CS76691A2 - System for load lifting with two parallel operating dru ms that are synchronized in rotation - Google Patents

System for load lifting with two parallel operating dru ms that are synchronized in rotation Download PDF

Info

Publication number
CS76691A2
CS76691A2 CS91766A CS76691A CS76691A2 CS 76691 A2 CS76691 A2 CS 76691A2 CS 91766 A CS91766 A CS 91766A CS 76691 A CS76691 A CS 76691A CS 76691 A2 CS76691 A2 CS 76691A2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
load
rotation
coupling
plate
toothed
Prior art date
Application number
CS91766A
Other languages
English (en)
Inventor
Gerard Ing Freneix
Original Assignee
Acb
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Acb filed Critical Acb
Publication of CS76691A2 publication Critical patent/CS76691A2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66DCAPSTANS; WINCHES; TACKLES, e.g. PULLEY BLOCKS; HOISTS
    • B66D1/00Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66DCAPSTANS; WINCHES; TACKLES, e.g. PULLEY BLOCKS; HOISTS
    • B66D1/00Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans
    • B66D1/54Safety gear
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66DCAPSTANS; WINCHES; TACKLES, e.g. PULLEY BLOCKS; HOISTS
    • B66D1/00Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans
    • B66D1/26Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans having several drums or barrels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)

Description

* Tirum || MHICB ÉrV
_Soustaya_Bro_zdvíháni zátgže, se dvěma_bubny paralelně pracu-ÍÍ£Í22i-žXQ£Íl£SE!Íě2XŽQX2Í_X_2t áč eQÍ
Ob last _techni k^ >s C < o cse dvěma_bubny paralálng ^pffacujícími, ayyřhroQÍzoyanvmí
Vynález se týká soustavy pro zd^ilxánj "i^těíe, J í c í bezpečnost proti pádu, podvoj nost i ' zdví hací ch ústroji, ”umístěných mezi zátěži a motorovým reduktorem zdvihacího» ústroj i. £tláC3Kl££Ís tÍhá_l£XQÍÍ£iy
Podstatou vynálezu je soustava 0ro zdvihání zátěže, obsa-hující motorovou redukční skupinu se dvěma rovnoběžnými vý-stupními ozubenými koly, přičemž podle vynálezu každé výstup-ní ozubené kolo unáší zdvihací ústroji připojené k zátěžilankem, přičemž jedno takové úst rojí obsahuje ozubený věnecv záběru s jedním i obou výstupních ozubených kol, přičemžuvedený ozubený věnec unáší pomoci třecí spojky, obsahujícímezilehlý spojovací kotouč, navíjecí buben, ke kterému jepřipojeno a na který je navíjeno uvedené lano, přičemž uve-dený mezilehlý kotouč obsahuje prídržné západky zabraňujícíotáčení ve směru odpovídajícím spouštění zátěže, přičemž bu-ben je pevně spojen s jedním středním hřídelem, jehož otáče- „ ni ve směru odpovídajícím spouštění zátěže zajišfuje spřaže-ní spojky, a při čemž uvedený střední hřídel je synchronizo-ván v otáčeni se středním hřídelem druhého zdvihacího ústro-ji prostřednictvím deskového spřažení a spřahovaciho kotouče,opatřeného ortogonálními trny nebo drážkami, příčeni oba střed-ní kotouče jsou neseny pevným rámem.
Podle dalšího znaku vynálezu je uvedený mezilehlý spo-jovací kotouč sendvičovitě vložen mezi nábojem zajišíujícimspojeni mezi uvedeným bubnem a uvedeným středním hřídelem aobsahujícím opěrnou plochu proti uvedenému kotouči, a desko-vou matici uloženou na závitovaném úseku uvedeného středníhohřídele, přičemž uvedená desková matice je otáčivě unášenastředícím prostředkem pevně spojeným s uvedeným ozubeným věn- 2 cem, přičemž uvedené spojení středícího prostředku a uvede-né deskové matice do společného otáčeni se děje prostředkemdovolujícím lehký axiální posun uvedené deskové matice vzhle-dem k uvedenému středícímu prostředku, přičemž otáčeni uve-deného ozubeného věnce ve smyslu odpovídajícím zdvihu uve-dené zátěže vyvolává axiální posun uvedené deskové maticeve smyslu zajišfujicim její přitlačováni k uvedenému mezi-lehlému spojovacímu kotouči.
Podle dalšího znaku vynálezu je lanko každého zdvihací-ho ústrojí připojeno k zátěži a potom prochází přes kladkupro změnu směru předtím, než se navijí na navíjecí buben,přičemž obě kladky změny směru jsou uloženy na dvou koncích'rozporky, kloubově připojené vodorovně v jejím středu k pev-né části uvedeného rámu, pevně spojené s vertikálou uvedenézátěže, přičemž pohyb uvedené rozporky je omezen mezi dvěmanarážkami opatřenými každá jedním detektorem.
Podle ještě dalšího znaku vynálezu je uvedená zátěž ulo-žena kluzně podél svisLého sloupu. P ££hl SSÍ-S feíÉzkú „Qa_v XÍíESse c h
Vynález jé blíže vysvětlen v následujícím popise na pří-kladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, ve kterýchznázorňuje obr. 1 schematický celkový pohled na soustavu prozdviháni zátěže podle vynálezu, obr. 2 praktické provedenísoustavy A z obr. 1, ukazující motorový reduktor, obě zdvi-hací ústroji a ústroji pro synchronizaci otáčeni obou střed-ních hřídelů, obr. 3 zvětšený axiální rez částí z obr. 2,ukazující polovinu motorového reduktoru, polovinu pravéhozdvihacího ústroji a ústroji pro synchronizaci otáčeni oboustředních hřídelů a obr. 4 pohled na část zařízeni z obr. 3ve směru šipky IV, ukazující přídržné ústroji mezilehléhospojovacího kotouče se západkami. 3 kolo, a to pravé ozubené kolo 2ozubena\íá?ola jsou uložena rovno-
Projedení.vynálezu
Obr. 1 ukazuje princip soustavy pro zvedáni zátěže podlevynálezu. Je na něm patrný reduktor 1 obsahující na každém zjeho konců výstupní ozubené a levé ozubené kolo 3. Tato běžně a jsou pevně spojena pro společné otáčeni. Ozubené ko-lo 2 unáš i první zvedac í úšt rojiz které . j e spoj eno se zátěži4 prvním lanem 5.
Toto první zvedací ústrojí, napravo obrázku, obsahujeozubený věnec 6, který unáší pomocí třecí spojky 7 první na-víjecí buben 8, na který se naviji nebo se odvíjí první la-no 5 a k němuž je upevněn.
Levé ozubené kolo 3 unáší druhé zvedací ústrojí, kteréje připojeno k zátěži 4 druhým Lanem 9. Toto druhé zvedacíústroji, uložené nalevo obrázku, je totožné s prvním a obsa-huje ozubený věnec 6A> třecí spojku 7A a navíjecí buben 8A.
Jak bude podrobněji popsáno s odvoláním na obr. 3 a 4,třecí spojka 7 /nebo 7A/ obsahuje mezilehlý spojkový kotouč,který unáší přídržné západky zabraňující otáčení ve smyslu,který odpovídá sestupu zátěže 4.
Tato soustava pro zvedání zátěže je tak dvojznačná a za-jištuje přidržováni zátěže 4 bez ohledu na selhání jednohonebo více dílů jednoho z obou zvedacích ústrojí, včetně vý-stupního ozubeného kola motorového reduktoru a lana, a to zapodmínky, že tato selhání nastanou pouze na jednom z obouzvedacích ústroji, tj . pravém nebo Levém.
Jak bude patrné dále, je spojka pro každou stranu auto-maticky z ajištěna otáčením výstupního ozubeného kola ve smys-lu zajištujícím zdvih zátěže -4. Kromě toho má otáčeni bubnu8 ve smyslu odpovídajícím sestupu zátěže 4 rovněž samočinný 4 účinek v tom, že zajišťuje zapojení třecí spojky 7, jejížmezilehlý kotouč je přidržován jejími západkami ve smysluotáčení odpovídajícím přesně tomuto sestupu zátěže.
Sestup zátěže je tak vykonáván prostřídaným sledem vy-pojování a zapojování třecí spojky při ovládáni motorovéhoreduktoru ve smyslu opačném vůči zdvihu. Vypojování je vy-voláváno tímto otáčením a zapojování otáčením bubnu pod va-hou zátěže.
Takový systém spouštěni pomocí po sobě následujících tře-ni nemůže být totožný na obou stranách, protože součiniteletřeni nejsou, absolutně totožné na každé straně, například vdůsledku nestejného opotřebení. Proto, aby Lana byla obětrvale napjata, je také zapotřebí zajistit synchronizaciobou bubnů 8 a 8A v otáčeni.
Pro tento účel je každý buben pevně spojen se střednímhřídelem, a to s hřídelem 10 pro pravé ústroji a s hříde-lem 11 pro levé ústrojí, které jsou synchronizovány v otáče-ní spřažením desek 12 a 13 a spřahovacího kotouče 14 opatře-ným ortogonálními čepy nebo drážkami. Takové spřažení je samoo sobě známé a nese název "Oldhamův spoj". t
Toto synchronizační ústroj i je obzvláště výhodné, proto-že vylučuje jediný dlouhý hřídel a dovoluje rozpojování obouhřídelů pro použití a zejména pro zachyceni vůle vyplývají-cí z tryalého a nestejného protažení lan, které je nevyhnu-telné. Za tímto účelem obsahuje "Oldhamův spoj" několikorto-gonálnich trnů a drážek pro například umožnění 1/8 nebo 1/4otáčky jednoho z obou hřídelů. Toto spřažení konečně dovolu-je nebo nedovoluje vzájemné vyřízeni obou hřídelů prd dovo-lováni určité vzdálenosti d mezi osami.
Celkový zvedací systém podle vynálezu je tak dvojznačný,synchronizovaný a zceLa mechanický a nevede k žádném obzvlášt-nímu požadavku na elektrickou část. 5
Na obr. 1 jsou patrná lana 5 a 9, připojená k zátěži 4,která přecházejí přes kladky 15 a 16 pro změnu směru předtím, než se navíjejí na bubny 8 a 8A. Tyto kladky 1,5 a 16jsou uloženy na koncích rozporky |7, která je kloubově při-pojena ve svém středu k pevné části, spojené s rámem sesta-vy /popisovaném níže/. Vodorovné kloubové spojeni 18 je navertikále zátěže 4, která sama je uložena posuvně podél svislého sloupu 19. Zátěž 4 muže být ze skutečnosti nosič ústro-jí, nástroje nebo jakéhokoli zatíženi. Pohyb rozporky 17je omezován mezi dvěma narážkami 20 a 21 opatřenými každádetektorem 22 a 23. Tento systém dovoluje zjišfovat rozdíl-né protaženi lan 5 a 9 a tedy provádět výše uvedené seřizo-váni .
Obr. 2 ukazuje praktické provedeni části A zarámovanéna obr. 1, obsahující motorový reduktor 1 a dvě zdvihacíústroji se synchronizaci.
Nyní bude podrobně popsáno s odvoláním na obr. 3 a 4zdvihací ústrojí, a to pravé ústroji, a synchronizační ústro-jí, přičemž se rozumí, že levé zdvíhací ústroji je zcelatotožné. Výstupní ozubené kolo 2 je v záběru s ozubeným věncem 6,který je pevně spojen se středícím prostředkem 24 obsahujícímněkolik unášecich trnů 25, které pronikají do vybrání desko-vé matice 27 uložené na závitovaném úseku 28 středního hří-dele 10. Vybrání 26 je dostatečně hluboké pro umožňováni Leh-kého axiálního posunu deskové matice 27 vzhledem ke středí-címu prostředku 24 šroubováním a vyšroubováváním deskové ma-tice 27 na závitovaném úseku 28. Střední hřídel 1.0 a jehostředící ústrojí 24 jsou otáčivě neseny pevným rámem 29 vněkolika částech prostřednictvím kuličkových ložisek 30, 31.,32 a 33. Kuličkové ložisko 33 j e uložené v lož i s ku 34 upevně-ném k rámu 29. Střední hřídel 10 je pevně spojen s nábojem35, ke kterému je upevněn buben prostřednictvím desky 36. 6
Buben 8 se otáčí okolo části pevného rámu 29 při současnémtřeni vé spojích 37, 38 zajištujících těsnost vnitřku me-chanismu. Náboj 35 obsahuje rovinnou plochu 39 ve formě kru-hového věnce, která objimá sendvičovitě spolu s deskovou ma-tici 27 mezilehlý spojový kotouč 40 opatřený věnci 41, 42z materiálu z ajišfujici ho dobré třeni.
Tento mezilehlý spojový kotouč je opatřen západkami 43s pružinou 44. Tyto západky se otáčejí okolo osy 45. Okolokotouče 40 nesoucího tyto západky 43 leží pevný ozubený vě-nec 46, spojený s rámem 29 šrouby 47. Mezilehlý spojkový ko-touč se tak může otáčet pouze ve-směru šipky F /obr. 4/,který odpovídá otáčeni skupiny motorového reduktoru 1 vesměru zajištujícím zdvih zátěže 4.
Na svém konci nese střední hřídel desku 1,2, která dose-dá napravo na dvojdílnou objímku 48. Deska 12 nese drážky 49,nejméně dvě drážky uložené pod úhlem 9C 0 jedna vůči druhé,přičemž každá dvojice drážek je posunuta vůči následující ourčitý úhel napřiklad 15 0 nebo 30 0 tak, že se dovoluje dél-kové seřizování lan 5 a 9. Pro tento účel stačí demontovatobjímku 48, posunout zpět desku 12, naklínovanou na hřídeli10 a otočit sestavu pro umístění dvojice trnů 50 kolmých nasprahovaci kotouč 14 do sousední dvojice drážek 49 desky 12a poté znovu osadit objímku 48 /je třeba poznamenat, že trnyby mohly být neseny deskami 12, 13 a drážky kotoučem 14/.
Zařízení pracuje následovně. Pro zdvih zátěže se necháotáčet motorový reduktor ve směru, který vyvolává šroubovánídeskové matice 27 doprava. Když je s ohledem na váhu zátěže4 sevřeni kotouče 40 mezi šroubovou matici 27 a nábojem 35dostatečné, otáčeni deskové matice 27 tedy vyvolává rovněžotáčeni náboje 35 a tedy i bubnu 8 a středního hřídele 1.0pri pojených k náboj i. Otáčení bubnu v· opačném směru je v tétospojené poloze absolutně nemožné vzhledem k přítomnosti zá-padkové desky 40. 7
Pro spouštěni zátěže je třeba uvolnit spojku. Pro tentoúčel se nechá otáčet motorový reduktor 2 v opačném smyslu,což vyvolá posun deskové matice 27 doleva a uvolňuje se taknáboj 35 a tedy i buben 8, který se otáčí pod vahou zátěževe směru sestupu /při otáčení vzhledem’ k mezilehlému kotou-či 40 přidržovanému jeho západkami 43/. Toto otáčení náboje35 však také vyvolává otáčení středního hřídele 10, což vy-volává . bezprost redně opětovné. utahováni ďáskové matice 27vůči kotouči 40 a náboji 35, čímž se zastaví sestup zátěže, i vyjma případu, kdy motorový reduktor pokračuje v otáčeni.Spouštění se tedy děje střídavým sledem zapojováni a vypojo-váni, přičemž rychlost spouštěni je v praxi dokonale ovládá-na rychlosti otáčeni motorového reduktoru a bez nárazu lehkýmpokluzem náboje 35 proti mezilehlému kotouči spojky 40.
Vzhledem k homokinetickému spřažení obou středních -hří-delů 10 a 11 je otáčení dokonale synchronizováno a jedinépotřebné seřizováni vyplývá z protaženi Lan 5 a 9, kterájsou nutně nestejná po určité době funkce.

Claims (4)

  1. advokát PRAHA í,Žtei飣 P A T E N
    (se dvěma bubny pťacujícími paralelně,aynohronízovaaýmí v-Q^áčění, L—
    1. Soustava pro zdviháni zátěžéTť^obsahuj ici motor|redukční skupinu se dvěma rovnoběžnými výstupními ozubenýmikoly, vyznačená tím, že každé výstupní'ozubené kolo unášízdvíhací ústroji připojené k zátěži /4/ lanem /5, 9/, přičemžjedno takové ústrojí obsahuje ozubený věnec /6/ v záběru s j ední m /2/ ž "obou výstupn i ch .ozubených kol', přičemž uvedenýozubený věnec /6/ unáší pomocí třecí spojky obsahující mezi- V Lehlý spojovací kotouč /40/ navíjecí buben /8/, ke kterémuje připojeno a na který je navíjeno uvedené lanko /5/, při-čemž uvedený mezilehlý kotouč /40/ obsahuje přídržné západ-ky 11*51 zabraňující otáčení ve směru odpovídajícím spouště-ni zátěže tkl, přičemž buben /8/ je pevně spojen s jednímstředním hřídelem /10/, jehož otáčeni ve směru odpovídajícímspouštěni zátěže /4/ zajišfuje spřažení spojky, a přičemžuvedený střední hřídel /10/ je synchronizován v otáčeni sestředním hřídelem /11/ druhého zdvihacího ústrojí prostřed-nictvím deskového spřažení /12, 13/ a sprahovacího kotouče/14/, opatřeného ortogonálními trny /50/ nebo drážkami,přičemž oba střední hřídele /10, 11/ jsou neseny pevným rá-mem /29/.
  2. 2. Soustava přo zdvihání podlé nároku 1, vyznačená tím,že uvedený mezilehlý spojovací kotouč /40/ je sendvičovitěvložen mezi nábojem /35/ zajišfujícím spojeni mezi uvedenýmbubnem /8/ a uvedeným-střednim hřídelem /10/ a obsahujícímopěrnou plochu /39/ proti uvedenému kotouči /40/, a desko-vou matici /27/ uloženou na závitovaném úseku /28/ uvedené-ho středního hřídele /10/, přičemž uvedená desková matice/27/ je otáčivě unášena středícím prostředkem /24/ pevněspojeným s u/edeným ozubeným věncem Ibt, přičemž uvedenéspojení středícího prostředku /24/ a uvedené deskové ma-tice /27/ do společného otáčeni se děj+e,..prost ředkem /25, 26/ dovolujícím, lehký áx i ální ’ posúň'uved ené des kové maticevzhledem k uvedenému středícímu prostředku, přičemž otáčení 9 uvedeného ozubeného věnce /6/ ve smyslu odpovídajícím zdvihuuvedené zátěže /4/ vyvolává axiální posun uvedené deskovématice /27/ ve smyslu zajištujícím její přitlačování k uve-denému meziLehlému spojovacímu kotouči /40/.
  3. 3. Soustava pro zdviháni podle nároku 1 nebo 2, vyznače- ná tím, že Lano /5, 9/ každého zdvihacího ústrojí je připo-jeno k zátěži /4/ a potom prochází pres kladku /15, 16/ prozměnu směru předtím, než se navijí na navíjecí buben /8, 8A/,přičemž obě kladky /15, 16/ změny směru jsou uloženy na dvoukoncích rozporky /17/ kloubově připojené vodorovně v jejímprostředku /18/ k pevné části uvedeného rámu /29/, pevněspojené s verikálou uvedené zátěže přičemž pohyb uvede- né rozporky /17/ je omezen.mezi dvěma narážkami /20, 21/opatřenými každá jedním detektorem /22, 23/.
  4. 4. Soustava pro zdvihání podle kteréhokoli z nároků 1až 3, vyznačená tím, že uvedená zátěž je uložena kLuzněpodél svislého sloupu..
CS91766A 1990-03-21 1991-03-21 System for load lifting with two parallel operating dru ms that are synchronized in rotation CS76691A2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9003625A FR2659951B1 (fr) 1990-03-21 1990-03-21 Systeme de levage d'une charge a deux tambours fonctionnant en parallele, synchronises en rotation.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS76691A2 true CS76691A2 (en) 1991-09-15

Family

ID=9394964

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS91766A CS76691A2 (en) 1990-03-21 1991-03-21 System for load lifting with two parallel operating dru ms that are synchronized in rotation

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5324007A (cs)
EP (1) EP0448021B1 (cs)
JP (1) JPH04223997A (cs)
KR (1) KR910016614A (cs)
BG (1) BG60028A3 (cs)
CA (1) CA2038711C (cs)
CS (1) CS76691A2 (cs)
DE (1) DE69103937T2 (cs)
ES (1) ES2062586T3 (cs)
FI (1) FI93202C (cs)
FR (1) FR2659951B1 (cs)
HU (1) HU208286B (cs)
RO (1) RO107397B1 (cs)
YU (1) YU47960B (cs)
ZA (1) ZA912071B (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2324278A (en) * 1997-02-20 1998-10-21 J & A Promotions Ltd Vehicle with vertically movable deck
JP2000344449A (ja) 1999-06-02 2000-12-12 Teijin Seiki Co Ltd エレベータ用駆動装置
US6598859B1 (en) 2001-05-31 2003-07-29 Magnetek, Inc. Multiple hoist synchronization apparatus and method
CA2389957C (en) 2002-06-10 2009-08-04 Brent's Grading Ltd. Blade installation tool
FR2892785B1 (fr) * 2005-11-03 2008-01-18 Unicum Transmission De Puissan Dispositif de securite de transmission mecanique par engrenage irreversible a l'arret
FI118729B (fi) * 2006-04-04 2008-02-29 Kone Corp Järjestely hissikorin pysäyttämiseksi hätäjarrutustilanteessa ja hissi
EP1955976A1 (de) * 2007-02-08 2008-08-13 BAUER Maschinen GmbH Windenvorrichtung
US9624076B2 (en) * 2014-04-04 2017-04-18 David R. Hall Synchronized motorized lifting devices for lifting shared loads
CN104085809B (zh) * 2014-06-30 2016-05-04 东北大学 一种自适应负载卷扬机构
KR102642682B1 (ko) * 2023-11-02 2024-03-04 주식회사 에스디호이스트 로프 꼬임 교정용 리와인딩 장치 및 그 장치를 이용한 드럼 로프 와인딩 방법

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1609421A (en) * 1925-08-13 1926-12-07 Almon E Norris Clutch and brake mechanism
GB655450A (en) * 1949-06-08 1951-07-18 Austin Hopkinson Improvements in or relating to hoisting or haulage gear
DE1026505B (de) * 1957-03-30 1958-03-20 Maschf Augsburg Nuernberg Ag Hubwerk fuer Hebezeuge
US2984455A (en) * 1957-08-06 1961-05-16 California Research Corp Multiple-cable tensioning device
DE1202454B (de) * 1961-11-11 1965-10-07 Voest Ag Windwerk
GB978133A (en) * 1961-12-06 1964-12-16 Ass Elect Ind Couplings for non-aligned shafts
FR1495528A (fr) * 1966-07-26 1967-09-22 Mecaniques Ind Soc Atel Perfectionnements apportés aux treuils
DE1276311B (de) * 1966-08-09 1968-08-29 Maschf Augsburg Nuernberg Ag Vorrichtung zur Erzielung einer Auf- und Abwaertsbewegung einer durchziehenden Last
SU483825A3 (ru) * 1970-03-07 1975-09-05 Хеш Машиненфабрик Дейчланд Аг (Фирма) Подъемный механизм
GB1505244A (en) * 1975-10-10 1978-03-30 Gen Electric Winches for use with high masts
FR2380979A1 (fr) * 1977-02-21 1978-09-15 Bretagne Atel Chantiers Treuil de levage comportant un dispositif de securite
SE413833B (sv) * 1977-12-08 1980-06-30 Landstingens Inkopscentral Handdriven vinsch med backsperr serskilt som kraftdon inom sjukvarden
AT356322B (de) * 1977-12-27 1980-04-25 Waagner Biro Ag Kranhubwerk fuer einen laufkran, insbesondere fuer einen giess- oder reaktorkran
US4214664A (en) * 1978-08-24 1980-07-29 The Alliance Machine Company Crane safety reeving
US4489919A (en) * 1983-03-21 1984-12-25 Meyer Ostrobrod Safety winch with disengageable drive
US4653653A (en) * 1985-08-27 1987-03-31 The Alliance Machine Company Hoisting systems
US4851980A (en) * 1988-06-29 1989-07-25 Meade Industrial Services, Inc. Double drum level winding rope lift mechanism for luminaires on high lighting masts

Also Published As

Publication number Publication date
HU208286B (en) 1993-09-28
EP0448021B1 (fr) 1994-09-14
DE69103937D1 (de) 1994-10-20
FI93202C (fi) 1995-03-10
BG60028A3 (en) 1993-07-15
ZA912071B (en) 1991-12-24
EP0448021A1 (fr) 1991-09-25
US5324007A (en) 1994-06-28
FI911314A (fi) 1991-09-22
HU910932D0 (en) 1991-10-28
ES2062586T3 (es) 1994-12-16
CA2038711A1 (fr) 1991-09-22
FR2659951A1 (fr) 1991-09-27
CA2038711C (fr) 1993-12-21
KR910016614A (ko) 1991-11-05
YU47291A (sh) 1994-09-09
RO107397B1 (ro) 1993-11-30
JPH04223997A (ja) 1992-08-13
YU47960B (sh) 1996-07-24
FR2659951B1 (fr) 1992-05-29
HUT60695A (en) 1992-10-28
FI911314A0 (fi) 1991-03-18
DE69103937T2 (de) 1995-02-09
FI93202B (fi) 1994-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS76691A2 (en) System for load lifting with two parallel operating dru ms that are synchronized in rotation
CA2049194C (en) Hoist load brake
US8079569B2 (en) Cable drawworks for a drilling rig
CA1042674A (en) Lifting apparatus
JPS6049277B2 (ja) 制御棒駆動機構交換装置
US20060265956A1 (en) Drive mechanism for barrier operator
EP0578069B1 (de) Antriebseinheit für ein Hebezeug, insbesondere für einen Personen- oder Lastenaufzug
CN100515915C (zh) 卷绕筒的紧急制动装置及用于磨准紧急制动器的工作方法
US4591029A (en) Load actuating braking apparatus
WO1993008438A1 (en) Plate heat exchanger
JPH0525800B2 (cs)
JPS59501154A (ja) スタツドを引張り、插入しおよび取外すための一体の引張り組立体
RU2217316C2 (ru) Устройство для экстренного торможения, предназначенное для остановки работы пресса
US4156521A (en) Hoist with load brake having release mechanism therefor
CN213018580U (zh) 俯仰调节装置
CN115090730A (zh) 一种用于钢结构件加工的弯曲装置
GB2306585A (en) Linear guide
DE10255909A1 (de) Stellglied einer Kupplung
GB2306611A (en) Drive system for converting rotary to linear motion,particularly for microscope stages
US4834341A (en) Hoisting apparatus
EP4238921B1 (en) Braking device for an elevator or escalator system
WO2022170594A1 (zh) 机架组件以及治疗设备
JPH0625478Y2 (ja) 昇降装置における落下防止機構
JP2712403B2 (ja) トランスファーフィードプレス装置
JP2740285B2 (ja) 精紡機用ドラフト機構