HU220400B - Eljárás és berendezés kationcserélők semlegesítésére - Google Patents

Eljárás és berendezés kationcserélők semlegesítésére Download PDF

Info

Publication number
HU220400B
HU220400B HU9700015A HU9700015A HU220400B HU 220400 B HU220400 B HU 220400B HU 9700015 A HU9700015 A HU 9700015A HU 9700015 A HU9700015 A HU 9700015A HU 220400 B HU220400 B HU 220400B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cation exchanger
cations
process according
inactive
anionic complexes
Prior art date
Application number
HU9700015A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9700015D0 (en
HUT77579A (hu
Inventor
Horst-Otto Bertholdt
Rainer Gassen
Original Assignee
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Aktiengesellschaft
Publication of HU9700015D0 publication Critical patent/HU9700015D0/hu
Publication of HUT77579A publication Critical patent/HUT77579A/hu
Publication of HU220400B publication Critical patent/HU220400B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21FPROTECTION AGAINST X-RADIATION, GAMMA RADIATION, CORPUSCULAR RADIATION OR PARTICLE BOMBARDMENT; TREATING RADIOACTIVELY CONTAMINATED MATERIAL; DECONTAMINATION ARRANGEMENTS THEREFOR
    • G21F9/00Treating radioactively contaminated material; Decontamination arrangements therefor
    • G21F9/28Treating solids
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J49/00Regeneration or reactivation of ion-exchangers; Apparatus therefor
    • B01J49/50Regeneration or reactivation of ion-exchangers; Apparatus therefor characterised by the regeneration reagents
    • B01J49/53Regeneration or reactivation of ion-exchangers; Apparatus therefor characterised by the regeneration reagents for cationic exchangers
    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21FPROTECTION AGAINST X-RADIATION, GAMMA RADIATION, CORPUSCULAR RADIATION OR PARTICLE BOMBARDMENT; TREATING RADIOACTIVELY CONTAMINATED MATERIAL; DECONTAMINATION ARRANGEMENTS THEREFOR
    • G21F9/00Treating radioactively contaminated material; Decontamination arrangements therefor
    • G21F9/04Treating liquids
    • G21F9/06Processing
    • G21F9/12Processing by absorption; by adsorption; by ion-exchange

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • High Energy & Nuclear Physics (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Treatment Of Water By Ion Exchange (AREA)

Description

A leírás terjedelme 6 oldal (ezen belül 1 lap ábra)
HU 220 400 Bl
A találmány tárgya eljárás és berendezés kationcserélők semlegesítésére. Olyan kationcserélők semlegesítéséről van szó, amelyek radioaktív és inaktív kationokkal vannak telítve.
Kationcserélőket atomtechnikai berendezésekben sugármentesítési eljárások végrehajtásakor alkalmaznak. Ezen eljárások során a sugármentesítésnél felhalmozódó kationok visszamaradnak a kationcserélőkben. Egy hagyományos sugármentesítés után a kationcserélő radioaktív és inaktív kationokat is tartalmaz. A radioaktív kationok kobalt-60, kobalt-58, mangán-54 és/vagy króm-51. Más radioaktív kationok is előfordulhatnak azonban. Az inaktív kationok rendszerint vasés nikkelkationok.
Egy berendezés sugármentesítése után hátramarad a kimerült kationcserélő. A kationcserélőben lévő kimerült gyantát semlegesíteni kell. Ehhez eltávolítják a kationcserélő tartályból, és a végleges tároláshoz továbbkezelik. A végleges tárolási helyre való eljutásig az eljárási lépések költségesek, mivel a gyanták radioaktív anyagokat tartalmaznak.
Mivel a hagyományos sugármentesítési eljárások során nagy mennyiségű kation halmozódik fel, ezért nagy mennyiségű gyantát kell semlegesíteni és véglegesen eltárolni.
Találmányunk célja olyan eljárás kationcserélők semlegesítésére, amely garantálja, hogy a lehető legkevesebb gyanta halmozódik fel, amely radioaktív kationt tartalmaz, és amelyet ezért biztosan kell tartani egy végleges tárolási helyen.
Találmányunk további célja megfelelő berendezés kationcserélők semlegesítésére.
A feladatot a találmány értelmében az eljárás tekintetében úgy oldjuk meg, hogy azokat az inaktív kationokat, amelyek nem kétértékűek, anionos komplexekké alakítjuk, és ezeket a komplexeket kimossuk a kationcserélőbői.
A feladatot a találmány értelmében a berendezés tekintetében úgy oldjuk meg, hogy a kationcserélő össze van kötve egy komplexképző betáplálására szolgáló tápvezetékkel és egy elvezetőcsővel.
A kationcserélőt a találmány szerinti eljárással szelektíven regeneráljuk. A kationcserélőben jelen lévő radioaktív kationok ugyanis valamennyien kétértékűek, és ezért maradnak vissza a kationcserélőben. Azáltal, hogy az inaktív kationokat eltávolítjuk, a kationcserélőben lévő gyanta újból több helyet szolgáltat a kationcserélő új alkalmazására sugármentesítéshez. Ily módon újból radioaktív és inaktív kationok kerülnek a kationcserélőbe, és a második szelektív regenerálás során újból csak az inaktív kationokat távolítjuk el.
A sugármentesítési alkalmazás és a szelektív regenerálás váltakozásának az az előnye, hogy a kationcserélő addig üzemeltethető, amíg csaknem kizárólag radioaktív kationokkal van terhelve. Mivel kapacitását nem a nagy mennyiségű inaktív kationok korlátozzák, ezért több hellyel szolgál a radioaktív kationok számára, mint egyébként, és ezért nagyon hosszú időközökre használható. Egy időintervallumban előnyös módon kevés olyan gyanta halmozódik fel, amelynek végleges tárolásáról gondoskodni kell. Ennek következtében nagyon kevés végleges tárolási hely elegendő.
A kationcserélőbői kimosott anionos komplexek nem tartalmaznak radioaktív alkotórészeket. Ezért egyszerű módon semlegesíthetők. A komplexeket tartalmazó oldatot például be lehet párolni.
A sugármentesítési eljárások során mindenekelőtt inaktív kétértékű vaskationok képződhetnek. Ezeket azonban már a levegő jelen lévő, kis mennyiségű oxigénje háromértékű vaskationokká oxidálja. Ezáltal az inaktív kationok nagy részét kitevő, inaktív vaskationok nem kétértékű kationokként vannak meg, és anionos komplexszé alakítjuk őket.
A kétértékű vaskationok oxidálásának támogatása céljából használhatunk valamilyen oxidálószert, például kis mennyiségű hidrogén-peroxidot.
Az inaktív kationok anionos komplexekké való átalakítása például 20 °C feletti hőmérsékleten megy végbe. Az átalakulás különösen 60 °C és 80 °C közötti hőmérsékleten megy végbe. Az átalakulás ezen a hőmérsékleten különösen kedvezően folyik le.
A kimerült kationcserélőbe beviszünk például egy komplexképzőt, mely az inaktív kationokat anionos komplexekké alakítja.
A komplexképző csak azokat a kationokat alakítja komplexekké, amelyek nem kétértékűek. A sugármentesítési eljárás után a kationcserélőben jelenlévő kationok közül csak az aktív kationok kétértékűek. A komplexképző alkalmazásával a kationcserélőt szelektíven regeneráljuk, és ennek során csak az inaktív kationok alakulnak anionos komplexekké, míg a radioaktív kationok kötötten maradnak a kationcserélők gyantáján.
Komplexképzőként például oxálsavat alkalmazunk. Az oxálsav az inaktív kationokkal, például a háromértékű vassal oxalátkomplexet, például vas-oxalát-komplexet képez.
Komplexképzőként különösen alkalmas például egy olyan oxálsavoldat, amely több, mint 0,1 mól oxálsavat tartalmaz. Különösen az egymólos oxálsavoldat megfelelő.
Az oxálsav alkalmazásával azt az előnyt érjük el, hogy a kationcserélő a szelektív regenerálás után azonnal újból használható sugármentesítésre.
A kationcserélőben visszamaradó oxálsavmaradékok ugyanis nem zavarják a sugármentesítési eljárást. A kationcserélő költséges mosásától a szelektív regenerálás után előnyös módon eltekinthetünk.
A megfelelő oxálsav-koncentráció megválasztásának az az előnye, hogy egyrészt a kationcserélőbe táplált oxálsavmennyiség elegendő a szelektív regeneráláshoz, másrészt az oxálsavoldat betáplált térfogata hozzá van igazítva a kationcserélő befogadóképességéhez.
A kationcserélőbői kimosott anionos komplexek oxidatív úton elbonthatok. Ehhez egy utánrendelt eljárási lépésben az anionos komplexekhez hidrogén-peroxidot és/vagy ózont lehet hozzáadni. A komplexek ilyen, oxidatív elbontásakor szén-dioxid keletkezik, amely elengedhető. Ezenkívül olyan oldat keletkezik, amely inaktív kationokat tartalmaz. Az ilyen oldat nem igényel költséges semlegesítési lépéseket.
HU 220 400 BI
A találmány szerinti eljárásnak különösen az az előnye, hogy az olyan kationcserélőgyanta, amely a sugármentesítés után radioaktív és inaktív kationokat tartalmaz, szelektíven regenerálható, azaz hogy a gyanta szabaddá válik az inaktív kationoktól, míg a radioaktív kationok kötötten maradnak a gyantán. Ugyanakkora gyantamennyiségen tehát előnyös módon a szelektív regenerálás révén több radioaktív kation köthető meg. Ebből következik, hogy kevesebb, radioaktív kationnal telített gyanta keletkezik, következésképpen az ilyen gyantáknak csak kis végleges tárolási helyet kell készíteni.
A találmány szerinti berendezéssel összekötött tápvezetéken a sugármentesítési alkalmazás befejezése után a kationcserélő szelektív regenerálásához egy komplexképzőt táplálunk be. Az inaktív kationoknak a kationcserélőben ezután képződött anionos komplexei az elvezetőcsövön távoznak, mert a kationcserélő nem tud anionokat visszatartani. A kationcserélőben ezáltal újból hely keletkezik kationok befogadására egy második sugármentesítési alkalmazás alatt.
A kationcserélő elvezetőcsöve össze van kötve például egy dúsítóberendezéssel, amelybe egy az oxidálószer bevezetésére szolgáló vezeték torkollik. Ebben a dúsítóberendezésben elbonthatok a komplexek. Ekkor szén-dioxid keletkezik, amelyet elvezetünk, valamint inaktív kationok oldatban, amely egyszerű eszközökkel semlegesíthető.
A kationcserélő például egy végleges tárolásra alkalmas tartályban van elhelyezve. Ennek az az előnye, hogy amikor a kationcserélő teljesen telítődött radioaktív kationokkal, akkor az egész kationcserélő véglegesen egy tárolóba helyezhető. A kationcserélő telített gyantájával a közvetlen érintkezés előnyös módon elkerülhető. Nincs szükség a gyantának a kationcserélőbői való kivételére.
A találmány szerinti berendezésnek, csakúgy mint a találmány szerinti eljárásnak, az az előnye, hogy a kationcserélő gyantájának csak kis végtároló kapacitásra van szüksége.
Találmányunkat annak példaképpeni kiviteli alakja kapcsán ismertetjük részletesebben, ábránk segítségével.
Az ábrán egy mentesítendő 1 rendszer látható, amely például egy atomerőmű primer köre lehet. A sugármentesítéshez egy korábban betáplált sugármentesítő oldatot átvezetünk a 2 mentesítő körön, amelybe be van kötve a 3 kationcserélő. A 3 kationcserélő a radioaktív és az inaktív kationokat is visszatartja.
A 3 kationcserélő semlegesítéséhez a kationcserélőt leválasztjuk a 2 mentesítő körről. Ezután a 4 tápvezetéken át az 5 komplexképző tartályból komplexképzőt táplálunk a 3 kationcserélőbe. Ez a komplexképző az inaktív kationokat anionos komplexekké alakítja, amelyek ezután elhagyják a 3 kationcserélőt.
A komplexeket tartalmazó oldat a 3 kationcserélő 6 elvezetőcsövén át a 7 dúsítóberendezésbe kerül. A komplexek dúsításához a 8 vezetéken át oxidálószert táplálunk a 9 oxidálószer-tartályból a 7 dúsítóberendezésbe. A 7 dúsítóberendezéstől két elvezetőcső indul ki. A 10 elvezetőcsövön radioaktív anyagokat nem tartalmazó oldat, all elvezetőcsövön gáz, például széndioxid távozik.
Miután egy sugármentesítési folyamat és a 3 kationcserélő szelektív regenerálása egyszer vagy többször váltotta egymást, a 3 kationcserélő gyantája csaknem kizárólag radioaktív kationokat tartalmaz. A gyantát tehát optimálisan használtuk radioaktív kationok eltávolítására. A gyanta ezután véglegesen eltárolható. A gyanta optimális kihasználása révén a gyantának nagyon kis végső tárolási helyre van szüksége.
A 3 kationcserélő már rendeltetésszerű üzemben egy végső tárolásra alkalmas 12 tartályban lehet elhelyezve. Felesleges a telített gyanta áttöltése különleges végtároló tartályba. Inkább az egész 3 kationcserélőt visszük végleges tárolóba, és új 3 kationcserélővei pótoljuk. Az emberek így nem kerülnek érintkezésbe a telített gyantával.

Claims (15)

1. Eljárás kationcserélő (3) semlegesítésére, amely radioaktív és inaktív kationokkal van telítve, azzal jellemezve, hogy azokat az inaktív kationokat, amelyek nem kétértékűek, anionos komplexekké alakítjuk, és ezeket a komplexeket kimossuk a kationcserélőbői (3).
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kétértékű vaskationokat háromértékű vaskationokká oxidáljuk, és a háromértékű vaskationokat anionos komplexekké alakítjuk.
3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kétértékű vaskationok oxidálására egy oxidálószert alkalmazunk.
4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oxidálószerként kis mennyiségű hidrogén-peroxidot alkalmazunk.
5. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az inaktív kationokat 20 °C feletti hőmérsékleten alakítjuk anionos komplexekké.
6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az inaktív kationokat 60 °C és 80 °C közötti hőmérsékleten alakítjuk anionos komplexekké.
7. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a telített kationcserélőbe (3) egy komplexképzőt viszünk be, amely az inaktív kationokat anionos komplexekké alakítja.
8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy komplexképzőként oxálsavat viszünk a telített kationcserélőbe (3).
9. A 8. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy komplexképzőként egy olyan oldatot viszünk be, amely több mint 0,1 mól oxálsavat tartalmaz.
10. A 9. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy komplexképzőként egymólos oxálsavoldatot viszünk be.
11. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kationcserélőbői (3) kimosott anionos komplexeket oxidatív úton elbontjuk.
HU 220 400 Β1
12. A 11. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az anionos komplexekhez hidrogén-peroxidot és/vagy ózont adunk hozzá, miáltal az anionos komplexek oxidatív úton elbomlanak.
13. Berendezés kationcserélő (3) semlegesítésére, 5 azzal jellemezve, hogy a kationcserélő (3) össze van kötve egy komplexképző betáplálására szolgáló tápvezetékkel (4) és egy elvezetőcsővel (6).
14. A 13. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az elvezetócső (6) össze van kötve egy dúsítóberendezéssel (7), amelybe egy, az oxidálószer bevezetésére szolgáló vezeték (8) torkollik.
15. A 13. vagy a 14. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kationcserélő (3) egy végső tárolásra alkalmas tartályban (12) van elhelyezve.
HU9700015A 1994-07-04 1995-06-21 Eljárás és berendezés kationcserélők semlegesítésére HU220400B (hu)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4423398A DE4423398A1 (de) 1994-07-04 1994-07-04 Verfahren und Einrichtung zum Entsorgen eines Kationenaustauschers
PCT/DE1995/000802 WO1996001478A1 (de) 1994-07-04 1995-06-21 Verfahren und einrichtung zum entsorgen eines kationenaustauschers

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9700015D0 HU9700015D0 (en) 1997-02-28
HUT77579A HUT77579A (hu) 1998-06-29
HU220400B true HU220400B (hu) 2002-01-28

Family

ID=6522212

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9700015A HU220400B (hu) 1994-07-04 1995-06-21 Eljárás és berendezés kationcserélők semlegesítésére

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5835865A (hu)
EP (1) EP0769191B1 (hu)
JP (1) JP3124555B2 (hu)
CA (1) CA2194293C (hu)
DE (2) DE4423398A1 (hu)
ES (1) ES2123256T3 (hu)
FI (1) FI114250B (hu)
HU (1) HU220400B (hu)
SK (1) SK281355B6 (hu)
WO (1) WO1996001478A1 (hu)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19818772C2 (de) * 1998-04-27 2000-05-31 Siemens Ag Verfahren zum Abbau der Radioaktivität eines Metallteiles
KR20010080404A (ko) * 1998-11-10 2001-08-22 칼 하인쯔 호르닝어 금속 양이온을 처리하기 위한 방법
US6711620B1 (en) * 1999-04-14 2004-03-23 Matsushita Electric Industrial Co. Event control device and digital broadcasting system
JP2003098294A (ja) * 2001-09-27 2003-04-03 Hitachi Ltd オゾンを用いた除染方法及びその装置
US20100229271A1 (en) 2007-10-12 2010-09-16 Marissen Roelof R Helmet containing polyethylene fibers
US8916090B2 (en) 2011-07-07 2014-12-23 Karl Storz Imaging, Inc. Endoscopic camera component manufacturing method
JP5489124B2 (ja) * 2011-08-23 2014-05-14 日立Geニュークリア・エナジー株式会社 原子力発電所の廃樹脂処理方法及び処理システム
EP2819125B1 (en) 2013-06-21 2018-08-08 Hitachi-GE Nuclear Energy, Ltd. Radioactive organic waste treatment method and system
JP6439242B2 (ja) * 2013-10-24 2018-12-19 栗田工業株式会社 放射性廃イオン交換樹脂の除染方法および除染装置
EP3065139B1 (en) 2013-10-24 2021-01-06 Kurita Water Industries Ltd. Method and apparatus for electrodeposition of radioactice co-60 and fe, and method and apparatus for decontamination of radioactive waste ion exchange resin
CN107004450B (zh) 2014-11-19 2019-05-21 法玛通有限公司 用于从用后的树脂材料中回收放射性核素的方法和装置
CN109727697B (zh) * 2017-10-31 2024-04-09 中核核电运行管理有限公司 一种高放射性废物接收装置

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2694681A (en) * 1952-03-07 1954-11-16 Univ Idaho Res Foundation Inc Recycling the complexing agent in the separation of ions by ion exchange
US3262883A (en) * 1962-11-13 1966-07-26 Rohm & Haas Defouling ion exchange resins by the removal of iron oxides therefrom
DE1257692B (de) * 1964-02-25 1967-12-28 Joh A Benckiss G M B H Chem Fa Regenerieren von Gemischen stark und schwach saurer Ionenaustauscher
US3340200A (en) * 1964-09-15 1967-09-05 Stone & Webster Eng Corp Removal and disposal of radioactive contaminants in mixed ion exchange resins with alkali metal halide
US3454503A (en) * 1967-07-19 1969-07-08 Shell Oil Co Process for regenerating cation exchange resins
US3732191A (en) * 1972-02-07 1973-05-08 Goodrich Co B F Polythiol vulcanization of epihalohydrin elastomers
US3887498A (en) * 1973-03-12 1975-06-03 Morton Norwich Products Inc Method for regeneration of cation exchange resins and for removal of iron deposits therefrom
DE2358688C3 (de) * 1973-11-24 1979-02-22 Kernforschungszentrum Karlsruhe Gmbh, 7500 Karlsruhe Verfahren zur Erhöhung der Lebensdauer von organischen Extraktionsmitteln
DE2607292C2 (de) * 1976-02-23 1985-08-29 Kraftwerk Union AG, 4330 Mülheim Verfahren zur Befreiung von im Kernreaktorbetrieb verbrauchten Ionenaustauscherharzen von radioaktiven Korrosionsprodukten
FR2361724A1 (fr) * 1976-08-12 1978-03-10 Commissariat Energie Atomique Procede de stockage de resines echangeuses d'ions contaminees
US4235713A (en) * 1978-06-06 1980-11-25 Redondo Abad Angel Luis Process for the elimination of accumulated iron in organic phases of fluid-fluid extraction that contain di-2-ethyl-hexyl phosphoric acid
US4156646A (en) * 1978-06-16 1979-05-29 The United States Of America As Represented By The United States Department Of Energy Removal of plutonium and americium from alkaline waste solutions
DE2934863A1 (de) * 1979-08-29 1981-04-09 Tetra Werke Dr.Rer.Nat. Ulrich Baensch Gmbh, 4520 Melle Verfahren zur regenerierung von ionenaustauschern
SE420249B (sv) * 1980-01-31 1981-09-21 Asea Atom Ab Sett for behandling av en i en reningskrets i en kernreaktoranleggning anvend organisk jonbytarmassa
DE3007716A1 (de) * 1980-02-29 1981-09-10 Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk AG, 4300 Essen Verfahren zum aufbereiten von radionuklide enthaltenden abfallfluessigkeiten aus kernkraftwerken o.dgl.
CA1199043A (en) * 1982-11-05 1986-01-07 Majesty (Her) In Right Of Canada As Represented By Atomic Energy Of Canada Limited/L'energie Atomique Du Canada Limitee Radioactive waste immobilization using ion-exchange materials which form glass-ceramics
JPS59162493A (ja) * 1983-03-07 1984-09-13 株式会社日立製作所 イオン交換樹脂に付着する鉄酸化物除去法
JPS59231493A (ja) * 1983-06-15 1984-12-26 住友金属鉱山株式会社 低レベル放射性廃液の処理方法
CS245861B1 (en) * 1984-06-01 1986-10-16 Zdenek Matejka Method of heavy metals separation from aminocarboxyl complexing substances
DE3427258A1 (de) * 1984-07-24 1986-01-30 Kraftwerk Union AG, 4330 Mülheim Einrichtung zur abtrennung und zum konditionieren von kontaminierten feststoffen
JPS6238247A (ja) * 1985-08-12 1987-02-19 Hitachi Ltd イオン交換樹脂の再生方法
GB2229312B (en) * 1989-03-14 1993-01-06 British Nuclear Fuels Plc Actinide dissolution
US5139734A (en) * 1990-11-26 1992-08-18 Westinghouse Electric Corp. Resin processing system
DE4137947C2 (de) * 1991-11-18 1996-01-11 Siemens Ag Verfahren zur Behandlung von radioaktivem Abfall

Also Published As

Publication number Publication date
DE4423398A1 (de) 1996-01-11
FI114250B (fi) 2004-09-15
JPH10502450A (ja) 1998-03-03
EP0769191A1 (de) 1997-04-23
HU9700015D0 (en) 1997-02-28
EP0769191B1 (de) 1998-09-23
ES2123256T3 (es) 1999-01-01
CA2194293A1 (en) 1996-01-18
HUT77579A (hu) 1998-06-29
SK797A3 (en) 1997-08-06
DE59503719D1 (de) 1998-10-29
CA2194293C (en) 2002-01-29
WO1996001478A1 (de) 1996-01-18
US5835865A (en) 1998-11-10
FI970040A0 (fi) 1997-01-03
SK281355B6 (sk) 2001-02-12
JP3124555B2 (ja) 2001-01-15
FI970040A (fi) 1997-01-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU220400B (hu) Eljárás és berendezés kationcserélők semlegesítésére
EP1054413B1 (en) Method of chemically decontaminating components of radioactive material handling facility and system for carrying out the same
KR102122163B1 (ko) 핵 시설의 금속면을 제염하기 위한 방법
HU220399B (hu) Eljárás és berendezés szerves savat tartalmazó oldat ártalmatlanítására
JP4224631B2 (ja) 放射性有機廃棄物の処理方法および処理装置
US8591663B2 (en) Corrosion product chemical dissolution process
JPH1199394A (ja) 水中の有機物除去方法
US5958247A (en) Method for disposing of a solution containing an organic acid
JP3105384B2 (ja) シュウ酸含有水溶液の処理方法と放射性クラッド除染処理装置及び除染方法
KR20210099549A (ko) 이온 교환 수지 컨디셔닝 방법 및 이러한 방법을 수행하기 위한 장치
JP2687222B2 (ja) 排ガス処理方法
TWI714732B (zh) 用於處理使金屬表面去汙所產生之廢水的方法、廢水處理裝置及廢水處理裝置之用途
KR102584746B1 (ko) 초임계 이산화탄소와 오존을 이용한 활성탄 재생장치
KR100338358B1 (ko) 역삼투막과 유브이/과산화수소 광산화법을 이용한 방사성 세탁폐액 처리방법 및 장치
JP2002365397A (ja) 放射性部材の除染方法
JP4218140B2 (ja) Toc除去装置
JP2002357695A (ja) 除染方法および装置
JP3598798B2 (ja) 混床式脱塩装置の再生方法
JPS60187898A (ja) 放射性廃液の酸化分解処理法
JPS6197114A (ja) 硝酸液中の有機酸を分解する方法
JP2001205274A (ja) イソプロピルアルコール含有水の処理方法及び処理装置
JPH0910779A (ja) 有機態窒素含有廃液の脱窒処理法
JPH09239379A (ja) 復水脱塩装置再生処理廃水の処理方法
JPH06201898A (ja) 化学除染廃液の処理方法

Legal Events

Date Code Title Description
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: FRAMATOME ANP GMBH, DENHU040128 61289A2FD9A

HC9A Change of name, address

Owner name: AREVA NP GMBH, DE

Free format text: FORMER OWNER(S): SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT, DE; FRAMATOME ANP GMBH, DE

HC9A Change of name, address

Owner name: AREVA NP GMBH, DE

Free format text: FORMER OWNER(S): SIEMENS AKTIENGESELLSCHAFT, DE; AREVA NP GMBH, DE; FRAMATOME ANP GMBH, DE

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees