UA32383U - Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина - Google Patents

Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина Download PDF

Info

Publication number
UA32383U
UA32383U UAU200800684U UAU200800684U UA32383U UA 32383 U UA32383 U UA 32383U UA U200800684 U UAU200800684 U UA U200800684U UA U200800684 U UAU200800684 U UA U200800684U UA 32383 U UA32383 U UA 32383U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wine
pulp
temperature
sulfur dioxide
ordinary white
Prior art date
Application number
UAU200800684U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Viktoriia Hryhorivn Herzhykova
Viktor Opanasovych Zahoruiko
Original Assignee
Maharach Nat Grape And Wine In
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Maharach Nat Grape And Wine In filed Critical Maharach Nat Grape And Wine In
Priority to UAU200800684U priority Critical patent/UA32383U/uk
Publication of UA32383U publication Critical patent/UA32383U/uk

Links

Landscapes

  • Food Preservation Except Freezing, Refrigeration, And Drying (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина, при якому як антиокисний препарат використовують двооксид сірки й аскорбінову кислоту в комплексі, які вносять у мезгу в дозах 75-100 мг/дмі 25-50 мг/дм, а у виноматеріал перед його обклеюванням - у дозах 150-200 мг/дмі 25-50 мг/дмвідповідно, після внесення антиокислювачів мезгу піддають холодній мацерації при температурі 6-8 °С протягом 10-12 годин, а розлив вина в пляшки здійснюють стерильним способом при температурі не вище 20 °С.

Description

Корисна модель відноситься до виноробної промисловості, зокрема до виробництва ординарних білих столових малоокислених вин.
Відомий спосіб виробництва ординарних білих столових малоокислених вин, при якому здійснюють дроблення винограду, у мезгу вносять двооксид сірки з розрахунку 5Омг/дм , відокремлюють сусло від мезги й освітлюють його відстоюванням, вносять дріжджі й провадять бродіння сусла, витримують виноматеріал на дріжджовому осаду протягом 4 місяців при температурі не вище 10"С, знімають виноматеріал із дріжджового осаду, обклеюють і вводять у нього ЗОмг/дм? двооксиду сірки, прояснене вино знімають із клейового осаду, фільтрують, уводять ЗОмг/дм3 двооксиду сірки й прохолоджують до температури -5С с наступною витримкою протягом 2-3 доби, потім фільтрують виноматеріал при температурі охолодження, уводять ЗОмг/дм двооксиду сірки й після відпочинку розливають готове вино в пляшки (Сборник технологических инструкций, правил и нормативньїх материалов по винодельческой промьішленности. Под ред. Г.Г.Валуйко. - М. - Агропромиздат. - 1985.- с.14).
Спільні істотні ознаки відомого способу й способу, що заявляється: дроблення винограду, відділення сусла від мезги, посвітління сусла шляхом відстоювання, бродіння сусла на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалу із дріжджового осаду з наступним його обклеюванням і фільтрацією, обробка виноматеріалу холодом, фільтрація при температурі охолодження й розлив готового вина в пляшку, при цьому, на визначених стадіях технологічного процесу в середовище вводять антиокисний препарат.
У прототипі захист виноматеріалу від окислювання здійснюється шляхом внесення в нього двооксиду сірки у високих дозах і витримки на дріжджовому осаду, що вимагає постійного ретельного технологічного контролю. У противному випадку, тривалий контакт виноматеріалу із дріжджовим осадом може викликати виникнення сірководневого тону (задушки), ініціацію яблучно-молочного бродіння, виділення захисних колоїдів і поліфосфатів дріжджів. Ці негативні наслідки знижують ароматичний потенціал малооки-сленого виноматеріалу, що приводить до втрати якості вина й додатковим труднощам в його обробці.
В основу корисної моделі поставлене завдання вдосконалити спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина, у якому шляхом холодної мацерації мезги й сукупного використання антиокислювачів (двооксиду сірки й аскорбінової кислоти) на етапах настоювання мезги й обробки виноматеріалу забезпечується збагачення його ароматичним комплексом виноградної ягоди, за рахунок чого підвищується якість готового вина, а також спрощується технологічний процес.
Для цього в способі виробництва ординарного білого столового мало-окисленого вина, що передбачає дроблення винограду, відділення сусла від мезги, посвітління сусла шляхом відстоювання, бродіння сусла на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалу із дріжджового осаду з наступним його обклеюванням і фільтрацією, обробку вина холодом, фільтрацію при температурі охолодження й розлив готового вина в пляшку, при цьому, на визначених стадіях технологічного процесу в середовище вводять антиокисний препарат, відповідно до корисної моделі, в якості антиокисного препарату використовують двооксид сірки й аскорбінову кислоту в комплексі, які вносять у мезгу в дозах 75-100мг/дм3 і 25-50мг/дм3, а у виноматеріал перед його обклеюванням у дозах 150-200мг/дм3 і 25-50мг/дм? відповідно, після внесення антиокислювачів мезгу піддають холодної мацерації при температурі 6-87С протягом 10-12 годин, а розлив вина в пляшку здійснюють стерильним способом при температурі не вище 2076.
Прийом холодної мацерації мезги забезпечує більш повний витяг ароматичних компонентів виноградної ягоди, а внесення антиокислювачів - двооксиду сірки й аскорбінової кислоти - у зазначених дозах на етапах холодної мацерації мезги й обробки виноматеріалу дозволяє захистити від окислювання ароматичний комплекс із метою його збереження для одержання високо-ароматичного ординарного білого столового малоокисленого вина.
Спосіб здійснюється таким чином.
Для готування ординарного білого столового малоокисленого вина використовують виноград сортів Совіньон
Блан, Совіньон зелений, Шардоне, що дробиться з відділенням гребенів. Мезгу сульфітують двооксидом сірки з розрахунку 75-100мг/дм3, одночасно вносять 25-50мг/дм? аскорбінової кислоти, після чого мезгу піддають холодної мацерації при температурі 6-87С протягом 10-12 годин. Відокремлюють від мезги сусло-самоплив і сусло
Ї тиску, поєднують обидві фракції сусла й направляють на відстоювання. Після відстоювання прояснене сусло декантують із гущевого осаду, уводять розведення чистої культури дріжджів Совіньон або Шардоне й направляють на бродіння. По закінченні процесу бродіння виноматеріал знімають із основного дріжджового осаду й направляють на зберігання. Для додання виноматеріалу розливостійкості його обробляють препаратами желатину й бентоніту за даними пробного обклеювання. Перед обклеюванням у виноматеріал вносять 150- 200мг/дм3 двооксиду сірки й 25-3Омг/дм3 аскорбінової кислоти. Прояснений виноматеріал обробляють холодом і фільтрують при температурі охолодження. Після 5 доби відпочинку здійснюють стерильний розлив вина при температурі не вище 2070.
Приклади конкретного здійснення способу.
Приклад 1.
У сезон виноробства 2006 року для готування ординарного білого столового малоокисленого вина використовували виноград сортів Совіньон Блан, Совіньон зелений, Шарпоне, що дробили з відділенням гребенів. Мезгу сульфітували двооксидом сірки в кількості 8вмг/дм3, одночасно вносили З8мг/дм? аскорбінової кислоти, після чого мезгу піддавали холодної мацерації при температурі 7"С протягом 11 годин. Відокремили від мезги сусло-самоплив і сусло І тиску, об'єднали обидві фракції й направили на відстоювання. Після відстоювання сусло декантували із дріжджового осаду, ввели розведення чистої культури дріжджів Совіньон і направили на бродіння. Після закінчення процесу бродіння виноматеріал зняли з основного дріжджового осаду й направили на зберігання. Для додання виноматеріалу розливостійкості його обробили препаратами бентоніту й желатину.
Перед обклеюванням у виноматеріал внесли 175мг/дм? двооксиду сірки й З8мг/дм3 аскорбінової кислоти.
Прояснений виноматеріал обробили холодом і отфільтрували при температурі охолодження. Після 5 доби відпочинку провели стерильний розлив вина в пляшку при температурі 1870.
Приклад 2.
Спосіб здійснювали аналогічно прикладу 1, однак мезгу сульфітували двооксидом сірки в кількості 75мг/дму, а аскорбінової кислоти внесли 25мг/дм3, після чого мезгу остудили до 62С і піддали мацерації протягом 10 годин.
Перед обклеюванням зиноматеріалу в нього внесли 15О0мг/дм3 двооксиду сірки й 25мг/дм аскорбінової кислоти, а стерильний розлив провели при температурі 2070.
Приклад 3.
Спосіб здійснювали аналогічно прикладу 1, однак мезгу сульфітували двооксидом сірки в кількості 100мг/дму, а аскорбінової кислоти внесли 5Омг/дм", після чого мезгу остудили до 82С і піддали мацерації протягом 12 годин.
Бродіння сусла здійснювали на розведенні чистої культури дріжджів Шардоне. Перед обклеюванням виноматеріалу в нього внесли 200мг/дм двооксиду сірки й 5О0мг/дм3 аскорбінової кислоти, а стерильний розлив провели при температурі 18276.
Результати досліджень наведені в таблицях.
Отримані ординарні білі столові малоокислені вина мають органолептичні характеристики, приведені в таблиці 1.
Таблиця 1 показників
Колір най відтінком
Отримані ординарні білі столові малоокислені вина відповідають кондиціям, наведеним у таблиці 2.
Таблиця 2 показників
Ітитрованихкислот.//://77771Ї17111111111 6 цукрів. 20-30
Таким чином, спосіб, що заявляється, забезпечує можливість одержування високоароматичних ординарних столових малоокисленних вин, а також скоротити й спростити технологічний процес.

Claims (1)

  1. Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина, що передбачає дроблення винограду, відділення сусла від мезги, посвітління сусла шляхом відстоювання, бродіння сусла на чистій культурі дріжджів, зняття виноматеріалу із дріжджового осаду з наступним його обклеюванням і фільтрацією, обробку вина холодом, фільтрацію при температурі охолодження й розлив готового вина в пляшки, при цьому, на визначених стадіях технологічного процесу в середовище вводять антиокисний препарат, який відрізняється тим, що як антиокисний препарат використовують двооксид сірки й аскорбінову кислоту в комплексі, які вносять у мезгу в дозах 75-100 мг/дм" і 25-50 мг/дм", а у виноматеріал перед його обклеюванням - у дозах 150-200 мг/дм" і 25-50 мг/дм" відповідно, після внесення антиокислювачів мезгу піддають холодній мацерації при температурі 6-8 С протягом 10-12 годин, а розлив вина в пляшки здійснюють стерильним способом при температурі не вище 20 С.
UAU200800684U 2008-01-21 2008-01-21 Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина UA32383U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200800684U UA32383U (uk) 2008-01-21 2008-01-21 Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200800684U UA32383U (uk) 2008-01-21 2008-01-21 Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA32383U true UA32383U (uk) 2008-05-12

Family

ID=39820427

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200800684U UA32383U (uk) 2008-01-21 2008-01-21 Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA32383U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN103834520A (zh) 一种葡萄保健酒
Weeks Production of sulfur dioxide-binding compounds and of sulfur dioxide by two Saccharomyces yeasts
CN101440340B (zh) 越桔酒的生物降酸方法
CN107012038A (zh) 一种不添加二氧化硫的有机红葡萄酒的酿造方法
UA32383U (uk) Спосіб виробництва ординарного білого столового малоокисленого вина
CN104830636A (zh) 一种红枣干红酒的生产工艺
KR102342884B1 (ko) 오미자 과즙을 이용한 로제와인 제조방법
CN105623940A (zh) 葡萄酒的加工工艺
RU145637U1 (ru) Способ производства ординарного выдержанного белого столового сухого вина
CN102559427A (zh) 一种营养葡萄酒
RU2271388C1 (ru) Способ обработки виноградных натуральных сухих виноматериалов с повышенной кислотностью
AU2018215277B2 (en) Process for wine-making from clarified juice
RU2654667C1 (ru) Способ производства вина, насыщенного полифенолами винограда
EA025028B1 (ru) Способ производства игристых вин
KR20160082408A (ko) 과일 발효주의 청징방법
RU2268295C1 (ru) Способ производства советского шампанского
RU2757034C1 (ru) Способ производства столового вина
RU2661770C1 (ru) Способ производства красных столовых виноматериалов
RU2285036C2 (ru) Способ получения красного вина из сушёного винограда
SU836085A1 (ru) Способ производства полусухих ипОлуСлАдКиХ ВиН
RU2733811C1 (ru) Способ производства столового белого вина с остаточным сахаром
SU1735352A1 (ru) Способ производства натурального вина
RU2154101C1 (ru) Способ получения коньячного спирта
CN101392216A (zh) 蜂蜜和葡萄酿造葡萄酒的方法
RU2378359C1 (ru) Способ производства виноматериалов из гибридных сортов винограда