CS208475B2 - Method of making the hydrogencitrate of the alcalic met - Google Patents

Method of making the hydrogencitrate of the alcalic met Download PDF

Info

Publication number
CS208475B2
CS208475B2 CS783982A CS398278A CS208475B2 CS 208475 B2 CS208475 B2 CS 208475B2 CS 783982 A CS783982 A CS 783982A CS 398278 A CS398278 A CS 398278A CS 208475 B2 CS208475 B2 CS 208475B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
citric acid
weight
citrate
urine
ions
Prior art date
Application number
CS783982A
Other languages
English (en)
Inventor
Rolf Madaus
Werner Stumpf
Klaus Goerler
Alfonso C Beltran
Original Assignee
Madaus & Co Dr
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Madaus & Co Dr filed Critical Madaus & Co Dr
Publication of CS208475B2 publication Critical patent/CS208475B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C59/00Compounds having carboxyl groups bound to acyclic carbon atoms and containing any of the groups OH, O—metal, —CHO, keto, ether, groups, groups, or groups
    • C07C59/235Saturated compounds containing more than one carboxyl group
    • C07C59/245Saturated compounds containing more than one carboxyl group containing hydroxy or O-metal groups
    • C07C59/265Citric acid
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P13/00Drugs for disorders of the urinary system
    • A61P13/02Drugs for disorders of the urinary system of urine or of the urinary tract, e.g. urine acidifiers
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P13/00Drugs for disorders of the urinary system
    • A61P13/12Drugs for disorders of the urinary system of the kidneys
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P15/00Drugs for genital or sexual disorders; Contraceptives

Description

(54) Způsob výroby hydrogencitrátu alkalického kovu i
Vynniez se týká způsobu výroby hydrogeenitrátu alkalického kovu vzorce
Va^C^H^ . 2 až 4 H.O, vhodného zejména k léčbě onemocnění močovými kameny (wrolithiázy).
Kalina močová vzniká v lddském organismu jako konečný produkt metabolismu purinů. V závislosti na hodnotě pH moče může docházet k posunu dobře rozpustných urátových solí ve prospěch hůře rozpustných solí nebo nedisociované kyseliny mooová. Při hodnotách nad pH 6 a při fyziologických rozpustnost opět stoupá a již vyloučená kyselina močová má tendenci opět se rozpouštět. K léčbě pacientů s močovými kameny'se tudíž používá prostředků zvyšujících pH moče. Klasickou metodou takové léčby je podávání citrónů (B. Bibus, Wien. Med. Wcth·, 118. 416 /1968/).
Tato metoda má nevýhodu nepřesného dávkování a rovněž tak žaludeční nesnátenivooti. Záměrné zvyšování pH moče bylo dále zkoušeno před několika roky podáváním směsi alkálie s kyselinou citrónovou v sirupovitém roztoku (H. Eisenberg se spoo., J. Clin Endocrin. 15. 503 /1955 *) nebo ve foiraě suchých směěi citrátu sodného, citrátu draselného a kyseliny citrónové (Der Urologa i, 156 .1965/). Sirupovitý roztok musí být ovšem před použitím vždy připraven čerstvý. Kromě toho obsahuje cukr (kcntraiodikace u diabetiků). Doposud jmenované navržené suché směsi opět časem vznikajícími topochemickými reakcemi hrudkovatěly a ukázaly se rovněž jako nevhodné. Byl učiněn rovněž návrh doporuččt suché preparáty ' ve formě granulátu nebo tablet s obsahem citrátu, které obsahuj kromě citrátu ještě jiné zdroje iontů. Avšak i tyto přípravky se ukázaly jako nestabilní.
Existuje tedy poptávka po stabilním skladovatelném produktu, který po uvolnění citrátových, sodných a draselných iontů v přesně definovaném pommra, odpovídajícím předem stanovenému dávkování, upraví hodnotu pH moče v rozmezí 6,2 až 7,0. Hodnoty Užší než 6,2 jsou pro litholytický pochod nedostatečné, vyšší hodnoty než 7,0 skrývají nebezppčí, že se kolem urátového kamene vytvoří fosfátový obal, který zamezuje rovněž rozpouštění kamenů. Pro úspěšnou léčbu musí být tedy napřeš! ji udržovány uvedené hodnoty pH.
Úkolem vynálezu je tedy vytvoření produktu, který je v pevné formě stabilní a neomezeně skladovatelný, při pouužtí jako - - léčivo uvolňuje v určitém ekvivalentním poměru citrátové, sodné a draselné ionty, v potřebném dávkování vyvolává požadované zvýšení hodnoty pH moče na pH 6,2 až 7,0, je dobře snášen, dovoluje jednoduché dávkován, rozpouutí močové kameny a závoveň zabraňuje tvorbě nových kamenů. S překvapením bylo nalezeno, že při přípravě koncentrovaného vodného alkalihydrogencitrátového roztoku dochází k anomááiím, které lze vysvětlit tvorbou kommlexů těchto solí v roztoku: při stanovení poihrblivooti sodíkových iontů, jakož i jejich aktivity lze pozorovat při zjišťování elektrochemických potenciálů odchylky mezi vypočtenými a experimentálně získanými hodnotami.
I při měření nukleárně maagntické resonance se dospívá k výsleckům, které rovněž ukázní na tvorbu kommleiů v roztocích citrátu sodného. S překvapením bylo dále zjištěno, že při prudkém zchlazení roztoků vysoké iontové koncentrace lze získat jednotné neomezeně skladovatelné roztoky, které při pouuití jako léčivo vykaz^í ' výše uvedené, pH moče ovlivn^ící, žádané vlastnosti a účinky. Jedno olivě složky používané k jejich výrobě, uhličitan sodný, uhličitan draselný a/nebo hydroxid sodný, resp. hydroxid draselný, a kyselina citrónová reagují ve vodném roztoku v případě uhličitanů v poměru 3:3:5, popřípadě 6:6:5 v případě hydroxidů.
Reakci lze provádět s výhodou i v roztocích trojsodné soli kyseliny citrónové i 2Hg0, trojdrasellé soli kyseliny citrónové i IHgO a kyseliny citrónové v molárním poměru . 2:2:1. Tyto výchozí složky nelze překvapivě v konečném produktu více dokázal. Získaný alkalihydrogencitrát je spíše ve stavu definovaného kr^s^s^i^a.izátu· Při pobití u pacientů s hyper^ikosiu?ií (zvýšení obsahu kyseliny močové v mooi) lze s produktem podle vynálezu lehce řídit dávkování a tím dosáhnout cíleného terapeutického zvýšení pH moče. Kameny z kyseliny močové se rozpouušějí a zabraňuje se i jejich nové tvorbě. Produkt má vzorec . 2 až 4 HgO.
Jde o léčivo prosté uhlulbdrálů a má tudíž u diabetiků, kteří představují poměrně vysoký poddl pacientů s kyselinou močovou, obzvláštní výhody při pouužtí. Účinku regulujícího hodnotu pH lze dooíci poměrně nízkými dávkami, například 10 g/den. Protože látka je dobře snášena, je . možné mnohleté léčení.
Způsob výroby ^<^^6X11^^^ alkalického kovu vzorce . 2 až 4 HgO podle vynálezu spočívá v tom, že dihydrát lruíθodlé soli kyseliny citrónové, monolhrdrát trujdrastllé soli kyseliny citrónové a kyselina citrónová se společně rozpo^š^jí v molárním poměru 2:2:1 ve 3- až 5násobném hmoUnoslním množní, s výhodou ve 3,7ι^80^'^ hmotnostním množství, vroucí demimralizované vody, vztaženo na hmoorost kyseliny citrónové, teplota se potom sníží na'70 až 80 °C a homigeenlí roztok se po převedení na dvouválcovou sušičku upra^je na suchý produkt.
Na základě faimakologických a klinických testů autorů vynálezu s léčivem podle vynálezu byla získána následnicí zjištění, která ukázní na určitý . zde popsaný mechanismus účinku:
Kyselina citrónová je v buňkách organismu oxidačně spalována na 6 mol kysličníku uhličitého a 6 mol vody, člověk o hmotnosti 70 kg může oxidačně přeměnit asi 200 mmol kyseliny citrónové za hodinu. Pro metabolismus platí, Že 1 mol hydrogencitrátu alkalického kovu poskytuje 5 mol kyseliny citrónové, která se kvantitativně metabolizuje v kysličník uhličitý a vodu. Současně vzniká 12 mol OH” iontů, které jsou к dispozici pro neutralizaci kyselosti, jako například:
x 3 H2O + 3 H2O = 5 (^ΟγΗθ) + 6 К* + 6 Na+ + 12 ОН.
To znamená, že 2,5 g hydrogencitrátu alkalického kovu podle vynálezu, podaného orálně, způsobí o 22 mmol nižší vylučování H*-iontů. Protože hodnota pH moče se stanovuje směsí fosfátového pufru * Člověk vylučuje denně asi 30 mmol fosfátových iontů, uspoří se při přechodu H^PO^“ na 30 mmol H+ iontů. Tím by se hodnota pH změnila již ze 4,8 asi na 6,5. Kdyby přecházely НРОд“ ionty ještě na P03~, bylo by ušetřeno ještě jednou 30 mmol H+ iontů a hodnota pH by ležela nad 7>0. Tyto hodnoty se určí titrační aciditou moče denně asi na 30 až 50 mmol. Aby se dosáhlo účinné neutralizace moče, muselo by být podle toho použito alespoň 5,0 hydrogencitrátu alkalického kovu podle vynálezu.
Protože tubuly ledvin reagují od pH 6 zesíleným vylučováním citrátových a HCOZ iontů, 4* ' 4* čímž jsou H ionty vázány a vylučování NH^ iontů je potlačováno asi o 30 až 50 mmol, jsou skutečně potřebné dávky dvakrát tak vysoké. Je třeba počítat asi s 10 g hydrogencitrátu alkalického kovu podle vynálezu, což odpovídá i dávkám potřebným v praxi. Potřebná dávka může být o to nižší, čím nižší je vylučování PO3, a při vyšším vylučování PO3 musí být zvýšena. Na základě hodnoty mmol titrační acidity (A) a mmol NH^ iontů v moči za dobu 24 hodin lze stanovit předem nezbytnou dávku citrátu alkalického kovu individuálně.
Pro hydrogencitrát alkalického kovu podle vynálezu může platit vzorec mmol A/24 hodin * mmol NH iontů/24 hodin = g látky/dsn
Látka = hydrogencitrát alkalického kovu podle vynálezu.
Pro použití nové sloučeniny jak u močových kamenů, tak při diethesi močové kyseliny se provádí u pacientů kontrola hodnoty pH moče. Paicent si může pomocí indikátorového papírku provádět pro zjednodušení kontrolu sám. К zajištění úspěchu léčby by si měl vést kontrolní kalendář. Látka se dávkuje v zásadě podle účinku, tj. před každým užitím se má stanovit hodnota pH moče, z čehož vyplývá velikost dávky. Střední denní dávka je 10 g, která by měla být pokud možno rovnoměrně rozdělena po celý den. S výhodou jsou to 2,5 g ráno a 5,0 g večer. Vždy má být zjištěno individuální dávkování, které přivádí hodnotu pH moče do optimální oblasti 6,2 až 7,0. Je účelné užívat látku podle vynálezu s tekutinou.
Pro diagnózu jsou rozhodující následující nálezy: typické potíže (koliky) a hematurie, důkaz krystalů kyseliny močové v sedimentu (cihlová moučka), analýza vyšlého konkrementu, konstantní hodnoty pH moče pod 5,5, kyselina močová v séru mužů přes 5,5 mg/100 ml a u žen přes 4,3 mg/100 ml, rentgenologlcký průkaz kamenů vyčiřením nebo chyběním ve vylučovacím uro gramu, popřípadě zobrazením pomocí retrogřádního pyelogramu. Hydrogencitrát alkalického kovu podle vynálezu
K6Na6H3(C6O7H5)5 x 2 až 4 H20 je třeba označit u urátových kamenů, diathesy močové kyseliny a obecném nebezpečí tvorby kamenů jako terapii volby. Provedené klinické zkoušky dokazují úspěch více než 95%. Jenom u mála zvlášť disponovaných případů je léčba neúčinná. Jde přitom většinou o silně kontrastní konkrementy (směsné kameny) a nezvládnuté infekce močových cest. Jediné ohrožení spočívá v přealkalizování při nesprávném nadbytečném dávkování po delší dobu, takže nejvyšší hra208475 nice hodnoty pH 7,0 je podstatně překročena a v důsledku toho nohou vznikat fosfátové kameny· ' Při nastavení hodno ty pH.moče v rozmezí 6,2 až 7,0 rezultují následující klinické výsledky:
1· vymizení subjektivních potíží (pocit tlaku a napětí v oblasti ledvin, typické koliky):
2· eikrohemituuie je zastavena;
3· sediment cihlové moučky není více prokazatelný;
4· kontrola rentgenem ukazuje zmenSení nebo rozpuštění konkrementu·
Doba potřebná k léčení závisí na poloze, tvaru, velikosti a stáří kamcme. Litholytický účinek je zřejmě tím lepěí, čím větší. je množství moče oiývajjcí kámen·
Vyitález je dále blíže objasněn následujícím příkladem provedení, na nějž ovšem možno ot i jeho provedení nejsou omezeny·
Příklad provedení
194,4 kg trojdraselné soli kyseliny citrónové x 1 HgO, kg trojsodné soli kyseliny citrónové x 2 HgO, a 57,6 kg kyseliny citrónové se rozpmtí ve 210,0 litrech vroucí deminerolizované . vody· Teplota roztoku se potom pomalu snižuje asi až ne 70 až 80 °C a dbá se na to, aby se oeobbeeal žádný sediment· Potom se homogeerní roztok vede čerpadlem kontinuálně na dvouválcovou sušárnu a rychLe se vysuší· Tloušťka vrstvy na válcích přitom činí 0,5 až 0,8 mm. Do , sušicích válců se zavádí pára při přetlaku 0,5 až 0,7 MPa, takže teplota povrchu válců je od 140 až do 160 °C· Nastavením počtu otáček se dosahuje asi 5 sekund doty setrvání produktu na'válci· Výkon na 1 m2 vytiřívané p^cty a 1 todinu činí 30 až 35 kg suchého pro&uctu· Pláště válců jsou z jemnozrné, speciální šedé litiiy s perlitovou strukturou, jsou zevně a uvnntř obrobeny, zbroušeny a silně natvrdo pochromovány· Dodatečné sušení se provádí na talířové sušárně asi na 3 % vody·
Aiaaytické složení:
nalezeno teorie
draslík 17,40 % 17,76 %
sodík 10,42 % 10.44 %
citrát (celkový) 71,77 % 71,57 %
(Všechny hodnoty'jsou' vztaženy na bezvodou látku)
Další hodnoty produktu jsou zřejmé , , z ,, připojených výkresů· Na obr· 1 je rentgenový diagram (goniometrický snímek rentgenového difrakčního spektra), na kterém na abscise (osa X) jsou hodnoty úhlu ohybu 3 theta, na ordinátě (osa Y) jsou hodnoty intenzity reflexu v procentech· Na obr· 2 je Romanovo spektrum, přičemž na ose X jsou hodnoty vlnové délky v nanometrech, na ose Y hodnoty extinkce·

Claims (1)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    Způsob výroby hydrogencitrátu alkalického kovu vzorce
    K6Na6H3(C6O7H5)5 . 2 až 4 H20 vyznačující se tím, Že dihydrát trojsodné soli kyseliny citrónové, monohydrát trojdraselné soli kyseliny citrónové a kyselina citrónová se společné rozpouštějí v molárním poměru 2:2:1 ve 3- až 5násobném hmotnostním množství, s výhodou ve 3,7násobném hmotnostním množství vroucí demineralizované vody, vztaženo na hmotnost kyseliny citrónové, teplota roztoku se potom sníží na 70 až 80 °C a homogenní roztok se po převedení na dvouválcovou sušičku upravuje na suchý produkt.
CS783982A 1977-06-16 1978-06-16 Method of making the hydrogencitrate of the alcalic met CS208475B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2727304A DE2727304C2 (de) 1977-06-16 1977-06-16 Saures Alkalicitrat, dessen Herstellung und Verwendung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS208475B2 true CS208475B2 (en) 1981-09-15

Family

ID=6011690

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS783982A CS208475B2 (en) 1977-06-16 1978-06-16 Method of making the hydrogencitrate of the alcalic met

Country Status (26)

Country Link
US (1) US4820870A (cs)
JP (1) JPS545912A (cs)
AR (1) AR219109A1 (cs)
AU (1) AU519032B2 (cs)
BE (1) BE868089A (cs)
BG (1) BG41657A3 (cs)
CA (1) CA1133506A (cs)
CH (1) CH634813A5 (cs)
CS (1) CS208475B2 (cs)
DE (1) DE2727304C2 (cs)
DK (1) DK270578A (cs)
FR (1) FR2394513A1 (cs)
GB (1) GB1583840A (cs)
GR (1) GR64516B (cs)
HK (1) HK46481A (cs)
IL (1) IL54734A (cs)
IT (1) IT1214864B (cs)
MX (1) MX4999E (cs)
NL (1) NL174345C (cs)
PL (1) PL118528B1 (cs)
PT (1) PT68096A (cs)
RO (1) RO76941A (cs)
SE (1) SE438851B (cs)
SU (1) SU812167A3 (cs)
YU (1) YU41105B (cs)
ZA (1) ZA783409B (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6393968A (ja) * 1986-10-06 1988-04-25 株式会社フジタ 地下立体駐車場
JPH02104870A (ja) * 1988-10-11 1990-04-17 Iwataro Moriyama 駐車装置
DE4328577C2 (de) * 1993-08-25 1997-09-11 Madaus Ag Alkalicitrate und deren Verwendung als Arzneimittel
ES2129146T3 (es) * 1994-03-23 1999-06-01 Madaus Ag Compuestos citratos alcalino-calcicos y su utilizacion como medicamentos.
DE4409948A1 (de) * 1994-03-23 1995-09-28 Madaus Ag Calcium-Alkalicitratverbindungen und deren Verwendung als Arzneimittel
DE4409949C2 (de) * 1994-03-23 1996-11-21 Madaus Ag Verwendung von Calcium-Alkalicitraten zur Prophylaxe und Behandlung degenerativer Erkrankungen des Knochengerüstes
US11273140B2 (en) 2013-06-06 2022-03-15 Stefanie A. Seixas-Mikelus Juice beverage for prevention and treatment of renal stones
KR20190073461A (ko) * 2016-10-27 2019-06-26 스테파니 에이. 세이사스-미켈러스 신결석의 예방 및 치료를 위한 주스 음료
PL238507B1 (pl) 2018-11-27 2021-08-30 Kozak Dariusz P H M Polcomm Wiertło z podwójnymi nacinakami
CN111116350A (zh) * 2019-12-28 2020-05-08 湖南九典制药股份有限公司 一种枸橼酸氢钾钠的制备方法
CN114404142B (zh) * 2022-02-23 2024-03-29 天津富勤科技股份有限公司 一种产生中性或弱酸性蒸汽的自发热眼罩

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE968843C (de) * 1953-11-29 1958-04-03 Cassella Farbwerke Mainkur Ag Verfahren zur Herstellung von pharmakologisch wirksamen Magnesiumsalzen der Citronensaeure
DE1016251B (de) * 1955-01-22 1957-09-26 Adolf Christian Josef Opferman Verfahren zur Herstellung von zur Behandlung der Lungentuberkulose dienendem Monomagnesiumdicalciumcitrat
US3658969A (en) * 1969-11-14 1972-04-25 Codex Sa Pharmaceutical compositions useful in citric acid therapy

Also Published As

Publication number Publication date
NL174345C (nl) 1984-06-01
CH634813A5 (de) 1983-02-28
AR219109A1 (es) 1980-07-31
GB1583840A (en) 1981-02-04
DK270578A (da) 1978-12-17
YU142778A (en) 1982-10-31
US4820870A (en) 1989-04-11
CA1133506A (en) 1982-10-12
SU812167A3 (ru) 1981-03-07
DE2727304C2 (de) 1982-12-02
FR2394513B1 (cs) 1982-11-19
BE868089A (fr) 1978-12-14
IT7824553A0 (it) 1978-06-14
SE438851B (sv) 1985-05-13
YU41105B (en) 1986-12-31
NL7805747A (nl) 1978-12-19
PT68096A (de) 1978-06-01
AU3716278A (en) 1979-12-20
HK46481A (en) 1981-09-25
AU519032B2 (en) 1981-11-05
RO76941A (ro) 1981-06-22
SE7806684L (sv) 1978-12-17
ZA783409B (en) 1979-07-25
PL207657A1 (pl) 1979-06-04
PL118528B1 (en) 1981-10-31
MX4999E (es) 1983-02-02
GR64516B (en) 1980-04-09
BG41657A3 (en) 1987-07-15
IL54734A (en) 1982-09-30
JPS545912A (en) 1979-01-17
DE2727304A1 (de) 1979-01-04
IL54734A0 (en) 1978-07-31
IT1214864B (it) 1990-01-18
NL174345B (nl) 1984-01-02
FR2394513A1 (fr) 1979-01-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Prescott Pharmacokinetic drug interactions
KR100412219B1 (ko) 분자 요오드의 경구투여용 제약 조성물
CS208475B2 (en) Method of making the hydrogencitrate of the alcalic met
US20130296433A1 (en) Phosphorus binder composition for treatment of hyperphosphatemia
SK12692001A3 (sk) Zmesi valdecoxibu
JPH0261924B2 (cs)
US5006551A (en) Composition for destroying malignant tumors
US20170312309A1 (en) Intradialytic administration of sodium thiosulfate
JP2021512081A (ja) エソメプラゾール及び炭酸水素ナトリウムを含む安定な薬剤学的組成物
FR2688405A1 (fr) Procede d&#39;une preparation d&#39;une solution medicinale stable pour voie orale a liberation controlee, a base d&#39;un beta-bloquant, et composition pharmaceutique a base d&#39;un beta-bloquant.
IE60713B1 (en) Use of athiazide diuretic for the manufacture of a non-diuretic antihypertensive medicament
CA3009332A1 (en) Pharmaceutical formulations for treating kidney stones and methods for fabricating and using thereof
EP0074426B1 (en) Pharmaceutical oral dosage forms of an active agent capable of forming or releasing bicarbonate ions
JP2811331B2 (ja) 骨形成促進剤
US4447455A (en) Oral urolithiasis remedy
JP2009526086A (ja) 燐酸過剰血による病気を治療する薬物及びその製造方法
US4400535A (en) Acidic alkali citrate and compositions for adjusting the pH of urine
Taraszka et al. Effect of dissolution rate of sulfamethazine from tablets on absorption and excretion of sulfamethazine
US7855191B2 (en) Agent having a destructive effect on malignant tumors and method for the production thereof
WO2022216294A1 (en) Powder for oral suspension containing tadalafil
JP2014521674A (ja) L−ヒスチジンおよびその誘導体の新規用途
JP2022541948A (ja) エソメプラゾール及び炭酸水素ナトリウムを含む安定した薬学的組成物
KR20130047262A (ko) 제어된 방출성의 아스코르빈산 함유 경구용 정제 조성물 및 그 분석방법
RU2101014C1 (ru) Анальгезирующее, противовоспалительное, жаропонижающее лекарственное средство и способ его получения
KR101324425B1 (ko) 증가된 비스포스포네이트의 생체이용률을 가지는 경구투여 약제