CS221503B2 - Chain circular conveyer - Google Patents

Chain circular conveyer Download PDF

Info

Publication number
CS221503B2
CS221503B2 CS360979A CS360979A CS221503B2 CS 221503 B2 CS221503 B2 CS 221503B2 CS 360979 A CS360979 A CS 360979A CS 360979 A CS360979 A CS 360979A CS 221503 B2 CS221503 B2 CS 221503B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
chain
conveyor
load
track
elements
Prior art date
Application number
CS360979A
Other languages
English (en)
Inventor
Laszlo Csulik
Gyoergy Boronkai
Attila Szamari
Attila Hetei
Original Assignee
Hajtomuevek Es Festoberendeze
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hajtomuevek Es Festoberendeze filed Critical Hajtomuevek Es Festoberendeze
Publication of CS221503B2 publication Critical patent/CS221503B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B15/00Combinations of railway systems
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B10/00Power and free systems
    • B61B10/02Power and free systems with suspended vehicles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B10/00Power and free systems
    • B61B10/02Power and free systems with suspended vehicles
    • B61B10/025Coupling and uncoupling means between power track abd vehicles

Description

Vynález se týká řetězového ókružního dopravníku pro vzájemné spojování a synchronní vedení břemen zavěšených na závěsech řetězu jednoduchého řetězového okružního dopravníku vedeného po- kladkách po řetězové oběžné dráze a břemen -visících na nosných vozících dvoudráhového dopravníku po* společné dráze.
Podstatou vynálezu je, že prvky tažného řetězu jsou vytvořeny jednak jako závěsné členy nosných závěsů břemen jednodráhového řetězového okružního dopravníku a zároveň jako posuvné prvky nosných vozíků, přičemž tažný řetěz je jednak nosným dopravním řetězem nosných závěsů břemene zavěšených na prvních unášecích prvcích mezi kolejnicemi dráhy břemene jednodráhového řetězového' okružního dopravníku a jednak je tažným řetězem nosného vozíku spřaženého s druhými unášecími prvky dvoudráho-vého dopravníku, přičemž dráha dvoudráhového dopravníku je uspořádána pod řetězovou oběžnou drahou jednodráhového řetězového okružního dopravníku.
Vynález se· týká . řetězového okružního· dopravníku pro svážení a následující synchronní vedení dopravovaných předmětů zavěšených na nosných závěsech břemene, které jsou samy zavěšeny na závěsných článcích tažného· řetězu řetězového · okružního · dopravníku s jednou drahou a předmětů visících na· nosných vozících břemene řetězového okružního dopravníku se dvěma drahami.
U znám-ého řetězového okružního dopravníku s jednou drahou a se· dvěma drahami není možno· bez přeložení· závěsů · břemene·. zajet s nosným vozíkem břemene řetězového okružního dopravníku 'se dvěma drahami mezi závěsy řetězového okružního dopravníku s jednou drahou. K tomu je třeba, například u elektroforézních povlékacích zařízení, u nichž dopravuje elektrody řetězový okružní dopravník s jednou drahou, kdežto obrobky, které jsou dopravovány ,po řetězovém okružním dopravníku se· dvěma drahami se musí spojit s· těmito elektrodami. Podobně je tomu v mnoha, závodech při konečné montáži, při nichž se hlavní obrobek dopravuje na řetězovém· okružním dopravníku s jednou drahou a díly, které je · třeba ' k hlavnímu výrobku přimontovat, se přisouvají z jiných oddělení závodu nebo z meziskladu řetězovým, okružním dopravníkem se dvěma drahami . a . ve· stadiu konečné montáže se dráhy obou těchto· dopravníků spojují. V obou .případech je· synchronní chod řetězových okružních dopravníků velmi složitým úkolem, který lze rezřešit jen s velkým nákladem.
I při vnitrozávodní dopravě mají známé řetězové okružní dopravníky podstatné nevýhody. Jestliže byl například ‘ k vyřešení dopravního problému ‘ smontován řetězový okružní dopravník s jednou drahou a tento dopravní problém se přemístěním pracovišť, skladů a podobně později změní tak, že k jeho vyřešení je třeba řetězového okružního dopravníku se· dvěma drahami, Je třeba podle známé techniky celou · dopravní okružní dráhu přestavět, což je časově· i finančně nákladné.
Uvedené nevýhody, jsou odstraněny u řetězového okružního · dopravníku podle· vynálezu, jehož podstatou je, že unášecí prvky tažného řetězu jsou vytvořeny jednak jako' závěsné členy nosných závěsů břemen jednodráhového řetězového okružního dopravníku a zároveň jakoo posuvné prvky vozíků, přičemž tažný řetěz je· jednak nosným- dopravním řetězím* nosných závěsů břemene zavěšených na prvních unášeních prvcích mezi kolejnicemi dráhy břemene jednodráhového řetězového okružního dopravníku a jednak je· tažným řetězem nosného· vozíku spřaženého s druhými unášecími prvky dvoudráhového dopravníku, přičemž dráha dvoudráhového dopravníku je uspořádána pod řetězovou· oběžnou drahou jednodráhového řetězového okružního dopravníku.
Podstatou řetězového· okružního dopravníku také je, že· na přechodech mezi · drahou břemene dvoudráhového dopravníku a částí společné dopravní dráhy obou dopravníků jsou vytvořeny průchody nosných závěsů břemene· zavěšených na tažném· řetězu mezi kolejnicemi dráhy břemene dvoudráhového dopravníku.
První i druhé unášecí prvky tažného řetězu jsou opatřeny otvorem rovnoběžným se dvěma kluznými plochami vytvořenými rovněž na prvních i druhých unášecích prvcích a nosné závěsy břemene jsou na, svých horních koncích provedeny · jako vidlice, jejichž ramena jsou · 'opatřena otvorem odpovídajícím· otvoru prvních i druhých prvků, přičemž nosné závěsy břemene a i^i^uhé unášecí prvky jsou vzájemně spojeny svorníkem procházejícím otvory.
Kolejnice dráhy břemene dvoudráhového dopravníku jsou na řetězové oběžné dráze jednodráhového dopravníku zavěšeny na třmenech a pásech.s přesahem řetězové dráhy jednodráhového dopravníku.
Unášecí prvky jsou vytvořeny jako· pravoúhlé bloky, opatřené dvěma kluznými plochami usměrněných napříč podélného směru tažného· řetězu, přičemž otvory pro svorník jsou rovnoběžné s kluznými plochami.
Řetězový · okružní 'dopravník podle vynálezu je vhodný pro spojení a synchronní vedení.. · které ··následuje po spojení předmětů přisouvaných po rozličných drahách na rozličných ‘dopravnících. Je však zřejmé, že· řetězový okružní dopravník podle vynálezu má ještě další podstatné výhody. Tím, že alespoň na· jedné části dopravní dráhy je ‘pod řetězovou oběžnou drahou řetězového okružního -^právníku s jednou -^i^iahou dráha nosného vozíku břemene řetězového okružního dopravníku s dvěma drahami, je možno pomocí tažného řetězu podle volby ' používat' dopravní dráhy buď jako dráhy řetězového .okružního·' · dopravníku s ‘ jednou -duihou, nebo; jako· řetězového· okružního· dopravníku s ' ·dvěma · drahami· nebo jako kombinace · řetězového okružního· dopravníku s jednou nebo. ' dvěma· · drahami podle· toho, zda · unášecí prvek na tažném řetězu je v zásuvném spojení · s · nosným vozíkem břemene vedeným po dráž*· břemene · nebo zda je na něm přímo zavěšen nosný závěs břemene. Toho je možno výhodně využít například u elektroforézních povlékacích zařízení, kde po obrobku, vyžadujícím· řetěa-vý ·okružní dopravník se dvěma drahami, následuje· elektroda, připevněná na · nosném závěsu břemena řetězového· okružního· dopravníku s jednou drahou. Řešení podilo1 vynálezu umožňuje, jak je zřejmé, i další varianty.
Vynález· je vysvětlen na jednom příkladném · · provedení,· znázorněném· na výres-u, kde obr. 1 je schéma části kombinace řetězového okružního dopravníku podle vynálezu s Jednou a se dvěma drahami a obr. 2 je základní schéma příkladu využití řetězového okružního dopravníku podle vynálezu.
Řetězová oběžná dráha 2 sestává ze dvou
221 5 kolejnic ve tvaru písmene U, obrácených k sobě svými rameny., mezi rnmté je veden a o něž se· · opírá tažný řetěz 1 s pojezdovými a vodícími kladkami. Pod řetězovou oběžnou drahou 2 je podélně umístěna dráha 3 · břemene dvoudrátovtoo dopravmku И, která se rovněž skládá ze dvou kolejnic ve tvaru písmene U, s rameny směřujícími do středu. Dráha 3 břemene je stejná jako řetězová oběžná dráha 2. Na dráze 3 břemene pojíždějí · o· sobě známé nosné vozíky 5 břemen dvoudráhového dopravníku 25. Na nosném vozíku 5 břemene je zavěšeno na táhlu 9 dopravované břemeno 14 a z hlediska tohoto břemene 14 pracuje znázorněný · dopravní systém jako· řetězový okružní dvoudráhový dopravník 25. Toho· se dosahuje tím, že na tažném řetězu 1 jsou zavěšeny unášecí prvky 9, které jsou vytvořeny jako zásuvné prvky, z nichž unášecí prvek 6, nacházející se nad nosným vozíkem 5 Wemene, zasahuje mezi unášecí čelisti spřáhla 15 nosného vozíku 5 břemene, cnnž je s nosným vozíkem 5 v kluzném spojení. Má-h se kluzné spojení přerušit, spustí se pomocí páky 16 spřáhlo 15, takže unášecí prvek 6 se ze spřahla 15 u•volní.
Na tažném řetězu 1 je dále na druhém unášecím prvku 6a nosný závěs 4 břemen 17 a · z hlediska tohoto břemene 17 je znázorněný dopravní systém rétéz-ovým otoužním jednodráhovým dopravníkem 24. Pro zavěšení nosného závěsu 4 břemene jsou všechny unášecí prvky 6 tažného řetězu 1 mezi kluznými plochami 11, které spolupracují s protilehlými plochami spřáhla 15 nosného vozíku 5 břemene opatřeny otvorem 7, který je rovnoběžný s kluznými plochami, kdežto nosný závěs 4 břemene 17 tvoří na svém

Claims (5)

1. Řetězový okružní dopravník pro vzájemné · spojování a synchronní vedení břemen zavěšených na závěsech řetězu jednoduchého řetězového okružního dopravníku vedeného po kladkách po řetězové oběžné dráze a břemen visících na nosných -vozících dvoudráhového dopravníku, po společné dráze, jehož tažný řetěz sestává z pojezdových a vodicích kladek a unášecích prvků, vyznačující se tím, že prvky (6, Ba) tažného řetězu (1) jsou vytvořeny · jednak jako závěsné členy nosných závěsů (4) břemen jednodráhového řetězového okružního dopravníku (24) a zároveň jako posuvné prvky nosných vozíků (5), přičemž tažný rétéz (1) je jednak nosným dopravním řetězem· nosných závěsů (4) břemene zavřených na prvrnch unášecích prvcích ,(B) mezi kolejnicemi dráhy (
2) břemene jednodráhového řetězového okružního dopravníku (24) a jednak je tažným· řetězem nosného vozíku (5) spřaženého s druhými unášecími prvky (Ba) dvoudráhového · dopravníku · (25), přičemž dráha (3) dvoudráhového· dopravnou (25) · je u horním konci vidlici 10, mezi jejíž ramena, opatřená souosými otvory 8, se· zasouvá unášecí prvek 6a, takže do otvorů 8 ve vidlici 10 a v unášením prvku 6a je možno zasunout · a v těchto otvorech 7, 8 zajistit níkem.
Nahoře na řetězové oběžné dráze 2 (obr. 1) jsou připevněny třmeny 12, které obklopují v podobě písmene U řetězovou oběžnou dráhu · 2' ' a jejichž dolů obrácená ramena jsou prodtoužena o pásy 13, k nimž jsou připevněny kolejnice dráhy 3 břemene.
Dráha 3 břemene dvoudráhového·· dopravníku 25 je vedena přes část A dopravní- dráhy jednodráhového řetězového okružního dopravníku 24 pod řetězovou oběžnou · dráhu 2, takže nosný vozík 5 dvoudráhového dopravníku 25 může po výhybkách zajet na dráhu 2 jednodráhového řetězového okružního dopravníku 24 například mezi jeho nosné závěsy 4 břemene a je veden unášecími prvky 6 . nezatíženými mezi nosnými závěsy 4 břemene jednodráhového řetězového okružního dopravníku 24 synchronně k nosným závěsům· 4 břemene. Na druhém· konci části A dráhy je možno nosné vozíky 5 břemene odpoji.t od unášecích prvků 6 tažného řetězu· 1 jednodráhového řetězového okružního· · dopravníku 24 a vyvézt ze dráhy tohoto} dopravníku. V části A dopravní dráhy podle toho pracuje dopravní systém jednak jako jednodráhový řetězový okružní dopravník 24 a jednak ·jako dvoudráhový řetězový okružní dopravník 25. Toto řešení je možno použít například u elektroforézních povlékacích zařízení, aby bylo možno předměty, které mají být povlečeny a elektrody .ponořit· -potečně do povlékací lázně.
YNÁLEZU spořádána· pod řetězovou oběžnou drahou , (2) jednodráhového řetězového· okružního dopravníku (-24).
2. eetězový okružm dopravná podle bodu 1, vyznačující se tím, že na přechodech mezi drahou (3) břemene dvoudráhového dopravnou (25) a čás · (A) spotečré dopravm dráhy obou dopravníků (24, 25) jsou vytvořeny průchody nosných závěsů (-4) břeme-ne zavěšených na tažném řetězu (1) mezi kolejnicemi dráhy (3) břemene dvoudráhového dopravníku (26).
3. řetězový okružní dopravnO podle bodů 1, 2, vyznačující se- tím, že první i druhé unášecí prvky (6, Ba) tažného řetězu (1) jsou opatřeny otvorem (7) rovnoběžným se dvěma kluznými plochami· (11) vytvořenými rovněž na prvních i druhých unášecích prvcích (6, 6a) a nosné závěsy (4) břemene jsou na svých horních koncích provedeny jako vidlice (10), jejichž ramena jsou opatřena otvorem (8) odpovídajícím otvoru (7) prvních i druhých unášecích prvků (6, 6a ),, přičemž nosné závěsy (4) břemene a dru · u- nášecí prvky (6a) jsou vzájemně spojeny svorníkem procházejícím otvory (7, 8).
4. 'Řetězový okružní dopravník podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že kolejnice dráhy břemena (3) dvoudráhového dopravníku (25) jsou na řetězové oběžné dráze (2) jednodráhového .dopravníku . (24) zavěšeny na třmenech (12) a pásech (13) s přesahem· řetězové dráhy (2) jednodráhového dopravníku (24).
5. Řetězový okružní dopravník podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že unášecí prvky (6a) jsou vytvořeny jako. pravoúhlé bloky, opatřené dvěma kluznými plochami (11) usměměnými napříč podélného směnu tažného řetězu (1)., .přičemž otvory (7, 8) pro svorník jsou rovnoběžné s kluznými .plochami (11).
CS360979A 1978-05-29 1979-05-25 Chain circular conveyer CS221503B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUHA001059 HU176673B (en) 1978-05-29 1978-05-29 Combined single-rail and two-rail conveyor tracks

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS221503B2 true CS221503B2 (en) 1983-04-29

Family

ID=10996989

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS360979A CS221503B2 (en) 1978-05-29 1979-05-25 Chain circular conveyer

Country Status (10)

Country Link
BG (1) BG31220A3 (cs)
CS (1) CS221503B2 (cs)
DD (1) DD143888A5 (cs)
DE (1) DE2912783C2 (cs)
GB (1) GB2021500B (cs)
HU (1) HU176673B (cs)
PL (1) PL116340B1 (cs)
RO (1) RO78138A (cs)
SU (1) SU1052151A3 (cs)
YU (1) YU120279A (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3639768A1 (de) * 1986-11-21 1988-06-01 Riniker Ag Verfahren und vorrichtung zum zwischenspeichern von schlachttierkoerpern und -teilen in einem kuehlraum
DE3915046A1 (de) * 1989-05-08 1990-11-15 Helmut Walter Leicht Ketten-foerdervorrichtung
JPH0776052B2 (ja) * 1989-07-21 1995-08-16 ブラザー工業株式会社 コンベアシステム
DE9001627U1 (cs) * 1990-02-13 1990-04-26 Wilfried Pavel Maschinenbau, 4802 Halle, De
JPH0423727A (ja) * 1990-05-18 1992-01-28 Brother Ind Ltd 搬送装置
DE4305182C2 (de) * 1993-02-19 1996-01-18 Bayerische Motoren Werke Ag Seilförderanlage in einer Fließfertigung
DE9408513U1 (de) * 1994-05-24 1995-09-21 Mts Modulare Transp Sys Gmbh Hängeförderanlage
US7947160B2 (en) 2004-08-13 2011-05-24 Ppg Industries Ohio, Inc. System for coating objects
US7455732B2 (en) 2004-08-13 2008-11-25 Ppg Industries Ohio, Inc. Apparatus and systems for coating objects
US7943028B2 (en) 2004-08-13 2011-05-17 Ppg Industries Ohio, Inc. Method for coating objects
DE102011100825B4 (de) 2011-05-07 2022-12-15 Eisenmann Gmbh Spindelförderer und Anlage zum Behandeln von Werkstücken mit einem solchen
CN110498257B (zh) * 2019-07-16 2020-10-16 苏州翌恒生物科技有限公司 一种采血管存储及移出装置

Also Published As

Publication number Publication date
DE2912783C2 (de) 1983-04-28
SU1052151A3 (ru) 1983-10-30
DD143888A5 (de) 1980-09-17
GB2021500A (en) 1979-12-05
GB2021500B (en) 1982-07-28
RO78138A (ro) 1982-04-12
PL215178A1 (cs) 1980-02-25
DE2912783A1 (de) 1979-12-06
PL116340B1 (en) 1981-06-30
BG31220A3 (en) 1981-11-16
YU120279A (en) 1983-01-21
HU176673B (en) 1981-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS221503B2 (en) Chain circular conveyer
US4831962A (en) Device for transporting objects which pass within tanks, a method of conveying objects and an installation for treatment of objects
US4548135A (en) Floor conveyor system
JP2000318664A (ja) ハイブリッド搬送台車
JP3453076B2 (ja) キャリア式搬送装置
KR970061734A (ko) 토트 켄베이어 시스템
US20170203919A1 (en) Drive carriage for a transport device, and transport system
NO761348L (cs)
US2796973A (en) Load carriers for use in overhead trolley conveyor systems
US20060124434A1 (en) Aerial conveyor with pendular arms driven along a closed loop circuit
GB1323192A (en) Conveyor system having an arrangement for transferring the drive of load carriers from a first driving chain to a second
US3221866A (en) Combination conveyer system
JP2691556B2 (ja) 車体および車両組立ラインにおけるワーク搬送装置
SU1728091A1 (ru) Подвесной конвейер
GB2186248A (en) Overhead chain conveyor
SU725960A1 (ru) Конвейерна система дл транспортировани крупногабаритных изделий
SU707858A1 (ru) Горизонтально-замкнутый тележечный конвейер
US2098154A (en) Transfer device
SU1122584A1 (ru) Подвесной толкающий конвейер
JP2002193096A (ja) 搬送装置
SU967924A1 (ru) Устройство дл передачи грузовых тележек между подвесными конвейерами
SU1077828A1 (ru) Вертикально-замкнутый тележечный конвейер
SU528241A1 (ru) Тележечный конвейер
SU1276583A1 (ru) Вертикальный четырехцепной конвейер дл штучных грузов
SU1278277A1 (ru) Подвесной толкающий конвейер