CZ280649B6 - Způsob přípravy 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu - Google Patents

Způsob přípravy 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu Download PDF

Info

Publication number
CZ280649B6
CZ280649B6 CS92477A CS47792A CZ280649B6 CZ 280649 B6 CZ280649 B6 CZ 280649B6 CS 92477 A CS92477 A CS 92477A CS 47792 A CS47792 A CS 47792A CZ 280649 B6 CZ280649 B6 CZ 280649B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
acid
tetrahydroacridine
xylenes
amino
hydrochloride salt
Prior art date
Application number
CS92477A
Other languages
English (en)
Inventor
Thomas Bing Kin Lee
Keith E. Goehring
Original Assignee
Hoechst Marion Roussel, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Marion Roussel, Inc. filed Critical Hoechst Marion Roussel, Inc.
Publication of CS47792A3 publication Critical patent/CS47792A3/cs
Publication of CZ280649B6 publication Critical patent/CZ280649B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D219/00Heterocyclic compounds containing acridine or hydrogenated acridine ring systems
    • C07D219/04Heterocyclic compounds containing acridine or hydrogenated acridine ring systems with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to carbon atoms of the ring system
    • C07D219/08Nitrogen atoms
    • C07D219/10Nitrogen atoms attached in position 9

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Other In-Based Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Pyridine Compounds (AREA)
  • Catalysts (AREA)
  • Hydrogenated Pyridines (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridin I se připravuje tak, že se 2-aminobenzonitril II nechá reagovat s cyklohexanonem III v přítomnosti kyselého katalyzátoru ve vhodném rozpouštědle. Získaná volná báze se může přeměnit v hydrochloridovou sůl reakcí s kyselinou chlorovodíkovou. Vhodným rozpouštědlem jsou xyleny, toluen, aromatické ethery a halogenované aromatické uhlovodíky. Vhodným kyselým katalyzátorem je monohydrát kyseliny p-toluensulfonové nebo kyselina methansulfonová nebo kyselina sírová. Hydrochloridová sůl 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu, zvaná takrin, se ukázala být vhodným lékem pro léčení různých poruch paměti způsobených sníženou cholinergickou funkcí, jako je Alzheimerova nemoc.ŕ

Description

Způsob přípravy 9-amino-l,2,3,4-tetrahydroakridinu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu přípravy 9-amino-l,2,3,4-tetrahydroakridinu reakcí 2-aminobenzonitrilu s cyklohexanonem. Získaná volná báze se popřípadě převede na hydrochloridovou sůl, známou jako takrin. Tento takrin představuje potenciálně vhodné léčivo pro léčení různých paměťových dysfunkcí charakterizovaných poklesem cholinergní funkce, jako je například Alzheimerova nemoc.
Dosavadní stav techniky
Postup přípravy takrinu, neboli hydrochloridové soli 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu, je z dosavadního stavu techniky velice dobře znám.
Například v publikaci Journal of Heterocyclic Chemistry, Vol. 5, 1968, str. 737 až 739, se popisuje postup syntézy tetrahydroakridinů, při kterém se používá kyselina p-toluensulfonová,
přičemž tento reakční postup je možno znázornit následujícím způ-
sobem: XCN 0 A
I 7 + J
^NH 1
1 Me
TsOH
11Ο °C
---►
V publikaci J. Bielavsky, Collection Czechoslov. Chem. Commun. Vol. 42. 1977, str. 2802 až 2808 se popisuje příprava analogů takrinu Hofmanovým štěpením amidů. O tomto postupu se zde uvádí, že je zejména výhodný pro přípravu takrinu. Ovšem výtěžek tohoto postupu je malý a činí přibližně 65 %.
-1CZ 280649 B6
V publikaci Tetrahedron Letters, No. 20, 1963, str. 1277 až 1281 se popisuje přímá syntéza aminochinolinů, včetně takrinu. Ovšem při této metodě se používá chlorid zinečnatý a extrémně vysoké teploty.
V publikaci Tetrahedron Letters, No. 27, 1986, str. 5323 až 5326 se popisuje syntetický postup přípravy tetrahydroakridinu z iminu za použití 2,0 ekvivalentů lithiumdiisopropylamidu (LDA) v tetrahydrofuranu. V této publikaci se ale neuvádí žádná syntéza takrinu.
V publikaci Synthesis, 1985, str. 547 až 548 se uvádí syntetický postup přípravy takrinu za použití oxidu fosforečného, přičemž ovšem výtěžek reakce činí pouze 30 %.
Podstata vynálezu
Postup podle uvedeného vynálezu odstraňuje nedostatky postupů podle dosavadního stavu techniky, přičemž se při jeho provádění dosahuje vysokých výtěžků a získá se produkt o vysoké čistotě.
Podstata postupu přípravy 9-amino-l,2,3,4-tetrahydroakridinu vzorce I
a jeho hydrochloridu spočívá podle uvedeného vynálezu v tom, že se do reakce uvádí 2-aminobenzonitril vzorce II
s cyklohexanonem v přítomnosti kyselého katalyzátoru vybraného ze skupiny zahrnující monohydrát kyseliny p-toluensulfonové, kyselinu methansulfonovou a kyselinu sírovou, v přítomnosti vhodného rozpouštědla vybraného ze skupiny zahrnující xyleny, toluen, aromatické ethery, jako je anisol a dimethoxybenzen, a halogenované aromatické uhlovodíky, jako je chlorbenzen a dichlorbenzen, přičemž potom popřípadě následuje převedení tohoto produktu na hydrochloridovou sůl.
Ve výhodném provedení podle vynálezu se jako rozpouštědla použije xylenů.
-2CZ 280649 B6
Podle dalšího výhodného provedení podle vynálezu se jako kyselého katalyzátoru použije monohydrátu kyseliny p-toluensulfonové a jako rozpouštědla se použije xylenů.
Získaný produkt ve formě volné báze se ve výhodném provedení podle vynálezu převede na hydrochloridovou sůl reakcí této volné báze s kyselinou chlorovodíkovou.
Mezi některé z výhod postupu podle uvedeného vynálezu patří:
- Výhodnost jednostupňového postupu, což je možno využít pro průmyslový postup výroby tohoto důležitého produktu.
- Možnost získat takrin ve vysokém výtěžku.
- Postup podle vynálezu je bezpečný z hlediska ochrany životního prostředí, protože se při něm nepoužívají toxické kovy, jako je například zinek.
Postup podle vynálezu se provádí při teplotě nižší než 150 °C, takže je možno jej provádět šaržovitým způsobem.
- Xyleny použité jako rozpouštědlo je možno snadno zachycovat, regenerovat a znovu recyklovat do procesu, což přispívá ke snížení provozních nákladů a zefektivnění procesu, z čehož vyplývají i výhody týkající se účinné ochrany životního prostředí.
- Postup podle vynálezu je snadno proveditelný, protože se při něm nepoužívá žádných těkavých plynných reakčních složek ani při něm nevznikají žádné podobné látky jako vedlejší produkty, jako je tomu například při metodě pracující s oxychloridem fosforečným nebo s amoniakem a bromem při procesu na bázi Hofmannova štěpení.
Všechny tyto výhody znamenají, že postup podle vynálezu představuje značný pokrok v porovnání s dosavadním stavem techniky.
Konkrétně je možno uvést, že se při provádění postupu podle uvedeného vynálezu postupuje tak, že se roztok 2-aminobenzonitrilu v xylenech společně s 0,02 až 0,05 ekvivalentu monohydrátu kyseliny p-toluensulfonové zahřívá při teplotě varu pod zpětným chladičem za míchání. Při tomto varu roztoku pod zpětným chladičem se přidá cyklohexanon v xylenech. Takto získaná směs se zahřívá při teplotě varu pod zpětným chladičem po dobu 8 až 12 hodin, potom se ochladí a přidá se další podíl 1,0 až 1,5 ekvivalentu monohydrátu kyseliny p-toluensulfonové. Tato směs se potom zahřívá při teplotě varu pod zpětným chladičem po dobu 3 až 7 hodin. Takto získaný produkt, který je ve formě soli s kyselinou p-toluensulfonovou, se potom oddělí filtrací. Zalkalizováním tohoto produktu vodným roztokem hydroxidu sodného a následnou extrakcí dichlormethanem se získá požadovaný produkt, to znamená takrin ve formě volné báze.
Postup podle uvedeného vynálezu je možno provádět za použití celé řady nejrůznějších rozpouštědel, jako jsou například aromatické uhlovodíky, halogenované aromatické uhlovodíky nebo aromatické ethery. Jako příklad aromatických uhlovodíků je možno uvést
-3CZ 280649 B6 xyleny, toluen a mesitylen. Jako příklad vhodných halogenovaných uhlovodíků je možno uvést chlorbenzen, p-dichlorbenzen, m-dichlorbenzen, o-dichlorbenzen, 2-chlortoluen, 3-chlortoluen nebo 4-chlortoluen. Jako příklad aromatických etherů, kterých je možno také použít při provádění postupu podle vynálezu, je možno uvést anisol, p-dimethoxybenzen, m-dimethoxybenzen, o-dimethoxybenzen, 2-methylanisol, 3-methylanisol a 4-methylanisol. Výhodným rozpouštědlem jsou xyleny, jako například směs p-isomeru, m-isomeru a o-isomeru.
Poměr množství rozpouštědla k množství reakčních složek se pohybuje v rozmezí od 5:1 do 15:1 (obj./hmotnost). Ve výhodném provedení je tento poměr 10:1.
Kyselého katalyzátoru se používá k urychlení reakce prováděné v jednostupňovém procesu, přičemž obvykle používaným typem kyselého katalyzátoru je Bronstedova kyselina. Jako příklad kyselin, kterých je možno použít jako kyselých katalyzátorů podle vynálezu, je možno uvést kyselinu p-toluensulfonovou a její hydráty, kyselinu methansulfonovou a kyselinu sírovou. Výhodným katalyzátorem je v tomto postupu podle vynálezu monohydrát kyseliny p-toluensulfonové.
Poměr množství katalyzátoru k množství 2-aminobenzonitrilu se může pohybovat v rozmezí od 1,02 do 1,6 molu/mol. Ve výhodném provedení se používá poměru 1,02 molu/mol.
Syntetický postup podle uvedeného vynálezu se obvykle provádí při teplotě přibližně od 110 °C do asi 180 °C. Ve výhodném provedení se k provedení této syntézy používá teploty v rozmezí od asi 130 °C do asi 150 ’C, zejména je výhodná teplota přibližně 145 C.
K úplnému proběhnutí této shora uvedené reakce je zapotřebí reakční interval v rozmezí od 10 do 15 hodin. Ovšem ve výhodném provedení se používá reakčního intervalu v rozmezí od 11 do 12 hodin.
Příklady provedení vynálezu
Postup podle uvedeného vynálezu bude blíže objasněn s pomocí konkrétních příkladů provedení, které jsou pouze ilustrativní a nijak neomezují rozsah tohoto vynálezu. V těchto příkladech jsou všechny díly, poměry a procenta hmot., pokud není v konkrétním případě výslovně uvedeno jinak.
Příklad 1
Postup přípravy 9-amino-l,2,3,4-tetrahydroakridinu.
Podle tohoto provedení bylo do tříhrdlové nádobky s kulatým dnem a o objemu 200 mililitrů, která byla opatřena shora poháněným míchadlem, Dean-Stárkovým zachycovačem a teploměrem, vloženo 6,67 gramu 2-aminobenzonitrilu, 66,7 mililitrů xylenů a 0,213 gramu monohydrátu p-toluensulfonové kyseliny. Tento roztok byl potom za míchání zahřát na teplotu varu pod zpětným chladičem. Při této teplotě varu pod zpětným chladičem byl potom po kapkách
-4CZ 280649 B6 přidáván roztok 8,78 mililitru cyklohexanonu v 8,8 mililitru xylenů, což probíhalo po dobu 40 minut za současného odstraňování vody azeotropickou destilací. Získaná směs byla potom zahřívána při teplotě varu pod zpětným chladičem po dobu dalších 10 hodin, potom byla mírně ochlazena a nakonec byl přidán další podíl 10,71 gramu monohydridu p-toluensulfonové kyseliny a tato směs byla potom zahřívána při teplotě varu pod zpětným chladičem po dobu dalších 5 hodin. Po ochlazení na teplotu místnosti byl surový produkt oddělen filtrací a usušen za použití vakua, čímž bylo získáno 20,4 gramu pevného produktu. V dalším postupu bylo 19 gramů tohoto produktu rozděleno mezi 95 mililitrů dichlormethanu a 38 mililitrů 5% vodného roztoku hydroxidu sodného. Bazická vodná fáze byla potom extrahována dalším podílem 47,5 mililitru dichlormethanu a spojené organické fáze byly promyty 75 mililitry vody. Získaný roztok byl promícháván společně s 0,56 gramu aktivního uhlí a 11 gramy uhličitanu draselného, potom byl zfiltrován přes celit, produkt byl opláchnut dichlormethanem a filtrát byl zkoncentrován v rotačním odpařováku, čímž bylo připraveno 9,7 gramu požadovaného produktu (celkový výtěžek 93,4 %), tzn. 9-amino-l,2,3,4-tetrahydroakridinu, ve formě pevné látky o čistotě vyšší než 99 % (zjištěno metodou plynové chromatograf ie) .
Příklad 2
Postup převedení volné báze takrinu na hydrochloridovou sůl.
Podle tohoto postupu byl takrin (ve formě volné báze, v množství 10 gramů) v 6 N roztoku kyseliny chlorovodíkové (50 mililitrů) promícháván a zahříván tak dlouho, dokud se všechny pevné složky nerozpustily. Horký roztok byl potom dekantován do čisté nádoby, potom bylo přidáno 50 mililitrů acetonitrilu. Po ochlazení se vysrážela hydrochloridová sůl takrinu a tato pevná látka byla oddělena při teplotě 0 C a usušena za použití vakua, čímž byla získána pevná látka ve výtěžku 90 %.
V dalším postupu byla hydrochloridová sůl takrinu (v množství 7 gramů) rekrystalována ze směsi acetonitrilu a vody v objemovém poměru 3:1 (v množství 42 mililitrů). Po vysrážení pevné látky byl přidán další podíl acetonitrilu (28 mililitrů), aby bylo možno suspenzi lépe míchat. Získaná pevná látka byla isolována při teplotě 0 ’C, potom byla usušena za použití vakua, čímž byl získán produkt s výtěžkem 90 %, (čistota vyšší než 99,9 %, zjištěno metodou vysokotlaké kapalinové chromatografie).

Claims (4)

1. Způsob přípravy 9-amino-l,2,3,4-tetrahydroakridinu vzorce I a jeho hydrochloridu, vyznačující se tím, že se do reakce uvádí 2-aminobenzonitril vzorce II (Π) s cyklohexanonem v přítomnosti kyselého katalyzátoru vybraného ze skupiny zahrnující monohydrát kyseliny p-toluensulfonové, kyselinu methansulfonovou a kyselinu sírovou, v přítomnosti vhodného rozpouštědla vybraného ze skupiny zahrnující xyleny, toluen, aromatické ethery, jako je anisol a dimethoxybenzen, a halogenované aromatické uhlovodíky, jako je chlorbenzen a dichlorbenzen, přičemž potom popřípadě následuje převedení tohoto produktu na hydrochloridovou sůl.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že jako rozpouštědla se použije xylenů.
3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že jako kyselého katalyzátoru se použije monohydrátu kyseliny p-toluensulfonové a jako rozpouštědla se použije xylenů.
4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se produkt ve formě volné báze převede na hydrochloridovou sůl reakcí této volné báze s kyselinou chlorovodíkovou.
CS92477A 1991-02-19 1992-02-18 Způsob přípravy 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu CZ280649B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/656,389 US5155226A (en) 1991-02-19 1991-02-19 Method for the preparation of 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroacridine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS47792A3 CS47792A3 (en) 1992-09-16
CZ280649B6 true CZ280649B6 (cs) 1996-03-13

Family

ID=24632830

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS92477A CZ280649B6 (cs) 1991-02-19 1992-02-18 Způsob přípravy 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu

Country Status (24)

Country Link
US (1) US5155226A (cs)
EP (1) EP0500006B1 (cs)
JP (1) JP2782698B2 (cs)
AR (1) AR248132A1 (cs)
AT (1) ATE144980T1 (cs)
AU (1) AU639656B2 (cs)
BR (1) BR9200524A (cs)
CA (1) CA2061422A1 (cs)
CZ (1) CZ280649B6 (cs)
DE (1) DE69214974T2 (cs)
DK (1) DK0500006T3 (cs)
ES (1) ES2095338T3 (cs)
FI (1) FI97542C (cs)
GR (1) GR3021687T3 (cs)
HU (1) HU212942B (cs)
IE (1) IE76739B1 (cs)
IL (1) IL100970A (cs)
MX (1) MX9200672A (cs)
NO (1) NO178110C (cs)
NZ (1) NZ241624A (cs)
PH (1) PH29991A (cs)
PL (1) PL166949B1 (cs)
RU (1) RU2076099C1 (cs)
ZA (1) ZA921160B (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5053513A (en) * 1990-03-29 1991-10-01 Hoechst-Roussel Pharmaceuticals Incorporated Method of reducing a carbonyl containing acridine
AU1067795A (en) * 1993-11-26 1995-06-13 Karla Lehmann Use of lithium compounds in the treatment and prevention of alzheimer's disease
WO1999021561A1 (en) * 1997-10-29 1999-05-06 Davis Bonnie M Method for treatment of disorders of attention
US20020177593A1 (en) * 1998-09-30 2002-11-28 Yuji Ishihara Agents and crystals for improving excretory potency of urinary bladder
KR100648869B1 (ko) 1998-09-30 2007-02-28 다케다 야쿠힌 고교 가부시키가이샤 방광 배출력 개선제
CN105503840B (zh) * 2015-12-04 2019-02-01 广东工业大学 一种含三氮唑基的他克林-香豆素衍生物及其应用

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK569087A (da) * 1986-10-31 1988-05-01 Sumitomo Pharma Quinolin-derivater, deres fremstilling og anvendelse
IL87861A0 (en) * 1987-10-05 1989-03-31 Pfizer 4-aminopyridine derivatives
GB8827704D0 (en) * 1988-11-28 1988-12-29 Fujisawa Pharmaceutical Co New acridine derivatives & processes for their production
FR2640508B1 (fr) * 1988-12-19 1994-07-01 Dietlin Francois Nouvelles compositions et nouveaux produits pharmaceutiques assurant la regeneration de leucocytes et leur emploi pour le traitement du syndrome immuno-deficitaire

Also Published As

Publication number Publication date
PL293510A1 (en) 1992-10-19
FI920675A0 (fi) 1992-02-17
JPH04346975A (ja) 1992-12-02
JP2782698B2 (ja) 1998-08-06
AR248132A1 (es) 1995-06-30
AU639656B2 (en) 1993-07-29
CS47792A3 (en) 1992-09-16
HU9200515D0 (en) 1992-05-28
GR3021687T3 (en) 1997-02-28
NO178110C (no) 1996-01-24
DK0500006T3 (da) 1997-04-07
HU212942B (en) 1996-12-30
ES2095338T3 (es) 1997-02-16
US5155226A (en) 1992-10-13
NO920636D0 (no) 1992-02-18
IE76739B1 (en) 1997-11-05
EP0500006A1 (en) 1992-08-26
MX9200672A (es) 1992-08-01
NO178110B (no) 1995-10-16
FI920675A (fi) 1992-08-20
EP0500006B1 (en) 1996-11-06
IL100970A (en) 1996-03-31
NZ241624A (en) 1994-03-25
NO920636L (no) 1992-08-20
PL166949B1 (pl) 1995-07-31
FI97542B (fi) 1996-09-30
DE69214974D1 (de) 1996-12-12
AU1107392A (en) 1992-08-27
HUT64032A (en) 1993-11-29
IL100970A0 (en) 1992-11-15
ZA921160B (en) 1992-10-28
CA2061422A1 (en) 1992-08-20
BR9200524A (pt) 1992-10-20
RU2076099C1 (ru) 1997-03-27
ATE144980T1 (de) 1996-11-15
IE920510A1 (en) 1992-08-26
FI97542C (fi) 1997-01-10
PH29991A (en) 1996-10-29
DE69214974T2 (de) 1997-05-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0259371B1 (en) Preparation of 3-dimethylamino-7-methyl-1,2,4-benzotriazine-1-oxide and azapropazone
WO2011104723A2 (en) Acid addition salts of ivabradine and preparation thereof
CZ280649B6 (cs) Způsob přípravy 9-amino-1,2,3,4-tetrahydroakridinu
CZ20013658A3 (cs) Syntéza a krystalizace sloučenin obsahujících piperazinový kruh
Wright Jr et al. Central nervous system depressants. IV. 2-Aminoalkyl-1, 2-dihyro-3H-imidazo [1, 5-a] indol-3-ones
EP1758867B1 (en) Process for preparing oxcarbazepine
EP0449172B1 (en) A method of reducing a carbonyl containing acridine
US5110946A (en) Preparation of 4-chloro-3-sulphamoyl-n-(2,3-dihydro-2-methyl-1h-indol-1-yl)-benzamide from 2,3-dihydro-2-methyl-1h-indole and hydroxylamine-o-sulphonic acid
KR20090116753A (ko) 3-메틸-4-페닐이속사졸로〔3,4-d〕피리다진-7(6H)-온의 신규한 제조 방법
Pazdera et al. 4-Substituted 2-nitrophenylguanidines I. Synthesis and cyclization of 4-substituted 2-nitrophenylguanidines
FI82239B (fi) Framstaellning av aminderivat.
US5696290A (en) Synthesis of penta-substituted guanidines
US20030162975A1 (en) Method for preparing substituted 5-amino-n-phenyl-1,2,4-triazole-3-sulfonamides
CURRAN et al. Pteridine Chemistry. VIII. The Cyanoethylation of Some Hydroxypteridines
KR870000203B1 (ko) 9-카바모일플루오렌 유도체의 제조방법
CN115850178A (zh) 一种1-甲基-3-(三氟甲基)-1h-吡唑-5-醇的制备方法
SU437294A1 (ru) Способ получени производных 2-амино-дигидро-бензодиазепинона
CZ2019458A3 (cs) Způsob přípravy bictegraviru a pevná forma bictegraviru
GB2027705A (en) Preparation of 2-substituted- semicarbazones and carbalkoxy hydrazones
JPH05155868A (ja) トリス(4−ヒドロキシベンジル)イソシアヌレート化合物の製造法
JPS61140565A (ja) N‐置換したベンゾ[c,d]インドール‐2‐オンの製造法
GB2034709A (en) Preparing 2-phenyl-s- triazolo[5,1-a]isoquinoline Derivatives
EA032040B1 (ru) Способ получения варденафила и его солей
JP2007529569A (ja) メシル酸フェノルドパムの調製方法
CS256044B1 (cs) Způsob výroby cyklohexyl benzylkyanidu

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20000218