UA57003C2 - Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги - Google Patents

Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги Download PDF

Info

Publication number
UA57003C2
UA57003C2 UA98042060A UA98042060A UA57003C2 UA 57003 C2 UA57003 C2 UA 57003C2 UA 98042060 A UA98042060 A UA 98042060A UA 98042060 A UA98042060 A UA 98042060A UA 57003 C2 UA57003 C2 UA 57003C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
anode
strip
strips
electrogalvanic
metal coating
Prior art date
Application number
UA98042060A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Шіміон Вернер
Original Assignee
Смс Шльоманн-Зімаг Аг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Смс Шльоманн-Зімаг Аг filed Critical Смс Шльоманн-Зімаг Аг
Publication of UA57003C2 publication Critical patent/UA57003C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25DPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PRODUCTION OF COATINGS; ELECTROFORMING; APPARATUS THEREFOR
    • C25D7/00Electroplating characterised by the article coated
    • C25D7/06Wires; Strips; Foils
    • C25D7/0614Strips or foils
    • C25D7/0642Anodes
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25DPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PRODUCTION OF COATINGS; ELECTROFORMING; APPARATUS THEREFOR
    • C25D7/00Electroplating characterised by the article coated
    • C25D7/06Wires; Strips; Foils
    • C25D7/0614Strips or foils
    • C25D7/0692Regulating the thickness of the coating

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Electroplating Methods And Accessories (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до пристрою для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги, у якому надійно запобігається коливання товщини шару осадженого металу на краях і одночасно виключаються недоліки пристроїв, що мають крайкові форми. Ця задача вирішується за допомогою пристрою для нанесення металевого покриття, який не має крайкових форм, у якому кожний анод паралельно напрямку проходження смуги розділений на анодні смуги, анодні смуги ізольовані один від одного, і кожна анодна смуга індивідуально живиться струмом.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до пристрою для електрогальванічного нанесення покриття на смуги, що проходять 2 через збагачений металом кислий електроліт, із, щонайменше, одним, розташованим паралельно смузі, нерозчинним анодом, від якого струм тече до смуги, що служить у якості катода, причому метал з електроліту осаджується на поверхню смуги.
Холоднокатана смуга зі звичайної вуглецевої сталі повинна бути оснащена захисним шаром для запобігання, або, щонайменше, сильного уповільнення корозії. Вид захисного шару обумовлюється метою застосування й 710 економічно доцільними витратами.
Крім того, до рівня техніки відноситься цинкування. При цинкуванні корозійний захист може бути досягнутий шляхом металевого покриття, що наноситься електролітично.
Пристрої для одно- або двостороннього нанесення шарів цинку такого типу товщиною, приблизно, 2,5 - 15мкм відомі з рівня техніки. Аноди розташовуються паралельно смузі на мінімальній відстані від 5 до ЗОмм. 12 Простір між кожним анодом і смугою заповнено кислим електролітом, збагаченим металом (цинком). Під час нанесення покриття струм протікає від анодів до смуги, що служить у якості катода, на поверхні якої осаджується цинк.
Як при односторонньому, так і при двосторонньому нанесенні покриття на звичайних пристроях виникають проблеми. Щільність проходження струму збільшується до країв смуги. Унаслідок цього виникає надзвичайно висока щільність струму на краях смуги, що приводить до посиленого осадження цинку. Унаслідок цього шар цинку в крайовій зоні смуги, приблизно, у 2 - З рази товщий, ніж у центрі.
Крім надлишкової витрати металу й енергії це приводить до проблем при намотуванні смуг і під час наступних процесів обробки. Тому перед намотуванням смуги повинні сильно обрізатися по краях, що поряд із значною втратою матеріалу приводить до додаткових трудовитрат. с 29 Якщо за допомогою такого пристрою потрібно нанести покриття на смугу тільки з одного боку, то виникають (3 інші проблеми. Якщо анод не цілком відділений від боку смуги, що не підлягає покриттю, або замінений на фіктивний анод (наприклад, пластмасову пластину), це приводить не тільки до цинкування на краях боку, що підлягає покриттю, але і внаслідок охоплення протікаючим потоком, також до цинкування на краях боку, що не підлягає покриттю. о
Якщо анод на боці, що не підлягає покриттю, тільки електрично відключений, то, крім іншого, це приводить ав до того, що на боці смуги, що не підлягає покриттю, також осаджується метал. Причина цього полягає в тому, що від більш широких у порівнянні зі смугою анодів струм поза зоною смуги переходить через електроліт на о відключений анод і створює в ньому напругу стосовно смуги. ї-
Для вирішення цих проблем відомі, так називані, крайові форми, що у якості електрично ізольованих пластин або плівок запобігають протіканню струму між обома анодами поруч із смугою. о
Крайки смуги охоплюють О-образні профілі, розташовані на торцевих боках електрично ізольованих пластин.
Від глибини занурення крайок смуги в О-образні профілі залежить ступінь цинкування крайок. При цьому необхідно, щоб О-образний профіль завжди підводився точно з проходженням смуги. Це вимагає виміру « положення крайок смуги і необхідних для цього приводів для крайових форм із складною вимірювальною і З 70 регулюючою технікою. с Наступним недоліком крайових форм є їхня схильність ушкодженню. Наприклад, не зовсім гладкі крайки з» смуги або випадково виникаючі коливання по ширині смуги можуть ушкодити крайкові форми. Наслідком цього є дорогі простої устаткування і ремонти.
Нарешті, крайкові форми вимагають мінімальної відстані між анодами для досягнення достатньої стабільності. і-й Крім того, крайкові форми не вирішують проблему, яка полягає в тому, що товщина покриття по ширині смуги -І є безпосереднім відбитком поперечного профілю. Якщо смуга має, наприклад, поперечні вигини або інші відступи від площинності або асиметрію між анодами, то результатом цього є нерівномірна товщина покриття. о Для виключення цього небажаного ефекту, перед процесом нанесення покриття відповідно до рівня техніки о 20 включаються дорогі пристрої для виправлення розтягуванням.
Виходячи з цього рівня техніки в основі винаходу лежить задача створення пристрою вищезгаданого типу с» для електрогальванічного покриття металом, у якому надійно запобігається коливання товщини шару металу, обложеного на крайках, і одночасно виключаються недоліки установок із крапковими формами. Зокрема, повинне гарантуватися рівномірне нанесення металу незалежно від можливої відсутності площинності смуги, не 22 вимагається видалення аноду від боку, що не підлягає покриттю, і не потрібно рухливих елементів в зоні анодів.
ГФ) Зокрема, ця задача в пристрої згаданого типу вирішується за рахунок того, що кожний анод розділений на юю анодні смуги паралельно напрямку проходження смуги, анодні смуги ізольовані один від одного і кожна анодна смуга індивідуально забезпечується струмом.
Пристрій, відповідно до винаходу, дозволяє в залежності від відповідної ширини підлягаючій покриттю смуги 60 підводити струм тільки до тих анодних смуг, що знаходяться навпроти смуги. Для цього можна визначити необхідне положення смуги за допомогою також наявної системи виміру положення смуги.
За допомогою пристрою, відповідно до винаходу, найкраще покривати, зокрема, також неплощинні смуги, при цьому відключають забезпечення струмом окремих анодних смуг, що знаходяться ближче до поверхні смуги, ніж це передбачено середнім значенням відстаней. бо Внаслідок ефекту розсіювання сусідніх анодних смуг, смуга хоча і продовжує покриватися, але вже в меншому об'ємі. Це ослаблення відноситься також до наступних смуг. Унаслідок цього відключення окремих анодних смуг приводить до вирівнювання покриття.
Якщо діелектрики, розташовані між анодними смугами, ізолюють анодні смуги друг від друга і діелектрики виступають, щонайменше, за поверхню кожного анода, звернену до смуги, в електроліт, то ефективно запобігається передача струму від однієї анодної смуги, до якої підведений струм, до іншої анодної смуги, до якої струм не підведений. Цей ефект є кращим у зоні крайки смуги, тому що струм спрямований безпосередньо на поверхню смуги і запобігається звичайна в рівні техніки висока концентрація щільності струму.
Якщо анодні смуги є досить вузькими, то шляхом вибору покриття крайок смуги зверху або знизу за 7/0 допомогою анодних смуг, до яких підведений струм, можна також регулювати товщину покриття, наприклад, зменшуючи її до крайки смуги, підтримуючи її постійною або збільшуючи. Ізолюючі смуги, що виступають за поверхню кожного анода, у випадку досить тонких анодних смуг, захищають анод від биттів смуги, причиною яких можуть бути надзвичайно неплощинні смуги або ослаблення натягу смуги. Зіткнення смуг, що знаходяться під напругою, у звичайних пристроях, що приводять до коротких замикань і до сильних ушкоджень поверхні /5 анодів, у цьому виконанні винаходу надійно виключаються.
Для того, щоб більш ефективно знизити ризик, ізолюючи смуги виготовляють, переважно, із зносостійкого і маючого високий запас міцності матеріалу.
Інша основна перевага ізолюючих смуг, що виступають за поверхню кожного анода, полягає в тому, що електроліт направляють паралельно в напрямку руху смуги або проти нього. Регульована по ширині смуга, Вівномірна швидкість потоку сприяє більш рівномірному осадженню металу, чим у відомих пристроях, у яких можуть виникати поперечні потоки, зокрема, тоді, коли не дуже точно здійснюють підведення або відвід потоку електроліту в зоні анодів.
У кращому виконанні винаходу в поздовжньому напрямку смуги послідовно включені декілька анодів, відповідно до винаходу. На основі індивідуальних можливостей керування послідовно включених анодів, за сч допомогою підсумовування кожного профілю, який має покриватися, індивідуально керованого кожним окремим анодом, можна забезпечити постійну рівномірну товщину шару. і)
Особливо ефективно можна регулювати профіль покриття, якщо забезпечувати струмом анодні смуги з застосуванням стабілізатора струму. Стабілізатор струму утримує постійною силу струму, бажану для кожної анодної смуги. Тому що відповідно до закону Кулона металева маса, яка гальванічно осаджується, прямо с зо пропорційна сумі струмів, можна точно регулювати товщину покриття (наприклад, один грам осадження цинку вимагає 1,22А/г). о
Альтернативно товщину покриття можна регулювати за рахунок того, що анодні смуги кожного аноду по своїй (у довжині розділені на декілька частин і кожна частина анодної смуги за допомогою, переважно, одного вимикача, індивідуально забезпечується струмом. Якщо анодна смуга розділена, наприклад, на 4 частини, то кожна анодна -
З6 смуга навантажена силою струму обо, 25, 5090, 7590, 10090. ю
Таким чином, одержують відсотково адекватну структуру покриття на смузі в зоні цієї частини анодної смуги.
Далі винахід пояснюється більш докладно за допомогою креслень і діаграм, що відносяться до винаходу і рівня техніки.
На фіг.1 - показаний пристрій для електрогальванічного покриття смуг відповідно до рівня техніки без « крайкових форм, в с фіг.2 - пристрій для електрогальванічного покриття смуг відповідно до рівня техніки з крапковими формами, фіг.З - показана товщина покриття у випадку неплощинних смуг на прикладі смуги з поперечним вигином, ;» фіг.4 - приклад виконання пристрою, відповідно до винаходу, для електрогальванічного покриття металом, фіг.5 - показане регулювання товщини шару покриття за допомогою пристрою, відповідно до винаходу, із Чотирма, включеними послідовно анодами, при односторонньому покритті, с фіг.6 - діаграма для пояснення процесу вирівнювання товщини покриття в зоні крайок смуги.
На фіг.1 показана пристрій для електрогальванічного нанесення покриття на смугу 2, що проходить через
Ш- електроліт 1. Паралельно поверхням 2а, 20, смуги 2 на невеликій відстані розташований верхній і нижній анод о За, 30. Ширина верхнього і нижнього аноду За і 30 визначаються за найбільшою шириною підлягаючої покриттю бмуги. При ширині смуги, наприклад, 18350мм ширина анодів може становити 2050мм. о Під час покриття металом струм протікає від анодів За, ЗБ до смуги 2, що виступає як катод. Цинк з 4) електроліту 1 осаджується на поверхнях 2а, 26.
Для запобігання збільшення товщини шару цинку на крайках 2с, 24 смуги 2 відповідно до рівня техніки наданий так називаний пристрій з крапковими формами 4, як показано на фіг.2. Він складається з ізольованих ов пластин да, 4р і крайок 2с, 24 смуги, охоплюваних О-образними профілями 4с, 44.
Від глибини занурення Її крайок 2с, 24 смуги залежить розмір цинкування. Не показаний на фіг.2 привід для
Ф) крапкових форм 4 направляє О-образні профілі 4с, 44 точно відповідно до проходження крайок 2с, 24 смуги. З ка цим зв'язані підвищені витрати на вимір і регулювання.
Пристрій як відповідно до фіг.1, так і відповідно до фіг.2 має недолік, який полягає в тому, що товщина бо покриття по ширині смуги є прямим відображенням поперечного профілю смуги 2.
Фіг.3 пояснює цей взаємозв'язок на прикладі смуги 2, вигнутої в поперечному перетині, введеної між одним верхнім і одним нижнім анодом За, Зб.
Пристрій, відповідно до винаходу, показаний на фіг.4, складається з окремих анодних смуг ба, 50, що у показаному прикладі виконання розташовані як над, так і під смугою 2. Окремі анодні смуги 5а, 50 ізольовані в5 ДРУГ від друга ізолюючими смугами ба, 65, що виступають у напрямку електроліту 1 над поверхнею анодів, утворених смугами 5а, 56.
Анодні смуги ба, 55 утворюють відповідно один нижній і один верхній анод коробчатої форми, які мають не показані на фіг.4 бічні відводи одночасно з каналом для протікання електроліту 1.
Завдяки тому, що щонайменше один із бічних відводів каналу для протікання електроліту 1 виконаний з можливістю від'єднання за допомогою бічного зміщення, можна замінити весь пристрій з незначною витратою часу на ремонтні роботи і/або обслуговування. У такому пристрої немає необхідності у спеціальних комірках для нанесення покриття.
У прикладі виконання кожна з окремих анодних смуг 5а, 505 з'єднана за допомогою індивідуального вимикача ва, 865 із центральним випрямлювачем 7а, 75, що забезпечує їх струмом. 70 На фіг.4 можна бачити, що виключені тільки ті вимикачі ва, 80, до яких приєднуються анодні смуги 5а, 56, розташовані навпроти поверхонь 2а, 26 смуги 2.
Замість центральних вирівнювачів 7а, 76 також є можливим приєднати до кожній окремої анодної смуги індивідуальний вирівнювач, з'єднаний за допомогою вимикача або стабілізатора струму з анодною смугою.
Ізолюючі смуги ба, 6Б, що виступають в електроліт 1 лише на декілька міліметрів, запобігають биттю смуги 2.
Приклад виконання відповідно до фіг.5 виходить із того, що 4 аноди, виконаних відповідно до винаходу (фіг.4), розташовані послідовно в напрямку проходження смуги. У прикладі виконання здійснюється нанесення покриття лише на поверхню 2а смуги 2. Анодні смуги 5а нижнього аноду цілком відключені.
У лівій частині креслення можна бачити підключення окремих анодних смуг ба; на відповідній діаграмі справа можна бачити товщину шару цинку, утворену по ширині смуги 2 на її поверхні 2а.
При порівнянні можна чітко побачити товщини шару, нанесені шляхом підсумовування за допомогою послідовно розташованих анодів.
Нарешті, на фіг.б6 показане згладжування шару цинку в зоні крайок при застосуванні тільки двох, включених послідовно, анодів, із різним підключенням анодних смуг 5а, 5Б, у зоні крайок смуги 2. с

Claims (9)

29 Формула винаходу о
1. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги, які переміщуються в кислому електроліті, збагаченому металом, що має щонайменше один нерозчинний анод, розташований паралельно со зо смузі, включеній як катод, при цьому метал з електроліту осаджується на поверхню смуги, який відрізняється тим, що кожний анод паралельно напрямку проходження смуги розділений на анодні смуги (5а, 55), анодні смуги о (5а, 55) ізольовані один від одного, і кожна анодна смуга (5а, 55) індивідуально живиться струмом. о
2. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за п. 1, який відрізняється тим, що анод виконаний ширшим, ніж кожна смуга (2), що підлягає покриттю в установці. в.
З. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за п. 1 або 2, ю який відрізняється тим, що діелектрики розміщені між анодними смугами (5а, 55), ізолюють анодні смуги один від одного і виступають в електроліті щонайменше за поверхню кожного анода, звернену до смуги.
4. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що діелектрики виконані у вигляді смуг (ба, 65), є зносостійкими і мають високий « 70 Запас міцності. з с
5. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що анодні смуги (5а, 55) мають ширину в межах від 5 до 40 мм. :з»
6. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що декілька анодів у напрямку проходження смуги включені паралельно.
7. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за будь-яким з пп. 1-6, сл який відрізняється тим, що кожна анодна смуга (5а, 55) індивідуально живиться струмом за допомогою вимикача (ва, 85).
і
8. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за будь-яким з пп. о 1-6, який відрізняється тим, що кожна анодна смуга (5а, 55) живиться струмом через індивідуальний стабілізатор струму.
о
9. Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги за будь-яким з пп. 1-8, який с» відрізняється тим, що анодні смуги (ба, 55) кожного аноду розділені по своїй довжині на декілька частин, і кожна частина анодної смуги індивідуально живиться струмом, переважно, за допомогою вимикача. Ф) іме) 60 б5
UA98042060A 1997-04-25 1998-04-23 Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги UA57003C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19717489A DE19717489B4 (de) 1997-04-25 1997-04-25 Anordnung zur elektrogalvanischen Metallbeschichtung eines Bandes

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA57003C2 true UA57003C2 (uk) 2003-06-16

Family

ID=7827729

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98042060A UA57003C2 (uk) 1997-04-25 1998-04-23 Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6071384A (uk)
EP (1) EP0875605B1 (uk)
JP (1) JPH10310900A (uk)
KR (1) KR100568022B1 (uk)
CN (1) CN1221685C (uk)
AT (1) ATE328137T1 (uk)
BR (1) BR9801440A (uk)
DE (2) DE19717489B4 (uk)
RU (1) RU2205252C2 (uk)
UA (1) UA57003C2 (uk)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7427337B2 (en) * 1998-12-01 2008-09-23 Novellus Systems, Inc. System for electropolishing and electrochemical mechanical polishing
DE10100297A1 (de) * 2001-01-04 2002-07-18 Gesimat Gmbh Vorrichtung und Verahren zur elektrochemischen Beschichtung
KR20030025523A (ko) * 2001-09-21 2003-03-29 지에스티 반도체장비(주) Pcb 전해도금장치
DE102009041068A1 (de) * 2009-09-10 2011-03-24 GM Global Technology Operations, Inc., Detroit Vorrichtung sowie Verfahren zur galvanischen Abscheidung einer Schicht auf einen Gegenstand
KR20150057194A (ko) 2013-11-18 2015-05-28 삼성전기주식회사 도금 장치
KR20150062008A (ko) 2013-11-28 2015-06-05 삼성전기주식회사 도금 장치
KR102194716B1 (ko) 2014-03-06 2020-12-23 삼성전기주식회사 도금 장치
KR101666461B1 (ko) * 2014-12-24 2016-10-14 주식회사 포스코 에지 영역 과도금 방지를 위한 전기 도금 장치
EP3064617B1 (de) * 2015-03-03 2018-08-15 MTV Metallveredlung GmbH & Co. KG VERFAHREN ZUR VERNICKELUNG GROßFLÄCHIGER BAUTEILE
CN109487328A (zh) * 2019-01-15 2019-03-19 山东宏旺实业有限公司 一种酸洗电解槽
KR102022920B1 (ko) * 2019-06-25 2019-09-19 주식회사 태성 롤투롤 수평식 연속 도금장치
KR102597468B1 (ko) * 2019-11-14 2023-11-01 에스케이넥실리스 주식회사 전해동박 도금장치 및 이를 포함하는 전해동박 제조장치

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS4824925B1 (uk) * 1968-07-08 1973-07-25
JPS5218649A (en) * 1975-08-04 1977-02-12 Taku Sasagawa Free stand for twoowheel vehicle on ground
DE3017079A1 (de) * 1980-05-03 1981-11-05 Thyssen AG vorm. August Thyssen-Hütte, 4100 Duisburg Vorrichtung zum elektroplattieren
US4401523A (en) * 1980-12-18 1983-08-30 Republic Steel Corporation Apparatus and method for plating metallic strip
AU530006B2 (en) * 1981-02-24 1983-06-30 Nippon Kokan Kabushiki Kaisha Method and apparatus for electroplating steel strip
LU86520A1 (fr) * 1986-07-17 1988-02-02 Delloye Matthieu Procede d'electrozingage en continu d'une tole d'acier par voie electrolytique
DE3901807A1 (de) * 1989-01-21 1990-07-26 Roland Schnettler Vorrichtung zum elektrolytischen abscheiden von metallen auf einer oder beiden seiten von baendern
DE69117155T2 (de) * 1990-12-19 1996-09-05 Nikko Gould Foil Co Verfahren und Vorrichtung zur elektrolytischen Erzeugung von Kupferfolien
FR2725215B1 (fr) * 1994-09-29 1996-11-22 Lorraine Laminage Cellule d'electrodeposition en continu d'alliages metalliques

Also Published As

Publication number Publication date
CN1206753A (zh) 1999-02-03
JPH10310900A (ja) 1998-11-24
DE19717489A1 (de) 1998-10-29
DE59813567D1 (de) 2006-07-06
ATE328137T1 (de) 2006-06-15
DE19717489B4 (de) 2008-04-10
US6071384A (en) 2000-06-06
CN1221685C (zh) 2005-10-05
KR100568022B1 (ko) 2006-05-25
BR9801440A (pt) 1999-09-28
KR19980081740A (ko) 1998-11-25
EP0875605A2 (de) 1998-11-04
EP0875605A3 (de) 1998-12-09
RU2205252C2 (ru) 2003-05-27
EP0875605B1 (de) 2006-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA57003C2 (uk) Пристрій для електрогальванічного нанесення металевого покриття на смуги
US20130081939A1 (en) Serial plating system
GB2071155A (en) Electrolytically treating a metal strip
KR102164884B1 (ko) 개별 지그의 전류를 제어하는 도금장치
RU2205254C2 (ru) Способ и устройство для электролитического травления металлических лент
US4652346A (en) Apparatus and process for the continuous plating of wide delicate metal foil
US5322614A (en) Device for electrolytic deposition of metals on one or both sides of strips
KR100425595B1 (ko) 전기장을 이용한 전기도금강판의 도금부착량 제어장치 및제어방법
RU2228395C2 (ru) Установка для электролитического нанесения металлического покрытия на ленты
EP0567466B1 (en) Apparatus for improved current transfer in radial cell electroplating
JPH09279391A (ja) 金属ストリップの連続電気めっきセル
JPS63293200A (ja) 電気メッキ装置
EP0202870A1 (en) Apparatus and method for anodic treatment
JPH06306695A (ja) 金属ストリップの連続電気めっき設備ならびに幅方向めっき付着量制御方法
JPH09279392A (ja) 金属ストリップの連続電気めっき装置
JPH06306693A (ja) 金属ストリップの幅方向めっき付着量制御用めっき電極ならびにめっき付着量制御方法
RU99122215A (ru) Установка для электролитического нанесения металлического покрытия на ленты
KR19980053472A (ko) 전기 아연 도금 부착량 편차 제어 방법
KR100373701B1 (ko) 전기도금공정의브리지조정방법
JPS61221400A (ja) 電気メツキ付着量制御方法
JPH06256992A (ja) 金属ストリップの電気めっき装置
JPH05339798A (ja) 鋼ストリップに対する連続電気めっき方法
JPS59140395A (ja) 連続電気めつき方法およびその装置
JP2004076092A (ja) 電解めっき装置及び電解めっき方法
JPH01127695A (ja) 電気メッキにおける磁束型エッジマスク装置