CZ302275B6 - Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek - Google Patents

Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek Download PDF

Info

Publication number
CZ302275B6
CZ302275B6 CZ20004676A CZ20004676A CZ302275B6 CZ 302275 B6 CZ302275 B6 CZ 302275B6 CZ 20004676 A CZ20004676 A CZ 20004676A CZ 20004676 A CZ20004676 A CZ 20004676A CZ 302275 B6 CZ302275 B6 CZ 302275B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
knife
buttonhole
blade
cutting
motor
Prior art date
Application number
CZ20004676A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20004676A3 (cs
Inventor
Murai@Kenji
Original Assignee
Juki Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Juki Corporation filed Critical Juki Corporation
Publication of CZ20004676A3 publication Critical patent/CZ20004676A3/cs
Publication of CZ302275B6 publication Critical patent/CZ302275B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B3/00Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing
    • D05B3/06Sewing apparatus or machines with mechanism for lateral movement of the needle or the work or both for making ornamental pattern seams, for sewing buttonholes, for reinforcing openings, or for fastening articles, e.g. buttons, by sewing for sewing buttonholes
    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B37/00Devices incorporated in sewing machines for slitting, grooving, or cutting
    • D05B37/04Cutting devices

Abstract

Na šicím stroji (1) je zajištován pohyb nože (9) nebo ústrojí (11) pro prijímání nože vzájemne smerem k sobe pred vytvorením nebo po vytvorení švu knoflíkové dírky vcetne šitých cástí na pravé a levé strane na šitém predmetu a mezi šitými cástmi na pravé a na levé strane. Šicí stroj (1) obsahuje prostredky pro zajištování pohybu cásti šitého materiálu pro vytvorení knoflíkové dírky do polohy pro vytvorení knoflíkové dírky a motor (8), pripojený k noži (9) nebo k ústrojí (11) pro prijímání nože (9) a sloužící pro zajištování vratného pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro prijímání nože (9) mezi pocátecní polohou a prosekávací polohou. A dále obsahuje rídicí jednotku (7) pro rízení motoru (8) pri vytvárení knoflíkové dírky pro zajištování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro prijímání nože (9) z pocátecní polohy do prosekávací polohy. Rídicí jednotka (7) je usporádána pro zastavení pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro prijímání nože (9) do pocátecní polohy, do prosekávací polohy a do mezilehlé polohy mezi nimi.

Description

Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek
Oblast techniky
Vynález se týká šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek, který je opatřen zařízením na prosekávání tkaniny pro vytváření knoflíkové dírky.
Dosavadní stav techniky
Zařízení na prosekávání tkaniny u šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek obsahuje nůž a ústrojí pro přijímání nože, které jsou vzájemně vůči sobě uspořádány protilehle ve svislém směru, přičemž je šitý materiál vložen mezi nimi. Pokud se například horní nůž pohybuje směrem dolů k ústrojí pro přijímání nože před nebo po vytvoření švu knoflíkové dírky, je šitý materiál proseknut pro vytvoření knoflíkové dírky.
U ústrojí na prosekávání tkaniny u běžně známého šicího stroje je využíváno vzduchového válce nebo solenoidu pro pohánění zdroje pro ovládám nože. Tento poháněči zdroj je řízen tak, že nůž se pohybuje přímočarým vratným pohybem mezi původní polohou (zdviženou polohou), kdy nůž zůstává v horní Části,k a prosekávací polohou (spuštěnou polohou), kdy nůž prosekává šitý materiál.
Pokud však u známého způsobu dojde ke zjištění vady při prosekávání Šitého materiálu, musí být obvykle poháněči zdroj opět poháněn za účelem provedení nového prosekávání. Nůž se musí navrátit do své původní polohy pro opětovné provedení prosekávací operace. V důsledku toho dochází ke ztrátě času. To je obzvláště výrazné tehdy, pokud jako poháněči zdroj pro nůž je používán vzduchový válec nebo solenoid.
Konkrétně řečeno pak nůž pro prosekávání tkaniny provádí svislý pohyb mezi dvěma body původní polohy před prosekáváním a prosekávací polohy během prosekávání, jak bylo shora popsáno. V důsledku toho dochází k prodloužení času, nezbytného na celý cyklus operace prosekávání tkaniny.
Za účelem řádného ustavení šitého materiálu je dále nezbytné zvýšit velikost zdvihu přítlačné patky pro šitý materiál. Původní poloha horního nože musí být ustavena nad přítlačnou patkou ve zdvižené poloze tak, že horní nůž nebude vadit při ustavování šitého materiálu. Z tohoto důvodu je původní poloha nože nezbytné zdvižena.
Při provozu nože pro provádění svislého pohybu mezi dvěma body je proto rovněž původní poloha nože zdvižena tak, že vzdálenost mezi dvěma body je zvětšena, takže dochází k prodloužení času na prosekávací cyklus.
Kromě toho v případě, pokud je poháněcím zdrojem pro nůž vzduchový válec, dochází ke spo45 třebě velkého množství vzduchu při prosekávání tkaniny, takže je ovlivňován další vzduchový válec nebo šicí stroj, využívající jiný vzduchový válec. Kromě toho, pokud má být síla pro prosekávání šitého materiálu zvětšena, dochází ke zvýšení tlaku regulátoru uspořádaného v šicím stroji. V důsledku toho dochází i k dalšímu zvýšení množství spotřebovaného vzduchu. Proto je toto působení dále zvýrazněno.
Ke stejným problémů dochází u šicího stroje, u kterého je nůž uspořádán ve spodní části, zatímco ústroji pro přijímání nože je uspořádáno v horní části, přičemž je prováděn svislý pohyb.
-1 CZ 302275 B6
Podstata vynálezu
S ohledem na shora uvedené okolnosti je úkolem předmětu tohoto vynálezu vyvinout šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého bude moci být čas, potřebný na vytvoření knoflíkové dírky, zkrácen během mimořádného provozu, stejně jako během běžného provozu, pokud má být knoflíková dírka vytvořena na šitém materiálu.
Byl proto v souladu s prvním aspektem předmětu tohoto vynálezu vyvinut šicí stroj na prosekalo vání knoflíkových dírek pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože vzájemně směrem k sobě před vytvořením nebo po vytvoření švu knoflíkové dírky včetně šitých částí na pravé a levé straně na šitém předmětu a pro vytváření knoflíkové dírky na šitém předmětu mezi šitými částmi na pravé a na levé straně, obsahující prostředky pro zajišťování pohybu části šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky do polo15 hy pro vytvoření knoflíkové dírky, motor, připojený knoži nebo k ústrojí pro přijímání nože a sloužící pro zajišťování vratného pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože mezi počáteční polohou a prosekávací polohou, a řídicí jednotku pro řízení motoru při vytváření knoflíkové dírky pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože z počáteční polohy do prosekávací polohy, přičemž řídicí jednotka je uspořádána pro zastavení pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože do počáteční polohy, do prosekávací polohy a do mezilehlé polohy mezi nimi.
Při pohybu šitého předmětu s pomocí prostředků pro pohyb šitého předmětu je řídicí jednotka s výhodou uspořádána pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože z počáteční polohy do mezilehlé polohy nebo z mezilehlé polohy do počáteční polohy.
Řídicí jednotka je s výhodou uspořádána pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože z počáteční polohy do mezilehlé polohy, pokud prostředky pro pohyb šitého předmětu zajišťují pohyb části šitého předmětu pro vytvoření knoflíkové dírky do polohy pro vytváření knoflí30 kové dírky po vytvoření stehu knoflíkové dírky, a zajišťují pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do prosekávací polohy po zastavení pohybu Šitého předmětu.
Řídicí jednotka s výhodou uspořádaná pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože nízkou rychlostí vzhledem k dalšímu pohybu z počáteční polohy do mezilehlé polohy nebo mezilehlé polohy do počáteční polohy.
Mezilehlá poloha je s výhodou nastavena bezprostředně před prosekávací polohou v takovém rozmezí, že nůž nebo ústrojí pro přijímání nože se nedotýká šitého předmětu.
Řídicí jednotka je s výhodou uspořádána pro zjišťování neobvyklého pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože, pokud se má nůž nebo ústrojí pro přijímání nože pohybovat do prosekávací polohy s pomocí motoru, a řídicí jednotka je uspořádána pro řízení motoru tak, že pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do prosekávací polohy je prováděn opětovně při zjištění neobvyklosti.
Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu s výhodou dále obsahuje snímač pro zjišťování alespoň jedné otáčivé polohy motoru a polohy nože nebo ústrojí pro přijímání nože, přičemž řídicí jednotka je uspořádána pro měření uplynulého času po zahájení pohánění pro vytváření knoflíkové dírky na šitém předmětu na základě alespoň jedné z operací motoru a nože nebo ústrojí pro přijímání nože, a mimořádný stav je zjišťován na základě hodnoty, detekované snímačem, a uplynulého času.
-2 CZ 302275 B6
Řídicí jednotka je s výhodou uspořádána pro detekci alespoň jedné z rychlostí, jako je rychlost otáčení motoru a rychlost pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože, a neobvyklost je zjišťována na základě hodnoty, detekované řídicí jednotkou před úplným vytvořením knoflíkové dírky po pohánění motoru pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém předmětu.
Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu dále s výhodou obsahuje snímač proudu pro zjišťování budicího proudu motoru, přičemž řídicí jednotka je uspořádána pro detekování neobvyklosti na základě hodnoty proudu, zjištěné pomocí snímače proudu před úplným vytvořením knoflíkové dírky po poháněni motoru pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém předmětu.
Řídicí jednotka je s výhodou uspořádána pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože z mezilehlé polohy do počáteční polohy, pokud prostředky pro zajišťování pohybu šitého předmětu zajišťují pohyb částí šitého předmětu pro vytvoření knoflíkové dírky do šicí polohy před vytvořením stehu knoflíkové dírky.
Je výhodné, aby motorem, který představuje poháněči prostředky, byl takový motor, u kterého je možno přesně regulovat otáčky, jako je například servomotor nebo krokový motor. Kromě toho je pohybový mechanizmus (prosekávač tkaniny) pro zajišťování svislého pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože uspořádán mezi motorem a nožem nebo ústrojím pro přijímání nože.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle prvního aspektu předmětu tohoto vynálezu je jako poháněčích prostředků použito motoru pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože. V důsledku toho může být množství spotřebovaného vzduchu sníženo, takže nedochází k ovlivnění vzduchového válce v šicím stroji nebo jiného Šicího stroje, využívajícího vzduchového válce. Kromě toho může motor zaručit, že řídicí ústrojí může zajistit přesný pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do původní polohy a do prosekávací polohy, a například tento pohyb zastavit.
V souladu s druhým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého řídicí prostředky mohou zastavit pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do původní polohy, do prosekávací polohy a do mezilehlé polohy.
Pokud byl například nůž nebo ústrojí pro přijímání nože předtím spuštěn do spodní mezilehlé polohy ze své původní polohy, přičemž přítlačná patka byla spuštěna před prosekáváním šitého materiálu, a nůž nebo ústrojí pro přijímání nože se pohybuje z mezilehlé polohy do prosekávací polohy při prosekávání šitého materiálu, dochází k výraznému zkrácení času, nezbytného na prosekávání, a to v porovnání s případem, kdy je nůž nebo ústrojí pro přijímání nože spouštěno ze své původní polohy.
V souladu s třetím aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého při pohybu šitého materiálu s pomocí prostředků pro pohyb šitého materiálu řídicí prostředky zajišťují pohyb nože nebo ústrojí pro pohyb šitého materiálu řídicí prostředky zajišťují pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože z původní polohy do mezilehlé polohy nebo z mezilehlé polohy do původní polohy.
Pohyb šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky a část pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože pro vytváření knoflíkové dírky se proto vzájemně překrývají na časovém základě.
V důsledku toho čas, nezbytný pro podstatný pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože, odpo50 vídá času, nezbytnému pro pohyb z mezilehlé polohy do prosekávací polohy během prosekávání, takže čas, potřebný na prosekávání, může být zkrácen.
V souladu se čtvrtým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, opatřený prostředky pro pohyb šitého materiálu, sloužící pro pohyb nože
-3CZ 302275 B6 nebo ústrojí pro přijímání nože vzájemně vůči sobě po vytvoření švu knoflíkové dírky včetně šicích částí na pravé a na levé straně na šitém materiálu a pro vytváření knoflíkové dírky na šitém materiálu mezi šitými částmi na pravé a na levé straně, který obsahuje poháněči prostředky, obsahující motor, připojený k noži nebo k ústrojí pro přijímání nože a sloužící pro zajištění pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože do původní polohy, do prosekávací polohy a do mezilehlé polohy, a řídicí prostředky pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože z původní polohy do mezilehlé polohy, pokud prostředky pro pohyb šitého materiálu pohybují částí šitého mate10 riálu pro vytvoření knoflíkové dírky do polohy pro vytváření knoflíkové dírky po vytvoření stehu knoflíkové dírky, a pro pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do prosekávací polohy po zastavení pohybu šitého materiálu.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle čtvrtého aspektu předmětu tohoto vyná15 lezu může být pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do mezilehlé polohy zastaven před tím, než část šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky dosáhne polohy pro vytváření knoflíkové dírky. Je proto možno mimořádně zkrátit čas, nezbytný pro spuštění nože nebo ústrojí pro přijímání nože do prosekávací polohy.
V souladu s pátým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého řídicí prostředky pohybují nožem nebo ústrojím pro přijímání nože nízkou rychlostí vzhledem k dalšímu pohybu z původní polohy do mezilehlé polohy nebo z mezilehlé polohy do původní polohy.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle pátého aspektu předmětu tohoto vynálezu je možno snížit spotřebu energie, když se má nůž nebo ústrojí pro přijímání nože pohybovat mezi původní polohou a mezilehlou polohou. Kromě toho, dokonce i tehdy, pokud je lychlost, se kterou prostředky pro pohyb Šitého materiálu pohybují šitým materiálem do polohy pro vytváření knoflíkové dírky, nízká, může být pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože synchronizován s tímto pohybem. Kromě toho pohyb z mezilehlé polohy do prosekávací polohy je prováděn při vysoké rychlosti. Proto může být prosekávání tkaniny prováděno velmi spolehlivě.
V souladu s šestým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého je mezilehlá poloha nastavena bezprostředně před prosekávací polohou v takovém rozmezí, že nůž nebo ústrojí pro přijímání nože se nedotýká šitého materiálu.
Pokud se má část šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky pohybovat do polohy pro vytváření knoflíkové dírky, je tak možno zkrátit čas, nezbytný pro spouštění nože nebo ústrojí pro přijímání nože po dosažení polohy pro vytváření knoflíkové dírky, a to bez poškození šitého materiálu prostřednictvím nože.
V souladu se sedmým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, který dále obsahuje prostředky pro zjišťování stavu pohánění pro zjišťování mimořádného pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože, pokud se má nůž nebo ústrojí pro přijímání nože pohybovat do prosekávací polohy s pomocí motoru, řídicí prostředky pro řízení motoru tak, že pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do prosekávací polohy je prováděn opětovně, pokud prostředky pro zjišťování stavu pohánění zjistily mimořádný stav.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle sedmého aspektu předmětu tohoto vynálezu pak v případě, kdy jsou zjištěny poruchy při prosekávání, je prosekávání prováděno opětovně. V důsledku toho může být šitý materiál spolehlivě proseknut. V takovém případě, pokud nemůže být šitý materiál proseknut jedinou opakovanou prosekávací operací, je opětovně prosekávání opakováno. Může tak být minimalizováno prodlení při práci.
-4CZ 302275 B6
V souladu s osmým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, který dále obsahuje prostředky pro zjišťování stavu pohánění pro zjišťování mimořádného pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože, pokud se má nůž nebo ústrojí pro přijímání pohybovat do prosekávací polohy s pomocí motoru, řídicí prostředky pro řízení motoru tak, že nůž nebo ústrojí pro přijímání nože se pohybuje do mezilehlé polohy, pokud prostředky pro zjišťování stavu pohánění zjistily mimořádný stav.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle osmého aspektu předmětu tohoto vynáio lezu, pokud jsou vady při prosekávání způsoby tak, že jsou zjištěny mimořádné okolnosti při pohánění s pomocí prostředků pro zjišťování stavu pohánění, pák se pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože přerušen na předem stanovené časové období bez navracení nože nebo ústrojí pro přijímání nože do původní polohy, pokud dojde k mimořádnému stavu, přičemž se nůž nebo ústrojí pro přijímání nože poté pohybuje do prosekávací polohy, v důsledku čehož je opět prová15 děno prosekávání.
Opětovná prosekávací operace tak může být prováděna během kratšího času, než v případě, kdy se nůž nebo ústrojí pro přijímání nože navrací do své původní polohy, takže rovněž v případě, kdy dojde k poruchám při prosekávání, může být pracovní čas zkrácen v porovnání se známým stavem techniky. Pokud je pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože přerušen, může být nůž nebo ústrojí pro přijímání nože mírně navráceno v opačném směru vzhledem ke směru prosekávání tak, že nedosáhne své původní polohy.
V souladu s devátým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého prostředky pro zjišťování stavu pohánění obsahují prostředky pro zjišťování alespoň jedné otáčivé polohy motoru a polohy nože nebo ústrojí pro přijímání nože, a časovači prostředky pro měření plynulého času po zahájení pohánění pro vytváření knoflíkové dírky na šitém materiálu na základě alespoň jedné z operací motoru a nože nebo ústrojí pro přijímání nože, a mimořádný stav je zjišťován na základě hodnot, zjištěných prostřednictvím polohy detekčních prostředků a časovačích prostředků.
U Šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle devátého aspektu předmětu tohoto vynálezu, pokud poloha motoru nebo nože nebo ústrojí pro přijímání nože nedosáhne prosekávací polohy po uplynutí času, nezbytného na prosekávání, může být rozhodnuto, že došlo k poruchám, to znamená, že šitý materiál není proseknut. Jinými slovy lze říci, že prostředky pro zjišťování stavu pohánění mohou zjišťovat poruchy při prosekávání.
V souladu s desátým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého prostředky pro zjišťování stavu pohánění obsahuje prostředky pro zjišťování rychlosti pro zjišťování alespoň jedné z rychlostí, jak je rychlost otáčení motoru a rychlost pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože, a mimořádný stav je zjišťován na základě hodnoty, zjištěné prostředky pro zjišťování rychlosti před úplným vytvořením knoflíkové dírky po pohánění motoru pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém materiálu.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle desátého aspektu předmětu tohoto vynálezu, pokud je rychlost motoru nebo nože nebo ústrojí pro přijímání nože mimořádně snížena před dokončením prosekávání, pokud mohou prostředky pro zjišťování rychlosti zjistit poru50 chy při prosekávání.
V souladu s jedenáctým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého prostředky pro zjišťování stavu pohánění obsahují prostředky pro zjišťování proudu pro zjišťování budicího proudu motoru, a slouží pro zjišťování mimorád-5CZ 302275 B6 ného stavu na základě hodnoty proudu, zjištěné s pomocí prostředků pro zjišťování proudu před úplným vytvořením knoflíkové dírky poté, kdy je motor poháněn pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém materiálu.
U šicího stroje na proseká vání knoflíkových dírek podle jedenáctého aspektu předmětu tohoto vynálezu mohou být poruchy při prosekávání zjišťování s pomocí změn velikosti budicího proudu, přičemž tyto poruchy knoflíkové dírky mohou být zjištěny velmi levně s nízkými náklady na spotřebu elektrické energie.
io V souladu s dvanáctým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, který je opatřen prostředky pro pohyb šitého materiálu, sloužící pro pohyb nože a ústrojí pro přijímání nože vzájemně vůči sobě pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém materiálu mezi šitými Částmi na pravé a na levé straně a poté pro vytvoření švu knoflíkové dírky včetně šitých Částí na pravé a na levé straně na šitém materiálu, který obsahuje poháněči prostředky, obsahující motor, připojený k noži nebo k ústrojí pro přijímání nože a sloužící pro zajištění pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože nebo původní polohou, prosekávací polohou a mezilehlou polohou, a řídicí prostředky pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože z mezilehlé polohy do původní polohy, pokud prostředky pro pohyb šitého materiálu pohybují částí šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky do šicí polohy pro vytváření knoflíkové dírky před vytvořením stehu knoflíkové dírky.
U Šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle dvanáctého aspektu předmětu tohoto vynálezu pak zejména v případě, kdy má být vytvářen steh knoflíkové dírky, včetně šicích částí na pravé a na levé straně na šitém materiálu vytvoření knoflíkové dírky, pohybuje se nůž nebo ústrojí pro přijímání nože z mezilehlé polohy do původní polohy během pohybu, části šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky do šicí polohy po vytvoření knoflíkové dírky. Je tak možno zvýšit účinnost šití prostřednictvím zkrácení celého cyklu.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším podrobněji objasněn na příkladech jeho konkrétního provedení, jejichž popis bude podán s přihlédnutím k přiloženým obrázkům výkresů, kde:
obr. 1 znázorňuje boční nárysný pohled, zobrazující konstrukci hlavních součástí rámu šicího stroje u příkladného provedení šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu;
obr. 2 znázorňuje půdorysný pohled, zobrazující konstrukci hlavních součástí v rámu šicího stroje;
obr, 3 znázorňuje čelní pohled zepředu, zobrazující konstrukci hlavních součástí v rámu šicího stroje;
obr. 4 znázorňuje pohled zezadu, zobrazující konstrukci hlavních součástí v rámu šicího stroje;
obr, 5 znázorňuje čelní nárysný pohled, ukazující snímací část řídicí jednotky a zobrazující hlavní součásti šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu;
obr. 6 znázorňuje blokové schéma, ukazující vzájemný vztah mezi řídicí jednotkou, motorem a zařízením na prosekávání tkaniny u šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu;
obr. 7 znázorňuje postupový diagram, ukazující způsob řízení a regulace při vytváření knoflí50 kove dírky po vytvoření stehu knoflíkové dírky u šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu; a
-6CZ 302275 B6 obr. 8 znázorňuje postupový diagram, ukazující způsob řízení a regulace při vytváření švu knoflíkové dírky po vytvoření knoflíkové dírky u šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu.
Legenda k obr. 7:
- prosekávání knoflíkové dírky
- zahájení pohybu do polohy pro vytváření knoflíkové dírky
- pohánění motoru 8 (pokles nízkou rychlostí)
- hodnota počtu impulzů - PO io S5 - zastavení motoru 8
- poloha pro vytváření knoflíkové dírky
- zastavení pohybu šitého materiálu
- pohánění motoru 8 (pokles vysokou rychlostí)
- výstup ze snímače 61
Sil- pohánění motoru 8 (zdvihání vysokou rychlostí)
512 - výstup ze snímače 62
513 - zastavení motoru 8
514 - pohánění motoru 8 (zdvihání vysokou rychlostí)
515 — hodnota počtu impulzů = PÍ
Legenda k obr. 8
5101 - pohánění motoru 8 (pokles vysokou rychlostí)
5102 - výstup ze snímače 61
S104 - pohánění motoru 8 (zdvihání vysokou rychlostí)
S105 - hodnota počtu impulzů = P1
5106 - zahájení pohybu šitého materiálu
5107 - pokyn pro zahájení prosekávání
5108 - pohánění motoru 8 (zdvihání nízkou rychlostí)
5109 - výstup ze snímače 62
SI 10 - zastavení motoru 8
Slil- pohánění motoru 8 zdvihání vysokou rychlostí SI 12 - hodnota počtu impulzů = PÍ
Příklady provedení vynálezu
Provedení šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto vynálezu bude nyní v dalším popsáno s odkazy na vyobrazení podle obr. 1 až obr. 8.
Jak je znázorněno na vyobrazeních podle obr. 1 až obr. 4, tak šicí stroj i na prosekávání knoflíkových dírek podle příkladného povedení předmětu tohoto vynálezu sestává ze základnové části 2, která má tvar téměř pravoúhlé skříně, ze stojanové části 3, vztyčené vzhůru od základnová části 2, a z ramenové části 4, prohánějící proti horní povrchové ploše základnové části 2 od vrchní části stojanové části 3, přičemž obsahuje prostředky pro zajišťování pohybu šitého mate45 riálu (na vyobrazeních neznázoměno) pro zajišťování pohybu šitého materiálu do polohy, kde má být vytvářeno očko knoflíkové dírky, šicí prostředky 6 pro vytváření stehu očka knoflíkové dírky
-7CZ 302275 B6 na šitém materiálu, a zařízení JO na prosekávání tkaniny, obsahující nůž 9, který je pohyblivý na svislém směru k pomocí motoru 8.
Prostředky pro zajišťování pohybu šitého materiálu mají všeobecně známou konstrukci a obsa5 hují podávači tyč, uspořádanou na horní povrchové ploše základnové části 2 pro uložení šitého materiálu, a přítlačné ústrojí pro přitlaČování šitého materiálu na obou stranách části pro vytváření knoflíkové dírky, což není na vyobrazeních znázorněno.
Podávači tyč se pohybuje v příčném a podélném směru (ve směru X a ve směru Y) prostřednιοί 0 tvím dvojice impulzních motorů. Po vytvoření nebo před vytvořením očka knoflíkové dírky na šitém materiálu je tedy část šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky ustavena pro pohyb do polohy pro zahájení šití, a poté se pohybuje podél tvaru očka knoflíkové dírky, vytvořeného na šitém materiálu.
Šicí prostředky 6, které mají všeobecně známou konstrukci, jsou tvořeny jehelní tyčí 13, uspořádanou na koncové straně ramenové části 4 pro provádění svislého pohybu jehly a příčného výkyvného pohybu jehly steh za stehem, jehlou 12, připevněnou ke spodnímu konci jehelní tyče 13, dvěma chapači 14, uspořádanými v základnové části 2 a umístěnými pod jehelní tyčí 13, a otáčivým mechanizmem R pro otáčení chapačů 14 kolem svislé osy, která tvoří svislou dráhu pohybu jehly 12 při vytváření části očka knoflíkové dírky.
Chapače H jsou poháněny synchronně spolu se svislým pohybem jehly 12 a s výkyvným pohybem jehly 12 na jehelní tyči JJ. V důsledku toho je vytvářen steh knoflíkové dírky na obvodu očka knoflíkové dírky, vytvořeného v šitém materiálu, kteiý je uložen na podávači tyči ve spolu25 práci s jehlou 12.
Nůž 9, který je součástí zařízení 10 na prosekávání tkaniny, je připevněn prostřednictvím desky pro připevnění nože 9 (na vyobrazeních neznázoměno) ke spodnímu konci přímo působícího hřídele 41 ozubnicového mechanizmu 15, směřujícího dolů z ramenové části 4 a pohyblivého ve svislém směru. Kromě toho je ústrojí H pro přijímání nože uspořádáno na horní povrchové ploše základnové části 2 na straně ramenové části 4. Nůž 9 se pohybuje dolů ve svislém směru k ústrojí U pro přijímání nože. V důsledku toho je šitý materiál, který je umístěn na podávači tyči, proseknut za účelem vytvoření očka knoflíkové dírky.
Zařízení 10 na prosekávání tkaniny má dále následující konstrukci.
Motor 8 je připevněn k rámu prostřednictvím opěrné desky 20 v základnové části 2, přičemž jeho výstupní hřídel je obrácen směrem vzhůru. Kuličkové vřeteno 24, uspořádané svisle ve stojanové části 3 má horní a spodní konec uložen v ložiskách 21 a 22, připevněných k základnová části 2 a v ložiskové jednotce 23, připevněné ke stojanové Části 3, přičemž jeho spodní konec zasahuje do základné části 2.
Hnací hřídel 26, uspořádaný na boční ploše v ramenové části 4, je otočně uložen v ložiskách 25. Spojovací mechanizmus 29 pro přenášení otáčivého pohybu kuličkového vřetena 24 na otáčivý pohyb hnacího hřídele 26 je tvořen spojovacím článkem 27, připojeným ke kuličkovému vřetenu 24, a pákou 28, otočně připojenou k jednomu z konců hnacího hřídele 26. Ústrojí 26a pro přijímání páky 28. připevněné k hnacímu hřídeli 26. je umístěno protilehle pro záběr se spodní plochou páky 28.
Ozubené kolo 32, připevněné ke spodnímu konci kuličkového vřetena 24, zabírá s ozubeným kolem 31, připevněným ke hnacímu hřídeli motoru 8.
Matice 33 je našroubována na kuličkové vřeteno 24, takže se pohybuje ve svislém směru při otáčení kuličkového vřetena 24. Pouzdro 34 je připevněna k matici 33, přičemž vodicí hřídel 37, připevněný svisle k ramenové části 4, je uložen pohyblivě ve svislém směru v ložisku 36, uspo-8CZ 302275 B6 řádaném v pouzdru 34. V důsledku toho, pokud se kuličkové vřeteno 24 otáčí, tak se pouzdro 34 pohybuje ve svislém směru společně s maticí 33.
Spojovací článek 27 a páka 28 jsou uspořádány následujícím způsobem za účelem zajišťování otáčení hnacího hřídele 26 v ústrojí 26a pro zasouvání páky 28 společně se svislým pohybem pouzdra 34.
Spojovací článek 27 má jeden konec otočně uložen na spojovacím hřídeli 38, uspořádaném v pouzdru 34. přičemž jeho druhý konec je otočně uložen na spojovacím hřídeli 39, připevněném io kpáce 28. Pokud se pouzdro 34 pohybuje dolů společně s maticí 33 prostřednictvím otáčení kuličkového vřetena 24, je konec páky 28 zatahován dolů spolu s poklesem spojovacího článku
27, takže páka 28 se otáčí s využitím hnacího hřídele 26 jako osy otáčení. V důsledku toho je ústrojí 26a pro zasouvání páky 28, zabírající se spodní koncovou Čelní plochou páky 28, zatlačováno dolů, takže hnací hřídel 26 se otáčí integrálně s ústrojím 26a pro zasouvání páky 28.
Ozubené kolo 40 je připevněno ke druhému konci hnacího hřídele 26, přičemž přímo působící hřídel 41 ozubnícového mechanizmu 15 je opatřen ozubnicí 42, se kterou zabírá ozubené kolo 40. Přímo působící hřídel 41 se pohybuje dolů prostřednictvím ozubnice 42 při otáčení ozubeného kola 40.
Hnací hřídel 26 je opatřen vinutou vratnou pružinou 43. Tato vinutá vratná pružina 43 se zkracuje a deformuje spolu s otáčením hnacího hřídele 26 pro nahromadění síly pro přitlačování hnacího hřídele 26 zpět v opačném směru ke směru otáčení.
Proto tedy pokud se tedy páka 28 otáčí v opačném směru, než ústrojí 26a pro zasouvání páky 28. Tak se hnací hřídel 26 otáčí pro zajišťování pohybu nože 9 směrem vzhůru prostřednictvím hnací síly vinuté vratné pružiny 43.
Ozubnicový mechanizmus 15 je připevněn k ramenové části 4 šicího stroje tak, že může být nastavena jeho vodorovná poloha, přičemž je uložen v téměř válcovém přímo působícím kovovém dílu 44, který je opatřen vrubem, vytvořeným na straně ozubeného kola. Kromě toho je konvexní ěást uspořádána na dvou místech v obvodovém směru na vnější povrchové ploše ozubnicového mechanizmu 15, přičemž vnitřní povrchová plocha přímo působícího kovového dílu 44 je opatřena drážkou 45 pro uložení konvexní části posuvně ve svislém směru, přičemž ozubnicový mechanizmus je veden svisle tak, že se neotáčí.
Jak je znázorněno na vyobrazení podle obr. 5, tak u šicího stroje i na prosekávání knoflíkových dírek jeho ramenová část 4 obsahuje štěrbinovou desku 60 pro zjišťování stavu nože 9, a snímač 61 pro snímání prosekávací polohy (spuštěné polohy) nože 9 prostřednictvím snímání štěrbinové části štěrbinové desky 60. a snímač 62 pro snímání původní polohy (zdvižené polohy) nože 9 prostřednictvím snímání štěrbinové části štěrbinové desky 60 tak, že poloha nože 9 může být zjišťována na základě úhlu pootočení hnacího hřídele 26.
Štěrbinová deska 60 je připevněna k hnacímu hřídeli s pomocí prstence 63, přičemž snímače 61 a
62 jsou upevněny v předem stanovené poloze na boční ploše ramenové části 4 prostřednictvím desky 64 pro upevnění snímače 61 a desky 65 pro upevnění snímače 62.
Nyní bude v dalším popsána funkce a provoz zařízení 10 na prosekávání tkaniny podle tohoto vynálezu.
Pokud je nůž 9 ustavován do zdvižené polohy, tak se kuličkové vřeteno 24 otáčí prostřednictvím dopředného otáčení motoru 8 tak, že matice 33 a pouzdro 34 se pohybují dolů podél kuličkového vřetena 24. Současně se spojovací článek 27 pohybuje dolů společně s kuličkovým vřetenem 24 a pouzdro 34, neboť se otáčí s využitím spojovacího hřídele 38, jako osy otáčení.
-9CZ 302275 B6
Páka 28, připojená ke spojovacímu článku 27 prostřednictvím spojovacího hřídele 39, se otáčí ve směru šipky A na obr. 4 s využitím hnacího hřídele 26 jako osy otáčení při poklesu spojovacího článku 27, takže se hnací hřídel 26 otáčí skrze ústrojí 26a pro zasouvání páky 28.
Pokud se hnací hřídel 26 otáčí, tak se štěrbinová deska 60, připevněná ke hnacímu hřídeli 26, prstenec 63 a ozubené kolo 40 rovněž otáčejí tak, že přímo působící hřídel 41, zabírající s ozubeným kolem 40 se pohybuje kolmo dolů.
Pokud je přímo působící hřídel 41. spuštěn dolů, tak nůž 9 odpovídá ústrojí 11 pro přijímání nože.
V tomto okamžiku snímač 61 snímá pootočení Štěrbinové desky 60, v důsledku čehož zjišťuje, že nůž 9 dosáhl prosekávací polohy.
Pokud se motor 8 otáčí opačným směrem, tak se matice 33, pouzdro 34 a spojovací článek 27 pohybují směrem vzhůru. Potom se páka 27 otáčí v opačném směru šipky A podle obr. 4, takže tlak ústrojí 26a pro zasouvání páky 28 na páku 28 je uvolněn.
V důsledku toho se hnací hřídel 26 otáčí opačným směrem prostřednictvím působení vinuté vratné pružiny 43, takže nůž 9 je zdvihán a vzdaluje se tak od ústrojí H pro přijímání nože. Pokud se hnací hřídel 26 otáčí, tak se štěrbinová deska 60 a prstenec 63 rovněž otáčejí, přičemž snímač 62 snímá návrat nože 9 do původní polohy.
Jak je znázorněno na blokovém schématu podle obr. 6, tak motorem 8 je servomotor, přičemž jeho otáčení je řízeno řídicí jednotkou 7 prostřednictvím budiče 101 motoru 8. Kromě toho je zde uspořádán všeobecně známý snímač 102 proudu pro měření budicího elektrického proudu, představujícího výstup z budiče 101 motoru 8. Hodnota budicího elektrického proudu motoru 8 představuje výstup ze snímače 102 proudu do řídicí jednotky ]_.
Kromě toho je motor 8 opatřen všeobecně známým kódovacím zařízením 103 pro vysílání předem stanoveného počtu impulzů pro každé otáčení motoru 8. Výstup impulzů z kódovacího zařízení 103 představuje vstup do řídicí jednotky 7 a do budiče 101 motoru 8.
Prostřednictvím počítání počtu impulzů kódovacího zařízení 103 za určitou dobu může být dále v řídicí jednotce 7 vypočtena rychlost otáčení motoru 8.
Namísto prostředků pro zjišťování poruch při prosekávání je možno rozhodnout, že k poruchám při prosekávání dochází tehdy, pokud je rychlost pohybu nože 9 výrazně snížena (kdy rychlost pohybu dosahuje nuly), předtím, než nůž 9 dosáhne prosekávací polohy.
Konkrétně je přijímáno rozhodnutí prostřednictvím výpočtu rychlosti pohybu nože 9 nebo rychlosti otáčení motoru 8, která odpovídá rychlosti pohybu nože 9, a to na základě časovači funkce vnitřního počítače řídicí jednotky 2 a vstupní hodnoty, zasílané od snímačů 61 a 62 nebo od kódovacího zařízení 103, a v závislosti na tom, zda rychlost otáčení motoru 8 nebo rychlost pohybu nože dosahuje nuly před tím, než nůž 9 dosáhne prosekávací polohy.
Kromě toho je možno zjišťovat poruchy při prořezávání v závislosti na tom, zda výstupní hodnota, vysílaná ze snímače 102 proudu do řídící jednotky 7, se nezměnila před tím, než nůž 9 dosáhl prosekávací polohy. V případě, kdy impulz, který je vysílán z kódovacího zařízení 103 do budiče 101 motoru 8, nebyl vyslán do budiče 101 motoru 8 pro konstantní čas, je snížen přívod energie do motoru 8. Hodnota elektrického proudu budiče 101 motoru 8 je snímána za účelem rozhodnutí, že došlo k poruše při prosekávání, pokud byla hodnota proudu ve snímači 102 proudu výrazně snížena předtím, než nůž 9 dosáhl prosekávací polohy.
Budič 101 motoru 8 může omezit maximální hodnotu budicího elektrického proudu, přiváděného do motoru, prostřednictvím řízení s pomocí řídicí jednotky 7. Proto tedy budič 101 motoru 8 a řídicí jednotka 7 mohou omezovat maximální hodnotu budicího elektrického proudu tak, aby
- 10CZ 302275 B6 byla malá před tím, než nůž 9 dosáhne předem stanovené polohy, nebo než poloha pootočení motoru 8 dosáhne předem stanovené polohy, přičemž mohou omezovat maximální hodnotu budicího elektrického proudu motoru 8 tak, aby byla větší, než je mez po dosažení předem stanovené polohy. Jinými slovy lze říci, že budič 101 motoru 8 a řídicí jednotka 7 působí jako prostředky pro omezování elektrického proudu.
Řídicí jednotka 7 dále obsahuje mikropočítač, který má ústřední řídicí jednotku CPU, paměť s libovolným přístupem RAM a trvalou paměť ROM, přičemž rozhraní vstupu a výstupu je připojeno k mikropočítači prostřednictvím přípojnice, která není na vyobrazení znázorněna.
to
V trvalé paměti ROM je uložen řídicí program, obsahující vstupní zpracování z rozhraní vstupu a výstupu a zpracování pro provoz šicího stroje na základě různých vstupních dat prostřednictvím rozhraní vstupu a výstupu. V trvalé paměti ROM jsou dále uložena data o počtu impulzů, nezbytných pro zjištění poruch při prosekávání, a o době pohybu nože 9.
Í5
Nyní bude v dalším popsán způsob řízení a regulace šicího stroje při vytváření knoflíkové dírky po dokončení prosekávání knoflíkové dírky, a to na základě postupového diagramu znázorněného na vyobrazení podle obr. 7. Označení Sn představuje číslo příslušného kroku, přičemž n = 1, 2, 3 atd.
Především podprogram (Sl) pro prosekávání knoflíkových dírek pro provádění prosekávání knoflíkových dírek je prováděn před vytvářením knoflíkové dírky. Pokud je prosekávání knoflíkové dírky dokončeno, jsou poháněny prostředky pro zajištění pohybu šitého materiálu pro zajištění pohybu Části pro vytvoření knoflíkové dírky šitého materiálu do polohy pro vytváření knoflíkové dírky, kde jsou uspořádány nůž 9 a ústrojí J_1 pro přijímání nože 9 (S2).
Maximální hodnota budicího proudu je omezena pro otáčení motoru 8 v dopředném směru s nízkým proudem tak, že nůž 9 se pohybuje směrem dolů nízkou rychlostí při zahájení pohybu do polohy pro vytváření knoflíkové dírky (S3).
Pokud napočítaná hodnota počtu impulzů, která je vysílána z kódovacího zařízení 103. dosáhne předem stanoveného počtu PO impulzů (S4), to znamená, že nůž 9 je spuštěn do mezilehlé polohy právě před spuštěnou polohou, kdy se nůž 9 nedotýká šitého materiálu, je motor 8 zastaven (S5).
Dále pokud se část šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky pohybuje do polohy pro vytváření knoflíkové dírky (S6) jsou prostředky pro zajištění pohybu šitého materiálu zastaveny (S7).
Motor 8 se otáčí v dopředném směru vysokou rychlostí (S8), takže nůž 9 se pohybuje dolů z mezilehlé polohy do prosekávací polohy (spodní poloha) vysokou rychlostí, takže prosekává šitý materiál. Omezení budicího proudu je eliminováno pro pohon motoru 8 s pomocí vysokého proudu. V důsledku toho se nůž 9 pohybuje směrem dolů z mezilehlé polohy do prosekávací polohy vysokou rychlostí.
Poté je rozhodnuto, zda výstup je zjištěn od snímače 61 v předem stanoveném čase T po zahájení poklesu z mezilehlé polohy, to znamená, zda bylo zjištěno, že nůž 9 dosáhl prosekávací polohy (S9, S10).
Pokud je výstup zjištěn v předem stanoveném čase T, tak se motor 8 otáčí v opačném směru vysokou rychlostí (Sil). Pokud byl výstup ze snímače 62 zjištěn, to znamená, že nůž 9 je zdvižen do své původní polohy (S12), je motor 8 zastaven (S13). Snímací čas t pro předem stanovený čas T je snímán s využitím hodinového impulzu ústřední řídicí jednotky CPU a vnitřního počítacího nebo časovacího ústrojí.
- 11 CZ 302275 B6
Pokud výstup od snímače 61 nebyl zjištěn v předem stanoveném čase T, to znamená, že je rozhodnuto, že nůž 9 nebyl spuštěn na šitý materiál (S9, S10), otáčí se motor 8 opačným směrem vysokou rychlostí, takže nůž 9 je zdvihán vysokou rychlostí (S14).
Poté pokud napočítaná hodnota počtu impulzů, které jsou odesílány z kódovacího zařízení 103, dosáhne předem stanoveného počtu PÍ impulzů (Sl 5), otáčí se motor 8 opět v dopředném směru, takže nůž 9 se pohybuje směrem dolů vysokou rychlostí (S8). To znamená, že pokud není potvrzeno, že tkanina byla proseknuta v předem stanoveném čase T v krocích S9 a S10, je motor 8 opakovaně poháněn v krocích S8 až S10 a v krocích S14 a Sl 5. Jinými slovy lze říci, že je proío vaděno opakované prosekávání.
Jak již bylo shora popsáno, pohybuje se nůž 9 z původní polohy (zdvižené polohy) do mezilehlé polohy, umístěné přímo před prosekávací polohou, přičemž část šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky se pohybuje s šicí polohy do polohy pro vytvoření knoflíkové dírky s pomocí prostředků pro pohyb šitého materiálu. Proto se nůž 9 jednoduše pohybuje z mezilehlé polohy do prosekávací polohy po velmi krátké dráze během prosekávání. V důsledku toho může být pracovní čas, nezbytný na prosekávání, zkrácen.
Kromě toho tehdy, pokud jsou pohyb šitého materiálu a pohyb nože 9 z původní polohy do mezilehlé polohy prováděny současně, může být snížena spotřeba energie poháněč ího motoru 8 s pomocí nízkého budicího proudu při nízké rychlosti. Když se má naopak nůž 9 pohybovat z mezilehlé polohy do prosekávací polohy, je motor 8 ovládán s pomocí vysokého budicího proudu. V důsledku toho se může nůž 9 pohybovat vysokou rychlostí, takže může být velmi spolehlivě prováděno prosekávání. Kromě toho může být zkrácen čas, nezbytný na prosekávání.
Prostřednictvím opakování prosekávání v případě vadného prosekávání, jak bylo shora popsáno, může být knoflíková dírka velmi spolehlivě vytvořena. Kromě toho, pokud se nůž 9 nenavrátí do své původní polohy, avšak pokles nože 9 je zastaven neboje nůž 9 mírně zdvižen při opětovném prosekávání, může být zkrácen čas, nezbytný na provedení opětovného prosekávání.
V dalším bude popsán způsob řízení a regulace šicího stroje při vytváření knoflíkové dírky před prosekáváním knoflíkové dírky, a to na základě postupového diagramu podle obr. 8.
Především je šitý materiál ustaven na podávači tyč tak, že část šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky je uspořádána v poloze podávači tyče pro vytváření knoflíkové dírky. Vzájemný vztah mezi dopředným a zpětným otáčením motoru 8 a svislým pohybem nože 9 je stejný, jak již bylo shora popsáno.
Nejprve je motor 8 poháněn vysokou rychlostí s pomocí vysokého budicího proudu, takže nůž 9 klesá (S101). Pokud snímač 6J_ vytvoří detekční signál v předem stanoveném čase T (S102, S103), to znamená, že je zjištěno, že nůž 9 dosáhl prosekávací polohy (spuštěné polohy), je motor 8 poháněn vysokou rychlostí, takže nůž 9 se zdvihá (S104).
Pokud poté napočítaná hodnota počtu impulzů, která je zasílána z kódovacího zařízení 103, dosáhne předem stanoveného počtu PÍ impulzů (S105), to znamená, že nůž 9 dosáhl mezilehlé polohy, začne se šitý materiál pohybovat s pomocí prostředků pro pohyb šitého materiálu (S106), přičemž je vydán pokyn pro zahájení režimu prosekávání knoflíkové dírky (S107). Současně je motor 8 poháněn nízkou rychlostí, takže nůž 9 je dále zdvihán (S108). Pokud poté snímač 62 vytvoří detekční signál (S109), to znamená, že nůž 9 dosáhl zdvižené polohy, je motor 8 zastaven (S110).
Pokud naopak detekční signál snímače 6i není vytvořen v předem stanoveném čase T, to znamená, že nůž 9 nedosáhl prosekávací polohy (spuštěné polohy) v krocích S103 a S103, je motor 8 poháněn vysokou rychlostí, takže nůž 9 je zdvihán (Slil). Pokud napočítaná hodnota počtu
- 12CZ 302275 B6 impulzů, která je zasílána z kódovacího zařízení 103, dosáhne předem stanoveného počtu Pl impulzů (S112), je motor 8 poháněn vysokou rychlostí, takže nůž 9 opět klesá (S101).
Popis prosekávacího režimu bude vynechán.
V souladu se shora uvedeným způsobem řízení a regulace, pokud má být knoflíková dírka vytvořena před prosekáváním, je nůž 9 zdvižen a část šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky se pohybuje s polohy pro vytvoření knoflíkové díry do šicí polohy s pomocí podávači tyče (prostředků pro pohyb šitého materiálu) současně po celkovém vytvoření knoflíkové dírky, přičemž ίο nůž 9 je poté zdvižen do takové polohy, že nezasahuje do šitého materiálu. Proto je první krok šití zahájen před tím, než je dokončen konečný krok prosekávání. V důsledku toho je možno podstatně zkrátit pracovní čas, nezbytný na prosekávání.
Pokud se má nůž 9 jednoduše pohybovat z prosekávací polohy do polohy, kde nůž 9 nezasahuje do šitého materiálu po dokončení prosekávání, je motor 8 poháněn vysokým budicím proudem pro pohyb nože 9 vysokou rychlostí, v důsledku Čehož dochází ke snížení času, nezbytného na prosekávání. Poté jsou pohyb nože 9 do původní polohy a pohyb šitého materiálu prováděny současně. Konkrétně řečeno, za podmínek, kdy čas, nezbytný pro pohyb nože 9, neovlivňuje čas, nezbytný pro práci šicího stroje, může být spotřeba energie snížena poháněním motoru 8 s pomocí nízkého budicího proudu.
Prostřednictvím opakování prosekávání v případě vadného prosekávání, jak bylo shora uvedeno, je možno spolehlivě vytvořit knoflíkovou dírku. Kromě toho, pokud se nůž 9 nenavrací do své původní polohy, avšak klesání nože 9 je zastaveno nebo je nůž 9 mírně zdvižen během opětov25 ného prosekávání, je možno ještě více zkrátit pracovní čas, nezbytný pro opětovné prosekávání, v porovnání se známým stavem techniky.
S pomocí šitého stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle tohoto příkladného provedení je možno dosahovat funkcí a účinků, popsaných s odkazem na postupový diagram. Prostřednictvím využívání motoru 8 namísto vzduchového válce může být zabráněno tomu, aby vzduchový válec šicího stroje nebo jiný vzduchový válec u šicího stroje byl ovlivňován prostřednictvím využívání velkého množství vzduchu během prosekávání tkaniny.
Kromě toho dochází ke zvětšení zdvihu přítlačné patky, takže se možno snadno ustavit šitý mate35 riál na podávači tyč. V důsledku toho dokonce i tehdy, pokud zdvižená poloha (původní poloha) nože 9 nebo ústrojí 11 pro přijímání nože 9 je zvýšena, pohybuje se nůž 9 nebo ústrojí 11 pro přijímání nože 9 z mezilehlé polohy do prosekávací polohy během prosekávání. Nedochází proto k prodloužení času, nezbytného na prosekávání.
Svislé polohy nože 9 a ústrojí Γ1 pro přijímání nože 9 mohou být vzájemně zaměněny, takže se ústrojí 11 pro přijímání nože 9 může pohybovat z původní polohy do prosekávací polohy.
I v tom případě, kdy snímače 61 a 62 pro zjišťování polohy nože 9 na základě úhlu pootočení hnacího hřídele 26. jak je znázorněno na obr. 5, nejsou uspořádány, může být každá poloha nože
9 zjišťována prostřednictvím výpočtu výstupu z kódovacího zařízení 103 v řídicí jednotce 7.
Konkrétně řečeno, počet impulzů z kódovacího zařízení 103, který je nezbytný pro pohyb nože 9 z původní polohy do mezilehlé polohy a do prosekávací polohy, je měřen předem a je ukládán v paměťových prostředcích, jako je paměť v řídicí jednotce 7. Počet impulzů kódovacího zařízení 103 tak může být počítán za účelem zjištění polohy nože 9.
Prostřednictvím měření času, potřebného pro průchod každou polohou, s pomocí snímačů 61 a 62, je možno rovněž měřit rychlost pohybu nože 9.
- 13CZ 302275 B6
Průmyslová využitelnost
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle prvního aspektu předmětu tohoto vynálezu je jako poháněčích prostředků použito motoru pro zajišťování pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože. V důsledku toho může být množství spotřebovaného vzduchu sníženo, takže nedochází k ovlivnění vzduchového válce v šicím stroji nebo jiného šicího stroje, využívajícího vzduchového válce. Kromě toho může motor zaručit, že řídicí ústrojí může zajistit přesný pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do původní polohy a do prosekávací polohy, a například tento pohyb zastavit.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle druhého aspektu předmětu tohoto vynálezu, pokud byl například nůž nebo ústrojí pro přijímání nože předtím spuštěn do spodní mezilehlé polohy ze své původní polohy, přičemž přítlačná patka byla spuštěna před prosekáváním šitého materiálu, a nůž nebo ústrojí pro přijímání nože se pohybuje z mezilehlé polohy do proseta kávací polohy při prosekávání šitého materiálu, dochází k výraznému zkrácení času, nezbytného na prosekávání, a to v porovnání s případem, kdy je nůž nebo ústrojí pro přijímání nože spouštěno ze své původní polohy.
V souladu s třetím aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého pohyb šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky a část pohybu nože nebo ústrojí pro přijímání nože pro vytváření knoflíkové dírky se proto vzájemně překrývají na časovém základě. V důsledku toho čas, nezbytný pro podstatný pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože, odpovídá času, nezbytnému pro pohyb z mezilehlé polohy do prosekávací polohy během prosekávání, takže čas, potřebný na prosekávání, může být zkrácen.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle čtvrtého aspektu předmětu tohoto vynálezu může být pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože do mezilehlé polohy zastaven před tím, než část šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky dosáhne polohy pro vytváření knoflíkové dírky. Je proto možno mimořádně zkrátit čas, nezbytný pro spuštění nože nebo ústrojí pro přijímání nože do prosekávací polohy.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle pátého aspektu předmětu tohoto vynálezu je možno snížit spotřebu energie, když se má nůž nebo ústrojí pro přijímání nože pohybovat mezi původní polohou a mezilehlou polohou. Kromě toho, dokonce i tehdy, pokud je rychlost, se kterou prostředky pro pohyb Šicího materiálu pohybují šitým materiálem do polohy pro vytváření knoflíkové dírky, nízká, může být pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože synchronizován s tímto pohybem. Kromě toho pohyb z mezilehlé polohy do prosekávací polohy je prováděn při vysoké rychlosti. Proto může být prosekávání tkaniny prováděno velmi spolehlivě.
V souladu s šestým aspektem je předmět tohoto vynálezu zaměřen na šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek, u kterého pokud se má část šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky pohybovat do polohy pro vytváření knoflíkové dírky, je tak možno zkrátit čas, nezbytný pro spouštění nože nebo ústrojí pro přijímání nože po dosažení polohy pro vytváření knoflíkové dírky, a to bez poškození šitého materiálu prostřednictvím nože.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle sedmého aspektu předmětu tohoto vynálezu pak v případě, kdy jsou zjištěny poruchy při prosekávání, je prosekávání prováděno opětovně. V důsledku toho může být šitý materiál spolehlivě proseknut. V takovém případě, pokud nemůže být šitý materiál proseknut jedinou opakovanou prosekávací operací, je opětovné prosekávání opakovanou prosekávací operací, je opětovné prosekávání opakováno. Může tak být minimalizováno prodlení při práci.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle osmého aspektu předmětu tohoto vynálezu, pokud jsou vady při prosekávání způsobeny tak, že jsou zjištěny mimořádné okolnosti při pohánění s pomocí prostředků pro zjišťování stavu pohánění, pak je pohyb nože nebo ústrojí pro
- 14CZ 302275 B6 přijímání nože přerušen na předem stanovené Časové období bez navracení nože nebo ústrojí pro přijímání nože do původní polohy, pokud dojde k mimořádnému stavu, přičemž se nůž nebo ústrojí pro přijímání nože poté pohybuje do prosekávací polohy, v důsledku čehož je opět prováděno prosekávání.
Opětovná prosekávací operace tak může být prováděna během kratšího času, než v případě, kdy se nůž nebo ústrojí pro přijímání nože navrací do své původní polohy. Takže rovněž v případě, kdy dojde k poruchám při prosekávání, může být pracovní čas zkrácen v porovnání se známým stavem techniky. Pokud je pohyb nože nebo ústrojí pro přijímání nože přerušen, může být nůž nebo ústrojí pro přijímání nože mírně navráceno v opačném směru vzhledem ke směru prosekávání tak, že nedosáhne své původní polohy.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle devátého aspektu předmětu tohoto vynálezu, pokud poloha motoru nebo nože nebo ústrojí pro přijímání nože nedosáhne prosekáva15 cí polohy po uplynutí času, nezbytného na prosekávání, může být rozhodnuto, že došlo k poruchám, to znamená, že šitý materiál není proseknut. Jinými slovy lze říci, že prostředky pro zjišťování stavu pohánění mohou zjišťovat poruchy při prosekávání.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle desátého aspektu předmětu tohoto vynálezu, pokud je rychlost motoru nebo nože nebo ústrojí pro přijímání nože mimořádně snížena před dokončením prosekávání, potom mohou prostředky pro zjišťování rychlosti zjistit poruchy při prosekávání.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle jedenáctého aspektu předmětu tohoto vynálezu mohou být poruchy při prosekávání zjišťovány s pomocí změn velikosti budicího proudu, přičemž tyto poruchy knoflíkové dírky mohou být zjištěny velmi levně s nízkými náklady na spotřebu elektrické energie.
U šicího stroje na prosekávání knoflíkových dírek podle dvanáctého aspektu předmětu tohoto vynálezu pak zejména v případě, kdy má být vytvářen steh knoflíkové dírky, včetně Šicích částí na pravé a na levé straně na šitém materiálu po vytvoření knoflíkové dírky, pohybuje se nůž nebo ústrojí pro přijímání nože z mezilehlé polohy do původní polohy během pohybu, části šitého materiálu pro vytváření knoflíkové dírky do šicí polohy po vytvoření knoflíkové dírky. Je tak možno zvýšit účinnost Šití prostřednictvím zkrácení celého cyklu.

Claims (5)

1. Šicí stroj (1) na prosekávání knoflíkových dírek pro zajišťování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) vzájemně směrem k sobě před vytvořením nebo po vytvoření švu knoflíkové dírky včetně šitých částí na pravé a levé straně na šitém předmětu a pro vytváření
45 knoflíkové dírky na šitém předmětu mezi Šitými částmi na pravé a na levé straně, obsahující prostředky pro zajišťování pohybu části šitého materiálu pro vytvoření knoflíkové dírky do polohy pro vytvoření knoflíkové dírky, motor (8), připojený k noži (9) nebo k ústrojí (11) pro přijímání nože (9) a sloužící pro zajišťování vratného pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) mezi počáteční polohou a
50 prosekávací polohou, a řídicí jednotku (7) pro řízení motoru (8) při vytváření knoflíkové dírky pro zajišťování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) z počáteční polohy do prosekávací polohy, vyznačující se tím, že
-15CZ 302275 B6 řídicí jednotka (7) je uspořádána pro zastavení pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) do počáteční polohy, do prosekávací polohy a do mezilehlé polohy mezi nimi.
2. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle nároku 1, vyznačující se tím,
5 že při pohybu šitého předmětu s pomocí prostředků pro pohyb Šitého předmětu je řídicí jednotka (7) uspořádána pro zajišťování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) z počáteční polohy do mezilehlé polohy nebo z mezilehlé polohy do počáteční polohy.
3. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle nároku 1, vyznačující se tím, to že řídicí jednotka (7) je uspořádána pro zajišťování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) z počáteční polohy do mezilehlé polohy, pokud prostředky pro pohyb šitého předmětu zajišťují pohyb Části šitého předmětu pro vytvoření knoflíkové dírky do polohy pro vytváření knoflíkové dírky po vytvoření stehu knoflíkové dírky, a zajišťují pohyb nože (9) nebo ústrojí (11)
15 pro přijímání nože (9) do prosekávací polohy po zastavení pohybu šitého předmětu.
4. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že řídicí jednotka (7) je uspořádána pro zajišťování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) nízkou rychlostí vzhledem k dalšímu pohybu z počáteční polo20 hy do mezilehlé polohy nebo z mezilehlé polohy do počáteční polohy.
5. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle kteréhokoliv z nároků laž4, vyznačující se tím, že mezilehlá poloha je nastavena bezprostředně před prosekávací polohou v takovém rozmezí, že nůž (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) se nedotýká šitého
25 předmětu.
6. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle kteréhokoliv z nároků laž5, vyznačující se tím, že řídicí jednotka (7) je uspořádána pro zjišťování neobvyklého pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9), pokud se má nůž (9) nebo ústrojí (11) pro
30 přijímání nože (9) pohybovat do prosekávací polohy s pomocí motoru (8), a řídicí jednotka (7) je uspořádána pro řízení motoru (8) tak, že pohyb nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) do prosekávací polohy je prováděn opětovně pň zjištění neobvyklosti.
7. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle nároku 6, vyznačující se tím,
35 že dále obsahuje snímač (61, 62, 103) pro zjišťování alespoň jedné otáčivé polohy motoru (8) a polohy nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9), přičemž řídicí jednotka (7) je uspořádána pro měření uplynulého času po zahájení pohánění pro vytváření knoflíkové dírky na šitém předmětu na základě alespoň jedné z operací motoru (8) a
40 nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9), a mimořádný stav je zjišťován na základě hodnoty, detekované snímačem (61, 62, 103), a uplynulého času.
8. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle nároku 6, vyznačující se tím,
45 že řídicí jednotka (7) je uspořádána pro detekci alespoň jedné z rychlostí, jako je rychlost otáčení motoru (8) a rychlost pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9), a neobvyklost je zjišťována na základě hodnoty, detekované řídicí jednotkou (7) před úplným vytvořením knoflíkové dírky po pohánění motoru pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém předmětu.
9. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle nároku 6, vyznačující se tím, že dále obsahuje snímač (102) proudu pro zjišťování budicího proudu motoru (8),
- 16CZ 302275 B6 přičemž řídicí jednotka (7) je uspořádána pro detekování neobvyklosti na základě hodnoty proudu, zjištěné pomocí snímače (102) proudu před úplným vytvořením knoflíkové dírky po pohánění motoru pro vytvoření knoflíkové dírky na šitém předmětu.
5 10. Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek podle kteréhokoliv z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že řídicí jednotka (7) je uspořádána pro zajišťování pohybu nože (9) nebo ústrojí (11) pro přijímání nože (9) z mezilehlé polohy do počáteční polohy, pokud prostředky pro zajišťování pohybu šitého předmětu zajišťují pohyb částí šitého předmětu pro vytvoření knoflíkové dírky do šicí polohy před vytvořením stehu knoflíkové dírky.
CZ20004676A 1999-12-14 2000-12-14 Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek CZ302275B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP35511799 1999-12-14
JP2000379070A JP2001232082A (ja) 1999-12-14 2000-12-13 ボタン穴かがり縫いミシン

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20004676A3 CZ20004676A3 (cs) 2002-11-13
CZ302275B6 true CZ302275B6 (cs) 2011-01-26

Family

ID=26580215

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20004676A CZ302275B6 (cs) 1999-12-14 2000-12-14 Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek

Country Status (4)

Country Link
JP (1) JP2001232082A (cs)
CN (1) CN1153861C (cs)
CZ (1) CZ302275B6 (cs)
DE (1) DE10062259B4 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ305326B6 (cs) * 2002-11-25 2015-08-05 Juki Corporation Zařízení na prosekávání tkaniny pro šicí stroj na očkové knoflíkové dírky

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4059477B2 (ja) * 2001-12-11 2008-03-12 Juki株式会社 ボタン穴かがり縫いミシン
JP3779921B2 (ja) * 2001-12-13 2006-05-31 Juki株式会社 ボタン穴かがり縫いミシン
JP2006087808A (ja) * 2004-09-27 2006-04-06 Brother Ind Ltd 鳩目穴かがりミシン
JP5130091B2 (ja) 2008-03-25 2013-01-30 Juki株式会社 布切り装置
JP2009240379A (ja) * 2008-03-28 2009-10-22 Juki Corp ボタン穴かがり縫いミシン
JP5318444B2 (ja) 2008-04-07 2013-10-16 Juki株式会社 ボタン穴かがり縫いミシン
JP5329340B2 (ja) * 2008-08-29 2013-10-30 Juki株式会社 穴かがりミシンの異物検知装置
JP2010069205A (ja) * 2008-09-22 2010-04-02 Juki Corp 鳩目穴かがりミシンの布切り装置

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0887454B1 (en) * 1997-06-27 2004-04-28 Juki Corporation Buttonhole darning sewing machine
CZ294584B6 (cs) * 1998-02-24 2005-02-16 Dürkopp Adler AG Šicí stroj pro obšívání knoflíkových dírek s očkem

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH04240479A (ja) * 1991-01-23 1992-08-27 Mitsubishi Electric Corp ミシン制御装置
US5361713A (en) * 1992-02-05 1994-11-08 Brother Kogyo Kabushiki Kaisha Work sheet cutting blade with continuous blade displacement detection
JP2674479B2 (ja) * 1992-10-27 1997-11-12 三菱電機株式会社 ミシン制御装置及びミシン制御方法

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0887454B1 (en) * 1997-06-27 2004-04-28 Juki Corporation Buttonhole darning sewing machine
CZ294584B6 (cs) * 1998-02-24 2005-02-16 Dürkopp Adler AG Šicí stroj pro obšívání knoflíkových dírek s očkem

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ305326B6 (cs) * 2002-11-25 2015-08-05 Juki Corporation Zařízení na prosekávání tkaniny pro šicí stroj na očkové knoflíkové dírky

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20004676A3 (cs) 2002-11-13
JP2001232082A (ja) 2001-08-28
CN1305028A (zh) 2001-07-25
CN1153861C (zh) 2004-06-16
DE10062259A1 (de) 2001-07-19
DE10062259B4 (de) 2005-11-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101240387B1 (ko) 재봉기의 천두께변화 검출장치
KR101240386B1 (ko) 재봉기
CZ302275B6 (cs) Šicí stroj na prosekávání knoflíkových dírek
CN102021765B (zh) 纽扣孔锁边缝纫机的切布装置
KR101266356B1 (ko) 재봉기의 중심 노루발 장치
JP2008054988A (ja) 玉縁縫いミシン
CN110306295A (zh) 缝纫机
JP5130091B2 (ja) 布切り装置
KR20090063130A (ko) 재봉기의 중심 노루발 장치
JP2003181170A (ja) ボタン穴かがり縫いミシン
JPH04156882A (ja) ミシンの布送り装置
JP3125462B2 (ja) ミシンの補助ラベル供給装置
CN101538778B (zh) 纽扣孔锁边缝纫机
JP2005137694A (ja) ミシン
JP2903430B2 (ja) ミシン用縫製案内装置
CZ20031068A3 (cs) Číslicově řízený dírkovací šicí stroj
JP2951652B1 (ja) 縫製装置
JP2518943B2 (ja) ボタン付け及び穴かゞりミシンにおけるインデキサ―のゲ―ジ位置決め方法
CN111575929B (zh) 缝纫机
JP3151952B2 (ja) ミシンの補助ラベル供給装置
JP2008220820A (ja) 電動式ミシン
JPH06142369A (ja) ゴム付け用ミシン
TW201718972A (zh) 鎖眼機
JP3436388B2 (ja) 糸調子開放機能付きミシン
JP2013192565A (ja) ミシン

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20111214