HU184163B - Continuous process for producing zeolite a - Google Patents

Continuous process for producing zeolite a Download PDF

Info

Publication number
HU184163B
HU184163B HU78KU534A HUKU000534A HU184163B HU 184163 B HU184163 B HU 184163B HU 78KU534 A HU78KU534 A HU 78KU534A HU KU000534 A HUKU000534 A HU KU000534A HU 184163 B HU184163 B HU 184163B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
solution
zeolite
sodium
sio
sodium silicate
Prior art date
Application number
HU78KU534A
Other languages
English (en)
Inventor
Jean Deabriges
Original Assignee
Ugine Kuhlmann
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ugine Kuhlmann filed Critical Ugine Kuhlmann
Publication of HU184163B publication Critical patent/HU184163B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B33/00Silicon; Compounds thereof
    • C01B33/20Silicates
    • C01B33/26Aluminium-containing silicates, i.e. silico-aluminates
    • C01B33/28Base exchange silicates, e.g. zeolites
    • C01B33/2807Zeolitic silicoaluminates with a tridimensional crystalline structure possessing molecular sieve properties; Isomorphous compounds wherein a part of the aluminium ore of the silicon present may be replaced by other elements such as gallium, germanium, phosphorus; Preparation of zeolitic molecular sieves from molecular sieves of another type or from preformed reacting mixtures
    • C01B33/2815Zeolitic silicoaluminates with a tridimensional crystalline structure possessing molecular sieve properties; Isomorphous compounds wherein a part of the aluminium ore of the silicon present may be replaced by other elements such as gallium, germanium, phosphorus; Preparation of zeolitic molecular sieves from molecular sieves of another type or from preformed reacting mixtures of type A (UNION CARBIDE trade name; corresponds to GRACE's types Z-12 or Z-12L)
    • C01B33/2823Zeolitic silicoaluminates with a tridimensional crystalline structure possessing molecular sieve properties; Isomorphous compounds wherein a part of the aluminium ore of the silicon present may be replaced by other elements such as gallium, germanium, phosphorus; Preparation of zeolitic molecular sieves from molecular sieves of another type or from preformed reacting mixtures of type A (UNION CARBIDE trade name; corresponds to GRACE's types Z-12 or Z-12L) from aqueous solutions of an alkali metal aluminate and an alkali metal silicate excluding any other source of alumina or silica
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S423/00Chemistry of inorganic compounds
    • Y10S423/24LTA, e.g. A, alpha, ZK-4, ZK-21, ZK-22

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Silicates, Zeolites, And Molecular Sieves (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)

Description

A találmány tárgya folyamatos ipari eljárás zeolit „A” előállítására.
- Mint ismeretes, a zeolitokat a gyakorlatban elsősorban kiváló kationcserélő sajátságuk miatt használják, főleg vízkezelésre (J.W. Mellon Comprehensive treatise on Inorganic and Theoretical Chemistry vol. VI. part 2. Longman Editors, 1926, 575-579). A zeolitokat mosószerekben a mosólében lévő kalcium elkülönítésére használják.
A leggyakrabban használt zeolit az Na2O, A12O3, 2SiO2, χΗ2Ο általános képletű zeolit „A”. A képletben x értéke ί és 8 közötti szám, a legelterjedtebben használt termékekben 4 vagy 5.
Az említett felhasználási területen nem csupán a zeolit kristálytani összetétele és szemcsemérete döntő.
A kalcium-ioncserélő kapacitás és a szelektivitás annál nagyobb, minél tisztább a zeolit, vagyis a zeolitot igen jól kell kristályosítani.
A nátrium-kalcium ioncsere szelektivitása azzal is fokozható, hogy olyan, kristály-agglomerációból álló zeolit-szemcséket használunk, amelyek pórusa alig nagyobb, mint a hidratált kalciumion átmérője.
Ha egy mosószer ilyen zeolitot tartalmaz, akkor igen fontos annak granulometriai eloszlása. Lényeges követelmény, hogy a szemcsék átlagos átmérője 2-3 mikron legyen, és a szemcsék mérete ettől ne térjen el nagyobb mértékben. Az ilyen szemcsék elég kicsik ahhoz, hogy a termék ne tapadjon meg a textilszálak között, ugyanakkor nem nehezítik meg a folyékony és szilárd fázis elkülönítését előállításuk közben.
A szintetikus zeolitok, így a zeolit „A” előállítása és ioncserélő tulajdonságai régóta ismeretesek (Friedrich Helfferich: Ion Exchange, Chapter 2, 10-16 pp, McGraw-Hill Book Company, 1962).
„A” zeolitok előállítására ismert szakaszos eljárásokban a különböző, szilcoumot, alumíniumot és nátriumot tartalmazó vegyületeket összekeverik, így szilikoaluminát gélt képeznek, amely kicsapódik. Ezt a gélt azután zeolit „A”-vá kristályosítják, úgy, hogy'a kívánt zeolit összetételének megfelelő mennyiségű nátrium-hidroxidot és alumínium-oxidot tartalmazó anyalúgban érlelik. Ilyen módszerek ismertetése található a 2 841 471. és a 2 847 280. számú Amerikai Egyesült Államok-beli és az
404 467. számú francia szabadalmi leírásban, valamint a 2517218. számú Német Szövetségi Köztársaság-beli közzétételi iratban.
Az ismert módszerekre jellemző szakaszos kicsapás következtében a keverékből származó folyadék Na2O-, A12O3- és SiO2-tartalma nagymértékben ingadozik. Ezért az így előállított termék igen heterogén granulometriai, kristályfejlődési szempontból, valamint eltérő pórusmérete miatt - ioncserélő szelektivitás szempontjából.
Az említett eljárások további hátránya, hogy jelentős mennyiségű nátrium-hidroxidot és alumínium-oxidot tartalmazó anyalúgok mennek veszendőbe, aminek következtében a nyersanyagfogyasztás és a környezetszennyezés igen nagy.
A találmány célja, hogy olyan folyamatos eljárást biztosítson zeolit „A” előállítására, amely mentes az előbb felsorolt hátrányoktól.
A találmány szerinti eljárás lényege, hogy folyamatos üzemben homogén kicsapást és kristályosítást végzünk, ami önmagában lehetővé teszi, hogy homogén és állandó minőségű zeolit „A”-t kapjunk.
Az eljárás egyes lépéseit az 1. folyamatábrán szemléltetjük és az alábbiakban részletezzük.
1. lépés
A legfontosabb lépés a zeolit „A” kicsapása és kristályosítása, amelyet folyamatosan végzünk a C egységben. Egy L, nátriumszilikát-oldatot folyamatosan elegyítünk egy Lj nátriumaluminát-oldattal 40-90 °C hőmérsékleten. A folyamatos elegyítést keverés közben végezzük. A keverést gyorsan kell végezni, és olyan erőteljesen, hogy a szilicium-dioxid soha ne legyen lokális fölöslegben az alumínium-oxidhoz képest. (Az Al2 O3/SiO2 mólviszony 0,5-nél nagyobb legyen.) A szilicium-dioxid fölöslege, még ha pillanatnyi is, rontja a termék minőségét, mert kiváltja a zeolit „A”-tól eltérő sziliko-aluminát kicsapódását és kristályosodását.
A keverést egy a 2. ábrán bemutatott reaktorban végezzük. A két reagensoldatot szabályozott sebességgel egy olyan térbe vezetjük be, amelyben egy turbókeverő erős szívóhatása érvényesül. E hatást azzal fokozzuk, hogy a keverőt egy rögzített vagy vele együtt forgó csészében helyezzük el.
A csésze két lemezből áll, amelyek a turbinalapátok felé homorúak. Az e két lemez által kialakított térbe injektáljuk vagy szívatjuk be a két reagensoldatot.
A találmány szerinti eljárás igen rugalmasan foganatosítható: a végtermék kívánt szemcsemérete szerint választhatjuk meg a reaktor térfogatát. Ha a reaktor térfogata nagyobb, akkor hosszabb ideig tartózkodik a reaktorban a szuszpenzió, ilyenkor durvább szemcséjű terméket kapunk.
A granulometriai homogenitás további fokozása végett több reaktort használhatunk, amelyeket sorba kapcsolunk.
2. lépés
A reaktorból vagy reaktorokból kristályosító edénybe visszük át az anyagot, ahol 75 °C és 100 °C között állandó hőmérsékleten keverjük. A kívánt kristályfejlődési foktól függően határozzuk meg, hogy az anyag mennyi ideig tartózkodjék a kristályosító edényben.
Á kicsapás után a kristályosításra kerülő oldatban literenként legfeljebb 135 g NaOH maradhat, mert.különben inaktív földpát-típusú sziliko-aluminátok kristályai válnak ki. Az oldatnak azonban literenként 26 g-nál több NaOH-t kell tartalmaznia, hogy a kristályosodás sebessége megfeleljen a zeolit „A” ipari előállításával kapcsolatos követelményeknek.
Ha a szuszpenziót egyik tartályból a másikba visszük át, akkor egy megfelelő eszközzel a tartály aljáról távolítjuk el az anyagot, hogy a lehető legsűrűbb és legnagyobb szemcséjű anyag eltávolításával biztosítsuk a termelés egyenletességét.
3. lépés
A 2. lépésben kapott szuszpenziót a D egységbe visszük, ahol elkülönítjük a folyékony és a szilárd fázist. Ezt bármely alkalmas módon, például dekantálással, szűréssel vagy más egyéb módon végezhetjük.
A szilárd anyagot vízzel mossuk, azután megszárítjuk. A mosófolyadékot egyesítjük az anyalúggal, amikor is az L3 folyadékot kapjuk.
184 163
A C egységben az Al2O3/SiO2 mólarányt 0,5-nél nagyobbra állítjuk be. Ekkor a D egységben olyan folyadékot különíthetünk el a kicsapott és kristályosított zeolit „A”-tól, amely olyan kevés maradék alumíniumoxidot (literenként 2—lOg Al2O3-t) tartalmaz, hogy könnyen telíthető újra az E és B egységben, majd folyamatosan visszavezethető a C egységbe.
4. lépés
Az E egységben bepárlással betöményítjük az L3 folyadékot, amelyet a mosófolyadékokkal felhígítottunk a D egységben. A zeolitképzéshez felhasznált nátrium-hidroxidot is az E egységben pótoljuk. Az így kapott L4 folyadék 90-120 g/liter NaOH-t, 2-12 g/liter Al2 O3-t és 0,3-0,8 g/liter SiO2 -t tartalmaz.
5. lépés
Az L4 folyadékot a B egységbe visszük, ahol annyi timföldhidráttal (alumínium-oxid-hidroxiddal) keverjük össze, amely elegendő a zeolit „A”-val kicsapódott alumínium-oldat pótlására. A C, D és E egységekben végzett műveletekkel olyan összetételű L4 folyadékot kapunk, amely lehetővé teszi, hogy légköri nyomáson dolgozzunk.
A találmány szerinti eljárás igen fontos előnye, hogy az L2, L3 és L4 folyadékból az E és B egységben nem csapódik ki szilícium-dioxid szilikagél alakjában.
6. lépés
A B egységben kapott Lj folyadékot visszavezetjük a C egységbe. Az oldat 80-110 g/liter NaOH-t, 50-65 g/liter Al2O3-t és 0,2—0,7 g/liter SiO2-t tartalmaz.
7. lépés
Az Li nátríumszilikát-oldatot az A egységben állítjuk elő gazdasági tényezőktől függően különféle szilíciumdioxid- és nátrontartalmú nyersanyagokból. így használhatunk e célra ipari nátriumszilikát-lúgokat, homokban található szilícium-dioxidot, szódát, vagy alumíniumfluorid-gyártásból vagy hidrogénfluorid-gyártásból visszamaradó fluor-kovasavból kinyert szilikagélből és szódából vagy természetes foszfátok feldolgozása közben képződő' gázokból származó alapanyagokat. Használhatunk továbbá olyan nátronlúgtartalmú kovasav-oldatokat, amelyek a timföldgyárakban az előzetes szilikátmentesítés során képződnek, és amelyekben 15-40 g/liter szilícium-dioxid és 65—155 g/liter nátrium-hidroxid van.
Az Li oldatban csak minimális mennyiségű nátriumhidroxidnak szabad lennie, miután L4 oldat nátrium-hidroxid tartalma olyan, hogy lehetővé teszi az alumíniumoxid gyors feloldását a B egységben. Az SiO2/Na20 mólaránynak ezért legalább 2,8-nak kell lennie az Li oldatban.
Az Lj oldat koncentráció-tartomány általában az alábbi: NaOH: 45-105 g/liter és SiO2: 120-350 g/liter.
Az eljárás flexibilitása folytán azonban eljárhatunk úgy is, hogy a C egységben szilikagélt közvetlenül és folyamatosan reagáltatunk visszavezetett vagy timföldgyártásból származó nátriumaluminát-oldattal, amely egymaga tartalmazza a reakcióhoz szükséges összes nátrium-hidroxidot. Ez az aluminátoldat 25—140 g/liter
NaOH-t tartalmaz.
A találmány szerinti eljárással előállított zeolit „A” igen szűk granulometriai eloszlású. A szemcsék 90%-ának átmérője legfeljebb 4 mikronnal tér el egymástól, és a szemcsék átlagos átmérője beállítható 1 mikron és 10 mikron közé. A vízmentes termék ioncserélő kapacitása 85 mg Ca^/g-nál nagyobb.
Az így kapott zeolit „A” különösen alkalmas mosóporokban a meszes vizek lágyítására.
A találmányt az alábbi példákkal világítjuk meg közelebbről az oltalmi kör korlátozása nélkül.
1. példa
542 kg nátrium-szilikátot tartalmazó 1360 kg ipari lúghoz 1,36 m3 vizet adunk. Az így kapott Li oldat 329 kg SiO2 -t, 113 kg Na2 O-t és 2278 kg vizet tartalmaz. Ezt az oldatot a C egységben összekeverjük a visszavezetett folyadékkal, amelynek előállítását az alábbiakban ismertetjük.
Az L2 nátriumaluminát-oldat 3 kg SiO2-t, 330 kg Ai2 O3-t, 480 kg Na2O-t és 5700 kg vizet tartalmaz.
A kicsapást és a kristályosítást a leírt körülmények között, 90 °C hőmérsékleten végezzük. Az oldat összesen 6 órát tölt a kicsapó és kristályosító rendszerben.
A kristályosított szilárd anyagot a D egységben választjuk el a folyadéktól.
A szilárd anyagot 1500 kg vízzel mossuk a szűrőn, azután folyamatos üzemben megszárítjuk egy csigaleveles dobszárítóban.
1000 kg kristályos zeolit „A”-t kapunk, amely 329 kg SiO2 -t, 279 kg Al2 O3 -t, 170 kg Na2 O-t és 222 kg H2 O-t tartalmaz.
A kapott zeolit szemcséinek átmérője 1 és 5 mikron között van. A termék ioncserélő kapacitása 105 mg/Cá^/g.
A zeolit „A”-tól elválasztott anyalúgból és a mosófolyadékból származó L3 folyadék 3 kg SiO2-t, 51 kg Al2O3-t, 423 kg Na2O-t és 8500 kg vizet tartalmaz. Ezt a folyadékot bepárlással betöményítjük, azután 57 kg Na2 0-nak megfelelő nátronlúgot adunk hozzá a zeolit „A”-val leválasztott Na20 pótlására.
Az így kapott L4 folyadék 3 kg SiO2-t, 51 kg A12 !O3t, 480 kg Na2 O-t és 5500 kg vizet tartalmziz.
Ehhez az oldathoz 516 kg nedves hidrargillitet adunk, amely 279 kg Al2O3-t tartalmaz. A hidrargillitet 1 óra a’att beoldjuk 100-102 °C hőmérsékleten. Ekkor az L2 folyadékhoz jutunk, amelyet visszavezetünk a C egységbe, és ott a fentiek szerint felhasználjuk.
2. példa
Szilíciumdioxid-forrásként olcsón hozzáférhető ipari mellékterméket használunk. Nevezetesen egy H2SiF6ból származó szilikagélt használunk, amely maradékként képződik alumíniuinfluorid-gyártás közben vagy természetes foszfátoknak foszfátok vagy foszforsav előállítása céljából való feldolgozása közben.
Az Li nátríumszilikát-oldatot úgy készítjük, hogy 1180 kg szilikagélt, amely 329 kg :3iO2 -t tartalmaz, 265 kg ipari nátronluggal kezelünk, amelynek nátrontart:ilma (Na2O) 113 kg. A reakciót 85 ”C hőmérsékleten 60 percig folytatjuk.
A kapott oldatot azután vízzel fel’hígítjuk. Ekkor
184 163
2,4 m3 Ls oldatot kapunk, amely 329 kg SiO2 -t, 113 kg Az Naj O-t és 2300 kg vizet tartalmaz. A
Az Lj oldatot a C egységben az Lj visszavezetett B folyadékkal keverjük össze, amelynek összetétele azonos az 1. példában megadottal. Az nátriumaluminát-oldat g C 3 kg SiOj -t, 330 kg AljO3-t, 480 kg Na2O-t és 5700 kg Hj O-t tartalmaz. Ezután a zeolit „A”-t az 1. példa szerinti módon kicsapjuk, kristályosítjuk, mossuk és megszárítjuk. Ekkor 1000 kg kristályos zeolit „A”-í kapunk, amely 329 kg SiO2 -t, 279 kg Al2'O3-t, 170 kg Na2 O-t és 222 kg H2O-t tartalmaz. A termék szemcséinek 95%-a az 1—5 mikronos átmérőjű frakcióba esik. A kapott anyag ioncserélő kapacitása 102 mg Cá^/g.
3. példa
Szilíciumtartalmú nyersanyagként ipari nátriumsziiikát-lúgot használunk, amelyből az 1. példában említettekhez hasonlóan olyan Lj oldatot készülhetünk, amely 329 kg SiO2-t, 113 kg Na2O-t és 2278 kg H2O-t tartalmaz. Az alumínium-oxidot timföldgyári nátriumaluminát-oldatból vesszük.
m3 ipari nátriumaluminát-oldatot használunk Lfolyadékként, amely 2 kg SiO2-t, 450 kg Al2O3-t és 480 kg NajO-t tartalmaz, Az Lj és 1^ oldatokat 90 °Cra melegítve a C egységben összekeverjük a leírásban ismertetett módon. Gél alakjában kiválik az amorf nátrium-sziliko-aluminát, amely az anyalúggal érintkezve 95 °C-on 3 óra alatt kristályosodik.
A kristályos szilárd anyagot kiszűijük és 12 000 kg forró vízzel mossuk. Ezután csigaleveles dobszárítóban megszárítjuk. 1000 kg zeolit „A”-t kapunk, amely 329 kg SíO2-t tartalmaz, valamint 279 kg Al2O3-t,
170 kg Na2O-t és 222 kg H2O-t. Az így' előállított zeolit „A” szemcséinek 95%-a 1—6 mikron átmérőjű. Ioncserélő kapacitása 99 mg Cá^/g.
Az anyalúg és a mosófolyadék egyesítéséből származó L3 folyadék 2 kg SiO2 -t, 171 kg Al2 O3 -t, 423 kg Na2 ΟΙ és 3300 kg H2 O-t tartalmaz. Ezt a folyadékot ismét felhasználjuk a timföldgyártásban.
1. folyamatábra magyarázata:
nátriumszUikát-oldat előállító egység, nátriumaluminát-oldat előállító (timföld-hidrát ’ beadagolása) egység, keverő (elegyítő reaktor-, vagy reaktorsorozat, ahol a zeolit kicsapása és előkristályosítása végbemegy kristályosító (zeolit elválasztó) egység,
E = lúgosító tartály, ahol a zeolittal kivált Na+-ionok pótlása NaOM beadagolása történik.

Claims (3)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás homogén szemcseeloszlású zeolit „A” előállítására nátriumszilikát oldat és nátriumaluminát-oldat folyamatos elegyítése útján, azzal jellemezve, hogy 2,83,0SiO2/Na2O mólarányú nátriumszilikát-oldatot egy reaktorban keverés közben nátriumaiuminát-oldattal folyamatosan elegyítünk, az elegyítés során az AI2O3/SiO2 mólarányt legalább 0,5 értéken tartjuk, az elegyet előkristáiyosítás útján egy kristályosító egységbe vezetjük, ahol 75—100 °C közötti hőmérsékleten a zeolitot kikristályosítjuk, a kristályokat elválasztjuk, majd a zeolittal kivált Na+ és AT* ionok pótlására az anyalúgot kívánt esetben nátrium-hidroxiddal majd alumínium-hidroxiddal elegyítjük és a reaktorba visszavezetjük.
  2. 2. Az 3. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy nátrium-szilikátoldatként ipari lúgos nátriumszilikát-oldatot vagy szilikofluoridgyártásnál keletkezett nátriumszilikát-oldatot vagy bauxit szilícium-mentesítésénél keletkező nátriumszilikát-oldatot vagy szilíciumdioxid-tartalmú homok nátrium-hidroxidos oldatát használjuk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy nátriumaíuminát-oidatként: timföldgyártásból származó aluminátoldatot használunk, amelyet kívánt esetben alumínium-oxiddal telítünk.
HU78KU534A 1977-07-29 1978-07-28 Continuous process for producing zeolite a HU184163B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7723373A FR2398698A1 (fr) 1977-07-29 1977-07-29 Procede industriel de fabrication en continu de zeolithe a

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU184163B true HU184163B (en) 1984-07-30

Family

ID=9193981

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU78KU534A HU184163B (en) 1977-07-29 1978-07-28 Continuous process for producing zeolite a

Country Status (24)

Country Link
US (1) US4314979A (hu)
JP (1) JPS5426298A (hu)
BE (1) BE869156A (hu)
BR (1) BR7804900A (hu)
CA (1) CA1122190A (hu)
CH (1) CH634282A5 (hu)
CS (1) CS225107B2 (hu)
DE (1) DE2832947B2 (hu)
DK (1) DK336478A (hu)
ES (1) ES472183A1 (hu)
FI (1) FI67791C (hu)
FR (1) FR2398698A1 (hu)
GB (1) GB2001614B (hu)
GR (1) GR62684B (hu)
HU (1) HU184163B (hu)
IE (1) IE47036B1 (hu)
IT (1) IT1160560B (hu)
LU (1) LU80045A1 (hu)
NO (1) NO782606L (hu)
PL (1) PL117556B1 (hu)
PT (1) PT68245A (hu)
RO (1) RO75844A (hu)
SE (1) SE7808201L (hu)
YU (1) YU183478A (hu)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4576986A (en) * 1978-01-31 1986-03-18 J. M. Huber Corporation Rubber compositions containing small particle size zeolites and mixtures
US4888378A (en) * 1978-12-20 1989-12-19 J. M. Huber Corporation Plastic compositions containing small particle size zeolites and mixtures
US4612342A (en) * 1978-12-20 1986-09-16 J. M. Huber Corporation Rubber compositions containing small particle size zeolites
DE2910152A1 (de) * 1979-03-15 1980-10-16 Degussa Verfahren zur herstellung von amorphen natriumaluminiumsilikaten
FR2454997A1 (fr) * 1979-04-24 1980-11-21 Ugine Kuhlmann Cristallisation de la zeolithe a lors des procedes industriels de fabrication
DE2941636A1 (de) * 1979-10-13 1981-05-07 Degussa Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur kontinuierlichen herstellung feinstteiliger zeolithischer natriumaluminiumsilikate
JPS6049130B2 (ja) * 1980-12-27 1985-10-31 日本化学工業株式会社 A型ゼオライトの製造法
FR2526780A1 (fr) * 1982-05-11 1983-11-18 Rhone Poulenc Spec Chim Procede de fabrication de zeolites
JPS6121911A (ja) * 1984-07-11 1986-01-30 Toyo Soda Mfg Co Ltd フオ−ジヤサイト型ゼオライトの製造方法
US5474753A (en) * 1990-11-09 1995-12-12 Laviosa Rhone-Poulenc Preparation of crystalline 4A zeolites
GB9322529D0 (en) * 1993-11-02 1993-12-22 Unilever Plc Aluminosilicates
IL108272A (en) * 1994-01-05 1998-02-22 Super Industry Ltd Process for production of zeolites
US6773694B1 (en) 1999-12-22 2004-08-10 Uop Llc Process for synthesizing molecular sieves
US6432380B1 (en) 2000-09-08 2002-08-13 Albemarle Corporation Synthesis of aluminosilicates via cofeeding an alkali metal aluminate and sodium silicate and cofeeding apparatus therefor
US7112316B1 (en) 2005-08-08 2006-09-26 Uop Llc Process for preparing molecular sieves via continuous addition of nutrients
US8986253B2 (en) 2008-01-25 2015-03-24 Tandem Diabetes Care, Inc. Two chamber pumps and related methods
US9250106B2 (en) 2009-02-27 2016-02-02 Tandem Diabetes Care, Inc. Methods and devices for determination of flow reservoir volume
CA2753214C (en) 2009-02-27 2017-07-25 Tandem Diabetes Care, Inc. Methods and devices for determination of flow reservoir volume
WO2010128342A1 (en) 2009-05-06 2010-11-11 Barchem Llc Zeolite 4a with new morphological properties, its synthesis and use
AU2010278894B2 (en) 2009-07-30 2014-01-30 Tandem Diabetes Care, Inc. Infusion pump system with disposable cartridge having pressure venting and pressure feedback
US9180242B2 (en) 2012-05-17 2015-11-10 Tandem Diabetes Care, Inc. Methods and devices for multiple fluid transfer
US9555186B2 (en) 2012-06-05 2017-01-31 Tandem Diabetes Care, Inc. Infusion pump system with disposable cartridge having pressure venting and pressure feedback
US9173998B2 (en) 2013-03-14 2015-11-03 Tandem Diabetes Care, Inc. System and method for detecting occlusions in an infusion pump
US9180243B2 (en) 2013-03-15 2015-11-10 Tandem Diabetes Care, Inc. Detection of infusion pump conditions
FR3063993B1 (fr) 2017-03-17 2022-02-04 Arkema France Procede de synthese en continu de cristaux de zeolithe
FR3063996B1 (fr) 2017-03-17 2022-01-14 Arkema France Procede de synthese de cristaux de zeolithe avec agent d'ensemencement
FR3076828A1 (fr) 2018-01-15 2019-07-19 Arkema France Procede de preparation de zeolithes en continu au moyen d'ultrasons
CN111170331A (zh) * 2020-02-27 2020-05-19 中国日用化学研究院有限公司 一种连续化制备超细4a沸石的工艺及装置

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2882243A (en) * 1953-12-24 1959-04-14 Union Carbide Corp Molecular sieve adsorbents
US3055841A (en) * 1956-06-29 1962-09-25 Exxon Research Engineering Co Process for preparing attrition resistant adsorbents
US2841471A (en) 1956-10-23 1958-07-01 Texas Co Synthesis of selective mineral sorbents
US2847280A (en) 1956-10-23 1958-08-12 Texas Co Production of selective mineral sorbents
US2904607A (en) * 1957-01-29 1959-09-15 Exxon Research Engineering Co Alkylation of aromatics
US3058805A (en) * 1958-10-03 1962-10-16 Bayer Ag Process for the production of sodium zeolite a
US3071434A (en) * 1960-01-20 1963-01-01 Socony Mobil Oil Co Inc Process for makling crystalline zeolites
US3425800A (en) * 1967-10-05 1969-02-04 Aluminum Co Of America Production of crystalline zeolites
AT335035B (de) * 1974-10-10 1977-02-25 Henkel & Cie Gmbh Stabile suspensionen wasserunloslicher, zum binden von calciumionen befahigter silikate und deren verwendung zur herstellung von wasch- und reinigungsmitteln
DE2517218B2 (de) 1975-04-18 1977-05-05 Henkel & Cie GmbH, 4000 Düsseldorf; Deutsche Gold- und Silber-Scheideanstalt vormals Roessler, 6000 Frankfurt Kristallines zeolithpulver des typs a
US4041135A (en) * 1975-07-25 1977-08-09 J. M. Huber Corporation Production of high capacity inorganic crystalline base exchange materials
DE2533614C2 (de) * 1975-07-26 1985-10-31 Degussa Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Herstellung von zeolithischen Alkalialuminiumsilikaten

Also Published As

Publication number Publication date
GB2001614A (en) 1979-02-07
FR2398698A1 (fr) 1979-02-23
LU80045A1 (fr) 1980-02-14
CS225107B2 (en) 1984-02-13
GB2001614B (en) 1982-02-10
FI67791B (fi) 1985-02-28
BR7804900A (pt) 1979-04-24
RO75844A (ro) 1981-02-28
PL117556B1 (en) 1981-08-31
FI782358A (fi) 1979-01-30
CA1122190A (fr) 1982-04-20
IE781492L (en) 1979-01-29
SE7808201L (sv) 1979-01-30
CH634282A5 (fr) 1983-01-31
DE2832947B2 (de) 1980-01-24
PL208703A1 (pl) 1979-03-12
PT68245A (fr) 1978-07-01
ES472183A1 (es) 1979-10-01
IE47036B1 (en) 1983-11-30
IT7868811A0 (it) 1978-07-28
JPS5426298A (en) 1979-02-27
YU183478A (en) 1982-10-31
NO782606L (no) 1979-01-30
BE869156A (fr) 1979-01-22
DK336478A (da) 1979-01-30
FR2398698B1 (hu) 1981-06-19
DE2832947A1 (de) 1979-02-01
GR62684B (en) 1979-05-22
IT1160560B (it) 1987-03-11
FI67791C (fi) 1985-06-10
US4314979A (en) 1982-02-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU184163B (en) Continuous process for producing zeolite a
US4164551A (en) Preparation of zeolite
EP0106552B1 (en) Process for preparation of zeolites
JPS61286215A (ja) 層状結晶のアルカリ金属珪酸塩の製造方法
JPS5973421A (ja) L型ゼオライトの製造方法
EP0128766B1 (en) Process for preparation of high-silica faujasite type zeolite
SE466535B (sv) Anvaendning av zeolit a, som jonbytare foer vattenavhaerdning i tvaettmaskiner
US4650654A (en) Process for preparation of ferrierite type zeolites
EP0109729B1 (en) Process for preparation of mordenite type zeolite
GB2038301A (en) Process for the production of zeolite A
TW509661B (en) Method for producing calcium borate
EP0171204B1 (en) Process for preparation of faujasite type zeolite
US4100264A (en) Process for the preparation of calcium carbonate for use in fluorescent lamp phosphors
US3714366A (en) Method for the production of mordenite
US5401487A (en) Process to obtain zeolite 4A starting from bauxite
GB2041902A (en) Synthetic zeolites
US6451282B1 (en) Process for production of zeolites from raw materials containing alkali alumino hydro-silicates
KR910004852B1 (ko) 합성 마자이트의 제조방법
WO1995012546A1 (en) Aluminosilicates
EP0490011B1 (en) A process to obtain zeolite 4A starting from bauxite
HU183168B (en) Process for the crystallization of zeolite
KR850000287B1 (ko) 제올라이트a의 반연속식 제조방법
JPH0353251B2 (hu)
SU983047A1 (ru) Способ получени цеолитного адсорбента
US3356449A (en) Preparation of sodium trisilicate