CZ281561B6 - Způsob napínání usní a zařízení k jeho provádění - Google Patents

Způsob napínání usní a zařízení k jeho provádění Download PDF

Info

Publication number
CZ281561B6
CZ281561B6 CS895517A CS551789A CZ281561B6 CZ 281561 B6 CZ281561 B6 CZ 281561B6 CS 895517 A CS895517 A CS 895517A CS 551789 A CS551789 A CS 551789A CZ 281561 B6 CZ281561 B6 CZ 281561B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
leather
tensioning
membrane
bearing surface
surface layer
Prior art date
Application number
CS895517A
Other languages
English (en)
Inventor
Jiří Ing. Dokoupil
Original Assignee
Jiří Ing. Dokoupil
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jiří Ing. Dokoupil filed Critical Jiří Ing. Dokoupil
Publication of CZ551789A3 publication Critical patent/CZ551789A3/cs
Publication of CZ281561B6 publication Critical patent/CZ281561B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C14SKINS; HIDES; PELTS; LEATHER
    • C14BMECHANICAL TREATMENT OR PROCESSING OF SKINS, HIDES OR LEATHER IN GENERAL; PELT-SHEARING MACHINES; INTESTINE-SPLITTING MACHINES
    • C14B1/00Manufacture of leather; Machines or devices therefor
    • C14B1/26Leather tensioning or stretching frames; Stretching-machines; Setting-out boards; Pasting boards
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C14SKINS; HIDES; PELTS; LEATHER
    • C14BMECHANICAL TREATMENT OR PROCESSING OF SKINS, HIDES OR LEATHER IN GENERAL; PELT-SHEARING MACHINES; INTESTINE-SPLITTING MACHINES
    • C14B1/00Manufacture of leather; Machines or devices therefor
    • C14B1/58Drying

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Treatment And Processing Of Natural Fur Or Leather (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Abstract

Při napínání usní (L) se alespoň část jedné strany usně (L) položí na úložnou desku (AF), která je vůči usni (L) kluzná, na useň (L) se působí alespoň po části úložné plochy (AF) přítlačnými silami (Pa), rozloženými a směřujícími k úložné ploše (AF) a pro napínání usně (L) se při současném klouzání po úložné ploše (AF) na druhou stranu usně (L) působí přibližně tečnými napínacími silami (Ps), které jsou rozmístěny na všech jejich stranách a směřují k jejímu okraji. Zařízení k provádění způsobu napínání usní sestává z nosného ústrojí (TRV1, TRV2) k uložení roztažené usně (L), opatřeného nosnou úložnou plochou (AF) kluznou vůči první straně (L1) usně (L), a z napínacího ústrojí (STV) s nejméně jedním přítlačným a napínacím nástrojem (ASW), uspořádaným proti úložné ploše (AF). Přítlačný a napínací nástroj (ASW) je opatřen pružně roztažnou membránou (M1) a roztahovacím ústrojím (DAV), které je s ní v činném spojení.ŕ

Description

Způsob napínání usní a zařízení k provádění tohoto způsobu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu napínání usní a podobných plochých materiálů, například kůží, kožešin, popřípadě i přířezů z fólie a podobně. Vynález se dále týká zařízení k provádění tohoto způsobu.
Dosavadní stav techniky
ZDE-OS 30 10 003 je známo, že usně lze upínat ve volném mezerovém prostoru mezi dvě membrány, které se působením podtlaku přitlačují k sobě a jsou po obvodu vzájemně utěsněny a jsou elasticky roztažné, přičemž napínání usní probíhá současným roztahováním obou membrán, které useň, upnutou mezi sebou, třením unášejí. Tímto způsobem lze dosáhnout trvalého zvětšení plochy, které je stejnoměrné rozloženo po celé ploše usně, jež je prosta všech záhybů. K tomu účelu je ovšem zapotřebí napínacího zařízení, které slouží pro obě membrány a působí po jejich celém obvodu. V důsledku třecího spojení mezi oběma membránami a usní je ovšem přitom třeba dbát na to, aby se obě membrány roztahovaly v podstatě stejně.
Úkolem vynálezu je naproti tomu vytvoření způsobu napínání, který by měl stejné účinky bez poměrně náročného roztahování a napínání obou povrchů usně.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje způsob napínání usní a podobných plochých materiálů, podle vynálezu, jehož podstatou je, že alespoň část jedné strany usně se položí na úložnou plochu, kluznou vzhledem k usni, na useň se působí tlačnými silami, rozdělenými alespoň po části úložné plochy a působícími proti úložné ploše, a k roztažení usně při současném klouzání po úložné ploše se alespoň na část druhé strany usně působí napínacími silami, které jsou tečné k povrchu usně a směřují na všech stranách k okraji usně.
Pokusy bylo zjištěno, že pomocí takového jednostranného povrchového působeni na useň lze dosáhnout vynikajících výsledků, jak pokud jde o rozměry usně, tak pokud jde o stejnoměrnost zvětšení její plochy. Přitom je obecné podstatné, aby useň klouzala vůči úložné ploše současné a ze všech stran v podstatě stejnoměrně. Požadovanou klouzavost úložné plochy lze obecně zajistit s přihlédnutím k okamžitým vlastnostem materiálu, zejména k obsahu vlhkosti usní, vhodnou volbou běžných materiálů pro úložnou plochu. Nečekané se ukázalo, že přítlačné síly lze i v tomto případě vyvozovat působením podtlaku na useň. Tento podtlak působí s výhodou v mezerovém prostoru, obklopujícím useň. K výhodnému provedení vynálezu patři kombinace napínáni s ohřevem, které lze použit i pro zlepšení výsledků napínání. Podle výhodného provedení se useň během napínání suší.
Toto několikanásobné zpracování lze provést zcela nečekané bez problémů. Vzhledem k velkému významu, který má nastavení určitých hodnot vlhkosti během výroby usní a jejich zpracování se
-1CZ 281561 B6 tím dosahuje značného pokroku a racionalizace. V praxi se ukázalo jako výhodné působit na useň během napínání na její druhé ploše podtlakem odsáváním.
Podstatou zařízení k provádění způsobu napínání usní podle vynálezu je, že je opatřeno nosným ústrojím k uložení roztažené usně, opatřeným nosnou úložnou plochou, kluznou vůči první straně usně, a napínacím ústrojím s nejméně jedním přítlačným a napínacím nástrojem, uspořádaným proti úložné ploše.
Napínací zařízení podle vynálezu se liší od známých provedení zjednodušenou konstrukcí, sníženou náročností a zvýšenou robustností a provozní spolehlivostí. S výhodou se přitom klouzavosti úložné plochy dosahuje tím, že se vytvoří nebo povleče tato úložná plocha plastem se samomazným povrchem, například tetrafluorethylenem.
Podle výhodného provedení vynálezu je zařízení provedeno jako kombinace napínacího zařízení a zařízení pro tepelné zpracování plochých materiálů, jako jsou usně a podobně. Za tím účelem je na spodní straně nosného dílu nosného ústrojí upraveno topné ústrojí, které je v činném spojeni s úložnou plochou provedenou alespoň z části z vysoce tepelné vodivého materiálu, například z kovu. Topné ústrojí je tak v činném spojení s právě zpracovávanou usní. Tím lze nejenom racionálně vyřešit úlohu kombinovaného zpracování v jednom stroji, ušetřit náklady na manipulaci a počet pracovních pochodů, nýbrž v mnohých případech dokonce zlepšit trvalé protažení usně.
Obzvlášť důležité další provedení vynálezu se rovněž týká kombinace různých pracovních funkcí, a to napínání a sušeni. Za tím účelem je mezi úložnou plochou a napínacím nástrojem vytvořen pracovní mezerový prostor pro useň, který je spojen s odsávacím ústrojím. Je výhodné, aby rovněž toto provedení bylo opatřeno topným ústrojím.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje celkový bokorys stroje na napínání usní, obr. 2 principiální naznačení napínacího postupu podle vynálezu, obr. 3 dílčí svislý řez okrajovým pásmem membránového napínacího nástroje s odsávacím ústrojím a nosného členu s topným ústrojím, které jsou součástí napínacího a sušicího stroje, obr. 4 dílčí svislý řez, analogický s obr. 3, avšak s odlišným provedením napínacího nástroje a nosného členu, obr. 5 dílčí svislý řez, odpovídající rovněž obr. 3, pro membránový napínací nástroj, opatřený speciální povrchovou strukturou, a obr. 6 celkový bokorys napínacího a sušicího stroje podle vynálezu s obměněným nosným zařízením.
Příklady provedení vynálezu
V napínacím stroji podle obr. 1 je uspořádáno svisle pohyblivě napínací ústrojí STV na nosném rameni A pevného strojového stojanu G, přičemž je talířového tvaru a leží ve vodorovné rovině. Zdvihací a spouštěcí ústrojí HS, zakreslené pro zjednodušení jako jednotka válce s pístem, umožňuje přestavováni napínacího
-2CZ 281561 B6 ústrojí STV mezi zdviženou klidovou polohou podle obr. 1 a spuštěnou pracovní polohou.
Useň L je svou první dolní stranou Ll roztažena bez záhybů na úložné ploše AF nosného ústrojí TVR1. Tato úložná plocha AF umožňuje klouzání usně L. Ve spuštěné pracovní poloze napínacího ústrojí STV přichází dolní pracovní plocha AO přítlačného a napínacího nástroje ASW do styku s druhou horní stranou L2 usně L. Jak je znázorněno zjednodušeně na obr. 2, působí se na useň L nejprve přítlačnými silami Pa, které jsou rozloženy stejnoměrně a směřují k úložné ploše AF, a potom k napínání usně L při současném klouzání vůči úložné ploše AF napínacími silami Ps, které jsou v'podstatě tečné k povrchu usně L a směřují na všech stranách k okraji usně L.
Podstatnou součástí přítlačného a napínacího nástroje ASW je pružně roztažná membrána Ml, která překrývá useň L a je napínána pomocí roztahovacího ústrojí DAV při zachování přítlačných sil Pa ve směru normálním ké svému obvodu, přičemž vytváří třením napínací síly Ps. Roztahovací ústrojí DAV sestává z množství jednotek DZ válce s pístem, které jsou rovnoběžné s rovinou membrány Ml a jsou stejnoměrně rozmístěny po jejím obvodu. Jejich pístnice jsou připevněny hlavicemi SK k okraji membrány Ml. Takové uspořádání je známé z DE-OS 30 10 003 a není tedy třeba ho podrobněji popisovat.
Jak je rovněž známé z tohoto spisu, jsou přítlačné síly Pa generovány podtlakem v pracovním mezerovém prostoru SP, v němž je uložena useň L. Tento mezerový prostor SP je vytvořen mezi plochou AF a pracovní plochou AO membrány Ml. K utěsnění mezerového prostoru SP slouží měkké těsnění DR návalkovitého tvaru, které probíhá po obvodu membrány Ml a dosedá těsně na úložnou plochu AF. Tyto poměry jsou patrné z obr. 3.
Od známého provedení se však podstatné liší zařízení tím, že v něm odpadá dolní napínací ústrojí s vlastní membránou a roztahovacím pohonem. Tohoto výhodného zjednodušení je dosaženo použitím kluzné úložné plochy AF nosného ústrojí TRV1, umístěného dole. Toto použití úložné plochy AF, která je tuhá, avšak neovlivňuje nepříznivé napínání usně L, umožňuje velice jednoduchým způsobem vytvořit stroj na kombinované zařízení k napínání a tepelnému zpracování. K tomuto účelu je (obr. 3) na spodní straně nosného dílu TO1 nosného ústrojí TRV1 uspořádáno kondukční topné ústrojí HV. například ve znázorněném tvaru duté desky, která je vyplněna cirkulujícím topným médiem a je v tepelné vodivém spojení s nosným dílem T01. Nosný díl T01 je rovněž z vysoce tepelně vodivého materiálu. Vhodná volba materiálu je podstatné zjednodušena nebo dokonce přímo umožněna tím, že nosný člen TO1 je tuhý, protože na rozdíl od měkce pružných materiálů, nezbytných pro membránu, jsou v oboru tuhých těles k dispozici materiály, které mají dobrou tepelnou vodivost a tepelnou přístupnost, přičemž se nemusí brát ohled na jejich roztažnost. Celkem tedy lze dosáhnout intenzivního tepelného činného spojení mezi topným ústrojím HV a usní L.
Místo kondukčního topného ústrojí HV nebo v kombinaci s ním lze použít případně i konvekčního vytápění. K tomuto účelu lze přivádět do mezerového prostoru SP, v němž je uložena useň L,
-3CZ 281561 B6 plynné topné médium, které pracovním mezerovým prostorem SP cirkuluje. Zásadně je rovněž možné vybavit nosné ústrojí TRV1, případné nosný díl T01, sálavým vytápěním, působícím na useň L.
Další možnost vynálezu spočívá ve vytvoření napínacího a sušicího zařízení, jak rovněž ukazuje obr. 3. K tomuto účelu je pracovní mezerový prostor SP spojen s odsávacím ústrojím SV, které umožňuje rychlé odvádění vypařené vlhkosti. Spojení mezi odsávacím ústrojím SV a pracovním mezerovým prostorem SP je tvořeno sběrnou trubkou SR s velkým počtem hadicových pružných odboček ZL, a pomoci přípojek AS a kanálků KS membrány Ml. Systém kanálků KS je podle obr. 3 vytvořen jako reliéfní struktura RS, uspořádaná' u pracovní plochy AO membrány Ml, s plochou sítí žlábkových prohlubní KV, jež jsou znázorněny v příčném řezu. Tím se dosáhne stejnoměrného rozložení sacího účinku a odvodu páry.
V provedení podle obr. 4 je nosný díl T01 opatřen povrchovou vrstvou OST, která tvoří úložnou plochu AF a je z materiálu, umožňujícího klouzání usně L. Tím vzniká optimální kombinace tepelné vodivosti nosného dílu T01 a kluznosti úložné plochy AF, přičemž povrchová vrstva OST může mít jen nepatrnou tloušťku. S výhodou sestává povrchová vrstva OST z vysoce kluzného plastu, zejména tetrafluorethylénu. Aby byla povrchová vrstva OST odolná proti otěru a měla vysokou pevnost, může být opatřena vláknitou výztuží. To napomáhá dalšímu provedení vynálezu, podle něhož má nosný díl T01 základní těleso GKT, které je uvolnitelné spojeno s povrchovou vrstvou OST. To umožňuje její snadné nahrazení při opotřebení. V provedení podle obr. 4 je pro uvolnitelné spojení povrchové vrstvy OST a základního tělesa GKT upravena lepicí vrstva HK.
V provedení podle obr. 4 je dále upravena propustná membrána M2 s přípojkou k odsávacímu ústroji, podobně jako na obr. 3. Membrána M2 má však v oblasti své pracovní plochy AO porézní strukturu PS, která je směrem k povrchu usně L otevřená a propustná a je spojena s neznázornéným odsávacím ústrojím otvory DL a přípojkami AS. Porézní struktura PS je uložena v elasticky roztažné povrchové vrstvě OSM membrány M2, která je uvolnitelné spojena s membránovým základním tělesem GKM, a to stejně jako u povrchové vrstvy OST nosného dílu T01 lepicí vrstvou HK. Místo toho přichází v úvahu například i uzávěr KV s háčky a smyčkami, jak je naznačeno na obr. 5 bez propustné membránové struktury a bez odsávacího ústrojí, k rozebíratelnému neboli uvolnitelnému upevnění povrchové vrstvy, opatřené zubovítou strukturou Z, v oblasti pracovní plochy AO membrány M2. Taková povrchová zubovitá struktura Z umožňuje přenos napínacích sil Ps na useň L a tím velice účinné napínání.
Obr. 6 ukazuje obměněné provedení napínacího, vlastně napínacího a sušicího stroje podle vynálezu, s nosným ústrojím TRV2, které má nosný orgán TO2 ve tvaru pásu, který je uložen pohyblivé vzhledem k přítlačnému a napínacímu nástroji ASW rovnoběžně s úložnou plochou AF a je spojen s hnacím ústrojím VA za účelem pohonu. Nosné ústrojí TRV2 a tedy i úložná plocha AF jsou v tomto případě, jak je znázorněno na jedné straně stroje, prodlouženy za obrys napínacího ústrojí STV. Toto prodloužení dopředu umožňuje uložení další usně L na volné přístupnou část nosného ústrojí TRV2 (na obr. 6 vlevo - znázorněno přerušením) před napínacím
-4CZ 281561 B6 ústrojím STV při zpracování předchozí usně L a její následující rychlou dopravu do pracovní oblasti v mezerovém prostoru SP. To přináší s výhodou značnou úsporu času.

Claims (22)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob napínání usní a podobných plochých materiálů, vyznačující se tím, že alespoň část jedné strany usně se položí na úložnou plochu, kluznou vzhledem k usni, na useň se působí přítlačnými silami, rozdělenými alespoň po části úložné plochy a působícími proti úložné ploše, a pro roztažení usně se při současném klouzání po úložné ploše působí alespoň na část druhé strany usně napínacími silami, které jsou tečné k povrchu usně a směřují na všech stranách k okraji usně.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že tlačné síly se vyvozují podtlakem vůči okolní atmosféře, působícím na useň.
  3. 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že podtlak se vytvoří v pracovním prostoru, obklopujícím useň.
  4. 4. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že během napínání se useň suší.
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že useň se během napínáni zahřívá a alespoň na její druhou stranu se působí podtlakem odsáváním.
  6. 6. Zařízení k provádění způsobu podle nároku 1, vyznačující se tím, že je opatřeno nosným ústrojím (TRV1, TRV2) k uložení roztažené usně (L), opatřeným kluznou nosnou úložnou plochou (AF) vůči první straně (LI) usně (L), a napínacím ústrojím (STV) s nejméně jedním přítlačným a napínacím nástrojem (ASW), uspořádaným proti úložné ploše (AF).
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že přítlačný a napínací nástroj (ASW) je opatřen pružně roztažnou membránou (Ml, M2) a roztahovacím ústrojím (DAV), které je s ní v činném spojení.
  8. 8. Zařízeni podle nároku 7, vyznačující se tím, že membrána (Ml) má na pracovní ploše (AO), která přichází do styku s druhou stranou (L2) usně (L), reliéfní strukturu (RS), která má alespoň z části průběžné, s odsávacím ústrojím (SV) spojené prohlubně (KV).
  9. 9. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že membrána (M2) má alespoň na pracovní ploše (AO), přicházející do styku s druhou stranou (L2) usně (L), otevřenou a propustnou porézní strukturu (PS), která je propojena s odsávacím ústrojím (SV).
    -5CZ 281561 B6
  10. 10. Zařízení podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že membrána (Ml, M2) má základní těleso (GKM) a s ním spojenou, rovněž pružné roztažnou povrchovou vrstvu (OSM), a že reliéfní struktura (RS), popřípadě porézní struktura (PS) jsou vytvořeny v oblasti povrchové vrstvy (OSM).
  11. 11. Zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že povrchová vrstva (OSM) je uvolnitelné spojena s membránovým základním tělesem (GKM).
  12. 12. Zařízení podle jednoho z nároků 7 až 11, vyznačující se tím, že povrchová vrstva (OSM) je spojena s membránovým základním tělesem (GKM) uzávěrem se smyčkami a háčky.
  13. 13. Zařízení podle jednoho z nároků 7 až 12, vyznačující se tím, že membrána (M2) má na pracovní ploše (AO), přicházející do styku s druhou stranou (L2) usně (L), zubovitou strukturu (Z), která dosedá při napínání s tvarovým stykem na useň (L).
  14. 14. Zařízení podle jednoho z nároků 6 až 13, vyznačující se tím, že na spodní straně nosného dílu (T01, T02) nosného ústrojí (TRV1, TRV2) je upraveno topné ústrojí (HV).
  15. 15. Zářízení podle nároku 14, vyznačující se tím, že nosný díl (TO1, T02), tvořící úložnou plochu (AF), je alespoň z části proveden z vysoce tepelně vodivého materiálu, například z kovu, a je v činném spojení s kondukčním topným ústrojím (HV), popřípadě konvekčnim topným ústrojím.
  16. 16. Zařízení podle jednoho z nároků 6 až 13, vyznačující se tím, že mezi úložnou plochou (AF) a napínacím nástrojem (ASW) je vytvořen pracovní mezerový prostor (SP) pro zpracovávanou useň (L), spojený s odsávacím ústrojím (SV).
  17. 17. Zařízení podle jednoho z nároků 14 až 16, vyznačující se tím, že nosný díl (TO1) je opatřen povrchovou vrstvou (OST) z materiálu, vysoce kluzného vůči usni (L), která tvoři úložnou plochu (AF).
  18. 18. Zářízeni podle nároku 17, vyznačující se tím, že povrchová vrstva (OST) nosného dílu (TO1) je z vysoce kluzného plastu, zejména tetrafluorethylénu.
  19. 19. Zařízení podle nároku 18, vyznačující se tím, že povrchová vrstva (OST) nosného dílu (T01) je z plastu, vyztuženého vlákny.
  20. 20. Zařízení podle jednoho z nároků 17 až 19, vyznačující se tím, že nosný díl (TO1) má základní těleso (GKT), s nímž je uvolnitelné spojena povrchová vrstva (OST).
  21. 21. Zařízení podle nároku 11 nebo 20, vyznačující se tím, že k uvolnitelnému spojení povrchové vrstvy (OSM, OST) je uspořádána lepicí vrstva (HK).
    -6CZ 281561 B6
  22. 22.Zářízení podle jednoho z nároku 6 až 21, vyznačující se tím, že nosné ústrojí (TRV2) má nosný díl (TO2) ve tvaru pásu, který je uložen vzhledem k přítlačnému a napínacímu nástroji (ASW) pohyblivě rovnoběžné s úložnou plochou (AF) a je spojen s hnacím ústrojím (VA).
CS895517A 1988-09-29 1989-09-28 Způsob napínání usní a zařízení k jeho provádění CZ281561B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3833068A DE3833068A1 (de) 1988-09-29 1988-09-29 Verfahren und einrichtung zum strecken von leder

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ551789A3 CZ551789A3 (en) 1996-06-12
CZ281561B6 true CZ281561B6 (cs) 1996-11-13

Family

ID=6363978

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS895517A CZ281561B6 (cs) 1988-09-29 1989-09-28 Způsob napínání usní a zařízení k jeho provádění

Country Status (12)

Country Link
EP (2) EP0365068B1 (cs)
JP (1) JPH04500979A (cs)
KR (1) KR900702055A (cs)
CN (1) CN1020474C (cs)
BR (1) BR8907630A (cs)
CZ (1) CZ281561B6 (cs)
DE (1) DE3833068A1 (cs)
ES (1) ES2037402T3 (cs)
GR (1) GR3007294T3 (cs)
PT (1) PT91831B (cs)
WO (1) WO1990003448A1 (cs)
YU (1) YU189189A (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3928095A1 (de) * 1989-08-25 1991-02-28 Dynavac Gmbh Verfahren und einrichtung zum bearbeiten von weichflexiblen flachmaterialstuecken
DE4131262A1 (de) * 1991-09-20 1993-04-01 Dokoupil Jiri Elastische membrane zur streckung und trocknung von leder
AUPO598197A0 (en) * 1997-04-03 1997-05-01 Future Tan Pty Ltd Treatment of hides
AUPO871397A0 (en) 1997-08-22 1997-09-18 Future Tan Pty Ltd Improved treatment of hides
DE19826181A1 (de) * 1998-06-14 1999-12-16 Bohumil Stupecky Vorrichtung zum Schlicken, Strecken und Trocknen von Leder und ähnlichen Flachmaterialien wie Fellen, Pelzen u. dgl.
ITVI20010220A1 (it) * 2001-10-23 2003-04-23 Cartigliano Off Spa Metodo e linea per l'allargamento continuo di pelli ed altri prodottisimilari
DK177012B1 (da) * 2003-09-19 2010-12-06 Dansk Mink Papir As Fremgangsmåde og tanemaskine til ikke-destruktiv udstrækning og fastgørelse (taning) af skind på et udspilningselement/tane
CN101830424B (zh) * 2010-04-30 2011-11-23 重庆平伟科技(集团)有限公司 一种实现连续生产的真空吸附成型方法
CN102492784B (zh) * 2011-12-30 2015-02-04 福建宝利特集团有限公司 真空吸花打样机
CN106435049A (zh) * 2016-10-24 2017-02-22 南通思瑞机器制造有限公司 一种真空干燥机展皮机构
CN107287364B (zh) * 2017-08-22 2019-05-28 何招弟 一种鹿皮缓慢风干及鹿皮拉扯两用装置
CN114766809A (zh) * 2022-05-10 2022-07-22 湖南奥郎儿童用品有限公司 一种轻便的书包及其制造设备

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE510128C (de) * 1929-01-23 1930-10-16 Walter Degel Spannvorrichtung fuer Felle, Haeute und Rohleder
GB950138A (en) * 1961-02-18 1964-02-19 Luigi Turato Process and apparatus for stretching and vacuum drying of wet dressed and/or coloured hides
DE1296736B (de) * 1962-02-09 1969-06-04 Cartigliano Off Spa Vakuumtrockenvorrichtung fuer Leder od. dgl.
FR1407169A (fr) * 1964-06-16 1965-07-30 Vide Soc Gen Du Perfectionnements aux dispositifs de séchage
ES391909A1 (es) * 1970-06-15 1973-07-01 Mascrinenfabrik Turner A G Procedimiento e instalacion para el planchado de enero.
DE3010003C2 (de) * 1980-03-15 1986-02-13 Jiří Dipl-Ing. 6251 Gückingen Dokoupil Verfahren und Vorrichtung zur Flächenvergrößerung und -trocknung von Lederstücken, Fellen und ähnlichen Materialien
DE3431353A1 (de) * 1984-08-25 1986-03-06 Helmuth 2058 Lauenburg Schmoock Verfahren und vorrichtung zum vergroessern von flaechenerstreckungen eines dehnbaren materials

Also Published As

Publication number Publication date
JPH04500979A (ja) 1992-02-20
CN1041393A (zh) 1990-04-18
ES2037402T3 (es) 1993-06-16
CZ551789A3 (en) 1996-06-12
EP0436600B1 (de) 1993-06-09
KR900702055A (ko) 1990-12-05
BR8907630A (pt) 1991-07-30
EP0365068B1 (de) 1992-12-09
YU189189A (en) 1990-12-31
PT91831B (pt) 1995-07-18
EP0436600A1 (de) 1991-07-17
WO1990003448A1 (de) 1990-04-05
GR3007294T3 (cs) 1993-07-30
PT91831A (pt) 1990-03-30
DE3833068C2 (cs) 1992-06-11
EP0365068A1 (de) 1990-04-25
CN1020474C (zh) 1993-05-05
DE3833068A1 (de) 1990-04-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ281561B6 (cs) Způsob napínání usní a zařízení k jeho provádění
FI66906B (fi) Foerfarande och anordning foer att foerstora och torka ytan avkinn hudar eller liknande material
RU2004123644A (ru) Устройство для обработки волокнистого полотна с покрытием или без покрытия и способ работы этого устройства
JPS6452897A (en) Method and apparatus for pressing and dehydrating paper web
US5291759A (en) Process and equipment for stretching of leather
RU2040541C1 (ru) Способ непрерывного мягчения и растягивания пластинчатых изделий, преимущественно дубленой кожи или шкуры и установка для его осуществления
US4819350A (en) Ironing machine
KR100874213B1 (ko) 피혁의 연속적인 늘임을 위한 방법 및 장치
RU2302468C2 (ru) Способ и установка для непрерывного постепенного растягивания и сушки технических кож и аналогичных продуктов
CN1105783C (zh) 加工大皮或小皮的工艺和设备
US6615621B1 (en) Device for fleshing, stretching and drying leather or similar flat materials such as skins, furs and such like
JPS62125074A (ja) 布防皺処理装置
US2686976A (en) Apparatus for and method of drying leather without the use of paste
SE8601559D0 (sv) Kontinuierlich arbeitende presse fur die herstellung von laminaten
JPH01111059A (ja) 刺繍機械の刺繍材料用張り装置
US4756036A (en) Continuous treatment of strip textile fabrics
SU1723139A1 (ru) Способ Е.А.Колкунова плоскостной раст жки и сушки листовых материалов и устройство дл плоскостной раст жки и сушки листовых материалов
SU726166A1 (ru) Устройство дл выт жки кож
JPH08209582A (ja) 製紙用カレンダ装置及びカレンダ処理方法
RU2287588C1 (ru) Устройство для пропитки, пролежки и сушки меховых шкурок, обрабатываемых "чулком"
RU2132387C1 (ru) Устройство для зажима полуфабриката на растяжных машинах и в сушильных камерах
JPS5970502A (ja) いろいろな形にされたパネル面上に薄い層材を貼りつけるためのベニア・プレス用の工法
CA1176020A (en) Vulcanizing press for vulcanizing flat articles
NO802943L (no) Fremgangsmaate og anordning for fremstilling, behandling og ferdiggjoering av et stoff
CS267148B1 (cs) Zařízení pro vedení a vysoušení materiálu v pásové sušárně