CZ295877B6 - Nitěnky - Google Patents

Nitěnky Download PDF

Info

Publication number
CZ295877B6
CZ295877B6 CZ199972A CZ7299A CZ295877B6 CZ 295877 B6 CZ295877 B6 CZ 295877B6 CZ 199972 A CZ199972 A CZ 199972A CZ 7299 A CZ7299 A CZ 7299A CZ 295877 B6 CZ295877 B6 CZ 295877B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
heald
deformation
healds
heddle
pair
Prior art date
Application number
CZ199972A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ7299A3 (cs
Inventor
Erwin Tönz
Franz Mettler
Original Assignee
Grob Horgen Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Grob Horgen Ag filed Critical Grob Horgen Ag
Publication of CZ7299A3 publication Critical patent/CZ7299A3/cs
Publication of CZ295877B6 publication Critical patent/CZ295877B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03CSHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
    • D03C9/00Healds; Heald frames
    • D03C9/02Healds

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Abstract

Nitěnky (1, 2) uspořádané ve dvojicích (11) jsou provedeny s prostředky pro dodržení vzájemného odstupu jednotlivých nitěnek (1, 2) od sebe, které jsou tvořeny alespoň třemi odstup tvořícími deformacemi (3, 4, 5). Na obou koncových očkách (6, 7, 8, 9) jedné dvojice (11) je v oblasti otvorů pro nosnou kolejnici nitěnek (1, 2) uspořádána vždy jedna deformace (3, 4) a třetí deformace (5) je uspořádána proti tomu konci páru nitěnek (1, 2) na, popřípadě v, jedné z obou nitěnek (1, 2), který je upraven pro přidržování na dolní nosné kolejnici nitěnek (1, 2). Třetí deformace (5) je uspořádána vůči deformaci (4) v oblasti koncového očka (6, 8) přesazeně ve směru ke středu (13, 14) nitěnky (1, 2).

Description

Vynález se týká nitěnek uspořádaných ve dvojicích, s prostředky pro dodržení vzájemného odstupu jednotlivých nitěnek od sebe, a to zejména nitěnek pro tkací stroje se zanášením útku proudem vody.
Dosavadní stav techniky
Při určitém systému zanesení útku jsou tyto nitěnky mokré a sklánějí se ke slepení, zvláště na koncích, které jsou seřazené v brdovém listu na dolní nosné kolejnici nitěnek. Protože nitěnky jsou tak lehké - váží mezi 1 a 2,5 g na kus - stačí v mnoha případech kohezní síla vody k tomu, aby se nitěnky daly snadno navzájem spojit. Ve většině případů je tento efekt zesílen tím, že voda je ještě smíšena se šlichtovacím prostředkem setřeným z osnovních nití, čímž je efekt lepení masivně zesílen.
Toto slepení nitěnek samo o sobě není nové a jsou rovněž vyvíjeny jisté metody k vylepšení. Problematika byla však závažně zostřena zaváděním stále citlivějších osnovních přízí. K těmto patří například takzvané mikrovlákenné příze, které musí být zpracovávány s velmi nízkými napětími osnovy. Už lehké slepení nitěnek způsobuje škrábnutí ve tkanině a činí tuto neprodejnou. Dosud používané metody, které jsou úzce příbuzné mezi jiným řešení problémů s automatickým navlékáním osnovních nití, zjevně už nepostačují.
Cílem vynálezu proto je vytvořit nitěnku, která jednoduchými a jistými prostředky spolehlivě zabrání slepení nitěnek, aniž by omezila rozsah rozevření osnovy a hustotu nitěnek v řadě.
Zvláště vynález platí pro nitěnky s dvouřadovým uspořádáním oček, jaké jsou známy už z US 1 545 904. Takovéto nitěnky jsou dnes v podobné nebo lehce obměněné formě ještě používány pro tkaniny z jemné příze. Jedna taková dvojice nitěnek v podobě přizpůsobené počtu otáček dnešních tkacích strojů je patrná z obr. 1. Je zřejmé, že zvláště v oblasti koncových oček jsou k dispozici relativně velké plochy, které, pokud jsou zanášeny vodou a zbytkem šlichty, nechají nitěnku slepit k sobě. Je tedy důležité vytvořit prostředky, které tomuto vzájemnému slepení jistě zabrání. Z CH PS 407 911 je známa metoda, kdy se nitěnky udržují od sebe pomocí vtištěných bodů. Bohužel tyto body jsou vynuceně spíše malé, a proto nepostačují k jistému zabránění slepení.
Dále jsou známy nitěnky, které mají zvlnění k vzájemnému oddálení jednotlivých nitěnek. Tak popisuje US 1 246 002 uspořádání právě dvou postranních výběžků v horní oblasti mezi očkem pro vlákno a koncovým očkem nitěnky. V US 2 252 184 jsou pro oddálení opět navrženy výstupky mezi očkem pro vlákno a koncovým očkem na nitěnkách, přičemž je doplňkově předpokládána pružina, aby byly nitěnky drženy pohromadě, popřípadě aby byla očka pro přízi jednotlivých nitěnek nastavena do přesné polohy.
V US 2 426 456 jsou opět navrženy výstupky mezi očkem pro vlákno a koncovým očkem, aby udržovaly v odstupu poměrně velké plochy v oblasti koncového očka a očka pro vlákno, aby zabránily jejich rezavění. Konečně v US 3 349 811 je opět navrženo uspořádání výběžků podobně jako v US 2 426 456 k oddálení nitěnek. U všech popsaných řešení, včetně zvlnění nebo výběžků, nemůže však být s dostatečnou jistotou a spolehlivě zabráněno tomu, že se aspoň část nitěnek přesto slepí k sobě, čímž popisovaná problematika může vystupovat opět jako předtím.
-1 CZ 295877 B6
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňují nitěnky uspořádané ve dvojicích, s prostředky pro dodržení vzájemného odstupu jednotlivých nitěnek od sebe, podle vynálezu, jehož podstatou je, že prostředky pro dodržení vzájemného odstupu jednotlivých nitěnek od sebe jsou tvořeny alespoň třemi odstup tvořícími deformacemi, přičemž na obou koncových očkách jedné dvojice je v oblasti otvorů pro nosnou kolejnici nitěnek uspořádána vždy jedna deformace a třetí deformace je uspořádána proti tomu konci páru nitěnek na, popřípadě v jedné z obou nitěnek, který je upraven pro přidržování na dolní nosné kolejnici nitěnek, přičemž třetí deformace je uspořádána vůči deformaci v oblasti koncového očka přesazené ve směru ke středu nitěnky.
Řešení problému podle vynálezu spočívá jen v tom, že dvojice nitěnek je opatřena celkem třemi odstup tvořícími deformacemi. Podle vynálezu je přitom důležité, že dvě ze zvlnění v oblasti koncových oček dvojice nitěnek jsou umístěna tam, kde se nachází otvor pro nosnou kolejnici nitěnek. Třetí deformace je umístěna v oblasti toho koncového očka, které v brdovém listu na tkacím stroji použitém dosedne na rubovou stranu, a je umístěna přesazené ve směru k očku pro vlákno, tzn. s určitým odstupem, proti deformaci, která se nachází v oblasti otvoru pro dolní nosnou kolejnici nitěnek.
Podle výhodného provedení vynálezu odstup tvořící deformace je tvořena jedním nebo více zvlněními, která sestávají z jednoho nebo více hřbetů, souměrně odvrácených od roviny nitěnky.
Deformace s výhodou sestávají z vln se hřbety ve tvaru sinusoidy, z nichž jedna část vyčnívá z roviny nitěnky jedním směrem a druhá část druhým směrem, přičemž celková délka deformace, měřeno přes špičky hřbetů, je mezi 0,4 mm a 1,2 mm.
Třetí deformace je s výhodou uspořádána proti deformaci v oblasti dolního koncového očka přesazené o nejméně 10 mm a nejvýše 50 mm ve směru ke středu nitěnky.
Dvě deformace, popřípadě vlny, jsou s výhodou uspořádány na koncových očkách jedné nitěnky z dvojice nitěnek, a že třetí, ve směru ke středu přesazené uspořádaná deformace, popřípadě vlna, je uspořádána na druhé nitěnce z dvojice nitěnek.
Na jedné nitěnce ve dvojici je s výhodou na koncovém očku této nitěnky, určeném pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek brdového listu, uspořádána jedna deformace, jakož i třetí deformace, popřípadě vlna, která je uspořádána přesazené ve směru ke středu nitěnky, a že druhá deformace z obou deformací, určených pro uspořádání na koncových očkách, je uspořádána na druhé nitěnce z dvojice v oblasti koncového očka určeného k uspořádání na horní nosné kolejnici nitěnek.
Všechny tři deformace, popřípadě zvlnění, jsou s výhodou uspořádány na jedné nitěnce z dvojice, a že druhá nitěnka z dvojice je ponechána plochá.
Jedna nitěnka má s výhodou nejméně dvě odstup tvořící deformace, popřípadě zvlnění, jednu deformaci v oblasti toho koncového očka, které je určeno pro uspořádání na horní nosné kolejnici brdového listu, a další deformaci, popřípadě zvlnění, v oblasti toho koncového očka, které je určeno pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek brdového listu, přičemž tato deformace, popřípadě zvlnění, je přesazena od otvoru tohoto koncového očka ve směru ke středu nitěnky, a že druhá nitěnka obsahuje tu deformaci, popřípadě zvlnění, která je uspořádána v oblasti otvoru koncového očka, určeného pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek brdového listu.
Podél jedné nebo druhé nitěnky z dvojice jsou s výhodou uspořádány další deformace, popřípadě zvlnění.
-2CZ 295877 B6
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude nyní blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje dvojici nitěnek, které mají tvar dnes často používaný na tkacích strojích s vodními tryskami, s koncovými očky a očky pro nit, obr. 2 v zásadě stejnou nitěnku jako na obr. 1, avšak se třemi zvlněními podle vynálezu, obr. 3 a 4 dvě dvojice nitěnek vytvořené podle vynálezu, přičemž příslušná zvlnění jsou umístěna na takzvaných bezjezdcových nitěnkách, obr. 5 výhodné provedení dvoustranně působícího zvlnění, obr. 6 jednostranné zvlnění, obr. 7 schematicky výhodné rozdělení zvlnění se dvěma vlnami na jedné nitěnce a jednou vlnou na druhé nitěnce z dvojice, obr. 8 další možné rozdělení vln v poměru 2:1, obr. 9 třetí možné rozdělení vln na obě nitěnky a obr. 10 schematicky další možné rozdělení vln, u něhož má jedna z nitěnek ve dvojici všechny tři vlny a druhá nitěnka zůstává zcela hladká.
Příklady provedení vynálezu
Jak již bylo výše zmíněno, ukazuje obr. 1 dvojici 11 nitěnek v podobě uzpůsobené dnešním počtům otáček tkacích strojů.
Obr. 2 ukazuje dvě podle vynálezu utvořené nitěnky 1 a 2 z dvojice 11 nitěnek X, 2, které přihlížejí k tvarům nitěnek dnes obvyklým. Nitěnka 1. je proto v oblasti obou koncových oček 7, 8 opatřena odstup tvořícími tvarováními neboli deformacemi 3, 4 v podobě zvlnění, respektive vln, přičemž obě zvlnění leží právě v oblasti otvoru pro nosnou kolejnici nitěnek 1, 2. Tato nitěnka 1 je druhou nitěnkou 2 doplněna na dvojici 11, přičemž druhá nitěnka 2 má jen jednu deformaci 5, která sice leží ještě v široké oblasti dolního koncového očka 6, ale je poněkud přesazena ke středu 14 nitěnky, tzn. směrem k očku pro vedení nitě. Přesazení činí přednostně cca 20 mm. Může být ale přizpůsobeno individuální podobě nitěnky 1, 2 a pohybovat se v oblasti mezi 10 mm a 50 mm, právě podle provedení dolního koncového očka 6, 8. V oblasti horního koncového očka 9 druhé nitěnky 2 není upravena žádná deformace.
Popsané řešení se třemi zvlněními, u něhož ve dvojici 11 nitěnek 1, 2 má jedna nitěnka 1 dvě zvlnění a další nitěnka 2 jen jedno, je přednostním způsobem provedení. Může být samozřejmě použito i na takzvané bezjezdcové nitěnky 1, 2, jak je znázorněno na obr. 3 a obr. 4. Provedení zvlnění je patrné z obr. 5, přičemž výška h vlny leží v rozsahu od 0,4 mm do maximálně 1,2 mm, s upřednostněnou výškou 0,6 mm, neboť tato tvoří dobrý odstup od sousední nitěnky X, 2, ale ještě nezpůsobuje žádné podstatné omezení hustoty nitěnek 1, 2 v řadě. Odstup obou hřbetů zvlnění činí přednostně 2 mm a jejich celková délka L činí 6 mm. Právě podle podoby koncového očka 6, 7, 8, 9 však mohou být tyto hodnoty uzpůsobeny, přičemž hodnota 15 mm délky by neměla být překročena, neboť jinak se při symetrickém rozdělení stane vlnění příliš plochým a zabránění slepení nitěnek X, 2 už není s jistotou zaručeno.
Je též proveditelná i jednostranná úprava vlny podle obr. 6, u níž potom výška h bude ležet mezi 0,2 mm a 0,5 mm, s přednostní výškou 0,3 mm z důvodů už zmíněných. V zásadě není důležité, jestli se podoba vlny řídí příklady na obr. 5 nebo obr. 6, kde je vytvořena jako sinusoida. Poloměry vln mohou být také mnohem menší, vlna může být provedena hranatě nebo může mít lichoběžníkový tvar, nebo počet hřbetů zvlnění může být zvýšen nebo snížen, aniž by vynález
-3CZ 295877 B6 ztratil svou účinnost. Pro účinnost vynálezu je také naprosto nevýznamné, jak jsou tři vlny rozděleny na obě jednotlivé nitěnky 1, 2, tzn. jedna nitěnka 1, 2 může mít tři vlny a druhá vůbec žádnou.
Obr. 7 znázorňuje možnou variantu provedení rozložení zvlnění se dvěma vlnami jako deformacemi 3, 4 na jedné nitěnce las jednou vlnou jako deformací 5 na druhé nitěnce 2, přičemž deformace 5 je uspořádána přesazené vůči středovému očku ve středu 14.
Obr. 8 znázorňuje dvě zvlnění jako deformace 4, 5 na jedné nitěnce 1, přičemž jedno zvlnění jako jedna deformace 4 je uspořádáno v oblasti koncového očka 8 a druhé zvlnění jako deformace 5 je uspořádáno přesazené ve směru ke středovému očku ve středu 13.
Na obr. 9 jsou opět na jedné nitěnce 1 upravena dvě zvlnění jako deformace 3, 5, přičemž jedna deformace 3 je upravena v oblasti koncového očka určeného pro uspořádání na horní nosné kolejnici nitěnek 1, 2, zatímco další deformace 5 ve formě zvlnění je uspořádána na opačném konci nitěnky 1 přesazené směrem ke středu 13 nitěnky 1 tvořenému očkem pro nit. Na druhé nitěnce 2 je uspořádána deformace 4 v oblasti koncového očka určeného pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek 1, 2.
Na obr. 10 jsou konečně znázorněna všechna tři zvlnění jako deformace 3, 4 a 5 na jedné nitěnce 1, zatímco druhá nitěnka 2 je ponechána plochá.
Na vynálezu je podstatné, že na dvojici nitěnek jsou uspořádány nejméně tři deformace, které dosahují oddálení obou nitěnek od sebe navzájem a od sousední dvojice nitěnek. Dále je podstatné, že nejméně po jedné deformaci je uspořádáno v oblasti koncových oček popřípadě v oblasti otvorů pro nosnou kolejnici a nejméně jedna deformace směřuje k tomu konci dvojice nitěnek, o němž se předpokládá, že bude držen na dolní nosné kolejnici, a dále je podstatné, jaká třetí deformace je uspořádána proti deformaci v oblasti koncového očka, přesazené ve směru ke středu nitěnky.
Zvláště je na vynálezu podstatné, že dvě z deformací jsou uspořádány v oblasti koncového očka určeného pro uspořádání na dolní nosné kolejnici. V praxi se ukázalo, že uspořádání právě jen jedné nebo druhé deformace v oblasti tohoto dolního koncového očka nevede k dostatečnému vzájemnému oddálení nitěnek, čímž mohou vzniknout problémy zmíněné na začátku. V oblasti toho koncového očka, které je určeno pro uspořádání na horní nosné kolejnici, není nutné uspořádat dvě deformace na dvojici nitěnek. Zde je dostačující uspořádat jednu deformaci v oblasti otvoru horního koncového očka, přičemž tato deformace může popřípadě být podle dalšího provedení uspořádána tak, že je lehce přesazena ve směru ke středu nitěnky. Samozřejmě je také možné uspořádat v této horní oblasti dvě deformace, nutné to však není.

Claims (9)

1. Nitěnky uspořádané ve dvojicích, s prostředky pro dodržení vzájemného odstupu jednotlivých nitěnek (1, 2) od sebe, vyznačující se tím, že prostředky pro dodržení vzájemného odstupu jednotlivých nitěnek (1, 2) od sebe jsou tvořeny alespoň třemi odstup tvořícími deformacemi (3, 4, 5), přičemž na obou koncových očkách (6, 7, 8, 9) jedné dvojice (11) je v oblasti otvorů pro nosnou kolejnici nitěnek (1, 2) uspořádána vždy jedna deformace (3, 4) a třetí deformace (5) je uspořádána proti tomu konci páru nitěnek (1,2) na, popřípadě v, jedné zobou nitěnek (1, 2), který je upraven pro přidržování na dolní nosné kolejnici nitěnek (1, 2),
-4CZ 295877 B6 přičemž třetí deformace (5) je uspořádána vůči deformaci (4) v oblasti koncového očka (6, 8) přesazené ve směru ke středu (13, 14) nitěnky (1, 2).
2. Nitěnky podle nároku 1, vyznačující se tím, že odstup tvořící deformace (3, 4, 5) je tvořena jedním nebo více zvlněními, která sestávají z jednoho nebo více hřbetů, souměrně odvrácených od roviny nitěnky (1,2).
3. Nitěnky podle jednoho z nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že deformace (3,
4. 5) sestávají z vln se hřbety ve tvaru sinusoidy, z nichž jedna část vyčnívá z roviny nitěnky (1, 2) jedním směrem a druhá část druhým směrem, přičemž celková délka (L) deformace (3, 4, 5), měřeno přes špičky hřbetů, je mezi 0,4 mm a 1,2 mm.
4. Nitěnky podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že třetí deformace (5) je uspořádána vůči deformaci (4) v oblasti dolního koncového očka (6, 8) přesazené o nejméně 10 mm a nejvýše 50 mm ve směru ke středu nitěnky (1, 2).
5. Nitěnky podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se t í m , že dvě deformace (3, 4), popřípadě vlny, jsou uspořádány na koncových očkách (7, 8) jedné nitěnky (1) z dvojice (11) nitěnek (1, 2), a že třetí, ve směru ke středu přesazené uspořádaná deformace (5), popřípadě vlna, je uspořádána na druhé nitěnce (2) z dvojice (11) nitěnek (1,2).
6. Nitěnky podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že na jedné nitěnce (1) ve dvojici (11) je na koncovém očku (8) této nitěnky (1), určeném pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek (1, 2) brdového listu, uspořádána jedna deformace (4), jakož i třetí deformace (5), popřípadě vlna, která je uspořádána přesazené ve směru ke středu nitěnky (1), a že druhá deformace (3) z obou deformací (3, 4), určených pro uspořádání na koncových očkách (7, 8), je uspořádána na druhé nitěnce (2) z dvojice (11) v oblasti koncového očka (7) určeného k uspořádání na horní nosné kolejnici nitěnek (1,2).
7. Nitěnky podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že všechny tři deformace (3, 4, 5), popřípadě zvlnění, jsou uspořádány na jedné nitěnce (1, 2) z dvojice (11), a že druhá nitěnka (2, 1) z dvojice (11) je ponechána plochá.
8. Nitěnky podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že jedna nitěnka (1) má nejméně dvě, odstup tvořící deformace (3, 4), popřípadě zvlnění, jednu deformaci (3) v oblasti toho koncového očka, které je určeno pro uspořádání na horní nosné kolejnici nitěnek (1, 2) brdového listu, a další deformaci (4), popřípadě zvlnění, v oblasti toho koncového očka, které je určeno pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek (1,2) brdového listu, přičemž tato deformace (3, 4), popřípadě zvlnění, je přesazena od otvoru tohoto koncového očka ve směru ke středu nitěnky (1, 2), a že druhá nitěnka (2) obsahuje tu deformaci (5), popřípadě zvlnění, která je uspořádána v oblasti otvoru koncového očka, určeného pro uspořádání na dolní nosné kolejnici nitěnek (1,2) brdového listu.
9. Nitěnky podle jednoho z nároků laž8, vyznačující se tím, že podél jedné nebo druhé nitěnky (1, 2) z dvojice (11) jsou uspořádány další deformace, popřípadě zvlnění.
CZ199972A 1998-01-12 1999-01-11 Nitěnky CZ295877B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19800811A DE19800811B4 (de) 1998-01-12 1998-01-12 Weblitze

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ7299A3 CZ7299A3 (cs) 2000-07-12
CZ295877B6 true CZ295877B6 (cs) 2005-11-16

Family

ID=7854377

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ199972A CZ295877B6 (cs) 1998-01-12 1999-01-11 Nitěnky

Country Status (5)

Country Link
US (1) US6105623A (cs)
JP (1) JP4215138B2 (cs)
BE (1) BE1012138A3 (cs)
CZ (1) CZ295877B6 (cs)
DE (1) DE19800811B4 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19932685A1 (de) * 1999-07-13 2001-01-18 Grob Horgen Ag Horgen Weblitzensystem
DE10342577B4 (de) * 2003-09-15 2005-07-21 Groz-Beckert Kg Litze mit vermindertem Spiel
DE102005033175B3 (de) * 2005-07-13 2006-11-30 Groz-Beckert Kg Weblitze, insbesondere für schnell laufende Webmaschinen
DE102005036329A1 (de) 2005-07-29 2007-02-01 Groz-Beckert Kg Filznadelverpackung
EP1795636B1 (de) * 2005-12-08 2010-03-24 Groz-Beckert KG Weblitze für bandartige Kettfäden
EP1908863B1 (de) * 2006-10-06 2009-04-08 Groz-Beckert KG Weblitze für Jacquardwebmaschine
ES2347696T3 (es) * 2007-07-26 2010-11-03 Groz-Beckert Kg Mallon acodado estrecho.
DE102007043111A1 (de) * 2007-08-31 2009-03-05 Picanol N.V. Rahmen mit Steherlamellen und Führungslamellen

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1246002A (en) * 1917-03-22 1917-11-06 American Warp Drawing Machine Co Heddle.
US1517129A (en) * 1922-07-14 1924-11-25 Jr Henry Ruegg Heddle
US1545904A (en) * 1923-04-20 1925-07-14 Steel Heddle Mfg Co Loom harness
US1697645A (en) * 1926-08-28 1929-01-01 Heywoodwakefield Company Harness for reed-weaving looms
US1970175A (en) * 1932-01-20 1934-08-14 Steel Heddie Mfg Company Loom harness
US2036080A (en) * 1932-12-06 1936-03-31 Steel Heddle Mfg Co Heddle bar support
US2252184A (en) * 1939-12-16 1941-08-12 Steel Heddle Mfg Co Loom harness
US2426456A (en) * 1945-09-24 1947-08-26 Steel Heddle Mfg Co Loom harness
CH407911A (de) * 1963-11-29 1966-02-15 Grob & Co Ag Fadenführorgan
US3322159A (en) * 1965-10-13 1967-05-30 Steel Heddle Mfg Co Heddles
US3349811A (en) * 1966-09-07 1967-10-31 Steel Heddle Mfg Co Heddles

Also Published As

Publication number Publication date
US6105623A (en) 2000-08-22
DE19800811A1 (de) 1999-07-15
DE19800811B4 (de) 2009-06-04
BE1012138A3 (fr) 2000-05-02
JP4215138B2 (ja) 2009-01-28
CZ7299A3 (cs) 2000-07-12
JPH11247043A (ja) 1999-09-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4531554A (en) Weaving machine and a method for production of a ribbon-type fastener
CZ295877B6 (cs) Nitěnky
JP3785034B2 (ja) 刺繍入り不織布形成用支持体及びそれを用いた刺繍模様付き不織布の製造方法
JP2006508261A5 (cs)
JP4266652B2 (ja) 織機のヘルド及びそのヘルドの製造方法
KR200248984Y1 (ko) 직기용 종광
JP2002509589A (ja) 織機綜絖と該綜絖を具備したジャカード織機
US4076053A (en) Means guiding the straps of the weft carrying grippers inside the shed
JP3243285B2 (ja) 直列型開口式織機
ITMI942426A1 (it) Mezzi per guidare il moto di una coppia di pinze all'interno del passo di telai di tessitura
US3014503A (en) Filling inserting carrier
CN113166982A (zh) 使用空气压力的梭口方法和设备
JP2625381B2 (ja) 変形筬と該変形筬を使用した細幅織物の織成方法
EP1013808A1 (en) Support and guide element for guide tracks of gripper straps in a gripper loom
US1847579A (en) Heddle for looms
US3911967A (en) Loom weft positioner
US3349809A (en) Loom harness
CN211595909U (zh) 罗织机的弹性下垂结构
CS196206B2 (cs) Vodicí soustava útkových skřipců zanášejících útek do prošlupu na bezčlunkových tkacích strojích
ITMI942202A1 (it) Pista guidanastri per telai di tessitura a pinze
JPH0114690Y2 (cs)
KR200185798Y1 (ko) 파일 직물의 조직
JP3777551B2 (ja) ピンテンター滑脱防止織物
JPH0454227Y2 (cs)
JPS6212336B2 (cs)

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20180111