HU223105B1 - Eljárás nitro-bifenilek előállítására - Google Patents

Eljárás nitro-bifenilek előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU223105B1
HU223105B1 HU9902419A HUP9902419A HU223105B1 HU 223105 B1 HU223105 B1 HU 223105B1 HU 9902419 A HU9902419 A HU 9902419A HU P9902419 A HUP9902419 A HU P9902419A HU 223105 B1 HU223105 B1 HU 223105B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
palladium
groups
process according
nitro
Prior art date
Application number
HU9902419A
Other languages
English (en)
Inventor
Karl Eicken
Joachim Gebhardt
Michael Rack
Harald Rang
Peter Schäfer
Original Assignee
Basf Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Aktiengesellschaft filed Critical Basf Aktiengesellschaft
Publication of HUP9902419A2 publication Critical patent/HUP9902419A2/hu
Publication of HUP9902419A3 publication Critical patent/HUP9902419A3/hu
Publication of HU223105B1 publication Critical patent/HU223105B1/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07BGENERAL METHODS OF ORGANIC CHEMISTRY; APPARATUS THEREFOR
    • C07B37/00Reactions without formation or introduction of functional groups containing hetero atoms, involving either the formation of a carbon-to-carbon bond between two carbon atoms not directly linked already or the disconnection of two directly linked carbon atoms
    • C07B37/04Substitution
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C201/00Preparation of esters of nitric or nitrous acid or of compounds containing nitro or nitroso groups bound to a carbon skeleton
    • C07C201/06Preparation of nitro compounds
    • C07C201/12Preparation of nitro compounds by reactions not involving the formation of nitro groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/30Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás az (I) általános képletű nitro-bifenilekelőállítására – ahol m értéke 1 vagy 2, R halogénatom, –R' vagy –OR'általános képletű csoport, amelyben R' jelentése C-organikus csoport,amely a reak- ciókörülmények között inert csoportokat hordozhat, nértéke 0, 1, 2 vagy 3, és ha n értéke 2 vagy 3, akkor az R cso- portokkülönbözőek is lehetnek – mely abból áll, hogy egy (II) általánosképletű klór-nitro-benzolt palládiumkatali- zátor és egy bázisjelenlétében egy oldószerben (IIIa) általános képletű fenil-boronsavval, annak (IIIb) általános képletű alkil-észterével vagy egyanhidridjével reagáltatnak, amelyben R1 jelentése 1–6 szénatomosalkilcsoport. Az (I) általános képletű vegyületek olyan bifenil-aminokelőtermékeiként alkalmazhatók, melyek a maguk részéről gombaölőnövényvédőszer-hatóanyagok közbenső termékei. ŕ

Description

A leírás terjedelme 6 oldal (ezen belül 1 lap ábra)
HU 223 105 Bl
A találmány tárgya eljárás az (I) általános képletű nitro-bifenilek - amely képletben m értéke 1 vagy 2;
R jelentése halogénatom, -R’ vagy -OR’ szubsztituens, ahol R’ olyan szerves csoport, amely a reakciókörülmények között inért szubsztituenseket hordozhat;
n értéke 0,1,2 vagy 3, és abban az esetben, ha n jelentése 2 vagy 3, akkor az R csoportok jelentései különbözők is lehetnek előállítására, amelynek során egy (II) általános képletű klór-nitro-benzolt egy palládiumkatalizátor és egy bázis jelenlétében egy oldószerben egy (Illa) általános képletű fenil-boronsawal vagy ennek egy (IIIb) általános képletű alkil-észterével - ahol R1 jelentése 1-6 szénatomos alkilcsoport - vagy egy anhidridjével reagáltatunk.
A Synth. Commun. 11,513 (1981) közleményből ismeretes, hogy a fenil-boronsav klór-benzollal tetrakisz(trifenil-foszfán)-palládium és nátrium-etanolát jelenlétében nem kapcsolható össze bifenillé.
A Tetrahedron Letters, 32, 2277 (1991) közleményből az derül ki, hogy a fenil-boronsav és klór-benzol közötti kapcsolási reakció [l,4-bisz(difenil-foszfán)-bután]-palládium(II)-diklorid katalizátor alkalmazása mellett csupán 28%-os kitermeléssel megy végbe.
Ezért a jelen találmány feladatát az képezte, hogy nitro-bifenilek előállítására olyan eljárást bocsássunk rendelkezésre, amely könnyen hozzáférhető palládiumkatalizátorokkal kivitelezhető.
így találtuk a bevezetőben ismertetett eljárást.
A (Illa) általános képletű fenil-boronsavak, ezek (IIIb) általános képletű észterei és (lile) általános képletű anhidridjei, melyeket a következőkben „III vegyületek”-nek nevezünk, általánosan ismertek, vagy önmagában ismert módon állíthatók elő (ezzel kapcsolatosan lásd például Org. Synth. Coll., IV. köt., 68. oldal).
Előnyös szerves R’ csoportok:
- alkil- és alkenilcsoportok, különösen az 1-12 szénatomosak, mint a metil-, etil-, propil-, butil- és allilcsoport,
- alkil-karbonil- és alkoxi-karbonil-csoportok, különösen a 2-6 szénatomosak, mint az acetil-, metoxi-karbonil- és etoxi-karbonil-csoport,
- cikloalkilcsoportok, különösen a 3-10 szénatomosak, mint a ciklopentil-, ciklohexil- és metil-ciklohexil-csoport, valamint
- fenil- és fenoxiesoport.
Az R’ C-organikus csoportnak a reakciókörülmények között inért szubsztituensei a halogénatomok és emellett az alkil- és alkoxicsoportok.
További C-organikus R’ csoportok:
- a ciano- és a formilcsoport (-CHO).
Az anhidridek normális körülmények között olyan termékek, amelyek két vagy több ekvivalensnyi (Illa) általános képletű fenil-boronsav vízkilépés melletti összekapcsolódása útján képződnek, és B-O-B intermolekuláris kötéseket tartalmaznak. Előnyösek a (lile) általános képletű ciklikus anhidridek.
A III bórvegyületekre vonatkozó anyagmennyiségadatokra vonatkozóan a következőket kell figyelembe venni. Ezek a mennyiségi adatok mindig fenil-boronsav ekvivalens mennyiségekre vonatkoznak.
Általában olyan (IIIb) általános képletű alkil-észterek használhatók, melyekben az R1 szubsztituens jelentése
1-6 szénatomos alkilcsoport. Előnyös (IIIb) általános képletű alkil-észterek a dimetil-észter és a dietil-észter.
Előnyös módon a találmány szerinti eljárásnál a (Illa) általános képletű fenil-boronsavakból indulunk ki.
Továbbá előnyösen olyan III bórvegyületekből indulunk ki, amelyekben az R szubsztituens jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport vagy halogénatom, és különösen metilcsoport, fluor- vagy klóratom.
Kiindulási anyagként ezenkívül az olyan III bórvegyületek előnyösek, melyek (Illa), (IIIb) vagy (lile) általános képletében n értéke 1, és különösen előnyösen 0.
Egész különösen előnyösek (Illa) általános képletű kiindulási vegyületként a 4-metil-fenil-boronsav, a 4-fluorfenil-boronsav és mindenekelőtt a 4-klór-fenil-boronsav.
Előnyösen olyan (II) általános képletű nitro-klór-benzolokból indulunk ki, amelyek egyetlen nitrocsoportot tartalmaznak (m=l), különösen 4-nitro-klór-benzolból vagy mindenekelőtt 2-nitro-klór-benzolból.
A III bórvegyületeket (fenil-boronsav ekvivalensben) a (II) általános képletű vegyületekre számítva normális körülmények között 20%-ig terjedő feleslegben, különösen előnyösen ekvimoláris mennyiségben használjuk.
Bázisként szerves bázisok, mint például tercier aminok használhatók. Előnyösen például trietil-amint vagy dimetil-ciklohexil-amint használunk.
Bázisként előnyösen alkálifém-hidroxidokat, alkáliföldfém-hidroxidokat, alkálifém-karbonátokat, alkáliföldfém-karbonátokat, alkálifém-hidrogén-karbonátokat, alkálifém-acetátokat, alkáliföldfém-acetátokat, alkálifémalkoholátokat vagy alkálifoldfém-alkoholátokat használunk keverék formájában vagy különösen egyenként.
Bázisként különösen előnyösek az alkálifém-hidroxidok, alkálifém-karbonátok, alkáliföldfém-karbonátok és alkálifém-hidrogén-karbonátok.
Különösen előnyösek bázisként az alkálifém-hidroxidok, például a nátrium-hidroxid és a kálium-hidroxid, valamint az alkálifém-karbonátok és alkálifémhidrogén-karbonátok, például a lítium-karbonát, nátrium-karbonát és kálium-karbonát.
A találmány szerinti eljárásnál a bázist előnyösen a III bórvegyületre számított 100-500, különösen előnyösen 150-400 mol% mennyiségben használjuk.
Alkalmas palládiumkatalizátorok a palládium-ligandum komplexek, amelyekben a palládium oxidációs foka 0, a palládium sói komplex ligandumok jelenlétében vagy adott esetben a hordozóanyagra felvitt fémpalládium, előnyösen komplex ligandumok jelenlétében.
Alkalmas komplex ligandumok a semleges ligandumok, mint a triaril-foszfánok, amelyeknek arilgyűrűi adott esetben szubsztituáltak lehetnek. A palládiumkomplexek vízoldhatósága a következő szubsztituensekkel javítható : szulfonsav-só-csoportokkal, szulfonsavcsoportokkal, karbonsav-só-csoportokkal, karbonsavcsoportokkal, foszfonsav-só-csoportokkal, foszfonsavcsoportokkal, foszfóniumcsoportokkal, peralkil-ammónium-csoportokkal, hidroxicsoportokkal és poliétercsoportokkal.
HU 223 105 Bl
A 0 oxidációs fokú palládiumot tartalmazó palládium-ligandum komplexek közül előnyösen a tetrakisz(trifenil-foszfán)-palládiumot és emellett a tetrakisz[tri(o-tolil)-foszfán]-palládiumot használjuk.
A palládiumnak azokban a sóiban, amelyeket komplex ligandumok jelenlétében használunk, a palládium normális körülmények között kétszeresen pozitív oxidációs fokon van jelen. Előnyösen palládium-acetátot vagy palládium-kloridot használunk.
Rendszerint az előzőekben említett komplex ligandumok, különösen a trifenil-foszfán 2-6 ekvivalens mennyiségét a palládiumsó egyekvivalensnyi mennyiségével kombináljuk [lásd például J. Org. Chem. 49, 5240 (1984)].
Az ilyen oldható palládiumkomplexek különösen általánosan ismertek [lásd például Angew. Chem. 105, 1589 (1993)], úgyhogy további leírásukra nincs szükség.
A fémpalládiumot előnyösen porított formában vagy hordozóanyagon használjuk, mint aktív szénre felvitt palládium, alumínium-oxidra felvitt palládium, bárium-karbonátra felvitt palládium, bárium-szulfátra felvitt palládium, kalcium-karbonátra felvitt palládium, aluminiumszilikátokra, például montmorillonitra felvitt palládium, szilícium-dioxidra felvitt palládium alakjában, minden esetben 0,5-12 tömeg% palládiumtartalommal. Ezek a katalizátorok a palládium és a hordozóanyag mellett további anyagokat, például ólmot tartalmazhatnak.
Különösen előnyös az adott esetben hordozóanyagra felvitt fémpalládium felhasználása mellett az előzőekben említett komplex ligandumok felhasználása is, különösen trifenil-foszfán, mint komplex ligandum jelenlétében aktív szénre felhordott fémpalládiumé, ahol a trifenil-foszfánban lévő fenilcsoportok összesen 1-3 szulfonátcsoportot hordoznak.
A fémpalládium egy ekvivalens mennyiségére számítva általában 1-3 ekvivalens mennyiségű nevezett komplex ligandumot használunk.
A találmány szerinti eljárásban a (II) általános képletű vegyületre számítva a palládiumkatalizátort 0,01-10, előnyösen 0,05-5, különösen előnyösen 0,1-3 mol%-ban használjuk.
A találmány szerinti eljárás vizes fázisból és szilárd fázisból - vagyis katalizátorból - álló kétfázisú rendszerben végezhető. A vizes fázis itt a víz mellett még egy vízben oldódó szerves oldószert is tartalmazhat.
A találmány szerinti eljáráshoz alkalmas szerves oldószerek például az éterek, mint például az 1,2-dimetoxi-etán, dietilénglikol-dimetil-éter, tetrahidrofurán, dioxán és a terc-butil-metil-éter, szénhidrogének, például a hexán, heptán, ciklohexán, benzol, toluol és xilol, alkoholok, például a metanol, etanol, propanol, izopropilalkohol, az etilénglikol, butanol, sze^-butanol és terc-butanol, ketonok, például az aceton, etil-metil-keton és dimetil-formamid, dimetil-acetamid és az N-metil-pirrolidon, egyenként vagy keverék alakjában.
Előnyös oldószerek az éterek, például az 1,2-dimetoxi-etán és a tetrahidrofurán, szénhidrogének, például a ciklohexán, toluol és xilol, alkoholok, például az etanol, propanol, izopropil-alkohol, butanol és a terc-butanol, egyenként vagy keverék alakjában.
Egy különösen előnyös kivitelezési módnál a találmány szerinti eljárásban vizet, egy vagy több vízben nem oldható oldószert és egy vagy több oldható oldószert használunk, például víz-toluol-etanol elegyet vagy víz-toluol-tetrahidrofúrán elegyet, minden esetben előnyösen 1:2:1 arányban.
Az oldószer összmennyisége normális körülmények között egy mól (II) általános képletű vegyületre számítva 300-500 és előnyösen 2000-700 g.
Az eljárás kivitelezése céljából a (II) általános képletű vegyületet, a III bórvegyületet, a bázist és a palládiumkatalizátor katalitikus mennyiségét célszerűen víz és egy vagy több inért szerves oldószer elegyéhez adjuk, és 0-150 °C, előnyösen 30-120 °C hőmérsékleten 1-50, előnyösen 2-24 órán át keverjük.
A reakció az ilyen eljárások kivitelezésére alkalmas szokásos berendezésben végezhető, úgyhogy erre vonatkozóan további adatok nem szükségesek.
A reakció befejezése után a szilárd anyagként jelen lévő palládiumkatalizátort például szűréssel elválasztjuk, és a nyersterméket megszabadítjuk az oldószertől, illetve oldószerektől.
A vízben teljesen nem oldódó termékek esetében a vízben oldódó palládiumkatalizátorokat vagy komplex ligandumokat a víznek a nyersterméktől történő elválasztásánál teljesen elkülönítjük.
Ezután a terméket a szakember által ismert és mindenkori termékhez igazított módszerekkel, például átkristályosítással, desztillációval, szublimálással, zónaolvasztással, olvadékkristályositással vagy kromatográfiával tovább tisztítjuk.
A reakció végén a szilárd anyag formájában lévő katalizátor könnyen elválasztható, regenerálható és újra felhasználható az eljárásban, ami által az eljárási költségek csökkenését érjük el, és a kapott termékeket megszabadítjuk a palládiumtól.
A találmány szerinti eljárással például a következő vegyületek állíthatók elő:
’ -fluor-2-nitro-bifenil,
4’-metil-2-nitro-bifenil,
4’-metoxi-2-nitro-bifenil,
4’-bróm-2-nitro-bifenil, ’-fluor-2-nitro-bifenil, ’-klór-2-nitro-bifenil, ’-bróm-2-nitro-bifenil, ’-metil-2-nitro-bifenil, ’-metoxi-2-nitro-bifenil, ’-fenil-2-nitro-bifenil,
4’-(trifluor-metil)-2-nitro-bifenil,
4’-fluor-4-nitro-bifenil, ’ -klór-4-nitro-bifenil, ’ -bróm-4-nitro-bifenil,
4’-metil-4-nitro-bifenil,
4’-ciano-4-nitro-bifenil,
2-nitro-bifenil,
4-nitro-bifenil.
A találmány szerinti eljárás az (I) általános képletű vegyületeket nagy kitermeléssel és jó tisztaságban szolgáltatja.
HU 223 105 Bl
A találmány szerinti eljárással nyerhető nitro-bifenilek alkalmasak bifenil-aminok előtermékeiként, amelyek a maguk részéről gombaölő növényvédószer-hatóanyagok közbenső termékei (lásd az EP-A 545099 számú szabadalmi iratot).
4’-Klór-2-nitro-bifenil-szintézise
1. példa
9,45 g 2-nitro-klór-benzol és 10,3 g 4-klór-fenilboronsav 60 ml tetrahidrofuránnal készült oldatához keverés közben és inért atmoszféra alatt hozzáadjuk 9,6 g nátrium-hidroxid 60 ml vízzel készült oldatát. Ezután az elegyhez hozzáadjuk 70 mg palládium(II)-acetát és 370 mg trifenil-foszfán elegyét. Az elegyet visszafolyató hűtő alkalmazása mellett keverés közben addig forraljuk (70 °C-on), míg a 2-nitro-klór-benzol elreagál (körülbelül 8 óra). Lehűlés után a reakcióelegyhez 80 ml vizet és 80 ml terc-butil-metil-étert adunk, és a szerves fázist elválasztjuk. 10 g szilikagélen végzett szűrés és az oldószer elpárologtatósa után a cím szerinti vegyület 13,95 g-ját kapjuk 95%-os tisztaságban (GC).
2. példa
4,7 g 2-nitro-klór-benzol és 5,6 g 4-klór-fenilboronsav 30 ml 1,2-dimetoxi-etánnal készült oldatához keverés közben és inért atmoszféra alatt hozzáadjuk 8 g nátrium-karbonát 30 ml vízzel készült oldatát. Ezután a reakcióelegyhez 320 mg aktív szenes palládiumot (10 tömeg%) és 320 mg trifenil-foszfánt adunk. Az elegyet keverés közben, visszafolyató hűtő felhasználása mellett addig forraljuk, míg a 2-nitro-klór-benzol elreagál (körülbelül 22 óra). Lehűlés után a reakcióelegyhez 50 ml vizet és 50 ml terc-butil-metil-étert adunk, és a szerves fázist elválasztjuk. Szűrés és az oldószer elpárologtatósa után 6,7 g cím szerinti vegyületet kapunk 92,7%-os tisztasággal (GC).

Claims (8)

1. Eljárás (I) általános képletű nitro-bifenilek - amely képletben m értéke 1 vagy 2;
R jelentése halogénatom, -R’ vagy -OR’ általános képletű csoport;
R’ jelentése C-organikus csoport, mely a reakciókörülmények között inért csoportokat hordozhat;
n értéke 0,1,2 vagy 3, és abban az esetben, ha n jelentése 2 vagy 3, akkor az R csoportok különbözők is lehetnek előállítására, azzal jellemezve, hogy egy (II) általános képletű klór-nitro-benzolt, egy bázist és egy palládiumkatalizátort, így (a) palládium-triaril-foszfán komplexet, melyben a palládium oxidációs foka 0, (b) palládiumsót trifenil-foszfán, mint komplexligandum jelenlétében, vagy (c) adott esetben hordozóra felvitt fémpalládiumot egy triaril-foszfán jelenlétében, oldószerben egy (Illa) általános képletű fenil-boronsawal, annak egy (IIIb) általános képletű alkil-észterével - ahol R1 jelentése 1-6 szénatomos alkilcsoport - vagy anhidridjével reagáltatunk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy (Π) általános képletű vegyületként 2-nitro-klór-benzolt használunk.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan (Illa) általános képletű fenil-boronsavból indulunk ki, amely csak a 4-helyzetben szubsztituált, és (II) általános képletű vegyületként 2-klór-nitro-benzolt használunk.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan (Illa) általános képletű fenil-boronsavat használunk, amely a 4-helyzetben fluor-, klóratomot vagy metilcsoportot hordoz.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy (Illa) általános képletű vegyületként 4-klór-fenil-boronsavból indulunk ki.
6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az 1. igénypont szerinti (a) palládiumkatalizátorként tetrakisz(trifenil-foszfán)-palládiumot használunk.
7. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egy 1. igénypont szerinti (b) katalizátort használunk.
8. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az 1. igénypont szerinti (c) palládiumkatalizátorként aktív szénre felvitt fémpalládiumot használunk olyan trifenil-foszfán jelenlétében, amelynek fenilcsoportjai összesen 1-3 szulfonátcsoporttal vannak szubsztituálva.
HU9902419A 1996-03-13 1997-03-06 Eljárás nitro-bifenilek előállítására HU223105B1 (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19609765 1996-03-13
PCT/EP1997/001128 WO1997033846A1 (de) 1996-03-13 1997-03-06 Verfahren zur herstellung von nitrobiphenylen

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP9902419A2 HUP9902419A2 (hu) 1999-11-29
HUP9902419A3 HUP9902419A3 (en) 2002-12-28
HU223105B1 true HU223105B1 (hu) 2004-03-29

Family

ID=7788099

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9902419A HU223105B1 (hu) 1996-03-13 1997-03-06 Eljárás nitro-bifenilek előállítására

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6087542B1 (hu)
EP (1) EP0888261B1 (hu)
JP (1) JP3954106B2 (hu)
KR (1) KR100451878B1 (hu)
CN (1) CN1163452C (hu)
AT (1) ATE209620T1 (hu)
AU (1) AU713547B2 (hu)
BR (1) BR9708047A (hu)
CA (1) CA2248157C (hu)
CZ (1) CZ294102B6 (hu)
DE (1) DE59705550D1 (hu)
DK (1) DK0888261T3 (hu)
EA (1) EA001071B1 (hu)
ES (1) ES2169356T3 (hu)
HU (1) HU223105B1 (hu)
IL (1) IL125841A (hu)
PL (1) PL185602B1 (hu)
PT (1) PT888261E (hu)
TW (1) TW429240B (hu)
WO (1) WO1997033846A1 (hu)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4499846B2 (ja) * 1998-05-07 2010-07-07 富山化学工業株式会社 7−イソインドリン−キノロンカルボン酸誘導体の製造法並びにイソインドリン−5−ボロン酸誘導体の製造法
JP4542740B2 (ja) * 2002-07-26 2010-09-15 住友精化株式会社 (チオフェン/フェニレン)コオリゴマー類の製造方法
AR052930A1 (es) * 2005-03-02 2007-04-11 Basf Ag Procedimiento para la preparacion de bifenilos sustituidos
DE102005022362B4 (de) 2005-05-10 2016-12-15 Studiengesellschaft Kohle Mbh Verfahren zur decarboxylierenden C-C Verknüpfung von Carbonsäuren mit Kohlenstoffelektrophilen
JP4991744B2 (ja) * 2005-11-15 2012-08-01 シンジェンタ パーティシペーションズ アクチェンゲゼルシャフト ビフェニル類の製造法
AR057568A1 (es) * 2005-11-15 2007-12-05 Syngenta Participations Ag Anilinas aciladas orto-sustituidas, una composicion para controlar y proteger contra microorganismos fitopatogenos que las contiene y un procedimiento para controlar o prevenir la infestacion de plantas utiles que las emplea como principio activo
CA2636695A1 (en) 2006-06-01 2007-12-06 Basf Se Process for preparing substituted biphenyls
CN101374799B (zh) * 2006-06-01 2012-05-23 巴斯夫欧洲公司 制备取代联苯的方法
US7821647B2 (en) * 2008-02-21 2010-10-26 Corning Incorporated Apparatus and method for measuring surface topography of an object
EP2119697A1 (en) 2008-05-09 2009-11-18 Bayer CropScience AG Process for preparing substituted biphenylanilides
AU2009264385B2 (en) * 2008-06-25 2013-05-23 Basf Se Method for producing substituted biphenyls
KR20110027834A (ko) 2008-07-03 2011-03-16 바스프 에스이 아미노비페닐렌의 제조 방법
US8492558B2 (en) 2009-02-19 2013-07-23 Basf Se Method for producing 2-aminobiphenylene
JP2011256158A (ja) * 2010-05-12 2011-12-22 Tosoh Corp ビアリール化合物およびその製造方法、ならびにそのビアリール化合物を使用するカルバゾール誘導体の製造方法
CN104230719B (zh) * 2013-06-08 2016-04-13 华中师范大学 一种制备取代联苯的方法
WO2015011032A1 (de) 2013-07-23 2015-01-29 Bayer Cropscience Ag Verbessertes verfahren zur herstellung von chlorierten biphenylaniliden und biphenylanilinen
CN104478725A (zh) * 2014-11-25 2015-04-01 天津市均凯化工科技有限公司 一种制备4′-氯-2-硝基联苯的方法
CN104725303B (zh) * 2015-02-02 2017-09-08 西安近代化学研究所 一种2‑氯‑n‑(4′‑氯联苯‑2‑基)烟酰胺的合成方法
CN105732392A (zh) * 2016-03-23 2016-07-06 天津市均凯化工科技有限公司 一种制备4′-氯-2-硝基联苯的方法
CN106397208B (zh) * 2016-08-30 2019-03-12 京博农化科技股份有限公司 一种啶酰菌胺中间体2-(4-氯苯基)硝基苯的制备方法
CN106748804A (zh) * 2016-11-18 2017-05-31 浙江荣凯科技发展股份有限公司 一种啶酰菌胺中间体2‑(4‑氯苯基)苯胺合成工艺
CN109912425A (zh) * 2018-12-29 2019-06-21 京博农化科技有限公司 一种4`-氯-2-硝基联苯的制备方法
CN109553535B (zh) * 2019-01-07 2021-11-19 宁波赜军医药科技有限公司 一种一锅法制备4-氯-2’-硝基联苯的方法
CN112473748B (zh) * 2020-12-24 2021-09-17 北京交通大学 一种可控氧化的四三苯基膦钯催化剂及其制备方法和用途
CN116102390A (zh) * 2023-02-14 2023-05-12 西安凯立新材料股份有限公司 一种采用微通道连续流反应器合成联苯类化合物的方法

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TW348175B (en) * 1993-01-06 1998-12-21 Hoechst Ag Process for the preparation of biphenyl derivatives

Also Published As

Publication number Publication date
ATE209620T1 (de) 2001-12-15
WO1997033846A1 (de) 1997-09-18
CZ287698A3 (cs) 1999-01-13
EA199800811A1 (ru) 1999-02-25
BR9708047A (pt) 1999-07-27
CA2248157A1 (en) 1997-09-18
IL125841A0 (en) 1999-04-11
HUP9902419A3 (en) 2002-12-28
PT888261E (pt) 2002-05-31
CN1163452C (zh) 2004-08-25
AU713547B2 (en) 1999-12-02
EP0888261B1 (de) 2001-11-28
PL185602B1 (pl) 2003-06-30
KR19990087754A (ko) 1999-12-27
US6087542B1 (en) 2000-07-11
JP2001503379A (ja) 2001-03-13
ES2169356T3 (es) 2002-07-01
PL328663A1 (en) 1999-02-15
EP0888261A1 (de) 1999-01-07
KR100451878B1 (ko) 2004-11-16
IL125841A (en) 2002-08-14
CZ294102B6 (cs) 2004-10-13
CN1213359A (zh) 1999-04-07
HUP9902419A2 (hu) 1999-11-29
EA001071B1 (ru) 2000-10-30
CA2248157C (en) 2004-10-05
DK0888261T3 (da) 2002-02-11
AU1925797A (en) 1997-10-01
JP3954106B2 (ja) 2007-08-08
DE59705550D1 (de) 2002-01-17
TW429240B (en) 2001-04-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU223105B1 (hu) Eljárás nitro-bifenilek előállítására
JP5138386B2 (ja) 置換ビフェニル類の製造方法
CA2727075C (en) Method for producing substituted biphenyls
TW201546031A (zh) 用於製備氯化聯苯醯胺苯及聯苯苯胺之改良方法
US6362380B1 (en) Preparation of nitrobiphenyls
JP5623389B2 (ja) 置換ビフェニルアニリド類を調製する方法
CN101528673B (zh) 不对称铜络合物结晶的制造方法
KR100585407B1 (ko) 피리딘-2,3-디카복실레이트 화합물의 제조를 위한 방법 및중간체
EP0808826B1 (en) A method for preparing 3-amino substituted crotonates
KR20080067346A (ko) 비페닐의 제조방법
US6080867A (en) Process and intermediates for the manufacture of pyridine-2,3-dicarboxylate compounds
US5777154A (en) Method for preparing 3-amino substituted crotonates
JP3697045B2 (ja) β−ヒドラジノエステル類並びにピラゾリジノン類、ピラゾロン類およびβ−アミノ酸誘導体の製造方法
MXPA98007282A (en) Preparation of nitrobifen
HUT75109A (en) Process for preparing intermediates for the synthesis of antifungal agents
JP4004640B2 (ja) α−(アルコキシオキサリル)脂肪酸エステルおよびα−アルキルまたはアルケニルアクリル酸エステル類、およびそれを用いたフエニドン類の合成法
EP1314727B1 (fr) Synthèse directe de sels quaternaires de phenanthridinium
EP0656880A1 (en) CHEMICAL PROCESS.
EP1375464A1 (en) Method for aldol reaction in water
JPH078827B2 (ja) α,β‐不飽和アルデヒドの製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20040128

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees