HU187309B - System for holdback of blocking with safety circuit - Google Patents

System for holdback of blocking with safety circuit Download PDF

Info

Publication number
HU187309B
HU187309B HU802046A HU204680A HU187309B HU 187309 B HU187309 B HU 187309B HU 802046 A HU802046 A HU 802046A HU 204680 A HU204680 A HU 204680A HU 187309 B HU187309 B HU 187309B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
wheels
sis
block
circuits
circuit
Prior art date
Application number
HU802046A
Other languages
English (en)
Inventor
Erich Reinecke
Original Assignee
Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6078670&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU187309(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh filed Critical Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh
Publication of HU187309B publication Critical patent/HU187309B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60TVEHICLE BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF; BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF, IN GENERAL; ARRANGEMENT OF BRAKING ELEMENTS ON VEHICLES IN GENERAL; PORTABLE DEVICES FOR PREVENTING UNWANTED MOVEMENT OF VEHICLES; VEHICLE MODIFICATIONS TO FACILITATE COOLING OF BRAKES
    • B60T8/00Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force
    • B60T8/32Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration
    • B60T8/88Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration with failure responsive means, i.e. means for detecting and indicating faulty operation of the speed responsive control means
    • B60T8/885Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration with failure responsive means, i.e. means for detecting and indicating faulty operation of the speed responsive control means using electrical circuitry
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S303/00Fluid-pressure and analogous brake systems
    • Y10S303/09Plural processors

Description

A találmány blokkolásgátló rendszer a jármű kerekek fékezéskor történő blokkolásának megakadályozására.
A blokkolásgátlás területén a leghatásosabb, de egyben a legköltségesebb is az úgynevezett egyedi szabályozás, melynél a blokkolásgátló rendszer olyan kialakítású, hogy a jármű valamennyi kerekénél a kerék forgásállapotát meghatározó egyedi sebességérzékelő, a fékhenger vezérlésére egyedi mágnesszelep és egyedi szabályozókor van kiképezve. Ezáltal a blokkolásgátolt fékezés esetében mindegyik kereket úgy lehet vezérelni, hogy optimális csúszás lép fel, és a jármű fékútja a megmaradó kormányozhatóság mellett minimális.
A blokkolásgátló rendszert biztonsági kapcsolással is el szokták látni. A biztonsági kapcsolás érzékeli és megengedhetőség szempontjából ellenőrzi azokat a jeleket, amelyeket például az érzékelők szolgáltatnak, vagy amelyek a mágnesszelepeket vezérlik. Meg nem engedhető jelmenetet jelent például valamely jel túl hosszú volta. Amennyiben valamely jel meg nem engedett menetének megállapítására kerül sor, a biztonsági kapcsolás a szabályozókon kiiktatja, és ezzel szabályozás nélküli normális fékhatás lép fel.
Ha olyan fékezés közben, amelynél a blokkolásgátló rendszer működik, ezt a biztonsági kapcsolás egy megállapított zavar következtében hirtelen kiiktatja, akkor ennek az lesz a következménye, hogy a blokkolásgátlás mágnesszelepe nyitott állásban marad. Ezáltal a vezető által vezérelt teljes féknyomás a fékhengerekre jut. Ez általában azt eredményezi, hogy a jármű valamennyi kereke hirtelen blokkol. így a kerekek elvesztik oldalstabilitásukat, a jármű többé nem kormányozható és farolni kezd.
A szokásos blokkolásgátló rendszereknél, továbbá ha üzem közben hiba lép fel a biztonsági kapcsolásban, a szabályzókor egyidejű meghibásodása nem ismerhető fel, illetve nincs jelezve.
Ismert továbbá, hogy legalább két kerék sebességéből olyan jármű referenciasebességet képeznek, amellyel a tényleges keréksebességet hasonlítják össze (2 524 427 számú NSZK-beli közrebocsátási leírás). A referenciasebesség képzésébe legalább egy meg nem hajtott kerék (pl. első kerék) van bevonva, mivel ezáltal a sebességváltóval és a motorral fennálló kapcsolat következtében nagyon tehetetlen pl. hátsó kerekeket is egészen kis értékű útsúrlódási értékekig stabilan lehet vezérelni.
A közös jármű referenciasebesség alapján azonban, amely valamennyi kerék szabályozásánál felhasználásra kerül, az a probléma jelentkezik, hogy túl nagy, azaz hibás referenciasebességnél a fékhatás egyidejűleg több keréknél szűnik meg.
A jelen találmány olyan blokkolásgátló rendszert nyújt, amely nagyon kis súrlódási értéknél is stabil szabályozási viszonyokkal rendelkezik, és ezen felül hiba esetén is jó fék- és menetbiztonságot biztosít, azaz, hogy bármilyen hiba, a biztonsági kapcsolásban lévő hiba esetén is, lehetőleg nagy, de legalább az előírt fékhatás és kielégítő menetstabilitás maradjon meg.
A találmány tehát blokkolásgátló rendszer jármű kerekeinek fékezéskor történő blokkolását megakadályozó, a jármű összes kerekét szabályozó elektronikával, amely rendszernek a jármű referenciasebességének megfelelő jeleket előállító szervei és az elektronika meg nem engedhető kimenőjelei esetén az elektronikát lekapcsoló biztonsági kapcsolása van. A találmány szerint a rendszer két részből áll, amely részek mindegyike tartalmaz a jármű átlósan elhelyezkedő két kerekének szabályozására két szabályozókört, a rész számára saját referenciasebességének megfelelő jelet az átlósan elhelyezkedő két kerék legalább egyikének sebessége alapján előállító szervet és hiba esetén vagy csak a hibahelyhez tartozó kerék vagy az átlósan elhelyezkedő mindkét kerék szabályozókörét lekapcsoló biztonsági kapcsolásokat.
A találmány szerinti blokkolásgátló rendszerben mindegyik átló kerékpárhoz saját referenciasebességet képezünk, amelyet az illető átlós kerékpár szabályozására használunk fel.
Ha a találmány szerinti blokkolásgátló rendszernél a biztonsági kapcsolás az egyik átlós kerékpár szabályozókörét kikapcsolja, ez csak ezeknél a kerekeknél okoz blokkolást, miközben a másik átlós kerékpár továbbra is szabályozott marad. Ezáltal a jármű nagymértékben kormányozható marad, és menetstabilitását megtartja.
Ezen felül a szabályozó rendszerben bármilyen hiba fellépése esetén a kétkörös fékrendszernél hiba esetére megkövetelt lassulási érték teljes mértékben biztosítva van.
A következőkben a találmányt rajzok alapján ismertetjük közelebbről, amelyek a találmány előnyös kiviteli alakját ábrázolják. Az
1. ábra olyan találmány szerinti rendszer tömbvázlata, amelynél a rendszer két elektronikus blokkja kölcsönös kapcsolatban van egymással, a
2. ábra pedig a találmány szerinti rendszer olyan tömbvázlata, ahol az elektronikus blokkok teljesen el vannak egymástól választva.
Az 1. ábrán a jármű négy 3, 4, 5 és 6 kereke látható. A 3-6 kerekeknek 13-16 érzékelői és 17-20 mágnesszelepei vannak. A jármű egyik átlósan elhelyezkedő 3 és 5 kerekéhez tartozó 13 és 15 érzékelő kimenő jelei egy első elektronikus 1 blokkhoz vannak vezetve. Ez az elektronikus 1 blokk ugyanennek a két 3 és 5 keréknek 17 és 19 mágnesszelepeit vezérli. A fékrendszernek a féknyomást közvetítő részei, valamint a fékhengerek, amelyeket a 17-20 mágnesszelepek irányítanak, az egyszerűség kedvéért nincsenek ábrázolva.
Egy második elektronikus 2 blokk hasonló módon vezérli a másik jármüátló 4 és 6 kerekeit.
Az elektronikus 1 és 2 blokkok a szokásos szabályozókörök E3, Ej és E6, E4 elektronikus egységein kívül tartalmazzák még a SIS6, SIS4 és a SIS3, SIS5 biztonsági kapcsolásokat is. Ez esetben az elektronikus 2 blokkhoz tartozó SIS6 és SIS4 biztonsági kapcsolás egészen vagy részben az I blokkban van, és ennek megfelelően az 1 blokkhoz tartozó SIS3 és SIS5 biztonsági kapcsolás egészen vagy részben a 2 blokkban van elhelyezve. Az elektronikus 1 és 2 blokkok biztonsági okokból különálló áramkörökkel külön áramköri lapokon építhetők fel.
Az 1 és 2 blokkok áramellátása két külön 9 és 10 biztosítón keresztül 11 tápfeszültségforrásról, pl. a jármű akkumulátoráról történik. Az 1 blokkban
187 309 lévő SISÖ és SIS4 biztonsági kapcsolások a 22 vezetékeken keresztül a 2 blokk E6 és E4 elektronikus egységeinek ellenőrzendő jeleit kapják meg, és hiba esetén a 2 blokk vezérlését a 22 vezetékeken keresztül az R6 és R4 kapcsolókra, pl. relékre adott jel segítségével kiiktatják. Ennek megfelelő módon ellenőrzik a SIS3 és SIS, biztonsági kapcsolások az E3 és E5 elektronikus egységeket. Hiba esetén figyelmeztető lámpa (nincs ábrázolva) gyullad ki.
Az R3~RÖ kapcsolók önmagukban ismert elekt- 1 ronikus kapcsolókkal, például tranzisztorokkal vagy tirisztorokkal is megvalósíthatók.
A 2. ábrán feltüntetett elrendezés elvében azonos az 1. ábrán láthatóval, azonban abban különbözik, hogy az elektronikus 1 és 2 blokkok szabályozókö- 1 rei most egymástól teljesen függetlenek. Ezért nincsenek semmiféle 22 összekötő vezetékek közötlük.
Az 1 blokkhoz tartozó SIS3 és SIS5 biztonsági kapcsolások is az illető 1 blokkban vannak. Emellett a SIS5 biztonsági kapcsolás az E, elektronikus 2 egységhez tartozó I3 integrált áramkörben és ennek megfelelően a SIS3 biztonsági kapcsolás az E5 elektronikus egységhez tartozó 1, integrált áramkörben nyer elhelyezést. Hasonló felépítésű a 2 blokk is. 2
Ezáltal, hogy az 1 és 2 blokkok, beleértve mind az E3, E5, ill. Ee, E4 elektronikus egységeket, a SIS,, SIS3, ill. SIS4, SIS6 biztonsági kapcsolásokat, az áramellátás biztosítását és az áramköri lapokat, mind a 13, 15, ill. 14, 16 érzékelőket és a 17, 19, ill. 3 18, 20 mágnesszelepeket, az egyes jármüátlókra vonatkoztatva teljesen függetlenek, a 2. ábra szerinti elrendezésnél a szabályozókörben fellépő hiba esetén ez még akkor sem vezet a fékhatás szükségtelen befolyásolásához, ha a hibának az elektroniká- 3 bán való fellépése előtt maga a biztonsági kapcsolás is meghibásodott. A rendszerben a bármely helyen előforduló hiba esetén csak az egyik átló fékhatása eshet ki.
A teljes elektronika két 1, 2 blokkra történő 4 felosztásával, amelyek mindegyike az egyik járműátlóhoz tartozik, a rendszer összesített biztonsága viszonylag csekély ráfordítással tetemesen növekszik.

Claims (6)

1. Blokkolásgátló rendszer jármű kerekeinek fékezéskor történő blokkolását megakadályozó, a jármű összes kerekét szabályozó elektronikával, E amely rendszernek a jármű referenciasebességének megfelelő jeleket előállító szervei és az elektronika meg nem engedhető kimenőjelei esetén az elektronikát lekapcsoló biztonsági kapcsolása van. azzal jellemezve, hogy a rendszer két részből áll. amely részek mindegyike tartalmaz a jármű átlósan elhelyezkedő két kerekének (3. 5; 4, 6) szabályozására 5 két szabályozókört, a rész. számára saját referenciasebességnek megfelelő jelel az átlósan elhelyezkedő két kerél· (3, 5; 4, 6) legalább egyikének sebessége alapján előállító s/.ervet és hiba esetén vagy csak a hibahelyhez tartozó kerék vagy az átlósan elhelyez9 kedö mindkét kerék (3, 5; 4, 6) szabályozó körét lekapcsoló biztonsági kapcsolásokat (SIS4. SIS,,; SIS„ SIS,).
2. Az I. igénypont szerinti rendszer, azzal jelle mezve, hogy mindegyik résznek külön biztosított tápfeszültségellálása van.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a rendszer elektronikája kél blokkban (1,2) van elhelyezve, az első blokk (1) az egyik átlósan elhelyezkedő két kerék (3, 5) szabályozóköreinek elektronikus egységeit (E,, E,) és a másik átlósan elhelyezkedő két kerék (4, 6) biztonsági kapcsolásait (SISfi, S(S4) tartalmazza, a második blokk (2) a másik átlósan elhelyezkedő kél kerék (4, 6) szabályozóköreinek elektronikus egységeit (E4. E6) és az egyik átlósan elhelyezkedő kél kerék (3,
5) biztonsági kapcsolásait (SIS,, SIS,) tartalmazza.
4. Az I. vagy 2. igénypont szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy a rendszer elektronikája két egymástól független blokkban (1,2) van elhelyezve, mindegyik blokk (pl. 1) az egyik átlósan elhelyezkedő két kerék (pl. 3, 5) szabályozóköreinek elektronikus egységeit (pl. É3, E,) magába foglaló integrált áramköröket (pl. 1,, I ,) tartalmaz, az első sza- bályozókör elektronikus egységéi (pl. E,) magába foglaló integrált áramkör (pl. I ,) a második szabályozókörhöz tartozó biztonsági kapcsolást (pl. SIS,), a második szabályozókor elektronikus egységét (pl. E,) magába foglaló integrált áramkör (pl. I,) pedig az első szabályozókörhöz, tartozó biztonsági kapcsolást (pl. SIS,) tartalmazza, és mindegyik blokkhoz (pl. 1) a szóban forgó átlósan clhelyezkedő két kerék (pl. 3, 5) mágnesszelepeit (pl. 17, 19) vagy csak a hibás szabályozókörhöz tartozó kerék (pl. 3) mágnesszelepét (pl. 17) lekapcsoló legalább egy kapcsoló (pl. R3, R,) van csatlakoztatva.
5. A 3. vagy 4. igénypontok szerinti rendszer, azzal jellemezve, hogy mindegyik blokk (1,2) saját biztosítón (9, 10) keresztül van lápfeszüllségforrásra (11) csatlakoztatva.
6. A 3 5. igénypontok bármelyike szerinti rendszer, azzaljellemezve, hogy a két blokk (1,2) különálló áramkörökkel elkülönített áramköri lapokra van felszerelve.
HU802046A 1979-08-17 1980-08-15 System for holdback of blocking with safety circuit HU187309B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2933336A DE2933336C2 (de) 1979-08-17 1979-08-17 Blockierschutzregelsystem mit Sicherheitsschaltungen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU187309B true HU187309B (en) 1985-12-28

Family

ID=6078670

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU802046A HU187309B (en) 1979-08-17 1980-08-15 System for holdback of blocking with safety circuit

Country Status (13)

Country Link
US (1) US4345796A (hu)
JP (1) JPS5628034A (hu)
AT (1) AT377733B (hu)
CH (1) CH646654A5 (hu)
DE (1) DE2933336C2 (hu)
FR (1) FR2463705A1 (hu)
GB (1) GB2061431B (hu)
HU (1) HU187309B (hu)
IT (1) IT1166475B (hu)
NL (1) NL191532C (hu)
PL (1) PL126669B1 (hu)
SE (1) SE442284B (hu)
SU (1) SU1405695A3 (hu)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3026254A1 (de) * 1980-07-11 1982-02-11 Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh, 3000 Hannover Antiblockiersystem
DE3126102A1 (de) * 1981-07-02 1983-01-20 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Antiblockierregelsystem
US4494801A (en) * 1982-03-08 1985-01-22 Honda Giken Kogyo Kabushiki Kaisha Antilock brake system with separate front- and rear-wheel safety means
JPS5914755U (ja) * 1982-07-22 1984-01-28 本田技研工業株式会社 四輪車用二系統アンチロツク制動装置
DE3236534A1 (de) * 1982-10-02 1984-04-05 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Antiblockierregelsystem
DE3330483A1 (de) * 1983-08-24 1985-03-07 Alfred Teves Gmbh, 6000 Frankfurt Bremsschlupfgeregelte bremsanlage fuer kraftfahrzeuge
JPS60169358A (ja) * 1984-02-13 1985-09-02 Nissan Motor Co Ltd アンチスキツド制御装置
DE3417019A1 (de) * 1984-05-09 1985-11-14 Alfred Teves Gmbh, 6000 Frankfurt Schaltungsanordnung fuer eine schlupfgeregelte fahrzeugbremsanlage
DE3430983A1 (de) * 1984-08-23 1986-03-06 Alfred Teves Gmbh, 6000 Frankfurt Schaltungsanordnung zur steuerung des ein- und ausrueckens einer kupplung
DE3435055A1 (de) * 1984-09-25 1986-04-03 Wabco Westinghouse Fahrzeugbremsen GmbH, 3000 Hannover Einrichtung zum schutz einer blockierschutz-elektronik gegen ueberspannung
DE3435057C2 (de) * 1984-09-25 1994-02-24 Wabco Westinghouse Fahrzeug Schutzschaltung gegen Unterspannungen im Bordnetz eines Kraftfahrzeuges
JPS61142311A (ja) * 1984-12-14 1986-06-30 Honda Motor Co Ltd クランク軸ジヤ−ナル部の潤滑油供給装置
JPS6291352A (ja) * 1985-09-13 1987-04-25 Nippon Ee B S Kk アンチスキツド装置用液圧制御装置
DE3901776A1 (de) * 1989-01-21 1990-07-26 Wabco Westinghouse Fahrzeug Sicherheitsschaltung
JP2754721B2 (ja) * 1989-05-11 1998-05-20 日産自動車株式会社 車両のフェイルセーフ装置
DE4037654A1 (de) * 1990-11-27 1992-06-04 Wabco Westinghouse Fahrzeug Antiblockiersystem fuer allradgetriebene fahrzeuge
JP3366915B2 (ja) * 1992-08-27 2003-01-14 日本電子工業株式会社 車両のアンチロックブレーキ装置の制御システム
FR2709457B1 (fr) * 1993-09-02 1995-12-08 Peugeot Installation de freinage pour véhicules automobile du type à système anti-blocage des roues.
JP2880663B2 (ja) * 1995-04-18 1999-04-12 アイシン精機株式会社 ブレーキ液圧制御装置
IT1307660B1 (it) * 1998-02-16 2001-11-14 Siemens Ag Impianto frenante per un autoveicolo
US6663113B2 (en) * 1998-10-09 2003-12-16 Robert Bosch Gmbh System and method for reducing stopping distance and improving traction in motor vehicles
JP3391324B2 (ja) * 1999-12-27 2003-03-31 トヨタ自動車株式会社 ブレーキ液圧制御装置
JP4396066B2 (ja) * 2001-08-07 2010-01-13 株式会社日立製作所 電動ブレーキ装置
JP2007182106A (ja) * 2006-01-05 2007-07-19 Hitachi Ltd ブレーキ制御装置およびその制御方法
KR102110635B1 (ko) * 2014-01-31 2020-05-13 히다치 오토모티브 시스템즈 가부시키가이샤 브레이크 시스템
US9527487B2 (en) 2014-07-11 2016-12-27 Ford Global Technologies, Llc Failure tolerant vehicle speed

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2047097A1 (de) * 1970-09-24 1972-06-08 Roth, Anton, Dr , 6450 Hanau Hausgarage
ZA734239B (en) * 1972-06-27 1974-05-29 Lucas Electrical Co Ltd Anti-skid braking systems for vehicles
DE2253867C3 (de) * 1972-11-03 1981-04-16 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Überwachungsschaltung für Antiblockierregelsysteme
US3891279A (en) * 1973-10-19 1975-06-24 Kelsey Hayes Co Failsafe system for skid control systems and the like
DE2524427A1 (de) * 1975-06-03 1976-12-09 Wabco Westinghouse Gmbh Blockierschutzregelsystem
DE2534904B2 (de) * 1975-08-05 1979-09-13 Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh, 3000 Hannover Sicherheits- und Überwachungsschaltung für blockiergeschützte Fahrzeugbremsen
US4005911A (en) * 1975-10-06 1977-02-01 Wabco Westinghouse Gmbh Individual wheel antiskid brake control system arranged to prevent excessive brake pressure differences
DE2627284C2 (de) * 1976-06-18 1982-11-11 Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh, 3000 Hannover Antiblockierregelsystem für druckmittelbetätigte Fahrzeugbremsen, insbesondere für Straßenfahrzeuge
DE2701159C3 (de) * 1977-01-13 1985-03-21 Wabco Westinghouse Fahrzeugbremsen GmbH, 3000 Hannover Schaltungsanordnung zum periodischen Überprüfen der Funktionsfähigkeit von Teilen einer blockiergeschützten druckmittelbetätigten Fahrzeugbremsanlage

Also Published As

Publication number Publication date
JPS5628034A (en) 1981-03-19
SU1405695A3 (ru) 1988-06-23
DE2933336A1 (de) 1981-03-26
US4345796A (en) 1982-08-24
PL126669B1 (en) 1983-08-31
DE2933336C2 (de) 1986-04-03
NL191532B (nl) 1995-05-01
NL191532C (nl) 1995-09-04
ATA417180A (de) 1984-09-15
IT1166475B (it) 1987-05-06
GB2061431B (en) 1983-09-01
AT377733B (de) 1985-04-25
GB2061431A (en) 1981-05-13
NL8004424A (nl) 1981-02-19
IT8068221A0 (it) 1980-07-29
PL226161A1 (hu) 1981-04-10
CH646654A5 (de) 1984-12-14
FR2463705B1 (hu) 1984-11-30
FR2463705A1 (fr) 1981-02-27
JPH0240534B2 (hu) 1990-09-12
SE442284B (sv) 1985-12-16
SE8005670L (sv) 1981-02-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU187309B (en) System for holdback of blocking with safety circuit
US5961190A (en) Brake system for a motor vehicle
US5795039A (en) Brake system which maintains brake force distribution upon system malfunction while partially disabling anti-lock and traction slip
US6264289B1 (en) Vehicle braking system
US7359786B2 (en) Control and power supply network for vehicle braking system
JP2791964B2 (ja) 路面車両用の電子制動装置
CN1102116C (zh) 机动车制动系统
US6203116B1 (en) Method for operating an electromechanical brake system
GB2316726A (en) Electronic brake system
US4270808A (en) Anti-lock brake control systems for multi-axle vehicles
JP3167709B2 (ja) 安全リレー作動回路
US6203115B1 (en) Control system for a vehicle braking system
US4049325A (en) Safety circuit arrangement for wheel anti-skid brake control system
US3866981A (en) Antiskid vehicle brake system for individual wheel control
JP2000085568A (ja) 自動車用駐車制動機及びその操作方法
US6515376B1 (en) Device for supplying current and/or voltage to a vehicle trailer for the supply of brake components
SE453484B (sv) Bromssystem for fordonstag med slepvagnsstyrventil
JP3207418B2 (ja) 二輪車両の車輪のブレーキ方法および装置
US4784443A (en) Method and circuit configuration for monitoring and controlling a slip-controlled brake system
JPS6325170A (ja) ロツク防止装置用故障時保全装置
JPS6357261B2 (hu)
GB2061434A (en) Improvements in and Relating to Anti-lock Brake Systems
US6474149B1 (en) Method and apparatus for detecting a defective pressure switch
KR930003317B1 (ko) 차량용 브레이크 회로
GB2159222A (en) Anti wheel-locking brake control system

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee