PL212723B1 - Dzieciecy fotelik samochodowy - Google Patents

Dzieciecy fotelik samochodowy

Info

Publication number
PL212723B1
PL212723B1 PL369595A PL36959504A PL212723B1 PL 212723 B1 PL212723 B1 PL 212723B1 PL 369595 A PL369595 A PL 369595A PL 36959504 A PL36959504 A PL 36959504A PL 212723 B1 PL212723 B1 PL 212723B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
seat
return
child
return mechanism
housing
Prior art date
Application number
PL369595A
Other languages
English (en)
Other versions
PL369595A1 (pl
Inventor
Richard M. Biaud
Original Assignee
Ampafrance
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ampafrance filed Critical Ampafrance
Publication of PL369595A1 publication Critical patent/PL369595A1/pl
Publication of PL212723B1 publication Critical patent/PL212723B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60NSEATS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES; VEHICLE PASSENGER ACCOMMODATION NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60N2/00Seats specially adapted for vehicles; Arrangement or mounting of seats in vehicles
    • B60N2/24Seats specially adapted for vehicles; Arrangement or mounting of seats in vehicles for particular purposes or particular vehicles
    • B60N2/26Seats specially adapted for vehicles; Arrangement or mounting of seats in vehicles for particular purposes or particular vehicles for children
    • B60N2/28Seats readily mountable on, and dismountable from, existing seats or other parts of the vehicle
    • B60N2/2869Seats readily mountable on, and dismountable from, existing seats or other parts of the vehicle rotatable about a vertical axis

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Child & Adolescent Psychology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest dziecięcy fotelik samochodowy.
Wynalazek dotyczy dziecięcego fotelika samochodowego, posiadającego położenie umieszczania w nim dziecka (fotelik zwrócony do drzwi) i położenie jazdy (fotelik zwrócony do przodu).
Aby ułatwić umieszczanie dziecka w foteliku samochodowym, zaproponowano skonstruowanie fotelika obrotowego względem podstawy lub nieruchomej konstrukcji, przy czym fotelik taki powinien być ruchomy pomiędzy dwoma położeniami:
- poł oż enie umieszczania dziecka w foteliku, zwrócone do bocznych drzwi (zwykle są dwa takie położenia umieszczania dziecka w foteliku, który można obracać albo w prawo, albo w lewo);
- zwrócone do przodu poł o ż enie jazdy.
Wynalazek dotyczy zwłaszcza tego rodzaju dziecięcego fotelika samochodowego.
Położenie umieszczania dziecka w foteliku jest oczywiście tylko położeniem tymczasowym. Podczas jazdy fotelik taki koniecznie musi być w położeniu jazdy, zwrócony dokładnie do przodu, z oczywistych przyczyn bezpieczeń stwa.
Może się jednak zdarzyć, że po umieszczeniu dziecka w foteliku i unieruchomieniu go w nim fotelik zostanie niedokładnie doprowadzony do położenia zwróconego do przodu. Fotelik jest wtedy w położeniu pośrednim stosunkowo blisko położenia jazdy.
Rzeczywiście nie zawsze łatwo jest sprawdzić, czy fotelik jest prawidłowo ustawiony w położeniu jazdy, a nie w położeniu bliskim położenia jazdy, jednakże niemożliwym do zaakceptowania.
Sytuacja taka w rzeczywistości nie jest pozbawiona ryzyka. Wszelkie środki bezpieczeństwa stosowane w dziecięcych fotelikach samochodowych są skonstruowane i zoptymalizowane, by zapewnić przytrzymanie dziecka w razie zderzenia, jeżeli fotelik jest ustawiony dokładnie w położeniu zwróconym do przodu. Ponadto występuje ryzyko obrócenia fotelika, np. na zakrętach.
Znany ze stanu techniki patent EP 426585 ujawnia dziecięcy fotelik samochodowy posiadający korpus połączony przegubowo z podstawą i wyposażony w elementy do przyłączenia do pojazdu. Podstawa ma ściankę z otworem (korzystnie okrągłym), wewnątrz którego zamocowane są płyty górna i dolna tworząc zespół obrotowy. Zespół obrotowy zawiera dwa kołnierze w bezpośrednim kontakcie ze ścianką i korzystnie opierające się odpowiednio na górnej i dolnej powierzchni ściany. Zespół obrotowy zawiera ponadto piastę, która także może być w bezpośrednim kontakcie ze ścianką. Dokument ten ujawnia ponadto dźwignię przymocowaną do podstawy, której jeden koniec przeznaczony jest do umieszczania w wycięciu wykonanym w jednej z dwóch płyt.
Celem wynalazku jest zwłaszcza opracowanie fotelika dziecięcego, którego siedzenie jest ruchome pomiędzy położeniem jazdy a położeniem umieszczania w nim dziecka, zapewniającego zawsze prawidłowe położenie jazdy.
Celem wynalazku jest również opracowanie takiego dziecięcego fotelika samochodowego, który ułatwia umieszczanie w nim dziecka.
Wynalazek ma również na celu opracowanie takiego fotelika, który ma prostą konstrukcję, a jego wytwarzanie i montaż są łatwe.
Dalszym celem wynalazku jest opracowanie takiego fotelika, który nadaje się do prostego i szybkiego montaż u w samochodzie.
Dziecięcy fotelik samochodowy do zamontowania na kanapie pasażerskiej samochodu osobowego, zawiera obrotowe siedzenie zamontowane na nieruchomej podstawie tak, że siedzenie to jest ustawiane w co najmniej dwóch położeniach, to znaczy w zwróconym do przodu położeniu jazdy i w co najmniej jednym położeniu umieszczania w nim dziecka, zwróconym do bocznych drzwi. Ponadto fotelik zawiera mechanizm powrotny do inicjowania powrotu siedzenia fotelika do położenia jazdy.
Istotą rozwiązania jest to, że mechanizm powrotny zawiera co najmniej jeden ruchomy element zamontowany na nieruchomej podstawie pomiędzy położeniem sprzęgniętym, w którym ten element ruchomy współpracuje z obudową utworzoną w płycie, a położeniem wyprzęgniętym, kiedy ten ruchomy element jest wyprowadzony z obudowy.
Korzystnie, mechanizm powrotny posiada miejsce przyłożenia w postaci krawędzi będącej co najmniej jedną z krawędzi co najmniej jednej obudowy krzywki stanowiącej obrotową płytę 2.
Korzystnie, obrotowa płyta ma jedną obudowę, której krawędzie tworzą punkt przyłożenia dla każdego z odpowiednich elementów.
PL 212 723 B1
Korzystnie, mechanizm powrotny współpracuje z co najmniej jednym ruchomym elementem zamontowanym tak, by był obrotowy na podstawie.
Korzystnie, ruchome elementy zawierają co najmniej jedno napędzające ramię do wprowadzania go w obudowę płyty i co najmniej jedno powrotne ramię przebiegające przeciwnie wobec napędzającego ramienia względem osi obrotu tego elementu ruchomego.
Korzystnie, powrotne ramię jest sprzężone ze sprężystym elementem do wspomagania wprowadzania napędzającego ramienia w obudowę płyty.
Korzystnie, obrót elementu ruchomego mechanizmu powrotnego jest ograniczany przez zderzak.
Korzystnie, sprzęgnięcie i/lub wyprzęgnięcie mechanizmu powrotnego jest kontrolowane przez elementy do kontrolowania z uwzględnianiem co najmniej jednego z aspektów należących do grupy złożonej z: wykrywania obecności dziecka w foteliku, wykrywania zapięcia pasów bezpieczeństwa tego fotelika, polecenia ze strony użytkownika.
Mechanizm powrotny jest nieaktywny lub wyprzęgnięty na pierwszym sektorze kątowym, zaczynając od położenia umieszczania dziecka w foteliku, a kończąc na zadanym położeniu pośrednim, przy czym ruch wzdłuż tego pierwszego sektora kątowego jest powodowany ręcznie przez użytkownika, zaś mechanizm powrotny jest aktywny lub sprzężony na drugim końcowym sektorze kątowym, zaczynając od wymienionego zadanego położenia pośredniego, a kończąc na wymienionym położeniu jazdy, tak że siedzenie jest systematycznie przywracane do położenia jazdy bez żadnej ręcznej interwencji ze strony użytkownika, kiedy jest w tym drugim sektorze kątowym.
Siedzenie powraca zatem automatycznie dokładnie do położenia zwróconego do przodu, nawet jeśli użytkownik nie przestawi go poprawnie. Dziecko jest zawsze bezpieczne (blokowanie w takim położeniu jest prawidłowe).
Mechanizm powrotny jest nieaktywny wtedy, gdy dziecko umieszcza się w foteliku, tak że nie trzeba równocześnie przytrzymywać fotelika w celu uniemożliwienia mu powrotu do położenia jazdy.
Taki mechanizm powrotny staje się aktywny przy końcu ruchu. Użytkownik musi jedynie wykonać część tego ruchu, albo zainicjować go, a następnie działa mechanizm powrotny i kończy prawidłowe ustawienie w położeniu jazdy.
Unika się dzięki temu nieprawidłowego ustawienia (niedokończone przestawienie, a zatem niewłaściwie zablokowany fotelik), nawet, jeśli użytkownik nie przeprowadzi całkowicie przestawienia.
Wynalazek jest opisany dokładniej na podstawie rysunku, na którym fig. 1 i 2 przedstawiają dziecięcy fotelik według wynalazku w częściowych widokach, w których mechanizm powrotu płyty do położenia zwróconego do przodu jest odpowiednio sprzęgnięty i wyprzęgnięty, fig. 3 i 4 - podstawę z elementami służącymi do kotwienia i przeznaczoną do montażu fotelika według wynalazku odpowiednio w widoku perspektywicznym z góry i z dołu, a fig. 5 i 6 przedstawiają boczne części podstawy z fig. 3 i 4 w widoku perspektywicznym.
Jak wskazano uprzednio w rozwiązaniu według wynalazku istnieje połączenie obrotowego siedzenia z mechanizmem powrotnym, który ma doprowadzić do powrotu siedzenia do położenia zwróconego do przodu.
Takie mechanizmy powrotne są przeznaczone do działania ciągłego i/lub w każdym położeniu fotelika. Zgodnie z opisanym dalej korzystnym przykładem realizacji taki mechanizm powrotny działa w koń cowej fazie obrotu fotelika. Inaczej mówiąc, zapewnia on zakończenie powrotu do prawidłowego położenia, kiedy użytkownik zainicjuje ręcznie taki ruch po prawidłowym umieszczeniu dziecka w foteliku.
Ta ogólna zasada wynalazku jest przedstawiona na fig. 1 i 2.
Jak przedstawiono na rysunku, siedzenie obrotowego fotelika, dołączonego do obrotowej płyty 2, zamontowanej na podstawie 1, jest obracane pomiędzy położeniem zwróconym do przodu (jak pokazano na fig. 1) a położeniem zwróconym do drzwi, w którym płyta ta jest obrócona o około 45° względem położenia zwróconego do przodu.
Według tego przykładu realizacji wynalazku mechanizm powrotny, przymocowany do takiego fotelika, obejmuje ruchomy element obrotowy 3 zamontowany na podstawie 1 wokół osi 11. Ten ruchomy element 3 ma dwa ramiona (usytuowane średnicowo naprzeciw siebie względem osi 11):
- napędzające ramię 31 przeznaczone do wchodzenia w szczelinę 22 przebiegającą na części obwodu płyty 2;
- powrotne ramię 32 połączone ze sprężyną 4.
Jak pokazano na fig. 1 i 2, napędzające ramię 31 jest ruchome pomiędzy położeniem sprzęgniętym, w którym jest ono usytuowane w szczelinie 22, tworzącej obudowę, a położeniem wyprzęgniętym, w którym jest ono wyprowadzone ze szczeliny 22.
PL 212 723 B1
Należy zauważyć, że montaż sprężyny 4 z powrotnym ramieniem 32 jest wykonany tak, aby pomagać we wprowadzaniu napędzającego ramienia 32 w szczelinę 22 płyty 2.
Zwykle fotelik taki zawiera również drugi symetryczny wyprzęgający mechanizm powrotny (dla uproszczenia niepokazany), który w stanie sprzęgniętym działa na płytę 2 tak, aby powodować jej powrót do położenia zwróconego do drzwi. Drugi mechanizm powrotny jest takiego samego rodzaju jak mechanizm opisany dla położenia zwróconego do przodu i jest zmontowany tak, aby współpracował ze szczeliną 22 przy końcu przeciwległym wobec końca, blisko którego jest zamontowany mechanizm powrotny położenia zwróconego do przodu. Umożliwia to umieszczenie takiego fotelika, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie samochodu.
Działanie wyprzęgającego mechanizmu powrotnego, opisanego powyżej, zostanie objaśnione poniżej.
Położeniem początkowym dla poniższego opisu jest położenie przedstawione na fig. 1, to znaczy położenie zwrócone do przodu.
Kiedy użytkownik zaczyna obracać fotelik do położenia umieszczania w nim dziecka w kierunku zaznaczonym strzałką F1 na fig. 2, ścianka 221 szczeliny 22 popycha napędzające ramię 31, również w kierunku zaznaczonym strzałką F1, aż ramię to wyjdzie ze szczeliny 22 i będzie w położeniu wyprzęgniętym, w którym oparte jest ono na obwodowej ściance 23 płyty 2.
Od tej chwili użytkownik może dalej swobodnie obracać fotelik bez wywierania żadnych sił przez mechanizm powrotny na płytę, ponieważ mechanizm ten jest w położeniu wyprzęgniętym.
Osiągnięcie położenia zwróconego do drzwi może być łatwiejsze dzięki wymienionemu drugiemu mechanizmowi powrotnemu.
Aby spowodować powrót fotelika do położenia zwróconego do przodu użytkownik zaczyna obracać fotelik w kierunku zaznaczonym strzałką F2 na fig. 2, aż ścianka 221 szczeliny 22 dojdzie do napędzającego ramienia 31.
W tym etapie, ponieważ szczelina 22 przebiega przed powrotnym ramieniem 31, ramię to obraca się do wnętrza szczeliny 22 i sprzęga się z nią pod działaniem siły sprężyny 4, działającej na powrotne ramię 32.
Gdy tylko ramię 31 zacznie wchodzić w szczelinę 22, sprężyna 4 przejmuje działanie obracając płytę 2, aż do położenia zwróconego do przodu przez wykorzystanie ramienia 31, które naciska na ściankę 221 szczeliny 22.
W celu ograniczenia obrotu powrotnego mechanizmu 3 na podstawie 1 zamocowany jest ograniczający zderzak 5 usytuowany tak, że kiedy ramię 31 opiera się o ten ograniczający zderzak 5, wówczas pozostaje w sprzężeniu w szczelinie 22.
Opisany obrotowy fotelik jest korzystnie zamontowany na podstawie 1 zgodnie z normą Isofix, jak pokazano na fig. 3 i 4. Podstawa ta ma elementy służące do przymocowania do trwałego elementu konstrukcji, który ma występ przy podstawie oparcia tylnej kanapy samochodowej.
Jak pokazano na fig. 5 i 6, po każdej stronie podstawy 1 zamocowane są elementy kotwiące wyposażone przy swym końcu w zaciskowe elementy 51, sprzężone z elementami do blokowania/odblokowywania, w skład których wchodzi przechylna dźwignia 52 działająca na część 53 ruchomą w linii prostej.
Należy zauważyć, że zastosowano linkę (niepokazaną) do blokowania/odblokowywania każdego zaciskowego elementu 51. Linka ta przebiega tak, aby była dostępna przy odległych końcach 511 każdego elementu bocznego zawierającego zaciskowy element 51.
Jak pokazano na fig. 3 i 4, takie elementy kotwiące są dołączone do elementu stanowiącego suwak 12 przeznaczony do przesuwania względem elementu 13 podstawy tak, że elementy kotwiące są ruchome pomiędzy położeniem otwartym (odpowiadającym położeniu, w którym umożliwione jest mocowanie fotelika do samochodu) a położeniem odwiedzionym, ograniczającym miejsce zajmowane przez podstawę np. przy jej składowaniu.
Ponadto taka podstawa 1 zawiera elementy do blokowania lub odblokowywania położenia suwaka 12 względem elementu 13 podstawy. Położenie tego suwaka jest regulowane, aby umożliwić dostosowanie do każdego samochodu (oparcie fotelika musi zawsze spoczywać na kanapie samochodu).
Według tego przykładu realizacji elementy do blokowania/zwalniania obejmują obrotową dźwignię 131 dołączoną do elementu 13 podstawy i przeznaczoną do współpracy z zębatką 121 dołączoną do suwaka 12. Należy zauważyć, że dźwignia 131 jest sprzężona ze sprężystymi elementami powrotnymi (nie pokazano), które dążą do przywrócenia jej położenia sprzężonego z zębatką 121.
PL 212 723 B1
Dźwignia 131 jest trzymana przez oś połączoną obrotowo z uchwytem 132, stanowiącym element służący do sterowania blokowaniem/zwalnianiem położenia suwaka 12 względem elementu 13 podstawy, co umożliwia oddziaływanie od spodu podstawy na położenie kątowe dźwigni 131 w celu sprzęgania jej z zębatką 121 lub wyprzęgania z tej zębatki.
Przy montażu fotelika w samochodzie suwak (a zatem elementy zaciskowe) jest w położeniu otwartym. Elementy zaciskowe są zaczepiane i blokowane na trwałym elemencie konstrukcji przewidzianym do tego celu w samochodzie.
Należy teraz jedynie popchnąć fotelik w kierunku do oparcia kanapy samochodowej, aby przemieścić suwak 12 do położenia odwiedzionego, co jest umożliwiane przez kierunek zębów zębatki. Natomiast ruch powrotny suwaka jest blokowany przez mechanizm zębatka/dźwignia i konieczne jest uruchomienie uchwytu 132, by umożliwić przemieszczenie suwaka 12 względem elementu 13 podstawy.
Jest zatem zrozumiałe, że mechanizm zębatka/dźwignia zapewnia przytrzymywanie suwaka względem elementu podstawy, zwłaszcza w razie uderzenia w samochód.
W uproszczonym przykładzie realizacji elementy powrotne mogą stale działać na fotelik. W takim przypadku można zastosować elementy do blokowania w położeniu zwróconym do drzwi, które użytkownik zwalnia, kiedy dziecko zostanie już umieszczone w foteliku. Fotelik powraca wówczas samoczynnie do położenia zwróconego do przodu.
Można również spowodować, że realizacja elementów powrotnych jest zależna od różnych parametrów niezależnie i/lub równocześnie, takich jak zadziałanie czujnika obecności dziecka (np. przez wykrywanie ciężaru większego niż określona wartość progowa), zadziałanie czujnika zamknięcia pasów bezpieczeństwa dziecka, działanie ręcznego sterowania ze strony użytkownika, wykrycie zamknięcia drzwi samochodu itp.

Claims (8)

1. Dziecięcy fotelik samochodowy do zamontowania na kanapie pasażerskiej samochodu osobowego, zawierający obrotowe siedzenie zamontowane na nieruchomej podstawie tak, że siedzenie to jest ustawiane w co najmniej dwóch położeniach, to znaczy w zwróconym do przodu położeniu jazdy i w co najmniej jednym położeniu umieszczania w nim dziecka, zwróconym do bocznych drzwi, zawierający mechanizm powrotny do inicjowania powrotu siedzenia fotelika do położenia jazdy, znamienny tym, że mechanizm powrotny zawiera co najmniej jeden ruchomy element (3) zamontowany na nieruchomej podstawie (1) pomiędzy położeniem sprzęgniętym, w którym ten element ruchomy współpracuje z obudową (22) utworzoną w płycie, a położeniem wyprzęgniętym, kiedy ten ruchomy element (3) jest wyprowadzony z obudowy (22).
2. Fotelik według zastrz. 1, znamienny tym, że mechanizm powrotny posiada miejsce przyłożenia w postaci krawędzi będącej co najmniej jedną z krawędzi co najmniej jednej obudowy krzywki stanowiącej obrotową płytę (2).
3. Fotelik według zastrz. 2, znamienny tym, że obrotowa płyta (2) ma jedną obudowę, której krawędzie tworzą punkt przyłożenia dla każdego z odpowiednich elementów.
4. Fotelik według zastrz. 1, znamienny tym, że mechanizm powrotny współpracuje z co najmniej jednym ruchomym elementem (3) zamontowanym tak, by był obrotowy na podstawie (1).
5. Fotelik według zastrz. 4, znamienny tym, że ruchome elementy (3) korzystnie zawierają co najmniej jedno napędzające ramię (31) do wprowadzania go w obudowę (22) płyty (2) i co najmniej jedno powrotne ramię (32) przebiegające przeciwnie wobec napędzającego ramienia (31) względem osi obrotu tego elementu ruchomego (3).
6. Fotelik według zastrz. 5, znamienny tym, że powrotne ramię (32) jest sprzężone ze sprężystym elementem (4) do wspomagania wprowadzania napędzającego ramienia (31) w obudowę (22) płyty (2).
7. Fotelik według zastrz. 1, znamienny tym, że obrót elementu ruchomego (3) mechanizmu powrotnego jest ograniczany przez zderzak (5).
8. Fotelik według zastrz. 1, znamienny tym, że sprzęgnięcie i/lub wyprzęgnięcie mechanizmu powrotnego jest kontrolowane przez elementy do kontrolowania z uwzględnianiem co najmniej jednego z aspektów należących do grupy złożonej z: wykrywania obecności dziecka w foteliku, wykrywania zapięcia pasów bezpieczeństwa tego fotelika, polecenia ze strony użytkownika.
PL369595A 2003-08-13 2004-08-13 Dzieciecy fotelik samochodowy PL212723B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0309934A FR2858786B1 (fr) 2003-08-13 2003-08-13 Siege auto pour enfant, pivotant entre une position face a la route et une position face a une portiere, a retour automatique en position face a la route

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL369595A1 PL369595A1 (pl) 2005-02-21
PL212723B1 true PL212723B1 (pl) 2012-11-30

Family

ID=34112768

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL369595A PL212723B1 (pl) 2003-08-13 2004-08-13 Dzieciecy fotelik samochodowy

Country Status (5)

Country Link
US (1) US7614692B2 (pl)
JP (1) JP2005067593A (pl)
CA (1) CA2477619C (pl)
FR (1) FR2858786B1 (pl)
PL (1) PL212723B1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL442257A1 (pl) * 2022-09-13 2024-03-18 Simon Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Mechanizm obrotowy do dziecięcego fotelika samochodowego oraz dziecięcy fotelik samochodowy z mechanizmem obrotowym

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10249465A1 (de) * 2002-10-24 2004-05-06 Robert Bosch Gmbh Kindersitz und Verfahren zur Kindersitzerkennung
FR2905315B1 (fr) * 2006-09-01 2008-12-05 Dorel France Sa Sa Siege auto pour enfant pivotant entre une position d'utilisation et au moins une position d'installation, a gachette
FR2905314B1 (fr) * 2006-09-01 2008-12-05 Dorel France Sa Sa Siege auto pour enfant pivotant entre une position d'utilisation et au moins une position d'installation, a crochet a double mode de verrouillage.
US7712830B2 (en) * 2007-06-20 2010-05-11 Cosco Management, Inc. Child restraint with swiveling juvenile seat and seat-back lock
US7726738B1 (en) 2007-07-18 2010-06-01 Rice Ryon J Child car seat device
US7731284B2 (en) * 2007-07-31 2010-06-08 Cosco Management, Inc. Child restraint with swiveling juvenile seat having a seat-anchor guide channel
US20090091167A1 (en) * 2007-10-04 2009-04-09 Think/Thing Child seating system and method
US8702169B2 (en) 2010-06-04 2014-04-22 Arvin Grande Abadilla Method and apparatus for an infant safety seat
US10191127B2 (en) 2012-10-31 2019-01-29 Aspect Imaging Ltd. Magnetic resonance imaging system including a protective cover and a camera
US9597246B2 (en) 2010-09-16 2017-03-21 Aspect Imaging Ltd. Premature neonate closed life support system
US10794975B2 (en) 2010-09-16 2020-10-06 Aspect Imaging Ltd. RF shielding channel in MRI-incubator's closure assembly
DE202013105212U1 (de) 2013-11-17 2013-12-19 Aspect Imaging Ltd. Schließvorrichtung eines MRT-Inkubators
GB201320380D0 (en) 2013-11-19 2014-01-01 Auger Laurent Powered vehicle mechanism
US11988730B2 (en) 2016-08-08 2024-05-21 Aspect Imaging Ltd. Device, system and method for obtaining a magnetic measurement with permanent magnets
US10224135B2 (en) 2016-08-08 2019-03-05 Aspect Imaging Ltd. Device, system and method for obtaining a magnetic measurement with permanent magnets
US11287497B2 (en) 2016-08-08 2022-03-29 Aspect Imaging Ltd. Device, system and method for obtaining a magnetic measurement with permanent magnets
US11399732B2 (en) 2016-09-12 2022-08-02 Aspect Imaging Ltd. RF coil assembly with a head opening and isolation channel
CN211166560U (zh) * 2019-11-15 2020-08-04 明门(中国)幼童用品有限公司 旋转防误用机构与可旋转式儿童汽车安全座椅

Family Cites Families (37)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2822858A (en) * 1955-06-23 1958-02-11 Mussler Kurt Erich Swiveled front seat for automobiles
US2992852A (en) * 1959-09-04 1961-07-18 Chrysler Corp Swivel seat actuating mechanism for an automobile
JPS4326752Y1 (pl) * 1965-03-16 1968-11-06
US3572817A (en) * 1969-07-16 1971-03-30 Gen Motors Corp Adjuster mechanism for a vehicle swivel seat
JPS4926176Y1 (pl) * 1970-10-01 1974-07-16
US3718365A (en) * 1971-03-17 1973-02-27 C Gibson Seat attachment for boats
JPS4938756A (pl) * 1972-08-18 1974-04-11
US3821825A (en) * 1973-08-29 1974-07-02 M Bailey Boat seat mounting
DE2907463C2 (de) * 1979-02-26 1986-05-15 Ignaz Vogel GmbH & Co KG, 7500 Karlsruhe Fahrgastsitz
JPS6054634U (ja) * 1983-09-22 1985-04-17 池田物産株式会社 座席の回転機構
JPS6166554U (pl) * 1984-10-05 1986-05-07
US4802706A (en) * 1985-06-04 1989-02-07 Nippon Soken, Inc. Rotary seat for vehicle
JPH0136436Y2 (pl) * 1985-08-27 1989-11-06
US4802708A (en) * 1987-04-15 1989-02-07 Wilbur Vos Removable boat seat
US4762364A (en) * 1987-08-04 1988-08-09 Rock-A-Bye Restraint Company, Inc. Child restraint device
US4936629A (en) * 1988-10-07 1990-06-26 Rock-A-Bye Restraint Company, Inc. Swiveling infant car seat
JPH0474134U (pl) * 1990-11-08 1992-06-29
US5136221A (en) * 1991-04-16 1992-08-04 Tachi-S Co. Ltd Method and device for controlling a powered automotive seat of rotatable type
FR2680734B1 (fr) 1991-09-04 1997-03-14 Baby Relax Snc Siege automobile pour enfant.
US5474353A (en) * 1993-12-01 1995-12-12 Hoover Universal, Inc. Pivoting seat cushion arrangement for vehicle seat assemblies
JPH07308232A (ja) * 1994-05-17 1995-11-28 Sasazu:Kk 椅子の座部の復帰装置
SE511162C2 (sv) * 1996-11-26 1999-08-16 Volvo Ab Anordning för frigörbar fasthållning av föremål vid en mobil enhet
JP3288002B2 (ja) 1997-01-08 2002-06-04 アップリカ▲葛▼西株式会社 自動車用年少者安全座席
FR2768089B1 (fr) 1997-09-05 1999-11-05 Faure Bertrand Equipements Sa Siege enfant mobile pour vehicule automobile, et dispositif d'assise comportant un tel siege
JP2000296734A (ja) 1999-02-08 2000-10-24 Aprica Kassai Inc 自動車用年少者安全座席、プロテクタ、育児器具のプロテクタ、育児器具および新生児用ベッド
JP3372922B2 (ja) * 2000-01-26 2003-02-04 アップリカ▲葛▼西株式会社 自動車用年少者安全座席
DE10017215C2 (de) * 2000-04-06 2002-06-13 Kostal Leopold Gmbh & Co Kg Sicherheitskindersitz für Kraftfahrzeuge
AUPQ688500A0 (en) * 2000-04-14 2000-05-11 Britax Child-Care Products Pty Ltd A tether strap that allows rotation of a safety seat about a vertical axis
JP2002087123A (ja) * 2000-09-13 2002-03-26 Car Mate Mfg Co Ltd チャイルドシート
DE10104137C2 (de) 2001-01-31 2002-12-12 Keiper Recaro Gmbh Co Kindersitz
US6746080B2 (en) * 2001-04-05 2004-06-08 Combi Corporation Child car seat
DE10120769B4 (de) * 2001-04-27 2012-08-16 GM Global Technology Operations LLC (n. d. Ges. d. Staates Delaware) Schwenksitzanordnung für ein Fahrzeug mit einem Schwenkantrieb
CA2353111A1 (en) * 2001-07-13 2003-01-13 Aprica Kassai Kabushikikaisha Vehicular child safety seat
US6793283B1 (en) * 2002-01-03 2004-09-21 Sipos Victor A Child seat restraining device and method
JP2003312331A (ja) * 2002-04-18 2003-11-06 Douglas K Ziegler 人間工学的改善を施した幼児/小児用乗物安全シート
US6938954B1 (en) * 2003-01-22 2005-09-06 Ronald D. Hendren Rotatable child safety seat
US7357451B2 (en) 2005-03-02 2008-04-15 Bendure Connie S Swivelable car seat

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL442257A1 (pl) * 2022-09-13 2024-03-18 Simon Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Mechanizm obrotowy do dziecięcego fotelika samochodowego oraz dziecięcy fotelik samochodowy z mechanizmem obrotowym

Also Published As

Publication number Publication date
US20050225139A1 (en) 2005-10-13
JP2005067593A (ja) 2005-03-17
US7614692B2 (en) 2009-11-10
PL369595A1 (pl) 2005-02-21
FR2858786B1 (fr) 2006-10-20
CA2477619A1 (en) 2005-02-13
CA2477619C (en) 2013-07-02
FR2858786A1 (fr) 2005-02-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL212723B1 (pl) Dzieciecy fotelik samochodowy
CN110962709B (zh) 汽车安全座椅及其侧撞保护机构
JP5600809B2 (ja) 車両シート用ラッチ及び車両シート
US6746080B2 (en) Child car seat
EP1849649B1 (en) Device for fastening a child seat to a fixed striker in a motor vehicle
EP0471573A1 (en) A vehicle seat arrangement
CN111845480B (zh) 侧撞保护机构及儿童安全座椅
CN103517833A (zh) 乘员约束系统
JPH0221242B2 (pl)
CN111845481B (zh) 儿童安全座椅
US6402250B1 (en) Device for locking a backrest that can be folded
WO2005054002A2 (en) Lock-off mechanism for a vehichle child seat
JP4590801B2 (ja) 車両の前席用シートベルト構造
ES2294411T3 (es) Asiento de auto para niño, pivotante entre una posicion de cara a la carretera y una posicion de cara a una puerta, con retorno automatico a la posicion de cara a la carretera.
GB2215586A (en) Safety belt system with backrest locking mechanism
EP1232068A2 (en) Horizontal latch
EP1203689B1 (en) Multiple-position lock for vehicle backseats
CN114750654B (zh) 一种可两档调节的汽车座椅靠背锁
JP4354603B2 (ja) ドアロック装置
CN217672273U (zh) 车辆用座椅锁装置
JPS6349389Y2 (pl)
JPH0629409Y2 (ja) スライドドアの開扉防止装置
JP2993863B2 (ja) 自動車用ロック装置
CN115817296A (zh) 座椅调节结构、靠背组件、座椅以及车辆
JPS6332763Y2 (pl)