CZ2003839A3 - Přídržné zařízení - Google Patents

Přídržné zařízení Download PDF

Info

Publication number
CZ2003839A3
CZ2003839A3 CZ2003839A CZ2003839A CZ2003839A3 CZ 2003839 A3 CZ2003839 A3 CZ 2003839A3 CZ 2003839 A CZ2003839 A CZ 2003839A CZ 2003839 A CZ2003839 A CZ 2003839A CZ 2003839 A3 CZ2003839 A3 CZ 2003839A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
holding
holding device
elements
axis
base plate
Prior art date
Application number
CZ2003839A
Other languages
English (en)
Inventor
Rainer Schulz
Original Assignee
Krinner Innovation Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE20016472U external-priority patent/DE20016472U1/de
Application filed by Krinner Innovation Gmbh filed Critical Krinner Innovation Gmbh
Publication of CZ2003839A3 publication Critical patent/CZ2003839A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G33/00Religious or ritual equipment in dwelling or for general use
    • A47G33/04Christmas trees 
    • A47G33/12Christmas tree stands
    • A47G33/1213Christmas tree stands comprising a single handle or pedal for releasing, tensioning or locking of clamping members
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47GHOUSEHOLD OR TABLE EQUIPMENT
    • A47G33/00Religious or ritual equipment in dwelling or for general use
    • A47G33/04Christmas trees 
    • A47G33/12Christmas tree stands
    • A47G2033/1286Christmas tree stands comprising watering means, e.g. a water reservoir

Landscapes

  • Clamps And Clips (AREA)
  • Grinding Of Cylindrical And Plane Surfaces (AREA)
  • Gripping On Spindles (AREA)
  • Constituent Portions Of Griding Lathes, Driving, Sensing And Control (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká přídržného zařízení k upevnění kulovitých předmětů, zejména stromků a vánočních stromků různých velikostí a stavu.
Dosavadní stav techniky
Stojany na vánoční stromky v nej různějších provedeních jsou z praxe známy. Nabízejí se stojany, které sestávají ze základové desky a na ní kolmo upevněné trubky, v níž je vánoční stromek upevněn prostřednictvím vodorovně umístěných šroubů s kolíkovou rukojetí. Ustavení stromku prostřednictvím takovéhoto stojanu sebou zpravidla nese problémy. Ke vztyčení a vyrovnání stromku je zapotřebí dvou osob, které musí kmen stromku ustavit, šrouby s kolíkovou rukojetí skýtají pouze nepatrné přidržovací plochy pro prsty a lze jimi tudíž jen těžko otáčet, a zavlažování vodou buď není možné vůbec nebo jen v nepatrné míře.
Rovněž jsou známy stojany, jejichž úložná trubka má naddimenzovaný průměr, do něhož se stromek zhruba středově ustaví a potom se prostřednictvím řady klínů, které se umístí mezi okraj úložné trubky a stromek, pevně zaklínuje. Také zde je vyrovnání stromku pro jednu osobu obtížné.
• · · · · «
Dále je znám stojan, u něhož je upevňovaný kmen stromku zaveden do pouzdra opatřeného zářezy, přičemž je na vnější obvod pouzdra našroubováno klínovité zatlačovací těleso v podobě převlečné matice a svým klínovitým zatlačovacím profilem tlačí radiálně uspořádané tlakové čelisti ve směru kmene stromku. Prostřednictvím tlakových čelistí pohybujících se radiálně směrem dovnitř je kmen stromku umístěný v pouzdře sevřen a zafixován. Také u tohoto stojanu pro stromek je nevýhodné, že při odchýlení průřezu kmene stromku od kruhového tvaru dochází k nerovnoměrnému dolehnutí tlakových čelistí a tím jednak k nedostatečnému upevnění a jednak k ne zcela kolmému vyrovnání stromku.
Dále jsou známy stojany na vánoční stromek s úložným dílem pro kmen uspořádaným na základové desce a s řadou přídržných prvků, uspořádaných okolo osy souměrnosti, které jsou uspořádány nad úložným dílem mezi uvolněnou polohou a přídržnou polohou v rovinách nezávisle na sobě jednotlivě otočně, přičemž přídržné prvky v přídržné poloze doléhají svou dosedací oblastí pod tlakem na kmen stromku. Přídržné zařízení obsahuje upínací zařízení, které přes prvek přenášející sílu působí na veškeré přídržné prvky nestejným silovým účinkem a posouvá přídržné prvky do jejich přídržné polohy.
Ačkoliv se takovýto stojan na vánoční stromek v praxi osvědčil, má i svoje nevýhody. U takovéhoto stojanu je totiž zapotřebí vyvinutí zvýšené ruční síly ve skloněné poloze a to jednak k držení stromku v rovné poloze a jednak k obsluze upínacího zařízení.
Dále je znám stojan na vánoční stromek, který je vyroben nákladným a drahým odlévacím způsobem a je vytvořen v podobě hrnce se třemi pevně spojenými stojinami v odstupu 120° a se sklonem 25° v šikmé rovině. Na stojinách jsou posuvně uspořádány příslušnými drážkami opatřené upínací klíny a to tak, že středově ustavený stromek tlačí na desku spojenou s upínacími klíny a tím upínací klíny dolehnou na stromek a upevní ho. Takto upevněný stromek lze pak těžko uvolnit.
Podstata vynálezu
Úlohou vynálezu je vyvinout takové přídržné zařízení shora uvedeného druhu, aby bylo možno jeho prostřednictvím vánoční stromky - například až do výšky 3,50 m a více, s tlustými i slabými kmeny a hladkým nebo nepravidelným povrchem na kmenech - upevnit v kolmé poloze s co možná nepatrným vynaložením síly.
Tato úloha byla splněna vyvinutím přídržného zařízení podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že přídržné prvky s příslušnými osami otáčení jsou nejméně s jednou složkou přestavitelné směrem k ose souměrnosti a/nebo středové ose a směrem od ní, a že přestavovací pohyb přídržných prvků nesených osami otáčení je prostřednictvím upínacího zařízení veden proti síle pružinového zařízení.
Podle vynálezu je navrženo, že jednotlivé přídržné prvky, které dosedají na kmen stromku, jsou s výhodou vytvořeny jako sklopné a otočné, a jsou přestavitelné směrem ke kmenu stromku a od něj. Za tím účelem mohou být přídržné prvky umístěny na kluzných nebo válečkových prvcích, přestavitelných ke kmenu stromku a od něj, a/nebo na • ·
sklopných výkyvných pákách, sklopných ke kmenu stromku a od něj .
V obzvláště výhodném provedení vynálezu je přitom dále navrženo, že přestavovací pohyb směrem do fixační polohy, tedy směrem ke kmenu stromku, je prováděn tak, že přídržné prvky ve formě kolébky nebo dvojité páky vykonávají nejen přestavovací pohyb s radiální složkou směrem ke stromku, nýbrž především také se složkou směřující dolů, čímž je zaručeno, že kmen stromku je během zajišťovacího pohybu přídržného zařízení ještě pevněji vtlačen do své ustavené polohy, především je ještě pevněji a hloub vtlačen na s výhodou uspořádaný trn. Také toto slouží ke zvýšení spolehlivosti a pevnosti ustavení.
Výhodné je tedy takové uspořádání tím, že jeden nebo více společně působících prvků přenášejících sílu se nejprve jedenkrát vzájemně nezávisle ale přece současně pohybuje ke kmenu upevňovaného vánočního stromku. To znamená, že přídržné prvky nejprve dolehnou na obvod kmene vánočního stromku v souladu s jeho vnějším tvarem a nastavenou polohou, a sice nikoliv ve stanoveném pořadí. V této poloze není problémem zjistit, zda stojí upevňovaný stromek kolmo nebo zda má být popřípadě ještě vyrovnán.
Při další činnosti prvků přenášejících sílu, nezávisle na tom, zda je kmen usazen středově, dosedají jednotlivé přídržné prvky na suky nebo nekruhová přetvoření nebo vyboulení kmene. Síly potřebné ke konečné aretaci působí přes veškeré přídržné prvky na kmen stromku tak, že se vzájemně vyrovnávají a brání vtlačení stromku do nežádoucí polohy.
• ·· ·
Stojan může sestávat například z umělé hmoty a může být tudíž levné vyráběn. Může být tak utěsněn, že může být upuštěno od zvláštní ustavovací nádoby a celý vnitřní prostor může být naplněn vodou k napájení stromku. Vniknutím kapaliny, zejména vody, do specielního systému dutého prostoru, může být k tomu zvýšena potřebná vlastní hmotnost ustavovacího zřízení. Jelikož musí být naplnění provedeno teprve na místě použití, získá se tímto výhoda nízké dopravní hmotnosti.
Na základě zvláštního provedení upínacího zařízení může být použita delší nožní páka, kterou je možno provozovat s vynaložením menší síly než je tomu u dosud známých nožních pák. Tímto opatřením a také individuelním dosednutím přídržných prvků na kmen stromku v závislosti na obvodu a vnějším vytvoření je umožněno i jedné osobě obzvláště jednoduše a pohodlně uvést spolehlivě stromek do požadované polohy.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je dále blíže vysvětlen s pomocí příkladů provedení, znázorněných na výkresech, kde značí:
obr. 1 pohled na schematický vertikální průřez prvního provedení stojanu na vánoční stromek;
obr. 2 schematický půdorys provedení podle obr. 1;
obr. 3 schematický vertikální průřez druhého provedení stojanu na vánoční stromek;
• · ···· obr. 4 schematický čelní pohled na upínací zařízení;
obr. 5 schematický boční pohled na upínací zařízení podle obr. 4 v řezu;
obr. 6 další příklad provedení v půdorysu;
obr. 7 perspektivní znázornění příkladu provedení podle obr. 6;
obr. 8 půdorys obměněného příkladu provedení;
obr. 9 průřez příkladem provedení podle obr. 8;
obr. 10 schematické perspektivní znázornění příkladu provedení podle obr. 8 a 9;
obr. 11 schematické znázornění v průřezu k objasnění principu ustavení u příkladu provedení podle obr. 7 až obr. 10.
Příklady provedení vynálezu
Nejprve bude pojednáno o příkladu provedení podle obr. 1 a obr. 2.
Na obr. 1 a obr. 2 je znázorněno přídržné zařízení se základovou deskou jL, která je po celém obvodu spojena, nebo může být spojena, se stěnou la, tvořící nádržku. K myšlené ose souměrnosti nebo středové ose 115 je pod úhlem 90° uspořádána krycí deska 16, která je spojena jednak se stěnou la, která je s výhodou válcová a představuje vnější stěnu, a • * ·♦ ·· ······ ,» ·· · · · · · · • · ····· ·· · • >♦······· * * · «··· »♦·· ··· «·· ·· ·· ·· ·· jednak přes omezovači stěnu 16a, která je v podstatě válcová a tím ve znázorněném příkladu provedení v podstatě kolmá k základové desce a krycí desce 16, se základovou deskou jL. Tím je vytvořen tunel 16', vykazující v půdorysu tvar pneumatiky, který je možno naplnit zátěžným materiálem, jako vodou nebo pískem.
Prostřednictvím vnitřní, v podstatě válcové omezovači stěny 16a, je okolo středové osy nebo osy souměrnosti 115 vytvořen prostor v podobě nádoby k instalaci upevňovaného předmětu, jako například konce kmene vánočního stromku. Na horní ploše tunelu 16', která je v podstatě rovnoběžná se základovou deskou jL, jsou v kruhu okolo myšlené středové osy nebo osy souměrnosti 115 uspořádány vodicí lišty 8a, 8b, 8c, které mohou být například vytvořený ve formě U-profilů. Tyto vodicí lišty jsou tedy uspořádány na krycí desce 16 tunelu 16', nebo jsou s ním spojeny tak, že na těchto vodicích lištách nebo v nich mohou být prostřednictvím kluzu přestavovány kluzné prvky 10, 10a, 10b, 10c.
Na kluzných prvcích 10, 10a, 10b, 10c jsou s výhodou na jejich koncích, směřujících ke středové ose nebo ose souměrnosti 115, vytvořeny ložiskové čepy 14, 14a, 14b, 14c, na nichž jsou otočně zavěšeny vertikálně otočně uložené přídržné prvky 4, 4a, 4b, 4c. Ložiskové čepy 14 až 14c tvoří přitom nejméně přibližně horizontální osu otáčení nebo takovouto osu vykazují.
Dále je zde uspořádáno upínací zařízení 2, na němž jsou upevněny konce jednoho nebo více pružných prvků 2 přenášejících sílu, například ve formě ocelového lana. Tyto prvky 3 přenášející sílu jsou přitom vedeny vodicími otvory •4 44 ·4 • 4 4 4 4
4444 4 4
44 4 4 44 4
44 44 44
12, 12a, 12b a 12c v kluzných prvcích 10, 10a, 10b, 10c, takže při činnosti upínacího zařízení 2_ - kdy jsou prvky 3 přenášející sílu vytvořené s výhodou ve formě ocelového drátu navíjeny ve smyslu zkrácení v upínacím zařízení 2. - jsou kluzné prvky 10 až 10c přestaveny k vertikální středové ose nebo ose 115 souměrnosti, neboť prvky 3 přenášející sílu, uložené v půdorysu hadicovitým způsobem, jsou činností upínacího zařízení 2_ staženy.
Prvek _3 přenášející sílu, vytvářený s výhodou ve formě ocelového lana, přitom bočně prochází zmíněnými vodícími otvory 12 až 12c do kluzných prvků, přičemž tento prvek 3 přenášející sílu pak také ještě prochází vodícími drážkami _9 až 12c vytvořenými bočně ve vodicích lištách 8 až 8c a tím může být bez problémů proveden přestavovací pohyb kluzných prvků.
Během tohoto přestavovacího pohybu kluzných prvků 10 až 10c jsou také zároveň směrem ke středové ose nebo ose 115 souměrnosti přestaveny jimi nesené a okolo horizontálních os výkyvné přídržné prvky 4 až 4c. Přídržné prvky £ až 4c přitom nejprve přilehnou na vnější obvod kmene stromku, postaveného ve volném prostoru nádoby _1, la, a stromek tak svými špičkami a/nebo dosedacími plochami a/nebo dosedacími úseky, vytvořenými na obou koncích nad a pod jejich ložiskovými čepy 14 až 14c, lehce fixují.
Tím je ještě umožněno dodatečné vyrovnání stromku, aby potom při dalším dotahovacím pohybu prvku 3 přenášejícího sílu byly špičky nebo dosedací úseky, ležící přesazené ke sklopné ose, silněji přitlačeny na kůru kmene stromku, až se dosedací úseky pokud možno alespoň nepatrně vtlačí do kmene
• i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 44 ·
9 • 4444 4 4 4 4 4444 44 44 44 44
stromku, a sice nezávisle na tom, zda tento vykazuje na svém
povrchu něj aké nerovnosti nebo byl v přídržném zařízení
ustaven středově. Zaklínování je přitom tak silné, že stromek si pevně zachovává svoji vertikální polohu.
K uvolnění stromku je nožní páka 20 nohou nadzvednuta proti upínacímu a nášlapnému směru. Tím může být uvolněno aretační zařízení na upínacím zařízení 2^ čímž je uvolněn válec 21 s navinutým prvkem 3_ přenášejícím sílu, vytvořeným s výhodou ve formě ocelového drátu. Tím mohou být opět kluzné prvky 10 až 10c s na sobě upevněnými výkyvnými přídržnými prvky ý až 4c prostřednictvím odtahovacích pružin 13, 13a, 13b, 13c vráceny do své neutrální polohy, aby bylo možno stromek volně vyjmout.
Na obr. 1 a 2 jsou přitom znázorněny odtahovací pružiny 13 až 13c, které jsou upevněny jednak na kluzných prvcích 10 až 10c a jednak zvnějšku na upevňovacím místě 13' na vnějším okraji přídržného zařízení. Po tomto odtahovacím pohybu může být stromek opět vyjmut.
Aby bylo během dopravy dosaženo otáčení přídržných prvků 4 až 4c okolo jejich os 14 až 14c otáčení ve zhruba stejné výšce nad krytem 5 vzhledem k myšlené středové ose nebo ose 115 otáčení, jsou v tunelu 16' - aniž by byla porušena jeho těsnost - vytvořeny výdutě 17, 17a, 17b a 17c k umožnění vykývnutí přídržných prvků 19 z jejich zajištěné polohy, znázorněné na obr. 1 a obr. 2, do jejich zhruba horizontálně probíhající dopravní polohy.
Jeden nebo více špičatých trnů 19, spojených se dnem, může posloužit k přídavné fixaci nej spodnější oblasti > ·· • · • ··· ·· ···· • · · 99 « nainstalovaného stromku, nejsou však z důvodů zvláštního uspořádání a vytvarování přídržných prvků 4 a 4c bezpodmínečně zapotřebí, neboť tyto přídržné prvky 4 až 4c zabírají vertikálně ve vzájemném odstupu se svými vertikálně na sobě ležícími dosedacími plochami nebo špičkami na přidržovaném předmětu. Zmíněné trny mohou být dokonce i na závadu, a to tehdy když má být vystředěn tyčovitý předmět, který sestává z obzvláště tvrdého materiálu nebo dokonce z nedeformovatelného materiálu, jako je ocel.
Následně bude obrácena pozornost na obměněné provedení podle obr. 3. U tohoto provedení jsou namísto desky 16 uspořádány stojiny 6, 6a, 6b a 6c, které jsou zvnějšku spojeny se zpravidla válcovou vnější stěnou la a vybíhají od ní horizontálně směrem dovnitř a prostřednictvím zalomení 6', 6'a, 6 'b, 6' c jsou spojeny se dnem nádoby. Také zde je vytvořen tunel 16' nebo dutý prostor, který je vhodný k umístění prvku 15, sloužícího k zatížení.
Přitom se může jednat o takový prvek 15, který je v tunelu 16' nebo dutém prostoru, v půdorysu prstencovitém, uspořádán průběžně. Tento prvek 15 může být uvnitř dutý a může být naplněn například kapalinou nebo pískem. Na horní straně stojin jsou ve shodě s předchozím příkladem provedení opět uspořádány vodicí lišty 8. až 8c, rovnoběžně se dnem nádoby.
Také u tohoto příkladu provedení mohou být přídržné prvky 4 až 4c během dopravy převedeny do horizontální polohy, takže leží zhruba ve výšce svých os 14 až 14c otáčení. Aby byl tento otáčivý pohyb nahoře ležících dosedacích ploch nebo špiček směrem ke středové ose nebo ose 115 souměrnosti «· ··«· umožněn, jsou na zmíněných stojinách 6 až 6c vytvořena vybrání ý, 7a, 7b, 7c v oblasti, v níž spodní část otočných přídržných prvků vykonává otáčivý pohyb. Toto vybrání slouží tedy ve stejné funkci, jak již bylo vysvětleno s pomocí prvního příkladu provedení.
S pomocí obr. 4 a obr. 5 je popsáno nové upínací zařízení, jehož lanový válec 21 je svojí délkou uspořádán od osy souměrnosti k vnější stěně la. Toto uspořádání umožňuje prostřednictvím těsnicího kroužku 34 v odpovídajícím vytvarování 33 na vnitřní straně tělesa kompletní utěsnění vnitřního prostoru, takže vnitřní strana tělesa může být při použití odpovídajících materiálů kompletně naplněna vodou k zavlažení kmene stromku.
Z tělesa vyčnívající nástavec vstupní hřídele 26, procházející vnitřním prostorem lanového válce 21, který může být v podobě trubky, je spojen s poměrně dlouhou nožní pákou 20, která může plnit svůj úkol s vynaložením poměrně nepatrné síly. Dále pak nevyžadují prvky 3 přenášející sílu k řádnému navíjení na lanový válec 21 žádné obchvaty, neboť jsou na něj vedeny ve svém přirozeném běhu.
Lanový válec 21, vytvořený z trubky, který je otočně uložen jednak v ložisku 33 v bočních stěnách tělesového dílu jL, _5 a jednak v ložiskovém bloku 31, vykazuje za svým uložením 31 uvnitř tělesa s ním pevně spojené ozubené kolo 25. Vstupní hřídel 26 procházející vnitřkem lanového válce 2_1 vykazuje na své straně vyčnívající z tělesa 1, 5 nožní páku 20 a na její vnitřní straně, přesahující lanový válec 21, je upevněn unášeč 22.
·· • · · • · · 4 4
• · 4 ·
44 · ·
44
Při působení nožní páky 20 směrem k podlaze jsou vstupní hřídel 26, jež je s ní rozebíratelně spojena, a unášeč 22, který je s ní spojen na protilehlé straně, uvedeny do otáčivého pohybu. Prostřednictvím unášecí desky 23, otočně upevněné na horním konci unášeče 22, která je prostřednictvím tlačné pružiny 24 přitlačována svým dolů směřujícím okrajem proti ozubení ozubeného kola 25, je ozubené kolo 25 a s ním lanový válec 21 otáčen tak, že dochází k navíjení svými konci na něm upevněného prvku 3 přenášejícího sílu. Napětím prvku 3 přenášejícího sílu, který je veden otvory o kluzných prvcích 10, 10a, 10b, 10c, na nichž jsou otočně upevněny přídržné prvky 4, 4a, 4b, 4c, jsou tyto svými přídržnými oblastmi přitaženy na kmen stromku.
K zabránění nežádoucího zpětného otáčení lanového válce je naproti unášecí desce uspořádána na ložiskovém bloku 21 blokovací deska 28, která je prostřednictvím tlačné pružiny 29 svým vzhůru směřujícím okrajem přitlačována proti ozubení ozubeného kola 25. Aby mohl být tento krok častěji opakován, je po každém uvolnění nožní páky 20 přesunuta vstupní hřídel 26 a s ní spojený unášeč 22 prostřednictvím na něm upevněné vratné pružiny 35 do výchozí polohy.
K uvolnění prvku 3 přenášejícího sílu a tím i přídržných prvků 4, 4a, 4b, 4c je nožní páka 20 stlačena směrem vzhůru proti nášlapnému směru, čímž se vstupní hřídel 26 a s ní spojený unášeč 22 postačí proti upevňovacímu směru otáčení. Unášeč 22 je na své spodní straně upraven tak, že blokovací deska 28 je při zpětném pohybu vytlačena ven z ozubení ozubeného kola 25.· Současně je unášecí deska 23 tlačena proti trnu 27 spojenému s ložiskovým blokem, takže je vysunuta z ozubení ozubeného kola 25 a uvolní tak lanový válec 21.
• to ·· * · ··· »· toto*· • to to to· to to · to • toto to·· • · · · ·· ·· • ·· · • to ··
Prvek 3 přenášející sílu je tak na svých koncích uvolněn a odtahovací pružiny 13 a 13a, 13b, 13c mohou kluzné prvky 10, 10a, 10b, 10c a tím i přídržné prvky 4_, 4a, 4b, 4c uvést do jejich uvolněné polohy a tím je uvolněn i kmen stromku.
Aby bylo možno celkový vnitřní prostor naplnit vodou, je zapotřebí zajistit odpovídající těsnění. Toto může být v podstatě provedeno při použití trubky jakožto vstupní hřídele 26 prostřednictvím zátky 37, která musí být nasazena na konci hřídele, přičemž je dále ještě použit těsnicí kroužek 30 na vstupní hřídeli 26 uvnitř lanového válce 21 a Simmerův kroužek 34, který utěsňuje vstupní hřídel 26 vůči tělesa.
Posunutí lanového válce 21 a vstupní hřídele 26 je zabráněno jednak prostřednictvím vně rozebíratelně upevněné možní páky 20 a jednak prostřednictvím blokovací desky, které jsou spolu s ložiskovým blokem 31 rozebíratelně (například prostřednictvím šroubů) spojeny se dnem jL.
Další popis se bude týkat příkladu provedení podle obr. 6 a obr. 7, který se od předchozích příkladů provedení liší v podstatě v tom, že u něj nejsou uspořádány kluzné prvky nebo co se účinku týče s nimi srovnatelná válečková zařízení k radiálnímu přestavení okolo horizontální sklopné osy otočných přídržných prvků, nýbrž že jsou přídržné prvky se svými horizontálními osami otáčení přestavitelné okolo pohyblivě uložené otočné páky.
V tomto příkladu provedení je přídržné zařízení znázorněno se svojí základovou deskou 1^, která je po celém obvodu spojena se stěnou, kolmo k ní uspořádanou, tvořící • 0 ·· • » · • 0 0 0 0 •0 0000
I 0 0 I 00 0 0
00 nádobu. Okolo ustavovacího prostoru 116 je řada ložiskových podpěr 106, 106a, 106b, 106c, sestávajících vždy ze dvojice vzájemně oddálených destiček, spojena se základovou deskou 1 tak, že jsou otočné v nebo na otočně uložených výkyvných pákách 105, 105a, 105b, 105c.
Ložiskové podpěry jsou v průřezu prostřednictvím ložiskových čepů 108 vytvořeny ve tvaru U, takže mohou být svojí základovou deskou upevněny na dno nádoby. Výkyvné páky 105, až 105c jsou rovněž vytvořeny z dvojitých výkyvných pák v průřezu ve tvaru U a to pákovými dvojicemi, uspořádanými rovnoběžně v určité vzdálenosti výkyvné páky jsou přitom s výhodou na konci sousedícím se základovou deskou uloženy výkyvné na zmíněných ložiskových čepech.
Na volných, k ložiskovým čepům 108 až 108c protilehlých a zpravidla nahoře ležících koncích výkyvných pák 105 až 105c jsou na tam uspořádaných a mezi dvojicí 105 výkyvných pák procházejících ložiskových čepech 107, 107a, 107b, 107c rovněž výkyvné uloženy přídržné prvky 104, 104a, 104b a 104c, a sice tak, že svojí čelní stranou, respektive svými záběrnými plochami 161a, 161b, vytvořenými k držení, směřují k myšlené středové ose nebo ose souměrnosti 115. Tato zmíněná středová osa nebo osa souměrnosti 115 se může přitom rozumět jako axiální prodloužení kuželovitého středového trnu 115 středově uspořádaného v základové desce _1 a s výhodou s ní spojeného. Přídržná páka 104 je přitom s výhodou výkyvné uspořádána mezi dvojicí výkyvných pák.
K převodu upínacích prvků 104, 104a, 104b, 104c z jejich uvolněné polohy do přídržné polohy je uspořádáno upínací zařízení 102, které přes prvek přenášející sílu působí na » 0 · I oo oo
105b, 105c a tím i na jednotlivé výkyvné páky 105, 105a, přídržné prvky 104, 104a, 104b, 104c, jež jsou s nimi otočně spojeny.
V příkladu provedení podle obr. 6 a obr. 7 obsahuje upínací zařízení 102 západkové ústrojí s lanovým válcem 113, které směřuje jednak ke kolmo uspořádané stěně la základové desky 1 a jednak k myšlené ose 115 souměrnosti. Toto západkové ústrojí působí proti směru otáčení, když je prostřednictvím nožní páky 114 uvedeno do otáčivého pohybu. V příkladu provedení podle obr. 6 a obr. 7 je použita všeobecně známá tzv. řehtačka, jejíž ovládací páka 114a v úhlu 90° přečnívá směrem ven přes obvodový okraj základové desky _1 a na svém výstupu je utěsněna gumovou manžetou.
Pružný prvek 3 přenášející sílu, například ocelové lano, je na jednom svém konci upevněn na lanovém válci 113 a je odtud veden příslušně dimenzovanými otvory v lanových vedeních 118, 117 a otvory 109, 109a, 109b, 109c ve výkyvných pákách 105, 105a, 105b, 105c jakož i v lanových vedeních 117 a 118, aby byl pak protilehlý konec ocelového lana 103 rovněž upevněn na lanovém válci 113 nebo na pevném bodě před lanovým válcem 113.
Pokud není prvek 3 přenášející sílu prostřednictvím upínacího zařízení 102 napjat a je tedy volný, jsou výkyvné páky 105, 105a, 105b, 105c prostřednictvím odtahových pružin 110, 110a, 110b, 110c předepnuty ve směru jejich uvolněné polohy, přičemž pružiny 110 až 110c jsou podepřeny na podpěrách 111 až 111c na vnitřní straně vnější stěny la.
···«* ·· *· • · ΐβ : :
··« ··♦ ·9 « φ · ♦ · · • · ··· · · · » · « · · · · · 1 • · · · · ·· * ·· ·· ·* ·*
Funkce dosud popisovaného stojanu na vánoční stromek je následuj ící:
Vánoční stromek je volným koncem svého kmene ustaven zhruba středově mezi dosedací oblasti přídržných prvků 104, 104a, 104b, 104c na středový trn 115, čímž je provedena první fixace polohy kmenu v horizontálním směru. Potom následuje ruční vizuální vertikální vyrovnání, aby bylo možno nohou uvést do činnosti nožní páku 114, 114a, čímž lanový válec 113 uvedený do otáčivého pohybu navíjí prvek 3 přenášející sílu.
Prostřednictvím následně se zkracující délky ocelového lana 103 se výkyvné páky 105, 105a, 105b, 105c proti síle odtahovacích pružin 110, 110a, 110b, 110c okolo svých os otáčení 108, 108a, 108b, 108c a se svými ložiskových čepech 107, 107a, 107b, 107c otočně uloženými přídržnými prvky 104, 104a, 104b, 104c pohybují k myšlené ose souměrnosti, respektive ke kmenu stromku. Přídržné oblasti jsou tak nastaveny nezávisle na vnějším tvaru kmenu stromku a na tom, je-li středově ustaven. V podstatě současně nebo následně na něj pak dolehnou a tak ho zaklínují, že je pevně ustaven ve vertikální poloze.
K uvolnění stromku je nohou nadzvednuta nožní páka 114, 114a proti nášlapnému směru. Takto uvolněné aretační zařízení na upínacím zařízení 102 uvolní válec 113 s navinutým lanem 103, čímž se výkyvné páky 105, 105a, 105b, 105c s na nich upevněnými přídržnými prvky 104, 104a, 104b, 104c prostřednictvím odtahových pružin 110, 110a, 110b, 110c vrátí do neutrální polohy. Stromek je pak možno vyjmout.
• · · · ·· · · · · • · · · · · • · · · · · · 9
S pomocí obr. 8 až obr. 11 je vysvětlen příklad provedení, obměněný vůči předcházejícím příkladům. Prvek 103 přenášející sílu, vytvořený s výhodou ve formě ocelového drátu, zde není vytvořen jako uzavřená smyčka k ovládání otočných prvků a tím i přídržných prvků, nýbrž je rozdělen, přičemž konce prvku 103 přenášejícího sílu ležící s výhodou naproti upínacímu zařízení 102 jsou podepřeny a zakotveny na podpěrném zařízení 190.
Konce ocelového lana 103 pak rovněž nejsou na tomto podpěrném místě 190 uchyceny napevno, nýbrž procházejí otvorem 192 v lanové průvodnici 191 a jsou opatřeny dorazovým prvkem 193 zakotveným na konci lanové průvodnice 193, který při tlakovém zatížení nemůže být otvorem v lanové průvodnici protažen. Mezi tímto dorazovým prvkem 193 a lanovou průvodnici je pak ještě uspořádán akumulátor 195 pružné energie, s výhodou v podobě šroubové pružiny, zabírající příslušný úsek konce ocelového lana.
Zatímco u příkladu provedení podle obr. 6 a obr. 7 je veškeré upínací zařízení uspořádáno uvnitř úložné nádoby a lanové průchody nejsou tudíž žádnými otvory vyvedeny z úložné nádrže směrem ven (pročež při naplnění úložné nádrže vodou nedochází k problému vodotěsného utěsnění v oblasti lanových průchodů), je u příkladu provedení podle obr. 8 až obr. 10 uspořádání takové, že prvek 103 přenášející sílu, s výhodou ve formě ocelového lana, je veden přes horní okraj 1/ úložné nádrže tam vytvořenou lanovou průchodkou 201 ven z úložné nádrže směrem k upínacímu zařízení.
Tím není zapotřebí žádných utěsňovacích opatření, aby se při naplnění vnitřního prostoru vodou zabránilo pronikání • ··· vlhkosti lanovou průchodkou směrem ven. Přitom je z obr. 8 až obr. 10 rovněž zřejmé, že na jinak válcově vytvořené stěně la nádržek je vytvořeno patřičné zahloubení 203, aby bylo dostatek místa pro upínací zařízení 102.
S pomocí obr. 11 jsou nyní znázorněny příklady přestavovacího pohybu výkyvné páky 105 a jejím prostřednictvím nesených přídržných prvků, přičemž otočným pohybem výkyvné páky 105 okolo dole ležících, zpravidla horizontálních os 108 otáčení je dosaženo toho, že hřídelové čepy nebo zpravidla horizontální osy 107 otáčení přídržné páky 104 se nejen natáčejí po kružnici směrem ke středové ose nebo ose 115 souměrnosti, ale také plynule směrem dolů.
Prostřednictvím tohoto pohybu jsou přídržné prvky 104 přídavně přestavovány směrem k podlaze, čímž je kmen stromku ještě silněji přitlačován na středový trn 119 uspořádaný uvnitř na základové desce 1 a stromek je tak lépe fixován. Přitom je na obr. 11 znázorněno, jak jsou přídržné prvky 104 se zmenšujícím se průměrem stromku přestavovány stále blíže k základové desce 1 přídržného zařízení.
V různých nastaveních znázorněných na obr. 11 mohou přídržné prvky například pojmout a zajistit stromek o průměru 2 x 63 mm, 2 x 39 mm nebo 2 x 22 mm.

Claims (19)

19 · ·*····*····
P A T E N T 0 V É N Á ROKY 1. Přídržné zařízení k upevnění kulovitých předmětů, zejména stromků a vánočních stromků různých velikostí a
stavu, s následujícími znaky
- s podstavou s výhodou ve formě základové desky (1),
- s řadou přídržných prvků (4-4c; 104-104c), které jsou přesazené uspořádány po obvodě přídržného zařízení okolo osy souměrnosti a/nebo středové osy (115) a svými čelními a/nebo záběrnými plochami nebo úseky (161a, 161b) jsou uspořádány od osy souměrnosti a/nebo středové osy (115) přesazené v odstupu směrem ven,
- s upínacím zařízením (2; 102), jehož prostřednictvím jsou nad nejméně jedním uspořádaným prvkem (3; 103) přenášejícím sílu, s výhodou ve formě ocelového drátu, výkyvné přídržné prvky (4-4c; 104-104c) a to ze směrem ven natočené uvolněné polohy do směrem dovnitř natočené fixační polohy, v níž čelní nebo záběrné plochy (161a, 161b) fixačně doléhají na vnější obvod stromku, vyznačené následujícími dalšími znaky
- že přídržné prvky (4-4c; 104-104c) s příslušnými osami otáčení (107-104c; 14-14c) jsou nejméně s jednou složkou přestavitelné směrem k ose souměrnosti a/nebo středové ose (115) a směrem od ní, a
- že přestavovací pohyb přídržných prvků (4-4c; 104104c) nesených osami otáčení (7-7c; 114-114c) je ·· ···· • · · • · · prostřednictvím upínacího zařízení (2; 102) veden proti síle pružinového zařízení (10; 13) .
2. Přídržné zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že sklopné přídržné prvky (4-4c; 104-104c) jsou přestavitelné, respektive posuvné
prostřednictvím je nesoucích otočných os (7-7c; 114-114C) pomocí kluzného a/nebo válečkového zařízení s radiální složkou. 3. Přídržné zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že sklopné přídržné
prvky (4-4c; 104-104c) jsou přestavitelné, respektive posuvné prostřednictvím je nesoucích otočných os (7-7c; 114-114c) pomocí výkyvných pák (105-105c).
4. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že přesazené v obvodovém směru okolo osy souměrnosti a/nebo středové osy (115) obsahuje řadu vodicích lišt (8-8c), které jsou nejméně s jednou složkou vycentrovány k ose souměrnosti a/nebo středové ose (115), na nichž jsou přestavitelné kluzné prvky (10-10c), na kterých jsou přestavitelné přídržné prvky (4-4c; 104-104c) včetně je nesoucích os otáčení (7-7c; 114114c).
5. Přídržné zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že vodicí lišty (8-8c) jsou uspořádány v odstupu nad základovou deskou (1).
6. Přídržné vyznačuj í zařízení c í tím podle nároku 5, že deska (16), nesoucí • 4 · · 4 · 444444
4 4 4 4 4 4* · · 4
4 4 44444 44 4
4 4 4444 4444
444 44 4 44 «4 44 44 vodicí lišty (8-8c) a uspořádaná v odstupu nad základovou deskou (1) je vytvořena tak, že mezi základovou deskou (1) a obvodovou vnější stěnou (la) nádrže jakož i v podstatě rovnoběžně se základovou deskou (1) nad ní v odstupu uspořádanou deskou (16) je vytvořen tunel (16') k naplnění zátěžným materiálem.
7. Přídržné zařízení podle nároku 5 vyznačující se tím, že deska vnitřní straně prostřednictvím omezovači stěny částečně spojena se základovou deskou (1).
nebo 6, (16) je na (16) alespoň
8. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že uvnitř přídržného zařízení, s výhodou uvnitř úložné nádrže opatřené základovou deskou (1), jsou uspořádány volné prostory, které umožňují, že přídržné prvky (4-4c; 104-104c) jsou přestavitelné do dopravní polohy, v níž jsou přídržné prvky (4-4c; 104-104c) nasměrovány přinejmenším přibližně horizontálně.
9. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že obsahuje pružinová zařízení (13-13c; 10-10c), která jsou podepřena jednak na pevných dílech přídržného zařízení a s výhodou na úložné nádrži (1), příslušející k přídržnému zařízení, a jednak nepřímo na kluzných a/nebo válečkových zařízeních a/nebo přestavovacích rovinách (105-105c), čímž jsou přídržné prvky (4—4c; 104-104c) prostřednictvím ven směřující složky předepnuty.
10. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že zařízení k přenosu síly je zcela uspořádáno uvnitř úložné nádrže (1).
11. Přídržné zařízení podle nároku 10, vyznačující se tím, že upínací zařízení (2; 102) se svými alespoň podstatnými složkami k vytváření upínacího působení na zařízení (3; 103) k přenosu síly je uspořádáno uvnitř úložné nádrže (1).
12. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků vyznačující se tím, že upínací (2; 102) se svými alespoň podstatnými složkami k upínacího působení na zařízení (3; 103) k přenosu uspořádáno vně úložné nádrže (1) .
1 až 10, zařízení vytváření síly je
13. Přídržné vyznačuj íc k přenosu síly, s uspořádáno lanovou obvodové stěny zařízení (2; 102), zařízení podle nároku 12, í se tím, že zařízení (3; 103) výhodou ve formě ocelového drátu, je průchodkou (201) přes horní okraj (1') (la) úložné nádrže (1) k upínacímu uspořádanému vně obvodového okraje (la).
14. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 13, vyznačující se tím, že přídržné prvky (44c; 104-104c) při přestavení ze své uvolněné polohy do své fixační polohy jsou přestavitelné nejméně s přídavnou složkou, směřující shora dolů.
15. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 14, vyznačující se tím, že vodicí lišty jsou opatřeny vodícími drážkami.
16. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 15, vyznačující se tím, že prvek (3; 103) přenášející sílu je veden vodícími drážkami (9, 9a, 9b, 9c) ve vodicích lištách (8, 8a, 8b, 8c) a vodícími otvory (12,
12a, 12b, 12c) v kluzných prvcích (10, 10a, 10b, 10c).
17. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 16, vyznačující se tím, že vstupní hřídel (26) je opatřen těsněním (30, 37).
18. Přídržné zařízení podle jednoho vyznačující se tím, že upínacího zařízení je veden tělesem (19, opatřen těsnicím kroužkem (34).
z nároků 1 až 17, lanový válec (21) 5) a je s výhodou
19. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až vyznačující se tím, že tělesové díly la, 5) jsou vyrobeny z umělé hmoty a/nebo kovu.
18, (1,
20. Přídržné zařízení podle jednoho z nároků 1 až 19, vyznačující se tím, že zařízení (2) je poháněno elektromotorem.
upínací
CZ2003839A 2000-09-22 2001-08-30 Přídržné zařízení CZ2003839A3 (cs)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE20016472U DE20016472U1 (de) 2000-09-22 2000-09-22 Christbaumständer mit Seilzug IV
DE20103790U DE20103790U1 (de) 2000-09-22 2001-03-05 Christbaumständer Seilzug V
DE20105005U DE20105005U1 (de) 2000-09-22 2001-03-22 Christbaumständer mit Seilzug

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2003839A3 true CZ2003839A3 (cs) 2003-09-17

Family

ID=27219502

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2003839A CZ2003839A3 (cs) 2000-09-22 2001-08-30 Přídržné zařízení

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6988702B2 (cs)
EP (1) EP1318740B9 (cs)
AT (1) ATE266342T1 (cs)
AU (1) AU2001291813A1 (cs)
CZ (1) CZ2003839A3 (cs)
PL (1) PL196850B1 (cs)
WO (1) WO2002024041A1 (cs)

Families Citing this family (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10003766C2 (de) * 2000-01-28 2002-05-08 Koch Bernd Martin Christbaumständer mit Sicherungskeilen
DE10108999A1 (de) * 2001-02-23 2002-09-12 Schmitz Hans Joerg Ständerfuß für im wesentlichen zylindrische Profile
US6892994B1 (en) * 2003-06-09 2005-05-17 Mary Renshaw Three-fingered holder
DE10362070B4 (de) * 2003-12-23 2006-10-19 Krinner Innovation Gmbh Christbaumständer
DE10361485B4 (de) * 2003-12-23 2006-10-19 Krinner Innovation Gmbh Christbaumständer
US20050253491A1 (en) * 2004-05-14 2005-11-17 Gilman David J Stationary accessory tower
DE102004062826B4 (de) * 2004-12-27 2015-06-18 Krinner Innovation Gmbh Christbaumständer mit am Kraftübertragungselement angreifendem elastischem Element
DE102005013901B4 (de) * 2005-03-24 2010-03-25 Krinner Innovation Gmbh Baumständer, insbesondere Christbaumständer mit verbesserter Lösefunktion
DE202005010632U1 (de) 2005-07-06 2005-10-27 Krinner Innovation Gmbh Haltevorrichtung für stabförmige Bauteile
DE102006029230B4 (de) * 2005-07-06 2014-02-20 Krinner Innovation Gmbh Christbaumständer
DE102006012424C5 (de) 2006-03-17 2017-11-23 Krinner Innovation Gmbh Spanneinrichtung an einem Ständer zum Aufspannen eines stabförmigen Teiles, insbesondere eines Christbaumes, und Ständer mit Spanneinrichtung
DE102006012425B4 (de) * 2006-03-17 2008-10-16 Krinner Innovation Gmbh Ständer zum Aufspannen eines stabförmigen Teiles, insbesondere eines Christbaumes
US8205851B2 (en) * 2006-12-21 2012-06-26 Vincent Hebert Apparatus for holding substantially cylindrically shaped elements
DE102007005853A1 (de) * 2007-02-01 2008-08-07 Braun Gmbh Haarentfernungsgerät
US8636020B2 (en) * 2007-05-29 2014-01-28 Oliver Joen-An Ma Adjustable rotation base
US7484704B2 (en) * 2007-06-01 2009-02-03 Anna-Maria Schommertz Stand for holding pole-shaped or trunk-shaped articles, in particular for holding Christmas trees
DE202009001127U1 (de) * 2009-01-29 2009-04-02 Schulz, Regine Christbaumständer
TWM395337U (en) 2010-08-02 2010-12-21 Ming-Hsien Huang Clamping device
WO2012083367A1 (en) * 2010-12-22 2012-06-28 Go Forwards Co Pty Ltd Crutch holder
US8876069B2 (en) * 2012-04-11 2014-11-04 United States Gypsum Company Container mixing stand
TWM464573U (zh) * 2013-05-02 2013-11-01 Hon Hai Prec Ind Co Ltd 壁掛機構
DE102014000420B3 (de) * 2014-01-17 2015-01-08 F-H-S International Gmbh & Co. Kg Baumständer
US9723941B2 (en) * 2014-08-03 2017-08-08 John A. Finnin, JR. Stand for elongated objects
US9615686B2 (en) 2014-08-03 2017-04-11 John A. Finnin, JR. Stand for elongated objects
CN108834569B (zh) * 2018-05-31 2020-05-15 合肥工业大学 一种水果采摘装置
CN109484967B (zh) * 2018-11-06 2020-09-11 安徽省徽腾智能交通科技有限公司泗县分公司 一种吊具
CN110886953B (zh) * 2019-12-11 2021-05-11 江苏信众知识产权运营管理有限公司 一种岩土工程勘察用支撑装置
DE102019135700B3 (de) * 2019-12-23 2020-12-24 F-H-S International Gmbh & Co. Kg Ständer zum Aufspannen von mast- oder stabförmigen Teilen mit verstärkter Spanneinrichtungsaufnahme
CN114216416B (zh) * 2021-12-15 2022-06-14 安徽禾本林业综合服务有限公司 一种便携式林业调查用数据采集装置

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2679994A (en) * 1951-01-15 1954-06-01 Harold M Mellen Christmas tree stand
US3301512A (en) * 1965-04-16 1967-01-31 Theodore A Nyberg Tree holder
DE3932473A1 (de) * 1989-09-28 1991-04-11 Klaus Krinner Christbaumstaender
EP0711521B1 (de) * 1994-11-11 1999-06-02 KRINNER GmbH Christbaumständer
DE9420727U1 (de) * 1994-11-25 1996-04-04 Kloidt, Hartmut, 34434 Borgentreich Baumständer, insbesondere Weihnachtsbaumständer
DE29707643U1 (de) * 1997-04-28 1997-07-03 Schulz, Farriba, 80799 München Weihnachtsbaumständer
DE29904435U1 (de) * 1999-03-12 1999-06-02 Schulz, Petra, 81925 München Christbaumständer (Seilzug)
USD444412S1 (en) * 1999-12-13 2001-07-03 Klaus Krinner Christmas tree stand
DE10000879B4 (de) * 2000-01-12 2007-03-15 Krinner Innovation Gmbh Baumständer, insbesondere Christbaumständer

Also Published As

Publication number Publication date
ATE266342T1 (de) 2004-05-15
EP1318740B1 (de) 2004-05-12
US6988702B2 (en) 2006-01-24
AU2001291813A1 (en) 2002-04-02
US20040099782A1 (en) 2004-05-27
WO2002024041A1 (de) 2002-03-28
PL196850B1 (pl) 2008-02-29
PL366294A1 (en) 2005-01-24
EP1318740A1 (de) 2003-06-18
EP1318740B9 (de) 2004-09-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ2003839A3 (cs) Přídržné zařízení
US4699347A (en) Christmas tree stand
US5114113A (en) Christmas tree stand
US8276858B1 (en) Combination stand and jack for wire spools
CA3043409C (en) Devices for lifting, maneuvering, winding and unwinding reels
US6682055B1 (en) Post for a queue management system
US5490756A (en) Manipulation and transport device for rolled materials
US4204711A (en) Coupling for lift system for concrete slabs
US3515294A (en) Apparatus for use in enabling immobile persons and invalids to be placed in or removed from a vehicle
US6283436B1 (en) Christmas tree stand
EP0856621B1 (fr) Appareil pour la mise en place de plaques de plafond
FR2607755A1 (fr) Dispositif et appareil de securite pour appareil de changement de pneumatiques et procede de gonflage de pneumatiques
US3815854A (en) Tree stand
US9723941B2 (en) Stand for elongated objects
US5732926A (en) Christmas tree stand
US6517042B1 (en) Stand for vertically receiving rod-shaped materials
NO316959B1 (no) Anordning for komprimering av innholdet i en soppelbeholder.
KR20210143033A (ko) 케이블 고정 장치
FR2723706A1 (fr) Dispositif pour fendre des billes en buches
DK152145B (da) Stoetteapparat til et forskallingselement eller et lignende byggeelement.
CN219060880U (zh) 圆台式风电基础模板施工支架
US4342352A (en) Traction device for vehicle wheel
WO2021090199A1 (en) Device and method for suspending a load under a grate floor
CZ2006248A3 (cs) Zarízení pro zabránení odjezdu vozidla
FR2528817A1 (fr) Dispositif de levage de plaque