SI9400156A - Device for coupling conveyance - Google Patents

Device for coupling conveyance Download PDF

Info

Publication number
SI9400156A
SI9400156A SI9400156A SI9400156A SI9400156A SI 9400156 A SI9400156 A SI 9400156A SI 9400156 A SI9400156 A SI 9400156A SI 9400156 A SI9400156 A SI 9400156A SI 9400156 A SI9400156 A SI 9400156A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
lever
clamping
clamping jaw
knee
torsion spring
Prior art date
Application number
SI9400156A
Other languages
English (en)
Inventor
Kurz Switzeny
Original Assignee
Doppelmayr & Sohn
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Doppelmayr & Sohn filed Critical Doppelmayr & Sohn
Publication of SI9400156A publication Critical patent/SI9400156A/sl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B12/00Component parts, details or accessories not provided for in groups B61B7/00 - B61B11/00
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61BRAILWAY SYSTEMS; EQUIPMENT THEREFOR NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B61B12/00Component parts, details or accessories not provided for in groups B61B7/00 - B61B11/00
    • B61B12/12Cable grippers; Haulage clips
    • B61B12/122Cable grippers; Haulage clips for aerial ropeways

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Flexible Shafts (AREA)
  • Suspension Of Electric Lines Or Cables (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Chairs Characterized By Structure (AREA)
  • Flanged Joints, Insulating Joints, And Other Joints (AREA)
  • Hydraulic Clutches, Magnetic Clutches, Fluid Clutches, And Fluid Joints (AREA)
  • Rehabilitation Tools (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)
  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Chairs For Special Purposes, Such As Reclining Chairs (AREA)
  • Heat Treatment Of Steel (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Metal Rolling (AREA)

Description

Konrad Doppelmayr & Sohn Maschinenfabrik Gesellschaft m.b.H. & Co KG
Priprava za priklapljanje prevoznega sredstva
Predmetni izum se nanaša na pripravo za priklapljanje prevoznega sredstva, npr. kabine ali sedeža, k transportni oz. vlečni vrvi žičnične naprave, sestoječo iz s tekalnimi kolesi opremljenega prižemnega telesa, ki nosi togo pritrjeno prvo prižemno čeljust in proti prvi prižemni čeljusti zavihtljivo drugo prižemno čeljust, pri čemer se druga prižemna čeljust nahaja na enem koncu dvoramnega prižemnega vzvoda, na katerega drugem končuje predviden s krmilnimi tirnicami sodelujoč krmilni element, zlasti krmilno kolo, s pomočjo katerega je prižemni vzvod zavihtljiv proti delovanju vsaj ene torzijske vzmeti proti prižemnemu telesu, tako da druga prižemna čeljust pride v odprti položaj.
Iz švicarskega patentnega spisa št. 544 678 je znana vrvna prižemka, ki kot vzmet vsebuje torzijsko palico, ki je preko zobniškega prenosnika sklopljena z eno od prižemnih čeljusti. Znane tovrstne vrvne prižemke, ki so izvedene s torzijskimi vzmetmi ali z vijačnimi tlačnimi vzmetmi, pa so v tolikšni meri pomanjkljive, kolikor ne ustrezajo v celoti tehničnim zahtevam. To zaradi tega, ker obraba vrvi oz. raztegnitev le-te pogojuje spremembe v premeru vrvi, pri čemer se tedaj pojavi potreba po tem, da je gibljiva prižemna čeljust zavihtena v smeri k togi prižemni čeljusti. To pa ima za posledico, da se zaradi tega prižemna sila bistveno zmanjša, tako da potrebna sila odmikanja prižemke ni več zagotovljena.
Predmetnemu izumu je zatorej za osnovo naloga, ustvariti napravo za priklapljanje prevoznega sredstva na transportno oz. vlečno vrv žičnične naprave, pri kateri bo odpravljena pomanjkljivost, da je pri medsebojnem zbliževanju obeh prižemnih čeljusti pogojeno znatno zmanjšanje sile prižemanja. To je po izumu doseženo s tem, da je med prižemnim vzvodom in torzijsko vzmetjo predviden zgib s kolenskim vzvodom. S tem je zagotovljeno, da je pri zavihtitvi gibljive prižemne čeljusti v smislu zapornega gibanja kot posledica zmanjšanj premera vrvi zaradi obrab ali na osnovi raztezkov ne oziraje se na to vnesena približno ista sila prižemanja.
Prednostno je konstrukcijska zasnova te priprave tako izbrana, da je zgib s kolenskim vzvodom prestavljiv v položaj zgornje mrtve lege, tako da prižemka po svojem odprtju ostane v odprtem položaju.
Po prednostni izvedbeni obliki je na prostem koncu vsaj ene torzijske vzmeti pritrjen prvi vzvod zgiba s kolenskim vzvodom, na katerega je obešen drugi vzvod, ki je uležajen na prižemnem vzvodu. Pri tem se prednostno priključno mesto obeh vzvodov zgiba s kolenskim vzvodom nahaja med nihalnim ležajem prižemnega vzvoda in ležajem drugega vzvoda od zgiba s kolenskim vzvodom na prižemnem vzvodu, pri čemer se v zapornem položaju obeh prižemnih čeljusti mesto priključitve nahaja med torzijsko vzmetjo in vezno linijo nihalnega ležaja prižemnega vzvoda in ležaja drugega vzvoda zgiba s kolenskim vzvodom, medtem ko se v odprtem položaju zavihtljive prižemne čeljusti priključna točka nahaja onstran te vezne linije. Po nadaljnji prednostni izvedbeni obliki se mesto priključitve obeh vzvodov zgiba s kolenskim vzvodom nahaja nekako v sredi med nihalnim ležajem prižemnega vzvoda in ležajem drugega vzvoda zgiba s kolenskim vzvodom na prižemnem vzvodu.
Po nadaljnji prednostni izvedbeni obliki je torzijska vzmet zasnovana kot od prižemnega telesa na obe strani ven štrleča torzijska palica, na katere obeh prostih koncih sta pritrjena tulca, na katerih sta pritrjeni dve vzvodni roki, ki tvorita prvi vzvod zgiba s kolenskim vzvodom. Pri tem sta oba tulca lahko vsakokrat na enem svojem koncu togo povezana s prostima koncema torzijske palice, njuna druga konca, s katerih štrlita prva vzvoda zgiba s kolenskim vzvodom, pa sta uležajena na puši, pritrjeni v prižemnem telesu.
Pri pripravi po izumu je prednostno nadalje prižemni vzvod zasnovan z napravo za preizkušanje prižemne sile. Na ta način se prižemna sila trajno preizkuša in se tedaj, če ona pade pod vnaprej dano vrednost, obratovanje žičnične naprave prekine, čemur lahko sledi preizkus zadevne prižemne vzmeti oz. zamenjava le-te s prižemno vzmetjo, katere funkcioniranje je popolno.
Predmet izuma je v sledečem pobliže obrazložen na osnovi dveh v listih s skicami predstavljenih izvedbenih primerov. Pri tem kaže sl. 1 prvo izvedbeno obliko priprave po izumu v zapornem položaju obeh prižemnih čeljusti, v pogledu od strani, sl. 2 pripravo po izumu s sl. Iv odprtem položaju obeh prižemnih čeljusti, v pogledu od strani, sl. 3 pripravo po izumu s sl. 1 v tlorisu, sl. 4 pripravo po izumu, gledano v smeri puščice C na sl. 1, delno prerezano, sl. 5 sestavni del priprave po izumu v osnem prerezu, sl. 6 drugo izvedbeno obliko priprave po izumu v zapornem položaju obeh prižemnih čeljusti, v pogledu od strani, in sl. 7-8 sestavni del priprave po izumu s sl. 6 v tlorisu in v pogledu od strani.
Priprava po izumu vsebuje prižemno telo 1, na katerem je pritrjen drog 11, ki nosi kabino ali sedež. Na prižemnem telesu 1 sta nadalje uležajeni tekalni kolesi 12 in 13, s pomočjo katerih je prižemno telo 1 v postajah žičnične naprave vodeno vzdolž tirnic 12a in 13a. Nadalje je prižemno telo 1 zasnovano s prižemno čeljustjo 15, kije na njem togo pritrjena.
Prižemna naprava 2 sestoji iz prav tako na prižemnem telesu 1 pritrjene torzijske vzmeti 3, na kateri je pritrjen prvi vzvod 21, na katerega prosti konec je zgibno pritrjen drugi vzvod 22. Drugi konec drugega vzvoda 22 je uležajen na prižemnem vzvodu 23, ki je po svoji plati uležajen v ležaju 23a na togi prižemni čeljusti 15. Oba vzvoda 21 in 22 tvorita zgib s kolenskim vzvodom, ki je učinkovit med torzijsko vzmetjo 3 in prižemnim vzvodom 23.
Po skici levi konec prižemnega vzvoda 23 je zasnovan kot gibljiva prižemna čeljust 25, ki se z zavihtitvijo prižemnega vzvoda 23 s pomočjo torzijske vzmeti 3 prevede v zaporni položaj prižemke, tako da vrv 5 okleneta obe prižemni čeljusti 15 in 25. Drugi konec prižemnega vzvoda 23 je zasnovan s krmilnim kolesom 24, ki v postajah žičnične naprave naleti na krmilne tirnice 24a, nakar se prižemni vzvod 23 tako zavihti, da prižemna čeljust 25 pride proti delovanju torzijske vzmeti 3 v odprti položaj.
Na skici sl. 1 je predstavljeno tisto stanje prižemne priprave, v katerem se prižemna čeljust 25 nahaja v svojem zapornem položaju, tako da je prižemno telo 1 priklopljeno k vrvi 5. Pri tem se priključno mesto 21a obeh vzvodov 21 in 22 zgiba s kolenskim vzvodom nahaja med torzijsko vzmetjo 3 in tisto linijo, ki povezuje ležaj
23a prižemnega vzvoda 23 na togi prižemni čeljusti 15 in ležaj 22a drugega vzvoda 22 na prižemnem vzvodu 23. Prvi vzvod 21 zgiba s kolenskim vzvodom se s torzijsko vzmetjo 3 obremeni na zavihtitev v smeri puščice A, tako da je prižemni vzvod 23 obremenjen v smeri puščice B. Na ta način pride prižemna čeljust 25 v zaporni položaj oz. je ta v tem držana. Zaporna sila, ki je potrebna v ta namen, je vnesena s torzijsko vzmetjo 3.
Brž ko prižemna priprava vteče v določeno postajo žičnične naprave, pri čemer se tedaj tekalni kolesi 12 in 13 odkotalita vzdolž tirnic 12a in 13a, naleti nadalje krmilno kolo 24 na krmilno tirnico 24a, tako da se prižemni vzvod 23 zavihti proti delovanju torzijske vzmeti 3 proti smeri puščice B. Na ta način preide prižemna čeljust 25 v svoj odprti položaj. Z zavihtitvijo prižemnega vzvoda 23 preide nadalje kolenskovzvodni zgib 21 in 22 v položaj zgornje mrtve točke, v katerem se nahaja vezna črta med ležajema 22a in 23a med torzijsko vzmetjo 3 in priključnim mestom 21a, tako da je prižemna čeljust 25 držana v odprtem položaju. Krmilno kolo 24 pri tem teče vzdolž krmilne tirnice 24b.
Na skici sl. 2 je nadalje predstavljeno Še eno od v postajah nahajajočih se pospeševalnih oz. pojemalnih koles 6, ki naležejo na torno ploščo 16, ki je v nadaljnjem predvidena na prižemnem telesu 1. S tem se v postajah hitrost prevoznih sredstev, odklopljenih od transportne vrvi 5, zmanjša, tako da ta sredstva potniki lahko zapustijo oz. se potniki nanja lahko vzpnejo, oz. se hitrost prevoznih sredstev v tolikšni meri poveča, da se le-ta spet lahko priklopijo k vrvi 5.
S skic sl. 3 in 4 je razvidno, da sta prižemni vzvod 23 in zavihtljiva prižemna čeljust 25 vsakokrat viličasto zasnovana, kot tudi, da je prižemno telo 1 zasnovano z dvojico tekalnih koles 13.
V skici sl. 5 je nadalje predstavljena zasnova torzijske vzmeti 3 in njena zveza s prižemnim telesom 1 oz. s prvim vzvodom 21 zgiba s kolenskim vzvodom. Kot je razvidno iz te predstavitve, je prižemno telo 1 zasnovano s prehodom 17, v katerem so pritrjene štiri v obe strani prižemnega telesa 1 štrleče torzijske palice 31. Oba prosta konca torzijskih palic 31 potekata skozi prehod 33, kije vsakokrat predviden na konceh dveh tulcev 32, tako da sta ta tulca 32 s prostimi konci torzijskih palic 31 sklopljena na zasuk. Konca tulcev 32, ki sta obrnjena k prižemnemu telesu 1, sta uležajena na pušah 35, ki sta vloženi v vrtini 18 prižemnega telesa 1. Na notranja konca tulcev 32 sta vezani obe roki prvega vzvoda 21 zgiba s kolenskim vzvodom.
Na osnovi zvitja torzijskih palic 31 se v zapornem položaju prižemne čeljusti 25 proizvede potrebna prižemna sila.
Z medsebojno ureditvijo obeh vzvodov 21 in 22 zgiba s kolenskim vzvodom in prižemnega vzvoda 23 je zagotovljeno, da je s strani torzijske vzmeti 3 vnesena prižemna sila v zapornem položaju prižemne čeljusti 25 v bistvu neodvisna od njenega položaja proti trdni prižemni Čeljusti 15, tako da prižemna sila tudi pri zmanjšanju premera vrvi 5 ostane približno konstantna. Na ta način smo se izognili slučaju, da je pri zmanjšanju premera vrvi 5 vsled obrabe oz. zaradi raztegnitve le-te pogojeno zmanjšanje prižemne sile, zaradi česar prižemna priprava nič več ne bi ustrezala tehničnim zahtevam.
Na skici sl. 6 je nadalje predstavljena prižemna priprava po izumu, kije zasnovana z napravo 7 za preizkušanje prižemne sile. Kot se vidi s sl. 7 in 8, je pri tem prižemni vzvod 23 zasnovan s preizkuševalno vzmetjo 71, ki deluje proti torzijski vzmeti 3. Če tlačna sila torzijske vzmeti 3 pade pod vnaprej dano vrednost, začne delovati preizkuševalna vzmet 71, tako da se ven zavihti krmilni vzvod 72. V postajah so predvidena stikala, ki so prirejena ven zavihtenemu preizkuševalnemu vzvodu 72. Ko ven zavihteni preizkuševalni vzvod 72 naleti na eno od stikal, se žičnična naprava izklopi, nakar lahko zadevno torzijsko vzmet preizkusimo oz. jo zamenjamo s funkcijsko popolno torzijsko vzmetjo.
Konrad Doppelmayr & Sohn Maschinenfabrik

Claims (5)

  1. Patentni zahtevki
    1. Priprava za priklapljanje prevoznega sredstva, npr. kabine ali sedeža, k transportni oz. vlečni vrvi žičnične naprave, sestoječa iz s tekalnimi kolesi opremljenega prižemnega telesa, ki nosi togo pritrjeno prvo prižemno čeljust in proti prvi prižemni čeljusti zavihtljivo drugo prižemno čeljust, pri čemer se druga prižemna čeljust nahaja na enem koncu dvoramnega prižemnega vzvoda, na katerega drugem koncu je predviden s krmilnimi tirnicami sodelujoč krmilni element, zlasti krmilno kolo, in prižemni vzvod je zavihtljiv proti delovanju vsaj ene torzijske vzmeti proti prižemnemu telesu, tako da druga prižemna čeljust pride v odprti položaj, značilna po tem, da je med prižemnim vzvodom (23) in torzijsko vzmetjo (3) predviden zgib (21, 22) s kolenskim vzvodom.
  2. 2. Priprava po patentnem zahtevku 1, značilna po tem, da je na prostem koncu vsaj ene torzijske vzmeti (3) pritrjen prvi vzvod (21) zgiba s kolenskim vzvodom, na katerega je obešen drugi vzvod (22), ki je uležajen na prižemnem vzvodu (23).
  3. 3. Priprava po enem od patentnih zahtevkov 1 in 2, značilna po tem, da sta oba vzvoda (21, 22) zgiba s kolenskim vzvodom prestavljiva v položaj zgornje mrtve lege.
  4. 4. Priprava po enem od patentnih zahtevkov 1 do 3, značilna po tem, da se priključno mesto (21a) obeh vzvodov (21, 22) zgiba s kolenskim vzvodom nahaja med nihalnim ležajem (23a) prižemnega vzvoda (23) in ležajem drugega vzvoda (22a) od zgiba s kolenskim vzvodom na prižemnem vzvodu (23), pri čemer se v zapornem položaju zavihtljive prižemne čeljusti (25) to mesto priključitve nahaja med torzijsko vzmetjo (3) in vezno linijo nihalnega ležaja (23a) prižemnega vzvoda (23) in ležaja (22a) drugega vzvoda (22) zgiba s kolenskim vzvodom na prižemnem vzvodu (23), v odprtem položaju zavihtljive prižemne čeljusti (25) pa se priključna točka (21a) nahaja onstran te vezne linije.
  5. 5. Priprava po enem od patentnih zahtevkov 1 do 4, značilna po tem, da se mesto (21a) priključitve obeh vzvodov (21, 22) zgiba s kolenskim vzvodom
    7.
    7.
    nahaja nekako v sredi med nihalnim ležajem (23a) prižemnega vzvoda (23) in ležajem (22a) drugega vzvoda (22) zgiba s kolenskim vzvodom na prižemnem vzvodu (23).
    Priprava po enem od patentnih zahtevkov 1 do 5, značilna po tem, da je torzijska vzmet (3) zasnovana kot od prižemnega telesa (1) na obe strani ven štrleča torzijska palica (3), na katere obeh prostih koncih sta pritrjena tulca (32), na katerih sta pritrjeni dve vzvodni roki, ki tvorita prvi vzvod (21) zgiba s kolenskim vzvodom.
    Priprava po patentnem' zahtevku 6, značilna po tem, da sta oba tulca (32) vsakokrat na enem svojem koncu togo povezana s prostima koncema torzijske palice (31) in da sta njuna druga konca, s katerih štrlita prva vzvoda (21) zgiba s kolenskim vzvodom, uležajena na puši (35), pritrjeni v prižemnem telesu (1).
    Priprava po enem od patentnih zahtevkov 1 do 6, značilna po tem, da je prižemni vzvod (23) zasnovan s po sebi znano napravo (7) za preizkušanje prižemne sile.
    Konrad Doppelmayr & Sohn Maschinenfabrik
    Gesellschaft m.b.H. & Co KG
    Zanjo:
    ΡΑΪΕΚΤΟ PISARNA
    LJUBLJANA *
    23777-PR0-ing.SK-III/94
    Povzetek
    Priprava za priklapljanje prevoznega sredstva, npr. kabine ali sedeža, k transportni oz. vlečni vrvi (5) žičnične naprave, sestoječa iz s tekalnimi kolesi (13) opremljenega prižemnega telesa (1), ki nosi togo pritrjeno prvo prižemno čeljust (15) in proti prvi prižemni čeljusti (15) zavihtljivo drugo prižemno čeljust (25), pri čemer se druga prižemna čeljust (25) nahaja na enem koncu dvoramnega prižemnega vzvoda (23), na katerega drugem koncu je predviden s krmilnimi tirnicami sodelujoč krmilni element, zlasti krmilno kolo (24), in prižemni vzvod (23) je zavihtljiv proti delovanju vsaj ene torzijske vzmeti (3) proti prižemnemu telesu (1), tako da druga prižemna čeljust (25) pride v odprti položaj. Pri tem je med prižemnim vzvodom (23) in torzijsko vzmetjo (3) predviden zgib (21, 22) s kolenskim vzvodom.
SI9400156A 1993-03-30 1994-03-30 Device for coupling conveyance SI9400156A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0064093A AT404458B (de) 1993-03-30 1993-03-30 Vorrichtung zum ankuppeln eines fahrbetriebsmittels

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9400156A true SI9400156A (en) 1994-12-31

Family

ID=3495936

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9400156A SI9400156A (en) 1993-03-30 1994-03-30 Device for coupling conveyance

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5452662A (sl)
EP (1) EP0621163B1 (sl)
JP (1) JP3016175B2 (sl)
KR (1) KR100224024B1 (sl)
CN (1) CN1032523C (sl)
AT (2) AT404458B (sl)
AU (1) AU666430B2 (sl)
CA (1) CA2120086C (sl)
CZ (1) CZ280374B6 (sl)
DE (1) DE59400792D1 (sl)
ES (1) ES2093509T3 (sl)
FI (1) FI941472A (sl)
NO (1) NO941171L (sl)
NZ (1) NZ260193A (sl)
PL (1) PL173390B1 (sl)
SI (1) SI9400156A (sl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT405389B (de) 1998-01-13 1999-07-26 Doppelmayr & Sohn Vorrichtung zum ankuppeln eines fahrbetriebsmittels an das förder- bzw. zugseil einer seilbahnanlage
US6941820B2 (en) * 2003-12-11 2005-09-13 Tony Lee Cuff type clamping force sensor
EP1640235B1 (de) * 2004-09-23 2007-02-28 Innova Patent GmbH Einrichtung zur Befestigung eines Fahrbetriebsmittels einer Seilbahnanlage an einer Gehängestange
AT501022A3 (de) * 2004-11-04 2009-01-15 Innova Patent Gmbh Klemmvorrichtung zum ankuppeln einer kabine oder eines sessels an das förder- bzw. zugseil einer seilbahnanlage
RU2471663C1 (ru) * 2011-07-12 2013-01-10 Общество с ограниченной ответственностью "Инженерно-консультационный центр "Мысль" Новочеркасского государственного технического университета Канатное зажимное устройство с электромагнитным приводом для отцепляемого подвижного состава подвесной канатной дороги
ITTO20121105A1 (it) 2012-12-19 2014-06-20 Dimensione Ingenierie S R L Dispositivo a morsa per funivie.
US9889323B2 (en) * 2013-03-13 2018-02-13 The Boeing Company Fire seal end cap and associated multi-member assembly and method
FR3003222B1 (fr) * 2013-03-14 2016-09-09 Sommital Vehicule de remontee mecanique et installation comprenant ce vehicule
CN103496371A (zh) * 2013-10-20 2014-01-08 湘潭市恒欣实业有限公司 焊接组装式可摘挂抱索器
AT515098B1 (de) * 2013-11-28 2015-06-15 Innova Patent Gmbh Anlage zur Beförderung von Personen
AT517919B1 (de) * 2015-10-19 2020-12-15 Innova Patent Gmbh Klemme
ITUB20155619A1 (it) * 2015-11-16 2017-05-16 Dimensione Ingenierie S R L Dispositivo a morsa per funivie
AT16011U1 (de) * 2016-10-06 2018-10-15 Sun Moon Lake Entertainment Co Ltd Reibungsplattenanordnung für eine Draisine zur Seilbahnreparatur
CN113047168B (zh) * 2021-04-01 2022-10-04 安徽虹达道路桥梁工程有限公司 一种移动式安全施工平台

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US805464A (en) * 1905-06-23 1905-11-28 William Hewitt Grip mechanism.
US1218372A (en) * 1916-05-31 1917-03-06 American Steel & Wire Co Grip for aerial tramways.
DE464945C (de) * 1927-05-13 1928-09-01 Foerderanlagen Ernst Heckel M Zugseilkuppelvorrichtung fuer Seilschwebebahnen
US2955544A (en) * 1954-11-23 1960-10-11 Goirand Pierre Continuous travel telephers of the monocable (or bicable) type, with automatic coupling to the traction cable
FR2119894B1 (sl) * 1970-12-31 1973-12-07 Laurent Roger
AT370686B (de) * 1981-04-09 1983-04-25 Girak Geb Klemme fuer kuppelbare seilbahnen
IS1266B6 (is) * 1983-09-20 1987-03-27 Konrad Doppelmayr & Sohn Maschinenfabrik Klemmufestibúnaður
IT1187954B (it) * 1986-02-21 1987-12-23 Agudio Spa Dispositivo per il collegamento automatico di un veicolo alla fune od a ciascuna delle due funi di una funivia a moto continuo
AT388346B (de) * 1987-11-25 1989-06-12 Wopfner Kg Felix Kuppelbare klemme zum anklemmen von transportmitteln an ein bewegtes seil
JPH05345566A (ja) * 1992-06-16 1993-12-27 Nippon Cable Co Ltd 自動循環式索道の握索装置のばね異状検出構造

Also Published As

Publication number Publication date
EP0621163A1 (de) 1994-10-26
US5452662A (en) 1995-09-26
CN1032523C (zh) 1996-08-14
EP0621163B1 (de) 1996-10-09
ES2093509T3 (es) 1996-12-16
JPH072094A (ja) 1995-01-06
AU666430B2 (en) 1996-02-08
CZ280374B6 (cs) 1996-01-17
ATE143880T1 (de) 1996-10-15
PL173390B1 (pl) 1998-02-27
DE59400792D1 (de) 1996-11-14
JP3016175B2 (ja) 2000-03-06
ATA64093A (de) 1998-04-15
KR940021335A (ko) 1994-10-17
CA2120086A1 (en) 1994-10-01
CN1099006A (zh) 1995-02-22
AU5901794A (en) 1994-10-06
NO941171D0 (no) 1994-03-29
CA2120086C (en) 1999-09-14
NZ260193A (en) 1995-09-26
CZ73394A3 (en) 1994-10-19
KR100224024B1 (ko) 1999-10-15
NO941171L (no) 1994-10-03
FI941472A (fi) 1994-10-01
AT404458B (de) 1998-11-25
FI941472A0 (fi) 1994-03-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI9400156A (en) Device for coupling conveyance
US4957047A (en) Cable transport installation
CA2505947C (en) Assembly for fastening a transportation device of a cableway system on a suspension bar
US20070095244A1 (en) Cableway system with a safety device
DE2658085A1 (de) Befoerderungsanlage mit unabhaengigen, auf bahnen rollenden wagen
CA2151854C (en) Funicular system of rail and running cable type, in particular for urban transport, of the type in which the vehicles are provided with a movable jaw clamp for their coupling to and release from said running cable
EP1086868A2 (de) Doppelwirkende Rollenbatterie für Stützen von Einseilumlaufbahnen, insbesondere Sesselliften und Kabinenbahnen
JPS646980B2 (sl)
US11001276B2 (en) Cable transportation installation
US3827372A (en) Haulage grip for releasably gripping a traction cable
EP0798188B1 (de) Anlage zum Transport von Personen und bzw. oder von Gütern
US4926754A (en) Cable way for suspended vehicles
US2955544A (en) Continuous travel telephers of the monocable (or bicable) type, with automatic coupling to the traction cable
CA2255419C (en) Arrangement for coupling a transporting means, e.g. a cabin or a chair, to the conveying or haulage cable of a cableway system
US4633783A (en) Device for clamping and supporting a transport apparatus on a conveying cable
US4120247A (en) Clamp coupling on a suspension gear of a circular suspension railway
US5121695A (en) Overhead cableway
AT526508B1 (de) Umlaufseilbahn
JPH0288355A (ja) スキーリフトの風防開閉装置
JP3880644B2 (ja) 懸垂式輸送設備の搬器の客車扉開閉機構
JPH0640049Y2 (ja) 複式単線自動循環式握索装置の摺動部構造
DE2728416A1 (de) Umlaufbergseilbahn
SU122491A1 (ru) Сцепной прибор дл вагонеток подвесных канатных дорог
CH284672A (de) Einrichtung an Seilbahnen, zur Arretierung und Freigabe der Fahrzeuge.