CZ20013463A3 - Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboľí - Google Patents

Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboľí Download PDF

Info

Publication number
CZ20013463A3
CZ20013463A3 CZ20013463A CZ20013463A CZ20013463A3 CZ 20013463 A3 CZ20013463 A3 CZ 20013463A3 CZ 20013463 A CZ20013463 A CZ 20013463A CZ 20013463 A CZ20013463 A CZ 20013463A CZ 20013463 A3 CZ20013463 A3 CZ 20013463A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
pockets
pocket
lower edge
transverse portion
longitudinal
Prior art date
Application number
CZ20013463A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ293900B6 (cs
Inventor
Werner Philomena Theophiel Camps
Original Assignee
Conteyor Multibag Systems N. V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Conteyor Multibag Systems N. V. filed Critical Conteyor Multibag Systems N. V.
Publication of CZ20013463A3 publication Critical patent/CZ20013463A3/cs
Publication of CZ293900B6 publication Critical patent/CZ293900B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D25/00Details of other kinds or types of rigid or semi-rigid containers
    • B65D25/02Internal fittings
    • B65D25/04Partitions

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Bag Frames (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)

Description

Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboží
Oblast __ 221121-Σ
Vynález se týká zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboží, zejména předmětů, jejichž rozměry jsou nejméně v jednom nebo ve dvou směrech navzájem kolmých značně větší než ve třetím zbývajícím prostorovém směru, přičemž tyto předměty jsou uloženy v kapsách v podstatě ve tvaru písmene U, které jsou vytvořeny z ohebného pásového materiálu a jsou uspořádány ve tvaru rámového elementu nebo podstavce, přičemž tyto kapsy jsou na jednom nebo více bodech v oblasti svého horního okraje zavěšeny.
Do 2212^21 _ 21 2Σ-12 Sl?2i!SX
Taková zařízení jsou již déle známá, například z německých patentových přihlášek P 41 58 507 a 195 49 166.
IT těchto známých zařízení jsou kapsy ve tvaru písmene ϋ tvořeny dlouhým materiálovým pásem, který je uložen do většího počtu smyček, které jsou zavěšeny například na ve vzájemném odstupu za sebou uspořádaných tyčích, takže *je materiálový pás uložen napříč přes první tyč, potom prochází dolů a ve tvaru písmene U se opět vrací nahoru, návazně je položen přes následující tyč a tak to pokračuje. Úseky, které jsou zavěšeny přes tyče, přitom mohou být sešity, takže vytvářejí uzavřené hadice, skrz které procházejí nosné tyče, takže materiálový pás nemůže na těchto tyčích ve svém podélném směru sklouznout a tak mají kapsy ve tvaru písmene ϋ stále stejnou délku, případně hloubku.
Mimoto mohou být tyto kapsy ve tvaru písmene ϋ také • · • · • · vytvořeny jiným způsobem mnohonásobně poskládané. Příklady k tomu ukazují v okamžiku předložené přihlášky ještě nezveřejněné německé patentové přihlášky 198 26 429.1, 198 31 967.3, 198 57 575.0 a 199 03 297.1. Zejména mohou být boční stěny kapes dole prodlouženy, takže se celkově vytváří tvar písmene H, nebo může být uspořádáno nad sebou a navzájem spojeno více kapes uspořádaných ve tvaru písmene U, takže se uvedený tvar ve tvaru písmene U, případně písmene H vícekrát opakuje a spodní kapsy jsou prostřednictvím dna kapes uspořádaných nad nimi uzavřeny na své horní straně. Kapsy mohou být také vytvořeny z jednotlivých pásů v podstatě stejného tvaru a velikosti, u kterých vždy spodní konec jednoho pásu sousedního s prvním pásem je ohnut ve tvaru písmene J a je spojen s odpovídájícíip sousedním pásem atd.
Odpovídající zařízení nacházejí například využití v automobilním průmyslu pro uložení částí karosérie a vestavby, jako například pro obložení dveří, boční dveře, zadní dveře a kryty motorového prostoru, jakož i pro mnoho jiných forem kusového materiálu. Výhoda odpovídajícího zařízení spočívá v tom, že jej lze relativně rychle a jednoduše naplnit a vyprázdnit, že v daných případech není potřebný žádný přídavný balicí a tlumicí materiál, pokud jsou kapsy samy o sobě vytvořeny z dostatečně měkkého a ohebného materiálu, což vylučuje poškození citlivých povrchových ploch přepravovaných předmětů, a že každý předmět může být jednotlivě uložen v jedné kapse a tak neotírá a nepoškozuje jiné předměty. Přitom může jeden podstavec nebo rám současně převzít k uložení větší počet odpovídajících kapes v přehledném uspořádání a podle úpravy rámu nebo podstavce je také každá kapsa jednotlivě přístupná, a to buď od otevřené horní strany nebo z nejméně jedné Čelní strany kapsy ve tvaru písmene U.
Rám nebo podstavec mohou být také samozřejmě sklopné a také kapsy je možné, protože sestávají z ohebného pásového materiálu, všeobecně snadno poskládat, takže dané zařízení lze v prázdném stavu transportovat také velmi úsporně z hlediska nároků na prostor.
Přesto však vznikají při využití odpovídajících zařízení stále ještě problémy, jejichž odstranění si vynález klade za úkol.
Například může dojít k tomu, zejména když předměty ukládané do kapes nemají žádný plochý rovný tvar, ale mají poněkud komplikované tvary, jako je tomu například u motorových krytů nebo podobných předmětů motorových vozidel, že kapsy se po uložení, případně při ukládání předmětu poněkud deformují a tím deformují také sousední kapsy, které jsou ještě prázdné, čímž se stává naplňovací otvor kapes špatně přístupným, to znamená, že například sousední prázdná kapsa je na bočním plnicím otvoru nebo také ve své horní oblasti deformována tak, že zasunutí shodného nebo také jiného předmětu do této prázdné kapsy působí obtíže a umožní se jen tím, že se naplňovací otvor přídavně manuálně přidržuje. Opačně to může také narušovat odebírání jednotlivých předmětů z kapes.
Další problém známých zařízení spočívá také v tom, že u nepravidelně vytvarovaných předmětů, dokonce když jsou v podstatě dvourozměrné a ploché, ještě nezaujmou jednoznačně definovanou stabilní polohu v kapsách, protože jejich spodní okraj neposkytuje žádné v dostatečném odstupu upravené definované dosedaci body, takže tyto předměty % kapsách sklouznou, sklopí se a tím se možná část vysune z bočního naplňovacího otvoru, takže v průběhu přepravy zařízení s těmito
- 4 předměty vzniká nebezpečí poškození, protože předměty nejsou v kapsách uloženy zcela chráněné.
?2dstata_vynálezu
Ve srovnání s uvedeným stavem techniky si vynález klade za úkol vytvořit zařízení, které má v úvodu uvedené znaky, ale u kterého je naplňování a odběr usnadněn a u kterého je také možné jednotlivé předměty bezpečněji držet v kapsách.
Vytčený úkol se podle vynálezu řeší tím, že kapsy mají přídavně nejméně jedno upevnění v oblasti svého spodního okraje nebo pod tímto spodním okrajem.
Tím, že kapsy mají nejméně jedno upevnění v blízkosti svého spodního okraje, mohou být boční sfěny těchto kapes, které v příčném řezu definují obě ramena písmene U, více nebo méně silně napnuty a tak mohou být také drženy ve tvaru a na definovaném odstupu, což nevylučuje, že předměty uložené v kapsách ještě bočně nevytlačí boční stěny v jedné nebo v opačné oblasti, protože tyto stěny jsou vytvořeny z ohebného pásového materiálu. Prostřednictvím tohoto předpětí lze však dosáhnout také toho, že nejméně boční naplňovací otvory si zachovají předem definovaný tvar a minimální velikost, takže je možné zabírat na předměty uložené v kapsách a opačně kapsy naplňovat těmito předměty, aniž by bylo nutné tyto naplňovací otvory přídavně přidržovat otevřené.
Upevnění může být přitom uspořádáno tak, že prostřed® nictvím směrem dolů nasměrovaného napnutí bočních stěn se vytváří v podstatě kapsy ve tvaru písmene V, avšak je také možné upravit upevňovací body na obou stranách kapes, to znamená na každém ramenu písmene U, případně jeho prodloužení,
čímž zůstane tvar písmene U v podstatě zachován.
Účelně navazuje upevnění na kapsy v blízkosti bočního v
naplnovacího otvoru a je upraveno na jejich spodním okraji, případně pod spodním okrajem, protože potom je vliv napínací síly na tvar naplnovacího otvoru největší. Je samozřejmé, že lze také upravit více po délce kapsy rozdělených upevňovacích bodů, zejména také na protilehlém konci, aby se kapsa celkově lépe držela ve tvaru. Mimoto může být také předpokládáno naplňování kapsy z obou stran, takže v takovém případě je také nejúčelnější upevnění na obou koncích kapsy v jejích spodních oblastech.
Zvláště výhodné je provedení vynálezu, u kterého je upevnění upraveno tak, že vytváří definovanou napínací sílu. Podle první varianty lze tuto skutečnost uskutečnit tak, že se napínací síla vytváří hmotností, která je zavěšena na spodní konec kapsy.
Konkrétně lze uvedenou skutečnost realizovat například tak, že ramena ve tvaru písmene U jednotlivých kapes jsou ve spodní oblasti v blízkosti naplňovacího otvoru, nebo ale také odpovídající prodloužení těchto bočních ramen ve tvaru písmene U na ramena ve tvaru písmene H opatřena očky, přičemž skrz řadu příslušně vedle sebe uspořádaných kapes je prosunuta tyč skrz všechna lícované navzájem nasměrovaná očka, jejíž hmotnost potom definuje napínací sílu, kterou jsou kapsy celkově směrem dolů napnuty a tím jsou udržovány v požadovaném tvaru. Je samozřejmé, že taková tyč může být také upevněna jiným způsobem než prostřednictvím oček.
Zvláště výhodná je přitom varianta, u které jsou konce tyče uloženy ve vedeních, ve kterých je tyč celkově v podsta• · • · · · · · ·· ··· ··· · ·
- 6 tě svisle pohyblivá. To totiž umožňuje kompenzovat zkrácení ramen ve tvaru písmene U na podkladě deformace kapes, které nelze vždy zabránit při ukládání tvarově nevýhodných předmětů, aniž by přitom nedocházelo k nadměrnému napnutí v pásovém materiálu, přičemž přitom je stále zachován účinek upevnění ve tvaru tohoto napínacího ústrojí.
Je samozřejmé, že jednotlivé kapsy mohou také být prostřednictvím upevnění individuálně předepjaty směrem dolů, například prostřednictvím pružných pásů. Tyč také může být vytvořena z polotuhého materiálu, aby se v průběhu spodních upevňovacích bodů přizpůsobila řadě kapes, pokud jsou tyto různě naplněny, případně různě deformovány. Mimoto může být tato tyč sama o sobě předepjata směrem dolů také prostřednictvím pružných napínacích pásů nebo jiných pružných pomocných prostředků, jako pružin nebo podobně.
Vedení pro konce tyčí jsou účelně opatřena pojistkami, které zabraňují nezamýšlenému vyklouznutí nebo vytažení konců tyčí z vedení.
Prostřednictvím napnutí kapsových stěn se dosáhne také toho, že tyto boční kapsové stěny mohou pevněji dosedat na předměty v nich uložené, takže se tyto předměty v kapsách nemohou potom tak snadno sklopit ani v tom případě, když jejich spodní okraj nemá v dostatečných odstupech upravené definované úložné body.
Sklopení předmětů v kapsách lze však přídavně zabránit také tím, že se v kapsách upraví napříč ke kapsovým stěnám uspořádaná příčná část, a to v poloze, ve které se může předmět uložený v kapse na této příčné části podepřít.
Tato příčná část je s výhodou ohebná a pružná, takže je možné ji snadno odsunout například pro zasunutí předmětu. Dále je účelné, když jsou upraveny přídavně také v podélném směru procházející přidržovací elementy na vnitřních stranách kapes, a to nejméně na jedné straně, přičemž jeden konec příčné části je spojen s takovým přidržovacím elementem. To umožňuje ještě lepší pohyblivost a přizpůsobeni příčné části pro uvolnění naplňovacího otvoru a pro záběr s předmětem, který je uložen v kapse. Je samozřejmé, že příčná část může být upravena a uskutečněna ve svých různých uspořádáních také nezávisle na kapse a že napnutí v bočních stěnách kapsy je upraveno prostřednictvím spodního upevnění. Pokud má příčná část určitou minimální tuhost, ale přesto je v podstatě ještě průtažná a ohebná, může převzít sama o sobě funkci udržování naplňovacího otvoru z určité části a tím také nahradit funkci vytváření napínací síly v bočních stěnách kapes. Výhodná je však kombinace obou variant, a to nejméně pro ty předměty, které se mohou v kapsách snadno sklopit.
Zvláště výhodné je provedení vynálezu, u kterého je vždy jeden přidržovací element upraven na vždy jedné z obou stran kapes v jejich vnitřku a přičemž je příčná část svými oběma konci na tyto přidržovací elementy nasazena, takže přidržovací element a příčné části společně definují formu ve tvaru písmene H. Oba konce jednoho ramene písmene H jsou upevněny vždy na dvou bodech upravených v odstupu na jedné straně jedné kapsy, případně zde procházejí stěnou jedné kapsy, takže například by mohly být dva takové přidržovací elementy bezprostředně sousedících kapes navzájem spojeny průchozí hadicí nebo mohou být upevněny na rámu nebo na jiných částech. Příčná část potom spojuje oba přidržovací elementy uvnitř jedné kapsy, které jsou s výhodou uspořádány přesně protilehle.
Mimoto je příčná část s výhodou uspořádána přesazené pd středu mezi oběma koncovými body ramen ve tvaru písmene H, čímž by měla ramena písmene H mít sama o sobě relativně velké protažení v podélném směru kapsy, protože potom se vytváří pro tuto příčnou část upevněnou na v podélném směru upravených přidržovacích elementech relativně velká pohyblivost, například ve směru vzůru a dolů. Přidržovací elementy a příčná část mohou také být zvláště výhodně upevněny na kapsách tak, že je lze odebrat.
Je samozřejmé, že přidržovací elementy nemusejí být nutně uspořádány jen vodorovně podél kapsových stěn, ale že mohou být také skloněny a v extrémních případech uspořádány dokonce svisle, přičemž je však výhodné jen mírně skloněné nebo vodorovné uspořádání.
Přeh _ΣΣ^£®§® ch
Další výhody, znaky a možnosti využití vynálezu jsou podrobněji popsány na podkladě následujícího popisu výhodných příkladů provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněno obvyklé zařízení s řadou kapes ve tvaru písmene U, které jsou zavěšeny v rámovém elementu.
Na obr. 2 je znázorněno doplnění obvyklého zařízení napínacím ústrojím podle vynálezu.
Na obr. 3 je znázorněn pohled na další variantu kapsy s přídavným pojistným elementem.
Na obr. 4 je znázorněno uspořádání pojistného elementu v poměru k předmětu, který je uložen v kapse a který je spo-
• · to ·♦· to · · toto
to ♦ · ♦ · ♦ t ♦ to
··· • to · • 9
to to ··· 9 9 ·
• to to · · to · to
• · 9 to · • to · 9 9 • « • ·
lehlivý proti překlopení.
Na obr. 5 je znázorněno uspořádání a použití pojistného elementu u předmětu, který by byl uložen v kapse jinak nezajištěn proti překlopení.
Př í ISlSÉX-ΕΓ2I®de ní _ vynále zu
Na obr. 1 znázorněné obvyklé zařízení sestává z podlahové části 1, která je vytvořena jako skříň, a z rámových elementů 2, 3, které jsou do sebe zasunuty, případně navzájem kloubově spojeny a které upínají rám v podstatě ve tvaru kvádru, na kterém jsou zavěšeny kapsy 4, 5 ve tvaru písmene U, které sestávají z ohebného pásového materiálu. Přitom jsou kapsy 4 vytvořeny jako jednotlivé kapsy, zatímco kapsy 5 jsou vytvořeny společně zavěšené, takže boční stěna jedné kapsy současně vytváří také boční stěnu sousední kapsy. Horní okraje kapes 4, 5 mohou být vytvořeny například ve tvaru hadic, přičemž skrz tyto hadice procházejí tyče, které zde nejsou patrny, a tyto kapsy 4, 5 jsou uspořádány ve vedeních nebo na rámových elementech 3 a volitelně jsou také upevněny. Tyto jednotlivé nosné tyče kapes 4, 5 jsou například v podélném směru rámových elementů 3 posunutelné, ale mohou být také, a to s výhodou ve stanovených polohách npevnitelné, například prostřednictvím svěrného ústrojí ve vodicí kolejničce, která společně svírá prostřednictvím páky všechny ve vedeních ]_ uložené konce tyčí, které jsou jinak volně posuvné.
Jednotlivé kapsy 4, 5 sestávají tedy z levého ramene písmene U ve tvaru levé boční stěny 11 kapsy 5, z pravého ramene písmene U ve tvaru pravé boční stěny 12 a ze spodní
Φ Φ φ ΦΦ Φ Φ ΦΦ ··
• Φ φ ♦ · * * * ·
• · Φ ΦΦ • · ♦ Φ
• · Φ Φ • · Φ Φ Φ Φ
• · * • ·
• 9 Φ·· ·♦· »· • ·
příčné části .13, která je upravena bud vodorovně nebo ve tvaru oblouku. Pojmy rameno ve tvaru písmene U budou v dalším synonymy pro boční stěny 11 a boční stěny 12. Otvor mezi oběma bočními stěnami 11, 1JŽ, který je ve směru dolů omezen příčnou částí 13, vytváří naplňovací otvor 14 a šipkou B je znázorněno, jak může být předmět do takové kapsy 4, 5 zasunut. U kapes J5 je jasné, že na označené k^pse 5 levá boční stěna 11 je identická s pravou boční stěnou 12 v předchozím upravené kapsy 5. I tak je pro popis účelné rozlišovat levé boční stěny 11 a pravé boční stěny 12, pokud se vytváří například vztah k vnitřním plochám kapes 4, 5«
Horní rámové elementy 3 však také mohou být směrem vzhůru odnímatelné, jak je to na obr. 2 znázorněno šipkou C, přičemž na obr. 2 jsou pgídavně znázorněny znaky vynálezu, tedy zejména ve tvaru tyčeZ která prochází skrz očka 9 řady výstupků 8, které jsou samy o sobě zavěšeny na jednotlivých kapsách 4, 5 v prodloužení dolů visících ramen ve tvaru písmene U. Konce tyčí 6 jsou upraveny ve svislých vedeních 7, která jsou ještě jednou poněkud přesněji znázorněna v dílčím obrázku vyobrazeném odděleně vpravo dole na obr. 2.
Hmotnost tyčí 6 tak napíná boční stěny 11, 12 především v oblasti předních hran bočních stěn 11, 12 a udržuje tak naplňovací otvor 14 otevřený a v odstupu, který je předem dán odstupem oček 9 na tyči 6. Volitelně může mít tyč 6 také zahloubení nebo zaskakovací místa, prostřednictvím kterých je stanovena poloha oček 9 nejméně v napnutém stavu. Tyč 6 však také může mít příslušně drsnou nebo na materiálu oček 9 dobře ulpívající povrchovou plochu, takže očka 9 nemohou tak snadno klouzat. Jinak však může být u některých provedení také žádoucí snadné posouvání oček 9, což nemusí bezpodmínečně omezovat použitelnost zařízení, protože kapsy 4, 5 tak mohou
- 11 být zvoleným způsobem drženy napnuté a otevřené.
4 4 444 4 • 4 ΦΦ Φ
Λ 4 4 44 4 4 Φ · • ·
4 4 4 44 4 4 4 Φ Φ
4 4 • 4 4 Φ Φ Φ Φ
4 4 4 4 · φ Φ
♦ 4 ΦΦΦ Φ· Φ Φ • Φ
Je samozřejmé, že odpovídající tyč 6 může být upravena také na druhé straně kapes 4, 5 a že výstupky 8 mohou být uspořádány po celé délce bočních stěn II, 12. Zejména mohou být výstupky 8 vytvořeny z pružného materiálu nebo mohou být nahrazeny pružnými pásy, na kterých jsou upevněna odpovídající očka 9. Prostřednictvím využití takového pružného zavěšení se mohou síly lépe rozdělovat, které jsou za určitých okolností na jednotlivých očkách 9 nerovnoměrné, pokud jsou kapsy 4, 5 opatřeny různými kusy, to znamená, že jsou buá částečně prázdné nebo jsou v nich různé předměty.
Jak je to patrno z dílčího obrázku na obr. 2 vpravo dole, jsou vedení 7 na své horní straně uzavřena nebo uzavíratelná, takže tyče 6 nemohou být bez problémů nadzdviženy směrem vzhůru, ale zůstávají svisle pohyblivé. Mimoto mohou tyče 6 ve směru dolů předpínat pryžové pásy nebo podobně.
Je samozřejmé, že místo zavěšení, na pohyblivé tyči 6 může být také každá kapsa 4, 5 upevněna jednotlivě pružnými pásy na upevňovacích bodech ve spodní rámové nebo skříňové podlahové části jL.
Na obr. 3 je ještě jednou znázorněna další kapsová varianta, která je v tomto případě vytvořena ze dvou bočních stěn 11 , 12 , které jsou jednoduché oddělené pravoúhlé pásy, které jsou svými oběma horními rohy prostřednictvím oček 15 zavěšeny na dvou tyčích _L6. Obě boční stěny 11*, 12* jsou navzájem spojeny prostřednictvím příčné části 13*, která je sama o sobě vytvořena ve tvaru písmene U s relativně krátkými rameny ve tvaru písmene U, která sestávají z ohebného materiálu, který lze šít, a jsou přišita na boční stěny 11 *, 12* zatímco vlastní napříč procházející část spojovacího elementu příčné části 13 má polotuhou vložku a tím definuje pevný minimální odstup mezi bočními stěnami 11/, 12*, i když by v principu ohebné boční stěny 11', 12 umožňovaly sklopení a tím také pohyb bočních stěn 11', 12' na sebe navzá jem.
Přídavně je patrná tyč 6 ve spodní oblasti, která je tam upravena skrz očka 9, která jsou uspořádána ve spodní rohové oblasti pravoúhlých bočních stěn 11 , 12 ve tvaru pásů.
Přídavně je patrný u tohoto provedení zajištovací element 20 ve tvaru pružných pásů, které jsou navzájem spojeny do tvaru písmene Η. V detailu sestává tento zajištovací element 20 z příčné části 21 a ze dvou souměrně uspořádaných podélných přidržovacích elementů 22.
Příčná část 21 je svými oběma konci upevněna na podélných přidržovacích elementech 22, a to zřetelně přesazené ke konci naplnovacího otvoru 14. Účelně je příčná část 21 a podélný přidržovací element 22 společně zavěšeny z pružného materiálu, jako například z vitonového pásu nebo pryžového pásu, případně lana, a elementy příčné části 21 a podélného přidržovacího elementu 22 mohou mít například průřez o hodnotě několika mm .
Konce ramene ve tvaru písmene H podélného přidržovacího elementu 22 jsou upevněny nebo vedeny skrz přední a zadní okraje bočních stěn 11', 12 *, avšak mohly by také být spojeny například ve tvaru hadic s odpovídajícími podélnými přidržovacími elementy 22, případně rameny písmene H v sousedních kapsách 4, 5.
• ·»
Na zadním otvoru kapsy 4, 5 ve tvaru písmene U je patrná ještě další příčná, případně dorazná část 17, která slouží jako opěrná část, případně doraz pro zasouvaný předmět.
Na obr. 4 a obr. 5 je znázorněno schematicky možné využití na obr. 3 použité kapsy 4, 5 a v ní uspořádaného zajištovacího elementu 20. Přitom je v horní části obr. 4 a obr. 5 kapsa znázorněna vždy jen bočně ve svých obrysech a ve spodní části je axonometricky vyobrazený ukládaný předmět znázorněn jen společně se zajištovacím elementem 20.
U příkladu provedení podle obr. 4 je schematicky znázorněna boční dveřní výplň motorového vozidla, která má v podstatě pravoúhlé obrysy a která je jednoduše pod zajištovacím elementem 20 zasunuta do naplňovacího otvoru 14 kapsy, až narazí na obr. 4 ještě přídavně znázorněnou zadní doraznou část 17. Vzhledem k dlouhé přímé spodní hraně dveřního obložení 25 je tato část spolehlivě uložena v kapse 4, 5, aniž by byly potřebné nějaké přídavné podpěry.
U příkladu provedení podle obr. 5 je však znázorněno jiné dveřní obložení 26, které ukazuje například ve spodní oblasti značně vyříznuté dveře například před blatníkem. Přitom má být toto dveřní obložení 26 přepravováno v kapse pokud možno ve znázorněné orientaci, aby mohlo být z kapsy v této orientaci přesně odebřáno a bezprostředně namontováno, aniž by před tím muselo být pootáčeno. Spodní hrana tohoto dveřního obložení 26 je však tak krátká, že obložení nestojí stabilně na základu kapsy, ale může se velmi snadno sklopit, zejména při kolísajícím přepravním pohybu.
Přitom by mohl na obr. 5 nejvíce vlevo znázorněný konec vyčnívat z předního otvoru kapsy a mohl by být poškozen.
- 14 V takovém případě se tedy toto dveřní obložení 26 nejprve zasune stejným způsobem, jak to bylo znázorněno v souvislosti s obr, 4, to znamená, až pravá hrana dveřního obložení 26 dosedne na zadní doraz nebo doraznou část 17. Následně může osoba, která zasunula dveřní obložení 26 do kapsy, manuálně uchopit příčnou část 21. na podkladě pružného vytvoření přídržného místa podélného přidržovacího elementu 22 jej potáhnout směrem dopředu přes horní levý roh dveřního obložení 26 a zavěsit příčnou část 21 pod tímto předním rohem. Tím je zajištovací element 20 pevně upevněn v poloze znázorněné na obr. 5 a tak zadržuje dveřní obložení 26, aniž by mohlo toto dveřní obložení 26 sklouznout nebo se sklopit.
Pružné přidržovací elementy na spodním okraji kapes ve tvaru písmene U jsou s výhodou upraveny tak, že při spuštění horních rámových částí, které drží kapsy, zabrání vykývnutí kapes z rámu.

Claims (18)

1. Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboží, zejména předmětů, jejichž rozměry jsou nejméně v jednom nebo ve dvou směrech navzájem kolmých značně větší než ve třetím zbývajícím prostorovém směru, přičemž tyto předměty jsou uloženy v kapsách (4, 5) v podstatě ve tvaru písmene U, které jsou vytvořeny z ohebného pásového materiálu a jsou uspořádány ve tvaru rámového elementu (2) nebo podstavce, přičemž tyto kapsy (4, 5) jsou na jednom nebo více bodech v oblasti svého horního okraje zavěšeny, vyznačující se tím, že kapsy (4, 5) mají přídavně upevnění v oblasti svého spodního okraje nebo pod jejich spodním okrajem.
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že upevnění navazuje na kapsy (4, 5) v blízkosti bočního naplnovacího otvoru (14).
3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že upevnění navazuje v blízkosti obou spodních konců kapes (4, 5) ve tvaru písmene U.
4. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že upevnění spodního okraje kapes (4, 5) je upraveno s definovanou napínací silou.
5. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že definovaná napínací síla je dána hmotností na kapse (4, 5) visícího předmětu.
6. Zařízení podle nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím, že napínací síla upevnění je sama o sobě nebo přídavně vytvářena pružným pomocným prostředkem.
Λ Φ ···· • * Λ A φ «· « * 99 • 1» • ·* • · 9 9 9 • · • · * A 9 9 ·· ♦ ·· 999
7. Zařízení podle jednoho z nároků 4 nebo 5, vyznačující se tím, že boční ramena kapes (4, 5) ve tvaru písmene U, případně jejich směrem dolů nasměrovaná prodloužení mají otvory nebo očka (9), skrz která je uspořádána napříč kapsou (4, 5) upravená tyč (6), jejíž hmotnost definuje směrem dolů nasměrovanou napínací sílu na bočních stěnách (11, 12) kapes (4, 5).
8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že konce tyčí (6) jsou uloženy ve vedeních (7), která jsou upravena v podstatě svisle.
9. Zařízení podle nároku 7 nebo 8, vyznačující se tím, že tyče (6) jsou skrz spodní očka (9) nebo otvory předepjaty prostřednictvím pružných pomocných prostředků, například pryžových pásů nebo podobně, ve směru od kapes (4, 5).
10. Zařízení podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že vedení (7) pro konce tyčí (6) mají pojistky proti nezamýšlenému vyklouznutí konců tyčí (6) z vedení (7).
11. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že kapsy (4, 5) mají ve svém vnitřku napříč mezi kapsovými stěnami upravenou příčnou část (13).
12. Zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že příčná část (21) je ohebná a s výhodou pružná.
13. Zařízení podle nároku 11 nebo 12, vyznač u j í c í se tím, že je upraven nejméně jeden v podstatě v podélném směru podél kapsové boční stěny (11, 12) v jejím vnitř- 17 99 ···· • ·· • 9·»'<
» ·· » • ··
999
·· · · 9 ·· • · · 9 9 • · < · 9 9 9 9 9 9 9 999 99 99 999
ku uspořádaný podélný přidržovací element (22), který je také s výhodou ohebný a pružný.
14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že jeden konec příčné části (21) je spojen s podélným přidržovacím elementem (22), upraveným v podélném směru.
15. Zařízení podle nároku 13 nebo 14, vyznač ující se tím, že na obou stranách uvnitř kapes (4, 5) je upraven vždy jeden v podstatě v podélném směru uspořádaný podélný přidržovací element (22), přičemž příčná část (13) je upravena mezi těmito oběma pridržovacími elementy (22).
16. Zařízení podle nároku 15, vyznačující se tím, že podélné přidržovací elementy (22) a příčná část (13) definují v podstatě tvar písmene H, přičemž konce vždy jednoho ramene písmene H jsou upevněny ve dvou bodech jedné boční stěny (11, 12) kapsy (4, 5), případně skrz ně tam procházejí.
17. Zařízení podle nároku 15 nebo 16, vyznačující se tím, že podélné přidržovací elementy (22) a příčná část (13) jsou vyrobeny jako jeden kus z pružného materiálu.
18. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 17, vyznačující se tím, že pružné podélné přidržovací elementy (22) jsou upraveny na spodním okraji ve tvaru písmene
U vytvořených kapes (4, 5) tak, že při spuštění rámových částí, které drží kapsy (4, 5), zabrání vykývnutí kapes (4, 5) z rámů.
CZ20013463A 1999-03-27 2000-03-24 Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboží CZ293900B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19914027A DE19914027A1 (de) 1999-03-27 1999-03-27 Vorrichtung für die Aufbewahrung und den Transport von Stückgut

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20013463A3 true CZ20013463A3 (cs) 2002-08-14
CZ293900B6 CZ293900B6 (cs) 2004-08-18

Family

ID=7902693

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20013463A CZ293900B6 (cs) 1999-03-27 2000-03-24 Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboží

Country Status (11)

Country Link
US (1) US7150374B1 (cs)
EP (1) EP1165403B1 (cs)
AT (1) ATE273878T1 (cs)
CA (1) CA2366409C (cs)
CZ (1) CZ293900B6 (cs)
DE (2) DE19914027A1 (cs)
ES (1) ES2223498T3 (cs)
HU (1) HU224165B1 (cs)
MX (1) MXPA01009710A (cs)
PL (1) PL351403A1 (cs)
WO (1) WO2000058183A1 (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB0127324D0 (en) * 2001-11-14 2002-01-02 Marfani John T Packaging
DE10220958B4 (de) * 2002-05-02 2006-10-26 Pöllet, Wilfried Anbauleuchte
DE10354762A1 (de) * 2003-11-21 2005-06-23 Kr-Porsiplast Verpackungssysteme Gmbh Taschensystem
ITBO20060054A1 (it) * 2006-01-31 2007-08-01 Andrea Merighi Impianto elettrico
DE102006012556A1 (de) * 2006-03-16 2007-09-20 Kr-Porsiplast Verpackungssysteme Gmbh Tasche für Stückgut
DE102009034338B4 (de) * 2009-07-23 2013-03-14 Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft Haltevorrichtung zum Halten von einem oder mehreren Bauteil(en) sowie Transportvorrichtung zum sicheren Transportieren von einem oder mehreren Bauteil(en)
US8607978B2 (en) * 2011-11-23 2013-12-17 Bradford Company Container having stationary support members for supporting dunnage
US9004307B2 (en) * 2012-09-14 2015-04-14 Bradford Company Container having movable support member assemblies for supporting dunnage and movable door
DE102014203299A1 (de) * 2014-02-24 2015-08-27 Rsl Logistik Gmbh & Co. Kg Hängetasche mit Wechselelement
US11478319B1 (en) 2017-02-13 2022-10-25 Dorothy Ressel Intellectual Properties, Inc. Glove dispenser supported on a rack
US10945802B2 (en) * 2017-02-13 2021-03-16 Dorothy Ressel Intellectual Properties, Inc. Packing system for medical disposable gloves with the method for external extraction reducing contamination
CN108438525A (zh) * 2018-04-08 2018-08-24 天津久泽永坤机械科技有限公司 一种改进的汽车配件导料架

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1389995A (en) * 1921-02-01 1921-09-06 John M Keith Loading device
US2758703A (en) * 1954-09-23 1956-08-14 Harbor Ab Flexible pocket conveying means
US2956668A (en) * 1957-07-06 1960-10-18 Fioravanti Jean Conveyor system
FR1455414A (fr) * 1965-09-03 1966-04-01 Dispositif de stockage et de transport de régimes de bananes et véhicule comportant ce dispositif
US3779393A (en) * 1971-08-11 1973-12-18 C Grundell File for documents and the like
US4400107A (en) * 1981-01-29 1983-08-23 Dennison Manufacturing Company Suspension files and binders
US4730721A (en) * 1984-07-02 1988-03-15 Demaiter Leon J Tobacco harvester
US4821879A (en) * 1988-02-29 1989-04-18 Kupersmit Julius B Cradle type shipping container
DE8807896U1 (cs) * 1988-06-18 1988-08-18 M & W Verpackungen Mildenberger & Willing Gmbh, 4432 Gronau, De
DE4138507A1 (de) * 1991-11-23 1993-05-27 Ieper Ind Nv Vorrichtung fuer den transport und/oder die aufbewahrung von stueckgut
GB9202758D0 (en) * 1992-02-10 1992-03-25 Pamco Inc Wicket for bagging machine
JP2557781B2 (ja) * 1993-02-18 1996-11-27 花王株式会社 物品の集荷方法及び装置
DE19549166A1 (de) * 1995-12-29 1997-07-03 Conteyor Multibag Sys Bv Transportvorrichtung für Stückgut
US5725119A (en) * 1996-02-28 1998-03-10 Bradford Company Collapsible container with integrally supported
DE19826429B4 (de) * 1998-06-16 2007-01-04 Conteyor Multibag Systems N.V. Vorrichtung für die Aufbewahrung und den Transport von Stückgut
DE29917496U1 (de) 1998-07-16 1999-12-30 Conteyor Multibag Systems Nv Vorrichtung zur Aufbewahrung und zum Transport von Stückgut
DE29823656U1 (de) * 1998-12-14 1999-08-12 Conteyor Multibag Systems Nv Vorrichtung zur Aufbewahrung und zum Transport von flachen Gegenständen

Also Published As

Publication number Publication date
US7150374B1 (en) 2006-12-19
CA2366409A1 (en) 2000-10-05
HU224165B1 (hu) 2005-06-28
WO2000058183A1 (de) 2000-10-05
ES2223498T3 (es) 2005-03-01
HUP0200250A2 (en) 2002-05-29
CZ293900B6 (cs) 2004-08-18
MXPA01009710A (es) 2002-03-14
ATE273878T1 (de) 2004-09-15
DE50007490D1 (de) 2004-09-23
DE19914027A1 (de) 2000-09-28
PL351403A1 (en) 2003-04-07
EP1165403A1 (de) 2002-01-02
CA2366409C (en) 2007-05-15
EP1165403B1 (de) 2004-08-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20013463A3 (cs) Zařízení pro uschovávání a přepravu kusového zboľí
JP5977252B2 (ja) フレキシブル安全材を備えた車両積荷キャリアボックス
KR0179222B1 (ko) 자동차 부트의 가변 분할 및 적재 물품을 고정하기 위한 장치
CN108422939B (zh) 将负载固定在车辆的载荷表面上的装置
JP5687273B2 (ja) 保持装置
US20060045698A1 (en) Carrying device for a load space of a motor vehicle
CZ20004677A3 (cs) Zařízení pro bezpečné uloľení a přepravu kusového zboľí
US7147416B2 (en) Cargo restraint straps for automobiles
EP1963136B1 (en) Load device for vehicles
EP1419066A1 (en) Shopping bag holders for vehicles
JP2013501676A5 (cs)
KR100706392B1 (ko) 해치백 스타일 차량의 리어 패키지 트레이 구조
US6062452A (en) Grocery board
CN213262084U (zh) 车辆和车辆座椅
CZ292831B6 (cs) Zařízení na ukládání a přepravu plochých předmětů
US7044348B2 (en) Modular storage system
US20040050889A1 (en) Cargo management system useful as a table
CZ309051B6 (cs) Sklopný hák
CN107458314B (zh) 行李箱地板遮盖装置和包含该遮盖装置的汽车行李箱
KR200495761Y1 (ko) 접철식 일체형 가방
GB2297953A (en) Vehicle load cover
CA2421745A1 (en) Cargo management system useful as a table
CZ30260U1 (cs) Podložka určená jako doplněk výbavy vozidel
CZ9713U1 (cs) Přidržovací síť k jištění přepravovaných předmětů
CZ11906U1 (cs) Víceúčelová síť

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090324