SK278763B6 - Spôsob a zariadenie na zaistenie obkladových škrup - Google Patents

Spôsob a zariadenie na zaistenie obkladových škrup Download PDF

Info

Publication number
SK278763B6
SK278763B6 SK2497-92A SK249792A SK278763B6 SK 278763 B6 SK278763 B6 SK 278763B6 SK 249792 A SK249792 A SK 249792A SK 278763 B6 SK278763 B6 SK 278763B6
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
shell
groove
housing
hole
diameter
Prior art date
Application number
SK2497-92A
Other languages
English (en)
Other versions
SK249792A3 (en
Inventor
Albert Frischmann
Bernd Lindemann
Manfred Rinklake
Holger Schadwinkel
Catherin Schuldt
Harald Zimmermann
Original Assignee
Upat Gmbh & Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Upat Gmbh & Co. filed Critical Upat Gmbh & Co.
Publication of SK249792A3 publication Critical patent/SK249792A3/sk
Publication of SK278763B6 publication Critical patent/SK278763B6/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G23/00Working measures on existing buildings
    • E04G23/02Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G23/00Working measures on existing buildings
    • E04G23/02Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
    • E04G23/0218Increasing or restoring the load-bearing capacity of building construction elements
    • E04G23/0222Replacing or adding wall ties
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04GSCAFFOLDING; FORMS; SHUTTERING; BUILDING IMPLEMENTS OR AIDS, OR THEIR USE; HANDLING BUILDING MATERIALS ON THE SITE; REPAIRING, BREAKING-UP OR OTHER WORK ON EXISTING BUILDINGS
    • E04G23/00Working measures on existing buildings
    • E04G23/02Repairing, e.g. filling cracks; Restoring; Altering; Enlarging
    • E04G23/0296Repairing or restoring facades

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)
  • Load-Bearing And Curtain Walls (AREA)
  • Finishing Walls (AREA)
  • Working Measures On Existing Buildindgs (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu zaisťovania obkladových škrupín, najmä k dodatočnej sanácii fasády budovy, kde najmenej jedna obkladová škrupina je opatrená otvorom na zaisťovací prvok, prechádzajúcim až k nosnému obloženiu a zariadenie na vykonávanie tohto spôsobu.
Doterajší stav techniky
L nemeckého patentového spisu DE 3.004 276 A1 je známy taký spôsob, v ktorom na upevnenie obkladového muriva je medzera medzi nosnou škrupinou a obkladovým murivom preklenutá puzdrom, do ktorého je zavedená kotvová tyč, držaná v obkladovom murive a v nosnej škrupine prostredníctvom malty.
Tento známy spôsob má niektoré nevýhody, spočívajúce v tom, že pri vyššom nosnom zaťažení nosnej konštrukcie zavesenými škrupinami s viacvrstvovými stenovými doskami je nutné pri pokročilej korózii výstuže a veľkoplošnom tvorení trhlín, predpokladať veľký počet takých prvkov, lebo tieto prvky môžu prenášať vždy len malé ohybové momenty, čo je spojené s enormným vynaložením materiálu a práce. Súčasne známy spôsob so sebou prináša nebezpečie veľkoplošného poškodenia panelov fasády, ak pri osadení náhradného nosného zariadenia zlyhá staré nosné ukotvenie.
Podstata vynálezu
Vychádzajúc zo známeho stavu techniky, je základnou úlohou riešenia podľa vynálezu spôsob, ktorý rieši zaistenie okrajovej škrupiny proti posunutiu vo vertikálnom smere, pri ktorom je súčasne zaručené minimálne pôsobenie na nosný prvok
Túto úlohu spĺňa spôsob zaistenia obkladových škrupín, najmä k dodatočnej sanácii fasády, pri ktorom sa vyvŕta prvý otvor na zaisťovací prvok cez najmenej jednu obkladovú škrupinu až k nosnej škrupine usporiadanej za ňou, podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že do nosnej škrupiny sa vyvŕta obvodová drážka zodpovedajúca priemeru prvého otvoru, pričom sa v priestore ohraničenom obvodovou drážkou vyvŕta do nosnej škrupiny, s menším priemerom ako je priemer prvého otvoru, druhý otvor, v ktorom sa zakotvi upevňovací prvok, prostredníctvom ktorého sa v prvom otvore a v drážke zachytí, a následne k obkladovvm škrupinám upne, zaisťovací prvok.
Tým, že pri tomto spôsobe, pri ktorom vnútri prvého väčšieho otvoru určeného na uloženie puzdra sa v nosnej škrupine vyvŕta druhý menší otvor na upevnenie upevňovacieho prvku, je valcový plášť puzdra bezpečne vložiteľný do obkladovej škrupiny. Vyvŕtaná drážka s priemerom prvého otvoru, do ktorej je vsadený valcový plášť, umožňuje bezpečné silové spojenie zaisťovacieho prvku s obkladovou škrupinou aj pri väčšej nerovnosti vnútorného povrchu týchto obkladových škrupín. Utiahnutím upevňovacieho prvku je zaisťovací prvok upnutý, takže pri poruche starej nosnej konštrukcie drží zaisťovací prvok bezpečne obkladovú škrupinu tak, aby nedošlo k jej zvislému posunutiu. Upevňovací prvok je pritom zaťažený len zvislým zaťažením, ktoré je výsledkom ťahových zložiek, pretože tlaková sila je odvedená stykom plášťa valcového puzdra s nosnou škrupinou.
Zariadenie zaistenia obkladových škrupín, so zaisťovacím prvkom, na realizovanie spôsobu podľa vynálezu, ktorého podstatou je, že zaisťovací prvok je tvorený puzdrom v tvare v podstate valcového plášťa, ktorého hrúbka steny je menšia ako šírka obvodovej drážky v 5 nosnej škrupine, a ktorý je vo svojej dutine opatrený priečnym nosníkom, v ktorom je upravený priechodný otvor na zaistenie prechodu upevňovacieho prvku, pričom puzdro je aspoň na strane zasahujúcej do obvodovej drážky skosené do koncovej plochy.
Spodný koniec valcového plášťa, ktorým je vsadzovaný do drážky, je podľa výhodného realizovania skosený, takže pri uťahovaní upevňovacieho prvku v smere do drážky sa dostane do styku s drážkou najprv dlhší koniec takto skoseného valca. Pri umiestnení upevňovacieho prvku na kratšom konci valcového plášťa v smere drážky je zaisťovací prvok sklopný okolo vyššie zmieneného prvého stykového bodu, okrajovej škrupiny proti posunutiu vo vertikálnom smere, pri ktorom je súčasne zaručené minimálne pôsobenie na nosný prvok.
Ďalšie výhodné formy vyhotovenia sú vyznačené vo vedľajších nárokoch definície predmetu vynálezu.
Prehľad obrázkov na výkrese
V nasledujúcom sú príkladné vyhotovenia podľa vynálezu objasnené prostredníctvom pripojených výkresov, kde zobrazuje:
Obr. 1 perspektívny pohľad na zaisťovací prvok zariadenia na sanáciu obkladovými škrupinami, obr. 2 spodný pohľad na zaisťovací prvok podľa obr. 1, obr. 3 výsek z rezu zaisťovacieho prvku v smere III-III podľa obr. 2, obr. 4 výrez stranového pohľadu zaisťovacieho prvku v smere IV-IV podľa obr. 2, obr. 5 výrez stranového pohľadu zariadenia na sanáciu obkladovými škrupinami po zasadení upevňovacieho prvku opatreného upevňovacími elementmi, obr. 6 pohľad zhora na zariadenie podľa obr. 5, obr. 7 pohľad zhora na zariadenie podľa obr. 5 po nasadení a zaistení spojovacími elementmi.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Obr. 1 znázorňuje perspektívny pohľad zaisťovacieho prvku 1 zariadenia na sanáciu obkladovými škrupinami 2. Na obr. 5 je znázornený zodpovedajúci rez viac50 vrstvovou stenou 2, 3 a 4, kde jednotlivé vzťahové znaky značia vnútornú škrupinu 3 a nosnú škrupinu 4.
Zaisťovací prvok 1 podľa obr. 1 je vytvorený v tvare dutého valca alebo puzdra 5, ktorého hrúbka steny 7 je v pomere k priemeru 6 puzdra 5 nepatrná. Vnútri puzdra 5 55 je medzi dvoma protiľahlými stenami upravený nosník 11 v tvare U-profílu. Výhodne je nosník 11 upevnený na konci valcového plášťa 12, ktorým je valcový plášť 12 vsadený do drážky 13 znázornenej na obr. 5.
Nosník 11 je opatrený priechodným otvorom 14, 6θ ktorý je výhodne, ako bude ešte v súvislostí s umiestnením navrhnutého zariadenia objasnené, usporiadaný excentrický v blízkosti jednej steny puzdra 5.
Na obr. 2 je znázornený pôdorys zaisťovacieho prvku i podľa obr. 1. Zreteľne možno rozpoznať nosník 11 65 v tvare U-profilu s priechodným otvorom 14, ktorýje k protiľahlým stenám puzdra 5 valcového tvaru pripevnený privarením 15. Šírka nosníka 11, ktorá nemá viac ako 50 % hodnoty priemeru puzdra 5, je však celkom dostatočná na uloženie podložky 46 upevňovacieho prvku 21, ktorý je spojený so zaisťovacím prvkom 1 prostredníctvom matice 22, ako je znázornené na obr. 5. Toto je však dosiahnuté už pri šírke nosníka 11 viac ako 10 % hodnoty priemeru puzdra 5. Dostatočnej šírky nosníka 11 na uloženie podložky 46 je však dosiahnuté už pri šírke nosníka 11 viac ako 10 % hodnoty priemeru puzdra 5 .
Na obr. 3 je znázornená časť rezu zaisťovacím prvkom 1 pozdĺž roviny III-III v obr. 2. Z obr. 3 je možné rozpoznať najmä rez priečnym profilom nosníka 11, ktorého šírka pôdorysnej plochy 35 približne zodpovedá dĺžke oboch jeho ramien 36.
Obr. 4 predstavuje rez bočného pohľadu zaisťovacieho prvku 1 pozdĺž roviny IV-IV z obr. 2 s vyznačenou osou súmernosti 31. Čiara 32 predstavuje rez základnou plochou.
V príkladnom uskutočnení podľa obr. 4 sú obe koncové plochy 33 a 34 valcového plášťa puzdra 5 skosené, pričom skosenie oboch koncových plôch 33 a 34 valcového puzdra 5 dovoľuje cenovo priaznivé zhotovenie puzdra 5 bez odpadu z jednej rúrky.
Medzi stenami puzdra 5 je upevnený nosník 11, ktorý je usporiadaný tak, že pôdorysná plocha 35 nosníka 11 je umiestnená vo vzdialenosti od 30 do 60 % priemeru puzdra 5 od koncovej plochy 34 valcového plášťa, pričom ramená 36 nosníka 11 smerujú ku koncovej ploche 34 valcového plášťa. Pôdorysná plocha 35 nosníka 11 smeruje rovnobežne so základnou plochou 32, alebo je nepatrne proti koncovej ploche 33 valcového plášťa sklonená, takže pri montáži je pôdorysná plocha 35 nosníka 11 približne rovnobežná s nosnou stenou. V osi pôdorysnej plochy 35 nosníka 11 je vytvorený priechodný otvor 14, ktorý je umiestnený excentrický vzhľadom na os súmernosti 31 v blízkosti steny, ktorá zodpovedá tvoriacej priamke 37 valca.
Z rezu pozdĺž roviny IV-IV na obr. 2 sú zjavné dve tvoriace priamky 37 a 38 dutého valca puzdra 5. Tvoriaca priamka 37 vedúca od vyššej časti plášťa k spodnej koncovej ploche 34 je rovnaká ako tvoriaca priamka 38 dutého valca puzdra 5. Pritom je taktiež poznateľné, že koncová plocha 34 priliehajúca na nosnú plochu vyžaduje naklopenie nosníka 11a tým aj priechodného otvoru 14 okolo stredu otáčania 39. V nasledujúcom je opísané vloženie zaisťovacieho prvku 1 vrátane jeho naklopenia a zopnutia.
Obr. 5 znázorňuje vyrezaný stranový pohľad zariadenia na sanáciu obkladovými škrupinami 2 po zasadení upevňovacieho prvku 21 a pred utiahnutím matice 22. Pritom je šípkou 40, smerujúcou dohora, označená zvislica prechádzajúca napr. pozdĺž sanovanej steny domu. Obkladová škrupina 2 je spoločne s vnútornou škrupinou 3, ktorá je upravená pod ňou, upevnená na nosnej škrupine 4 na výkrese neznázornenými nosnými kotvami. V obkladovej škrupine 2 je vyvŕtaný otvor 41, ktorého priemer 42 je o niečo väčší ako priemer 6 puzdra 5, ktoré je uložené v tomto otvore 41. Otvor 41, vyvŕtaný vriacou korunkou, prechádza cez obkladovú škrupinu 2, eventuálne cez vnútornú škrupinu 3, až k nosnej škrupine 4, kde je výhodným spôsobom zahĺbený približne do hĺbky 20 mm. Na otvor 41 nadväzuje v nosnej škrupine 4 drážka 13, zahĺbená diamantovou vriacou korunkou, pričom šírka drážky 13 kruhového tvaru sa napr. zo 4 mm zväčší na 8 mm, ako je znázornené na výkrese. Ak sa použije vŕtacia korunka so šírkou rezu napr. 8 mm, môžu byť otvor 41 a drážka 13 vytvorené v jednej pracovnej operácii.
Ďalej je v otvore 41 vnútri drážky 13 vytvorený druhý otvor 43 na upevňovací prvok 21. Otvor 43 je výhodným spôsobom umiestnený bližšie k vrchnému okraju drážky 13, t. j. podľa výkresu 5 bližšie k okraju v smere šípky 40. Priemer otvoru 43 zodpovedá použitému upevňovaciemu prvku 21, pričom ako je znázornené v príkladnom uskutočnení na obr. 5, upevňovaciemu prvku 21 s priemerom drieku 47, 12 mm zodpovedá priemer otvoru 43, 16 mm.
Upevňovací prvok 21 je vsadený a zakotvený v nosnej škrupine 4. Zakotvený upevňovací prvok 21 s rozopretou rozpieracou objímkou 44 je znázornený na obr. 5.
Ďalším krokom je zasadenie zaisťovacieho prvku 1, t. j. puzdra 5 s pripevneným nosníkom 11 do otvoru 41. Pri puzdre 5 so skosenou spodnou koncovou plochou 34, ako je znázornené na obr. 5, je nutné upozorniť na to, že tvoriaca priamka 38 valcového povrchu plášťa nachádzajúca sa na protiľahlej strane šípky 40 je zavedená do drážky 13. Pritom, ak nie je puzdro zaťažené, objaví sa v hornom úseku drážky 13 (na strane šípky 40) medzera 45. V nosníku 11 upevnenom v puzdre 5, ako je opísané v súvislosti s obr. 4, je upravený priechodný otvor 14 na upevňovací prvok 21. Priechodný otvor 14 je pritom umiestnený v oblasti bližšie k tvoriacej priamke 37 valcového povrchu plášťa. Po zasadení zaisťovacieho prvku 1 do otvoru 41, ktorý nadväzuje na otvor 43, vyčnieva časť upevňovacieho prvku 21 cez priechodný otvor 14 nosníka 11.
V nasledujúcom pracovnom výkone môže byť zaisťovací prvok 1 zaistený prostredníctvom spojovacích elementov, ktorými podľa príkladného vyhotovenia na obr. 5 sú matice 22 a podložka 46. Naskrutkovaním matice 22 na závit drieku 47 upevňovacieho prvku 21 dochádza k zapusteniu zaisťovacieho prvku i do drážky 13. Pritom časť valcového plášťa puzdra 5, nachádzajúceho sa v oblasti tvoriacej priamky 38 valcového plášťa je celkom zasadená v drážke 13, zatiaľ čo na protiľahlej strane valcového plášťa puzdra 5, v oblasti tvoriacej priamky 37 valcového plášťa, ostáva medzi koncom tvoriacej priamky 37 a dnom drážky 13 medzera 45. V priečnom reze na obr. 5 nie sú ostatné oblasti koncovej plochy 34 v smere od tvoriacej priamky 37 až k tvoriacej priamke 38 valcového plášťa, v ktorých sa prejavuje zväčšovanie medzery, znázornené.
Poklesnutie zaisťovacieho prvku 1 v drážke 13 sa deje naklopenim puzdra 5 okolo otočného bodu 39. Pritom puzdro 5 zaujme čiarkované označovanú polohu 5’, pričom sa dotýka obkladovej škrupiny 2, najmä v hornej časti (pozdĺž šípky 40) otvoru 41. Medzera 45 sa zmenšuje a zaisťovací prvok 1 je upevnený v nosnej škrupiny 2. Na maticu 22 pôsobí krútiaci moment, ktorý vyvoláva ťažňú silu v upevňovacom prvku 21. Ťažná sila sa cez rameno, vzniknuté medzi maticou 22 a otočným bodom 39, premieňa na tlakovú silu c obkladovej škrupine 2. Pritom je týmito silami betón nosného obloženia 4 v oblasti uloženia drážky 13 plasticky deformovaný, čím sa dosiahne dostatočná plocha na zachytenie zaťaženia.
Prípadným deformáciám puzdra 5 vplyvom pôsobiacich síl je bezpečne zabránené zvolenou hrúbkou steny 7, ktorá je napr. 3 mm s priemerom 6, 115 mm. Deformácia nosnej škrupiny 4 však nezmenšuje zaisťovaciu schopnosť zaisťovacieho prvku 1. Odľahčenie starého nosného ukotvenia, ktoré je identické so zaťažením zaisťovacieho prvku 1 od obkladovej škrupiny 2 je zaistené určením veľkosti momentu otáčania.
Puzdro 5 vykazuje vo výhodnom vyhotovení takú výšku, pri ktorej koncová plocha 33 z obkladovej škrupiny 2 vyčnieva. Potom môže byť otvor 41 so vsadeným zaisťovacím prvkom 1 zakrytý v obr. neznázomeným krycím prvkom a byť tak ochránený od poveternostných vplyvov.
Na obr. 6 je znázornený pohľad zhora na zariadenie podľa obr. 5, ktorý zodpovedá viditeľnej časti od jednej steny s obkladovými škrupinami 2, 3 a 4, kde šípka 40 označuje dohora smerujúcu zvislicu. Puzdro 5 je zasadené v drážke 13, ktorej vonkajší priemer je väčší ako priemer 6 puzdra 5. Cez nosník 11, ktorý' je súbežný so zvislicou označenou šípkou 40, prechádza na jeho hornom konci upevňovací prvok 21. Ďalej je na obr. 6 znázornený otočný bod 39, okolo ktorého sa puzdro 5 sklápa. Pri sklápaní puzdra 5 sa zmenšuje medzera 51 v oblasti tvoriacej priamky 37 medzi puzdrom 5 a obkladovou škrupinou 2 pri zasadenom zaisťovacom prvku 1, ako je znázornené na obr. 7.
Na obr. 7 je znázornený pohľad zhora na zariadenie podľa obr. 5 po utiahnutí spojovacích elementov. Pritom zaniká medzera 51 a puzdro 5 dolieha vo väčšej šírke okolo tvoriacej priamky 37 na obkladovú škrupinu 2. V oblasti otočného bodu 39 medzi puzdrom 5 a zodpovedajúcou oblasťou obkladovej škrupiny 2 tak vzniká medzera 52, ktorá svojou veľkosťou zodpovedá medzere 51.
Puzdro 5 priliehajúce na obkladovú škrupinu 2 v jej hornej oblasti (pozdĺž šípky 40) vytvára tlakovú silu na obkladovú škrupinu 2 a odľahčí tak staré nosné ukotvenie. Pri zlyhaní tohto ukotvenia je potom vlastná váha obkladovej škrupiny 2 celkom zachytená prostredníctvom puzdier 5 a upevňovacieho prvku 21, bez zjavných deformácií, vedúcich k vzniku trhlín na fasáde. Pritom bezpečnosť sanácie fasády viacvrstvovými stenovými doskami je zaručená nízkym počtom zaisťovacích prvkov 1, keď napr. na dosku s plochou 18 m2 sú nutné iba dva zaisťovacie prvky 1. Na zaisťovací prvok 1 môže byť pri použití pozinkovaného výrobku použitá oceľ st37 alebo st52, alebo môže byť na tento výrobok použitá ušľachtilá oceľ A 470.

Claims (7)

1. Spôsob zaistenia obkladových škrupín, najmä k dodatočnej sanácii fasády, pri ktorom sa vyvŕta prvý otvor na zaisťovací prvok skrz najmenej jednu obkladovú škrupinu až k nosnej škrupine usporiadanej za ňou, vyznačujúci sa tým, že do nosnej škrupiny (4) sa vyvŕta obvodová drážka (13) zodpovedajúca priemeru prvého otvoru (41), potom sa v priestore ohraničenom obvodovou drážkou (13) vyvŕta do nosnej škrupiny (4), s menším priemerom ako je priemer prvého otvoru (41), druhý otvor (43), v ktorom sa zakotví upevňovací prvok (21), prostredníctvom ktorého sa v prvom otvore (41) a v drážke (13) zachytí, a následne k obkladovým škrupinám (2) upne, zaisťovací prvok (1).
2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m , že druhý otvor (43) sa upraví pri drážke (13).
3. Spôsob podľa nároku 2, vyznačujúci sa t ý m , že druhý otvor (43) sa upraví kolmo proti hornému okraju drážky (13).
4. Zariadenie na vykonávanie spôsobu podľa nárokov 1 až 3, pozostávajúce zo zaisťovacieho prvku, vy- značujúce sa tým, že zaisťovací prvok (1) je tvorený puzdrom (
5) v tvare v podstate valcového plášťa (12), ktorého hrúbka steny (7) je menšia ako šírka obvodovej drážky (13) v nosnej škrupine (4), a ktorý je 5 vo svojej dutine opatrený priečnym nosníkom (11), v ktorom je upravený priechodný otvor (14) na zaistenie prechodu upevňovacieho prvku (21), pričom puzdro (5) je aspoň na strane zasahujúcej do obvodovej drážky (13) skosené do koncovej plochy (34).
10 5. Zariadenie podľa nároku 4, vyznačujúce sa tým, že priečny nosník (11) usporiadaný kolmo na pozdĺžnu os puzdra (5), má svoju pozdĺžnu os a dlhšiu os súmernosti skosené, koncové plochy (34) puzdra (5) upravené v jednej rovine, pričom 15 priechodný otvor (14) je upravený v blízkosti valcového plášťa (12) puzdra (5) na strane priečneho nosníka (11) s menšou vzdialenosťou od skosenej koncovej plochy (34)-
6. Zariadenie podľa nároku 5, vyznačujú20 ce sa tým, že priečny nosník (11) má v priečnom reze tvar písmena U.
7. Zariadenie podľa nároku 4 alebo 5, vyznačujúce sa tým, že upevňovací prvok (21) je na zachytenie puzdra (5) opatrený na konci svojho drie-
25 ku (47) závitom na maticu (22).
SK2497-92A 1991-08-14 1992-08-13 Spôsob a zariadenie na zaistenie obkladových škrup SK278763B6 (sk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4126825A DE4126825C1 (en) 1991-08-14 1991-08-14 Front shuttering securing for facade subsequent repair - drills circular groove in supports shuttering for retaining cylindrical jacket of securing member

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK249792A3 SK249792A3 (en) 1994-05-11
SK278763B6 true SK278763B6 (sk) 1998-02-04

Family

ID=6438258

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK2497-92A SK278763B6 (sk) 1991-08-14 1992-08-13 Spôsob a zariadenie na zaistenie obkladových škrup

Country Status (6)

Country Link
CZ (1) CZ280304B6 (sk)
DE (1) DE4126825C1 (sk)
HU (1) HU212683B (sk)
PL (1) PL169673B1 (sk)
RU (1) RU2061154C1 (sk)
SK (1) SK278763B6 (sk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4235595A1 (de) * 1992-10-22 1994-04-28 Fischer Artur Werke Gmbh Befestigungsverfahren zur Sanierung einer Beton- oder Steinfassade
DE4300618A1 (de) * 1993-01-13 1994-07-14 Modersohn Gmbh & Co Kg Wilh Konsol-Anker
DE10064679A1 (de) * 2000-12-22 2002-07-04 Fischer Artur Werke Gmbh Abstandshalter für die Befestigung eines Bauteils an einer eine Dämmschicht aufweisenden Wand oder dgl., sowie Verfahren und Werkzeug zum Setzen des Abstandshalters
FR2826034B1 (fr) * 2001-06-13 2004-04-02 Entpr Degaine Procede de pose d'un tirant
RU2582611C1 (ru) * 2015-01-20 2016-04-27 Сергей Валерьевич Серёгин Балочный элемент металлических конструкций с высокими прочностными характеристиками
RU2617232C1 (ru) * 2016-03-29 2017-04-24 Сергей Валерьевич Серёгин Способ возведения зданий, сооружений из стержневых элементов на ледяных образованиях арктической зоны российской федерации
RU2617496C1 (ru) * 2016-03-29 2017-04-25 Сергей Валерьевич Серёгин Высокопрочный стержневой элемент из стальных холодногнутых профилей для строительства на суше и ледяных образованиях арктической зоны российской федерации
RU2617234C1 (ru) * 2016-03-29 2017-04-24 Сергей Валерьевич Серёгин Стержневой строительный элемент для возведения зданий, сооружений на ледяных образованиях арктической зоны российской федерации
RU2651648C2 (ru) * 2016-03-29 2018-04-23 Сергей Валерьевич Серёгин Способ создания балочного элемента металлических конструкций с высокими прочностными характеристиками
RU2617497C1 (ru) * 2016-03-29 2017-04-25 Сергей Валерьевич Серёгин Способ возведения высокопрочных стержневых элементов из стальных холодногнутых профилей для строительства на суше и ледяных образованиях арктической зоны российской федерации

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2008402A1 (de) * 1970-02-24 1971-11-18 Haeussler, Ernst, Dr.-Ing., 4300 Essen Verbundanker
DE3004276A1 (de) * 1980-02-06 1981-08-13 Upat Gmbh & Co, 7830 Emmendingen Verfahren zum befestigen eines verblendmauerwerkes und huelse zur durchfuehrung des verfahrens
GB8334248D0 (en) * 1983-12-22 1984-02-01 Pynford Ltd Installing wall ties

Also Published As

Publication number Publication date
DE4126825C1 (en) 1992-11-12
PL295573A1 (en) 1993-02-22
RU2061154C1 (ru) 1996-05-27
HU212683B (en) 1996-10-28
SK249792A3 (en) 1994-05-11
CZ280304B6 (cs) 1995-12-13
HUT64793A (en) 1994-02-28
CZ249792A3 (en) 1994-03-16
PL169673B1 (pl) 1996-08-30
HU9202614D0 (en) 1993-03-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4768322A (en) Stone slab mounting
US5355642A (en) Prefabricated post with dual mounting members
US8282083B1 (en) Corrosion resistant railing insert and method for installation
SK278763B6 (sk) Spôsob a zariadenie na zaistenie obkladových škrup
US4250681A (en) Removable and reusable anchor and method
US4774791A (en) Stone slab mounting
US7637071B2 (en) Multiple leg concrete anchor
US5435107A (en) Bracket for repairing an attachment of an outer facade element to an inner load-bearing member
JP2005048517A (ja) スラブの補強構造及びスラブ補強工法
CA2101002A1 (en) Reduced moment anchor hub
JP2000240196A (ja) 鋼板コンクリート構造のタイバー取付方法およびタイバー
SK20699A3 (en) Exterior building unit for addition to existing buildings
JP2000027429A (ja) 足場固定用金物
RU2106459C1 (ru) Способ и устройство для крепления облицовочных плит
CA2497758C (en) Expansion anchor
JPH10238132A (ja) 耐震補強工法
JPH04189966A (ja) 建築用板材の留付工法
CA1282610C (en) Stone slab mounting
RU2105847C1 (ru) Устройство для крепления облицовочных плит
JPS63156146A (ja) 壁パネルの取付構造
JP2005068789A (ja) スラブの補強構造及びスラブ補強工法
JPH02101251A (ja) Alc建築の壁装材取付法
JPH04116508U (ja) Alcパネル
GB2203770A (en) Stone slab mounting using two bolts and a pin threaded laterally into at least one bolt
JPH02204564A (ja) 押出中空パネル建材の施工方法