SK17402000A3 - Presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania pevných látok - Google Patents

Presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania pevných látok Download PDF

Info

Publication number
SK17402000A3
SK17402000A3 SK1740-2000A SK17402000A SK17402000A3 SK 17402000 A3 SK17402000 A3 SK 17402000A3 SK 17402000 A SK17402000 A SK 17402000A SK 17402000 A3 SK17402000 A3 SK 17402000A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
spiral
rod
drum
sifting
solids
Prior art date
Application number
SK1740-2000A
Other languages
English (en)
Inventor
Helmut Werdinig
Rhein Winfried Von
Reinhold Riggenmann
Georg Gropper
Original Assignee
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Aktiengesellschaft
Publication of SK17402000A3 publication Critical patent/SK17402000A3/sk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07BSEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
    • B07B1/00Sieving, screening, sifting, or sorting solid materials using networks, gratings, grids, or the like
    • B07B1/18Drum screens
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10BDESTRUCTIVE DISTILLATION OF CARBONACEOUS MATERIALS FOR PRODUCTION OF GAS, COKE, TAR, OR SIMILAR MATERIALS
    • C10B1/00Retorts
    • C10B1/10Rotary retorts
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10BDESTRUCTIVE DISTILLATION OF CARBONACEOUS MATERIALS FOR PRODUCTION OF GAS, COKE, TAR, OR SIMILAR MATERIALS
    • C10B53/00Destructive distillation, specially adapted for particular solid raw materials or solid raw materials in special form

Description

Presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania pevných látok
Oblasť techniky
Vynález sa týka presievacieho zariadenia pevných látok a spôsobu presievania pevných látok, ktorým sú veľké Častice pevných látok oddeľované od jemnejších Častíc pevných látok.
Doterajší stav techniky
V mnohých technických odboroch je nevyhnutné, aby pevné Častice, ktoré sú napríklad v sypkom materiáli, boli triedené do viacero frakcii. Tieto frakcie sú zvyCajne rozdeľované podľa rozdielnych veľkostí pevných CaBtíc, ich geometrických tvarov, alebo vlastnosti týchto pevných látok. Triedenie pevných látok je nevyhnutné najmä vtedy, ak rôzne frakcie týchto látok majú byť použité na ďaläie spracovanie.
V stavebníctve napríklad vzniká stavebný odpad zo zbúranej stavby, ktorý je oddeľovaný od väCších a neľahko namipulovateľných Častí, ktoré sú potom roztriedené a opäť použité. Oddelený jemnejší stavebný materiál je potom likvidovaný napríklad na k tomuto cieľu určenému skladisku odpadov. Triedenie odpadu na jeho ďalšie prípadné použitie, alebo na jeho likvidáciu, je preto veľmi dôležité b ohľadom na životné prostredie.
Na likvidáciu odpadu sú používané napríklad známe tepelné spôsoby, pri ktorých je odpad spaľovaný v spaľovacích zariadeniach, alebo je termicky rozkladaný procesom pyrolýzy, t.j. bez prístupu vzduchu pri teplotách napríklad od 400°C do 700°C. Oba tieto spôsoby majú ten • · · • · ··· • ·· zmysel, aby po spaľovaní, resp. pyrolýze, boli zvyškové látky roztriedené a buď ďalej použité, alebo vhodným spôsobom zlikvidované. Cieľom pritom je, aby skládka, na ktorú sú tieto zvyškové látky ukladané, vykazovala pokiaľ možno najmenší obsah týchto zvyškových látok.
Z európskeho patentového spisu C. A 0 302 310 a firemného Časopisu Zariadenie na Bpaľovanie bez prÍBtupu vzduchu, opie spôsobu, vydávate! Siemens AG, Berlín a Mníchov, 1996, je známe pyrolyzačné zariadenie, v ktorom je vykonávaný takzvaný dvojstupňový spôsob spaľovania. V prvom stupni je nazhromaždený odpad vložený do bubna spaľovacieho zariadenia (pyrolyzaCného reaktora), kde je spaľovaný (pyrolyzovaný). Plyn vznikajúci pri pyrolýze, je Bpoločne so spáliteľnými zvyškovými Časticami termického rozpadu Bpaľovaný vo vysokoteplotnej spaľovacej komore, pri teplotách približne 1200° C. Odpadové plyny vznikajúce pri tomto procese, sú náBledne Čistené.
Zvyškové látky z termického rozpadu obsahujú vedľa spáliteľných Častíc aj nespáliteľné podiely. Tieto nespáliteľné podiely sa skladajú v podstate z frakcie ktorú tvorí napríklad plyn, kamene alebo keramika, a z kovovej frakcie. Hodnotné zvyškové látky sú ďalej triedené a odovzdávané na ďalšie využitie. Na triedenie týchto látok sú nevyhnutné zariadenia a spôsoby, ktoré sú spoľahlivé a zaruCujú takisto plynulú prevádzku.
V presievacích zariadeniach Často vzniká problém so zanášaním presievacích plôch. Presievacie zariadenie potom musí byť buď odstavené, alebo musí byť aBpoň podrobené nákladnému Cišteniu. Problémy s upchávaním presievacieho zariadenia sa vyskytujú najmä pri presievanl nerovnorodých zmesí pevných látok, urCených na triedenie. V presievacích plochách, vytvorených v tvare dierovaných plechov, dochádza napríklad k zachytávaniu drôtov, a tak sa jednotlivé otvory najprv zužujú, až sa Časom úplne zanesú.
·· • · · • 9 ··· • · · 9 • 9 ·9 ··
Zvy6kové látky z procesu pyrolýzy sú pritom typické svojou n©homogenitou, ktorá vzhľadom na látkové zloženie, veľkosť a geometriu jednotlivých Častíc pevných látok, vykazuje veľké rozdiely. V týchto látkach sa vedľa kameňov. Črepov skla a väčélch kovových Častíc, nachádzajú aj pozdĺžne tyče a ohnuté drôty. Na triedenie väčélch Častíc pevných látok z termického rozkladu je napríklad z patentového spisu WO 97/26495 známe vynáéacie zariadenie zvyékových látok z bubna pyrolýznej pece. Vynáéecie zariadenie obsahuje dopravné zariadenie, ktorého ložná plocha je v smere dopravy pevných častíc opatrená drážkami, ktoré majú tvar pílových zubov, priCom na takto profilovanú ložnú plochu je pripojené tyCovó sito. Ložná plocha pritom vykonáva kmitavý pohyb, a tak na jej povrchu dochádza k oddeľovaniu jemných a veľkých Častíc pevných látok. Jemné Častice prepadávajú otvormi pripojeného sita, zatiaľ Co veľké Častice sa posúvajú po tyčovom Bitu ďalej. Pri tomto spôsobe preBievania sa ale na tyCiach sita môžu zachytiť rôzne ohnuté drôty a spôsobiť tak jeho upchanie.
Podstata vynálezu
Predložený vynález si kladie základnú úlohu vytvoriť presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania, ktorého prostredníctvom je b pomocou jednoduchých prostriedkov zabezpečený plynulý chod zariadenia, bez toho aby dochádzalo k upchávaniu sita.
Táto úloha je v zariadení podľa vynálezu vyrieéená tak, že presievacie zariadenie pevných látok je otoCné okolo svojej pozdĺžnej osi, priCom sito presievacieho zariadenia je vytvorené v tvare skrutkovice tvarovanou tyCou. Presievaná látka je potom privádzaná do vnútorného prieetoru, tvoreného touto tvarovanou tyčou.
Rozhodujúcu výhodu takto vytvoreného presievacieho
999 • · • ·· zariadenia je možno vidieť v tonu že na tyči tvarovanej do skrutkovice, nemôžu zostať zachytené žiadne zahnuté drôty, alebo iné pevné látky. V dôsledku otáčania preeievacieho zariadenia sú zahnuté drôty posúvané v smere dopravy, a tak je účinne zabránené upchávanie takto vytvoreného sita.
Podľa jedného z výhodných vyhotovení je tyd vytvorená ako Špirála s väčSím počtom závitov, napríklad so Štyrmi až desiatimi závitmi.
V takto vytvorenom presievacom zariadení, ktoré môže byť označené aj ako Špirálové Bito, sú dastice pevných látok urdené na presievanie dopravované do vnútorného priestoru, vytvoreného trojrozmernou Špirálou. Jemné dastice pevných látok, ktoré majú menSi rozmer ako je vzdialenosť medzi jednotlivými závitmi Špirály, prepadnú cez Špirálu, zatiaľ do vädSie dastice pevných látok sú vo vnútornom priestore premiesťované ďalej. Vhodnou voľbou vzdialeností medzi jednotlivými závitmi Špirály, môže byť nastavená maximálna veľkosť presievaných jemných dastlc pevných látok. V dôsledku otáčavého pohybu Špirály je zaručený plynulý transport hrubSích dastic v transportnom smere, t.j. od zadiatku Špirály k jej koncu.
Podstatná výhoda tejto Špirály vSak spočíva v tom, že medzi závitmi Špirály pevne uchytené dastice sú v dôsledku otáčavého pohybu vynáSané smerom nahor až vo vrchnom bode odpadnú pôsobením svojej vlastnej váhy snerom dole. Jednoduché a robustné vyhotovenie Špirály presievacieho zariadenia preto zamedzuje jej zanáSaniu a umožňuje tak plynulú činnosť.
Podľa jedného z účelných vyhotovení je použitý vädSÍ počet týchto tyčí, ktorých začiatky sú po obvode usporiadané odsadené, pričom každá z týchto tyčí tvorí jednu skrutkovicu. Takto vytvorené sito s väčSím počtom tyčí je taktiež označované ako viacchodé sito.
• 9 9 • 9 999
9 9 • 9 999
9 9
99
99
99 9
Podľa jedného z variantu príkladného vyhotovenia sita, je uhol zakrivenia tyče menší než 360°. Tento uhol však môže byť podstatne menší, približne 180°. Presievacie zariadenie, v ktorom je sito tvorené väčším počtom tyčí, z ktorých žiadna nedosahuje úplného zakrivenia pod uhlom 360°, môže byť podstatne robustnejšie, ako presievacie zariadenie, v ktorom je sito tvorené jednou tyčou s väčším počtom závitov.
Ako viacchodé sito, tak aj špirálové sito, môže byť ďalej výhodným spôsobom opatrené stieracou tyčou, ktorá je v podstate rovnobežná s vonkajšou plochou tvorenou špirálou, resp. rovnobežná s vonkajšou plochou viacchodého sita. Táto stieracia tyč pôsobí ako stierači prvok tak, že ak sa zachytí na tyči v tvare špirály napríklad ohnutý drôt, je tento drôt v dôsledku otáčavého pohybu sita vedený proti pevne prichytenej stieračej tyči, ktorá ho potom strhne. Preto, aby bol dosiahnutý čo najlepší výsledok, je zmysel otáčania stieracej tyče vhodne prispôsobený smeru otáčania presievacieho zariadenia.
S cieľom efektívne odstrániť napríklad zachytené ohnuté drôty, môže byť stieracia tyč takisto zahnutá pozdĺž skrutkovice, a to tak, že s ňou zviera približne uhol 90°.
Podľa jedného z ďalších príkladných vyhotovení je tyč Bitá pripevnená len na jednom konci, takže os špirály je v dôsledku pôsobenia jej vlastnej váhy zakrivená dole, v smere jej voľného konca. Špirála je teda prichytená na jej začiatku, zatiaľ čo jej koniec je voľný.
Ako variant k predchádzajúcemu jednostrannému pripevneniu tyče sita, môže byť už vopred zakrivené vytvorená špirála takisto prichytená na oboch koncoch.
Podstatné pritom je, aby špirála vykazovala smerom dole zakrivený tvar.
• · • · • ··· • · • ···
Rozhodujúcu výhodu zakrivenia Špirály je možno vidieť v tom, že vzdialenosti medzi závitmi na spodnej strane Špirály sú menSie, ako vzdialenosti na hornej strane Špirály. Častice pevnej látky, nachádzajúce sa vo vnútornom priestore Špirály sa tak môžu vzpriečiť len medzi závitmi na Bpodnej strane Špirály, odkiaľ sú v dôsledku otáčavého pohybu vynesené nahor, kde v dôsledku pôsobenia svojej vlastnej váhy spadnú dole. Inými slovami povedané: V dôsledku pohybu Špirály sú vzpriečené častice pevných látok vynesené nahor, kde sa vzdialenosti medzi jednotlivými závitmi Špirály rozSirujú, a tak sú vzpriečené častice uvoľnené a vlastnou váhou odpadnú dole. Presievacie zariadenie so sitem v podobe zakrivenej Špirály je tak v podstate samočistiace.
Aby mohlo byť dosiahnuté zakrivenie Špirály, je účelné, aby Špirála bola pružná. Súčasne je tým aj podstatne znížené napätie, pôsobiace na Špirálu vzpriečenými časticami pevných látok.
Z dôvodu jednoduchého a stabilného vyhotovania Špirály, je tyč, z ktorej je vytvorená, zhotovená z kovu, najmä z oceľovej guľatiny, alebo rúrky. Takto vytvorená Špirála je dostatečne robustná a je vhodná najmä na hrubé triedenie ťažkých a veľkých častíc pevných látok. V tých prípadoch použitia, keď sa pri presievaní vyskytujú len malé zaťaženia, môže byť Špirála zhotovená napríklad z umelej hmoty.
Podľa ďalšieho výhodného príkladného vyhotovenia, je na vyrovnávanie pozdĺžnych častíc pevných látok v dopravnom smere, presievacie zariadenie opatrené vyrovnávacím zariadením, ktoré je usporiadané pred Špirálovým sitom a ústi do jeho vnútorného priestoru.
Vyrovnávacie zariadenie v podstate zabezpečuje, aby • · • ··· • t·· pozdĺžne častice pevných látok boli do vnútorného priestoru Špirálového sita dopravované rovnobežne s jeho pozdĺžnou osou. Pozdĺžne častice, rovnako tak ako veľké častice pevných látok, sú automaticky posúvané v Špirálovom site ďalej, pretože nemôžu prepadnúť medzerami medzi závitmi Špirály. Tým je zaručené, že cez sito ktoré je vytvorené z tyčí, prepadnú výhradne také častice pevných látok, ktorých najväčSl rozmer je menSÍ, ako vzdialenosť medzi závitmi Špirály, resp. vzdialenosť medzi tyčmi. Vyrovnávacie zariadenie je vytvorené v tvare bubna, otočného okolo jeho pozdĺžnej osi. Otáčaním bubna sa tak pozdĺžne častice pevných látok automaticky orientujú v smere jeho pozdĺžnej osi.
Takisto je výhodné, ak je na vnútornej strane bubna umiestená skrutkovíca resp. do skrutkovíce tvarovaná lista. Táto Bkrutkovica zabraňuje tomu, aby častice pevných látok, ktoré sú do bubna privádzané napríklad plniacou Šachtou, preleteli bubnom veľkou rýchlosťou, a nedoSlo tak k vlastnému presievaniu. Skrutkovica môže byť vytvorená aj ako viacchodá, t.j. s väčSim počtom do skrutkovice tvarovaných USt, ktoré sú usporiadané navzájom odsadené. Výhodne je, ak je skrutkovica usporiadaná bezprostredne na vstupnej strane bubna a má relatívne vysoké bočné plochy.
Skrutkovica je vytvorená tak, že v pohľade zhora, tvorí v smere pozdĺžnej obí uzavretý okruh. Tým je zabránené tomu, aby sa častice pevných látok pohybovali bez prekážky na dne bubna. K zabráneniu plynulého pohybu častíc pevných látok je výhodné, ak je použitá viacchodá skrutkovica s uhlom vinutia menSlm ako 360°. V tomto prípade je dosiahnuté požadované prekrytie bokov a relatívne ploché stúpanie skrutkovice, a to umožňuje rýchlejší transport častíc pevných látok vnútri bubna.
Podľa jedného z vyrovnávacie zariadenie alternatívnych vyhotovení je vytvorené ako kmitajúca ložná • · · ·· ·· 99 ··· ··· · · • · ··· · · ··· · · • ·· 9 · · · · · * · ···· 9 9 9 9 9 9
99 99 99 99 9 plocha, opatrená pozdĺžnymi drážkami, ktoré sú orientované v dopravnom smere. Kmitaním ložnej plochy dochádza k ukladaniu pozdĺžnych Častíc pevných látok v pozdĺžnych drážkach.
Tyč Špirálového sita je na čelnú stranu bubna pripevnená, napríklad privarením, alebo je priskrutkovaná. Pripevnenie tyče je urobené tak, že výstupná strana bubna ústi do vnútorného priestoru Špirálového sita, vytvoreného touto tyčou. Preto, aby na materiál vynáSaný z bubna nepôsobili žiadne prekážky, je tyč pripevnená na vonkajSej strane bubna, alebo aspoň tak, že so stenou bubna tvorí jednu rovinu. V takto vytvorenom konštrukčnom vyhotovení tvorí vyrovnávacie zariadenie a tyč Špirálového sita jednoduchú konštrukčnú jednotku.
Podľa jedného z ďalSích príkladných vyhotovení je presievacie zariadenie pripojené na výstupnú stranu bubna pyrolýznej pece, z ktorého vychádzajú zvySkové látky tepelného rozkladu. Prešievacim zariadením pripojeným na bubon pyrolýznej pece je následne vykonávané prvé triedenie zvyškových látok z tepelného rozkladu na jemnú a hrubú frakciu. Jednoduché a robustné vyhotovenie presievacieho zariadenia tak zaisťuje bezpečnú a plynulú činnosť samotného technologického zariadenia, v ktorom dochádza k pyrolýze.
Výhodné je, ak je presievacie zariadenie pripojené bezprostredne na výstupnú stranu tohto technologického zariadenia. Medzi bubnom pyrolýznej pece a pesievacim zariadením tak nie sú žiadne medzikomponenty, ktoré by mohli byť príčinou porúch. Tyč Špirálového sita môže byť napríklad pripevnená bezprostredne na výsypnú rúru bubna pyrolýznej pece. Výsypné zariadenie je pritom utesnené vzhľadom na okolitú atmosféru proti úniku plynov, ktoré sa podieľajú na Bpaľovaní spáliteľných látok.
Pre hrubé presievanie zvyškových látok • · • 444 • · 4 • 4 444 • 4 4
44
44 44 4 z technologického procesu pyrolýzy, je vzdialenosť medzi dvoma susednými závitmi Špirály, resp. medzi dvoma tyčami tvarovanými do Špirály od 100 mm do 300 mm, najmä ale 180 mm. Vnútorný priestor vytvorený do Špirály tvarovanou tyčou má dĺžku od 0,5 m do 1,5 m, pričom jeho priemer je približne
1,5 m. Celková dĺžka presievacieho zariadenia, t.j. s bubnom a sitom se pohybuje od 2m do 4m. Dĺžka vnútorného priestoru je pritom dimenzovaná tak, že je buď menSia, alebo rovnaká ako priemer bubna.
Spôsob presievania častíc pevných látok je podľa vynálezu vyrieSený tak, že tým, že častice pevných látok sú privádzané do vnútorného priestoru presievacieho zariadenia, otáčajúceho sa okolo jeho pozdĺžnej osi a opatreného do skrutkovíce tvarovanou tyčou, sú hrubé čaBtice na skrutkovici posúvané ďalej a pritom oddeľované od jemnejších častíc pevných látok. Výhody uvedené v opise vyhotovenia presievacieho zariadenia sa vzťahujú aj na spôsob presievania pevných látok.
Prelú'ad-QbrázfrQV na výkresoch
Príkladné vyhotovenia vynálezu a ďalSie výhodné vyhotovenia sú objasnené na priložených výkreeoch, znázorňujúcich vždy jeden schematický pohľad. Tu znamená:
Obr.l Presievacie zariadenie, v ktorom je bubon, ktorý slúži takieto ako vyrovnávacie zariadenie, pevne Bpojený so Špirálou.
Obr.2 rez zakrivenou Špirálou, objasňujúci výhody účinkov presievacieho zariadenia.
Obr.3 bubon pyrolýznej pece, na ktorý je pripevnená Špirála.
Obr.4 presievacie zariadenie opatrené viacchodým sitom, vytvoreným väčSím počtom tyčí.
• · • · • ··· • · • ··· • · · ··· ·· · · · · · ···· · · · · · · * ·· ·· · ·· ·· ···
Príklady vyhotovenia wnálezu
Presievacie zariadenie 1, zanázornené na obr.l, obsahuje vyrovnávacie zariadenie, kterým je bubon 2 ©točný okolo svojej pozdĺžnej osi a sklonený vzhľadom na horizontálnu rovinu smerom dole. Na ľavej čelnej strane á bubna 2. j© usporiadané dávkovacie zariadenie £ pevnej látky B, ktorou je napríklad zvySková látka z tepelného rozkladu pyrolýzou, alebo stavebný odpad. Na protiľahlú pravú čelnú stranu Z bubna 2 j® pripevnená kovová tyč £ v tvare skrutkovice, ktorá tvorí Špirálu 10 s vnútorným priestorom
11. Špirála 10 je k bubnu 2 napríklad privarená, priskrutkovaná, poprípade je pripevnená iným vhodným spÔBobom. Priemer Špirály lfi je pritom takmer zhodný s priemerom bubna 2. Pravá čelná strana Z bubna 2 zároveň slúži pre výstup pevnej látky B, takže bubon 2 môže byť vytvorený ako jednoduchá kovová rúra. Spoločná pozdĺžna os 2 presievacieho zariadenia 1 a bubna 2 v podstate vykazuje rovnaký sklon s obou 12 Špirály lfi.
Bubon 2 je uložený otočné a je poháňaný prostredníctvom tu bliŽSie neznázorneného pohonu. Společne s bubnom 2 sa otáča aj k nemu pripevnená Špirála 10, ktorá je podľa obr.
vytvorená piatimi závitmi. Vzdialenosti medzi susednými závitmi sú prispôsobíteľné druhu preBievanej pevnej látky Ba je približne 180 mm. Do Špirály tvarovaná tyč £ je zhotovená z masívneho materiálu, najmä z kovu, napríklad z guľatiny, alebo oceľovej rúrky. Na bubon 2 j© pripevnený len jeden koniec Špirály Ifi, zatiaľ čo druhý, protiľahlý koniec Špirály 10 je voľný a nie je nijak podopretý. Nepripevnený koniec Špirály Ifi je preto v dôsledku Bvojej vlastnej váhy zahnutý smerom dole, ako je bliŽSie znázornené na obr. 2.
Pevná látka B je do bubna 2 dodávaná dávkovacím zariadením fi, a v dôsledku sklonu bubna 2 a jeho otáčavého pohybu, je v dopravnom Bmere 14 transportovaná ku Špirále ft· ftft • · · • · ··· • · · • ·
• · · ftft ·· • ft ·· ft ftft • · ··· • ftft · · • · · · • ft ftft • · • ft ·
10. Vo vnútornom priestor© IX Špirály XQ sú oddeľovaná jemné častice Γ pevných látok, zatiaľ čo hrubé častice G pevných látok sú vnútri Špirály XQ premiesťované ďalej.
Podetatná výhoda presievacieho zariadenia X, opatreného Špirálou XQ, spočíva v tom, Se samostatne ťažko sa pohybujúca pevná látka B je v dôsledku otáčavého pohybu premiesťovaná jednoduchým spôsobom v dopravnom smere 14.
Otáčaním bubna 2. Ba súčasne orientujú pozdĺžne častice 16 pevných látok v dopravnom smere X4, takže sú do vnútorného priestoru XX Špirály 10 dopravované približne rovnobežne s osou 12 Špirály XQ. Tým je zabránené tomu, aby pozdĺžne častice 16 pevných látok boli do vnútorného priestoru 11 transportované v kolmej polohe vzhľadom na os X2, a mohli tak Špirálou 10 prípadne prepadnúť. Špirálou XQ tak môžu prepadnúť len jemné častice F pevných látok, ktoré sú zhromažďované v prvej zbernej nádobe XQ, odkiaľ sú podľa potreby odtransportované. Hrubé častice G pevných látok sú potom vo vnútornom priestore 11 premiesťované na koniec Špirály XQ, kde padajú do druhej zbernej nádoby 20. odkiaľ sú takisto podľa potreby odtransportované. Namiesto zberných nádob XQ, 2Q môžu byť použité priamo transportné zariadenia, napríklad dopravné pásy, alebo závitovkové dopravníky, ktoré takto roztriedené pevné látky F, G plynulé odvádzajú.
Na obr. 2 je schematicky znázornený rez zahnutou Špirálou XQ, pomocou ktorého je objasnený princíp íunkcie tejto Špirály XQ. V dôsledku zakrivenia osi 12 Špirály 10 sú vrchné vzdialenosti o medzi dvoma susednými závitmi väčSie, ako spodné vzdialenosti u. Častice B pevnej látky sa tak môžu pevne zachytiť len v spodnej časti Špirály XQ, kde je vzdialenosť u medzi závitmi menSia. Pevne zachytená častica P je v dôsledku otáčania Špirály 10 premiesťovaná smerom nahor, kde už sú vzdialenosti o medzi závitmi väčSie, a tak nastane jej uvoľnenie a odpadnutie smerom dole pôsobením jej vlastnej váhy.
·· ·· • · · • · ··· • · · · · • · · · • · ·· ·· ·· • · · • · ··· • · · · · • · · · ·· ·· ·· • · · • · • · • · ·· ·
To isté platí v obdobných prípadoch pre zahnuté drôty 24 alebo podobné Častice pevných látok, ktoré sa môžu na tyči a zaháknuť. U sita pohybujúceho sa len v jednej rovine zvyčajne BpÔBobujú tieto kusy zahnutých drôtov 24. upchávanie sita. V rieSení podľa vynálezu je zahnutý drôt 24 pri otáčaní Špirály 10 vynáSan smerom nahor. V hornej časti Špirály 10 je zahnutý drôt 24 uvoľnený a môže tak spadnúť dole.
Podľa obr. 3 je bubon 2£ pyrolýznej pece opatrený dávkovacou Šachtou 27 a podávacím zariadením 22 odpadu A. Odpad A je v bubne 26 pyrolýznej pece epaľovaný pri teplote asi 450° C. Pritom vzniká plyn S a zvySkové látky H z technologického procesu pyrolýzy. Bubon 22 j© uložený otočné so sklonom oproti horizontálnej rovine a je ohrievaný prostredníctvom tu bliŽSie neznázornených vykurovacích rúrok. Na protiľahlej strane podávacieho zariadenia 28 je bubon 26 opatrený výstupnou rúrou 22· na jej koniec je pripevnená Špirála 10. Výstupná rúra 22 a Špirála 10 tak tvoria presievacie zariadenie 1. Výetupná rúra 29 súčasne tvorí aj vyrovnávacie zariadenie pre pozdĺžne častice pevných látok. Špirálou sú oddeľované jemné častice F od hrubých častíc G pevných látok.
Výstupná rúra 29 s pripojenou Špirálou 10 ústi do výsypného zariadenia 30. ktoré je oproti okolitej atmosfére plynotesné utesnené prstencovým tesnením 32. Rovnako tak ako výsypné zariadenie 30. je prstencovým tesnením 32 plynotesné utesnené aj podávacie zariadenie 28. Tým by malo byť zabránené, aby do bubna ££ pyrolýznej pece prenikal vzduSný kyslík a pôsobil tak nepriaznivo na proceB pyrolýzy, prebiehajúci bez prístupu vzduchu. Vedľa zvyškových pevných látok B vzniká v bubne 22 aj plyn S, ktorý prúdi cez výst.upné potrubie 29 do násypného zariadenia 30. odkiaľ je odvádzaný odpadným potrubím 34.
• · • ΒΒΒ • · · · • · · ·
BB ·· • B • ΒΒΒ • · · · • B BB
BBB
BBB
BB B· B nachádzajúcu sa vo výsypnom zariadení jedného z alternatívnych vyhotovení znázornená na obr. 3 Čiarkované, cez odvádzané hrubé Častice sa Špirála XQ nachádza
Na Špirálu 10.
2Q., môžu podľa nadväzovať rúra 3Z, ktorú sú z výsypného zariadenia 30 G pevných látok. V tomto prípade medzi výstupnou rúrou 29 a rúrou 37
Prostredníctvom Špirály 1Q, pripojenej na výstupnú rúru 23. bubna 26 pyrolýznej pece, sú zvySkové pevné látky H z technologického procesu pyrolýzy bezprostredne po opustení bubna 2£ triedené na jemné Častice F a hrubé častice G pevných látok, pričom nebezpečenstvo, Se sa sito upchá komponentami vystupujúcimi z bubna, je len veľmi nepatrné.
Presievacím zariadením 1. oddelené jemné častice F sú podrobené ďalšiemu spracovaniu, napríklad v takzvanom vzduchovom triediči. Pritom sú oddeľované ľahSie, najmä uhllkaté častice pevných látok, od ťaSSích častíc pevných látok. Pri tomto vzduchovom triedení sú pevné látky privádzané prúdom vzduchu, pričom ľahSie častice sú unáSané vzduchom.
Na obr. 4 je znázornené aleternatlvne vyhotovenie Špirály 1_Q tvorené väčSím počtom tyčí S, ktoré sú pripevnené na koniec bubna 2- Tyče S. tak vytvárajú viacchodú skrutkovicu. Jednotlivé tyče S sú na konci bubna 2 vzájomne presadené o uhol 30®, pričom obvod týchto tyčí £ v tvare skrutkovice je menSí neS 360°, a tak netvorí úplný závit.
Výhoda tejto viacchodej skrutkovice, rovnako tak ako Špirály JLQ. podľa obr. 1, spočíva v usporiadaní jednej alebo viac do skrutkovice tvarovaných tyči £. Otáčaním presievacieho zariadenia 1. sú tak prípadne zaklínené častice pevných látok automaticky dopravované ďalej, až na koniec presievacieho zariadenia JL, kde sú odhodené.
·· ·· • · 4 · 444 ·· ·· • · · • · ··· • · · ·· ··
44
4
Na podporu samočistenia tohto mechanizmu je rovnobežne b vonkajšou plochou vytvorenou tyčami fi upravená stieracia tyč 35. Stieracia tyč 35 môže byť upravená aj v príkladnom vyhotovení podľa obr. 1 bo Špirálou IQ. Stieracia tyč 25 pôsobí tak, že na tyči S zaháknutá častica, napríklad zahnutý drôt 24, je v dôsledku relatívneho pohybu medzi tyčou fi a stieracou tyčou 25 v dopravnom smere 14 odstránená. Z tohto dôvodu je vzájomne prispôsobený smer otáčania presievacieho zariadenia 1 a zmysel otáčania stieracej tyče 35
S cieľom zvýSiť Btierací účinok je stieracia tyč 25 pozdĺž vonkajSej plochy skrutkovice zakrivená tak, že s tyčami fi zviera uhol približne 90°, pričom je výhodne, ak sa uhol stúpania stieracej tyče 25, v dopravnom smere 14 zväČSuje. Stieracie účinky je možno ďalej zvýSiť tým, že pozdĺž vonkajSej plochy skrutkovice je upravený väčSÍ počet stieracích tyčí 25, ktoré sú pod tyčmi fi zahnuté v tvare polkružnice.
ĎalSia výhoda usporiadania stieracích tyčí 25 j® v tom, že pozdĺžne častice 16 pevných látok, ktoré v bubne 2 nie sú úplne orientované rovnobežne s jeho pozdĺžnou osou 2, nemôžu prepadnúť medzi tyčami fi. V dôsledku otáčavého pohybu bubna 2 sa totiž môže stať, že pozdĺžne častice Ifi pevných látok sú z výstupu z bubna 2 privádzané do vnútorného priestoru 11 pod OBtrým uhlom.
Ako je ďalej zrejmé z obr. 4, na vstupnej Btrane bubna 2 jθ usporiadaná viacchodá skrutkovíca 25· Podľa tu znázorneného príkladného vyhotovenia je skrutkovača 25 vytvorená z dvoch, v tvare Bkrutkovice upravených plechových USt, ktoré sú vzájomne presadené. Skrutkovača 36 je umiestená vnútri bubna 2 a je vytvorená tak, že na dne bubna 2 sa aspoň dva úseky skrutkovice 25 navzájom prekrývajú. Bočné plochy skrutkovice 25, reBp. boky plechových liSt ·· ·· • · · • · ··· ·· ·· • · · • · ··· • · · ·· ·· ·· • · · · ·· ·· • · ·· · z ktorých je vytvorená, sú pritom relatívne vysoké. Tým je zabezpečené, že dávkovacím zariadením £ dodané pevné látky B sú zbrzdené a neprejdú presievacím zariadením i. príliS rýchle, bez toho aby doSlo k ich presievaniu.
Opísané presievacie zariadenie sa vyznačuje jednoduchou a robustnou konštrukciou, zaisťujúcou súčasne bezporuchovú činnoBť, bez upchávania sita. Rozhodujúci podiel na bezpečnej činnosti presievacieho zariadenia má tyč £ v tvare skutkovice, resp. väčSÍ počet takto upravených tyči £, tvoriacich Špirálu 10. Zakrivením tejto Špirály XQ. vzniknú na jej spodnej a hornej strane rozdielne vzdialenosti medzi Busednými závitmi, a tak je zaistené bezpečné triedenie pozdĺžnych častíc pevných látok. Otáčavý pohyb presievacieho zariadenia 1 potom automaticky zaisťuje transport pevných látok B.

Claims (21)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY ·· ·· • · · • · ··· • · · · • · · · ·· ·· • · • · ··
    Οο
    1. Presievacie zariadenie (1) pevných látok (E), najmä zvyškových látok z technologického procesu pyrolýzy, ktoré je otočné okolo jeho pozdĺžnej osi vnútorného priestoru sú zvySkové vyznačujúce sa tým, Se presievacie opatrené do skrutkovíce tvarovanou ohraničuje vnútorný priestor.
    (3), a do ktorého látky privádzané, zariadenie (1) je tyčou ( 8 ) , ktorá
  2. 2. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, Se tyč (8) tvorí Špirálu (10) s väčSím počtom závitov, najmä so 4 aS 10 závitmi.
  3. 3. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 1 alebo 2, vyznačujúce ea tým, že je opatrené väčSím počtom tyčí (8), ktorých začiatky sú usporiadané presadené.
  4. 4. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 3, vyznačujúce sa tým, že tyče (8) sú stočené pod uhlom menSlm než 360°, najmä menSím, alebo približne zodpovedajúcim uhlu 180°.
  5. 5. Presievacie zariadenie (1) podľa jedného z nárokov 1 až 4, vyznačujúce sa tým, že obsahuje stieraciu tyč (35) usporiadanú pevne vzhľadom k tyči (8) v tvare Špirály, pričom stieracia tyč (35) je usporiadaná v podstate rovnobežne s vonkajSou plochou vytvorenou tyčou (8).
  6. 6. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 5, vyznačujúce sa tým, že stieracia tyč (35) má tvar skrutkovice s protismerným stúpaním vzhľadom k tyči (8), takže s tyčou (8) zviera približne uhol 90°.
  7. 7. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 5 alebo 6, vyznačujúce sa tým, že je opatrené väčSím počtom Btieracích tyčí (35), ktorých začiatky sú usporiadané presadene.
    ·· 99 99 99
    9 9 9 9 9 9 • · ·99 9 9 999
    9 99 999 99 9
    9999 9999
    99 99 99 99
    99 9
  8. 8. Presievacie zariadenie (1) podľa niektorého z nárokov 1 až 7, vyznačujúce Ba tým, že tyč (8) je pripevnená len na jej začiatku.
  9. 9. Presievacie zariadenie (1) podľa niektorého z nárokov 1 až 8, vyznačujúce sa tým, že tyč (8) je ohybná.
  10. 10. Presievacie zariadenie (1) podľa niektorého z nárokov 1 až 9, vyznačujúce sa tým, že os (12) Špirály (10) je smerom dole zakrivená.
  11. 11. Presievacie zariadenie (1) podľa niektorého z nárokov 1 až 10, vyznačujúce sa tým, že tyč (8) je zhotovená z kovu, najmä z guľatiny alebo rúrky.
  12. 12. Presievacie zariadenie (1) podľa niektorého z nárokov 1 až 11, vyznačujúce sa tým, že na vyrovnanie pozdĺžnych častíc pevných látok (R) v dopravnom smere (14) je opatrené vyrovnávacím zariadením, ktoré je usporiadané pred do skrutkovice tvarovanej tyče (8) a ústi do vnútorného priestoru (11).
  13. 13. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 12, vyznačujúce Ba tým, že vyrovnávacím zariadením je bubon (2), otočný okolo jeho pozdĺžnej osi (3).
  14. 14. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 13, vyznačujúce Ba tým, že tyč (8) je pripevnená, najmä privarená na v dopravnom smere (14) priľahlú čelnú stranu bubna (2).
  15. 15. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 13 alebo 14, vyznačujúce ea tým, že na vnútornej strane bubna (2) je upravená skrutkovica (36), najmä viacchodá skrutkovica (36).
  16. 16. Presievacie zariadenie (1) podľa nároku 15, vyznačujúce
    9 9 9
    9 9 999 • 9 9
    9 9 999
    9 9 9
    9 9 9
    99 99
    99 99
    99 99 9 sa tým, ž© skrutkovica (36) je vytvorená tak, že v pohľade zhora, v smere pozdĺžnej osi (3) bubna (2), tvorí uzavretý obvod.
  17. 17. Presievacie zariadenie Cl) podľa niektorého z nárokov 1 až 16, vyznačujúce sta tým, že je pripojené na výstupnú stranu bubna (26) pyrolýznej pece, na presievanie zvyškových látok vychádzajúcich z bubna C26) pri technologickom procese pyrolýzy.
  18. 18. Presievacie zariadenie Cl) podľa niektorého z nárokov 1 až 17, vyznačujúce sa tým, že vzdialenosť medzi závitmi špirály (10), resp. medzi dvoma tyčami (8) je asi 100 až 300 mm, najmä ale 180 mm.
  19. 19. Presievacie zariadenie Cl) podľa niektorého z nárokov 1 až 18, vyznačujúce sa tým, že vnútorný priestor (11), vytvorený do skrutkovice tvarovanou tyčou (8), má priemer približne od 1,5 m, pričom jeho dĺžka je od 0,5 m do 1,5 m.
  20. 20. Spôsob presievania pevných látok (R), najmä zvyškových látok z technologického proceBU pyrolýzy, pri ktorom je pevná látka (R) dopravovaná do vnútorného priestoru preBievacieho zariadenia (1), otáčajúceho sa okolo jeho pozdĺžnej osi (3), vyznačujúci sa tým, že hrubé častice (G) pevných látok sú prepravované na tyči (8) tvarovanej do skrutkovice, a pritom sú od nich oddeľované jemné častice (F) pevných látok.
  21. 21. Spôsob podľa nároku 20, vyznačujúci sa tým, že pevné látky (R) sú najprv vo vyrovnávacom zariadení orientované rovnobežne s dopravným smerom (14) a následne prostredníctvom tyče (8) presievané.
SK1740-2000A 1998-05-22 1999-05-17 Presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania pevných látok SK17402000A3 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19823018A DE19823018A1 (de) 1998-05-22 1998-05-22 Siebvorrichtung für Feststoff und Verfahren zum Sieben von Feststoff
PCT/DE1999/001482 WO1999061172A2 (de) 1998-05-22 1999-05-17 Siebvorrichtung für feststoff und verfahren zum sieben von feststoff

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK17402000A3 true SK17402000A3 (sk) 2001-10-08

Family

ID=7868666

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1740-2000A SK17402000A3 (sk) 1998-05-22 1999-05-17 Presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania pevných látok

Country Status (18)

Country Link
US (1) US6786335B1 (sk)
EP (2) EP1348492B1 (sk)
JP (1) JP2003520116A (sk)
KR (1) KR20010034887A (sk)
CN (2) CN1168545C (sk)
AT (2) ATE260715T1 (sk)
CA (1) CA2333051A1 (sk)
CZ (1) CZ20004228A3 (sk)
DE (3) DE19823018A1 (sk)
DK (2) DK1144137T3 (sk)
ES (2) ES2225810T3 (sk)
HU (1) HUP0204465A2 (sk)
MY (1) MY129544A (sk)
PL (1) PL353029A1 (sk)
PT (2) PT1348492E (sk)
SK (1) SK17402000A3 (sk)
TW (1) TW515345U (sk)
WO (1) WO1999061172A2 (sk)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10221881A1 (de) * 2002-05-16 2003-12-04 Michael Rainer Einrichtung zum Trennen von Bauschutt
US7344622B2 (en) * 2003-04-08 2008-03-18 Grispin Charles W Pyrolytic process and apparatus for producing enhanced amounts of aromatic compounds
DE10334291A1 (de) * 2003-07-25 2005-02-17 Exte-Extrudertechnik Gmbh Trennförderer
WO2006043924A1 (en) * 2004-10-13 2006-04-27 Charlie Holding Intellectual Property, Inc. Pyrolytic process and apparatus for producing enhanced amounts of aromatic compounds
KR101011023B1 (ko) * 2008-06-20 2011-01-26 신우산업 (주) 3중 기밀유지가 가능한 길이조절 유니온
CA2730061A1 (en) * 2008-08-15 2010-02-18 Wayne/Scott Fetzer Company Biomass fuel furnace system and related methods
KR101042599B1 (ko) * 2008-11-20 2011-06-20 김인구 스테인레스 강관의 관이음 부재
US8708158B2 (en) * 2012-05-18 2014-04-29 Michael Joseph Erdmann Material separator
CN105312219A (zh) * 2014-06-23 2016-02-10 新疆金宇鑫新材料有限公司 一种可正反旋转带有螺旋筛环的滚筒筛
CN105344590B (zh) * 2015-11-30 2017-03-29 天津百利阳光环保设备有限公司 一种耙式抖动筛分机
CN105344579B (zh) * 2015-11-30 2017-05-10 天津百利阳光环保设备有限公司 一种可调振动式棒条筛分设备
CN108704835A (zh) * 2018-07-07 2018-10-26 黑龙江八农垦大学 小马铃薯螺旋清选机械
CN110178550A (zh) * 2019-07-05 2019-08-30 开鲁县鑫旺秸秆能源开发有限责任公司 一种大型自走式辣椒椒杆分离田间作业机
CN113351466A (zh) * 2021-05-26 2021-09-07 张鹏 一种渔业用海瓜子筛选收集装置
CN114589084A (zh) * 2022-03-07 2022-06-07 深耀环境科技(山东)有限公司 一种焚烧发电厂炉渣中废金属震动筛分回收装置
CN115156062A (zh) * 2022-06-20 2022-10-11 华能核能技术研究院有限公司 球形元件碎屑分离装置及方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2046457A (en) * 1930-07-12 1936-07-07 Edward E Johnson Inc Well screen
SU611690A1 (ru) * 1975-08-11 1978-06-25 Дзержинский филиал Научно-исследовательского и конструкторского института химического машиностроения Устройство дл классификации сыпучих материалов
US4261795A (en) * 1979-11-16 1981-04-14 Reilly Bertram B Apparatus for solid waste pyrolysis
DE3205366C2 (de) * 1982-02-16 1984-06-07 Deutsche Kommunal-Anlagen Miete GmbH, 8000 München Austragsvorrichtung für einen Drehrohrofen
DE3811820A1 (de) * 1987-08-03 1989-02-16 Siemens Ag Verfahren und anlage zur thermischen abfallentsorgung
HUP9900086A3 (en) 1996-01-18 2000-07-28 Siemens Ag Delivery device
FR2745204B1 (fr) * 1996-02-26 1998-04-03 Cogema Dispositif de separation et de dosage d'objets de tailles differentes tels que des coques et des embouts provenant du cisaillage d'assemblages de combustible nucleaire irradie
DE19822993C2 (de) * 1998-05-22 2002-11-14 Siemens Ag Anlage zur Aufbereitung von Reststoff
DE19823019C2 (de) * 1998-05-22 2002-04-04 Siemens Ag Trennvorrichtung für Feststoff und Verfahren zum Trennen von Feststoff

Also Published As

Publication number Publication date
ATE260715T1 (de) 2004-03-15
PT1348492E (pt) 2004-12-31
CN1311719A (zh) 2001-09-05
ATE271930T1 (de) 2004-08-15
DK1348492T3 (da) 2004-12-06
KR20010034887A (ko) 2001-04-25
CN1168545C (zh) 2004-09-29
EP1144137B1 (de) 2004-03-03
CA2333051A1 (en) 1999-12-02
HUP0204465A2 (en) 2003-04-28
DE19823018A1 (de) 1999-11-25
EP1144137A2 (de) 2001-10-17
CN1530182A (zh) 2004-09-22
US6786335B1 (en) 2004-09-07
WO1999061172A2 (de) 1999-12-02
DK1144137T3 (da) 2004-06-14
CN1268447C (zh) 2006-08-09
TW515345U (en) 2002-12-21
PL353029A1 (en) 2003-10-06
EP1144137A3 (de) 2002-11-20
EP1348492A1 (de) 2003-10-01
DE59910086D1 (de) 2004-09-02
DE59908780D1 (de) 2004-04-08
CZ20004228A3 (cs) 2001-08-15
JP2003520116A (ja) 2003-07-02
EP1348492B1 (de) 2004-07-28
MY129544A (en) 2007-04-30
ES2225810T3 (es) 2005-03-16
ES2219039T3 (es) 2004-11-16
PT1144137E (pt) 2004-07-30
WO1999061172A3 (de) 2002-10-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK17402000A3 (sk) Presievacie zariadenie pevných látok a spôsob presievania pevných látok
US20190381520A1 (en) Method and apparatus to remove contaminants from an organics waste stream and filtering light organics from fluids
SK17272000A3 (sk) Zariadenie na spracovanie zvyškového materiálu
KR20020048412A (ko) 상이한 크기의 조각을 위한 분류장치
US6622869B1 (en) Separating device for solids and method for separating solids
US4002559A (en) Screw conveyor with dewatering means
EP0316201B1 (en) Method and apparatus for separating and recovering particulate material
EP0331924B1 (de) Schubzentrifuge
SK17232000A3 (sk) Zariadenie na úpravu zvyškového materiálu zo zariadenia na tepelné spracovanie odpadov
DE102018132082A1 (de) Schneckenförderer; Pyrolyseanlage; Verfahren zur Pyrolysierung eines Materials mittels eines beheizbaren Pyrolysereaktors
US4582202A (en) Centrifugal sorting method
DE2546801A1 (de) Einrichtung zur thermischen behandlung und gleichzeitigen foerderung von koernigen und/oder stueckigen materialien
WO2020154768A1 (en) Desiccation hopper
WO2019245816A1 (en) Method and apparatus to remove contam-inants from an organic wastestream
JP7236229B2 (ja) 摺動式バースクリーン及びこれを用いた搬送選別装置
DE4323391C2 (de) Vorrichtung zum Aussortieren großer Gegenstände aus Materialgemischen und Verfahren unter Verwendung der Vorrichtung
US11970754B2 (en) Metal recovery system and method
CZ20004315A3 (cs) Zařízení pro zpracování zbytkového materiálu
SU1087203A1 (ru) Вертикальный вибрационный грохот
WO1995013140A1 (en) Discrete material washing apparatus
WO2004041436A2 (en) A rotary scrubber
RU3929U1 (ru) Питатель
CH700389A2 (de) Vorrichtung und Verfahren zum Abscheiden von Schadstoffpartikeln aus Verbrennungsrückständen.
GB190307436A (en) Improvements in Machinery for Screening, Sizing, Separating, Mixing and Conveying Coal, Coke, Minerals, and Granular Material of all Kinds.
CZ20004314A3 (cs) Třídící zařízení pro oddělování podélných částic pevných látek