CZ71799A3 - Pojížděcí stroj na pokládání kolejí - Google Patents
Pojížděcí stroj na pokládání kolejí Download PDFInfo
- Publication number
- CZ71799A3 CZ71799A3 CZ99717A CZ71799A CZ71799A3 CZ 71799 A3 CZ71799 A3 CZ 71799A3 CZ 99717 A CZ99717 A CZ 99717A CZ 71799 A CZ71799 A CZ 71799A CZ 71799 A3 CZ71799 A3 CZ 71799A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- gravel
- laying machine
- shaped
- machine according
- ballast
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B27/00—Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
- E01B27/06—Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track
- E01B27/10—Renewing or cleaning the ballast in situ, with or without concurrent work on the track without taking-up track
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
- Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
- Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
- Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
- Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
- Machine Tool Sensing Apparatuses (AREA)
- Types And Forms Of Lifts (AREA)
- Gas-Insulated Switchgears (AREA)
- Power-Operated Mechanisms For Wings (AREA)
- Operation Control Of Excavators (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
- Cash Registers Or Receiving Machines (AREA)
- Automatic Cycles, And Cycles In General (AREA)
- Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
- Cage And Drive Apparatuses For Elevators (AREA)
Description
Pojížděcí stroj na pokládání kolejí
Oblast techniky
Vynález se týká pojížděcího stroje na pokládání kolejí pro čištění štěrku štěrkového lože, které se nachází pod kolejí , s odklízecím zařízením pro nabírání štěrku nacházejícího se pod kolejí, s čistícími zařízeními pro čištění štěrku, s ukládacími zařízeními pro ukládání vyčištěného štěrku pod kolej, s prvním dopravním zařízením od odklízecího zařízení k čistícím zařízením, s druhým dopravním zařízením od čistících zařízení k ukládacím zařízením a s třetím dopravním zařízením pro vynášení podílů znečištění na nákladní vůz nebo k přepravnímu kontejneru.
Dosavadní stav techniky
Stroje na pokládání kolejí tohoto typu jsou známé a používají se, když se má sanovat podloží nebo štěrkové lože kolejí. Odklízecím zařízením se pod kolejí, která je v této oblasti práce zpravidla nadzvednutá, znečištěný a tím znetvořený štěrk nabírá, následně se tento kontaminovaný štěrk přivádí ve stroji k čistícím zařízením a následně se opět ve stroji přivádí k ukládacím zařízením, která pak tento vyčištěný materiál opět odevzdávají pod pražce nadzvednuté koleje a zhutňují jej. Vyčištěný štěrk se případně drtí a tento rozdrcený štěrk se opět ukládá pod kolej. Alternativně se také může přidávat čerstvý štěrk před tím, než se kolejový rošt konečně odloží a upevní se do štěrkového lože.
Úkolem vynálezu je vylepšit stroj na pokládání kolejí typu popsaného v úvodu takovým způsobem, aby se účinně vyčistil i obzvláště silně znečištěný štěrk a mohl se opět uložit.
Podstata vynálezu
•0 ··»*
Β 0 • 000
Β · • 0 Β «0 • 0 • 0 • «0 • 0 ·· Β··
Tento úkol se u stroje na pokládání kolejí typu uvedeného v úvodu řeší podle vynálezu tím, že čistící zařízení obsahují alespoň jedno rozdružovací zařízení pro oddělování podílů znečištění od štěrku a že toto rozdružovací zařízení vykazuje několik rovnoběžných poháněných hřídelů, které jsou osazené vždy několika tvarovými škrabkami nebo tvarovými kotouči, které nesou radiálně ven orientované tvarové nástavce a při rychlém rotačním pohybu otloukají podíly znečištění z kamenů štěrku.
Výhody vynálezu spočívají zejména v tom, že se pro čištění silně znečištěného štěrku používá speciální rozdružovací zařízení, které vykazuje několik rovnoběžných poháněných hřídelů, které nesou tvarové věnce nebo tvarové kotouče, které jsou svými radiálně ven orientovanými tvarovými nástavci v pohybu proti znečištěným kamenům štěrku a svým nárazovým pohybem je zbavují částic nečistot. Hřídele vytvářejí se svými tvarovými věnci nebo tvarovými kotouči rázové válcové koryto, na kterém se kameny štěrku opracovávají a čistí od vstupu až k výstupu z rozdružovacího zařízení.
Tvarové nástavce orientované radiálně ven jsou ve směru osy hřídelů úzké a od sousedních tvarových nástavců na tomtéž hřídeli vykazují vždy předem daný odstup a tak tedy mezi sebou vytvářejí vždy volný prostor. Tyto tvarové nástavce jsou vytvarované na tvarovém věnci, který může být vytvořený i jako jeden celek s hřídelem. Tvarové nástavce se mohou vytvořit také radiálně na úzkých tavrových kotoučích, které jsou navlečené na hřídele v předem daném rozestupu. Volný prostor mezi sousedními tvarovými věnci nebo tvarovými kotouči má axiální šířku, která odpovídá šířce tvarového věnce nebo tvarového kotouče. Tímto způsobem je možné to, aby mezi dva sousední tvarové věnce nebo tvarové kotouče vnikal vždy jeden tvarový kotouč, který sedí na sousedním hřídeli a je tímto sousedním hřídelem udržován v pohybu.
·· • · • A
A · * • ·
A AA
AA
AAA· • · • A·· • A • · ·· AAA
AA AA A A A A
A A A A
AAA AAA A A
AA AA
Sousední hřídele jsou ve směru osy uspořádané přesazené o axiální šířku jednoho tvarového věnce nebo tvarového kotouče. Rozestup hřídelů od sebe je dimenzovaný tak, že tvarové nástavce jednoho hřídele zabírají na základě axiálního přesazení do volných prostorů mezi sousedními tvarovými věnci nebo tvarovými kotouči sousedního hřídele. Mezi jednou hřídelí a tvarovými nástavci dalšího hřídele je k dispozici dostatečná mezera, takže touto mezerou mohou propadávat malé částice nečistot, avšak průchodu štěrku prostorem této mezery je zabráněno. Při rotaci hřídelů tedy dostanou kameny štěrku od rotujících tvarových nástavců prudký nárazový pohyb, který způsobuje, že se podíly nečistot ulpívající na kamenech štěrku uvolňují a padají prostorem mezery mezi rotujícími hřídeli dolů. Kameny štěrku se pak v očištěném stavu dávají na výstupu z rozdružovacího zařízení opět na dopravní pás a mohou se pak dále zpracovávat.
Kontura obvodu tvarových nástavců a axiální šířka tvarových nástavců je vytvořená a dimenzovaná tak, že kameny štěrku jsou při rotaci hřídele unášeny rotujícími tvarovými nástavci nahoru. Tímto způsobem se vytváří rázové válcové koryto, u kterého do sebe tvarové nástavce sousedních hřídelů hřebenovítě zabírají a zabraňují tomu, aby se dostávaly větší kameny štěrku dolů a mezí tvarovými nástavci sousedních hřídelů blokovaly rotační pohyb těchto hřídelů. Hvězdicové síto tohoto typu zajišťuje prudký nárazový pohyb na kameny štěrku a způsobuje to, že z kamenů štěrku odpadá například i nečistota, jíl nebo podobně, které díky vlhkosti ulpívají obzvláště silně, a prostorem mezery mezi tvarovými nástavci se pak může dostat pod rozdružovací zařízení na třetí dopravní zařízení, které pak přivádí částečky špíny k přepravnímu kontejneru nebo k samostatnému nákladnímu vozu.
Podle jedné výhodné formy provedení vynálezu jsou za rozdružovacím zařízením uspořádaná ještě další čistící ·· ·· zařízení, například vibrační síto, které provádí jemné prosévání a vibračním pohybem odděluje od kamenů štěrku ještě zejména menší částečky špíny.
Podle jedné formy provedení vynálezu je možné zařadit za prosévací zařízení nebo rozdružovací zařízení drticí zařízení, které zajišťuje ostrohranný štěrk a následně prosévá požadovanou zrnitost. Připravený štěrk lze pak opět tyransportovat zpět k ukládacím zařízením, která připravený štěrk, smísený případně s novým štěrkem, dávají zase pod pražce nadzvednuté koleje a zhutňují jej.
Výhodná další vytvoření vynálezu jsou charakterizovány znaky podružných nároků.
Přehled obrázků na výkresech
V následujícím bude blíže objasněn jeden příklad provedení vynálezu za pomoci výkresů. Na těch ukazuje:
obr. 1 schematické celkové zobrazení pojízdného stroje na pokládání kolejí;
obr. 2 zvětšený boční pohled na rozdružovací zařízení; obr. 3 pohled shora na koryto rozdružovacího zařízení a obr. 4 boční pohled na sousední hřídele rozdružovacího zařízení s jeho tvarovými nástavci.
Příklady provedení vynálezu
Obrázky 1 a 2 ukazují bokorys jednoho pojížděcího stroje na pokládání kolejí v celkovém pohledu (obr. 1) a v dílčím pohledu (obr. 2). Stroj na pokládání kolejí obsahuje pracovní stroj 2 s mostem 3, jehož konce spočívají na podvozkách 4 pojízdných po kolejích. Pracovní stroj 2 se pohání a pojíždí se s ním hnací jednotkou 5.
Na pracovním stroji 2 je uspořádáno několik zařízení, která se nasazují při různých pracovních krocích při obnově podloží koleje. Prostřednictvím neznázorněných zdvihacích zařízení koleje se kolej, po které stroj na pokládání kolejí
- 5 • · • · • · • · ·· ···· » ·· • · · • · · » · · · · pojíždí a jejíž štěrkové lože se má čistit a případně také obnovit, v oblast mostu 3 nadzvedává. Na mostu 3 je upevněné odklízeči zařízení 6, které slouží k nabírání vrstvy materiálu, který se nachází pod pražci a který sestává v podstatě ze štěrku. Pod štěrkovým ložem se nachází mezivrstva ze štěrku a silně kontaminovaného písku a pod ní leží ochranná vrstva krajiny. Na mostu 3 je dále uspořádané ukládací zařízení 40, které znovu dostane štěrk odebraný dříve odklízecím zařízením 6 po jeho vyčištění a popřípadě i dalším zpracování a znovu jej ukládá pod kolej a tam prostřednictvím zhutňovacího stroje zhutňuje. Na konci stroje na pokládání kolejí, který leží naproti hnací jednotce 5, se mohou připojit neznázorněné nákladní vagóny, které při čištění nebo zpracování štěrku zachycují napadanou skrývkový materiál a/nebo také přivádějí přídavné ukládací materiály, jako štěrk nebo podobně.
K pracovnímu stroji 2 je připojené rozdružovací zařízení 10, které je namontované na dvou podvozkách 12 a rámu 14 a je rovněž pojízdné po koleji 1. K rozdružovacímu zařízení 10 je u znázorněné formy provedení připojené prosévací zařízení 30, které je rovněž namontované na podvozkách 32 a rámu 34 a je pojízdné po koleji 1.
První dopravní zařízení 50 probíhá od odklízecího zařízení 6 přes most 3 pracovního stroje až ke vstupu rozdružovacího řízení 10 a od výstupu rozdružovacího zařízení 10 následně až k prosévacímu zařízení 30. Pod prosévacím zařízením 30 nabírá vyčištěný štěrk druhé dopravní zařízení 60 a probíhá přes vůz rozdružovacího zařízení 10 a částečně přes most 3 zpět až k ukládacím zařízením 40. Třetí dopravní zařízení 70 začíná pod rozdružovacím zařízením .10, probíhá pod prosévacím zařízením 30 a případně na neznázorněný nákladní vagón, který je připojený ke stroji na ukládání kolejí na konci protilehlém k hnací jednotce 5.
·· ·· ► fefe 4 ·· ··· ·
- 6 Štěrk, který je nabírán odklízecím zařízením 6, se prostřednictvím prvního dopravního zařízení 50 dopravuje přes most 3 ke vstupu rozdružovacího zařízení 10 a tam se vkládá do kontejneru 12 rozdružovacího zařízení 10. Na výstupu rozdružovacího zařízení 10 přejímá štěrk znovu první dopravní zařízení 50 a vynáší jej do vibračního síta 30, které pak vyčištěný štěrk odevzdává na druhé dopravní zařízení 60, které pak probíhá zpět k pracovnímu stroji 2 a vyčištěný štěrk přivádí k ukládacím zařízením 40, která tento vyčištěný štěrk odevzdávají pod nadzvednutou kolej a tam jej zhutňují.
Jak lze zejména zjistit z obrázků 2, 3 a 4, přivádí se znečištěný štěrk přes dopravní zařízení 50 nejprve k rozdružovacímu zařízení 10, které vykazuje rázové válcové koryto 14 z několika rovnoběžných hřídelů 110 a má otáčející se boční stěny 12. Rovnoběžné hřídele 110 se pohánějí od neznázorněného pohonu a jsou uspořádané v předem daném rozestupu od sebe a nesou vždy několik tvarových kotoučů 112, které ve směru osy hřídele 110 vykazují malou šířku a u znázorněné formy provedení mají hvězdicovitý obrys s několika radiálními tvarovými nástavci 114. Sousední tvarové kotouče 112 jsou od sebe ve směru osy hřídelů 110 uspořádané v odstupu b, který je nepatrně větší než šířky c tvarových kotoučů 112. Mezi dvěma sousedními tvarovými kotouči 112 se vždy vytváří volný prostor o axiální šířce b. Sousední hřídele 110 jsou uložené s axiálním přesazením k šířce b, takže tvarové kotouče 112 jednoho hřídele 110 zabírají vždy do volných prostorů mezi dvěma tvarovými kotouči 112 sousedního hřídele 110.
Rozestup a mezi sousedními hřídeli 110 je dimenzovaný tak, že v radiálním směru je mezi jedním hřídelem a tvarovými nástavci 114 dalšího hřídele 110 k dispozici dostatečná mezera 116, takže částice špíny mohou padat skrz koryto 14 dolů. Mezera 116 je však tak malá, že větší kameny
- 7 - | • ·· ·· · · • · · • · · · • · · ·· · ·· | • · · · · · « · · • · · · · • · · · • · · • · · · · | ·· ·· • · · · • · · · • · · · · · • · ·· ·· | |
štěrku touto mezerou | nepropadnou. | Měřeno ve | směru | osy |
hřídelů 110, je šířka | tvarových kotoučů 112 s | výhodou | tak |
malá, že při rotaci hřídelů bere úsek obvodu, který se vždy pohybuje nahoru, s sebou nahoru kameny štěrku a také z meziprostor úseků obvodu tvarových kotoučů 112, které běží dolů, jimi pohybuje nahoru. Tím se zabrání tomu, aby se větší kameny štěrku sevřely mezi tvarové kotouče sousedních hřídelů 110 a vedly k zablokování rotačního pohybu hřídelů 110.
Části špíny popřípadě drobné podíly štěrku, které propadávají rázovými válci dolů, padají na třetí dopravní zařízení 70 a dopravují se pryč v neznázorněném přepravním kontejneru nebo v připojeném nákladním vagónu.
Claims (9)
1. Pojížděci stroj na pokládáni koleji pro čištění štěrku štěrkového lože nacházejícího se pod kolejí, s odklízecím zařízením (6) pro nabírání štěrku, který se nachází pod kolejí, čistícími zařízeními (10) na čištění štěrku, ukládacími zařízeními (40) pro ukládání vyčištěného štěrku pod kolej, s prvním dopravním zařízením (50) od odklízecího zařízení (60) k čistícím zařízením (10) a s druhým dopravním zařízením (60) od čistících zařízení (10) k ukládacím zařízením (40) , vyznačující se tím, že čistící zařízení obsahují alespoň jedno rozdružovací zařízení (10) pro oddělování částí špíny od štěrku a že toto rozdružovací zařízení (10) vykazuje několik rovnoběžných poháněných hřídelů (110), které jsou osazené vždy několika tvarovými věnci nebo tvarovými kotouči (112), které nesou tvarové nástavce (114) směřující radiálně ven.
2. Stroj na pokládání kolejí podle nároku 1, vyznačující se zdvihacími zařízeními koleje pro nadzvednutí kolejí v oblasti odklízecího zařízení (6) a/nebo ukládacích zařízení (40) .
3. Stroj na pokládání kolejí podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se třetím dopravním zařízením (70) pro vynášení částí špíny vyskytujících se při čištění štěrku z čistících zařízení (10, 30) na nákladní vagón nebo přepravní kontejner.
4. Stroj na pokládání kolejí podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že tvarové věnce nebo tvarové kotouče (112) na otočných hřídelích (110) vykazují předem danou šířku (c) ve směru osy
- 9 hřídelů a mezi sebou mají vždy odstup (b), který je nepatrně větší, než je axiální šířka tvarového věnce nebo tvarového kotouče (112), a že sousední hřídele (110) jsou axiálně přesazené vždy o axiální šířku jednoho tvarového věnce nebo tvarového kotouče (112) a mezi sebou vykazují předem daný rozestup (a).
5. Stroj na pokládání kolejí podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že radiální rozestup (a) sousedních hřídelů je dimenzovaný tak, že mezi hřídelem a tvarovými nástavci sousedního hřídele (110) je k dispozici předem daná mezera (116).
6. Stroj na pokládání kolejí podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že tvarové nástavce (114) jsou vytvarované v jednom kuse s hřídely (110).
čující se tím, že prosévací zařízení (30) obsahuje vibrační síto.
10. Stroj na pokládání kolejí podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím,
04 044
-10<···
4 0 0 že první dopravní zařízení (50) dopravuje štěrk od odklízecího zařízení (6) k rozdružovacímu zařízení (10) a od rozdružovacího zařízení (10) k prosévacímu zařízení (30) a že druhé dopravní zařízení (60) dopravuje vyčištěný štěrk od prosévacího zařízení (30) k ukládacím zařízením (40).
11. Stroj na pokládání kolejí podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že třetí dopravní zařízení (70) probíhá pod rozdružovacím zařízením (10) a zachycuje části špíny propadávající rozdružovacím zařízením (10) dolů a že toto třetí dopravní zařízení (70) probíhá následně pod prosévacím zařízením (30) a zachycuje části špíny propadávající prosévacím zařízením (30) .
12. Stroj na pokládání kolejí podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se drtícícm zařízením na rozmělňování štěrku a čtvrtým dopravním zařízením pro odtransportování rozdrceného štěrkového materiálu.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19808956A DE19808956C1 (de) | 1998-03-03 | 1998-03-03 | Verfahrbare Gleisbaumaschine |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ71799A3 true CZ71799A3 (cs) | 1999-09-15 |
CZ295076B6 CZ295076B6 (cs) | 2005-05-18 |
Family
ID=7859516
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ1999717A CZ295076B6 (cs) | 1998-03-03 | 1999-03-02 | Pojížděcí stroj na pokládání kolejí a čištění štěrku |
Country Status (8)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0940502B1 (cs) |
AT (1) | ATE310125T1 (cs) |
CZ (1) | CZ295076B6 (cs) |
DE (2) | DE19808956C1 (cs) |
DK (1) | DK0940502T3 (cs) |
NO (1) | NO312600B1 (cs) |
PL (1) | PL197905B1 (cs) |
SK (1) | SK285739B6 (cs) |
Families Citing this family (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE10139765B4 (de) * | 2001-04-23 | 2015-02-12 | Gsg Knape Gleissanierung Gmbh | Verfahren zur Materialaufbereitung und/oder Materialwaschung und/oder Lehmausscheidung betreffend Schüttgutmaterial insbesondere im Zusammenhang mit Bauarbeiten an einer Linienbaustelle und entsprechende schienengängige oder strassengängige Anlage |
DE50209854D1 (de) * | 2001-04-12 | 2007-05-16 | Gsg Knape Gleissanierung Gmbh | Schotterbetterneuerungsverfahren und Gleisbehandlungszug zu dessen Durchführung |
DE202007011501U1 (de) | 2007-08-16 | 2008-12-24 | Wiebe Holding Gmbh & Co. Kg | Gleiswegsanierungsmaschine mit dreifach separiertem Aushub |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AT312656B (de) * | 1969-12-18 | 1974-01-10 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Maschine zum Aufnehmen, Reinigen und Wiedereinbringen des Bettungsschotters von Eisenbahngleisen |
AT342103B (de) * | 1974-11-15 | 1978-03-10 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Maschine zum reinigen und waschen des bettungsschotters von eisenbahngleisen |
US4133388A (en) * | 1977-06-06 | 1979-01-09 | Boyer Jean Jacques | Ballast cleaning and levelling machine |
CH651869A5 (de) * | 1981-03-02 | 1985-10-15 | Canron Inc Crissier | Auf schienen verfahrbare gleisbettreinigungsmaschine. |
IT1168813B (it) * | 1983-08-05 | 1987-05-20 | Sergio Valditerra | Macchina per la rigenerazione di massicciate ferroviarie |
AT378385B (de) * | 1983-11-04 | 1985-07-25 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Gleisbaumaschine mit siebanlage |
DE3641917A1 (de) * | 1986-12-09 | 1988-06-16 | Unbehaun Olaf | Bettungsreinigungsmaschine fuer gleisanlagen |
US5664633A (en) * | 1995-09-04 | 1997-09-09 | Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. | Machine for treating a ballast bed |
DE29703454U1 (de) * | 1997-02-27 | 1998-06-25 | Hermann Wiebe Grundstücks- und Maschinenanlagen KG, 27313 Dörverden | Verfahrbare Gleisbaumaschine |
-
1998
- 1998-03-03 DE DE19808956A patent/DE19808956C1/de not_active Expired - Lifetime
-
1999
- 1999-03-01 SK SK281-99A patent/SK285739B6/sk not_active IP Right Cessation
- 1999-03-02 CZ CZ1999717A patent/CZ295076B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1999-03-02 DE DE59912781T patent/DE59912781D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1999-03-02 NO NO19991018A patent/NO312600B1/no not_active IP Right Cessation
- 1999-03-02 PL PL331694A patent/PL197905B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1999-03-02 DK DK99104118T patent/DK0940502T3/da active
- 1999-03-02 EP EP99104118A patent/EP0940502B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1999-03-02 AT AT99104118T patent/ATE310125T1/de active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ295076B6 (cs) | 2005-05-18 |
EP0940502A2 (de) | 1999-09-08 |
EP0940502B1 (de) | 2005-11-16 |
SK285739B6 (sk) | 2007-07-06 |
ATE310125T1 (de) | 2005-12-15 |
NO991018L (no) | 1999-09-06 |
DE19808956C1 (de) | 1999-09-23 |
PL197905B1 (pl) | 2008-05-30 |
DE59912781D1 (de) | 2005-12-22 |
NO991018D0 (no) | 1999-03-02 |
DK0940502T3 (da) | 2006-03-27 |
SK28199A3 (en) | 2000-06-12 |
NO312600B1 (no) | 2002-06-03 |
EP0940502A3 (de) | 2003-01-29 |
PL331694A1 (en) | 1999-09-13 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2106451C1 (ru) | Устройство для восстановления основания щебеночного балластного слоя железнодорожного пути | |
US7942354B2 (en) | Rotary tumbler and metal reclaimer | |
CA2181976C (en) | Rotary media drum for reclaiming and reclassifying sand | |
US20100319510A1 (en) | Apparatus for collecting artificial turf for recycling | |
US5975441A (en) | Apparatus for separating rocks from soil | |
SU1512491A3 (ru) | Передвижна машина дл приема, очистки и укладки щебеночного балласта | |
EP0408837B1 (de) | Vorrichtung für Schotterbett-Reiningungsmaschinen | |
US3900392A (en) | Ballast cleaner | |
SU1308202A3 (ru) | Передвижна машина дл приема,очистки и транспортировки балласта | |
CZ71799A3 (cs) | Pojížděcí stroj na pokládání kolejí | |
DE19807677A1 (de) | Verfahrbare Gleisbaumaschine | |
JP2004114018A (ja) | 建設廃材の粗選別装置、その粗選別ライン、選別処理施設及び粗選別車両 | |
US4846282A (en) | Machine to restore railway road beds with a continuous endless-conveyor riddle | |
SU1505446A3 (ru) | Передвижна щебнеочистительна машина | |
KR100575106B1 (ko) | 재생골재 제조장치의 이물질 제거장치 | |
JPH02261111A (ja) | ビーチクリーナ | |
SU57924A1 (ru) | Щебнеочистительна машина | |
CN219273282U (zh) | 一种水利工程筛分机 | |
JPS6126405Y2 (cs) | ||
EA039332B1 (ru) | Устройство для очистки щебня рельсового пути | |
RU2059743C1 (ru) | Машина для обновления балластной призмы железнодорожного пути | |
CN211707389U (zh) | 面粉厂包装车间地面面粉收集装置 | |
RU2201483C1 (ru) | Щебнеочистительная машина | |
JP2003213648A (ja) | ゴミ回収車 | |
RU2216623C2 (ru) | Щебнеочистительная машина |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20140302 |