CZ287698A3 - Způsob přípravy nitrobifenylenu - Google Patents

Způsob přípravy nitrobifenylenu Download PDF

Info

Publication number
CZ287698A3
CZ287698A3 CZ982876A CZ287698A CZ287698A3 CZ 287698 A3 CZ287698 A3 CZ 287698A3 CZ 982876 A CZ982876 A CZ 982876A CZ 287698 A CZ287698 A CZ 287698A CZ 287698 A3 CZ287698 A3 CZ 287698A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
formula
palladium
process according
triphenylphosphane
groups
Prior art date
Application number
CZ982876A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ294102B6 (cs
Inventor
Karl Eicken
Joachim Gebhardt
Harald Rang
Michael Rack
Peter Schäfer
Original Assignee
Basf Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Aktiengesellschaft filed Critical Basf Aktiengesellschaft
Publication of CZ287698A3 publication Critical patent/CZ287698A3/cs
Publication of CZ294102B6 publication Critical patent/CZ294102B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07BGENERAL METHODS OF ORGANIC CHEMISTRY; APPARATUS THEREFOR
    • C07B37/00Reactions without formation or introduction of functional groups containing hetero atoms, involving either the formation of a carbon-to-carbon bond between two carbon atoms not directly linked already or the disconnection of two directly linked carbon atoms
    • C07B37/04Substitution
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C201/00Preparation of esters of nitric or nitrous acid or of compounds containing nitro or nitroso groups bound to a carbon skeleton
    • C07C201/06Preparation of nitro compounds
    • C07C201/12Preparation of nitro compounds by reactions not involving the formation of nitro groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/30Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

Způsob přípravy nitrobifenylenu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu přípravy nitrob ifeny1enu ve vysokém výtěžku a ve velmi dobré čistě, přičemž jsou tyto sloučeniny vhodnými předprodukty pro bifenylaminy, které jako takové jsou meziprodukty pro výrobu fungicidně účinných láťek k ochraně rostlin.
Dosavadní stav techniky
Z Synth. Commun. 11, str. 513 (1981) je známo, že se nekopuluje fenylboritá kyselina s chlorbenzenem v přítomnosti tetrakis(trifeny1fosfan)pal 1adia a natriumethanolátu za získání bifenylu.
Z Tetrahedron Lett. 32, str. 2277 (1991) je známo, že kopulační reakce mezi fenylboritou kyselinou a chlorbenzenem za použití jakožto katalyzátoru [ 1,4-bis-(difeny 1fosfan)butan]palladiumdichloridu probíhá s výtěžkem toliko 28 % teorie.
Úkolem vynálezu je proto vyvinout ekonomický způsob přípravy nitrobifenylenu za použití dobře fungujícího a dobře dostupného palladiového katalyzátoru.
Podstata vynálezu
Způsob přípravy nitrobifenylenu obecného vzorce I
kde znamená m 1 nebo 2, R atom halogenu, R’ nebo OR’, přičemž • · » 4 • ·
R’ znamená C-organický zbytek, který může nést za podmínek reakce inertní skupiny, přičemž n znamená O, 1,2 nebo 3 a v případě, kdy n znamená 2 nebo 3, jsou skupiny symbolu R popřípadě různé, spočívá podle vynálezu v tom, že se chlornitrobenzen obecného vzorce II >
·· ·· • · ·
I · · * » · · · · (II) (no2) kde m má shora uvedený význam, v přítomnosti palladia jakožto katalyzátoru a v přítomnosti zásady nechává reagovat v rozpouštědle s fenylboritou kyselinou obecného vzorce lila nebo s jejím alkylesterem obecného vzorce Illb
O (lila)
O (Illb) (Ř)n (R)n kde R1 znamená alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, nebo s jejím anhydridem.
Kyselina fenylboritá obecného vzorce lila, její estery obecného vzorce Illb a anhydridy obecného vzorce IIIc, které jsou zde souhrnně označovány jakožto sloučeniny boru obecného vzorce III, jsou obecně známé nebo se mohou připravovat o sobě známými způsoby (například Org. Synth. Coli. svazek. IV, str. 68) .
Jakožto výhodné C-organické zbytky R’ se uvádějí:
- alkylová a alkenylová skupina zvláště s 1 až 12 atomy uhlíku, jako je například skupina methylová, ethylová, propylová butylová a allylová,
- alkylkarbonylová a alkoxykarbonylová skupiny zvláště s 1 až 6 atomy uhlíku v alkylovém a v alkoxypodílu, jako je napřík0 0 ι
0 · »00 <
0 «
0 0
00 lad skupina acetylová, methoxykarbonylová a ethoxykarbonylová,
- cykloalkylová skupina zvláště s 3 az 10 atomy uhlíku, jako je například skupina cyklopentylová, cyklohexylová a 1-methylcyklohexylová a
- fenylová a fenoxyskupina.
Za reakčních podmínek inertní substituenty C-organičitého zbytku R ’ jsou s výhodou atomy halogenu a alkylové nebo alkoxyskupiny.
Jakožto další C-organické zbytky R’ se uvádějí:
- kyanoskupina a formylová (-CHO) skupina.
Anhydridy jsou zpravidla produkty spojení dvou nebo několika ekvivalentů fenyiborité kyseliny obecného vzorce lila za vypuštění vody, které obsahují intramolekulární B-O-B můstky. Výhodné jsou cyklické anhydridy obecného vzorce IIIc.
(R)n (IIIc)
(R)n
Při uvádění množství, vztahujících se na sloučeniny boru obecného vzorce III, je třeba dbát toho, že se tato množství vždy vztahují na ekvivalenty fenyiborité kyseliny.
Obecně se mohou používat alkylestery obecného vzorce Illb, ·· 4· ·· ·· ·· ··
A · · · ···· ·♦·· ···* ···· · ♦ ·· »- · ··· « · · ··· · ··· · · ·· ··· · ···
.. ·· ·· »· ·· ·· kde znamená R1 alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, Výhodnými alkylestery obecného vzorce Illb jsou dimethylester a diethylester.
S výhodou se při způsobu podle vynálezu používá fenylborité kyseliny obecného vzorce lila.
Kromě toho se s výhodou při způsobu podle vynálezu vychází z borité sloučeniny obecného vzorce III, kde znamená R alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku nebo atom halogenu a zvláště skupinu methylovou, atom fluoru nebo atom chloru.
Nadto jsou výhodnými jakožto výchozí látky sloučeniny boru obecného vzorce III, kde znamená η 1 a zvláště O.
Zcela výhodné jsou pak jakožto výchozí látky obecného vzorce lila 4-methy1fenylboritá kyselina, 4-fluorfeny1 bor itá kyselina a především 4-chlorfenylboritá kyselina.
S výhodou se vychází z nitrochlorbenzenů obecného vzorce II, které mají jedinou nitroskupinu (m = 1), zvláště ze 4-nitrochlorbenzenů a především z 2-nitroch1orbenzenu.
Ssloučeniny boru obecného vzorce III (ekvivalenty fenylborité kyseliny) se se zřetelem na sloučeniny obecného vzorce II používají zpravidla v 50%, s výhodou až ve 20% nadbytku a obzvláště s výhodou v ekvimolárním množství.
Jakožto zásady se mohou používat organické zásady, například terciární aminy. S výhodou se používá například triethylaminu nebo dímethylcyklohexylaminu.
Jakožto zásady se s výhodou používá hydroxidu alkalických kovů, hydroxidu kovů alkalických zemin, uhličitanů alkalických kovů, uhličitanů kovů alkalických zemin, hdrogenuhličitanů al• · kalických kovů, acetátů alkalických kovů, actátů kovů alkalických zemin, alkoholátů alkalických kovů a alkoholátů kovů alkalických zemin ve směsích, s výhodou však jednotlivě.
Jakožto zásady jsou obvzláště výhodné hydroxidy alkalických kovů, hydroxidy kovů alkalických zemin, uhličitany alkalických kovů, uhličitany kovů alkalických zemin a hydrogenuhličitany alkalických kovů. 4
Jakožto zásady jsou především obvzláště výhodné hydroxidy alkalických kovů, například hydroxid sodný a draselný, jakož také uhličitany a hydrogenuhličitany alkalických kovů, například uhličitan lithný, sodný a draselný.
Zásady se při způsobu podle vynálezu používá ve množství 100 až 500, obzvláště s výhodou 150 až 400 % molových, vztaženo na sloučeniny boru obecného vzorce III.
Jakožto vhodné palladiové katalyzátory se uvádějí palladiové ligandové komplexy s palladiem v oxidačním stupni nula, soli palladia v přítomnosti komplexních ligandů nebo popřípadě na nosiči natažené kovové palladium, s výhodou v přítomnosti komplexních ligandů.
Jakožto vhodné komplexní ligandy se uvádějí neutrální ligandy, jako jsou triary1fosfany, které jsou popřípadě v arylových kruzích substituovány. Rozpustnost ve vodě palladiových komplexů lze zlepšit následujícími substituenty: skupiny solí sulfonové kyseliny, skupiny sulfonové kyseliny, skupiny solí karboxylové kyseliny, skupiny karboxylové kyseliny, skupiny solí fosfonové kyseliny, skupiny fosfonové kyseliny, fosfoniové skupiny, peralkylamoniové skupiny, hydroxylové skupiny a polyetherové skupiny.
Z palladiových ligandových komplexů s palladiem v oxi4« * · · ·
4 • · • 4 • · • · · • · ·
A · • 4 ··· • 4
4 4 • 4
44 » I 4 4 44 4 4 ’ • 4 4
4· 44 dačním stupni nula se používá s výhodou tetrakis(trifeny1fosfan)palladia a kromě toho také tetrakist(tri(o-toly1)fosfan](palladia.
V solích palladia, kterých se používá v přítomnosti komplexních ligandů, je palladium zpravidla v pozitivním dvoumocném oxidačním stupni. S výhdou se používá octanu nebo chloridu palladnatého. '
Zpravidla se používá 2 až 6 ekvivalentů shora uvedených komplexních ligandů, zvláště trifenylfosfanu v kombinaci s ekvivalentem soli palladia (například J. Org. Chem. 49, str. 5240, 1984).
Ostatně jsou takové rozpustné komplexy palladia o sobě obecně známy (například Angew. Chem. 105, str. 1589, 1993), takže další podrobnosti nejsou nutné.
Kovového palladia se používá s výhodou v práškové formě nebo na nosiči, například jako palladia na aktivním uhlí, palladia na oxidu hlinitém, palladia na uhličitanu barnatém, palladia na síranu barnatém, palladia na uhličitanu vápenatém, palladia na silikátu hlinitém například na montmori 1 loni tu, palladia na oxidu křemičitém a palladia na uhličitanu vápenatém, vždy s hmotnostním obsahem palladia 0,5 až 12 %. Tyto katalyzátory mohou kromě palladia na nosiči obsahovat další přídavné látky, například olovo.
Obzvláště výhodné je pro způsob podle vynálezu popřípadě na nosiči natažené kovové palladium za současného použití shora uvedených komplexních ligandů, zvláště použití palladia na aktivním uhlí v přítomnosti trifenylfosfanu jakožto komplexního ligandů, přičemž jsou fenylové skupiny v trifenylfosfanu s výhdoou substituovány celkem jednou až třemi sulfonátovými skupinami.
♦ · ·· ·· ·
Zpravidla se 2 až 3 ekvivalenty shora uvedených komplexních ligandů používají na jeden ekvivalent kovového palladia.
Palladiový katalyzátor se při způsobu podle vynálezu používá v množství 0,01 až 10, s výhodou 0,05 až 5 a především 0,1 až 3 % molových, vztaženo na sloučeninu obecného vzorce
Způsob podle vynálezu se může provádět ve dvoufázovém systému z vodné a z pevné fáze, kterou je katalyzátor. Vodná fáze může kromě vody obsahovat také ve vodě rozpustné organické rouzpouštědlo.
Pro způsob podle vynálezu se jakožto vhodná rozpouštědla uvádějí ethery například dimethoxyethan, diethylenglykolďimethylether, tetrahydrofuren, dioxan a terc.-butyImethy1 ether; uhlovodíky například hexan, heptan, cyklohexan, benzen, toluen a xylen; alkoholy například methanol, ethanol, 1-propanol, 2propanol, ethy1eng1yko1, 1-butanol, 2-butanol a terč.-butano1; ketony například aceton, ethyimethylketon a iso-butylmethy1 keton; amidy například dimethylformamid, dimethylacetamid a Ν'methy lpyrro1idon; vždy jednotlivě nebo ve vzájemných směsích.
Jakožto výhodná rozpouštědla se uvádějí ethery například dimethoxyethan a tetrahydrofuren, uhlovodíky například cyklohexan, toluen a xylen, alkoholy například ethanol, 1-propanol, 2-propanol, 1-butanol a terč.-butanol vždy jednotlivě nebo ve vzájemných směsích.
Podle obzvláště výhodné varianty způsobu podle vynálezu se používá vody, jednoho nebo několika ve vodě nerozpustných rozpouštědel a jednoho nebo několika ve vodě rozpustných rozpouštědel, jako jsou například směsi vody, toluenu a ethanolu nebo vody, toluenu a tetrahydrofuranu, s výhodou v objemovém • ft ftft • · · · • · · · ··· • · · ftft ftft • ft • ft • · • ftft • ft • ft ftft • ftft ♦ • · ftft • ftftft * ftft · • ft ftft poměru 1:2:1.
Celkové množství rozpouštědla je zpravidla 3000 až 500 a především 2000 až 700 g na mol sloučeniny obecného vzorce II.
účelně se pro provádění způsobu podle vynálezu používá sloučenin obecného vzorce II, sloučeniny boru obecného vzorce III, zásady a katalytického množství palladiového katalyzátoru ve směsi s vodou a s jedním nebo s několika inertními organickými rozpouštědly, přičemž se reakce provádí při teplotě 0 až 150, s výhodou 30 až 120 “C po dobu 1 až 50, s výhodou 2 až 24 hodin.
Reakce se může provádět v aparaturách vhodných pro takové způsoby, takže ani v tomto případě není nutné podrobnější objasňování .
Po ukončené reakci se jakožto pevná látka obsažený palladiový katalyzátor odděluje filtrací a surový produkt se zbavuje rozpouštědla popřípadě rozpouštědel.
V případě produktů ve vodě ne zcela rozpustných se palladiový katalyzátor nebo komplexní ligandy při oddělování vodné fáze od surového produktu plně oddělí.
Nakonec se mohou surové produkty čistit pracovníkům v oboru známými způsoby volenými podle produktu, jako jsou například překrystalování, destilace, sublimace, zónové tavení, krystalizace z taveniny nebo chromatografie.
Na konci reakce jako pevná látka obsažený katalyzátor se může zpravidla lehce oddělit, regenerovat a znovu zavádět do procesu, čímž se snižují provozní náklady a odpadají starosti s palladiem jako odpadním produktem.
• 0 • 0 0 « • · · · · ··· • · 0
00
0 0
0·· • 00 · ·
0 0 ·« ··
0 0 0 0 0 0 000 0 0
00 se mohou připravovat například:
Způsobem podle vynálezu 4’-fluor-2-nitrobifenyl,
4’-methy1-2-nitrobifeny1,
4’-methoxy-2-nitrobifenyl,
4’-brom-2-n i trobifenyl ,
3’-fluor-2-nitrobifenyl ,
3’-chlor-2-nitrobifenyl ,
3’-brom-2-nitrobifenyl,
3’-methy1-2-nit robi feny 1,
3’-methoxy-2-nitrobifenyl ,
4’-feny1-2-nitrobifenyi,
4’-1 r i f1uorme thy1-2-n i trobifenyl, ’ - fluor-4-ni trobi feny1,
4’-chior-4-nitrobifenyl , ’ -brom-4-ni trobifenyl,
4’-methy1-4-nitrobifenyl,
4’-kyano-4-nitrobifenyl ,
2-nitrobifenyl,
4-nitrobifenyi.
Způsobem podle vynálezu se získají sloučeniny obecného vzorce I ve vysokém výtěžku a ve velmi dobré čistotě.
Způsobem podle vynálezu připravené nitrob ifeny1y jsou vhodnými předprodukty pro bifeny1aminy, které jako takové jsou meziprodukty pro fungicidně účinné látky k ochraně rostlin (například evropský patentový spis číslo EP-A 545099).
Vynález objasňují, nijak však neomezují následující příklady praktické přípravy 4’-chlor-2-nitrobifenylu.
• 4 • 4 • 4 • · · 4—4 ··· • · ·
4« 44 ·« • · · • » · • 4 • 4 »4 • 4
444 · • 4 • 4
4
4 4 ·
♦ · ·
4
4
Příklady provedení vynálezu
Příklad 1
Do roztoku 9,45 g 2-nitroch1orbenzenu a 10,3 g 4-chlorfenylborité kyseliny v 60 ml tetrahydrofuranu se přidá roztok 9,6 g hydroxidu sodného v 60 ml vody za míchání v prostředí dusíku. Reakční směs se smíchá se 70 g octanu pal ladnatéhó4 a 370 mg trifenylfosfanu. Reakční směs se za míchání tak dlouho vaří pod zpětným chladičem (70 °C) až 2-nitrochlorbenzen zreaguje (přibližně 8 hodin). Po ochlazení se násada smíchá s 80 ml vody a 80 ml terč.-butylmethyletheru a organická fáze se oddělí. Po filtraci přes 10 g silikagelu a odpaření rozpouštědla se získá 13,95 g 4’-ch lor-2-nitrob ifenylu v čistotě 95% (podle plynové chromatografie).
Příklad 2
Do roztoku 4,7 g 2-nitrochlorbenzenu a 5,6 g 4-chlorfeny1borité kyseliny v 30 ml 1,2-dimethoxyethanu se přidá roztok 8 g uhličitanu sodného ve 30 ml vody za míchání v prostředí dusíku. Reakční směs se smíchá se 320 mg palladia na aktivním uhlí (hmotnostně 10%) a 320 mg trifenylfosfanu. Reakční směs se za míchání tak dlouho vaří pod zpětným chladičem až 2-nitrochlorbenzen zreaguje (přibližně 22 hodin). Po ochlazení se násada smíchá s 50 ml vody a 50 ml terč.-butylmethyletheru a organická fáze se oddělí. Po filtraci přes 10 g silikagelu a odpaření rozpouštědla se získá 6,7 g 4’-chlor-2-nitrobifenylu v čistotě 92,7% (podle plynové chromatografie).
Průmyslová využitelnost
Způsobu přípravy nitrobifenylénu ve vysokém výtěžku a ve velmi dobré čistě, jakožto předprodukty pro bifenylaminy, které jsou meziprodukty pro výrobu fungicidně účinných látek k ochraně rošt 1in.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY upravené na základě mezinárodního průzkumu
    Způsob přípravy nitrobifenylenu obecného vzorce kde znamená m 1 nebo 2, R atom halogenu, R’ nebo OR’, přičemž R’ znamená C-organický zbytek, který může nést za podmínek reakce inertní skupiny, přičemž n znamená O, 1, 2 nebo 3 a v případě, kdy n znamená 2 nebo 3, jsou skupiny symbolu R popřípadě různé, vyznačující se tím, že se chlornitrobenzen obecného vzorce II (II) (NO2)m kde m má shora uvedený význam, v přítomnosti zásady a palladiového katalyzátoru ze souboru zahrnujícího a) palladiový triary1fosfanový komplex s palladiem v nultém oxidačním stupni, b) sůl palladia v přítomnosti trifenylfosfanu jakožto komplexního ligandů a c) popřípadě na nosiči natažené kovové palladium v přítomnosti trifenylfosfanu jakožto komplexního ligandů nechává reagovat v rozpouštědle s fenylboritou kyselinou obecného vzorce lila nebo s jejím alkylesterem obecného vzorce IIIb // \\ (IHb) (R)n kde R1 znamená alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku, nebo s jejím anhydridem.
    mw88 88 «8 88 88 88 8 8 * 8 8888 8888
    108-8* 8 8 88 8 8 8 88 A * · ··· 8 8 8 888 · 888 8 8 88 888 8 888
    88 88 88 88 88 88
  2. 2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se t í m, že se jako chlornitrobenzen obecného vzorce II nechává reagovat 2-nitrochlorbenzen.
  3. 3. Způsob podle nároku 1,vyznačující se t í m, že se jako výchozí látka nechává reagovat fenylboritá kyselina, která je substituovaná toliko v poloze 4, jakožto fenylboritá kyselina obecného vzorce lila a 2-chlornitrobenzen jakožto chlornitrobenzen obecného vzorce II.
  4. 4. Způsob podle nároku 1 až 3, vyznačuj í cí se t í m , že se nechává reagovat fenylboritá kyselina obecného vzorce lila, mající jakožto jediný substituent v poloze 4 atom fluoru, chloru nebo methylovou skupinu.
  5. 5. Způsob podle nároku 1 až 4,vyznačuj ící se t í m, že se nechává reagovat 4-chlorfenylboritá kyselina jakožto fenylboritá kyselina obecného vzorce lila.
  6. 6. Způsob podle nároku 1 až 5, vyznačující se tím, že se jakožto palladiový katalyzátor a) používá tetrakis(trifeny1fosfan)pal ladium.
  7. 7.
    se t roku 1.
    Způsob podle nároku 1 až 5,vyznačující m, že se používá palladiový katalyzátor b) podle ná8. Způsob podle nároku 1 až 5, vyznačující se tím, že se jakožto palladiový katalyzátor c)používá kovové palladium na aktivním uhlí v přítomnosti trifenylfosfanu, jehož fenylové skupiny jsou substituovány celkem 1 až 3 sulfonátovými skupinami.
CZ19982876A 1996-03-13 1997-03-06 Způsob přípravy nitrobifenylenu CZ294102B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19609765 1996-03-13

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ287698A3 true CZ287698A3 (cs) 1999-01-13
CZ294102B6 CZ294102B6 (cs) 2004-10-13

Family

ID=7788099

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19982876A CZ294102B6 (cs) 1996-03-13 1997-03-06 Způsob přípravy nitrobifenylenu

Country Status (20)

Country Link
US (1) US6087542B1 (cs)
EP (1) EP0888261B1 (cs)
JP (1) JP3954106B2 (cs)
KR (1) KR100451878B1 (cs)
CN (1) CN1163452C (cs)
AT (1) ATE209620T1 (cs)
AU (1) AU713547B2 (cs)
BR (1) BR9708047A (cs)
CA (1) CA2248157C (cs)
CZ (1) CZ294102B6 (cs)
DE (1) DE59705550D1 (cs)
DK (1) DK0888261T3 (cs)
EA (1) EA001071B1 (cs)
ES (1) ES2169356T3 (cs)
HU (1) HU223105B1 (cs)
IL (1) IL125841A (cs)
PL (1) PL185602B1 (cs)
PT (1) PT888261E (cs)
TW (1) TW429240B (cs)
WO (1) WO1997033846A1 (cs)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4499846B2 (ja) * 1998-05-07 2010-07-07 富山化学工業株式会社 7−イソインドリン−キノロンカルボン酸誘導体の製造法並びにイソインドリン−5−ボロン酸誘導体の製造法
JP4542740B2 (ja) * 2002-07-26 2010-09-15 住友精化株式会社 (チオフェン/フェニレン)コオリゴマー類の製造方法
AR052930A1 (es) * 2005-03-02 2007-04-11 Basf Ag Procedimiento para la preparacion de bifenilos sustituidos
DE102005022362B4 (de) 2005-05-10 2016-12-15 Studiengesellschaft Kohle Mbh Verfahren zur decarboxylierenden C-C Verknüpfung von Carbonsäuren mit Kohlenstoffelektrophilen
JP4991744B2 (ja) * 2005-11-15 2012-08-01 シンジェンタ パーティシペーションズ アクチェンゲゼルシャフト ビフェニル類の製造法
AR057568A1 (es) * 2005-11-15 2007-12-05 Syngenta Participations Ag Anilinas aciladas orto-sustituidas, una composicion para controlar y proteger contra microorganismos fitopatogenos que las contiene y un procedimiento para controlar o prevenir la infestacion de plantas utiles que las emplea como principio activo
CA2636695A1 (en) 2006-06-01 2007-12-06 Basf Se Process for preparing substituted biphenyls
CN101374799B (zh) * 2006-06-01 2012-05-23 巴斯夫欧洲公司 制备取代联苯的方法
US7821647B2 (en) * 2008-02-21 2010-10-26 Corning Incorporated Apparatus and method for measuring surface topography of an object
EP2119697A1 (en) 2008-05-09 2009-11-18 Bayer CropScience AG Process for preparing substituted biphenylanilides
AU2009264385B2 (en) * 2008-06-25 2013-05-23 Basf Se Method for producing substituted biphenyls
KR20110027834A (ko) 2008-07-03 2011-03-16 바스프 에스이 아미노비페닐렌의 제조 방법
US8492558B2 (en) 2009-02-19 2013-07-23 Basf Se Method for producing 2-aminobiphenylene
JP2011256158A (ja) * 2010-05-12 2011-12-22 Tosoh Corp ビアリール化合物およびその製造方法、ならびにそのビアリール化合物を使用するカルバゾール誘導体の製造方法
CN104230719B (zh) * 2013-06-08 2016-04-13 华中师范大学 一种制备取代联苯的方法
WO2015011032A1 (de) 2013-07-23 2015-01-29 Bayer Cropscience Ag Verbessertes verfahren zur herstellung von chlorierten biphenylaniliden und biphenylanilinen
CN104478725A (zh) * 2014-11-25 2015-04-01 天津市均凯化工科技有限公司 一种制备4′-氯-2-硝基联苯的方法
CN104725303B (zh) * 2015-02-02 2017-09-08 西安近代化学研究所 一种2‑氯‑n‑(4′‑氯联苯‑2‑基)烟酰胺的合成方法
CN105732392A (zh) * 2016-03-23 2016-07-06 天津市均凯化工科技有限公司 一种制备4′-氯-2-硝基联苯的方法
CN106397208B (zh) * 2016-08-30 2019-03-12 京博农化科技股份有限公司 一种啶酰菌胺中间体2-(4-氯苯基)硝基苯的制备方法
CN106748804A (zh) * 2016-11-18 2017-05-31 浙江荣凯科技发展股份有限公司 一种啶酰菌胺中间体2‑(4‑氯苯基)苯胺合成工艺
CN109912425A (zh) * 2018-12-29 2019-06-21 京博农化科技有限公司 一种4`-氯-2-硝基联苯的制备方法
CN109553535B (zh) * 2019-01-07 2021-11-19 宁波赜军医药科技有限公司 一种一锅法制备4-氯-2’-硝基联苯的方法
CN112473748B (zh) * 2020-12-24 2021-09-17 北京交通大学 一种可控氧化的四三苯基膦钯催化剂及其制备方法和用途
CN116102390A (zh) * 2023-02-14 2023-05-12 西安凯立新材料股份有限公司 一种采用微通道连续流反应器合成联苯类化合物的方法

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TW348175B (en) * 1993-01-06 1998-12-21 Hoechst Ag Process for the preparation of biphenyl derivatives

Also Published As

Publication number Publication date
ATE209620T1 (de) 2001-12-15
WO1997033846A1 (de) 1997-09-18
EA199800811A1 (ru) 1999-02-25
BR9708047A (pt) 1999-07-27
CA2248157A1 (en) 1997-09-18
IL125841A0 (en) 1999-04-11
HUP9902419A3 (en) 2002-12-28
HU223105B1 (hu) 2004-03-29
PT888261E (pt) 2002-05-31
CN1163452C (zh) 2004-08-25
AU713547B2 (en) 1999-12-02
EP0888261B1 (de) 2001-11-28
PL185602B1 (pl) 2003-06-30
KR19990087754A (ko) 1999-12-27
US6087542B1 (en) 2000-07-11
JP2001503379A (ja) 2001-03-13
ES2169356T3 (es) 2002-07-01
PL328663A1 (en) 1999-02-15
EP0888261A1 (de) 1999-01-07
KR100451878B1 (ko) 2004-11-16
IL125841A (en) 2002-08-14
CZ294102B6 (cs) 2004-10-13
CN1213359A (zh) 1999-04-07
HUP9902419A2 (hu) 1999-11-29
EA001071B1 (ru) 2000-10-30
CA2248157C (en) 2004-10-05
DK0888261T3 (da) 2002-02-11
AU1925797A (en) 1997-10-01
JP3954106B2 (ja) 2007-08-08
DE59705550D1 (de) 2002-01-17
TW429240B (en) 2001-04-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ287698A3 (cs) Způsob přípravy nitrobifenylenu
US7772446B2 (en) Method for producing substituted biphenyls
US7709684B2 (en) Process for preparing substituted biphenyls
IL169998A (en) Preparation and use of 2-substituted-5-oxo-3-pyrazolidinecarboxylates
IL90057A (en) Preparation of n-t-a¦kyl-1,2-diacylhydrazines
KR101699304B1 (ko) 치환된 비페닐아닐라이드의 제조방법
US6362380B1 (en) Preparation of nitrobiphenyls
CA2582141C (en) Process for the preparation of pyrazoles
EP0019388B1 (en) Preparation of trifluoromethyl-substituted phenols and phenates and the preparation, from these phenols and phenates, of nitro- and trifluoromethyl-substituted diphenyl ethers
US5750766A (en) Process for the preparation of arylmalonates
US5194671A (en) Process for the preparation of β-ketocarboxylic acid esters
KR100652468B1 (ko) 2-알킬-3-하이드록시벤조산 제조방법
AU727050B2 (en) Process for preparing 1-alkyl-4- (2-chloro-3-alkoxy- 4-alkylsulfonylbenzoyl) -5-hydroxypyrazole and related compounds
US5869684A (en) Method for producing pyrazolinone compounds
US5756815A (en) Process for the preparation arylamalonates
KR100353536B1 (ko) 치환된페닐아세트산유도체의제조방법및신규한중간체
KR20080067346A (ko) 비페닐의 제조방법
RU2232754C2 (ru) Способ получения производных 1-фенилпиразолин-3-карбоновой кислоты
MXPA98007282A (en) Preparation of nitrobifen
US5959119A (en) Process for preparing 3,5-dimethylisoxazole-4-sulphonyl chloride
US5476940A (en) 3-substituted quinoline-5-carboxylic acids
IL101870A (en) Process for the preparation of 5-) 3-butrile-2,4,6-trimethylphenyl (-2-] 1) ethoxyamino (profile [3-
KR20010050256A (ko) 다양한 이종고리계를 갖는 5-리폭시게나제 억제제의 제조방법
FR2541267A1 (fr) Procede de preparation de derives du cyclopropane
KR20010075086A (ko) 방향족 유도체 및 술핀 유도체의 축합 방법

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20120306