HU212556B - Belt tightener for safety belt system of motor vehicle - Google Patents

Belt tightener for safety belt system of motor vehicle Download PDF

Info

Publication number
HU212556B
HU212556B HU9300968A HU9300968A HU212556B HU 212556 B HU212556 B HU 212556B HU 9300968 A HU9300968 A HU 9300968A HU 9300968 A HU9300968 A HU 9300968A HU 212556 B HU212556 B HU 212556B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
belt
legs
strap
belt tensioner
actuator
Prior art date
Application number
HU9300968A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9300968D0 (en
HUT67818A (en
Inventor
Artur Foehl
Original Assignee
Trw Repa Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Trw Repa Gmbh filed Critical Trw Repa Gmbh
Publication of HU9300968D0 publication Critical patent/HU9300968D0/hu
Publication of HUT67818A publication Critical patent/HUT67818A/hu
Publication of HU212556B publication Critical patent/HU212556B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R22/00Safety belts or body harnesses in vehicles
    • B60R22/28Safety belts or body harnesses in vehicles incorporating energy-absorbing devices
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R22/00Safety belts or body harnesses in vehicles
    • B60R22/18Anchoring devices
    • B60R22/195Anchoring devices with means to tension the belt in an emergency, e.g. means of the through-anchor or splitted reel type
    • B60R22/1951Anchoring devices with means to tension the belt in an emergency, e.g. means of the through-anchor or splitted reel type characterised by arrangements in vehicle or relative to seat belt
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60RVEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60R22/00Safety belts or body harnesses in vehicles
    • B60R22/18Anchoring devices
    • B60R22/195Anchoring devices with means to tension the belt in an emergency, e.g. means of the through-anchor or splitted reel type
    • B60R22/1952Transmission of tensioning power by cable; Return motion locking means therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Automotive Seat Belt Assembly (AREA)

Description

A találmány tárgya övfeszítő szerkezet járművek biztonsági övéhez, amely a szabadon húzódó biztonsági öv hevederszakasz egyik oldalán, attól távközzel elválasztottan elrendezett merevítőcsapot és a hevederszakasz másik oldalán, attól kisebb távközzel elválasztottan elrendezett görgőt tartalmaz, amelyhez vonólemez át lineáris hajtás van csatlakoztatva, amely a görgő hevederszakasz felé mozgása során a hevederszakaszt előbb a merevítőcsapnak, majd a görgőnek szorítja egy, a hevederszakasz haladási irányával párhuzamos heveder hurok kialakításával és a merevítőcsapot részben körülvevően mozgatja.
Ilyen felépítésű övfeszítő szerkezet könnyen beilleszthető a jelenleg alkalmazott meglévő biztonsági öv rendszerekbe, hiszen a biztonsági öv hevederének elhelyezkedését nem kell megváltoztatni és reteszelő automatikával ellátott hagyományos övfelcsévélő szerkezet alkalmazható. A lineáris hajtást pirotechnikai dugattyúhenger egység képezheti, vagy pedig a jármű ütközés során a több járműrészhez viszonyítva nagyobb útvonalon elmozduló részéhez, például a motorblokkhoz vagy a sebességváltómű házhoz csatlakoztatható. Ilyen jellegű például a DE-OS 3 307 093 számú szabadalmi leírásban ismertetett övfeszítő szerkezetnél egy billenthető szögemelőn ágyazott görgő segítségével két rögzített terelőgörgő között a biztonsági öv hevederében hurkot hoznak létre. A lineáris hajtás a szögemelő egyik karjával áll kapcsolatban. A szögemelő billenő mozgása azonban igen nagy szabad helyet igényel, ami a meglévő járművekben nemigen áll rendelkezésre. A DE-PS 3 044 951 számú szabadalmi leírás olyan övfeszítő szerkezetet ismertet, amelynél a biztonsági öv hevederét egy vonókötél végén kiképzett hurkon vezetik keresztül, és a lineáris hajtás működtetésével a biztonsági öv hevedert a vonókötél hurka révén egy terelőgörgő mentén, a heveder haladási irányával párhuzamos heveder hurkot képezően az övfelcsévélő szerkezet irányába lefelé mozgatják. Ilyen kialakítású övfeszítő szerkezethez igen kis szabad tér szükséges, azonban a vonókötél hurka a biztonsági öv hevederét megsértheti.
A találmánnyal célunk olyan övfeszítő szerkezet létrehozása, amely mentes az ismert, hasonló célú szerkezetek felsorolt hiányosságaitól, felszerelése kevés helyet igényel és a biztonsági öv hevederét nem károsítja.
A kitűzött feladat megoldása során olyan övfeszítő szerkezetet vettünk alapul, amely a szabadon húzódó biztonsági öv hevederszakasz egyik oldalán, attól távközzel elválasztottan elrendezett támasztóelemet és a hevederszakasz másik oldalán, attól kisebb távközzel elválasztottan elrendezett működtetőelemet tartalmaz, amelyhez vonóelemen át lineáris hajtás van csatlakoztatva, amely a működtetőelem hevederszakasz felé mozgása során a hevederszakaszt a támasztóelemnek és ezt követően a működtetőelemnek szorítja a hevederszakasz haladási irányával párhuzamos heveder hurok kialakításával, és a támasztóelemet részben körülvevően mozgatja el. A találmány értelmében a működtetőelem egy billenőelem két párhuzamos szárának elülső vége között van elrendezve, ahol a billenőelem az övfeszítő szerkezet nyugalmi helyzetében a hevederszakaszra merőleges szárakkal, azok peremein át a támasztóelemen támaszkodik, és a vonóelem a billenőelem szárainak másik végéhez van csatlakoztatva. Működtetőelemként a billenőelem szárai között forgathatóan ágyazott görgő alkalmazható, amely a biztonsági öv hevederét kímélő módon mozgatja és a biztonsági övét nem károsítja. Az övfeszítő szerkezet aktivizálása során a billenőelem kimozdul abból a nyugalmi állapotából, amelyben addig például elnyírható csapok segítségével volt rögzítve, és olyan mozgást végez, amely összehasonlítható az ismert megoldás vonókötelének végén kiképzett hurok mozgásával, és azzal összehasonlítható helyre van ehhez szüksége. A billenőelem előbb elbillen egy számára ágyazást képező támaszelem körül, majd annak felülete mentén végigsiklik, hogy kikerülje, miközben tovább billen. Ezt követően elhagyja a támaszelemet, és mozgásával a biztonsági öv hevederszakaszában létrehozza a feszítést okozó hurkot. A billenőelem mozgása során a biztonsági öv hevederét a működtetőelem előbb ráfekteti a billenőelemet tartó támaszelemre, majd azt részben körülvevően vezeti tovább. Ez a mozgás rántásmentesen megy végbe, ami hozzájárul a biztonsági öv megóvásához.
Az övfeszítő szerkezet előnyösen olyan U alakú vázon van felépítve, amelynek szárai között helyezkedik el a támasztóelem. A billenőelemet elnyírható csapok tartják a vázon nyugalmi helyzetben. A váz alja továbbá vezetőfelületet képez a billenőelem számára, amelyet mozgása során közvetlenül a támasztóelem mellett elvezető pályára kényszerít.
Míg a működtetőelem a billenőelemen szabadon forgó görgőként képezhető ki, a támasztóelemet célszerűen elfordulásmentesen rögzített csap alkotja, amelynek a biztonsági öv hevederével érintkező felülete növelt súrlódási tényezőjű, durvított felület. A hagyományos biztonsági öv rendszereknek olyan övfelcsévélő szerkezete van, amelynek jármű- és heveder érzékeny reteszelő automatikája van. A biztonsági öv hevedere egyenes vonalban húzódik az felcsévélő szerkezet és egy hevedervezető között, és a találmány szerinti övfeszítő szerkezetet célszerűen ezen az egyenes vonalú hevederszakaszon helyezzük el. Amennyiben az övfeszítő szerkezet aktivizálása során ez a hevederszakasz meghúzódik, az öv felcsévélő szerkezet reteszelő automatikája működésbe lép. A húzófeszültség növekedésével az övfelcsévélő szerkezet csévéjén lévő heveder menetek a „filmtekercs” hatás következtében szorossá válnak, miközben bizonyos hosszúságú heveder letekeredik a csévéről. Az övfeszítő szerkezet hatékony lökete az ismert megoldásoknál ennek a hevederhossznak megfelelő mértékben csökken. Mivel azonban a találmány szerinti övfeszítő szerkezetnél a hevedert olyan elfordulásmentesen rögzített csap körül vezetjük meg, amelynek felületével a heveder erős súrlódással kapcsolódik, a hevederen jelentősen lecsökkent húzőfeszültség lép fel, amely meggátolja az említett
HU 212 556 Β filmtekercs hatást, μ = 0,4 súrlódási együttható és a = 180’ körülfordulási szög mellett az βμ“ összefüggés alapján a húzófeszültség hozzávetőlegesen 3,5-szeres tényezővel csökken.
A találmány szerinti övfeszítő szerkezet egy előnyös kiviteli alakja értelmében a billenőelemet elnyfrható tartóelemek tartják nyugalmi helyzetében.
A találmány szerinti övfeszítő szerkezet egy előnyös kiviteli alakja értelmében a támasztóelem U alakú váz szárai között van elrendezve.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha az elnyírható tartóelemek elnyfrható csapként vannak kiképezve, amelyek a váz szárainak és a billenőelem szárainak egymással egybeeső furataiba vannak behelyezve.
Előnyös a találmány értelmében továbbá, ha a váz alja vezetőfelületet képez a billenőelem számára.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha a működtetőelemet a billenőelem szárait egymással összekötő merev tengelyen forgathatóan ágyazott görgő alkotja.
A találmány szerinti övfeszítő szerkezet egy további előnyös kiviteli alakja értelmében a vonóelemet T alakú vonólemez képezi, amely a billenőelem szárainak másik vége között billenthetően van ágyazva és amelyhez zsinór van csatlakoztatva.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében, ha a támasztóelemet a hevederszakasz súrlódását növelő felületű, elfordíthatatlanul rögzített merevítőcsap képezi.
Előnyös végül a találmány értelmében, ha a merevítőcsap gumiszerű anyagból készített, elmozdíthatatlanul felhelyezett hüvellyel van ellátva.
A találmányt az alábbiakban a rajz segítségével ismertetjük részletesebben, amelyen a javasolt övfeszítő szerkezet példakénti kiviteli alakját tüntettük fel. A rajzon az
1. ábra meglévő biztonsági öv rendszerbe integrált találmány szerinti övfeszítő szerkezet lehetséges kiviteli alakjának részben metszett vázlatos oldalnézete, a
2. ábrán az 1. ábra szerinti elrendezés perspektivikus képe látható, a
3. ábra a tulajdonképpeni övfeszítő szerkezet metszete nyugalmi helyzetben, a
4. ábrán a 3. ábrának megfelelő metszet látható, amely az övfeszítő szerkezet helyzetét mutatja röviddel aktivizálása után, az
5. ábra az 1. és 2. ábráknak megfelelő nézet, amely az övfeszítő szerkezetet egy biztonsági öv hevederszakaszban létrehozott hurok előállítása közben mutatja és a
6. ábrán az övfeszítő szerkezet robbantott vázlati képe figyelhető meg.
Hagyományos biztonsági öv kialakításoknál egy jármű B oszlopán (azaz ajtóoszlopán) a kocsiszekrény alja közelében 10 övfelcsévélő szerkezet van rögzítve. A 10 övfelcsévélő szerkezet felett megközelítőleg a jármű utasainak fej magasságában 12 hevedervezető van ugyancsak az ajtóoszlopon rögzítve. A10 övfelcsévélő szerkezet és a 12 hevedervezető között egyenes vonalban 14 hevederszakasz van kifeszítve. Ehhez az egyenes 14 hevederszakaszhoz kapcsolódik a találmány szerinti, általánosságban 16 hivatkozási számmal jelölt övfeszítő szerkezet.
A 16 övfeszítő szerkezetnek U alakú 18 váza van, amely ugyancsak a jármű ajtóoszlopához van erősítve. A 18 vázat két, függőlegesen húzódó 18a, 18b szárát 20 merevítőcsap köti össze. Ez a 20 merevítőcsap a 6. ábrán látható módon egyik végén 20a peremmel rendelkezik, amellyel a 18 váz 18b szárának külső oldalán fekszik fel, másik 20b végén pedig a 18 váz 18a szárához van szegecseléssel rögzítve. A 20 merevítőcsap a 18 váz 18b szárának megfelelő kivágásába besüllyedő 20c helyezőcsap segítségével van a 18 vázban elfordulásmentesen rögzítve.
A 18 vázon 22 billenőelem van az 1., 2., és 3. ábrán feltüntetett nyugalmi helyzetben elrendezve. A 22 billenőelem két egymással párhuzamos 24, 26 szárból áll, amelyeket egyik végükön merev 28 tengely köt össze. A 28 tengelyen 30 görgő van szabadon elforgathatóan ágyazva. A 24, 26 szárak másik vége között T alakú 32 vonólemez van billenthetően ágyazva, amelyhez 34 zsinór van erősítve. A 22 billenőelemet az 1-3. ábrákon látható nyugalmi helyzetében 36, 38 elnyírható csapok tartják, amelyek a 18 váz 18a, 18b száraiban és a 22 billenőelem, 24, 26 száraiban egymással egybeesőén kiképzett furatokba vannak behelyezve. Az 1-3. ábrán látható nyugalmi állásában a 22 billenőelem 24, 26 szárai a 14 hevederszakasz síkjára merőlegesen állnak. A 22 billenőelem 24, 26 szárainak élével támaszkodik fel a 20 merevítőcsapon. A 20 merevítőcsap a 14 hevederszakasz egyik oldalán, attól kis távolságban helyezkedik el, míg a 30 görgő a 14 hevederszakasz másik oldalán húzódik. A 14 hevederszakasz így akadálytalanul van a 20 merevítőcsap és 30 görgő valamint a 22 billenőelem 24, 26 szárai között átvezetve.
A 34 zsinór a 16 övfeszítő szerkezet lineáris hajtásához csatlakozik. Ezt a lineáris hajtást például pirotechnikai dugattyú-henger egység alkothatja, vagy a jármű olyan részétől vezethető át, amely a jármű ütközése során a többi járműfelépítményhez képest viszonylag jelentős mértékben elmozdul. Ilyen egységként tekinthető például a motorblokk vagy sebességváltómű ház. A 34 zsinór útjában visszafutásgátló szerkezet van beiktatva. Ez a visszafutásgátló szerkezet a 34 zsinórral egy darabbá sajtolt 40 dugattyúból valamint a jármű ajtóoszlopán rögzített és a 40 dugattyút eltolhatóan megvezető 42 hengerből áll. A 40 dugattyú a 42 hengeren belül a 10 övfelcsévélő szerkezet irányában szabadon elmozdul, az ellenkező irányban azonban külön rögzítő elemek gátolják mozgását. A 40 dugattyú 42 hengeren belüli visszaállása amennyiben szükséges - csupán a 42 henger képlékeny deformációjával biztosítható úgy, hogy a biztonsági öv rendszerben fellépő csúcsterhelések jelentősen csökkennek. A 34 zsinór vége 44 kapcsolóidomon keresztül 46 belső szálból és a rajzon nem ábrázolt külső köpenyből álló zsinórhoz vagy bowden szálhoz csatlakozik, amely biztosítja a megfelelő járműrésszel, például a már említett motorblokkal vagy sebességváltómű házzal való kapcsolatot, amelyek egy ütközés során viszonylag jelentős elmozdulási úttal rendelkeznek a jármű többi részéhez
HU 212 556 Β képest. A 44 kapcsolóidon! a húzófeszültség előre meghatározott értékénél szétkapcsol annak érdekében, hogy a jármű utasaira ható túl nagy értékű húzóerőket távol tartsa és biztosítsa az övfeszítő löket kellő lehatárolását.
A 16 övfeszítő szerkezet működését az váltja ki, hogy a 34 zsinóron és a 32 vonólemezen keresztül húzóerő hat a 22 billenőelemre, amelynek hatására legelőször elnyífódnak a 36, 38 elnyírható csapok. A mindeddig a 20 merevítőcsapon támaszkodó 22 billenőelem kibillen, amelynek során a 30 görgő a 12 hevedervezető irányában mozdul el mindaddig, amíg érintkezésbe lép a 14 hevederszakasszal. A 22 billenőelem tovább billenőse során a 22 billenőelem végigsiklik a 20 merevítőcsap felületén, miközben a 30 görgő a 14 hevederszakaszt előbb a 20 merevítőcsap felületéhez szorítja, majd fokozatosan köréhajtja. Ezzel egyidejűleg a 22 billenőelem végigsiklik a 4. ábrán látható módon a 20 merevítőcsap felülete mentén, és a 22 billenőelem 24, 26 szárainak a 32 vonólemezzel szomszédos vége nekiütközik a 18 váz aljának és ott megvezetést kap. A 22 billenőelem ekkor behúzódik a 20 merevítőcsap és a 18 váz alja közé és viszonylag nagy mértékű hurkot alakít ki a 14 hevederszakaszban. Ezt a helyzetet az 5. ábrán tüntettük fel. A14 hevederszakasz hurka a 33 zsinór által tovább lefelé húzott 22 billenőelem mozgásával arányosan növekszik mindaddig, míg a 34 zsinóron keresztül kifejtett erőhatás véglegesül.
Még mielőtt a 16 övfeszítő szerkezet működésbe lépne, a 10 övfelcsévélő szerkezetet saját jármű- és heveder érzékeny reteszelő automatikája reteszeli. Ennek következtében a 14 hevederszakaszon képződő huroknak köszönhetően a 12 hevedervezetőtől a jármű utasáig vezető hevederszakasz rövidebb lesz. Annak megakadályozására, hogy egy bizonyos hosszúságú, súlyként jelentkező hevedermennyiség a 10 övfelcsévélő szerkezetről a filmtekercs hatás következtében letekeredjen, a 20 merevítőcsap 14 hevederszakasszal érintkező felülete növelt tapadó illetve súrlódó tulajdonságúra van kiképezve. Különösen jó súrlódást biztosít például a 20 merevítőcsapra felhúzott, gumiszerű anyaggal bevont 48 hüvely, amely természetesen a 20 merevítőcsapon elfordulásmentesen van felerősítve annak érdekében, hogy a kívánt hurokképződés létrejöhessen, amelyek révén a 10 övfelcsévélő szerkezeten fellépő 14 hevederszakaszban uralkodó húzófeszültség az említett súrlódás nélkül keletkező érték harmadára csökkenthető. Célszerű, ha a 6. ábrán csupán jelölt módon a 20 merevítőcsap recézett felületű, és a 48 hüvely a 20 merevítőcsapra rázsugorított műanyag idom. Ez a kialakítás biztosítja a 20 merevítőcsap és a 48 hüvely közötti szilárd, elmozdíthatatlan kapcsolatot.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Övfeszítő szerkezet járművek biztonsági övéhez, amely a szabadon húzódó biztonsági öv hevederszakasz egyik oldalán, attól távközzel elválasztottan elrendezett támasztóelemet és a hevederszakasz másik oldalán, attól kisebb távközzel elválasztottan elrendezett működtetőelemet tartalmaz, amelyhez vonóelemen át lineáris hajtás van csatlakoztatva, amely a működtetőelem hevederszakasz felé mozgása során a hevederszakaszt a támasztóelemnek és ezt követően a működtetőelemnek szorítja a hevederszakasz haladási irányával párhuzamos heveder hurok kialakításával, és a támasztóelemet részben körülvevően mozgatja el, azzal jellemezve, hogy a működtetőelem egy billenőelem (22) két párhuzamos szárának (24, 26) elülső vége között van elrendezve, ahol a billenőelem (22) az övfeszítő szerkezet (16) nyugalmi helyzetében a hevederszakaszra (14) merőleges szárakkal (24, 26), azok peremein át a támasztóelemen támaszkodik, és a vonóelem a billenőelem (22) szárainak (24, 26) másik végéhez van csatlakoztatva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a billenőelemet (22) elnyílható tartóelemek tartják nyugalmi helyzetében.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a támasztóelem U alakú váz (18) szárai (18a, 18b) között van elrendezve.
  4. 4. A 2. vagy 3. igénypont szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a tartóelemek elnyírható csapként (36, 38) vannak kiképezve, amelyek a váz (18) szárainak (18a, 18b) és a billenőelem (22) szárainak (24, 26) egymással egybeeső furataiba vannak behelyezve.
  5. 5. A 3. vagy 4. igénypont szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a váz (18) alja vezetŐfelületet képez a billenőelem (22) számára.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a működtetőelemet a billenőelem (22) szárait (24,26) egymással összekötő merev tengelyen (28) forgathatóan ágyazott görgő (30) alkotja.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a húzóelemet T alakú vonólemez (32) képezi, amely a billenőelem (22) szárainak (24, 26) másik vége között billenthetően van ágyazva és amelyhez zsinór (34) van csatlakoztatva.
  8. 8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti övfeszítő szerkezet jármű biztonsági övéhez, amely reteszelőautomatikával rendelkező övfelcserélő szerkezetet és hevedervezetőt tartalmaz, amelytől a hevederszakasz egyenesvonalban van az övfelcsévélő szerkezethez vezetve, és az övfeszítő szerkezet a hevedervezető és az öv felcsévélő szerkezet közötti hevederszakasszal van társítva, azzal jellemezve, hogy a támasztóelemet a hevederszakasz (14) súrlódását növelő felületű, elfordíthatatlanul rögzített merevítőcsap (20) képezi.
  9. 9. A 8. igénypont szerinti övfeszítő szerkezet azzal jellemezve, hogy a merevítőcsap (20) gumiszerű anyagból készített, elmozdíthatatlanul felhelyezett hüvellyel (48) van ellátva.
HU9300968A 1992-04-02 1993-04-02 Belt tightener for safety belt system of motor vehicle HU212556B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4211009A DE4211009A1 (de) 1992-04-02 1992-04-02 Gurtstraffer für Fahrzeug-Sicherheitsgurtsysteme

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9300968D0 HU9300968D0 (en) 1993-06-28
HUT67818A HUT67818A (en) 1995-05-29
HU212556B true HU212556B (en) 1996-08-29

Family

ID=6455847

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9300968A HU212556B (en) 1992-04-02 1993-04-02 Belt tightener for safety belt system of motor vehicle

Country Status (10)

Country Link
US (1) US5346152A (hu)
EP (1) EP0563728B1 (hu)
JP (2) JPH068797A (hu)
CN (1) CN1034407C (hu)
CZ (1) CZ283971B6 (hu)
DE (2) DE4211009A1 (hu)
ES (1) ES2043585T3 (hu)
HU (1) HU212556B (hu)
PL (1) PL170540B1 (hu)
RU (1) RU2057036C1 (hu)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5615917A (en) * 1994-11-28 1997-04-01 Trw Vehicle Safety Systems Inc. Apparatus for use in a vehicle occupant restraint system
US6145881A (en) * 1999-01-15 2000-11-14 Breed Automotive Technology Inc. Seatback mounted seat belt tensioner
US6145910A (en) * 1999-12-30 2000-11-14 Lear Corporation Method of installing a vehicle interior
DE10052688A1 (de) 2000-10-24 2002-05-23 Takata Europa Vehicle Safety T Sicherheitsgurtvorrichtung
US6918458B2 (en) * 2001-10-12 2005-07-19 Autoliv Asp, Inc. Load management system and method for motor vehicle restraints
DE20200741U1 (de) * 2002-01-18 2002-05-29 TRW Occupant Restraint Systems GmbH & Co. KG, 73553 Alfdorf Fahrzeuginsassen-Rückhaltesystem
JP4193580B2 (ja) * 2003-05-21 2008-12-10 トヨタ自動車株式会社 シートベルト
KR100620620B1 (ko) * 2004-07-30 2006-09-19 이경상 좌석 벨트용 리트렉터의 프리텐셔너
KR100616004B1 (ko) * 2004-08-17 2006-08-28 현대모비스 주식회사 차량용 시트벨트의 디링
WO2006044541A2 (en) * 2004-10-14 2006-04-27 Automotive Systems Laboratory, Inc. Seatbelt pretensioner
US7350734B2 (en) * 2005-10-13 2008-04-01 Automotive Systems Laboratory, Inc. Seat belt pretensioner
DE102005023496B4 (de) * 2005-05-18 2008-05-08 Takata-Petri Ag Befestigungseinrichtung für einen Sicherheitsgurt
CN100404324C (zh) * 2005-06-09 2008-07-23 清华大学 具有行程放大功能的预紧式汽车座椅安全带系统
JP4771211B2 (ja) * 2005-08-05 2011-09-14 スズキ株式会社 プリテンショナ機構を備えたシートベルト装置の取付け構造
US9179758B2 (en) * 2005-12-16 2015-11-10 Kolcraft Enterprises, Inc. Child carriers and methods for operating the same
KR100968829B1 (ko) * 2008-08-29 2010-07-08 현대자동차주식회사 시트벨트 프리텐셔너
FR2963294B1 (fr) * 2010-07-30 2014-10-10 Faurecia Automotive Ind Dispositif de maintien d'accessoire avec des moyens de reglage, et ensemble associe.
CN102371966B (zh) * 2010-08-27 2015-03-25 孙寅贵 一种安全、舒适、方便使用的汽车安全带的装置及方法
DE102011100085B4 (de) * 2011-04-29 2022-05-25 Zf Automotive Germany Gmbh Gurtschlossbringer für ein Sicherheitsgurtsystem eines Fahrzeugs
US10264895B2 (en) 2017-02-22 2019-04-23 Kolcraft Enterprises, Inc. Adjustable child carriers
JP7091756B2 (ja) * 2018-03-22 2022-06-28 マツダ株式会社 車両用シートベルト装置
KR102585755B1 (ko) 2018-10-12 2023-10-10 현대자동차주식회사 차량용 시트 벨트 안전 장치
CN113408060B (zh) * 2021-06-30 2022-05-17 江铃汽车股份有限公司 一种防止车用安全带在d环处卡滞堆积的方法
US11639153B2 (en) * 2021-08-24 2023-05-02 Ford Global Technologies, Llc Seatbelt assembly including resilient material

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE372708B (hu) * 1972-01-28 1975-01-13 O L Lindblad
DE2505624A1 (de) * 1975-02-11 1976-08-19 Volkswagenwerk Ag Spannvorrichtung fuer einen sicherheitsgurt von fahrzeugen, insbesondere kraftfahrzeugen
DE3044951C2 (de) * 1980-11-28 1986-03-27 Repa Feinstanzwerk Gmbh, 7071 Alfdorf Rückstrammer für einen Sicherheitsgurt
JPS58105766A (ja) * 1981-12-10 1983-06-23 レパ・フアインシユタンツヴエルク・ゲゼルシヤフト・ミツト・ベシユレンクテル・ハフツング 安全ベルト用の引戻し装置
DE3307093A1 (de) * 1982-03-03 1983-09-08 Hans-Hellmut Dipl.-Ing. 2061 Sülfeld Ernst B-/c-saeule eines kfz mit integrierten sicherheitsgurtelementen
DE3400115A1 (de) * 1984-01-04 1985-07-18 Autoflug Gmbh, 2084 Rellingen Sicherheitsgurtsystem
DE3413488C2 (de) * 1984-04-10 1994-05-11 Britax Kolb Gmbh & Co Gurtstrammer
DE3432451A1 (de) * 1984-09-04 1986-05-28 Autoflug GmbH & Co Fahrzeugtechnik, 2084 Rellingen Sicherheitsgurtanordnung
JPH0777863B2 (ja) * 1985-01-09 1995-08-23 本田技研工業株式会社 車両のシ−トベルト装置
DE3629713A1 (de) * 1986-09-01 1988-03-03 Ernst Hans Hellmut Rotatorische antriebseinheit fuer einen gurtstrammer
DE3621622A1 (de) * 1986-06-27 1988-01-21 Trw Repa Gmbh Gurtstraffer an einem sicherheitsgurtaufroller
FR2604134B1 (fr) * 1986-09-18 1988-12-23 Peugeot Aciers Et Outillage Tendeur de rappel pour enrouleur de sangle de ceinture de securite, notamment pour vehicule automobile
JP2540786Y2 (ja) * 1990-12-29 1997-07-09 芦森工業株式会社 シートベルト用の引き締め装置
JP4093248B2 (ja) * 2005-03-17 2008-06-04 ヤマハ株式会社 電子メールを利用した情報提供システム

Also Published As

Publication number Publication date
JP2562285Y2 (ja) 1998-02-10
HU9300968D0 (en) 1993-06-28
US5346152A (en) 1994-09-13
DE4211009A1 (de) 1993-10-07
PL298340A1 (en) 1993-10-18
EP0563728A1 (de) 1993-10-06
CN1093046A (zh) 1994-10-05
RU2057036C1 (ru) 1996-03-27
DE59300730D1 (de) 1995-11-16
JPH068797A (ja) 1994-01-18
EP0563728B1 (de) 1995-10-11
PL170540B1 (pl) 1996-12-31
ES2043585T3 (es) 1996-03-16
CN1034407C (zh) 1997-04-02
CZ57193A3 (en) 1993-11-17
CZ283971B6 (cs) 1998-07-15
HUT67818A (en) 1995-05-29
ES2043585T1 (es) 1994-01-01
JPH081314U (ja) 1996-08-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU212556B (en) Belt tightener for safety belt system of motor vehicle
US20060038391A1 (en) Seat belt pretensioner
US20060017276A1 (en) Seat belt pretensioner
CA2086363A1 (en) Automatic locking tether for vehicle seat
JPH0798471B2 (ja) 乗員抑止装置付座席組立体
US20010008262A1 (en) Belt retractor force limiter
US4159834A (en) Passive lap and shoulder belt system
US4262933A (en) Passive seat belt system with dampening means
US3917019A (en) Vehicle and safety device for same
EP1324901B1 (en) A safety-belt arrangement
US4597545A (en) Seat belt tensioning system
US4621835A (en) Two retractor passive restraint system
JPS61160339A (ja) 車両のシ−トベルト装置
US4359237A (en) Static belt loop snubber system
US4175773A (en) Passive seat belt system
JPH029974B2 (hu)
US4343488A (en) Seat belt system with reduced spooling
US6382714B1 (en) Roof arrangement
US4792158A (en) Emergency locking device for an extractable strap in a vehicle safety belt
US4413841A (en) Safety seat belt arrangement for automotive seat occupant
GB2250419A (en) Improvements in or relating to a pre-tensioner retractor reel
US4256328A (en) Automatic articulation device for passive seat belt systems
CA2574586C (en) Seat belt pretensioner
JPS60255544A (ja) シートベルトに張力を加える装置
US4396167A (en) Lock bar and belt clamp release for seat belt retractor

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee