SK10892002A3 - Zariadenie na skúšanie sterilizátorov - Google Patents

Zariadenie na skúšanie sterilizátorov Download PDF

Info

Publication number
SK10892002A3
SK10892002A3 SK1089-2002A SK10892002A SK10892002A3 SK 10892002 A3 SK10892002 A3 SK 10892002A3 SK 10892002 A SK10892002 A SK 10892002A SK 10892002 A3 SK10892002 A3 SK 10892002A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
bodies
labyrinth
components
steam
chamber
Prior art date
Application number
SK1089-2002A
Other languages
English (en)
Inventor
Richard Bancroft
Original Assignee
Albert Brown Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Albert Brown Ltd filed Critical Albert Brown Ltd
Publication of SK10892002A3 publication Critical patent/SK10892002A3/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61LMETHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
    • A61L2/00Methods or apparatus for disinfecting or sterilising materials or objects other than foodstuffs or contact lenses; Accessories therefor
    • A61L2/26Accessories or devices or components used for biocidal treatment
    • A61L2/28Devices for testing the effectiveness or completeness of sterilisation, e.g. indicators which change colour

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Apparatus For Disinfection Or Sterilisation (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Measurement Of Radiation (AREA)
  • Food Preservation Except Freezing, Refrigeration, And Drying (AREA)
  • Apparatus Associated With Microorganisms And Enzymes (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Storage Of Web-Like Or Filamentary Materials (AREA)
  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Water Treatment By Sorption (AREA)

Description

Zariadenie na skúšanie sterilizátorov
Oblasť techniky
Vynález sa týka zariadenia na skúšanie sterilizátorov.
Doterajší stav techniky
V západnom svete sú takmer všetky nemocnice vybavené sterilizačným zariadením, ktoré má zabezpečovať sterilitu nástrojov a zariadení, s ktorými môžu prísť do styku ľudia. Sú dobre dokumentované riziká a nebezpečia pri vykonávaní chirurgických výkonov na živých tvoroch, vrátane zvierat a ľudí pomocou nesterilných zariadení a v nesterilnom prostredí. V prostredí, v ktorom sa predpokladá, že budú pacienti liečení úspešne a sterilným spôsobom, je základnou požiadavkou účinná sterilizácia a boli už vyvinuté zariadenia, ktoré slúžia na skúšanie účinnosti sterilizátorov a sterilizácie.
Aj keď sa nasledujúci opis vzťahuje výlučne na použitie zariadení na skúšanie sterilizátorov v nemocniciach, má zariadenie podľa tohto vynálezu omnoho širšie využitie a osobitne ho možno použiť pre stolné sterilizátory, ktoré sa môžu používať zvlášť vo všeobecných zdravotníckych zariadeniach a vo veterinárnych ambulanciách na sterilizáciu nástrojov, obväzového materiálu, zdravotníckych textílií a podobne.
Moderné sterilizátory, z ktorých má mnoho podobu vysokotlakového autoklávu, pôsobia na svoj obsah parou a vysokou teplotou vo vopred určenú dobu. Troma základnými parametrami sterilizačného procesu je teda čas, teplota a prítomnosť pary. Účinnú sterilizáciu možno dosiahnuť iba v prípade, že je para v dotyku so všetkými časťami náplne, ktorá sa má sterilizovať po príslušnú dobu. Vzduch zachytený a zadržaný v náplni bude brániť potrebnému prenikaniu pary. Termodynamické nerovnomernosti zmesí vzduchu/vodnej pary a nutne hostinné prostredie, ktoré sa vyvinuli vnútri skriňových autoklávov, robí monitorovanie sterilizačného procesu ťažkým a vyvinula sa teda jednoduchá vizuálna
I indikátorová skúška.
V šesťdesiatich rokoch 20. storočia sa pomocou Bowie-Dickovej . skúšky vyhodnocovalo, či bola pri sterilizačnom procese fáza odstraňovania vzduchu dostatočná na to, aby sa zabezpečila rýchla a rovnomerná penetrácia pary do všetkých častí náplne. Pri tejto skúške sa do sterilizátora umiestnil stoh uterákov približne 11 palcov (27,940 cm) vysoký a majúci prierez odpovedajúci približne veľkosti listu papiera A4. V uvedenom stohu sa približne v polovine jeho výšky uložil list papiera, ktorý bol výnimočne citlivý na zmenu farby pri prítomnosti pary s vysokou teplotou. Táto skúška sa jednoducho robila tak, že sa do
-2sterilizátora vložil stoh uterákov a začal sa štandardný cyklus sterilizácie, ktorý by sa ďalej po určitú dobu robil napríklad s miskou chirurgických nástrojov, nemocničnou posteľnou bielizňou atak podobne, napríklad 3-4 minúty. Po vybratí stohu uterákov sa prezrel indikátorový list, aby sa zistilo, či došlo k rovnomernej zmene zafarbenia indikátora po celej ploche listu a ak tomu bolo tak, funkcia fázy odstraňovania vzduchu zo sterilizátora sa považovala za účinnú.
Je dobre známe, že účinnú sterilizáciu môže zabezpečiť samotné teplo, avšak pri prítomnosti vlhkého tepla (pary) prebieha rýchla inaktivácia mikroorganizmov signifikantne rýchlejšie. Tak napríklad sa môže dosiahnuť účinná sterilizácia, ak sa pôsobí na materiál suchým teplom pri 160 °C po dobu 1 hodiny, zatiaľ čo rovnaká úroveň sterilizácie sa môže dosiahnuť zavedením pary s teplotou 130 °C po dobu 3 minút.
Pri Bowie-Dickovej skúške sa používali uteráky, čomu sa dnes hovorí „pórovitá náplň“. Také náplne sa považujú za najťažšie na vyhodnocovanie penetračných charakteristík pary alebo na zabezpečenie určitého odporu voči pare, ktorá postupuje k indikátorovému listu. Logické odôvodnenie tejto skúšky spočíva vtom, že ak môže para prenikať pórovitou náplňou a odpovedajúcim spôsobom meniť farbu indikátorového listu, potom akékoľvek lekárske zariadenie, textílie a podobne, majúce nižší odpor voči prenikaniu pary, sa bude účinne sterilizovať.
Bežná modifikácia pôvodnej Bowie-Dickovej skúšky spočíva v použití jednorazovej bariéry alebo bariéry na opakované použitie obklopujúce určitý chemický indikátorový list. Ten je kalibrovaný tak, aby fungoval podobným spôsobom ako pôvodný Bowie-Dickov stoh uterákov s vloženým chemickým indikátorom. Potom, čo sa tento stoh vystavil klasickej sterilizácii, sa indikátorový list vybral a prezrel, či má rovnomernú zmenu farby na celej ploche listu, čo indikuje účinnú funkciu fázy odstraňovania vzduchu v sterilizátore.
Nevýhodou tejto skúšobnej metódy je to, že raz použitý materiál sa musí vyradiť. Ak vezmeme do úvahy, že ročne sa uskutočňujú v nemocniciach a v ďalších sterilných »
prostrediach na celom svete milióny takýchto skúšok, je možno pri použití zariadenia na opakované použitie dosiahnuť značné úspory nákladov.
Jednou z možnosti, ktorá je bežne dostupná pri použití skúšobných balíkov na jedno použitie opísaných vyššie, je zariadenie zahŕňajúce špirálovú dutú trubičku s dĺžkou približne 2-3 metre a s priemerom približne 2 mm, ktorá je na jednom konci otvorená a na druhom konci končí malým prístupným puzdrom, do ktorého možno vložiť chemický indikátor. Pri použití sa špirálová trubička vloží do sterilizátora, čím sa začne sterilizačný proces, počas ktorého para postupne postupuje pozdĺž vnútra trubičky dokiaľ nedosiahne puzdro, do ktorého
-3trubička prechádza. Účinnosť prenikania pary sa môže potom vyhodnocovať na základe výsledku získaného z chemického indikátora. Potom možno toto zariadenie znovu použiť a do puzdra sa vloží nový indikátor.
Vzhľadom na dĺžku trubičky a úzky vstup do jej otvoreného konca nie je pravdepodobne trubička analogická pórovitej náplni z dôvodu svojej hmotnosti, smerovej citlivosti a fyzického tvaru, atď..
Existuje tiež rad vážnych nevýhod, ktoré sa viažu na zariadenie s trubičkou. Po prvé, nemožno ľahko stanoviť používanie tohto zariadenia a aj keď je možno pred každým použitím tohto zariadenia vymeniť uvedený chemický indikátor, neexistuje žiadna záruka toho, že sa skôr s týmto zariadením zle zaobchádzalo, alebo že bolo predchádzajúcim užívateľom na ďalšie použitie celkom pripravené. Je treba mať na pamäti, že v rušnej nemocnici je možné, že sa toto zariadenie jednoducho ponechá v blízkosti sterilizátora, aby ho mohol použiť ktokoľvek z mnohého personálu, kto na to má potrebný dôvod.
Po druhé, existuje nebezpečie, že otvárateľné puzdro nie je pevne uzavreté. To by umožňovalo, aby para ľahšie prechádzala k otvorenému koncu indikátorovej trubičky v puzdre a zariadenie by tak mohlo poskytovať nepravdivú indikáciu, že sterilizátor pracuje uspokojivo.
Po tretie, para má tendenciu kondenzovať na vnútorných a - čo je ešte dôležitejšie na vnútorných stenách trubičky. Ak na ceste k puzdru skondenzuje na stenách trubičky dostatočné množstvo pary, mohlo by dôjsť k vytvoreniu zátky z kondenzátu, ktorá by potom pare zabránila, aby sa dostala do indikátorovej trubičky s otvoreným koncom, ktorá je v puzdre umiestnená.
Po štvrté, problém kondenzácie je tiež možný, keď sa trubička po ukončení skúšky vyberie a v niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť jemná hmla z vodnej pary alebo bublina z kvapaliny, zadržanej v uvedenej trubičke.
Konečne mnoho odborníkov v tomto obore tvrdí, že jediný úzky otvor, ktorým para z I prechádza skôr než postúpi celú dĺžku uvedenej trubičky, je príliš smerovo citlivý, že neposkytuje požadované priemerné charakteristiky penetrácie pary v sterilizačnej komore.
Príklady smerovo citlivých zariadení na skúšanie sterilizácie sú uvedené v po sebe idúcich patentových prihláškach Van Dij Medezintechnik GmbH PCT/DE94/00687, PCT/DE94/006888, PCT/DE94/006889. Všetky tieto dokumenty opisujú v podstate valcové duté skúšobné zariadenia, ktoré sú na jednom konci uzatvorené voči okolitému prostrediu pomocou uzáveru alebo zátky, v ktorej blízkosti je umiestnený vo vnútornej komore tohto zariadenia chemický indikátorový prostriedok, pričom do druhého otvoreného konca týchto
-4zariadení sú vložené rôzne vložky zabezpečujúce prestupnú bariéru, ktorú musí prestúpiť para, aby mohla reagovať s chemickým indikátorom vnútri tohto zariadenia.
Osobitne PCT/DE94/00687 opisuje použitie závitového uzáveru, ktorý je zašraubovaný do otvoreného konca tohto zariadenia, ktorý však má svoje závity s priemerom trocha menším, než sú závity tohto zariadenia, takže medzi závitmi uzáveru a závitmi zariadenia zostáva otvorený špirálový kanál. Toto zariadenie je v podstate podobné zariadeniu s trubičkou, ktoré je opísané vyššie, s výnimkou toho, že pevná špirálová dráha vedie z vonkajška tohto zariadenia k chemickému indikátoru na rozdiel od špirálovej dráhy, ktorú môže para postupovať vnútri trubičky. PCT/DE94/006888 opisuje použitie radu kapilár medzi vnútornou komorou tohto zariadenia, v ktorom je umiestnený indikátor a druhým otvoreným koncom tohto zariadenia, z ktorého môže prenikať para, ktorá je vnútri sterilizátora a PCT/DE94/006889 opisuje použitie uzáveru z pórovitého materiálu, ktorým para môže prenikať smerom k indikátoru, ktorý je umiestnený vo vnútornej komore tohto zariadenia. Žiadna z posledných dvoch patentových prihlášok sa špecificky nezameriava na použitie takzvanej „labyrintovej dráhy“, aká je tvorená špirálovitou dráhou, po ktorej para postupuje trubičkou vo vyššie uvedených súčasných zariadeniach, zatiaľ čo PCT/DE94/00687 neberie do úvahy použitie takzvanej „pórovitej náplne“.
Navyše všetky zariadenia opisované vo vyššie uvedených patentových prihláškach sú smerovo citlivé v tom, že para môže začať prenikať buď labyrintovou dráhou, alebo pórovitou náplňou (alebo ekvivalentnou náplňou) iba z jednej určitej strany a ďalej iba po jednej určitej ploche tohto zariadenia. Je treba pripomenúť, že podmienky vautoklávoch všeobecne sú extrémne a nerovnomerné a je možné, že smerová citlivosť takýchto zariadení, čo je termín používaný na opis spravidla lineárnej dráhy, po ktorej sa pohybuje para alebo iný sterilizačný prostriedok pred tým, než sa dostane do styku s týmto indikátorom, môže mať za následok, že takéto zariadenie poskytuje nepravdivé výsledky.
Predmetom tohto vynálezu je poskytnúť zariadenie na skúšanie sterilizátorov, ktoré pri najmenšom zmierňuje alebo celkom odstraňuje nevýhody zariadenia podľa známeho stavu techniky, a ktoré sa môže navyše opakovane použiť a kombinovať priaznivé vlastnosti uvedených zariadení.
Podstata vynálezu
Vynález sa týka zariadenia na skúšanie sterilizátorov zahŕňajúce dvojicu telies, ktoré sú rozpojiteľné a nepriedušne spolu spojené a vymedzujú vnútornú primárnu komoru v tomto zariadení, ku ktorej je možný prístup po odpojení uvedených telies, pričom aspoň jedno
-5z uvedených telies sa v podstate skladá z pórovitej časti, ktorá umožňuje prenikaniu pary cez uvedenú časť a do uvedenej primárnej komory, pričom sú medzi obidvoma telesami vložené indikátorové prostriedky umiestnené v určitom mieste v primárnej komore, pričom majú uvedené indikátorové prostriedky určitú charakteristiku, ktorá sa v prítomnosti pary a pôsobením teploty po uplynutí určitej vopred stanovenej doby mení a vyznačuje sa tým, že uvedená pórovitá časť má jeden alebo viac vnútorných plôch, ktorými môže para prenikať vo väčšom počte rôznych smerov.
Je výhodné, aby bola navyše vnútri tohto zariadenia zabezpečená labyrintová dráha a nepriedušne delila primárnu komoru na dve sekundárne komory, pričom prvá sekundárna komora je vymedzená medzi labyrintovou dráhou a vnútornou plochou uvedeného aspoň jedného telesa, cez ktoré para po prestúpení uvedeným telesom vystupuje a druhá sekundárna komora je vymedzená protiľahlou stranou uvedenej labyrintovej dráhy od prvej sekundárnej komory a má v sebe rozmiestnené indikátorové prostriedky, pričom uvedená para smeruje tak, aby pretekala do a okolo uvedenej labyrintovej dráhy skôr než vystúpi do druhej sekundárnej komory a dostane sa teda do kontaktu s indikátorovými prostriedkami.
Je výhodné, aby malo aspoň jedno uvedené teleso v podstate oblúkovitú vnútornú plochu. V jednej realizácii má najmenej jedno uvedené teleso výhodný valcový tvar.
Je veľmi výhodné, aby bola vonkajšia plocha pórovitého telesa rozmiestnená v podstate pravidelne okolo najmenej jednej osi tohto zariadenia.
Najvýhodnejšie je, aby boli obidve telesá spolu spojené a vytvorili tak zariadenie majúce vopred určitý stupeň pórovitosti a ďalej je výhodné, aby každé z uvedených dvoch telies bolo v podstate pologuľovité.
Ďalej je výhodné, aby aspoň jedno z týchto telies malo vnútri duté vybranie, aby sa tak zväčšil účinný objem primárnej komory.
Ďalej je výhodné, aby tieto pórovité telesá boli zhotovené zo sintrovaného polypropylénového materiálu, ktorý má tú výhodu, že jeho pórovitosť možno meniť podľa požiadaviek určitého zariadenia a tiež sa môže tvarovať do akéhokoľvek požadovaného tvaru. V inej možnej realizácii sú pórovité telesá zhotovené z pradeného plneného polymérového materiálu, avšak výrobný proces takého materiálu je obmedzený v tom zmysle, že je možno vyrábať iba produkty určitého geometrického tvaru (napr. valcového) vzhľadom na spôsob, ktorým sa polymérový materiál tlačí.
Ďalej je výhodné, aby sa vnútri primárnej komory inštalovala membrána s otvorom v podstate cez základňu jedného z uvedených telies, čím by sa vymedzila terciárna komora s plochami dutého vybrania, v ktorej by sa mohla zhromažďovať para po preniknutí pórovitou
-6časťou z veľkého počtu rôznych smerov skôr než prejde uvedeným otvorom, buď do zostávajúcej časti primárnej komory, alebo do prvej sekundárnej komory.
Tiež je treba uviesť, že takáto membrána s otvorom by sa mohla použiť na to, aby sa nepriedušne rozdelila buď prvá alebo druhá sekundárna komora, a aby sa tak vymedzila prvá a druhá terciáma komora od uvedených sekundárnych komôr, a aby sa mohli obidve membrány s otvorom použiť na rozdelenie prvej a druhej sekundárnej komory, ako sa požaduje.
Experimentálne sa ukázalo, že rozdelenie vnútornej primárnej komory na sekundárnu aterciárnu komoru zlepšuje celkový výkon zariadení na skúšanie sterilizátorov ako celku. Neprajeme sa viazať teóriou a myslíme si, že toto zvýšenie výkonu sa dosahuje vzhľadom na ľahkosť, s ktorou sa para zhromažďuje v priestore používanej sekundárnej a terciámej komory, čím sa odstraňuje pôsobenie na výkon tradičnej cyklickej a prerušovanej prevádzky moderných sterilizátorov, t.j. striedavého vytvárania vákua a privádzania pary do sterilizátora, aby sa tak pri jeho používaní vylúčil vzduch.
v
Dalším aspektom tohto vynálezu je to, že sa zabezpečuje v zariadení na skúšanie sterilizátorov ústrojenstvo labyrintovej dráhy, ktorého typ opisujeme vyššie, pričom toto ústrojenstvo obsahuje najmenej dve v podstate ploché súčasti majúce vonkajšiu plochu a vnútornú plochu oddelenú svojou hrúbkou, pričom uvedené súčasti sú spolu rozpojiteľne spojené, aby priblížili svoje odpovedajúce vnútorné plochy k sebe, pričom jedna alebo obidve uvedené súčasti majú na svojich vnútorných plochách drážkové vzorce vytvárajúce na uvedenej ploche labyrintovú, špirálovitú alebo inú krivolakú dráhu, pričom jeden z uvedených súčastí má vstupný kanálik vedúci z vonkajšej plochy uvedenej súčasti cez jej hrúbku a ústiacu v určitom mieste v uvedenom drážkovom ústrojenstve, pričom sa ale vyznačuje tým, že uprostred ležiacich komponentov je medzi obidve súčasti vložená tak, aby uvedené drážkové ústrojenstvo nepriedušne uzavrela a vymedzila tak labyrintový kanál najmenej k jednej strane uvedených medziľahlých komponentov.
Je výhodné, aby sa tiež zabezpečil výstupný otvor, ktorým by kvapalina mohla unikať z určitého miesta v labyrintovom ústrojenstve, alebo je v uvedenej vnútornej ploche jednej z uvedených súčastí zhotovené vybranie, do ktorého je možno vložiť indikátorové prostriedky, ako sme opísali vyššie.
Je výhodné, aby vnútorné komponenty boli stlačiteľné, aby sa tak zabezpečilo utesnenie uvedeného kanála.
-Ί Je výhodné, aby sa na vnútorných plochách obidvoch súčastí zabezpečilo drážkové ústrojenstvo a vložením medziľahlých komponentov sa vytvoria kanáliky s každým z uvedených drážkových ústrojenstiev na obidvoch stranách uvedených komponentov.
V najvýhodnejšej realizácii sú tieto súčasti spojené závesom v určitej časti ich príslušných okrajov.
Tiež je výhodné, aby vstupný kanálik jednej súčasti ústil do drážkového ústrojenstva na jeho vnútornej ploche v bezprostrednej blízkosti jedného konca uvedeného drážkového ústrojenstva a tiež, aby výstupný otvor na druhej súčasti ústil do uvedeného drážkového ústrojenstva v tejto súčasti čo najbližšie jeho koncu.
Je veľmi výhodné, aby boli vložené komponenty upevnené k spojovaciemu závesu obidvoch týchto súčastí, čo zabezpečuje správne polohovanie uvedených medziľahlých komponentov, keď sú uvedené dve súčasti spolu rozpojiteľne spojené.
Ďalej je výhodné, aby bol v medziľahlom komponente zhotovený otvor, ktorý by spájal odpovedajúce labyrintové kanály vymedzené uvedeným medziľahlým komponentom na obidvoch jeho stranách.
V ďalšej výhodnej realizácii je komora vymedzená vnútri uvedenej labyrintovej dráhy, kde sa môže para zhromažďovať predtým, než je nútená prechádzať uvedenou labyrintovou dráhou.
Odborníci v tomto obore ihneď pochopia, že princíp rozpojiteľných súčastí majúcich drážky, ktoré sú počas spojenia týchto súčastí priložené k sebe, aby tak vymedzili príslušné kanále s medziľahlým stlačiteľným komponentom, umožňuje ľahké čistenie a prevzdušnenie tohto drážkového ústrojenstva. Zariadenie podľa tohto vynálezu sa môže tiež ľahko prevzdušniť a vyčistiť a pritom sa môže opakovane použiť.
Keď sa použijú ústrojenstvá labyrintovej dráhy v spojení s vyššie opísaným zariadením na skúšanie sterilizátorov, para najskôr prestupuje cez pórovité telesá, ktoré toto zariadenie v podstate tvorí a potom je usmernená do komory tohto zariadenia a tiež cez
I ústrojenstvo labyrintovej dráhy predtým, než z neho vystúpi do ďalšej dutiny, v ktorej sú rozmiestnené indikátorové prostriedky. Nie je dôležité, aby sa použil určitý indikátorový prostriedok a zariadenie sa môže kalibrovať pre rôzne typy indikátorov, ako sú indikátory chemické, biochemické, biologické. Prihlasovateľ tiež predpokladá, že je možno namiesto indikátorových prostriedkov použiť snímacie a detekčné prístroje, ktoré by potom poskytli presné údajové záznamy charakteristických veličín o prostredí v tomto zariadení v ktorejkoľvek z komôr tohto zariadenia ako funkciu času od začatia každého jednotlivého sterilizačného postupu.
-8Základné výhody tohto vynálezu spočívajú po prvé v tom, že použitie valcových alebo pologuľovitých telies na zhotovenie tohto zariadenie umožňuje priestup pary do uvedených telies zo všetkých smerov, nakoľko v podstate je celý povrch týchto telies pórovitý a po druhé, že ústrojenstvo labyrintovej dráhy sa môže ľahko, jednoducho a rýchlo otvoriť, aby sa tak umožnilo jej prevzdušnenie a vysušenie. Potom sa môže skúšobné zariadenie, ako aj ústrojenstvo labyrintovej dráhy, použiť znova. Je zrejmé, že podobným spôsobom by fungovalo štvorhranné pórovité teleso majúce dve alebo viac vonkajších plôch vystavených pôsobeniu pary, aby sa tak umožnilo jej prenikanie.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Uvádzame teraz špecifickú realizáciu tohto vynálezu pomocou príkladu s odkazmi na sprievodné vyobrazenie.
Na obr. 1 je uvedený perspektívny pohľad na rozložené časti valcového skúšobného zariadenia podľa tohto vynálezu.
Na obr. 1A je uvedený perspektívny pohľad na membránu s otvorom, ktorá sa môže použiť v spojení s týmto vynálezom.
Na obr. 2 je uvedený perspektívny pohľad na rozložené časti guľovitého skúšobného zariadenia v súlade s rôznymi realizáciami tohto vynálezu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Najskôr si všimneme obr. 1, kde je vyobrazené zariadenie na skúšanie sterilizátorov spravidla uvádzané pri zariadení 2 obsahujúcom prstencovitú základňu 4, na ktorej toto zariadenie stojí, keď je umiestnené v sterilizátore, valcovité pórovité teleso 6 majúce v sebe veľký otvor 8, ktorého hĺbka je menšia než hĺbka telesa 6, a ktorý je zvolený podľa potrieb určitého použitia. Nad telesom 6 je umiestnený určitý počet rôznych súčastí, aby sa umožnila správna funkcia uvedeného zariadenia. Prvá z ich je prstencovitý uzáver 10 majúci tvary 12, 14, 16, 18, ktoré umožňujú otočné uzamykacie spojenie ostatných súčastí umiestnených nad uvedeným uzáverom.
Na náčrte vidíme, že uzáver 10 má nákružok 20, ktorého hrana je zošikmená, ako je uvedené na pozícii 22 a má tiež väčší priemer než teleso 6, nad ktorým je umiestnený. Približne v strede hĺbky tohto uzáveru sa nachádza prstencovitá vnútorná plocha 24 a nad a okolo obvodu uvedenej plochy 24 sa nachádza prstencovitá manžeta 26. ktorá vymedzuje spolu s uvedenou plochou 24 kruhové vybranie. Otvor 28 umožňuje, aby para, ktorá prenikla pórovitým telesom 6, prešla od jeho homej plochy 30 a z dutiny 8 uzáverom 10.
-9Membrána 25 s otvorom sa môže umiestniť a utesniť buď na vnútornej ploche telesa 6 nad dutinou 8, alebo v otvore 28 tak, aby bola touto membránou a uvedenou dutinou vymedzená vnútri telesa terciárna komora, pretože sa experimentálne preukázalo, že sa tým zlepšuje výkon tohto zariadenia, takže sa môže s vyššou presnosťou určiť, či je určitý skúšaný sterilizátor účinný.
Podľa tohto vynálezu je vytvorené zariadenie s labyrintovou dráhou skladajúce sa z troch súčastí 32, 34, 36, ktoré sú spolu otočné spojené na svojich obvodoch s príslušných závesných zariadeniach 38, 40 a 42. Závesné zariadenie 38 je výstupok, 40 je otvor trocha väčší, než je uvedený výstupok, cez ktorý je uvedený výstupok pretiahnutý, než sa umiestni do vybrania 42 v súčasti 36, v ktorej je zakolikovaný kolíkom 44.
Čo sa týka osobitne súčasti 32, 34, 36, prvá a tretia súčasť 32, 36 sú v podstate ploché a majú na jednej ploche špirálovité drážky 46 (sú uvedené iba pri súčasti 32). Druhá súčasť 34 je medziľahlá súčasť najlepšie zo stlačiteľného materiálu, ktorý je vložený medzi súčasti 32, 36, ktoré rozpojiteľne spája a v ideálnom prípade vytvára nepriedušne utesnené špirálovité kanáliky, ktoré sú vytvorené na povrchu prvej a tretej súčasti na obidvoch jej stranách.
Prvá a tretia súčasť 32, 36 majú vo svojich stredoch otvory (jeden z nich je uvedený na pozícii 48 v súčasti 36), ktoré tvoria vstupné kanáliky do špirálovitých kanálikov, ktoré sú medzi uvedenými súčasťami vytvorené. Medziľahlá súčasť 34 má navyše otvor 50, ktorý umožňuje prietok kvapaliny medzi kanálom vytvoreným v súčasti 32 na jednej strane súčasti 34 a kanálom vytvoreným v súčasti 36. Kvapalina sa tak dostáva do špirálovitého kanála vytvoreného v prvej súčasti cez otvor umiestnený v strede uvedenej súčasti 32 a je potom nútená pretekať špirálou smerom von z uvedeného stredu až dosiahne otvor 50 (ktorý je ideálne umiestnený na konci špirálovitej drážky 46). Kvapalina potom môže pretekať cez otvor 50 do druhého špirálovitého kanála, kde je umiestnená dovnútra k otvoru 49, z ktorého nakoniec vystupuje.
Celé usporiadanie ústrojenstva s labyrintovou dráhou (32, 34,36) je vložené v hornom
I vybraní vymedzenom v uzávere 10 plochou 24 a manžetou 26, ktorá ho na obvode obklopuje a je v nej voliteľne uzamknuté vhodnými prírubami v manžete 26. Keď je zariadenie 2 zmontované, vopred zmontované zariadenie s labyrintovou dráhou (32, 34, 36) sa môže jednoducho do uvedeného vybrania spustiť a pootočiť prstami pomocou zárezov (nie sú uvedené) na homej ploche súčasti 38.
Po zostavení sa indikátor (nie je v tejto aplikácii vyobrazený ani opísaný, pretože by to bolo na jej rámec) umiestni nad otvor 48 a na zariadenie sa upevní viečko 52 so závislou manžetou s tým, že do seba zapadnú tvary (nevyobrazené) vytvorené na vnútornej ploche
- 10uvedenej manžety 54 a tvary 12, 14, 16,18 na viečku 10. Toto zariadenie sa potom umiestni do sterilizátora, ktorý sa potom uvedie do činnosti apo dokončení bežnej sterilizačnej operácie sa toto zariadenie vyberie a otvorí, aby sa urobila prehliadka indikátora.
Je treba poznamenať, že toto zariadenie môže byť prevrátené, základňa 4 sa môže vypustiť a viečko 52 sa môže vhodne konštruovať tak, aby fungovalo ako základňa a malo vnútornú plochu, na ktorú by sa mohol umiestniť indikátor. V znení priložených patentových nárokov je primárna komora vnútri tohto zariadenia vnútorne vymedzená dutinou 8 a vnútornou plochou uvedeného viečka 52 cez otvor 28. Táto komora je nepriedušne rozdelená vloženými ústrojenstvami s labyrintovou dráhou (32, 34, 36), na každej strane ktorých sú vytvorené prvá (na strane dutiny 8) a druhá (na strane vnútornej plochy viečka 52) komora. Prvá sekundárna komora sa môže znova rozdeliť vložením membrány 25 s otvorom, ako už bolo zmienené vyššie, takže terciáma komora je vymedzená v telese 6 uvedenou dutinou 8 a uvedenou membránou.
Je treba tiež uviesť, že zariadenie opísané s odkazom na obr. 1 sa môže použiť ako zariadenie na skúšanie sterilizátorov bez ústrojenstva labyrintovej dráhy, ktoré bolo opísané vyššie. Indikátor sa môže jednoducho umiestniť na prstencovitú plochu 24 alebo do viečka 52, ku ktorému sa môže dostať para po prestúpení pórovitým telesom 6.
Navyše je usporiadanie zariadenia 2 prispôsobené na ďalšiu úpravu, takže sa môže pórovité teleso vybrať a ponechá sa iba základňa 4, viečko K), ústrojenstvo s labyrintovou dráhou (32, 34, 36) a viečko 52.
Je však výhodnejšie použiť kompletné zariadenie majúce tak pórovité teleso, ako aj labyrintovú dráhu.
Odkazujeme teraz na obr. 2, kde je zobrazená modifikovaná konfigurácia zariadenia na skúšanie sterilizátorov 100. Toto zariadenie zahŕňa ústrojenstvo s labyrintovou dráhou (32, 34, 36) tak, ako sme opísali vyššie, umiestnené vnútri zariadenia a dve pologuľovité pórovité telesá 102, 104. Teleso 104 má vnútri umiestnenú dutinu 106, v ktorej sa môže zhromažďovať »
para a časti obidvoch telies 102 sú v blízkosti ich hlavných rovín vložené do závesne pripojiteľných manžiet 108. 110 majúcich tvary závesov zobrazené na pozíciách 112. 114.
Rovnako ako je v realizácii vyobrazené na obr. 1, možno použiť vhodne dimenzované membrány s otvorom, aby sa vymedzila komora s uvedenou dutinou 106 tak, ako sme preberali vyššie.
Manžetový komponent 108 má väčší počet výrezov 116. 118. ktorými môže prechádzať para vystupujúca z plochého povrchu 120 telesa 102. Po zmontovaní je konfigurácia taká, že para prestupujúcim telesom 102 prechádza mimo labyrintovú dráhu
- 11 smerom k a do dutiny 106 napriek tomu, aby prišla do styku s indikátorom (nie je vyobrazený), ktoiý je umiestnený medzi vonkajšiu plochu súčasti 32 a zadnú plochu 122 viečka 108. Umiestnenie uvedeného indikátora, eventuálne vnútri vibrácie vymedzenej v uvedenej zadnej ploche 122 a spôsob upínania obidvoch viečok na ústrojenstvo labyrintovej dráhy (32, 34, 36) zabezpečuje, že para nemôže nepriaznivo pôsobiť na indikátor, takže by toto zariadenie mohlo viesť k nesprávnym výsledkom.
Podobným spôsobom ako pri prevádzke zariadenia uvedeného na obr. 1, sa môže zariadenie 100 ľahko a rýchlo otvoriť a zariadenie s labyrintovou dráhou vybrať od indikátora, ktorý sa môže potom prezrieť, aby sa zabezpečilo, či sterilizátor funguje správne. Navyše je možno zariadenie s labyrintovou dráhou rýchlo vybrať a otvoriť, aby sa mohlo vysušiť a vyčistiť. Je treba uviesť, že jednotlivé šípky uvádzané na obrázkoch indikujú možný prietok pary z vonkajšej strany týchto zariadení a jednotlivé prietoky možné vnútri uvedeného zariadenia. Je veľmi dôležité upozorniť, že obidva zariadenia, ktoré sa tu opisujú, sa môžu opakovane použiť a sú „viac smerové“ v tom zmysle, že para smerovaná k týmto zariadeniam vnútri fungujúceho sterilizátora môže prestupovať pórovitým telesom, keď sa s ním dostane do styku. Vtom sa zreteľne odlišuje,od bežne dostupných zariadení, ktoré buď nemožno opakovane používať, alebo ktoré, aj keď sú svojou veľkosťou a tvarom podobné zariadeniam, ktoré sa tu opisujú, spravidla majú iba niekoľko málo otvorov zabezpečujúcich prístup k pórovitému médiu. Tieto zariadenia sú silne smerované a tiež v porovnaní s týmto vynálezom nevýhodné.

Claims (19)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zariadenie na skúšanie sterilizátorov vyznačujúce sa tým, že obsahuje aspoň dve telesá, ktoré sú rozpojiteľne a nepriedušne spolu spojené a vymedzujú vnútornú primárnu komoru v tomto zariadení, ku ktorému je možný prístup po odpojení uvedených telies, pričom aspoň jedno z uvedených telies sa v podstate skladá z pórovitej časti, ktorá umožňuje prenikanie pary cez uvedenú časť a do uvedenej primárnej komory, pričom sú medzi obidvoma telesami indikátorové prostriedky umiestnené v určitom mieste primárnej komory a uvedené indikátorové prostriedky majú určitú charakteristiku, ktorá sa v prítomnosti pary a pôsobením teploty po uplynutí určitej vopred stanovenej doby mení a vyznačuje sa tým, že uvedená pórovitá časť má jeden alebo viac vnútorných plôch, ktorými môže para prenikať vo väčšom počte rôznych smerov.
  2. 2. Zariadenie na skúšanie sterilizátorov podľa nároku 1, vyznačujúce sa tým, že vnútri tohto zariadenia je navyše zabezpečená labyrintová dráha nepriedušne deliaca primárnu komoru na dve sekundárne komory, pričom prvá sekundárna komora je vymedzená medzi labyrintovou dráhou a vnútornou plochou uvedeného aspoň jedného telesa, cez ktoré para po prestúpení uvedeným telesom vystupuje a druhá sekundárna komora je vymedzená priľahlou stranou uvedenej labyrintovej dráhy od prvej sekundárnej komory a má v sebe rozmiestnené indikátorové prostriedky, pričom uvedená para je v podstate smerovaná tak, aby pretekala od prvej sekundárnej komory do a okolo uvedenej labyrintovej dráhy predtým, než vystúpi do druhej sekundárnej komory.
  3. 3. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že aspoň jedno uvedené teleso má v podstate oblúkovitú vonkajšiu plochu.
    I
  4. 4. Zariadenie podľa nároku 3, vyznačujúce sa tým, že najmenej jedno uvedené teleso má valcovitý tvar.
  5. 5. Zariadenie podľa nároku 3, vyznačujúce sa tým, že najmenej jedno z uvedených telies má aspoň čiastočne guľovitý tvar.
    - 136. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 3, vyznačujúce sa tým, že vonkajšia plocha pórovitého telesa je v podstate pravidelne rozmiestnená okolo najmenej jednej osi tohto zariadenia.
  6. 7. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že obidve telesá sú spolu spojené a vytvárajú spoločne zariadenia a obidve majú vopred určitý stupeň pórovitosti.
  7. 8. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 3, 5 a 7, vyznačujúce sa tým, že každé z uvedených dvoch telies je v podstate guľovité.
  8. 9. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že aspoň jedno z týchto telies má vnútri duté vybranie, aby sa tak zväčšil účinný objem primárnej komory.
  9. 10. Zariadenie podľa nároku 9, vyznačujúce sa tým, že je inštalovaná membrána s otvorom, aby sa tak nepriedušne v zariadení vymedzila terciáma komora, v ktorej by sa mohla zhromažďovať para.
  10. 11. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že pórovité telesá sú zhotovené zo sintrovaného polypropylénového materiálu.
  11. 12. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 10, vyznačujúce sa tým, že pórovité telesá sú zhotovené z pradeného plneného polymérového materiálu.
  12. 13. Ústrojenstvo labyrintovej dráhy používané v zariadení na skúšanie sterilizátorov podľa
    I ktoréhokoľvek z predchádzajúcich nárokov, vyznačujúce sa tým, že toto ústrojenstvo obsahuje najmenej dve ploché súčasti majúce prvú plochu a druhú plochu oddelenú svojou hrúbkou, pričom sú uvedené súčasti rozpojiteľne spolu spojené, aby priblížili svoje odpovedajúce druhé plochy k sebe, pričom jedna alebo obidve uvedené súčasti majú na svojich vnútorných plochách drážkové ústrojenstvo vytvárajúce na uvedenej druhej ploche labyrintovú, špirálovitú alebo inú krivolakú dráhu, pričom jedna z uvedených súčastí má vstupný kanálik vedúci z prvej plochy uvedenej súčasti cez jej hrúbku a ústiaci v určitom mieste v uvedenom drážkovom zariadení, pričom sa vyznačuje tým, že
    - 14uprostred ležiaceho komponentu je medzi obidve súčasti vložená takým spôsobom, aby uvedené drážkové ústrojenstvo nepriedušne uzavrela a vymedzila tak labyrintový kanál aspoň k jednej strane uvedené medziľahlé komponenty.
  13. 14. Zariadenie podľa nároku 13, vyznačujúce sa tým, že je zabezpečený tiež výstupný otvor, ktorým by kvapalina mohla unikať z určitého miesta v labyrintovom ústrojenstve.
  14. 15. Zariadenie podľa nároku 13, vyznačujúce sa tým, že v uvedenej druhej ploche jednej z uvedených súčastí je zhotovená vibrácia, do ktorej je možno vložiť uvedené indikátorové prostriedky, pričom uvedené indikátorové zariadenia majú takú fyzikálnu a chemickú charakteristiku, ktorá sa v prítomnosti pary po uplynutí vopred stanovenej doby mení.
  15. 16. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 13 až 15, vyznačujúce sa tým, že medziľahlý komponent je stlačiteľný, aby sa tak zabezpečilo utesnenie uvedeného kanála.
  16. 17. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 13 až 16, vyznačujúce sa tým, že na druhých plochách obidvoch súčastí sú vytvorené drážkové ústrojenstvá a vložením medziľahlých komponentov vytvoria na obidvoch stranách uvedené komponenty kanáliky s každým z uvedených drážkových ústrojenstiev.
  17. 18. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 13 až 17, vyznačujúce sa tým, že sú tieto súčasti závesom spojené jedna s druhou v určitej časti ich príslušných okrajov.
  18. 19. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 13 až 18, vyznačujúce sa tým, že vstupný kanálik jednej súčasti ústí do drážkového ústrojenstva na jeho druhej ploche v bezprostrednej blízkosti jedného konca uvedeného drážkového ústrojenstva a tiež tým, že výstupný otvor na priľahlej súčastí ústí do uvedeného drážkového ústrojenstva v tejto súčasti čo najbližšie jeho koncu.
  19. 20. Zariadenie podľa nároku 18 alebo 19, vyznačujúce sa tým, že vložený komponent je upevnený k spojovaciemu závesu obidvoch týchto súčastí, čo zabezpečuje správne polohovanie uvedeného medziľahlého komponentu, keď sú uvedené dve súčasti spolu rozpojiteľne spojené.
    - 1521. Zariadenie podľa ktoréhokoľvek z nárokov 13 až 20, vyznačujúce sa tým, že vo vstupnom medziľahlom komponente je zhotovený otvor, ktorý spája príslušné labyrintové kanále vymedzené uvedeným medziľahlým komponentom na obidvoch jej stranách.
SK1089-2002A 2000-02-03 2000-12-18 Zariadenie na skúšanie sterilizátorov SK10892002A3 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB0002382.0A GB0002382D0 (en) 2000-02-03 2000-02-03 Sterilizer test device
PCT/GB2000/004873 WO2001056618A1 (en) 2000-02-03 2000-12-18 Sterilizer test device

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK10892002A3 true SK10892002A3 (sk) 2003-01-09

Family

ID=9884822

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1089-2002A SK10892002A3 (sk) 2000-02-03 2000-12-18 Zariadenie na skúšanie sterilizátorov

Country Status (26)

Country Link
US (2) US7608219B2 (sk)
EP (1) EP1251880B9 (sk)
JP (1) JP4498656B2 (sk)
CN (1) CN1187096C (sk)
AT (1) ATE479446T1 (sk)
AU (1) AU770824B2 (sk)
BR (1) BRPI0017077B8 (sk)
CA (1) CA2397230C (sk)
CZ (1) CZ301234B6 (sk)
DE (1) DE60044910D1 (sk)
DK (1) DK1251880T3 (sk)
EE (1) EE04482B1 (sk)
ES (1) ES2351431T3 (sk)
GB (1) GB0002382D0 (sk)
HR (1) HRP20020686A2 (sk)
HU (1) HU226543B1 (sk)
NO (1) NO20023518L (sk)
NZ (1) NZ520207A (sk)
PL (1) PL196220B1 (sk)
PT (1) PT1251880E (sk)
RU (1) RU2232603C2 (sk)
SK (1) SK10892002A3 (sk)
UA (1) UA71053C2 (sk)
WO (1) WO2001056618A1 (sk)
YU (1) YU58002A (sk)
ZA (1) ZA200205654B (sk)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004005377A1 (de) 2003-04-10 2005-09-15 Harald Kretschmann Sterilisationstestvorrichtung
GB0310280D0 (en) * 2003-05-03 2003-06-11 Browne Albert Ltd Washing test apparatus
US7790105B2 (en) * 2007-07-25 2010-09-07 Dana Prodicts, Inc. Sterilization challenge specimen holder
US7718125B2 (en) * 2007-07-25 2010-05-18 Dana Products Inc. Sterilization challenge specimen holder
DE102007000632A1 (de) * 2007-11-06 2009-05-07 Vereinigte Papierwarenfabriken Gmbh Prüfvorrichtung für einen Sterilisationsprozess mit einem gasförmigen Medium
US8173388B2 (en) * 2008-09-30 2012-05-08 American Sterilizer Company Self-contained biological indicator
WO2010045138A2 (en) 2008-10-17 2010-04-22 3M Innovative Properties Company Biological sterilization indicator, system, and methods of using same
DE102009000932B4 (de) * 2009-02-17 2012-04-26 Vereinigte Papierwarenfabriken Gmbh Prüfvorrichtung für einen Sterilisationsprozess
US20140154153A1 (en) * 2011-06-06 2014-06-05 Sanofi-Aventis Deutschland Gmbh Test Specimen Holding Device for Inspecting Sterilization or Cleaning Processes
WO2016084398A1 (ja) * 2014-11-26 2016-06-02 三浦工業株式会社 洗浄確認用インジケータホルダー
NL2014850B1 (nl) * 2015-05-22 2017-01-31 Dental Validation Systems B V Testinrichting voor een autoclaaf.
EP3485915B1 (de) 2017-11-17 2022-04-20 MELAG Medizintechnik GmbH & Co. KG Vorrichtung und verfahren zum nachweis einer erfolgreichen thermischen desinfektion oder sterilisation
EP3485916A1 (de) 2017-11-17 2019-05-22 MELAG Medizintechnik oHG Vorrichtung und verfahren zum nachweis einer erfolgreichen thermischen desinfektion oder sterilisation
US11147897B2 (en) 2018-04-06 2021-10-19 American Sterilizer Company Sterilization process challenge device
CN109045334A (zh) * 2018-08-31 2018-12-21 衡水诺盾生物科技有限公司 一种预真空压力蒸汽灭菌快速生物挑战包
CN111588883B (zh) * 2020-05-07 2021-09-14 芜湖市尚捷康复器材有限公司 一种纺织物自动除霉脱水一体装置

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4692307A (en) * 1984-04-30 1987-09-08 Warner-Lambert Company Adjustable test pack
JPH01166759A (ja) * 1987-12-23 1989-06-30 Nippon Oil & Fats Co Ltd 高圧蒸気滅菌器予真空試験用インジケータパック
US5204062A (en) * 1989-09-05 1993-04-20 Surgicot Incorporated Bowie-dick test device
AU647041B2 (en) * 1989-09-22 1994-03-17 Minnesota Mining And Manufacturing Company Disposable test packs for steam or gas sterilizers
KR0150454B1 (ko) 1989-10-03 1998-10-01 제임스 리센펠드 살균 소독기 테스트 팩
JP2838086B2 (ja) * 1989-12-05 1998-12-16 アレジアンス コーポレーション 医療用滅菌器具
US5066464A (en) * 1990-01-17 1991-11-19 Propper Manufacturing Company, Inc. Prevacuum steam sterilization test pack
ES2044452T3 (es) 1990-06-06 1994-01-01 Propper Mfg Co Inc Dispositivo de pruebas biologicas de esterilizacion.
JP3130557B2 (ja) * 1991-05-10 2001-01-31 日油技研工業株式会社 高圧蒸気滅菌器予真空試験用インジケータパック
AU681127B2 (en) * 1993-06-09 1997-08-21 Minnesota Mining And Manufacturing Company Simplified sterilizer vacuum test pack
DE9321130U1 (de) 1993-06-14 1996-05-23 Dijk Medtech Gmbh Van Sterilisationstestvorrichtung mit Kapillaren
DE4319397C1 (de) * 1993-06-14 1995-04-20 Dijk Medtech Gmbh Van Sterilisationstestvorrichtung mit Poren
DE4319398C1 (de) 1993-06-14 1994-10-13 Dijk Medtech Gmbh Van Sterilisationstestvorrichtung mit Gewinde
DE9401058U1 (de) * 1993-12-30 1994-07-07 Schefter Siegfried Testmaterialstapel zum Testen und Kontrollieren von Dampfsterilisatoren
DE9400688U1 (de) * 1994-01-17 1994-03-24 Jecho Walter Einsatz für Pflanzenbehälter
US5516648A (en) * 1994-08-18 1996-05-14 Steris Corporation Encapsulated biological indicator
US5750184A (en) * 1995-12-19 1998-05-12 Pharmaceutical Systems, Inc. Unitary biological indicator for gaseous sterilants and process
WO1997026924A1 (en) * 1996-01-22 1997-07-31 North American Science Associates, Inc. Indicator systems and material compression and insertion devices for preparing same
US5830683A (en) * 1996-01-22 1998-11-03 North American Science Associates, Inc. Indicator systems for determination of sterilization
US5736355A (en) * 1996-05-13 1998-04-07 Steris Corporation Self contained biological indicator
GB9706902D0 (en) * 1997-04-04 1997-05-21 Browne Albert Ltd Test device and method

Also Published As

Publication number Publication date
EE200200408A (et) 2003-12-15
ES2351431T3 (es) 2011-02-04
AU2202701A (en) 2001-08-14
US7875239B2 (en) 2011-01-25
EP1251880A1 (en) 2002-10-30
EE04482B1 (et) 2005-06-15
HU226543B1 (en) 2009-03-30
DK1251880T3 (da) 2010-11-22
RU2232603C2 (ru) 2004-07-20
JP2003521347A (ja) 2003-07-15
HUP0300995A2 (en) 2003-08-28
HRP20020686A2 (en) 2004-12-31
YU58002A (sh) 2003-07-07
NO20023518L (no) 2002-10-03
DE60044910D1 (de) 2010-10-14
US20030133837A1 (en) 2003-07-17
UA71053C2 (uk) 2004-11-15
CA2397230A1 (en) 2001-08-09
NZ520207A (en) 2003-06-30
EP1251880B1 (en) 2010-09-01
AU770824B2 (en) 2004-03-04
ATE479446T1 (de) 2010-09-15
EP1251880B9 (en) 2010-10-13
PL196220B1 (pl) 2007-12-31
CN1187096C (zh) 2005-02-02
CN1433327A (zh) 2003-07-30
CA2397230C (en) 2007-11-27
BRPI0017077B8 (pt) 2021-06-22
PT1251880E (pt) 2010-11-11
WO2001056618A1 (en) 2001-08-09
CZ301234B6 (cs) 2009-12-16
NO20023518D0 (no) 2002-07-24
GB0002382D0 (en) 2000-03-22
JP4498656B2 (ja) 2010-07-07
US20090304548A1 (en) 2009-12-10
CZ20022456A3 (cs) 2003-01-15
BR0017077B1 (pt) 2013-04-09
ZA200205654B (en) 2004-03-04
BR0017077A (pt) 2002-11-05
PL356333A1 (en) 2004-06-28
US7608219B2 (en) 2009-10-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7875239B2 (en) Sterilizer test device
EP1054696B1 (en) Filtered gas plasma sterilization container with improved circulation
CA3122224C (en) Sterilization container capable of providing an indication regarding whether or not surgical instruments sterilized in the container were properly sterilized
TWI255197B (en) Self-contained biological indicator
US5955296A (en) Biological test pack for ethylene oxide sterilization
EP0419282B1 (en) Disposable test packs for steam or gas sterilizers
EP1704872B1 (en) Sterilizing pretest pack for endoscope
CA2029488C (en) Prevacuum steam sterilization test pack
CA2981713A1 (en) Process challenge device for automated endoscope reprocessor
WO2009151886A2 (en) Device for activating a self-contained biological indicator
MXPA05010418A (es) Cuerpo de prueba en particular para verificar las propiedades de penetracion de un agente esterilizante en un proceso de esterilizacion.
US20030118491A1 (en) Filtered gas plasma sterilization container with improved circulation
US8486691B2 (en) Apparatus for assessing the effectiveness of a sterilization process
US6773898B1 (en) Process challenge device
JP2021535770A (ja) マルチ・ステージ・プロセス・チャレンジ・デバイス、インジケーター・システム、およびプロセス・チャレンジ・デバイス・システム
JP6611279B2 (ja) 殺菌方法および装置
CA2157411C (en) Disposable sterilization test pack for evaluating steam and ethylene oxide sterilization
EP3650050A1 (en) Modular cycle sterilization process