UA48244C2 - Похідні еритроміцину, спосіб їх одержання та фармацевтична композиція - Google Patents

Похідні еритроміцину, спосіб їх одержання та фармацевтична композиція Download PDF

Info

Publication number
UA48244C2
UA48244C2 UA99020995A UA99020995A UA48244C2 UA 48244 C2 UA48244 C2 UA 48244C2 UA 99020995 A UA99020995 A UA 99020995A UA 99020995 A UA99020995 A UA 99020995A UA 48244 C2 UA48244 C2 UA 48244C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
formula
compounds
compound
radical
hydrogen atom
Prior art date
Application number
UA99020995A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Константен Агурідас
Жан-Франсуа Шанто
Алексіс Дені
Алексис Дени
Жан-Марі Пежак
Original Assignee
Хьохст Маріон Руссель
Хехст Марион Руссель
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Хьохст Маріон Руссель, Хехст Марион Руссель filed Critical Хьохст Маріон Руссель
Publication of UA48244C2 publication Critical patent/UA48244C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07HSUGARS; DERIVATIVES THEREOF; NUCLEOSIDES; NUCLEOTIDES; NUCLEIC ACIDS
    • C07H17/00Compounds containing heterocyclic radicals directly attached to hetero atoms of saccharide radicals
    • C07H17/04Heterocyclic radicals containing only oxygen as ring hetero atoms
    • C07H17/08Hetero rings containing eight or more ring members, e.g. erythromycins
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P31/00Antiinfectives, i.e. antibiotics, antiseptics, chemotherapeutics
    • A61P31/04Antibacterial agents

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Oncology (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Communicable Diseases (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Abstract

Винахід стосується нових сполук формули (І), де R є воднем або алкілом, що може бути заміщеним галогеном чи радикалом (СН2)n-(СА=СВ)-(СН2)pAr, де m є цілим числом від 1 до 8, n та p, однакові і різні, позначають цілі числа від 0 до 6; А і В, однакові чи різні, являють собою атом водню чи галогену або алкіл Ar є арилом або гетероарилом, і Z є воднем чи залишком карбонової кислоти. Винахід стосується також способу одержання названих сполук та їх застосування як медикаментів. Нові сполуки виявляють антибіотичну активність.

Description

Опис винаходу
Цей винахід стосується нових похідних еритроміцину, способу їх одержання та їх застосування як 2 антибіотиків Об'єктом винаходу є сполуки формули І: (9)
І рий в
Мо о ю о ЙО иоме
М не "ен и (6) Тт сннанитииШНю г Ге. п, (1) (о; о о
М
-
Е
07 де К являє собою атом водню; алкільний радикал, що містить аж до 12 атомів вуглецю, який може бути заміщеним галогеном чи радикалами (сна Ак або «СН (С-202)-(СНараг с
І т - ціле число від 1 до 8, п і р, однакові чи різні, позначають цілі числа від 0 до 6; А і В, однакові чи різні, являють собою атом водню або галогену чи алкіл, що містить аж до 8 атомів вуглецю; Аг - арильний або гетероарильний радикали, можливо заміщені, і 7 - атом водню чи залишок карбонової кислоти, яка містить аж до « 18 атомів вуглецю. «
У наведеному вище описі замісників алкільний радикал може означати метил, етил, пропіл, ізопропіл, н-бутил, ізо- чи трет-бутил, циклобутил, циклопентил, циклогексил, децил або додецил. Галоген, більш СМ прийнятно, є атомом фтору, хлору чи брому. Арильний радикал може бути фенілом або нафтилом. со
Гетероарильний радикал може являти собою тієніл, фурил, піроліл, тіазоліл, оксазоліл, імідазоліл, тіадіазоліл, піразоліл або ізопіразоліл, піридил, піримідил, піридазиніл чи піразиніл, а також індоліл, « бензофураніл, бензотіазил або хінолініл. Арильний чи гетероарильний радикали можуть бути заміщеними кількома замісниками з групи, до якої входять гідроксил, атоми галогену, радикали МО »5 та СМ, алкіл, алкеніл або алкініл, О-алкал, О-алкеніл чи О-алкініл, З-алкіл, З-алкеніл або бБ-алкініл, М-алкіл, М-алкеніл і «
М-алкініл, що містять аж до 12 атомів вуглецю, які можуть бути заміщеними одним чи кількома атомами вуглецю, радикал ші с Ба . р "» м -
Кр де Ка та Кр, однакові або різні - атом водню або алкіл, що містить аж до 12 атомів вуглецю, радикал ї о со І -05- к38 іме) ї» 50 де Кз - це алкіл, що містить аж до 12 атомів вуглецю, або арил чи гетероарильний радикал, який може бути заміщеним, причому карбоциклічні радикали арил, О-арил чи 5-арил або п'яти- чи шестиланкові гетероциклічні ї» арил, О-арил або 5-арил з одним чи кількома гетероатомами, які можуть бути заміщеними одним чи кількома наведеними нижче замісниками.
Як більш прийнятні гетероциклічні радикали можна назвати такі радикали: іме) бо б5
Х ин не щі ро. Ше ге а, у, / о ла Ци
Ж
70 М
М-М М І
ПЗ а АК "
М. / ра дп АХ я й и З с м м | р! р. лиш ослиее де ТІ у Я
І
Ше ! сто бо бу 5 5 у / с / в сс по сч
Й. й "У "- Й З о
І
- д- по вт й ї хх Х « що с
БВЗхО 0 Осо їй . но СС ринилья з с «
СО ) 5 20 зи а я ! н не) с . з
М . хо р ч 45 | М
М м т
Ц м (ее) М З з т» - | о
ГТ» ї ИН і ра Що М А о
І о м вх м сх, м й »м 0 Я СА, УК
АХ. й ще а нас й нас ї | З І бо гетероциклічні радикали, що їх описано в заявках Європейських патентів 487411, 596802, 676409 та 680967.
Радикали можуть бути заміщеними одним чи кількома названими вище замісниками.
Більш конкретно, об'єктом винаходу є сполуки формули І, де 7 є атомом водню, сполуки формули І, де К є атомом водню, сполуки формули І, де К являє собою (СН 25)»пАг, де т І Аг зберігають подані вище значення, 65 зокрема, ті сполуки формули І, де К являє собою (СН 5)» Аг, де т - З, 4, 5 або 6, як, наприклад, сполуки, де
Аг являє собою 4-хінолініл, який може бути заміщеним в одному чи обох циклах хінолінілу; і, особливо, ті сполуки формули І, де Аг являє собою незаміщений 4-хінолініл, або ж сполуки формули І, де Аг є радикалом: --Ф6 ода; шт с-к який може бути заміщеним в одному та/або в другому з двох циклів, і, найбільш прийнятно, ті сполуки, де радикал Аг не має замісників.
Найбільш конкретно, об'єктом винаходу є сполуки, одержання яких подано нижче в експериментальній 7/о частині, зокрема, сполука з прикладу 4.
Продукти загальної формули ! характеризуються дуже високою антибіотичною активністю щодо грам-позитивних бактерій, таких як стафілококи, стрептококи і пневмококи.
Сполуки відповідно до винаходу можуть, таким чином, застосовуватись як медикаменти при лікуванні інфекцій, що спричинюються чутливими до медикаментів збудниками, при лікуванні стафілококових інфекцій, /5 таких як стафілококовий сепсис, злоякісні стафілококові захворювання обличчя і злоякісні шкірні захворювання, піодерміти, септичні та гнійні рани, фурункули, карбункули, флегмони, бешихи, вугри; такі стафілококові інфекції, як самостійні чи післягрипозні ангіни, бронхопневмонії, гнійні легеневі захворювання, такі стрептококові інфекції, як гострі ангіни, отити, синусити, скарлатина; такі пневмококові інфекції, як пневмонії та бронхіти; бруцельоз, дифтерія і гонококова інфекція.
Продукти цього винаходу мають також активність щодо інфекцій, що спричинюються такими збудниками, як
Наеторнпіиз Іпйчепгає, КісКейвзіІєв, Мусоріазта рпештопіає, Спіатуаіа, І едіопеїйа, Огеаріазта, Тохоріазта та збудники роду Мусобрасіегіит.
Об'єктом цього винаходу є описані вище продукти формули І, що використовуються як медикаменти, зокрема, антибіотики, а також їх фармацевтично прийнятні солі з мінеральними та органічними кислотами. сч
Більш конкретно, об'єктом винаходу є продукти, що використовуються як медикаменти, зокрема, антибіотики, о які описано в прикладах.
Об'єктом винаходу є також фармацевтичні композиції, що містять як активну основу, принаймні, визначені вище медикаменти.
Ці композиції можуть вводитись перорально, ректально, парентерально або наноситись місцево на шкіру чи «г
З0р спизові тканини, але більш прийнятним методом нанесення є пероральний метод.
Композиції можуть бути твердими або рідкими і випускатись у вигляді дуже поширених у практичній медицині - лікарських форм, таких, наприклад, як прості таблетки чи драже, желатинові капсули, гранули, свічі, с ін'єкційні препарати, мазі, креми та гелі. Вони можуть готуватись у звичайні способи. Активна основа чи активні основи можуть вводитись в них разом з ексципієнтами, що часто застосовуються у фармкомпозиціях, со
Зб такими як тальк, гуміарабік, лактоза, крохмаль, стеарат магнію, какао масло, водні і неводні носії, жирові «Е речовини тваринного і рослинного походження, парафінові похідні, гліколі, різноманітні змочувальні агенти, диспергатори чи емульгатори і консерванти.
Композиції можуть також випускатись у вигляді порошку, призначеного для розчинення безпосередньо перед прийманням у підхожому розчиннику, наприклад, у стерильній апірогенній воді. «
Доза, що вводиться, залежить від природи захворювання, особливостей хворого, метода введення, в с конкретного продукту. Наприклад, для продукту, що його описано в прикладі 4, при пероральному застосуванні добова доза для дорослого коливається в межах від 50 до 50Омг. ;» Сполуки формули ІІ, які використовуються як вихідні продукти, описано та заявлено у заявці Європейського патенту 0596802.
Об'єктом винаходу є також спосіб, який полягає в тому, що сполуку формули ІІ: т. по о о (ее) гли сої дк ж їз 20 (9; и ОМе и "у
Т» не є ІТ гнати НО г Ге! 1. ( ІІ ) (о) 0) в) о Й во 07 де 7 має наведене вище значення, піддають дії гідроксиламіну чи його галогенгідрату, одержуючи сполуку Ід: б5
(в) ой
Ілон (в; 7 ОМе ши чн й о І зненванчнини ШО ри" о тв, (Ід) о г) о ра
М
Е
07 яку, при бажанні, піддають реакції з агентом метанолізу по позиції 2" з одержанням відповідної сполуки формули Ів: (є) дій
Кк он (в) ща оме и теп с
Її о в Їенеенннно нн нти влив г о в (Ів) (о) о я 1, їй ж
Си «І
Н с бн со де 7 являє собою атом водню, потім сполуку Ід або Ів вводять у реакцію із сполукою формули ІП: вна! (ПІВ), « де К позначає те саме, що й К, за винятком водню, а Наї є атомом галогену, з одержанням відповідної сполуки формули Іс, яку можна піддати дії агента гідрування можливого подвійного зв'язку в радикалі КК" (Сна)п-СНАСНАСНО з рАг «
І
А В в) с та/або агента, що вивільнює гідроксильну функцію в позиції 2. :з» Об'єктом винаходу є також сполуки формули ІП, спосіб одержання яких подано нижче в експериментальній частині. 15 У більш прийнятному варіанті втілення способу, що пропонується у винаході: їз працюють у присутності надлишку гідроксиламіну чи його галогенгідрату в середовищі розчинника, яким може бути ацетонітрил, діоксан, диметилформамід, тетрагідрофуран, диметиловий ефір етиленгліколю або (ее) диметилсульфоксид, т вилучення гідроксилу в позиції 2" здійснюють за допомогою метанолізу, етерифікацію в позиції 2" здійснюють згідно з класичними методами, На! у сполуці формули І є, більш
Її прийнятне, атомом брому, хлору чи йоду,
ГТ» реакцію між сполукою Ід та сполукою ІЇЇ проводять у присутності гідриду натрію, можливе відновлення ланцюга -(Сною- сс -(СНО)рАє
І
А В
ГФ) здійснюють за допомогою водню у присутності паладієвого чи платинового каталізатора незалежно від 7 наявності в реакційному середовищі хлористоводневої або оцтової кислоти. Винахід ілюструється такими прикладами: во Приклад І; 11, 12-дидезокси-3-де|(2,6-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-і! -рибогексопіранозил)окси|-6-О-метил-3-оксо-12, 11-(оксикарбоніл(гідроксиіміно)|-еритроміцин 200см З ацетонітрилу та 20г 2-ацетату 11-дезокси-10,11-дидегідро-3-де|(2, б-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-і! -рибогексопіранозил)окси)|-12-0О-(11Н-імідазол-1-іл)карбоніл|-6-О-мет 65 ил-З-оксоеритроміцину додають до розчину, що містить 5,9г гідроксиламін-гідрохлориду та 20см? води, перемішують протягом Згодин, до сухого упарюють, залишок поглинають метанолом і знову перемішують впродовж 20годин при кімнатній температурі. Після цього розчин до сухого упарюють, залишок поглинають хлористим метиленом, промивають водою, екстрагують етилацетатом, сушать і упарюють до сухого, одержуючи 17 4г продукту, який хроматографують на силікагелі, еглююючи сумішшю етилацетат-триетиламін-метанол (98/0, 75/0, 75). При хроматографуванні одержаного продукту з використанням як елюенту системи діїзопропіловий ефір-триетиламін-метанол (90/5/5) одержують 2,06г кінцевого продукту.
Спектр ЯМР(4ООМГц, СОСТ5), м.д. 0,88: СНЗУСН»; 1,2: 8-Ме; 1,25: 5-Ме; 1,31 : 4-Ме; 1,39 : 2-Ме; 1,33-1,49 : б та 12Ме ; 1,55 та 1,94: 13-СН»; 1,67 та 1,89: 7-СН»; 1,67 : 3-СН»; 2,27 : ММе»; 2,46 : НУ ; 2,68: 6-ОМе; 2,72 : НВ; 3,04 : На; 3,14: НІ0; у/0 318: Н2 3,57: НУ: 3,82: НІ1; 3,84: Н2; 426: Н5; 4,35: НТ; 5,14: НІЗ.
Приклад 2: (Є) 11,12-дидезокси-3-де|2,6-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-і -рибогексопіранозил)окси|-6-О-метил-3-оксо-1 2,11-(оксикарбоніл|(З-феніл-2-пропеніл)окси|імінозоеритроміцин
Розчин, що містить З328мг продукту з прикладу 1 та Асм3 диметилформаміду, охолоджують до 0"С, додають 75 Амг 6095-вого гідриду натрію в маслі, перемішують 15хвилин при 0"С та додають 11Змг бромангідриду коричної кислоти в 2мл диметилформаміді на силіпориті. Суміш виливають на лід, екстрагують хлористим метиленом, промивають водою, сушать і упарюють до сухого. Одержують 420мг продукту, який очищають на силікагелі, елююючи сумішшю діізопропіловий ефір-триетиламін-метанол (9/0, 4/0, 4).
Спектр ЯМР(ІЗООМГц, СОС»), м. д.: 0,74: СНУСН»; 1,14 : 8-Ме та 10-Ме; 1,24 : 5-Ме; 1,31 : 4-Ме; 1,41 і 1,49: б та 12Ме; 1,39 : 2-Ме; 1,50 і 1,82: 14-СН»; 1,25 та 1,68 : 4-СН»; 2,29 : ММе»; 2,48 : НУ; 2,80 : НВ; 2,83 : 6-ОМе; 3,03: НІ1О0; 3,19: Н2"; 3,54: НУ; 3,84: Н2; 4,18: НІ11; 4,24 : Н5; 4,29: НТ; 4,52 та 4,61: ОСНОСН»; 5,11 : НІ3; 6,40 та 6,76: етиленові групи; 7,2 - 7,43: ароматичні групи.
Приклад 3: Га 11,12-дидезокси-3-де|(2,6-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-Ї -рибогексопіранозил)окси|-6-О-метил-3-оксо- 12,11-(оксикарбоніл(З-фенілпро-покси)іміно|-еритроміцин і9)
Суміш, що містить 57мг продукту з прикладу 2, 15мл етилацетату та 8Змг паладію на вугіллі, перемішують протягом 2годин в атмосфері водню, фільтрують, промивають етилацетатом і до сухого упарюють, одержуючи 5бмг неочищеного цільового продукту, який очищують на силікагелі, елююючи сумішшю діїззопропіловий «І ефір-триетиламін-метанол (9/0, 45/0, 45), внаслідок чого одержують 45мг чистого цільового продукту.
Спектр ЯМР (СОС), мМ. д.: М 0,89: СНЗСН»; 1,13 - 1,15 - 1,24 - 1,36; СНУЗУ-СН; 1,37 - 1,50: 6 та 12-Ме; 1,99: СН» в середині ланцюга; 2,27: Ге
ММе»: 2,46: НУ; 2,69: 6-ОМе; 2,74: СРОРА та НВ; 2,97: НІ10; 3,08: На; 3,17: Н2"; 3,52: Н5; 3,82: Н2; 3,90 і 3,98:
СНЬО-М; 4,2: Н5; 4,21: НІ11; 4,26: НТ; 5,12: НІ13; 71 та 7,3: феніл. со
Приклад 4: «Її 11,12-дидезокси-3-де|(2,6-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-і! -рибогексопіранозил)окси)|-6-О-метил-3-оксо- 12,11--оксикарбоніл(|З3-(4-хінолі-ніл)упропокси|їміно)-еритроміцин
Продукт одержують, виконуючи процедури, що їх описано в прикладі 2, виходячи з продукту, який одержано в « прикладі 1, та продукту, одержаного в Приготуванні 1. Т.пл. - 22476.
Спектр ЯМР(СОСТ»з), м. д.: - с 0,88: СНУСНо: 1,13: 8-Ме; 1,18: 10-Ме; 1,23: 5-Ме; 1,29: 4-Ме; 1,35: 2-Ме; 1,34 - 1,51: 6 та 12-Ме; ц 1,25 і 1,69: 2-СН»; 1,59 та 1,92: 7-СН»; 2,13: СН» в середині ланцюга; 2,28: ММе»; 2,45: НУ; 2,68: 6-ОМе; 2,72: "» НВ; 3,05: НІ; 3,07: На; 3,17: Н2"; 3,28: СНьЬСЯ-; 3,52: Н5; 3,89: Н2; 4,01 та 4,08: СНЬОМС-О; 4,16: НІ11; 4,2: НБ; 4,27: НТ; 5,12: НІ13; 7,33 - 7,56 - 7,69 - 8,10 - 8,80: хінолін.
Приклад 5: «г» 11,12-дидезокси-3-де|(2,6-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-і! -рибогексопіранозил)окси)|-6-О-метил-3-оксо- 12,11--оксикарбоніл(|3-(4-(3-піриди-ніл)-1Н-імідазол-1-іл)упропокси)|імінозоеритроміцин со Продукт одержують, виконуючи процедури, які описано в прикладі 2, виходячи з продукту, що його одержано ко в прикладі 1, та продукту, одержаного у Приготуванні 2.
Спектр ЯМР(СОСТ,), м. д.: ть 0,88: СНЗСН»; 1,15: 10-Ме; 1,17: 8-Ме; 1,24: 5-Ме; 1,29: 4-Ме; 1,35: 2-Ме; 1,37 - 1,51: 6 і 12 Ме; 1,30 «г» - 1,75: 42-СН»; 1,62 - 1,72: 2-СН»; 1,62 - 1,72: 7-СН»; 1,60 - 1,92: 14-СН»; 2,17: СН» у середині ланцюга; 2,29:
ММе»: 2,48: НУ; 2,68: 6-ОМе та НВ; 3,06: НЗ; 3,08: НІ10; 3,19: Н2"; 3,53: Н5; 2,83: Н2; 3,98: СНо-М; 4,05: НІ11; 4,21: Н5; 4,27: НТ; 4,15 - 4,40: МО-СН»; 5,09: НІ13; 7,49 та 7,68: імідазол; 7,29 - 8,1 - 8,46 - 8,90: піридин.
Приготування І: 4-(3-йодпропіл)хінолін
Ф, Стадія А: етиловий ефір 4-(З-хлорпропіл)-2-(діетоксифосфініл)-1(2Н)-хінолінкарбонової кислоти ко Розчин 7,0г етилового ефіру 2-(діетоксифосфініл)-1(2Н)-хінолінкарбонової кислоти у 70 мл тетрагідрофурану охолоджують до -65"С, додають протягом 15хвилин 17,бмл бутиллітію в 4мл бромхлорпропану, перемішують бо впродовж Згодин ЗОхвилин, виливають на 50смуз крижаної води, екстрагують етилацетатом, промивають водою, сушать і упарюють до сухого, одержуючи неочищений цільовий продукт, який очищують хроматографією на силікагелі, елююючи сумішшю циклогексан-етилацетат(4/6). Вихід чистого цільового продукту становить 6,541г.
Спектр ЯМР(І25ОМГц, СОС»), м. д.: 0,98 - 1,19 - 1,33: групи СН»; 2,01; СН» у середині ланцюга; 2,55 - 2,85: «СН»; 3,59: СНО-СНьо-Х; 3,71 - 4,14: СН» 65 В РОЕК; 4,30: СНо в СООЕС 4,30: СНо в СО2ЕС 5,57: Р-СН; 5,92: ЕСН-СН-Р; 7,11 - 7,26 - 7,60: ароматичні групи.
Стадія Б: 4-(З-хлорпропіл)хінолін б,Бг продукту стадії А протягом 2годин перемішують при 1207 з ббсм З етилового спирту та ббсм? 2 М розчину гідроксиду натрію, упарюють, екстрагують ефіром, промивають водою, сушать і упарюють до сухого, одержуючи 1,87г неочищеного продукту, який очищають хроматографією на силікагелі, елююючи сумішшю
Хлористий метилен-етилацетат(8/2). Вихід чистого цільового продукту становить 0,617г. Спектр ЯМР(СОСТІ»), м. д.: 2,24: СН» в середині ланцюга; 3,27: СНьЬС-; 3,62: СНо-Х; 7,28 - 7,59 - 7,72 - 8,06 - 8,13 - 8,83: хінолін.
Стадія В: 4-(З-йодпропіл)хінолін
Суміш 268мг продукту стадії Б, бмл ацетону, 1,042г йодиду натрію та ЗОмг тетрабутиламоніййодиду 70 перемішують протягом 4годин при 60"С, відганяють ацетон, залишок поглинають хлористим метиленом промивають 1095-вим розчином сульфіту натрію, сушать та до сухого упарюють, одержуючи 3,91мг потрібного продукту.
Приготування 2: 3-(1-(3-бромпропіл)-1Н-імідазол-4-іл|піридин
Розчин, що містить 400мг 3-(1Н-імідазол-4-іл)упіридину, Змл диметилформаміду та 132мг 6095-вого гідриду 75 натрію в маслі, перемішують ігодину при 60"С, додають краплями розчин 3,22г дибромпропану в 2мл диметилформаміду та перемішують ще годину при кімнатній температурі. Одержану суміш виливають на крижану воду, екстрагують етилацетатом, сушать та упарюють до сухого. Залишок хроматографують на силікагелі, елююючи сумішшю хлористий метилен-метанол(9/1). Вихід чистого цільового продукту становить
Зобмг.
Приклад фармацевтичної композиції
Одержують композицію, що містить:
Продукт, одержаний в прикладі 4 150мг
Ексципієнт до 1г с й й
Як ексципієнт можна використовувати крохмаль, тальк, стеарат магнію. о
Фармакологічне дослідження продуктів відповідно до винаходу
Метод розбавлення рідким середовищем
Готують кілька пробірок, у які приміщують однакову кількість стерильного живильного середовища. Потім у - 20 пробірки приміщують висходиві кількості досліджуваного продукту, після чого кожну з пробірок засівають штамом бактерій. «І
Після інкубації впродовж 24годин в термостатованій шафі при 377"С методом просвічування оцінюють сч затримку росту, що дає змогу визначити мінімальні інгібуючі концентрації, що їх виражають у мікрограмах на 1см3 (ее)
Для продукту, який було синтезовано у прикладі 4, отримали такі результати(замір через 24години): «Е
Грам(х) бактеріальні штами:
Зарпуіососсив ацгеив 011004 0,04
Зарпуіососсив ацгев 01150251 0,15 « егарпуіососсив ерідептідіє 01250111 0,15 шщ с згеріососсив руодепев група А О2АТИСІ1 «0,02 згеріососсив адаіасЦає група В 02В1НТІ1 «0,02 з згеріососсизв їаеса|І5 група ОО 02020С1 «0,02 згеріососсив Таесішт група ОО 020О3НТ1 «0,02 згеріососсив 5р група С 0265005 «0,02 т» згеріососсив тів 02тисВв1 0,04 згеріососсив адаіаснцає група В 0281571 0,08 бо згеріососсив рпейтопіає 0320С1 «0,02 ке згеріососсив рпептопіае 0305975 0,04 їз Око | | но крім цього, продукт прикладу 4 виявив корисну активність щодо грам-негативних штамів бактерій: ї» Наеторнпіиз ІпПчепгае З51НТЗ, 3512812, ЗБ1СА1 та 35151565.

Claims (14)

  1. Формула винаходу
    (Ф) 1. Похідні еритроміцину формули І; іме) 60 б5
    (в) , ди п І | от . шини п пе о Ти пнннанаанвн НІНО 70 Г Ге! че о о ЇЇ кп-
    М. 07 де К являє собою атом водню; алкільний радикал, що містить аж до 12 атомів вуглецю, який може бути заміщеним галогеном чи радикалами (СНо)тАг або - (СНО) -(СА-СВ)-(СНо)тАг, де т - ціле число від 1 до 8, п і р, однакові чи різні, позначають цілі числа від 0 до 6; А і В, однакові чи різні, являють собою атом водню або галогену чи алкіл, що містить аж до 8 атомів вуглецю; Аг - арильний або гетероарильний радикали, можливо заміщені, і 7 - атом водню чи залишок карбонової кислоти, яка містить аж до с 29 18 атомів вуглецю. Ге)
  2. 2. Сполуки формули І за п. 1, де 7 є атомом водню.
  3. З. Сполуки формули І за пп. 1 чи 2, де К є атомом водню.
  4. 4. Сполуки формули І за пп. 1, 2 або 3, де К являє собою групу (СН 5)гАг, де т і Аг мають ті самі значення, що в пункті 1. З
  5. 5. Сполуки формули | за п. 4, де К являє собою групу (СНо) Аг, де т! є цілим числом: 3, 4, 5 або 6. «І
  6. 6. Сполуки формули І за п. 5, де Аг являє собою радикал 4-хінолініл, який може мати замісники в одному та/або в другому з двох циклів хіноліну. с
  7. 7. Сполуки формули І за п. 6, де Аг являє собою незаміщений 4-хінолініл. с
  8. 8. Сполуки формули | за п. 5, де Аг є радикалом формули: « тугу який може мати замісники в одному та/або в другому з двох циклів. З с
  9. 9. Сполуки формули | за п. 8, де Аг не має замісників. "»
  10. 10. Сполука формули І за п. 1, що має таку назву: " 11,12-дидезокси-3-де|(2,6-дидезокси-3-С-метил-3-О-метил-альфа-і! -рибогексопіранозил)окси)|-6-О-метил-3-оксо- 12,11--оксикарбонілц|З3-(4-хінолініл)/пропокси|іміноздеритроміцин.
  11. 11. Сполуки формули І, що їх описано в будь-якому з пунктів 1-10, як медикаменти. о
  12. 12. Фармацевтична композиція, що містить як активну основу, принаймні, один медикамент згідно з пунктом Го! 11.
  13. 13. Спосіб одержання сполук формули І згідно з будь-яким з пунктів 1-10, який відрізняється тим, що сполуку ю формули ІІ: М ЯТІ ї» фун 7 о сме и тичне
    55 . Тл о аееяен но опр НУ те г т о іме) о 9 а Р Шо бо т Гелі де 7 має значення, наведені в п. 1, піддають взаємодії з гідроксиламіном чи його галогенгідратом з одержанням сполуки формули Ід: б5 г 1 «вій ще он га М й пає "п" теп не І. Й І) ЕТ сани у ЕН ІЗ СІ й а ть о з о р м 02 яку, при бажанні, піддають дії реагенту, що здійснює метаноліз гідроксилу в позиції 27 щоб одержати відповідну сполуку формули Ід, де 7 є атомом водню: Гн 1 й и" сен а ва Ома шт Тичя Й о чи ген позаватиз ІДЛИ ИЙ се й а Ше Ї о о - Її, 7 м - і « он с потім сполуку формули ІА або Ів вводять у реакцію із сполукою формули ПП: со наї! (ПП), Зо де К' позначає те саме, що й К, за винятком водню, а На)! є атомом галогену, з метою одержання відповідної « сполуки формули Іс, яку можна піддати дії агента гідрування можливого подвійного зв'язку в радикалі В'(СНг)-СН-СН- (СНг) вах « | | ші с А В :з» та/або агента, що вивільнює гідроксильну групу в позиції 2.
  14. 14. Сполуки формули І, що мають такі назви: 4-(3-йодпропіл)хінолін та й и ст. іл, 1» 3-(1-(3-бромпропіл)-1Н-імідазол-4-іл|піридин, як нові хімічні продукти. (ее) Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних т мікросхем", 2002, М 8, 15.08.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. ЧК» «з» Ф) іме) 60 б5
UA99020995A 1996-07-24 1997-07-23 Похідні еритроміцину, спосіб їх одержання та фармацевтична композиція UA48244C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9609285A FR2751656B1 (fr) 1996-07-24 1996-07-24 Nouveaux derives de l'erythromycine, leur procede de preparation et leur application comme medicaments
PCT/FR1997/001372 WO1998003530A1 (fr) 1996-07-24 1997-07-23 Nouveaux derives de l'erythromycine, leur procede de preparation et leur application comme medicaments

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA48244C2 true UA48244C2 (uk) 2002-08-15

Family

ID=9494403

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99020995A UA48244C2 (uk) 1996-07-24 1997-07-23 Похідні еритроміцину, спосіб їх одержання та фармацевтична композиція

Country Status (28)

Country Link
US (1) US6162793A (uk)
EP (1) EP0931088B1 (uk)
JP (1) JP4267700B2 (uk)
KR (1) KR100458240B1 (uk)
CN (1) CN1178951C (uk)
AP (1) AP1078A (uk)
AT (1) ATE225798T1 (uk)
AU (1) AU710478B2 (uk)
BG (1) BG62812B1 (uk)
BR (1) BRPI9710537B8 (uk)
CA (1) CA2261098C (uk)
CZ (1) CZ292561B6 (uk)
DE (1) DE69716284T2 (uk)
DK (1) DK0931088T3 (uk)
EA (1) EA002168B1 (uk)
ES (1) ES2181016T3 (uk)
FR (1) FR2751656B1 (uk)
HU (1) HUP9903424A3 (uk)
IL (2) IL128182A0 (uk)
NO (1) NO313332B1 (uk)
NZ (1) NZ333559A (uk)
PL (1) PL186297B1 (uk)
PT (1) PT931088E (uk)
SK (1) SK283713B6 (uk)
TR (1) TR199900095T2 (uk)
UA (1) UA48244C2 (uk)
WO (1) WO1998003530A1 (uk)
YU (1) YU3099A (uk)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2781484B1 (fr) 1998-07-21 2001-08-10 Hoechst Marion Roussel Inc Nouveaux derives de la 6-deoxy erythromycine, leur procede de preparation et leur application comme medicaments
DE69933897T2 (de) * 1998-12-10 2007-03-15 Pfizer Products Inc., Groton Carbamat- und Carbazatketolid-Antibiotika
WO2000044761A2 (en) 1999-01-27 2000-08-03 Pfizer Products Inc. Ketolide antibiotics
MXPA01010524A (es) * 1999-04-16 2002-03-14 Kosan Biosciences Inc Agentes macrolidos anti-infecciosos.
CZ20013733A3 (cs) 1999-05-24 2002-11-13 Pfizer Products Inc. Deriváty 13-methylerythromycinu
CL2004000409A1 (es) * 2003-03-03 2005-01-07 Vertex Pharma Compuestos derivados de 2-(cilo sustituido)-1-(amino u oxi sustituido)-quinazolina, inhibidores de canales ionicos de sodio y calcio dependientes de voltaje; composicion farmaceutica; y uso del compuesto en el tratamiento de dolor agudo, cronico, neu
GB0402578D0 (en) * 2004-02-05 2004-03-10 Cambridge Theranostics Ltd Methods of treatment of atherosclerosis
CN101120011A (zh) * 2004-12-21 2008-02-06 辉瑞产品公司 大环内酯

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR487411A (fr) * 1916-03-06 1918-07-03 Henri Dreyfus Procédé pour la fabrication de l'aldéhyde acétique en partant de l'acétylène
FR596802A (fr) * 1924-07-28 1925-11-02 Ste Chim Usines Rhone Procédé pour rendre la cellulose facilement éthérifiable
FR676409A (fr) * 1929-06-08 1930-02-22 Moule multiple
IL99995A (en) * 1990-11-21 1997-11-20 Roussel Uclaf Erythromycin derivatives, their preparation and pharmaceutical compositions containing them
FR2697524B1 (fr) * 1992-11-05 1994-12-23 Roussel Uclaf Nouveaux dérivés de l'érythromycine, leur procédé de préparation et leur application comme médicaments.
US5527780A (en) * 1992-11-05 1996-06-18 Roussel Uclaf Erythromycin derivatives
FR2718450B1 (fr) * 1994-04-08 1997-01-10 Roussel Uclaf Nouveaux dérivés de l'érythromycine, leur procédé de préparation et leur application comme médicaments.
FR2742757B1 (fr) * 1995-12-22 1998-01-30 Roussel Uclaf Nouveaux derives de l'erythromycine, leur procede de preparation et leur application comme medicaments

Also Published As

Publication number Publication date
CA2261098A1 (fr) 1998-01-29
DE69716284D1 (de) 2002-11-14
DE69716284T2 (de) 2003-09-11
BR9710537A (pt) 1999-08-17
AP1078A (en) 2002-07-01
PT931088E (pt) 2003-02-28
KR20000068014A (ko) 2000-11-25
FR2751656A1 (fr) 1998-01-30
FR2751656B1 (fr) 1998-10-16
AU3853597A (en) 1998-02-10
CZ20399A3 (cs) 1999-05-12
ATE225798T1 (de) 2002-10-15
HUP9903424A1 (hu) 2000-03-28
CZ292561B6 (cs) 2003-10-15
HUP9903424A3 (en) 2001-04-28
KR100458240B1 (ko) 2004-11-26
WO1998003530A1 (fr) 1998-01-29
PL331153A1 (en) 1999-06-21
BG103050A (en) 1999-10-29
NO990302L (no) 1999-03-23
AU710478B2 (en) 1999-09-23
IL128182A0 (en) 1999-11-30
AP9901454A0 (en) 1999-03-31
CN1178951C (zh) 2004-12-08
IL128182A (en) 2006-12-31
EA002168B1 (ru) 2002-02-28
SK7299A3 (en) 1999-07-12
BRPI9710537B8 (pt) 2017-03-07
DK0931088T3 (da) 2003-02-10
JP2000514817A (ja) 2000-11-07
BG62812B1 (bg) 2000-08-31
SK283713B6 (sk) 2003-12-02
NO313332B1 (no) 2002-09-16
EP0931088B1 (fr) 2002-10-09
BR9710537B1 (pt) 2013-07-23
NO990302D0 (no) 1999-01-22
NZ333559A (en) 1999-09-29
EA199900156A1 (ru) 1999-08-26
TR199900095T2 (xx) 1999-03-22
ES2181016T3 (es) 2003-02-16
YU3099A (sh) 2001-12-26
CN1226252A (zh) 1999-08-18
PL186297B1 (pl) 2003-12-31
EP0931088A1 (fr) 1999-07-28
CA2261098C (fr) 2007-01-02
JP4267700B2 (ja) 2009-05-27
US6162793A (en) 2000-12-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100317148B1 (ko) 신규한에리트로마이신유도체,그의제조방법및약제로서의그의용도
JP4102440B2 (ja) 新規なエリスロマイシン誘導体、それらの調製方法及びそれらの医薬品としての使用
AU697876B2 (en) New erythromycin derivatives, their preparation process and their use as medicaments
JPH09511498A (ja) エリスロマイシンおよびアジスロマイシンの3”−デスメトキシ誘導体
TWI247747B (en) New derivatives of erythromycin, their preparation process and their use as medicaments
UA48244C2 (uk) Похідні еритроміцину, спосіб їх одержання та фармацевтична композиція
JP4573925B2 (ja) 新規のエリスロマイシン誘導体、その製造方法及びその薬剤としての使用
WO2011097950A1 (zh) 6-o-甲基红霉素9-o-(3-杂芳基-2-丙烯基)肟酮内酯衍生物、制备方法及其药物组合物
JP5188520B2 (ja) 新規なエリスロマイシン誘導体、製造方法及び医薬としての利用
JP4363666B2 (ja) 新規なエリスロマイシン誘導体、それらの製造方法及びそれらの医薬としての利用
FR2754821A1 (fr) Nouveaux derives de l'erythromycine, leur procede de preparation et leur application comme medicaments
WO1999029709A1 (fr) Derives d'erythromycine
CN106916194B (zh) 一种新型含有氨基的酮内酯衍生物、制备方法及应用
MXPA99000571A (en) New derivatives of erythromycin, its procedure for preparation and its application as a medicine
EA003776B1 (ru) Производные 6-деоксиэритромицина, способ их получения и их применение в качестве лекарственных средств
EP1474431A2 (en) Macrolide antibacterial compounds
JPS63246392A (ja) タイロシン誘導体