CZ298569B6 - Zpusob výroby organických azidu - Google Patents

Zpusob výroby organických azidu Download PDF

Info

Publication number
CZ298569B6
CZ298569B6 CZ20000588A CZ2000588A CZ298569B6 CZ 298569 B6 CZ298569 B6 CZ 298569B6 CZ 20000588 A CZ20000588 A CZ 20000588A CZ 2000588 A CZ2000588 A CZ 2000588A CZ 298569 B6 CZ298569 B6 CZ 298569B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
azide
derivative
organic compound
reaction
amount
Prior art date
Application number
CZ20000588A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2000588A3 (cs
Inventor
Cornelis Jozephus Claassen@Henricus
Original Assignee
Sanofi-Aventis
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8239903&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ298569(B6) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Sanofi-Aventis filed Critical Sanofi-Aventis
Publication of CZ2000588A3 publication Critical patent/CZ2000588A3/cs
Publication of CZ298569B6 publication Critical patent/CZ298569B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H15/00Compounds containing hydrocarbon or substituted hydrocarbon radicals directly attached to hetero atoms of saccharide radicals
    • C07H15/02Acyclic radicals, not substituted by cyclic structures
    • C07H15/04Acyclic radicals, not substituted by cyclic structures attached to an oxygen atom of the saccharide radical
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H5/00Compounds containing saccharide radicals in which the hetero bonds to oxygen have been replaced by the same number of hetero bonds to halogen, nitrogen, sulfur, selenium, or tellurium
    • C07H5/04Compounds containing saccharide radicals in which the hetero bonds to oxygen have been replaced by the same number of hetero bonds to halogen, nitrogen, sulfur, selenium, or tellurium to nitrogen

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Abstract

Zpusob adice azidové funkcní skupiny na organickou slouceninu, pri kterém se pripraví smes pridánímepoxidového derivátu organické slouceniny a azidové soli alkalického kovu do rozpouštedla. Smes se zahrívá na reakcní teplotu, pri které mohou epoxidový derivát a azid reagovat za vytvorení azidovéhoderivátu organické slouceniny. Do smesi se pred a/nebo v prubehu reakce pridává (1-6C)-alkylester (2-4C)-karboxylové kyseliny v množství témer ekvimolárním vzhledem k množství epoxidového derivátu.

Description

Způsob výroby organických azidů
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká způsobu adice azidové funkční skupiny na organickou sloučeninu. Při tomto způsobu reagují epoxidový derivát organické sloučeniny a azidová sůl alkalického kovu v rozpouštědle za vytvoření azidového derivátu organické sloučeniny.
Dosavadní stav techniky
Azidová funkční skupina se často zavádí do organické molekuly, zvláště sacharidu, v průběhu vícestupňové syntézy sloučenin s aminovými skupinami. Zavádění azidové funkční skupiny se může provádět buď substitucí vhodné odštěpitelné skupiny, jako je tosylát, mesylát nebo chlorid azidem, nebo adicí azidového aniontu na epoxid. Například azidohydriny, potenciální prekurzory 1,2-aminoalkoholů, mohou být připraveny z epoxidů reakcí s azidem alkalického kovu za alkalických nebo kyselých podmínek.
U většiny v oboru známých způsobů adice azidů na epoxid se způsob provádí v polárním organickém rozpouštědle při teplotě přibližně 100 až 110 °C v kombinaci s pufračním systémem jako je chlorid amonný, síran amonný nebo kyselina triizopropylbenzensulfonová/2,6-lutidin (Van Boeckel a další, J. Carbohydr. Chem. 1985, 4, 293-321). S těmito způsoby výroby jsou však spojeny problémy spočívající v tom, že za kyselých nebo alkalických podmínek může docházet k vedlejším reakcím, které vedou k izolaci, epimeraci a přesmyku. Další vážná nevýhoda použití amonné soli je to, že se vytváří azid amonný, který je považován za explozivní sloučeninu a při použití chloridu amonného a může také na epoxid namísto azidů adovat chlorid. Použití pufrů složených ze směsi organické báze a kyseliny pro řízení pH může způsobit vytvoření kyseliny azidovodíkové. To je vysoce toxický a explozivní plyn. Obecně mohou být reakce s azidy alka30 lických kovů prováděny v nerezovém reaktoru, protože při styku se stěnami reaktoru se mohou tvořit azidy těžkých kovů, jako je azid chrómu nebo azid niklu. Tyto azidy těžkých kovů jsou v suchém stavu explozivní. Navíc má azidový iont stejné korozivní vlastnosti jako například chloridový nebo bromidový iont. Na druhé straně u reaktorů vynaložených sklem dochází při teplotách 100 až 110 °C také k vážné korozi skleněného vyložení. Dochází ktomu konkrétně za bazických podmínek, kdy například při použití azidů sodného ve vodě a dimethylformamidu může vzrůst hodnota pH v důsledku tvorby hydroxidu sodného na více než 12.
Podstata vynálezu
Nyní bylo zjištěno, že jedna nebo více výše uvedených nevýhod známých způsobů adice azidové funkční skupiny na organickou sloučeninu může být odstraněna, jestliže se do reakční směsi před a/nebo v průběhu reakce přidá množství blízké ekvimolámímu množství epoxidového derivátu, (l-6C)alkylesteru (2-4C)karboxylové kyseliny s teplou varu vyšší než je reakční teplota.
Termín (l-6C)alkyl označuje přímo nebo rozvětvenou alkylovou skupinu s 1 až 6 atomy uhlíku a (2-4C)karboxylová kyselina označuje přímou nebo rozvětvenou karboxylovou kyselinu s 2 až 4 atomy uhlíku.
Přítomnost takového esteru v reakční směsi umožní udržení pH v průběhu tvorby organického azidů v rozumném rozmezí. Ester se zmýdelňuje hydroxidovými ionty vytvořenými při reakci a tímto způsobem se hodnota pH udržuje pod 10. Použitím tohoto způsobuje možno provádět reakci adice azidů bezpečně v reaktoru vyloženém sklem aniž by došlo ke tvorbě kyseliny azidovodíkové a aniž by došlo ke korozi skleněné vrstvy stěny reaktoru.
- 1 CZ 298569 B6
Mohou být používány esteiy, které mají teplotu varu vyšší než je reakční teplota. Teplota varu by měla být vyšší než je teploto reakce, protože by jinak došlo k vyvaření esteru z reakční směsi. Příklady vhodných esterů jsou (l-6C)alkylformiáty, (l-5C)alkylacetáty, (l-4C)alkylpropionáty, (l-3C)alkylbutyráty, přičemž výhodným esterem je butylacetát.
Reakční směs se zahřívá na reakční teplotu, při které mohou reagovat epoxidový derivát a azid za vytvoření azidového derivátu organické sloučeniny. Reakční teplota se obvykle mezi 60 a 120 °C. Reakční teplota se s výhodou udržuje až do ukončení rekce.
Molámí poměr mezi množstvím přidaného esteru a množstvím přidaného epoxidu v průběhu reakce by měl být blízký ekvimolámímu množství epoxidového derivátu. Obvykle je výhodné množství téměř ekvimolámí v rozmezí 0,9 až 1,1. Výhodný je poměr 1,0. Poměr menší než 0,9 by mohl popřípadě dovolit dosažení pH vyšší než 12 s negativními důsledky pro skleněné obložení reaktoru a poměr vyšší než 1,1 by mohl vést k tvorbě alkanové kyseliny s azidem alkalického kovu za vytvoření těkavé, toxické a explozivní kyseliny azidovodíkové.
Ester může být přidáván do reakční směsi před koncem reakce nebo v průběhu reakce nebo jak před, tak i v průběhu reakce, ačkoliv z praktických důvodů je výhodné přidat ester před začátkem reakce.
Způsob podle předkládaného vynálezu může být použit pro výrobu azidového derivátu sousedícího s hydroxylovou funkční skupinou jakékoliv organické sloučeniny schopné nést epoxidovou funkční skupinu. Příklady organických sloučenin nesoucích epoxidovou skupinu pro uvedený způsob j sou styrenoxid, 2,3-epoxybutan, indenoxid, ale vhodné organické sloučeniny jsou deriváty sacharidů s epoxidovou funkční skupinou. Pro použití při způsobu podle vynálezu jsou výhodné epoxidové deriváty l,6:2,3-dianhydro-4-O-fenylethyl-3-D-mannopyranózy nebo l,6:2,3-dianhydro-4-(7-[2,3-bis-(7-fenylmethyl^l,6-(7-fenylmethyliden-(3-D-glukopyranosyl]-p-D-mannopyranózy, nebo 1,6:2,3-dianhydro-4-O-[2,3-bis-O-fenylmethyl-4,6-(7-(1methylethylidenj-p-D-glukopyranosylj-P-D-mannopyranózy. Další výhodné použití tohoto způsobu je pro tvorbu 2-azido-2-deoxypyranózy, která je prekurzorem glykosaminové skupiny glykosaminoglykanu s antítrombotickými vlastnostmi.
Azidy alkalických kovů, které mohou být použity jsou azid lithný, azid draselný a azid sodný, přičemž výhodný je azid sodný.
Při popisování způsobu je možné použít mnoho různých typů rozpouštědel, například ethanol, acetonitril, dimethylsulfoxid nebo hexamethylen. Výhodné je použití polárního aprotického rozpouštědla, což je rozpouštědlo mísitelné s vodou, které má vysokou dielektrickou konstantu (ε>15) a které není schopno poskytovat vodík pro tvorbu vodíkových můstků. Výhodnými rozpouštědly jsou dimethylformamid, V-methylpyrrolidinon nebo dimethylacetamid. Při azidaci sacharidů je nejvýhodnější A-methylpyrrolidinon. S výhodou se do rozpouštědla přidává voda, aby bylo možno použít vyšší koncentrace ve vodě rozpustné azidové soli alkalického kovu v reakční směsi. V reakční směsi může být přítomné podstatné množství vody, až do množství, které je stejné jako množství organického rozpouštědla.
Adiční reakce může obvykle probíhat při reakčních teplotách od 60 do 120 °C a s výhodou při 110°C.
Ukončení adiční reakce může být zjištěno měřeném obsahu složek ve směsi způsoby, které jsou odborníkovi v oboru dobře známy. Reakce může trvat od jedné hodiny do několika dnů v závislosti na reaktivitě organického epoxidu a na různých sloučeninách ve směsi. Jestliže se již nepozoruje podstatné zvyšování množství organického azidu vytvářeného při reakci nebo vzrůstá množství produktů v nežádoucích vedlejších redakcí, reakce je ukončena.
Při ilustraci vynálezu jsou uvedeny následující příklady.
-2CZ 298569 B6
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1: Reakční schéma syntézy l,6-anhydro-2-azido-4-0-fenylmethyl-2-deoxy-p-Dglukopyranózy.
Obr. 2: Reakční schéma adice azidových funkčních skupin na následující epoxidy: 1,6:2,3dianhydro-4-č>-[2,3-bis-O-fenylmethyl-4,6-O-fenylmethyIiden-p-D-glukopyranosyl]-P-D-mannopyranóza, l,6:2,3-dianhydro-4-č>-[2,3-bis-<9-fenylmethyl-4,6-č>(1 -methy lethy 1 idenj-P-D-glukopyranosy l]-3-D-mannopyranóza, cyklohexenoxid, glycidylizopropylether, styrenoxid a indenoxid.
Příklady provedení vynálezu
Protokol adice azidu na l,6:2,3-dianhydro-4-O-fenylmethyl-p-D-mannopyranózu
10,88 kg, l,6-2,3-dianhydro-4-O-fenylmethyl-p-D-mannopyranózy (i v obr. 1) bylo rozpouštěno v 54,4 1 l-methyl-2-pyrrolidonu v reaktoru vyloženém sklem. Bylo přidáno 6113 ml n-butylacetátu, 9028 g azidu sodného a 381 vody. Směs byla zahřívána na 100 až 110°C a míchána 20 hodin při 100 až 110 °C. Směs byla ochlazena na 25 °C a byla přidána voda a ethylacetát. Produkt byl z reakční směsi izolován extrakcí ethylacetátem.
Ethylacetátový extrakt se odpaří při 60 °C ve vakuu při zavádění vody a produkt se rekrystalizuje z vody při 30 °C.
Po filtraci, promytí a usušení byl výtěžek 11,935 kg, l,6-anhydro-2-azido-4-O-fenylmethyl-PD-flukoopyranózy (2 v obr. 1).
TLC: toluen/ethylacetát 70/30 RF: 0,35; teplota tání: 98,4 °C
Další identifikace: !H NMR v CDC13 a chemické posuny vzhledem k TMS nastavenému jako 0 ppm.
Poloha δ Multiplicita
H1 5.47 S
H2 3.23 D
H3 3,88 - 3,92 Ddd
H4 3,38 M
H5 4,62 Dd
H6 3,70 Dd
H6’ 3,94 Dd
CH2 benzylu 4,70 D
aromatické protony 7,29 - 7,40 M
OH 2,43 D
-3 CZ 298569 B6
Reakce byla prováděna výše popsaným způsobem na následujících epoxidech.
l,6:2,3-dianhydro-4-O-[2,3-bis-0-fenyImethyM,6-O-fenylmethyliden-P-D-glukopyranosylj-P-D-mannopyranóza (3 v obr. 2) za poskytnutí l,6-anhydro-2-azido-4-0-[2,3-bis-Ofenylmethyl-4,6-čMenylmethyliden-P-D-glukopyranosyl]-2-deoxy-(3-D-glukopyranóza (4 v obr. 2). TLC: toluen/ethylacetát 70/30 na oxidu křemičitém, RF: 0,42 l,6:2,3-dianhydro-4-0-[2,3-bis-O-fenylmethyM,6-0-(l-methylethyliden)-|3-D-glukopyranosyl]-|3-D-mannopyranóza (5 v obr. 2) za poskytnutí l,6-anhydro-2-azido-4-0-[2,3-bis-Ofenylmethyl-4,6-0-0-methylethyliden)-p-D-glukopyranosyl]-2-deoxy-3-D-glukopyranóza (6 v obr. 2). TLC: dichlormethan/aceton 90/10, RF: 0,50.
Cyklohexenoxid (7 v obr. 2) za poskytnutí 2-azidocyklohexanolu (8 v obr. 2). TLC: dichlormethan/methanol 60/40, RF: 0,93
Glycidylizopropylether (9 v obr. 2) za poskytnutí, podle NMR, směsi 9 : 1 3-azido-2-hydroxypropylizopropyletheru (10 v obr.2) a 2-azido-3-hydroxypropylizopropyletheru (11 v obr. 2). TLC: methanol, RF: 0,75
Styrenoxid (12 v obr. 2) za poskytnutí, podle NMR, směsi 1 : 1 2-azido-l-fenylethanolu (13 v obr. 2) a 2-azido-2-fenylethanolu (14 v obr. 2). TLC: dichlormethan/methanol 60/40, RF: 0,90
Indenoxid (15 v obr. 2) za poskytnutí, podle NMR, směsi 2-azidoindan-l-olu (16 v obr. 2) a/nebo l-azidoindan-2-olu (17 v obr. 2).
TLC: toluen/ethylacetát 1:1, RF: 0,74

Claims (5)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Způsob adice azidové funkční skupiny na organickou sloučeninu, při kterém reaguje epoxidový derivát organické sloučeniny a azidová sůl alkalického kovu v rozpouštědle za vytvoření azidového derivátu organické sloučeniny, vyznačující se tím, že se do reakční směsi před a/nebo v průběhu reakce přidává množství (l-6C)alkylesteru-(2-4C)karboxylové kyseliny s teplotou varu vyšší než je reakční teplota, v množství, které je téměř ekvimolámí k množství epoxidového derivátu příslušné organické sloučeniny.
2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že epoxidový derivát organické sloučeniny se volí ze styrenoxidu, 2,3-epoxybutanu, indenoxidu a epoxidového derivátu sacharidu.
3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že jako epoxidový derivát organické sloučeniny se použije epoxidový derivát sacharidu.
4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se tím, že jako epoxidový derivát sacharidu se použije l,6:2,3-dianhydro-4-0-fenylmethyl-fS-D-mannopyranóza nebo l,6:2,3-dianhydro4-O-[2,3-bis-O-fenylmethyl-4,6-O-fenylmethyliden-3-D-glukopyranosyl]-3-D-mannopyranóza nebo 1,6:2,3-dianhydro-4-0-[2,3-bis-0-fenylmethyl-4,6-0-(1 -methylethyliden)-p-Dglukopyranosyl]-(3-D-mannopyranóza.
5. Způsob podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že se reakce provádí při teplotě mezi 60 a 120 °C.
-4CZ 298569 B6
6. Způsob podle některého z nároků laž5,vyznačující se tím, že jako ester se použije butylacetát.
5 7. Způsob podle některého z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že se do reakční směsi přidává voda v množství, které je nejvýše ekvivalentní objemu rozpouštědla.
CZ20000588A 1999-02-19 2000-02-18 Zpusob výroby organických azidu CZ298569B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99200484 1999-02-19

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2000588A3 CZ2000588A3 (cs) 2000-10-11
CZ298569B6 true CZ298569B6 (cs) 2007-11-07

Family

ID=8239903

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20000588A CZ298569B6 (cs) 1999-02-19 2000-02-18 Zpusob výroby organických azidu

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6232451B1 (cs)
EP (1) EP1029867B1 (cs)
JP (1) JP4347488B2 (cs)
KR (1) KR100649058B1 (cs)
CN (1) CN1156483C (cs)
AR (1) AR022615A1 (cs)
AT (1) ATE265463T1 (cs)
AU (1) AU769027B2 (cs)
BR (1) BRPI0000481B8 (cs)
CA (1) CA2296902C (cs)
CZ (1) CZ298569B6 (cs)
DE (1) DE60010147T2 (cs)
DK (1) DK1029867T3 (cs)
ES (1) ES2216810T3 (cs)
HU (1) HUP0000740A3 (cs)
IL (1) IL134144A (cs)
NO (1) NO314265B1 (cs)
NZ (1) NZ502829A (cs)
PL (1) PL198390B1 (cs)
PT (1) PT1029867E (cs)
RU (1) RU2241714C2 (cs)
TR (1) TR200000441A2 (cs)
ZA (1) ZA200000578B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8242344B2 (en) * 2002-06-26 2012-08-14 Fingersteps, Inc. Method and apparatus for composing and performing music
FR2935976B1 (fr) * 2008-09-16 2010-12-17 Sanofi Aventis Voie courte de synthese du 1,6:2,3-dianhydro-b-d- mannopyranose.
FR2935975B1 (fr) * 2008-09-16 2010-12-17 Sanofi Aventis Procede de preparation du 1,6:2,3-dianhydro-b-d- mannopyranose.
CN103819357B (zh) * 2014-01-28 2016-03-16 浙江大学 (-)-有效霉醇叠氮四乙酸酯的制备方法
CN112334454B (zh) * 2018-06-29 2024-04-30 佐治亚州立大学研究基金会公司 环保的烯烃水合反应

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3893997A (en) * 1974-07-01 1975-07-08 Smithkline Corp Pseudodisaccharide intermediates
CS191047B1 (en) * 1977-09-05 1979-06-29 Alzbeta Krutosikova Ethylesters of 3-/5-aryl-2-furyl/-2-azidoacrylic acids and method for their preparing
CS442890A3 (en) * 1990-09-11 1992-04-15 Ustav Organicke Chemie A Bioch 1-(3-azido-2,3-dideoxy-beta-d-allocofuranosyl)thymine, process of its preparation and application
US5550243A (en) * 1992-04-01 1996-08-27 G. D. Searle & Co. B preparation of 2- and 3- azido derivates of 1,5-iminosugars

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4582918A (en) * 1984-09-19 1986-04-15 Schering Corporation Preparation of intermediates for (threo)-1-aryl-2-acylamido-3-fluoro-1-propanols
JPH08332095A (ja) * 1995-06-06 1996-12-17 Chisso Corp インデノールの製造法

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3893997A (en) * 1974-07-01 1975-07-08 Smithkline Corp Pseudodisaccharide intermediates
CS191047B1 (en) * 1977-09-05 1979-06-29 Alzbeta Krutosikova Ethylesters of 3-/5-aryl-2-furyl/-2-azidoacrylic acids and method for their preparing
CS442890A3 (en) * 1990-09-11 1992-04-15 Ustav Organicke Chemie A Bioch 1-(3-azido-2,3-dideoxy-beta-d-allocofuranosyl)thymine, process of its preparation and application
US5550243A (en) * 1992-04-01 1996-08-27 G. D. Searle & Co. B preparation of 2- and 3- azido derivates of 1,5-iminosugars

Also Published As

Publication number Publication date
AR022615A1 (es) 2002-09-04
BRPI0000481B8 (pt) 2021-05-25
IL134144A (en) 2004-02-08
EP1029867A3 (en) 2001-03-14
NO314265B1 (no) 2003-02-24
AU1496500A (en) 2000-08-24
DE60010147D1 (de) 2004-06-03
ES2216810T3 (es) 2004-11-01
IL134144A0 (en) 2001-04-30
CN1156483C (zh) 2004-07-07
ATE265463T1 (de) 2004-05-15
AU769027B2 (en) 2004-01-15
JP4347488B2 (ja) 2009-10-21
BR0000481B1 (pt) 2013-11-26
NZ502829A (en) 2001-06-29
EP1029867A2 (en) 2000-08-23
NO20000805L (no) 2000-08-21
HU0000740D0 (en) 2000-04-28
BR0000481A (pt) 2000-09-12
DE60010147T2 (de) 2005-06-09
TR200000441A3 (tr) 2000-09-21
HUP0000740A2 (en) 2001-03-28
HUP0000740A3 (en) 2002-03-28
KR100649058B1 (ko) 2006-11-24
JP2000302740A (ja) 2000-10-31
KR20010029568A (ko) 2001-04-06
CA2296902A1 (en) 2000-08-19
ZA200000578B (en) 2000-09-07
EP1029867B1 (en) 2004-04-28
PL198390B1 (pl) 2008-06-30
CN1263892A (zh) 2000-08-23
NO20000805D0 (no) 2000-02-18
CZ2000588A3 (cs) 2000-10-11
DK1029867T3 (da) 2004-08-16
RU2241714C2 (ru) 2004-12-10
PL338501A1 (en) 2000-08-28
TR200000441A2 (tr) 2000-09-21
PT1029867E (pt) 2004-08-31
CA2296902C (en) 2009-02-24
US6232451B1 (en) 2001-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1189915B1 (en) Process for the production of azithromycin
US3725385A (en) Process for the demethylation of 3-amino macrolides
CS270596B2 (en) Method of 4-demethoxyanthracycline derivatives production
CZ298569B6 (cs) Zpusob výroby organických azidu
PL182790B1 (pl) Sposób wytwarzania antybiotyków antracyklinowych
US20150158900A1 (en) Method for 2-sulfation of glycosides
CN112661802B (zh) 一种3′-甲氧基鸟苷的合成方法
Mitra et al. Convergent chemical synthesis of the pentasaccharide repeating unit of the O-antigen from E. coli O158
CN114478659B (zh) 一种二糖化合物的制备方法
MXPA00001753A (en) Process for the preparation of organic azides
CN114369127B (zh) 一种叠氮化单糖化合物的制备方法
RU2563453C2 (ru) Способ аралкилирования 4&#39;-гидроксильной группы антрациклинов
Tyrtysh et al. 1, 6-Anhydro-N-acetyl-β-D-glucosamine in the oligosaccharide syntheses: I. Synthesis of 3-acetate and 3-benzoate of 1, 6-anhydro-N-acetyl-β-D-glucosamine via the 4-O-trityl derivative
CN116715704A (zh) 基于点击化学的软骨素寡糖及其制备方法
PT93800A (pt) Processo para preparacao de derivados da glucosaminil-epi-podofilotoxina
CN117567525A (zh) 一种无保护糖合成n-糖苷的方法
Knapp et al. Mono-triflation of carbohydrate diols and triols
Ac anomeric configuration and conformation of iV-acetyl bis (2, 3í4-tri-0-acetyl-/3-L-rhamnopyranosyl) amine un-derivative IV was found to be identical with that of der the same reaction conditions as described with compound II [1, 3]. compound II (Scheme 2). The 13C NMR spectrum of iV-Acetyl-bis (2, 3, 4-tri-0-acetyl-iS-L-rhamnopyrano-compound V7 (CDC13, 25 C) disclosed only one a little syl) amine (VI) was synthesized by 7V-acetylation of broadened signal of the anomeric carbon at 6= 80.5
Wei et al. Highly Efficient and Versatile Synthesis of Some Important Precursors from 1, 6‐Anhydrous‐β‐D‐glucopyranose as a Green Starting Material
JPH09249681A (ja) 6−o−(2−アセトアミドエチルホスホニル)−d−マンノピラノシド誘導体、及びその製造法
CS252932B1 (cs) Způsob výroby 3-azido-l,2-propandiolu
JPH04217691A (ja) 糖脂質の合成中間体
CS9100768A2 (en) Oximes of oleandomycine, method of their preparation and application
JP2006335644A (ja) エンドα−ガラクトサミニダーゼ高感度基質、その製造方法及び利用方法
PL147373B1 (en) Method of obtaining 1-n-/l-/-/-gamma-amino-alpha-hydroxybutyryl/canamycin a and its addition salts

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20200218