PL228327B1 - Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa - Google Patents

Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa

Info

Publication number
PL228327B1
PL228327B1 PL413399A PL41339915A PL228327B1 PL 228327 B1 PL228327 B1 PL 228327B1 PL 413399 A PL413399 A PL 413399A PL 41339915 A PL41339915 A PL 41339915A PL 228327 B1 PL228327 B1 PL 228327B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
curtain
shell
inner curtain
guide
coat
Prior art date
Application number
PL413399A
Other languages
English (en)
Other versions
PL413399A1 (pl
Inventor
Anna Banach
Urszula Gucia
Marek Gucia
Paulina Banach
Original Assignee
Anna Banach
Urszula Gucia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Anna Banach, Urszula Gucia filed Critical Anna Banach
Priority to PL413399A priority Critical patent/PL228327B1/pl
Publication of PL413399A1 publication Critical patent/PL413399A1/pl
Publication of PL228327B1 publication Critical patent/PL228327B1/pl

Links

Landscapes

  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)
  • Curtains And Furnishings For Windows Or Doors (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest kurtyna, zwłaszcza przeciwpożarowa służąca do oddzieleń stref przeciwpożarowych. Kurtyna może mieć zastosowanie również jako kurtyna przeciwdymowa.
Znana przegroda przeciwpożarowa w postaci kurtyny zbudowana jest z płaszcza nawiniętego na wał nawojowy oraz napędu służącego do zwijania i rozwijania kurtyny. Wał z nawiniętym płaszczem zamocowany jest do nadproża nad otworem np. bramą lub drzwiami stanowiącym przejście przeciwpożarowe. Rozwijanie kurtyny w przypadku pożaru odbywa się poprzez odwijanie płaszcza z wału przytwierdzonego do naproża i samoczynne opadanie płaszcza swym swobodnym zakończeniem na skutek siły grawitacji. Płaszcz kurtyny rozwija lub zwija w prowadnicy stałej przytwierdzonej do pionowych obrzeży otworu ściennego.
W stanie obecnym w celu spełnienia kryterium izolacyjności ogniowej wykonuje się wypełn ienie izolujące elementów konstrukcyjnych materiałem izolacyjnym bądź wykorzystuje się szczelinę powietrzną jako izolację między dwoma elementami przegrody.
Powyższe powoduje w pierwszym przypadku wzrost ciężaru, a w drugim przypadku zwiększenie wymiarów przegrody.
W celu wyeliminowania opisanych niedogodności opracowano przegrodę przeciwpożarową, która dzięki swej budowie umożliwia szczelne osłonięcie otworów, szczególnie ściennych znajdujących się pomiędzy strefami przeciwpożarowymi, zapobiegające przedostawaniu się ognia i dymu, co spełnia kryteria izolacyjności ogniowej.
Kurtyna, zwłaszcza przeciwpożarowa według wynalazku zainstalowana na otworze stanowiącym przejście przeciwpożarowe lub innym stałym elemencie budowlanym, mająca płaszcz nawinięty na wał nawojowy oraz wyposażona w napęd wału nawojowego, umożliwiający rozwijanie i nawijanie płaszcza, przy czym płaszcz w trakcie rozwijania lub zwijania przemieszcza się kontaktując się z prowadnicami stałymi przymocowanych do ściany lub innego stałego elementu budowlanego, charakteryzuje się tym, że ma kurtynę wewnętrzną, której płaszcz zamocowany jest z jednej strony do nadproża, a z drugiej strony zwija i rozwija się na wał nawojowy znajdujący się w środkowej części rozwiniętego płaszcza kurtyny wewnętrznej, zaś moment zwijający jest przenoszony na wał nawojowy za pomocą przekładni cięgnowej oraz ma co najmniej jedną kurtynę zewnętrzną, która jest tak usytuowana względem kurtyny wewnętrznej, że posiada szczelinę na dole i na górze, przy czym szczelina górna kurtyny zewnętrznej wzmocniona jest elementem niepalnym, korzystnie wzmocnionym siatką ze stali nierdzewnej, zaś kurtyna wewnętrzna jest wykonana z materiału giętkiego, korzystnie tekstylnego ognioodpornego o niskiej emisji promieniowania cieplnego po stronie przeciwnej do nagrzewanej, natomiast płaszcz kurtyny wewnętrznej posiada z boków w górnej części otwory z elementem materiału ferromagnetycznego, a w dolnej części elementy ustalające w prowadnicy, zaś dół płaszcza zakończony jest listwą prowadzącą płaszcz w prowadnicy.
Prowadnica stanowi uszczelnienie boków płaszcza kurtyny wewnętrznej oraz jest podstawą do rozwinięcia kurtyny zewnętrznej, zaś pomiędzy płaszczem a prowadnicą znajduje się uszczelka z materiału ekspandującego.
Płaszcz kurtyny wewnętrznej po rozwinięciu jest zabezpieczony elementem przymykowym giętkim, sprzężony jarzmem z ruchem posuwistym osi wału nawojowego i poprzez koło zwrotne zrównoważony ciężarem, przy czym w trakcie zwijania i rozwijania płaszcz przylega do prowadnicy poprzez oddziaływanie siły magnetycznej pomiędzy magnesem a elementem ferromagnetycznym płaszcza, dodatkowo napinającej płaszcz kurtyny na zabierakach.
W pierwszej odmianie szczelność płaszcza kurtyny wewnętrznej zapewniona jest przez pęczniejący w temperaturze element uszczelniający składający się z uszczelki i elastycznego łącznika, który zaciska się na zabierakach.
W drugiej odmianie szczelność płaszcza kurtyny wewnętrznej zapewniona jest przez to, że materiał płaszcza jest napinany przez zabierak poruszany przez wodzik i sprężynę po termicznym zniszczeniu elementu topikowego. W trzeciej odmianie szczelność płaszcza kurtyny wewnętrznej zapewniona jest przez urządzenie zatrzaskowe mające korpus, wysuwkę poruszaną sprężyną, ogranicznik ograniczający wysuw wysuwki, przy czym po ułożeniu się płaszcza kurtyny wewnętrznej spowodowanego działaniem magnesu i wzroście temperatury powyżej zadanej temperatury granicznej następuje stopienie lutu, uwolnienie bezpiecznika i ruch wysuwki powodujący dociśnięcie krawędzi płaszcza kurtyny wewnętrznej. Kurtyna wewnętrzna w swej górnej części posiada kieszeń z materiału ogniochronnego wypełnioną materiałem izolacyjnym.
PL 228 327 B1
W pierwszej odmianie materiał płaszcza kurtyny wewnętrznej jest łączony poprzez szycie.
W drugiej odmianie materiał płaszcza kurtyny wewnętrznej jest łączony bez użycia szycia. W tej odmianie materiał płaszcza jest łączony poprzez elementy, z których element jest niepalną wkładką, a element jest nitem lub zatrzaskiem umocowanym naprzemiennie z obydwu stron.
Zakończenia łączonych elementów płaszcza uformowane są na zakładkę, korzystnie przeszytą z wykonanymi naprzemiennie wycięciami tak, że po złożeniu pasują do siebie, przy czym połączenie zakończeń elementów płaszcza następuje poprzez wsuwkę z materiału niepalnego, korzystnie ekspandującego wsuniętą w zakończenia.
Kurtyna zewnętrzna jest wykonana z materiału giętkiego, korzystnie tekstylnego odpornego na działanie temperatury, odbijającego promieniowanie cieplne co najmniej od strony kurtyny wewnętrznej. Kurtyna zewnętrzna posiada kieszenie, w których wsunięte są poprzecznie do kierunku rozwijania elementy usztywniające, korzystnie wykonane z materiału ferromagnetycznego, przy czym elementy usztywniające mocują kurtynę zewnętrzną za pomocą magnesów do prowadnicy.
Budowa kurtyny przeciwpożarowej zapewnia szczelne osłonięcie otworów lub innych stałych elementów budowlanych znajdujących się pomiędzy strefami przeciwpożarowymi, zapobiegając przedostawaniu się ognia i dymu, spełniając kryteria izolacyjności ogniowej.
Kurtyna charakteryzuje się stosunkowo małym ciężarem oraz małymi gabarytami w porównaniu do dotychczas stosowanych przegród przeciwpożarowych.
Przedmiot wynalazku pokazany jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia kurtynę przeciwpożarową w widoku z przodu, fig. 2 - kurtynę przeciwpożarową w przekroju E-E, fig. 3 - płaszcz kurtyny wewnętrznej w widoku z przodu, fig. 3a - płaszcz kurtyny wewnętrznej w przekroju poprzecznym, fig. 3b - szczegół wykończenia otworu tkaniny płaszcza kurtyny wewnętrznej, fig. 3c - otwór tkaniny płaszcza kurtyny wewnętrznej w przekroju Y-Y, fig. 4 - schemat napędu w przekroju A-A, fig. 5 - schemat napędu w przekroju B-B, fig. 6 - zamocowanie krawędzi bocznej płaszcza kurtyny wewnętrznej, fig. 7 - napęd wału nawojowego w widoku z przodu, fig. 8 prowadnicę w widoku z przodu, fig. 8a - prowadnicę w widoku P, fig. 9 - fragment elementu przytykowego w widoku W, fig. 10 - szczegół X z fig. 9, fig. 11 - uszczelnienie krawędzi bocznej płaszcza kurtyny wewnętrznej w pierwszej odmianie, fig. 12 - uszczelnienie krawędzi bocznej płaszcza kurtyny wewnętrznej w drugiej odmianie, fig. 13 - uszczelnienie krawędzi bocznej płaszcza kurtyny wewnętrznej w trzeciej odmianie, fig. 14 - odmianę uszczelnienia w przekroju F-F, fig. 15 - łączenie tkaniny płaszcza kurtyny wewnętrznej bez szycia, fig. 16 - łączenie elementów płaszcza kurtyny wewnętrznej w widoku D, fig. 17 - łączenie elementów płaszcza kurtyny wewnętrznej bez szycia przed złączeniem, fig. 17a - fragment płaszcza kurtyny wewnętrznej w widoku V, fig. 17b - fragment płaszcza kurtyny wewnętrznej w widoku U, fig. 18 - kurtynę zewnętrzną w widoku z przodu, fig. 19 - kurtynę zewnętrzną w przekroju X-X, fig. 19a - fragment kurtyny zewnętrznej w przekroju G-G, fig. 19b - szczegół A kurtyny zewnętrznej.
Kurtyna, zwłaszcza przeciwpożarowa według wynalazku zainstalowana jest na otworze stanowiącym przejście przeciwpożarowe lub innym stałym elemencie budowlanym,
Kurtyna, zwłaszcza przeciwpożarowa pokazana na fig. 1 i fig. 2 składa się z kurtyny wewnętrznej 1, systemu prowadnic i co najmniej jednej kurtyny zewnętrznej 2.
Kurtyna wewnętrzna 1 pokazana na fig. 3 jest wykonana z materiału giętkiego, korzystnie tekstylnego ognioodpornego o niskiej emisji promieniowania cieplnego po stronie przeciwnej do nagrzewanej. Płaszcz 3 kurtyny wewnętrznej 1 zamocowany jest z jednej strony do nadproża, a z drugiej strony zwija i rozwija się na wał nawojowy 4 znajdujący się w środkowej części rozwiniętego płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1.
Kurtyna wewnętrzna 1 w swej górnej części posiada kieszeń 1A z materiału ogniochronnego wypełnioną materiałem izolacyjnym 1B. Moment zwijający jest przenoszony na wał nawojowy 4 za pomocą przekładni cięgnowej 12, jak pokazano na fig. 4 i fig. 5.
Płaszcz 3 kurtyny wewnętrznej 1 posiada z boków w górnej części otwory z elementem materiału ferromagnetycznego 5 , zaś w dolnej części elementy ustalające 6 w prowadnicy 11.
Dół płaszcza 3 zakończony jest listwą prowadzącą 7 płaszcz 3 w prowadnicy 11.
Płaszcz 3 kurtyny wewnętrznej 1, jak pokazano na fig. 6 po rozwinięciu jest zabezpieczony elementem przymykowym giętkim 8, sprzężony jarzmem 10 z ruchem posuwistym osi wału nawojowego 4 i poprzez koło zwrotne 9 zrównoważony ciężarem Q. W trakcie zwijania i rozwijania przyleganie płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 do prowadnicy 11 zapewnia siła magnetyczna pomiędzy ma4
PL 228 327 B1 gnesem M2 a elementem ferromagnetycznym 5 płaszcza 3, dodatkowo napinając płaszcz 3 kurtyny na zabierakach 11.2 i 11.2.
Szczelność pomiędzy płaszczem 3 a prowadnicą 11 zapewnia uszczelka 11.3 z materiału ekspandującego, czyli zwiększającego swą objętość pod wpływem temperatury, co zostało pokazane na fig. 10.
W pierwszej odmianie, szczelność płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 można zapewnić w sposób pokazany na fig. 11, gdzie pęczniejący w temperaturze element uszczelniający składający się z uszczelki 11.5 i elastycznego łącznika 11.6 zaciska się na zabierakach 11.7.
Natomiast w drugiej odmianie, szczelność płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 można zapewnić w sposób pokazany na fig. 12, gdzie materiał płaszcza 3 jest napinany przez zabierak 11.8 poruszany przez wodzik 11.9 i sprężynę 11.10 po termicznym zniszczeniu elementu topikowego 11.11.
W trzeciej odmianie pokazanej na fig. 13, szczelność płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 zapewnia urządzenie zatrzaskowe 13 mające korpus 13.1. wysuwkę 13.2 poruszaną sprężyną 13.3 , ogranicznik 13.4 ograniczający wysuw wysuwki 13.2. Urządzenie zatrzaskowe 13 działa w taki sposób, że po ułożeniu się płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 spowodowanego działaniem magnesu M2 i wzroście temperatury powyżej zadanej temperatury granicznej następuje stopienie lutu 13.5, uwolnienie bezpiecznika 13.6 i ruch wysuwki 13.2 powodujący dociśnięcie krawędzi płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1.
Materiał płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 może być łączony poprzez szycie lub bez użycia szycia. W pierwszej odmianie łączenia materiału płaszcza 3 bez szycia przedstawionej na fig. 15, element 3.1, jest niepalną wkładką, a element 3.2 jest nitem lub zatrzaskiem umocowanym - w celu eliminacji mostka termicznego - naprzemiennie z obydwu stron. W drugiej odmianie łączenia materiału płaszcza 3 bez szycia pokazanej na fig. 17, zakończenia 3.4 i 3.5 łączonych elementów płaszcza 3 uformowane są na zakładkę, korzystnie przeszytą z wykonanymi naprzemiennie wycięciami 3.7 tak, że po złożeniu pasują do siebie. Połączenie zakończeń 3.4 i 3.5 elementów płaszcza 3 następuje poprzez wsuwkę 3.6 z materiału niepalnego, korzystnie ekspandującego wsuniętą w zakończenia 3.4, 3.5. Kurtyna zewnętrzna 2 pokazana na fig. 18 jest wykonana z materiału giętkiego, korzystnie tekstylnego odpornego na działanie temperatury, odbijającego promieniowanie cieplne co najmniej od strony kurtyny wewnętrznej 1.
Kurtyna zewnętrzna 2 posiada kieszenie 2.1, w których wsunięte są poprzecznie do kierunku rozwijania elementy usztywniające 2.3, korzystnie wykonane z materiału ferromagnetycznego.
Elementy usztywniające 2.3 mocują kurtynę zewnętrzną 2 za pomocą magnesów M1 do prowadnicy 11
Kurtyna zewnętrzna 2 charakteryzuje się tym, że względem kurtyny wewnętrznej 1 posiada szczelinę na dole i na górze, powodując przepływ strumienia powietrza, który chłodzi kurtynę wewnętrzną 1 od strony przeciwnej do strony nagrzanej. Szczelina górna wzmocniona jest elementem niepalnym 2.4, korzystnie wzmocnionym siatką ze stali nierdzewnej.
Prowadnica 11 pokazana na fig. 8 służy do uszczelnienia boków płaszcza 3 kurtyny wewnętrznej 1 oraz jest podstawą do rozwinięcia kurtyny zewnętrznej 2.

Claims (13)

1. Kurtyna, zwłaszcza przeciwpożarowa zainstalowana na otworze stanowiącym przejście przeciwpożarowe lub innym stałym elemencie budowlanym, mająca płaszcz nawinięty na wał nawojowy oraz wyposażona w napęd wału nawojowego, umożliwiający rozwijanie i nawijanie płaszcza, przy czym płaszcz w trakcie rozwijania lub zwijania przemieszcza się kontaktując się z prowadnicami stałymi przymocowanych do ściany lub innego stałego elementu budowlanego, znamienna tym, że ma kurtynę wewnętrzną (1), której płaszcz (3) zamocowany jest z jednej strony do nadproża, a z drugiej strony zwija i rozwija się na wał nawojowy (4) znajdujący się w środkowej części rozwiniętego płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1), zaś moment zwijający jest przenoszony na wał nawojowy (4) za pomocą przekładni cięgnowej (12) oraz ma co najmniej jedną kurtynę zewnętrzną (2), która jest tak usytuowana względem kurtyny wewnętrznej (1), że posiada szczelinę na dole i na górze, przy czym szczelina górna kurtyny zewnętrznej (2) wzmocniona jest elementem niepalnym (2.4), korzystnie wzmocnionym siatką ze stali nierdzewnej, zaś kurtyna wewnętrzna (1) jest wykonaPL 228 327 B1 na z materiału giętkiego, korzystnie tekstylnego ognioodpornego o niskiej emisji promieniowania cieplnego po stronie przeciwnej do nagrzewanej, natomiast płaszcz (3) kurtyny wewnętrznej (1) posiada z boków w górnej części otwory z elementem materiału ferromagnetycznego (5), a w dolnej części elementy ustalające (6) w prowadnicy (11), zaś dół płaszcza (3) zakończony jest listwą prowadzącą (7) płaszcz (3) w prowadnicy (11).
2. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że prowadnica (11) stanowi uszczelnienie boków płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) oraz jest podstawą do rozwinięcia kurtyny zewnętrznej (2), zaś pomiędzy płaszczem (3) a prowadnicą (11) znajduje się uszczelka (11.3) z materiału ekspandującego.
3. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że płaszcz (3) kurtyny wewnętrznej (1) po rozwinięciu jest zabezpieczony elementem przymykowym giętkim (8), sprzężony jarzmem (10) z ruchem posuwistym osi wału nawojowego (4) i poprzez koło zwrotne (9) zrównoważony ciężarem (Q), przy czym w trakcie zwijania i rozwijania płaszcz (3) przylega do prowadnicy (11) poprzez oddziaływanie siły magnetycznej pomiędzy magnesem (M2) a elementem ferromagnetycznym (5) płaszcza (3), dodatkowo napinającej płaszcz (3) kurtyny na zabierakach (11.2, 11.2).
4. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że szczelność płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) zapewniona jest przez pęczniejący w temperaturze element uszczelniający składający się z uszczelki (11.5) i elastycznego łącznika (11.6), który zaciska się na zabierakach (11.7).
5. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że szczelność płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) zapewniona jest przez to, że materiał płaszcza (3) jest napinany przez zabierak (11.8) poruszany przez wodzik (11.9) i sprężynę (11.10) po termicznym zniszczeniu elementu topikowego (11.11).
6. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że szczelność płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) zapewniona jest przez urządzenie zatrzaskowe (13) mające korpus (13.1) wysuwkę (13.2) poruszaną sprężyną (13.3), ogranicznik (13.4) ograniczający wysuw wysuwki (13.2), przy czym po ułożeniu się płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) spowodowanego działaniem magnesu (M2) i wzroście temperatury powyżej zadanej temperatury granicznej następuje stopienie lutu (13.5), uwolnienie bezpiecznika (13.6) i ruch wysuwki (13.2) powodujący dociśnięcie krawędzi płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1).
7. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że kurtyna wewnętrzna (1) w swej górnej części posiada kieszeń (1A) z materiału ogniochronnego wypełnioną materiałem izolacyjnym (1B).
8. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że materiał płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) jest łączony poprzez szycie.
9. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że materiał płaszcza (3) kurtyny wewnętrznej (1) jest łączony bez użycia szycia.
10. Kurtyna według zastrz. 9, znamienna tym, że materiał płaszcza (3) jest łączony poprzez elementy, z których element (3.1) jest niepalną wkładką, a element (3.2) jest nitem lub zatrzaskiem umocowanym naprzemiennie z obydwu stron.
11. Kurtyna według zastrz. 9, znamienna tym, że zakończenia (3.4, 3.5) łączonych elementów płaszcza (3) uformowane są na zakładkę, korzystnie przeszytą z wykonanymi naprzemiennie wycięciami (3.7) tak, że po złożeniu pasują do siebie, przy czym połączenie zakończeń (3.4) i (3.5) elementów płaszcza (3) następuje poprzez wsuwkę (3.6) z materiału niepalnego, korzystnie ekspandującego wsuniętą w zakończenia (3.4, 3.5).
12. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że kurtyna zewnętrzna (2) jest wykonana z materiału giętkiego, korzystnie tekstylnego odpornego na działanie temperatury, odbijającego promieniowanie cieplne co najmniej od strony kurtyny wewnętrznej (1).
13. Kurtyna według zastrz. 1, znamienna tym, że kurtyna zewnętrzna (2) posiada kieszenie (2.1), w których wsunięte są poprzecznie do kierunku rozwijania elementy usztywniające (2.3), korzystnie wykonane z materiału ferromagnetycznego, przy czym elementy usztywniające (2.3) mocują kurtynę zewnętrzną (2) za pomocą magnesów (M1) do prowadnicy (11).
PL413399A 2015-08-03 2015-08-03 Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa PL228327B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL413399A PL228327B1 (pl) 2015-08-03 2015-08-03 Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL413399A PL228327B1 (pl) 2015-08-03 2015-08-03 Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL413399A1 PL413399A1 (pl) 2017-02-13
PL228327B1 true PL228327B1 (pl) 2018-03-30

Family

ID=57965358

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL413399A PL228327B1 (pl) 2015-08-03 2015-08-03 Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL228327B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL413399A1 (pl) 2017-02-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA3014312C (en) Fabric fire rated door
EP2964339B1 (en) Fire and/or smoke barrier
JP2014070398A (ja) シャッター及びシャッター付サッシ
PL2110506T5 (pl) Zamknięcie oraz brama rolowana z tego rodzaju zamknięciem
PL228327B1 (pl) Kurtyna, zwłaszcza przeciwpozarowa
JP2001140559A (ja) 開閉装置
KR20160126389A (ko) 차열 방화셔터
JP2015140542A (ja) 遮熱シート防火設備
KR100859527B1 (ko) 버티컬 블라인드형 셔터
EP2995352B1 (en) Corrugated fire-retardant shutter
JP4179161B2 (ja) 防火スクリーン装置
KR101438052B1 (ko) 방화 스크린 셔터
JP6570847B2 (ja) シャッターの防火構造
JP6378943B2 (ja) 開閉装置
JP6868525B2 (ja) 建具
JP2021535310A (ja) 防火カーテンまたは防煙カーテン
JPH09313632A (ja) 連装式防火シャッタ−
JP2015108291A (ja) 開口部建材
KR200407042Y1 (ko) 방화셔터용 차폐부재
KR101624802B1 (ko) 방화셔터용 경첩의 회전축 연결구조
JP2002309870A (ja) シャッター装置
TW201600706A (zh) 具抗拉隔煙簾和其型物品
JP7267472B2 (ja) 窓シャッターの縦枠の取付構造
KR20110096308A (ko) 띠장의 덧댐 구조에 의하여 비상문의 임의 벌어짐을 방지토록 되는 방화셔터
JP2011102509A (ja) シャッタ装置