HU216052B - Rizsföldeken alkalmazható tetrazolinon herbicidek, eljárás előállításukra, és az azokat tartalmazó készítmények, valamint eljárás alkalmazásukra - Google Patents

Rizsföldeken alkalmazható tetrazolinon herbicidek, eljárás előállításukra, és az azokat tartalmazó készítmények, valamint eljárás alkalmazásukra Download PDF

Info

Publication number
HU216052B
HU216052B HUP9400545A HU9400545A HU216052B HU 216052 B HU216052 B HU 216052B HU P9400545 A HUP9400545 A HU P9400545A HU 9400545 A HU9400545 A HU 9400545A HU 216052 B HU216052 B HU 216052B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
herbicidal
chlorine
compounds
tetrazolinone
Prior art date
Application number
HUP9400545A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9400545D0 (en
HUT66947A (en
Inventor
Toshio Goto
Seishi Ito
Shin-Ichi Narabu
Yukiyoshi Watanabe
Akihiko Yanagi
Original Assignee
Nihon Bayer Agrochem K.K.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nihon Bayer Agrochem K.K. filed Critical Nihon Bayer Agrochem K.K.
Publication of HU9400545D0 publication Critical patent/HU9400545D0/hu
Publication of HUT66947A publication Critical patent/HUT66947A/hu
Publication of HU216052B publication Critical patent/HU216052B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D257/00Heterocyclic compounds containing rings having four nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
    • C07D257/02Heterocyclic compounds containing rings having four nitrogen atoms as the only ring hetero atoms not condensed with other rings
    • C07D257/04Five-membered rings
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N47/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid
    • A01N47/08Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having one or more single bonds to nitrogen atoms
    • A01N47/28Ureas or thioureas containing the groups >N—CO—N< or >N—CS—N<
    • A01N47/38Ureas or thioureas containing the groups >N—CO—N< or >N—CS—N< containing the group >N—CO—N< where at least one nitrogen atom is part of a heterocyclic ring; Thio analogues thereof

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

A találmány új (I) általánős képletű vegyületekre vőnatkőzik, aképletben X klóratőm, Y hidrőgénatőm, klóratőm vagy metilcsőpőrt, R1etilcsőpőrt vagy n-prőpil-csőpőrt, és R2 ciklőpentilcsőpőrt vagyciklőhexilcsőpőrt, azzal a megkötéssel, hőgy az R1 és R2 csőpőrtők szénatőmszáma összesen7 vagy 8, amelyek rizsföldeken herbicid szerként alkalmazhatók. ŕ

Description

A jelen találmány új tetrazolinonokra, a vegyületek előállítására, és azok elsősorban rizsföldeken való alkalmazására vonatkozik.
Már írtak le herbicid tulajdonságú tetrazolinonszármazékokat (lásd a 4956469, 5 003 075 és az 5 019 152 számú USA-beli szabadalmi leírásokat, vagy a megfelelő EP-A-146279 és EP-A-202 929 számú európai szabadalmi iratokat).
Kutatásaink során kiemelkedő herbicid hatású új (I) általános képletű vegyületeket találunk - a képletben X klóratom,
Y hidrogénatom, klóratom vagy metilcsoport,
R1 etilcsoport vagy n-propil-csoport, és
R2 ciklopentilcsoport vagy ciklohexilcsoport, azzal a megkötéssel, hogy az R1 és R2 csoportok szénatomszáma összesen 7 vagy 8.
Az (I) általános képletű vegyületeket úgy állíthatjuk elő, hogy egy (II) általános képletű vegyületet, a képletben X és Y jelentése a fenti, egy (III) általános képletű vegyülettel, a képletben R1 és R2 jelentése a fenti, és hal kilépőcsoport, például klóratom, brómatom, vagy hasonló, közömbös oldószer, és ha szükséges, savmegkötő jelenlétében reagáltatunk.
Az új (I) általános képletű tetrazolinonok erőteljes herbicid tulajdonságot mutatnak, különösen rizsföldi gyomokkal szemben.
Noha a találmány szerinti (I) általános képletű vegyületek a fentebb említett amerikai egyesült államokbeli szabadalmak és európai szabadalmi bejelentések általános körébe esnek, az (I) általános képletű vegyületeket ezekben a dokumentumokban konkrétan nem ismertették.
Meglepő módon az (I) általános képletű vegyületek lényegesen nagyobb herbicid hatást fejtenek ki a rizsföldi gyomokkal szemben, mint a fenti dokumentumokban leírtak.
A jelen találmány szerinti (I) általános képletű vegyületek közül előnyösek azok, amelyekben X klóratom,
Y hidrogénatom vagy metilcsoport,
R1 etilcsoport vagy n-propil-csoport,
R2 ciklopentil- vagy ciklohexilcsoport, azzal a megkötéssel, hogy az R1 és R2 csoportok szénatomszáma összesen 7 vagy 8.
A példákban említett vegyületek mellett még az alábbiakat emelhetjük ki:
l-(2-klór-fenil)-4-(N-ciklopentil-N-etil-karbamoil)5 (4H)-tetrazolinon,
- (2-klór-fenil)-4-[N-ciklopentil-N-(n-propil)-karbamoil]-5 (4H)-tetrazolinon, l-(2-klór-fenil)-4-(N-ciklohexil-N-etil-karbamoil)5(4H)-tetrazolinon, l-(2-klór-6-metil-fenil)-4-(N-ciklopentil-N-propilkarbamoil)-5(4H)-tetrazolinon, és l-(2-klór-6-metil-fenil)-4-(N-ciklohexil-N-etilkarbamoil)-5(4H)-tetrazolinon.
Amennyiben a fentebb említett eljárásban például l-(2-klór-fenil)-5(4H)-tetrazolinon és N-ciklohexil-Netil-karbamoil-klorid kiindulási anyagokat alkalmazunk, a reakciót az 1. reakcióvázlat szemlélteti.
Az eljárásban a (II) általános képletű kiindulási anyagokban X és Y jelentése a fenti, előnyösen a (II) általános képletű vegyületekben X és Y jelentése a fentebb előnyösként megadott.
A (II) általános képletű vegyületeket a The Journal of Organic Chemistry, 45 (21), 1980, 5130-5136 vagy a The Journal of American Chemical Society, 81 (7), 1980, 3076-3079 irodalmi helyeken leírthoz hasonló módon állíthatjuk elő.
A (II) általános képletű vegyületek közül példaként az alábbiakat említhetjük:
-(2-klór-fenil)-5 (4H)-tetrazolinon,
-(2-klór-6-metil-fenil)-5(4H)-tetrazolinon és l-(2,6-diklór-fenil)-5(4H)-tetrazolinon.
A találmány szerinti eljárásban a kiindulási anyagként használt (III) általános képletű vegyületekben R1 és R2 jelentése a fenti, előnyösek azok a vegyületek, amelyekben R1 és R2 jelentése a fentebb előnyösként megadott.
A (III) általános képletű vegyületek a szerves kémia területén jól ismertek. Speciális példaként a következő vegyületeket említhetjük:
N-ciklopentil-N-etil-karbamoil-klorid,
N-ciklopentil-N-(n-propil)-karbamoil-klorid és
N-ciklohexil-N-etil-karbamoil-klorid.
A fentebb említett eljárásban megfelelő hígítószert használhatunk, amely bármely közömbös szerves oldószer lehet.
Ilyen hígítószerek például az alifás, cikloalifás és aromás, adott esetben klórozott szénhidrogének, például a pentán, hexán, ciklohexán, petroléter, ligroin, benzol, toluol, xilol, metilén-diklorid, kloroform, széntetraklorid, 1,2-diklór-etán, klór-benzol, diklór-benzol; éterek, így a dietil-éter, metil-etil-éter, diizopropil-éter, dibutil-éter, dioxán, dimetoxi-etán (DME), tetrahidrofurán (THF), dietilénglikol-dimetil-éter (DGM); nitrilek, így az acetonitril, propionitril; savamidok, így a dimetil-formamid (DMF), dimetil-acetamid (DMA), Nmetil-pirrolidon, l,3-dimetil-2-imidazolidinon, hexametil-foszforsav-triamid (HMPA); szulfonok és szulfoxidok, így a dimetil-szufoxid (DMSO), szulfolán; és bázisok, így például a piridin.
A fentebb említett eljárást savmegkötő anyagok jelenlétében végezhetjük, amelyek közül példaként az alábbiakat emeljük ki: szervetlen bázisok, így alkálifém-hidroxidok, -karbonátok, -hidrogén-karbonátok, -alkoholátok és -hidridek, például nátrium-hidrogénkarbonát, kálium-hidrogén-karbonát, nátrium-karbonát, kálium-karbonát, lítium-hidroxid, nátrium-hidroxid, kálium-hidroxid, kalcium-hidroxid, nátrium-metoxid, kálium-metoxid, kálium-terc-butoxid, lítium-hidrid, nátrium-hidrid, kálium-hidrid; alkálifémek szervetlen amidjai, például lítium-amid, nátrium-amid, kálium-amid; szerves bázisok, többek között tercier aminok, dialkilamino-anilínek és piridinek, így trietil-amin, 1,1,4-4tetrametil-etilén-diamin (TMEDA), N,N-dimetil-anilin, Ν,Ν-dietil-anilin, piridin, 4-(dimetil-amino)-piridin (DAMP), l,4-diaza-biciklo[2.2.2]oktán(DABCO), 1,8diaza-biciklo[5.4.0]undec-7-én (DBU). A fentiek mellett még szerves lítiumvegyületeket, így például metil2
HU 216 052 Β lítiumot, n-butil-lítiumot, szek-butil-lítiumot, terc-butillítiumot, fenil-lítiumot, dimetil-réz-lítiumot, lítium-diizopropil-amidot, lítium-ciklohexil-izopropil-amidot, lítium-diciklohexil-amidot, n-buil-lítium-DABCO-t, nbutil-lítium-DBU-t, n-butil-lítium-TMEDA-t is alkalmazhatunk.
A fentebb említett eljárásban a reakció-hőmérséklet lényegében széles határok között változhat. Általában a reakciót -30 °C és 200 °C közötti, előnyösen -20 °C és 130 °C közötti hőmérsékleten végezzük.
A reakciót előnyösen normál nyomáson játszatjuk le, noha nagyobb vagy kisebb nyomáson is dolgozhatunk.
A fentebb említett eljárás megvalósításakor például a (III) általános képletű vegyület 1,0-1,2 mólját hígítószerben, például acetonitrilben, például a (II) általános képletű vegyület 1 móljával 1-1,2 mól savmegkötő szer jelenlétében reagáltatjuk a kívánt vegyület előállítására.
A jelen találmány szerinti (I) általános képletű vegyületeket herbicidként alkalmazhatjuk rizsfoldi gyomok irtására.
Azt találtuk továbbá, hogy különösen nagy herbicid hatást érhetünk el kevert herbicid készítményekkel, amelyek hatóanyagként a jelen találmány szerinti (I) általános képletű vegyületet legalább egy, herbicid hatású szulfonamiddal, herbicid hatású pirazollal, herbicid hatású propion-aniliddel, herbicid hatású triazinnal, herbicid hatású karbamáttal, herbicid hatású difeniléterrel és herbicid hatású savamiddal együtt tartalmazzák.
Meglepő módon a kevert herbicid készítmények magasabb herbicid hatást fejtenek ki, mint az egyes herbicid komponensek hatásának össze, és ennek eredményeként az egyes hatásos vegyületek koncentrációja lényegesen csökkenthető a gyomirtás végzésekor, ugyanakkor széles herbicid spektrumot kaphatunk.
Ezenfelül a jelen találmány szerinti herbicid készítményekről megállapítottuk, hogy az alkalmazási időt például a rizsültetvényeken meghosszabbítják, és kitűnő herbicid hatást fejtenek ki a gyom kikelésének korai állapotától a gyom növekedési állapotáig, hosszabb ideig tartó hatással és kiváló maradék hatással, valamint a rizsnövényre gyakorolt fitotoxicitásmentes kiváló herbicid hatással.
A kevert herbicid készítményekhez használható herbicid szulfonamidok közül példaként az alábbiakat említjük:
N-(2-bifenilil-szulfonil)-N’-(4,6-dimetoxi-l,3,5triazin-2-il)-karbamid;
etil-5-[3-(4,6-dimetoxi-pirimidin-2-il)-ureido-szulfonilj-1 -metil-pirazol-4-karboxilát;
metil-2-[3-(4,6-dimetoxi-pirimidin-2-il)-ureidoszulfonil-metilj-benzoát;
3-(4,6-dimetoxi-l,3,5-triazin-2-il)-l-[2-(2-metoxietoxi)-fenil-szulfonil]-karbamid;
N-(2-klór-imidazolo[ 1,2-a]piridin-3-il-szulfonil)N’-(4,6-dimetoxi-2-pirimidil]-karbamid;
N’-(4,6-dimetoxi-pirimidin-2-il)-N”-(4-metil-fenilszulfonil-amino)-N ” ’ - [4-(etoxi-karbonil)-1 -metil-pirazol-5-il-szulfonil]-guanidin; és
N-[2-(ciklopropil-karbonil)-fenil-szulfamoil]-N’(4,6-dimetoxi-piridin-2-il)-karbamid.
A fentebb említett vegyületek is jól ismertek (lásd például a 481/1984 számú japán szabadalmi leírás és a 112379/1982,56452/1982, 122488/1984, 38091/1989 és a 70475/1989 számon közzétett japán szabadalmi bejelentéseket).
Az alkalmazható herbicid hatású pirazolok közül például az alábbiakat említhetjük:
4- (2,4-diklór-benzoil)-l,3-dimetil-pirazol-5-il-p-toluolszulfonát,
2-[4-(2,4-diklór-benzoil)-1,3-dimetil-pirazol-5-il]acetofenon, és
2-(4-(2,4-diklór-m-toluoil)-1,3-dimetil-pirazol-5-iIoxi]-4-metil-acetofenon.
A felhasználható propionilanilidek közül a
2-(P-naftil-oxi)-propionanilidet és az (RS)-2-(2,4-diklór-m-tolil-oxi)-propionanilidet emelhetjük ki.
Az alkalmazható triazinok közül például az alábbiakat említjük:
2.4- bisz(etil-amino)-6-(metil-amino)-1,3,5-triazin és
2-(etil-amino)-4-(l,2-dimetil-propil-amino)-6-(metil-tio)-1,3,5-triazin.
A herbicid karbamátok közül, amelyek szintén alkalmazhatók, példaként említjük a következőket:
5- (p-klór-benzil)-dietil-tiokarbamát,
S-( 1 -metil-1 -fenil-etil)-piperidin-1 -karbotioát és
S-benzil-1,2-dimetil-propil(etil)-tiokarbamát.
A felhasználható herbicid hatású difenil-éterek közül példaként említjük a következőket:
2,4,6-triklór-fenil-4’-nitro-fenil-éter és
2.4- diklór-fenil-3’-metoxi-4’-nitro-fenil-éter.
Az alkalmazható herbicid savamidok közül példaként az (RS)-2-bróm-N-(a,a-dimetil-benzil)-3,3-dimetilbutil-amidot emeljük ki.
A fentebb említett vegyületek herbicid hatású vegyületekként ismertek, ezek a The British Crop Protect Council által 1991 -ben megj elentetett „Pesticid Manual”ben találhatók meg.
A hatóanyagok keverési aránya a kevert herbicid készítményekben aránylag széles tartományban változhat.
Általában egy tömegrész (I) általános képletű vegyületre számítva 0,01-2 tömegrész, előnyösen 0,05-1 tömegrész herbicid hatású szulfonamidot; 2,5-35 tömegrész, előnyösen 3-15 tömegrész herbicid hatású pirazolt; 0,6-50 tömegrész, előnyösen 2,0-28 tömegrész propionanilidet; 0,06-10 tömegrész, előnyösen 0,15-6 tömegrész herbicid hatású triazint; 3-15 tömegrész, előnyösen 5-10 tömegrész herbicid hatású karbamátot; 5-35 tömegrész, előnyösen 7-15 tömegrész herbicid hatású difenil-étert; és 3,5-25 tömegrész, előnyösen 4,0-10 tömegrész herbicid hatású savamidot alkalmazunk.
A kevert készítmények erős herbicid hatást mutatnak, ezért a fentebb említett készítményeket herbicid készítményként, előnyösen különösen rizsföldeken szelektív herbicidként alkalmazzuk.
HU 216 052 Β
A jelen találmány szerinti herbicid készítményeket például az alábbi rizsföldi gyomok esetében használjuk:
kétszikű nemzetségek: Polygonum, Rorippa, Rotala, Lindemia, Bidens, Dopatrium, Eclipta, Elatine, Gratiola, Ludwigia, Oenanthe, Ranunculus, Deinostema;
egyszikű nemzetségek: Echinochloa, Panicum, Poa, Cyperus, Monochoria, Fimbristylis, Sagittaria, Eleocharis, Scirpus, Alisma, Aneilema, Blyxa, Eriocaulon, Potamogeton.
A jelen találmány szerinti herbicid készítményeket különösen a következő rizsföldi gyomok esetében alkalmazhatjuk a rizsfoldeken:
kétszikűek:
Rotala indica Koehne
Lindemia Procumbens Philcox
Ludwigia prostrata Roxburgh
Potamogeton distinctus A. Benn
Elatine triandra Schk
Oenanthe javanica egyszikűek:
Echinochloa oryzicola vasing
Monochoria vaginalis Presl
Eleocharis acicularis L.
Eleocharis Kuroguwai Ohwi
Cyperus difformis L.
Cyperus serotinus Rottboel
Sagittaria pygmaea Miq
Alisma canaliculatum A. Br. et Bouche
Scirpus juncoides Roxburgh
A találmány szerinti herbicid készítmények alkalmazása azonban nincs a fentebb említett gyomokra korlátozva, hanem hasonlóképpen más, rizsföldeken előforduló mélyföldi gyomok esetében is használhatók.
A jelen találmány szerinti herbicid készítményekből bármilyen hagyományos formált alak készíthető. Ezekre példaként a folyékony szert, emulziót, hidratált szert, szuszpenziót, port, oldható port, granulátumot, szuszpendálható emulziókoncentrátumot és a polimer anyagba foglalt mikrokapszulákat említhetjük.
A készítmények jól ismert eljárásokkal állíthatók elő. Például a hatóanyagot hígítószerrel, így folyékony és/vagy szilárd hígítószerrel, és szükséges esetben felületaktív anyaggal, nevezetesen emulgeálószerrel és/vagy diszpergálószerrel, és/vagy habosítószerrel keverhetjük.
Amikor vizet használunk hígítószerként, kisegítő oldószerként szerves oldószert is alkalmazhatunk. Folyékony hígítószerek lehetnek például aromás szénhidrogének (így többek között a xilol, toluol vagy alkilnaftalinok), klórozott aromás vagy klórozott alifás szénhidrogének (így többek között a klór-benzolok, etilén-kloridok vagy metilén-diklorid), alifás szénhidrogének [így többek között a ciklohexán vagy paraffinok (például ásványolaj-frakciók, ásványi vagy növényi olajok)], alkoholok (többek között a butanol, glikol, és ezek éterei és észterei), ketonok (így többek között az aceton, metil-etil-keton, metil-izobutil-keton vagy ciklohexanon), erősen poláros oldószerek (többek között a dimetil-formamid és dimetil-szulfoxid), és a víz.
Szilárd hígítóanyagok közül az ammóniumsókat és természetes ásványokat (többek között a kaolint, agyagot, talkumot, krétát, kvarcot, attapulgitot, montmorillonitot vagy diatómafoldet) és szintetikus ásványokat (többek között a nagy diszperzitású kovasavat, alumínium-oxidot, szilikátokat) említhetjük. A granulátumok esetében szilárd hordozóként még a porított és őrölt kőzetek (többek között a kaiéit, márvány, horzsakő, habkő, dolomit), szerves vagy szervetlen porok szintetikus szemcséi, és szerves anyagok finom részecskéi (így a fűrészpor, kókuszdióhéj, kukoricatorzsa, dohánykocsány) jöhetnek számításba.
Emulgeálószerként és/vagy habosítószerként nemionos és anionos emulgeálószereket, például poli(oxietilénj-zsírsav-észtereket, poli(oxi-etilén)-zsíralkoholésztereket, például alkil-aril-poliglikol-étereket, alkilszulfonátokat, alkil-szulfátokat, aril-szulfonátokat, valamint albuminhidrolizátumokat használhatunk.
Diszpergeálószerként például a lignin-szulfit-szennylúg és a metil-cellulóz megfelelő.
Tapadást és ragadást elősegítő szereket is használhatunk a por alakú, granulátum, jambo- vagy emulziókészítményekben, ezek közül példaként a karboxi-metil-cellulózt, természetes és szintetikus polimereket (többek között az arabmézgát, poli(vinil-alkohol)-t és poli(vinil-acetát)-ot, természetes foszfatidokat (így kefalinokat és lecitineket) és a szintetikus foszfatidokat említjük. Adalékként még az ásványi és növényi olajok is alkalmazhatók.
Színezékeket is tartalmazhatnak a készítmények, ezek közül a szervetlen pigmenteket (többek között a vas-oxidot, titán-dioxidot és a berlini kéket) és a szerves színezékeket, például az alizarinfestéket, azofestéket és fémes ftalocianinszínezékeket említjük, valamint nyomnyi mennyiségben vas-, mangán-, bór-, réz-, kobalt-, molibdén- és cinksók is jelen lehetnek.
A készítmények általában 0,1 és 95 tömeg% közötti, előnyösen 0,5 és 90 tömeg% közötti mennyiségű hatóanyagot foglalnak magukban.
A gyomok irtására a herbicid hatóanyagot készítmények formájában, és az ismert herbicid hatóanyagokkal alkotott keveréket formált készítmények vagy tankkeverék alakjában használhatjuk.
A jelen találmány szerinti hatóanyagot más, jól ismert hatóanyagokkal, azaz rizsföldeken általánosan használt hatóanyagokkal, például baktericidekkel, inszekticidekkel, növénynövekedést szabályzó anyagokkal, növényt tápláló anyagokkal, talajkondicionálókkal, „safener”-rel és más herbicidekkel keverve is alkalmazhatjuk.
A jelen találmány szerinti herbicid készítményekhez előnyösen például 1 tömegrész herbicid szulfonamidot, 1-200 tömegrész, előnyösen 2-100 tömegrész safenert, például l-(a,a-dimetil-benzil)-3-(p-tolil)karbamidot adhatunk.
A jelen találmány szerinti hatóanyagok készítmény formájában vagy a készítményekből további hígítással
HU 216 052 Β kapott, például felhasználása kész oldatok, emulziók, szuszpenziók, porok, nedvesíthető porok, paszták és granulátum formájában használhatók.
A felhasználás a szokásos módon, többek között például öntözéssel, permetezéssel, porlasztással, porozással, szórással történhet.
A jelen találmány szerinti hatásos vegyületeket a növények kikelése előtt és kikelése után is alkalmazhatjuk. A hatóanyagokat a talajra is felvihetjük a növény magjainak elültetése előtt.
A jelen találmány szerinti herbicid szerekben a hatásos vegyület koncentrációja lényegében tág határok között változhat. A koncentráció tulajdonképpen a kívánt hatás természetétől függ. Általában herbicidként 0,01 és 10 kg hatóanyag/hektár, előnyösen 0,1 és 2 kg/hektár közötti mennyiséget használunk.
A kevert herbicid készítmények adagolása széles tartományban változhat, például 0,1 és 5 kg/ha, és előnyösen 0,2 és 3 kg/ha hatóanyagot tartalmazó mennyiséget alkalmazunk.
A jelen találmány szerinti hatásos vegyületek előállítását és alkalmazását mutatják be a következő példák.
Megjegyezzük, hogy a találmány terjedelme nem korlátozódik a példák műszaki tartalmára.
Szintetikus példák
1. példa l-(2-Klór-fenil)-4-(N-ciklohexil-N-etil-karbamoil)5(4H)-tetrazolinon előállítása g l-(2-klór-fenil)-5(4H)-tetrazolinont és 1,68 g kálium-karbonátot 30 ml acetonitrilben szuszpendá10 lünk, majd a szuszpenziót 15 percig visszafolyatás közben forraljuk. Hűtés után 2,31 g N-ciklohexil-N-etilkarbamoil-kloridot adunk a reakcióelegyhez, és a forralást visszafolyatás közben további 5 órán át folytatjuk. A kapott elegyet szűrjük, és a szűrletet csökkentett nyo15 máson bepároljuk. A visszamaradó anyagot oszlopon gyorsan kromatografáljuk, eluálószerként hexán és etilacetát 5:2 térfogatarányú elegyét használjuk. Ily módon 3,02 g kívánt terméket, l-(2-klór-fenil)-4-(N-ciklohexil-N-etil-karbamoil)-5(4H)-tetrazolinont különítünk el, amely 77,5-79,5 °C-on olvad.
A fenti eljárással kapható további vegyületeket az 1.
példa szerintivel együtt az 1. táblázatban foglaljuk össze.
1. táblázat (I) általános képletü vegyületek
A vegyület száma X Y Rl R2 Fizikai-kémiai adatok
1 Cl H C2H5 ciklopentil n2D°= 1,5585
2 Cl H n-C3H7 ciklopentil op. 70-73,5 °C
3 Cl H C2H5 ciklohexil op. 77,5-79,5 °C
4 Cl CHj n-CjH7 ciklopentil op. 92-93 °C
5 Cl CHj C2H5 ciklohexil op. 71-74,5 °C
6 Cl Cl c2h5 ciklohexil n2D°= 1,5432
2. példa l-(2-Klór-fenil)-5(4H)-tetrazolinon előállítása (intermedier vegyület) g 2-klór-fenil-izocianátot és 7,9 g trimetil-szililazidot elegyítünk és 8 órán át visszafolyatás közben forralunk. A trimetil-szilil-azid feleslegét csökkentett nyo- 45 máson lepároljuk, és a visszamaradó anyaghoz 40 ml metanolt adunk. Ezután az oldószert csökkentett nyomáson lepárolva a nyers termékhez jutunk, amelyet oszlopon gyorsan kromatografálunk, eluálószerként hexán és etil-acetát 2:1 térfogatarányú elegyét használjuk. Ily módon a kívánt termékként 7,0 g l-(2-klór-fenil)5(4H)-tetrazolinont kapunk, amely 124,5 és 125,5 °C közötti hőmérsékleten olvad.
3. példa
Biológiai vizsgálat
Összehasonlító vegyületek a (C-l), (C-2) és (C-3) képletü vegyületek, amelyek a nyilvánosságra hozott Sho-60-146879 (1985) számú japán szabadalmi bejelentésből ismertek.
Herbicid hatás vizsgálata mélyföldi gyomokkal szemben
A hatóanyagot tartalmazó készítmény: hordozó: 5 tömegrész aceton emulgeálószer: 1 tömegrész benzil-oxi-poliglikoléter
Az alkalmas készítmény előállításához a hatóanyagok 1 tömegrész mennyiségét a fentebb megadott mennyiségű hordozóval és a fentebb megadott emulgeálószerrel kevertük, és a kapott emulgeálható koncent50 rátumot azután vízzel a kívánt koncentrációra hígítottuk.
Vizsgálati eljárás
Vizes rizstalajt cserepekbe (1/2000 ár, 25x20x9 cm) töltöttünk, és 2,5 leveles állapotban levő (körülbelül 55 15 cm magas) rizspalántákat (faj: Nipponbare) ültettünk a cserepekbe két pontban, halmonként hármat.
Echinochloa crus-galli P. B. var. oryzoides Ohwi, Cyperus difformis L., Scirpus juncoides Roxb., Monochoria vaginalis Presl. és évelő széles levelű gyomok, 60 így Lindemia pyxidaria L., Rotala indica Koehne, Ela5
HU 216 052 Β tine triandra Schk., Ammannia multiflora Roxb., Dopatrium junceum Hamlt. és más gyomok magvait cserepekbe ültettük.
A cserepekben a földet nedvesen tartottuk. Két nappal később a cserepekben levő talajt körülbelül 2-3 cm mélységig víz alá helyeztük. A rizspalánták átültetése után öt nappal a vegyületek előre meghatározott mennyiségét a fentebb megadott módon készült emulzió formájában vittük fel pipettával a cserepekben levő víz felszínére.
A kezelést követően minden cserepet körülbelül 3 cm mélységben tartottunk víz alatt.
A kezelés után három héttel értékeltük a herbicid hatást és a fitotoxicitás mértékét; a 100% teljes pusztulást, a 0% a herbicid hatás hiányát jelenti.
Az eredmények a 2. táblázatban láthatók.
A táblázatban használt jelölések jelentése:
a: Echinochloa b: Cyperus c: Scirpus d: Monochoria e: széles levelű gyomok f: rizs oryza
2. táblázat
Vegyület A hatásos vegyület dózisa kg/ha Herbicid hatás (%) Fitotoxicitás (%)
a b c d e f
2 0,3 100 100 100 100 100 5
0,2 100 100 90 100 90 0
3 0,3 100 100 100 100 100 0
0,2 100 100 90 100 90 0
4 0,3 100 100 100 100 100 0
0,2 100 100 90 100 90 0
5 0,3 100 100 100 100 100 0
0,2 100 100 90 100 80 0
Összehasonlító példák
C-l 0,3 90 100 80 90 60 15
0,2 80 90 70 80 50 10
C-2 0,3 90 100 70 90 40 10
0,2 60 90 40 60 30 5
C-3 0,3 80 100 70 80 40 15
0,2 60 80 40 50 30 10
4. példa
Biológiai vizsgálat
A találmány szerinti herbicid készítmények mélyföldi gyomokra kifejtett herbicid hatásának vizsgálata
Üvegházban, vizes rizstalajt töltöttünk cserepekbe (1/2000 ár, 25x20x9 cm), és 2,5 leveles állapotú, cm magas rizspalántákat (cv. Nipponbare) ültettünk a cserepekbe két pontban, halmonként hármat.
Ezután a Sagittaria pygmaea Miq gumókat és Eleocharis acicularis kis darabjait, valamint az Echinochloa orizicola vasing, Cyperus difformis L., Monochoria 50 vaginalis Presl gyomok és a széles levelűek közül a Lindemia pyxidaria, Rotala indica Koehne, Elatine orientalis Makino, Ammannia multiflora Roxburg, Dopatrium junceum Hamilton, sás, Scirpus juncoides és Roxburgh gyomok magjait helyeztük a megfelelő cser- 55 pekbe, majd a cserepeket körülbelül 2-3 cm-es vízréteggel fedtük.
Öt nappal a rizspalánták átültetése után a hatóanyagok előre meghatározott mennyiségét a fentebb említett módon készített emulzió formájában a cserepek vízfelü- 60 letére vittük fel. Ezután a cserepekben a víz mélységét körülbelül 3 cm-es értéken tartottuk.
A hatóanyag felvitelétől számított három hét eltelte után a herbicid hatás és a fitotoxicitás mértékét olyan értékelési rendszert követve határoztuk meg, amelyben
100% a teljes pusztulást és a 0% a herbicid hatás hiányát jelenti.
Az eredményeket a 3. táblázatban foglaljuk össze.
A 3. táblázatban az A, B, C, D, E, F és G a vizsgált herbicid kompozíciókban a következő hatóanyagot jelenti :
A: metil-2-[3-(4,6-dimetoxi-pirimidin-2-il)-ureidoszulfonil-metil-benzoát,
B: etil-5-[3-(4,6-dimetoxi-pirimidin-2-il)-ureidoszulfonil]-1 -metil-pirazol-4-karboxilát,
C: N-(2-klór-imidazolo[l ,2-a]piridin-3-il-szulfonil)-N’-(4,6-dimetoxi-2-pirimidil)-karbamid,
D: 4-(2,4-diklór-benzoil)-l ,3-dimetil-5-pirazolil-ptoluolszulfonát,
E: 2- (p-naftil-oxi)-propionanilid,
HU 216 052 Β
F: 2-(etil-amino)-4-( 1,2-dimetil-propil-amino)-6(metil-tio)-1,3,5 -triazin,
G: S-(p-klór-benzil)-dietil-tiokarbamát.
A 3. táblázatban alkalmazott további jelölések jelentései : 5 a: Echinochloa b: Cyperus c: Monochoria d: széles levelű gyomok e: Scirpus f: Sagittaria g: Eleocharis acicularis
3. táblázat
A vizsgált vegyület A hatóanyag dózisa (kg/ha) Herbicid hatás (%) Fitotoxicitás (%)
1+B 0,10+0,021 100 100 100 100 100 100 - 0
2+A 0,10+0,075 100 100 100 100 100 100 - 0
3+B 0,10+0,021 100 100 100 100 100 100 - 0
4+A 0,10+0,075 100 100 100 100 100 100 - 0
4+B 0,10+0,021 100 100 100 100 100 100 - 0
4+C 0,10+0,09 100 100 100 100 100 100 - 0
3+D 0,10+1,8 100 100 100 100 100 100 - 0
5+E 0,10+2,1 100 100 100 100 100 100 - 0
4+F 0,10+0,33 100 100 100 100 - - 100 0
4+G(l*) 0,10+1,5 100 - - - - - - 0
1 0,10 80 100 80 80 60 0 - 0
2 0,10 70 100 80 90 70 0 - 0
3 0,10 80 100 80 90 70 0 - 0
4 0,10 80 100 80 90 70 0 - 0
5 0,10 70 100 80 90 70 0 - 0
4(*2) 0,10 80 - - - - - - 0
A 0,075 40 100 100 100 100 100 - 0
B 0,021 50 100 100 100 100 100 - 0
C 0,09 50 100 100 100 100 100 - 0
D L8 60 100 100 80 60 100 - 0
E 2,0 60 100 100 100 100 100 - 0
F 0,33 40 100 100 100 - - 80 0
G(*3) 1,5 80 - - - - - - 0
A 3. táblázatban a (* 1) jellel jelzett készítmény 48 napon át, míg a 4., (*2) jellel ellátott vegyület 40 napig, és a G, (*3) jellel ellátott vegyület 25 napig gátolta meg az Echinochloa kikelését.
7. formálási példa tömegrész fentebb említett 1. számú hatóanyag, 0,25 tömegrész fentebb említett A hatóanyag, 30 tömegrész bentonit, 66,75 tömegrész talkum és a 2 tömegrész ligninszulfonát keverékéhez vizet adunk, majd alapos gyúrással, granulálással és szárítással granulátumot állítunk elő.

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. (I) általános képletű tetrazolinonok, ahol a képletben
    X klóratom,
    Y hidrogénatom, klóratom vagy metilcsoport,
    R1 etilcsoport vagy n-propil-csoport, és
    R2 ciklopentil- vagy ciklohexilcsoport, azzal a megkötéssel, hogy R1 és R2 összesen 7 vagy 8 szénatomot tartalmaz. (Módosítási elsőbbsége: 1994. 07.01.)
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti olyan (I) általános képletű vegyületek, amelyekben
    X klóratom,
    Y hidrogénatom vagy metilcsoport,
    R1 etilcsoport vagy n-propil-csoport, és
    R2 ciklopentil- vagy ciklohexilcsoport, azzal a megkötéssel, hogy R1 és R2 összesen 7 vagy 8 szénatomot tartalmaz. (Módosítási elsőbbsége: 1994. 07.01.)
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti vegyületek közül az (1) képletű 1 -(2-klór-fenil)-4-(N-ciklohexil-N-etil-karbamoil)-5(4H)-tetrazolinon vagy a (2) képletű l-(2-klór6-metil-fenil)-4-[N-ciklopentil-N-(n-propil)-karbamoil]7
    HU 216 052 Β
    5(4H)-tetrazolinon. (Módosítási elsőbbsége: 1994. 07.01.)
  4. 4. Eljárás (I) általános képletű vegyületek előállítására, a képletben X klóratom,
    Y hidrogénatom, klóratom vagy metilcsoport,
    R1 etilcsoport vagy n-propil-csoport, és R2 ciklopentil-vagy ciklohexilcsoport, azzal a megkötéssel, hogy R1 és R2 összesen 7 vagy 8 szénatomot tartalmaz, azzal jellemezve, hogy egy (II) általános képletű vegyületet - a képletben X és Y jelentése a fenti - egy (III) általános képletű vegyülettel amelyben R1 és R2 jelentése a fenti, és hal kilépőcsoport, például klóratom vagy brómatom, közömbös oldószer és szükség esetén savmegkötő anyag jelenlétében reagáltatunk. (Elsőbbsége: 1993. 02. 25.)
  5. 5. Herbicid készítmények rizsföldi gyomok ellen, 5 azzal jellemezve, hogy legalább egy (I) általános képletű tetrazolinont tartalmaznak 0,1-95 tömeg% mennyiségben szokásos segédanyag(ok) mellett. (Elsőbbsége:
    1993.02. 25.)
  6. 6. Eljárás rizsföldi gyomok irtására, azzal jellemez10 ve, hogy a gyomokra vagy előfordulási helyükre készítmény formájában (I) általános képletű tetrazolinonokat viszünk fel 0,01-10 kg/ha mennyiségben. (Elsőbbsége: 1993.02.25)
HUP9400545A 1993-02-25 1994-02-24 Rizsföldeken alkalmazható tetrazolinon herbicidek, eljárás előállításukra, és az azokat tartalmazó készítmények, valamint eljárás alkalmazásukra HU216052B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP5939593 1993-02-25

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9400545D0 HU9400545D0 (en) 1994-05-30
HUT66947A HUT66947A (en) 1995-01-30
HU216052B true HU216052B (hu) 1999-04-28

Family

ID=13112059

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUP9400545A HU216052B (hu) 1993-02-25 1994-02-24 Rizsföldeken alkalmazható tetrazolinon herbicidek, eljárás előállításukra, és az azokat tartalmazó készítmények, valamint eljárás alkalmazásukra

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5362704A (hu)
EP (1) EP0612735B1 (hu)
JP (1) JP2822143B2 (hu)
KR (1) KR100289140B1 (hu)
CN (2) CN1045958C (hu)
DE (1) DE69410141T2 (hu)
ES (1) ES2115793T3 (hu)
HU (1) HU216052B (hu)
PE (1) PE11995A1 (hu)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3390499B2 (ja) * 1993-09-30 2003-03-24 バイエルクロップサイエンス株式会社 テトラゾリノン類の製造方法
JP3571751B2 (ja) * 1994-03-18 2004-09-29 バイエルクロップサイエンス株式会社 テトラゾリノン類の水田用除草剤としての利用
DE19518837A1 (de) * 1994-06-03 1995-12-07 Basf Ag Herbizide Mittel enthaltend 3-(2-Chlorphenylmethyl)-1-(1-methyl-1-phenylethyl)- und/oder 1-(1-methyl-1-phenylethyl)-3-(4-tolyl)-harnstoff sowie mindestens einen Cyclohexenonoximether
JP3694051B2 (ja) * 1994-07-12 2005-09-14 バイエルクロップサイエンス株式会社 1−ピリジルテトラゾリノン誘導体および除草剤
JPH0899975A (ja) * 1994-08-05 1996-04-16 Nippon Bayeragrochem Kk 5員複素環置換テトラゾリノン誘導体および除草剤
EP0708097A1 (en) * 1994-10-18 1996-04-24 Nihon Bayer Agrochem K.K. Herbicidally active tetrazolinones
JPH08134046A (ja) * 1994-11-11 1996-05-28 Nippon Bayeragrochem Kk テトラゾリノン誘導体および除草剤
JPH08193074A (ja) * 1994-11-18 1996-07-30 Nippon Bayeragrochem Kk 除草性1−シクロプロピルテトラゾリノン類
DE19504059A1 (de) * 1995-02-08 1996-08-14 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von substituierten N-Carbamoyl-tetrazolinonen
JPH08225547A (ja) * 1995-02-22 1996-09-03 Nippon Bayeragrochem Kk 除草性 1−シクロアルケニルテトラゾリノン類
EP0732326A1 (en) * 1995-03-13 1996-09-18 Nihon Bayer Agrochem K.K. Herbicidally active tetrazolinones
JPH08259547A (ja) * 1995-03-20 1996-10-08 Nippon Bayeragrochem Kk 除草性1−アルケニルテトラゾリノン類
JPH08259548A (ja) * 1995-03-23 1996-10-08 Nippon Bayeragrochem Kk テトラゾリノン類及び除草剤
DE19535242A1 (de) * 1995-09-22 1997-03-27 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von 1-Aryl-4-carbamoyl-tetrazolinonen
US5874586A (en) * 1995-09-22 1999-02-23 Bayer Aktiengesellschaft Process for preparing 1-aryl-4-carbamoyl-tetrazolinones
JPH09183770A (ja) * 1995-10-31 1997-07-15 Nippon Bayeragrochem Kk 1−アジン−テトラゾリノン類及び除草剤
US6017853A (en) * 1996-07-16 2000-01-25 Nihon Bayer Agrochem K.K. Herbicidal 1-substituted methyl-tetrazolinones
US5928991A (en) * 1997-01-21 1999-07-27 Bayer Aktiengesellschaft Selective herbicides based on 1-(2-chloro-phenyl)-4-(N-cyclohexyl-N-ethyl-aminocarbonyl)-1,4-dihydro-5H-tetrazol-5-one and Propanil
EP0999748B1 (en) * 1997-07-16 2003-03-26 Syngenta Limited Herbicidal compositions of tetrazolinone herbicides and antidotes therefor
WO1999007702A1 (de) 1997-08-06 1999-02-18 Basf Aktiengesellschaft Substituierte herbizide tetrazolinoncarbonsäureamide
EP1073336A1 (en) * 1998-04-15 2001-02-07 E.I. Du Pont De Nemours And Company Herbicidal mixtures
JPH11335212A (ja) * 1998-05-21 1999-12-07 Nippon Bayer Agrochem Co Ltd 水田用除草剤組成物
US6248693B1 (en) 1998-07-14 2001-06-19 Zeneca Limited Herbicidal compositions of tetrazolinone herbicides and antidotes therefor
JP2000327668A (ja) 1999-05-21 2000-11-28 Nippon Bayer Agrochem Co Ltd テトラゾリノン誘導体
DE10142336A1 (de) 2001-08-30 2003-03-20 Bayer Cropscience Ag Selektive Herbizide enthaltend ein Tetrazolinon-Derivat
WO2003079784A1 (fr) * 2002-03-27 2003-10-02 Kumiai Chemical Industry Co., Ltd. Composition herbicide et procede de desherbage mettant en oeuvre cette composition
KR20060018217A (ko) * 2003-05-23 2006-02-28 카이론 코포레이션 Mc4-r 작용제로서 구아니디노-치환된 퀴나졸리논 화합물
EP2052615A1 (de) 2007-10-24 2009-04-29 Bayer CropScience AG Herbizid-Kombination
DE102008037628A1 (de) 2008-08-14 2010-02-18 Bayer Crop Science Ag Herbizid-Kombination mit Dimethoxytriazinyl-substituierten Difluormethansulfonylaniliden
EP3159331A1 (en) 2010-05-05 2017-04-26 Infinity Pharmaceuticals, Inc. Tetrazolones as inhibitors of fatty acid synthase
BR112013004956A2 (pt) 2010-09-01 2016-08-02 Sds Biotech Corp "inibidor para crescimento de botão axilar de tabaco e método para inibir crescimento de botão axilar de tabaco".
CN103039489B (zh) * 2012-12-26 2015-04-15 山东滨农科技有限公司 一种含有四唑酰草胺和氯氟吡氧乙酸的除草组合物

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5136868A (en) * 1983-11-04 1992-08-11 Fmc Corporation Herbicidal 1-aryl-4-substituted-1,4-dihydro-5h-tetrazol-5-ones and sulfur analogs thereof
US4830661A (en) * 1983-12-09 1989-05-16 Uniroyal Chemical Company, Inc. Substituted tetrazolinones and herbicidal compositions thereof
US4826529A (en) * 1983-12-09 1989-05-02 Uniroyal Chemical Company, Inc. Substituted tetrazolinones and herbicidal compositions thereof
US5019152A (en) * 1983-12-09 1991-05-28 Uniroyal Chemical Company, Inc. Substituted tetrazolinones and their use as herbicides
US5003075A (en) * 1983-12-09 1991-03-26 Uniroyal Chemical Company, Inc. Preparation of substituted tetrazolinones
US4618365A (en) * 1983-12-09 1986-10-21 Uniroyal Chemical Company, Inc. Substituted tetrazolinones and their use as herbicides
JP3102952B2 (ja) * 1992-05-28 2000-10-23 日本バイエルアグロケム株式会社 除草性1−(3−ハロ−4−トリフルオロメチルフェニル)テトラゾリノン誘導体
JP3102953B2 (ja) * 1992-05-28 2000-10-23 日本バイエルアグロケム株式会社 1−(3,4−ジ置換フェニル)テトラゾリノン誘導体、その製造法および除草剤としての用途
JP3102954B2 (ja) * 1992-06-03 2000-10-23 日本バイエルアグロケム株式会社 除草性1−(3−ハロ−4−置換フェニル)テトラゾリノン誘導体
JP3505195B2 (ja) * 1992-07-09 2004-03-08 バイエルクロップサイエンス株式会社 テトラゾリノン類の水田用除草剤としての利用

Also Published As

Publication number Publication date
CN1093703A (zh) 1994-10-19
CN1130126C (zh) 2003-12-10
ES2115793T3 (es) 1998-07-01
DE69410141T2 (de) 1998-09-03
DE69410141D1 (de) 1998-06-18
EP0612735A1 (en) 1994-08-31
HU9400545D0 (en) 1994-05-30
CN1045958C (zh) 1999-10-27
EP0612735B1 (en) 1998-05-13
HUT66947A (en) 1995-01-30
CN1223793A (zh) 1999-07-28
KR100289140B1 (ko) 2001-05-02
US5362704A (en) 1994-11-08
JPH06306061A (ja) 1994-11-01
KR940019696A (ko) 1994-09-14
JP2822143B2 (ja) 1998-11-11
PE11995A1 (es) 1995-08-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU216052B (hu) Rizsföldeken alkalmazható tetrazolinon herbicidek, eljárás előállításukra, és az azokat tartalmazó készítmények, valamint eljárás alkalmazásukra
US5466660A (en) Tetrazolinones as herbicides for use in paddy
AU660363B2 (en) 1-(3,4-disubstituted phenyl) tetrazolinone derivatives
PT87646B (pt) Processo para a preparacao duma composicao herbicida contendo triazolinonas substituidas, e de produtos intermediarios para a sua preparacao
US4545944A (en) Herbicidally active novel substituted phenylsulfonylurea derivatives and intermediates therefor
CA2096900A1 (en) 1-(3-halo-4-trifluoromethylphenyl)tetrazolinone derivatives
US5635446A (en) Herbicidal tetrazolinones combined with other herbicides
US5652198A (en) Herbicidally active tetrazolinones
KR100435192B1 (ko) 신규한테트라졸리논
US6262275B1 (en) Herbicidal 1-substituted methyl-tetrazolinones
AU684079B2 (en) Herbicidal tetrazolinones
JPH08311048A (ja) テトラゾリノン類及びその水田用除草剤としての利用
MXPA94006343A (es) Tetrazolinonas herbicidas y composicion herbicidaque las contiene
DE3625168A1 (de) Neue 2,4-diaminopyrimidine
PT101563B (pt) Tetrazolinonas herbicidas, composicoes herbicidas que as contem e metodo para combater vegetacao indesejada
DE3412946A1 (de) 3-(2,2-tetramethylen-propyl)-1,3,5-triazin-2,4-dione
DE3607628A1 (de) 2-trifluormethyl-5-pyrimidinyloxy-phenyl- harnstoffe

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees