés után tovább inkubáljuk, miközben az oldatot szobahőmérsékletre hagyjuk hűlni.
Az inkubálási idő 50 °C és 75 °C közötti hőmérsékleten előnyösen 4 óránál rövidebb. Az inkubálási idő 1 óránál hosszabb. A hőmérsékletet előnyösen körülbelül 60 °C és 70 °C közötti értékre emeljük.
A hőmérséklet könnyen emelhető a vizes nyálkahártyaoldatot tartalmazó tartály hevítésével. Például a 60 °C és 70 °C közötti hőmérséklet gyorsan elérhető szokásos módon gázlánggal vagy például gőz bevezetésével. Az elért hőmérsékletet mérsékelt keverés mellett néhány órán át fenntarthatjuk. Egy másik megoldás szerint a külső hőátadást megszüntetjük, amint elérjük a kívánt hőmérsékletet, és a keveréket a tartályban folyamatosan hagyjuk lehűlni. A fokozatos hőmérséklet-csökkenés következtében a keverék hőmérséklete néhány órán át 50 °C fölött marad. így a fehérje hidrolízise 50 °C felett végbemegy. A külső hőforrás eltávolítása után a hőmérséklet csökken, és a hidrolízis alacsonyabb hőmérsékleten folytatódik. A csökkenő hőmérsékleten végzett inkubálás időtartama nincs korlátozva, azonban előnyösen az inkubációs idő 24 óránál rövidebb, előnyösebben az inkubálási egy éjszakán át végezzük. A szobahőmérsékleten végzett nyújtott időtartamú inkubálás nem feltétel, azonban kimutatható, hogy befolyásolja a heparin kitermelését. Kimutattuk azt is, hogy a szobahőmérsékleten végzett „előinkubálási” lépés is javítja a heparin kitermelését.
A reakcióedény lehet például egy acéltartály, azonban ezzel kapcsolatban nincsenek speciális követelmények.
Egy másik megoldás szerint a hőmérsékletet 1-3 térfogat 80 °C és 100 °C közötti hőmérsékletű vi2
HU 225 240 Β1 zes oldat hozzáadásával emelhetjük. Előnyösen vizet használunk, azonban híg sóoldat is használható. A víz előnyösen forrásban van. A térfogat növekedésével a hőkapacitás nő. Ezért a hőmérsékletet elegendően hosszú ideig a kívánt értéken tarthatjuk, ezzel egyidejűleg a lehűtést lassítjuk. A víz hozzáadásának további előnye, hogy az oldat viszkozitása csökken, ezáltal az adszorbens-heparin komplex jobban szűrhető, ami a heparin extrakciója szempontjából fontos. Mivel a tartályt nem szükséges közvetlenül hevíteni, különböző anyagokból, például műanyagból is készülhet.
A találmányunk szerinti eljárás során a nyálkahártyát rendszerint a munkanap folyamán összegyűjtjük, és a tartályban tárolt nyersanyaghoz proteolitikus enzimet adunk, ezzel kezdjük meg a hidrolízist. A nap végén a hőmérsékletet 50 °C és 75 °C közötti értékre emeljük, és adott esetben néhány órán át ezen az állandó értéken tartjuk, majd egy éjszakán át tovább inkubáljuk, miközben a hőmérséklet fokozatosan szobahőmérsékletre csökken.
Előnyös, ha a hidrolízis folyamán a keveréket keverjük, ezáltal homogén oldatot állítunk elő, amelyben az adszorbens és a heparintartalmú oldat jobban érintkezik.
A nyálkahártya-tartalmú oldatot az állati szövetek vízben való diszpergálásával állíthatjuk elő. A szöveteket nyerhetjük például marhából, kutyából, sertésből vagy birkából. A szövetek endotélium- és nyálkahártya-komponensekből állnak. A heparin jelen van például a különböző állatok tüdejében, belében, bőrében és májában. Előnyösen sertéseredetű bélnyálkahártyát használunk.
Nagyon sokféle enzimet alkalmazhatunk az eljárásban, feltéve, hogy azok proteolitikus aktivitást mutatnak. A megfelelő enzimek jól ismertek a szakirodalomban, ilyenek például a mikrobaproteáz, a tripszin vagy a kimotripszin. Alkalikus hidrolízissel jól alkalmazható a kereskedelemben maxatase® márkanéven beszerezhető enzim. Az enzim-szubsztrát arány általában körülbelül 0,02% és 0,2% közötti. A nyálkahártyaszövet-oldatban rendszerint jelen levő tartósítószer adagolható a találmányunk szerinti eljárás során. Előnyösen nátrium-metabiszulfit tartósítószert alkalmazunk, azonban más tartósítószerek, például kalcium-propionát vagy fenol is megfelelő. A biszulfitot 100 I nyálkahártyára számítva körülbelül 0,5 kg és 5 kg közötti mennyiségben adagoljuk. A tartósítószert leginkább a nyálkahártyaszövet begyűjtése során adagoljuk.
A kémhatást egy lúgos reagenssel pH 7 és 9 közötti értékre állíthatjuk be. Általában nátrium-hidroxidot adagolunk 100 I nyálkahártyára számítva körülbelül 0,8 kg és 1,2 kg közötti mennyiségben. A szokásosan alkalmazott proteolitikus enzimek optimális aktivitásukat ilyen pH-η fejtik ki. A pH-beállítást végezhetjük az „előhidrolizálási” lépésben vagy a magasabb hőmérsékleten végzett inkubálási lépésben.
Találmányunk kiterjed a heparin izolálási eljárására is. A találmányunk szerinti hidrolizálási eljárásban nagyon fontos a heparin izolálása. A heparint extrahálhatjuk a hidrolizátumból, ha a keverékhez adszorbenst adagolunk a hidrolizálóoldatban jelen lévő heparin megkötésére az egy vagy több inkubálási lépés folyamán. Előnyösen az adszorbenst a magasabb hőmérsékleten végzett inkubálás elején adagoljuk.
Adszorbensként előnyösen egy anioncserélő gyantát használunk, amelyet a nyálkahártyaoldatban jelen lévő polianionok megkötéséhez szükséges mennyiségben adagolunk. Az anioncserélő gyanták a kereskedelemben beszerezhetők. 100 I nyálkahártyára számítva általában 2 I mennyiséget adagolunk. Egy heparinspecifikus affinitás adszorbenst is használhatunk a heparinnak az oldatból történő extrahálására.
A hidrolizátum teljes sókoncentrációját olyan tartományba állítjuk be, amivel a majdnem kvantitatív gyantafelvétel biztosítható, ami a polianionok ioncserélő gyantához való kötődésének hatékonysága szempontjából fontos, és általában 0,1 mól és 0,5 mól közötti érték. A nyálkahártyában jelen lévő sók mellett általában tartósítószereket és alkálifémsókat vagy ammóniumsókat is adagolunk a hidrolízis során.
A hidrolízis befejeződése után az adszorbenst kiszűrjük. Ezután az adszorbeálódott heparint nagy koncentrációjú sóoldattal eluáljuk, és a heparint feldolgozzuk. Ennek megfelelően találmányunk kiterjed a heparin izolálási eljárására is, amely a heparint tartalmazó adszorbens szűrését és a heparin adszorbensről történő eluálását foglalja magában.
A heparin optimális kinyerésének biztosításához az szükséges, hogy az elúcióhoz megfelelően nagy ionerősségű sóoldatot használjunk, amivel biztosítjuk a heparin lényegében teljes eltávolítását az adszorbensről. A heparin-anioncserélő gyanta komplexből a heparin eltávolításának egyik módja a 2 mol/l és 4 mol/l közötti koncentrációjú nátrium-klorid-oldattal végzett eluálás.
Nyilvánvaló, hogy a találmányunk szerinti eljárással a nem adszorbeált anyag, azaz a nyálkahártya feldolgozható az előállítás helyén, mivel az eljárás könnyen végrehajtható, és a hidrolízissel kapcsolatos berendezésigény minimális. Ezért a találmányunk szerinti eljárás végrehajtható gyenge infrastruktúrával rendelkező, alacsony technikai színvonalú környezetben is.
Találmányunkat az alábbi példákban kívánjuk bemutatni anélkül, hogy találmányunk oltalmi körét a bemutatott példákra korlátoznánk.
Példák
1. példa
250 kg 0,5% nátrium-metabiszulfittal stabilizált sertésnyálkahártyához 200 g maxatase®-t adunk, és a keveréket szobahőmérsékleten keverjük. 4 óra elteltével a nyálkahártyát 69 °C-ra melegítjük gázlánggal körülbelül 70 perc alatt. 1500 g nátrium-hidroxidot adunk hozzá, ezzel a pH-t 7,3 értékre állítjuk be, és 3,5 I anioncserélő gyantát adagolunk. Ezután a keveréket egy éjszakán át keverés közben hűlni hagyjuk. Az ioncserélő elválasztására a keveréket következő nap az ioncserélő szűrése előtt felmelegítjük. Az ioncserélőt 3,5%-os sóoldattal mossuk, és 14%-os sóoldattal
HU 225 240 Β1 eluáljuk. Az eluált heparint metanollal kicsapjuk. A heparin kitermelése 1 kg nyálkahártyára számítva 36 100 U/kg az eluátumban és 34 300 U/kg a csapadékban. Aktivitása és a minősége összehasonlítható a szokásos eljárásokkal előállított nyers heparinéval.
2. példa
100 kg 1%-os nátrium-metabiszulfittal stabilizált sertésnyálkahártyához 80 g maxatase®-t adunk, és a keveréket szobahőmérsékleten keverjük. 2 óra elteltével a nyálkahártyát 65 °C-ra hevítjük 120 I forró víz körülbelül 10 perc alatt történő hozzáadásával. A pH-t 630 ml 33%-os nátrium-hidroxid-oldattal pH 7,3 értékre állítjuk be, és 3,5 I anioncserélőt adunk hozzá. A kezdeti hőmérséklet 65 °C, ez 1 óra múlva 61 °C-ra, 2 óra múlva 56 °C-ra és 3 óra múlva 52 °C-ra csökken. A keveréket egy éjszakán át hagyjuk hűlni. Az ioncserélőt 28 °C-on kiszűrjük, és a mosott ioncserélőt eluáljuk. 1 kg nyálkahártyára számítva a heparin kitermelése az eluátumban 30 500 U/kg és a csapadékban 26 400 U/kg. Aktivitása és a minősége összehasonlítható a szokásos eljárásokkal előállított nyers heparinéval.
3. példa
47,5 kg 0,5% nátrium-metabiszulfittal stabilizált nyálkahártyához 80 g maxatase®-t adunk 30 °C hőmérsékleten keverés közben. 4 óra elteltével további
55,5 kg nyálkahártyát adunk hozzá, és a keveréket további 2 órán át keverjük szobahőmérsékleten (26 °C-on). Ezután a keveréket 40 perc alatt 65 °C-ra emeljük a keverékbe gőz bevezetésével. A kémhatást 550 g nátrium-hidroxid hozzáadásával pH 7,2 értékre állítjuk be, és 1 óra keverés után 1 I ioncserélőt adunk hozzá. A kiindulási hőmérséklet 65 °C, 1 óra után ez 62 °C és 2 óra után 53 °C. A keveréket egy éjszakán át hagyjuk hűlni, 27 °C hőmérsékletig. A heparin kitermelése 40 000 U/kg az eluátumban és 38 700 U/kg a csapadékban.
4. példa
Egy szigetelt lombikban 3 kg 0,5% nátrium-metabiszulfittal stabilizált sertésnyálkahártyához 2,3 g maxatase®-t adunk, és a keveréket szobahőmérsékleten keverjük. 5,5 óra elteltével a 30 °C-os nyálkahártyát 64 °C-ra hevítjük 5,4 I forrásban lévő víz hozzáadásával. 35 ml 33%-os nátrium-hidroxid-oldatot adunk hozzá, ezzel a kémhatást pH 7,6 értékre állítjuk be, és 110 ml anioncserélőt adagolunk. Ekkor a keveréket hűlni hagyjuk. Körülbelül 16 óra elteltével a hőmérséklet 41 °C, ekkor az ioncserélőt kiszűrjük. 1 kg nyálkahártyára számítva a heparin kitermelése az eluátumban 32 200 U/kg. Aktivitása és a minősége összehasonlítható a szokásos eljárásokkal előállított nyers heparinéval.
5. példa
115 kg 1%-os nátrium-metabiszulfittal stabilizált sertésnyálkahártyához 88 g maxatase®-t adunk, és a keveréket szobahőmérsékleten keverjük. 2 óra elteltével a nyálkahártyát 65 °C-ra hevítjük 10 perc alatt 133 I forrásban lévő víz hozzáadásával. A kémhatást 880 g nátrium-hidroxid hozzáadásával pH 7,75 értékre állítjuk be, és 4 I anioncserélőt adagolunk. Ezután 108 g maxatase®-t adunk hozzá. A kezdeti hőmérséklet 65 °C, egy óra után 60 °C, két óra után 57 °C és három óra után 54 °C. 3 óra elteltével az ioncserélőt kiszűrjük. A mosott ioncserélőt eluáljuk, és a heparint kicsapjuk. 1 kg nyálkahártyára számítva a heparineluátum 20 500 U/kg-ot és a csapadék 17 565 U/kg-ot tartalmaz. Aktivitása és a minősége összehasonlítható a szokásos eljárásokkal előállított nyers heparinéval.
6. példa
100 kg 1%-os nátrium-metabiszulfittal stabilizált sertésnyálkahártyához maxatase®-t adunk, és a keveréket szobahőmérsékleten keverjük. Ezután a nyálkahártyát gázlánggal 60 perc alatt 68 °C-ra hevítjük. Nátrium-hidroxid hozzáadásával a pH-t 7,2 értékre állítjuk be. Ezután 2,1 I anioncserélőt adagolunk. A keveréket állni hagyjuk, amíg a hőmérséklet 60 °C alá hűl, majd további hevítést alkalmazunk, ezzel a hőmérsékletet 60 °C fölött tartjuk. 3 óra elteltével az ioncserélőt kiszűrjük. Az ioncserélőt mossuk és 5 °C-on tároljuk a feldolgozóüzembe szállításhoz.

Claims (8)

1. Eljárás heparin előállítására emlős-nyálkahártyaszövetből származó fehérjének vizes keverékben végzett enzimes hidrolízisével, azzal jellemezve, hogy a nyálkahártyaszövethez proteolitikus enzimet adunk;
az enzimet és a szövetet szobahőmérsékleten 2 óra és 8 óra közötti időtartamig inkubáljuk és keverjük;
a keverék hőmérsékletét 50 °C és 75 °C közé emeljük; és a keveréket ilyen hőmérséklet-tartományban inkubáljuk 1 óra és 6 óra közötti időtartamig; és a hidrolízis folyamán a keverékhez a hidrolizálóoldatban jelen lévő heparin megkötéséhez szükséges mennyiségű adszorbenst adagolunk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 50 °C és 75 °C közötti hőmérsékleten 1 óra és 4 óra közötti inkubációs időt alkalmazunk.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hőmérsékletet 60 °C és 70 °C közé emeljük.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az emelt hőmérsékleten végzett kezelés után az inkubálást tovább folytatjuk, miközben az oldatot szobahőmérsékletre hagyjuk hűlni.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hőmérséklet emelését közvetlen hőátadással végezzük.
6. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hőmérsékletet úgy emeljük,
HU 225 240 Β1 hogy a nyálkahártyaszövetet tartalmazó vizes keverékhez 1-3 térfogat 80 °C és 100 °C közötti hőmérsékletű vizes oldószert adunk.
7. A 6. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy vizes oldószerként forró vizet használunk. 5
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egy további lépésben a heparint tartalmazó adszorbenst kiszűrjük, és a heparint az adszorbensről visszanyerjük.
HU0003064A 1997-07-16 1998-07-09 Process for the production of heparin HU225240B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP97202213 1997-07-16
PCT/EP1998/004939 WO1999003893A1 (en) 1997-07-16 1998-07-09 Process for the production of heparin

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0003064A2 HUP0003064A2 (hu) 2000-12-28
HUP0003064A3 HUP0003064A3 (en) 2003-01-28
HU225240B1 true HU225240B1 (en) 2006-08-28

Family

ID=8228564

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0003064A HU225240B1 (en) 1997-07-16 1998-07-09 Process for the production of heparin

Country Status (24)

Country Link
US (1) US6232093B1 (hu)
EP (1) EP0996642B1 (hu)
JP (1) JP4455680B2 (hu)
KR (1) KR100515706B1 (hu)
CN (1) CN1109048C (hu)
AR (1) AR013223A1 (hu)
AT (1) ATE315588T1 (hu)
AU (1) AU739225B2 (hu)
BR (1) BR9810881B1 (hu)
CA (1) CA2294780C (hu)
CZ (1) CZ299281B6 (hu)
DE (1) DE69833205T2 (hu)
DK (1) DK0996642T3 (hu)
ES (1) ES2256954T3 (hu)
HR (1) HRP980399B1 (hu)
HU (1) HU225240B1 (hu)
IL (1) IL133363A (hu)
NO (1) NO320786B1 (hu)
PL (1) PL195526B1 (hu)
TR (1) TR200000086T2 (hu)
TW (1) TW581814B (hu)
UY (1) UY25097A1 (hu)
WO (1) WO1999003893A1 (hu)
ZA (1) ZA986289B (hu)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2284535A1 (en) * 2002-03-11 2011-02-16 Momenta Pharmaceuticals, Inc. Low molecular weight heparins
KR20050012816A (ko) 2002-06-19 2005-02-02 캔 테크놀로지스 인코포레이티드 점막 부산물을 포함하는 동물 사료 조성물
US6933372B2 (en) * 2003-03-07 2005-08-23 Warner-Lambert Company Method to produce a solid form of heparin
CN100425624C (zh) * 2006-05-11 2008-10-15 中国农业大学 一种同步提取肝素钠和猪肠粘膜抗菌肽的方法
CN100439402C (zh) * 2006-10-12 2008-12-03 孙红 采用卵磷脂液膜分离法提取肝素的方法
US9139876B1 (en) 2007-05-03 2015-09-22 Momenta Pharmacueticals, Inc. Method of analyzing a preparation of a low molecular weight heparin
WO2010110654A1 (en) 2009-03-24 2010-09-30 Van Hessen Bv Method for preparation of heparin from mucosa
CN102791742B (zh) * 2010-01-19 2014-12-24 动量制药公司 评价肝素制剂
WO2012115952A1 (en) 2011-02-21 2012-08-30 Momenta Pharmaceuticals, Inc. Evaluating heparin preparations
KR101447123B1 (ko) 2014-02-27 2014-10-06 박상협 헤파린의 추출 방법
CN104086672A (zh) * 2014-06-10 2014-10-08 安徽申奥生物科技有限公司 一种粗品肝素钠的生产方法
WO2020013346A1 (en) 2018-07-11 2020-01-16 Ajinomoto Co., Inc. Method for enzymatic sulfurylation of alcohols and amines using bacterium of the family enterobacteriaceae
KR102180261B1 (ko) * 2019-03-19 2020-11-18 중앙대학교 산학협력단 돈육 부산물 유래 헤파린의 추출 방법
KR102104367B1 (ko) 2019-09-02 2020-04-24 팜앤바이오 주식회사 헤파린나트륨의 제조장치 및 제조방법
CN115028757A (zh) * 2022-06-29 2022-09-09 江苏麦德森制药有限公司 一种肝素钠的脱色方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH617963A5 (hu) * 1973-10-05 1980-06-30 Derivati Organici Lab
HU177887B (en) * 1979-03-21 1982-01-28 Richter Gedeon Vegyeszet Process for preparing a raw material containing heparin
EP0421508B1 (en) * 1989-10-04 1993-12-15 Akzo Nobel N.V. Sulphated glycosaminoglycuronan with antithrombotic activity
AU5681094A (en) * 1992-11-30 1994-06-22 Celsus, Inc. Protein hydrolysate derived from mucosal tissue

Also Published As

Publication number Publication date
DE69833205D1 (de) 2006-04-06
NO320786B1 (no) 2006-01-30
ZA986289B (en) 1999-05-04
AU739225B2 (en) 2001-10-04
KR20010014387A (ko) 2001-02-26
BR9810881A (pt) 2000-09-26
HUP0003064A2 (hu) 2000-12-28
UY25097A1 (es) 1999-01-11
CN1109048C (zh) 2003-05-21
KR100515706B1 (ko) 2005-09-15
US6232093B1 (en) 2001-05-15
CZ2000138A3 (cs) 2000-07-12
NO20000189D0 (no) 2000-01-14
TW581814B (en) 2004-04-01
NO20000189L (no) 2000-03-14
ES2256954T3 (es) 2006-07-16
IL133363A (en) 2005-08-31
CN1264391A (zh) 2000-08-23
IL133363A0 (en) 2001-04-30
TR200000086T2 (tr) 2000-08-21
JP4455680B2 (ja) 2010-04-21
AU9071598A (en) 1999-02-10
DE69833205T2 (de) 2006-07-20
CA2294780C (en) 2008-03-04
ATE315588T1 (de) 2006-02-15
CA2294780A1 (en) 1999-01-28
HRP980399B1 (en) 2003-04-30
HRP980399A2 (en) 1999-04-30
EP0996642B1 (en) 2006-01-11
AR013223A1 (es) 2000-12-13
CZ299281B6 (cs) 2008-06-04
HUP0003064A3 (en) 2003-01-28
DK0996642T3 (da) 2006-05-08
WO1999003893A1 (en) 1999-01-28
BR9810881B1 (pt) 2009-01-13
PL338007A1 (en) 2000-09-25
JP2002508805A (ja) 2002-03-19
PL195526B1 (pl) 2007-09-28
EP0996642A1 (en) 2000-05-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU225240B1 (en) Process for the production of heparin
US5607840A (en) Protein hydrolysate derived from mucosa tissue
JP2587268B2 (ja) 低粘度ヒアルロン酸又はその塩の製造方法
WO2023082523A1 (zh) 一种提高罗非鱼头骨制备硫酸软骨素提取率的方法
US4024000A (en) Stabilization of β-amylase in aqueous medium
JPS61233A (ja) 水溶性乳漿蛋白質水解物の製造方法
US4283530A (en) Process for the preparation of heparin
JPH08140585A (ja) 低分子馬鈴薯蛋白質の製造方法
MXPA00000579A (en) Process for the production of heparin
JP2021138660A (ja) 鮭鼻軟骨からのプロテオグリカン抽出方法
CA1132904A (en) Process for the recovery of heparin
JPS5959189A (ja) 新規なアルカリプロテア−ゼ
RU2262859C2 (ru) Способ получения ферментативного гидролизата на основе белков рыб
CN111548433B (zh) 一种从鮰鱼鱼骨中提取硫酸软骨素的方法
EP0059182B1 (en) A process for isolating aminoacylase enzyme from a mammal kidney extract
SU975797A1 (ru) Способ выделени лейцинаминопептидазы из aSpeRGILLUS oRYZae
SU1717072A1 (ru) Способ получени гидролизата из форменных элементов крови
JPH01317391A (ja) D―β―ヒドロキシアミノ酸を取得する方法
JPH01115903A (ja) ヒアルロン酸の製造方法
JPH06141880A (ja) Cmp−kdnの合成方法
JPH05276972A (ja) ヒアルロン酸の製造法
JPH08109364A (ja) ゲル化剤

Legal Events

Date Code Title Description
GB9A Succession in title

Owner name: N.V. ORGANON, NL

Free format text: FORMER OWNER(S): AKZO NOBEL N.V., NL

GB9A Succession in title

Owner name: MSD OSS B.V., NL

Free format text: FORMER OWNER(S): AKZO NOBEL N.V., NL; N.V. ORGANON,, NL

GB9A Succession in title

Owner name: MERCK SHARP & DOHME B.V., NL

Free format text: FORMER OWNER(S): AKZO NOBEL N.V., NL; MSD OSS B.V., NL; N.V. ORGANON,, NL