PL207293B1 - Boczna podpora oraz zespół bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego - Google Patents

Boczna podpora oraz zespół bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego

Info

Publication number
PL207293B1
PL207293B1 PL373248A PL37324803A PL207293B1 PL 207293 B1 PL207293 B1 PL 207293B1 PL 373248 A PL373248 A PL 373248A PL 37324803 A PL37324803 A PL 37324803A PL 207293 B1 PL207293 B1 PL 207293B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
support
side support
seat
lever
lateral
Prior art date
Application number
PL373248A
Other languages
English (en)
Other versions
PL373248A1 (pl
Inventor
Roger Remmel
Karl Kemmerling
Lars Remmel
Original Assignee
Edscha Lkw Schiebeverdeck Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Edscha Lkw Schiebeverdeck Gmbh filed Critical Edscha Lkw Schiebeverdeck Gmbh
Publication of PL373248A1 publication Critical patent/PL373248A1/pl
Publication of PL207293B1 publication Critical patent/PL207293B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D33/00Superstructures for load-carrying vehicles
    • B62D33/02Platforms; Open load compartments
    • B62D33/0222Connecting elements between stanchions, e.g. roof supporting elements, stiffeners
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D33/00Superstructures for load-carrying vehicles
    • B62D33/02Platforms; Open load compartments
    • B62D33/0207Connections of movable or detachable racks or stanchions to platforms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Emergency Lowering Means (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest boczna podpora (7) plandeki samochodu ciężarowego blokowana w gnieździe (10). Boczna podpora (7) jest skutecznie blokowana i wykazuje dużą żywotność dzięki temu, że jest wyposażona w element oporowy (28), oraz w element podporowy (29) umieszczany między gniazdem (10) i elementem oporowym (28).

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest boczna podpora oraz zespół bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego, blokowanej w gnieździe platformy ładunkowej.
Na bocznych podporach plandeki wspierają się równocześnie podłużne poziome belki zespołu podpierającego plandekę, również plandekę składaną. Taki zespół podpierający może być użyty dla platform ładunkowych samochodów ciężarowych albo naczep siodłowych, jak również dla kontenerów albo wagonów kolejowych. W przypadku plandeki składanej, celem dokonania szybkiego załadunku i rozładunku, zwisają ce z podłuż nych poziomych belek boczne części plandeki są przesuwane, a również górna część plandeki może być przemieszczana za pomocą przesuwanej poprzecznej belki, do której jest przymocowana górna część plandeki. W celu dalszego poprawienia dostępu do platformy ładunkowej zespół podpierający plandeki jest demontowany. Zwłaszcza boczne podpory i narożne pionowe belki powinny być szybko usuwane, przy czym wówczas muszą być demontowane również podłużne poziome belki. Natomiast po zdemontowaniu tylko bocznych podpór, gdy górna część plandeki nie jest zsunięta, podłużne pionowe belki są dostatecznie podparte pionowymi belkami. Innego rodzaju zespół podpierający wspiera lekki dach nad platformą ładunkową, wykonany z folii z tworzywa sztucznego, przynitowanej do podłużnych poziomych belek. Wówczas przesuwana jest tylko boczna część plandeki.
Znane są różne wykonania bocznych podpór, przy czym zawsze boczna podpora jest mocowana rozłącznie i szybko blokowana w gnieździe przyspawanym albo przykręconym do zewnętrznego nośnego elementu platformy ładunkowej, zwykle do metalowej ramy, na której ułożone są drewniane belki platformy ładunkowej.
W jednym ze znanych wykonań blokowanej bocznej podpory zastosowany jest zespół dź wigniowy składający się z dźwigni pomocniczej i dźwigni głównej, przy czym dźwignia pomocnicza jest przymocowana jednym przegubem do bocznej podpory i drugim przegubem do dźwigni głównej, natomiast dźwignia główna na swym długim ramieniu ma uchwyt uruchamiający, a na krótszym ramieniu zatrzask. W celu zablokowania bocznej podpory zatrzask umieszcza się za wystającym do góry występem dolnej części bocznej podpory, obraca się dźwignię główną do góry i wciska się obie dźwignie, blokując boczną podporę. W tym wykonaniu siła ciężkości bocznej podpory, podłużnej poziomej belki i wszystkie siły działają ce podczas jazdy na boczną podporę są przekazywane przez obydwa przeguby na podstawę bocznej podpory. Przeguby są bardzo obciążone, a boczna podpora ma małą żywotność. Ponadto w tym wykonaniu brak jest blokowania bocznej podpory w kierunku jazdy.
W innym znanym wykonaniu blokowana ś rodkowa boczna podpora jest wyposa ż ona w mają c ą postać jarzma pierwszą dźwignię umieszczoną w korytkowym elemencie gniazda, oraz w drugą dźwignię przymocowaną przegubowo do korpusu bocznej podpory. Druga dźwignia jest połączona z przesuwnym względem korpusu bocznej podpory, przymocowanym do niego przegubowo klinem blokującym, przy czym gniazdo bocznej podpory jest zaopatrzone w zagłębienie dla klina blokującego. Najpierw przemieszcza się do góry boczną podporę, nachyloną pod kątem do pierwszej dźwigni, w kierunku gniazda bocznej podpory. Wówczas pionowe siły przenoszą się poprzez pierwszą dźwignię i jej przegub na boczną podporę. Klin blokujący, za pomocą drugiej dźwigni, wprowadza się od góry do zagłębienia w gnieździe bocznej podpory, blokując obracającą się dokoła przegubu pierwszej dźwigni boczną podporę. Klin blokujący tylko w przypadku niesprawności pierwszej dźwigni i jej silnie dynamicznie obciążonego przegubu może przenosić pionowe obciążenia bocznej podpory na gniazdo, ale tylko poprzez drugą dźwignię i jej przegub. Przesuwny klin blokujący podlega silnemu ścieraniu. Ten znany zespół bocznej podpory jest w tym wykonaniu trudny w obsłudze, gdyż boczna podpora musi być unoszona ręcznie.
W trzecim znanym wykonaniu blokowana ś rodkowa boczna podpora jest wyposażona w przymocowaną do jej korpusu dźwignię, której jedno ramię jest zaopatrzone w uchwyt, a drugie ramię jest wprowadzane w korytkowy element gniazda bocznej podpory, przy czym boczna podpora jest unoszona przez naciskanie na uchwyt dźwigni w kierunku korpusu bocznej podpory. Również w tym przypadku pionowe siły są przenoszone z gniazda za pośrednictwem dźwigni na boczną podporę.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcyjne takiej bocznej podpory, która jest niezawodnie blokowana i ma powiększoną żywotność.
Cel ten zrealizowano według wynalazku za pomocą bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego blokowanej w gnieździe platformy ładunkowej, która charakteryzuje się tym, że jest wyposażona w element oporowy oraz w element podporowy umieszczany między gniazdem i elementem
PL 207 293 B1 oporowym, przy czym elementem przenoszącym siły między boczną podporą i gniazdem, działające w kierunku głównej osi bocznej podpory jest element podporowy.
Boczna podpora według wynalazku zapewnia dzięki temu skuteczne przejmowanie sił z gniazda na korpus bocznej podpory. Te pionowe siły są skutecznie przejmowane, ponieważ element oporowy jest przymocowany trwale do korpusu bocznej podpory. Żywotność takiej bocznej podpory jest znacznie większa, gdyż delikatne części przegubów po zablokowaniu bocznej podpory i podczas jazdy nie są obciążone.
Przenoszenie pionowych sił z gniazda na boczną podporę jest bardzo korzystne, gdyż powierzchnie przylegania gniazda do elementu podporowego, oraz elementu podporowego do elementu oporowego są poziome, albo mają poziome części, prostopadłe do kierunku działania przenoszonych sił. Równocześnie taka korzystna konstrukcja umożliwia łatwe obliczanie wymiarów części i proste ich wytwarzanie. Alternatywnie końcowe powierzchnie elementu podporowego, dopasowane do kształtu sąsiednich części, leżą w różnych płaszczyznach, na przykład są stopniowane, celem ułatwienie ich wprowadzania, albo leżą w płaszczyznach nachylonych, na przykład gdy element podporowy ma kształt klina. Zwłaszcza dolne zakończenie elementu podporowego może być dopasowane do stosowanych gniazd, dzięki czemu posiadane w wyposażeniu boczne podpory mogą być zastąpione bocznymi podporami według wynalazku bez konieczności zmiany konstrukcji gniazda, albo posiadane w wyposażeniu boczne podpory mogą być zamienione w boczne podpory według wynalazku przez zaopatrzenie ich w element podporowy i w element oporowy według wynalazku.
Zasadniczo element podporowy może nie być trwale połączony z korpusem bocznej podpory ani z gniazdem i w przypadku odblokowanej bocznej podpory element ten jest przechowywany oddzielnie. Podczas blokowania bocznej podpory element podporowy jest umieszczany między gniazdem i elementem oporowym, przymocowanym trwale do korpusu bocznej podpory. W takim przypadku element podporowy jest korzystnie wyposażony w uchwyt służący do wyciągania go, oraz w kołnierz oporowy ograniczający głębokość jego wsuwania i ewentualnie ograniczający ruch dźwigni zamocowanej przegubowo w bocznej podporze. Oddzielny element podporowy może być zaopatrzony w otwór przeznaczony dla poziomego koł ka zabezpieczają cego i przytrzymują cego element podporowy po odblokowaniu bocznej podpory. Taki oddzielny element podporowy powinien być korzystnie tak skonstruowany, by przytrzymywał boczną podporę w gnieździe również w kierunku prostopadłym. Może on otaczać gniazdo, a sam może być otoczony dolnym końcem bocznej podpory.
Również element podporowy może być przymocowany przegubowo do gniazda albo do elementu przymocowanego do gniazda, na przykład elementu platformy ładunkowej, dzięki czemu po odblokowaniu element podporowy nie jest narażony na zagubienie.
W najbardziej korzystnym rozwiązaniu element podporowy jest przymocowany do jednej z czę ści bocznej podpory, przy czym jest on wówczas przymocowany, albo ta część jest przymocowana przegubowo do korpusu bocznej podpory, dzięki czemu po odblokowaniu element podporowy nie jest narażony na zagubienie.
Możliwe jest zwłaszcza wykonanie elementu podporowego jako wieloczęściowego i możliwe są tu różne rozwiązania, na przykład zastosowanie odłączanej jednej części elementu podporowego i przymocowanej do bocznej podpory -drugiej części elementu podporowego, które wspólnie przenoszą pionowe siły z bocznej podpory na gniazdo.
Boczna podpora według wynalazku jest korzystnie wyposażona w zespół dźwigniowy, przy czym przynajmniej jedna dźwignia jest przymocowana przegubowo do bocznej podpory i umożliwia jej wydłużanie. Zespół dźwigniowy jest wyposażony w jedną dźwignię przymocowaną przegubowo do korpusu bocznej podpory, albo może być wyposażony w kilka dźwigni. Koniec jednej z dźwigni, wydłużających boczną podporę, opiera się na gnieździe i jest do niego dopasowany swym kształtem. Ponieważ przeguby i powierzchnie oporowe bocznej podpory według wynalazku, w zablokowanym jej położeniu, nie są znacząco obciążone, to nie zużywają się szybko.
Zespół dźwigni jest użyty tylko do wydłużania albo skracania bocznej podpory opierającej się na gnieździe.
W szczególnie korzystnym wykonaniu bocznej podpory według wynalazku, wyposażonej w zespół dźwigniowy, element podporowy jest połączony z jedną z dźwigni zespołu dźwigniowego. Uruchamianie zespołu dźwigniowego umożliwia korzystnie blokowanie bocznej podpory po umieszczeniu jej w gnieździe, albo odblokowanie i wyjęcie jej z gniazda, bez potrzeby dodatkowych działań. Po wyjęciu elementu podporowego, czego dokonuje się tylko w stojącym pojeździe, zespół dźwigniowy przejmuje ciężar bocznej podpory do momentu odpowiedniego jej skrócenia. Odwrotnie, po zabloko4
PL 207 293 B1 waniu zespół dźwigniowy zostaje odciążony. Element podporowy może być umieszczany z zewnętrznej albo z wewnętrznej strony bocznej podpory.
Boczna podpora jest w swej dolnej części korzystnie wyposażona w poprzeczną belkę, która w zablokowanym położeniu bocznej podpory jest usytuowana za wystę pem teowego elementu gniazda. Dzięki temu boczna podpora jest zabezpieczona w kierunku od platformy ładunkowej, a równocześnie rama platformy ładunkowej jest zaopatrzona w powierzchnię oporową dla dolnej części bocznej podpory. Ponadto są zastosowane listwy sięgające w górę od poprzecznej belki do zakończenia elementu podporowego, które w zablokowanym położeniu bocznej podpory uzupełniają zabezpieczenie bocznej podpory przez poprzeczną belkę. Odległość między listwami jest taka, że otaczają one element podporowy bez zbyt dużego luzu, uniemożliwiając drgania bocznej podpory w kierunku jazdy. Listwy, w zablokowanym położeniu bocznej podpory, sięgają nieco w górę poza boczne części elementu podporowego. Na listwach opiera się z boku element podporowy, jeżeli jest na tyle gruby, że sięga do nich. Alternatywnie jeżeli element podporowy nie sięga do listew, to opiera się na przedniej części gniazda.
Prześwit w dolnej części bocznej podpory jest w kierunku do góry ograniczony elementem oporowym, dzięki czemu element podporowy jest krótki i lekki.
Boczna podpora według wynalazku może być korzystnie wyposażona w podwójny kształtownik korytkowy C, ciągły (nieprzerwany) na całej długości, a w swej dolnej części, w prześwicie, zaopatrzone we wzmocnienia, dobrze przenoszące pionowe siły. Zamknięta, nieprzerwana rama dolnej części bocznej podpory umożliwia przejmowanie dużych obciążeń. Boczna podpora jest wówczas zaopatrzona, przynajmniej w swej środkowej części, między elementami podwójnego korytkowego kształtownika C, w tylną pł ytę z otworami umoż liwiającymi przymocowanie drugiej pł yty, na której mogą się opierać wielopoziomowe ładunki, albo umożliwiającymi przymocowanie cięgien względnie taśm zabezpieczających ładunki. Dobre przenoszenie obciążeń przez boczną podporę według wynalazku umożliwia takie działania bez szkody dla bocznej podpory i bez konieczności stosowania dodatkowych elementów.
Cel wynalazku zrealizowano także poprzez zespół bocznej podpory, charakteryzujący się tym, że składa się z gniazda i z mocowanej z nim rozłącznie bocznej podpory wyposażonej w element oporowy, oraz w element podporowy umieszczany między gniazdem i elementem oporowym, przy czym elementem przenoszącym siły między boczną podporą i gniazdem, działające w kierunku głównej osi bocznej podpory jest element podporowy.
Korzystnie, stanowi on część zespołu podpierającego plandekę przykrywającą platformę ładunkową samochodu ciężarowego, wyposażonego w podłużne belki usytuowane nad bocznymi krawędziami platformy ładunkowej, przy czym gniazdo znajduje się na poziomie platformy ładunkowej, a boczna podpora swą dolną częścią jest zablokowana w gnieździe, natomiast swą górną powierzchnią oporową przylega do odpowiedniej podłużnej belki.
Korzystnie także, plandeka ma postać plandeki składanej.
Dalsze zalety i cechy charakterystyczne wynalazku wynikają z dalszego opisu i z załączonych zastrzeżeń patentowych.
Wynalazek jest uwidoczniony w korzystnym przykładzie wykonania na załączonym rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schemat samochodu ciężarowego z naczepą siodłową, z przesuwaną plandeką i z bocznymi podporami plandeki zaznaczonymi liniami przerywanymi, w widoku z boku, fig. 2 - boczną podporę przed jej umieszczeniem w platformie ładunkowej, w widoku perspektywicznym, fig. 3 - dolną część bocznej podpory według fig. 2, przed jej umieszczeniem w platformie ładunkowej, oraz gniazdo platformy ładunkowej, w widoku perspektywicznym, fig. 4 - dolną część bocznej podpory według fig. 2, podczas jej blokowania w gnieździe platformy ładunkowej, w widoku perspektywicznym, fig. 5 - dolną część bocznej podpory według fig. 2, w stanie zablokowanym w gnieździe platformy ładunkowej, w widoku perspektywicznym, fig. 6 - górną część bocznej podpory według fig. 2, w widoku perspektywicznym, fig. 7 dolną część bocznej podpory według fig. 3, w widoku z boku i w przekroju, fig. 8 - dolną część bocznej podpory według fig. 4, po jej umieszczeniu w gnieździe platformy ładunkowej, w widoku z boku i w przekroju, fig. 9 - dolną część bocznej podpory według fig. 5, po jej zablokowaniu w gnieździe platformy ładunkowej, w widoku z boku i w przekroju, fig. 10 - dolną część bocznej podpory według fig. 2, w stanie zablokowanym, w widoku z przodu, fig. 11 - dolną część bocznej podpory według fig. 2, w stanie zablokowanym, w przekroju, fig. 12 - dolną część bocznej podpory według fig. 2, w widoku z dołu, a fig. 13 - tylną stronę dolnej części bocznej podpory według fig. 2, w widoku perspektywicznym.
Fig. 1 przedstawia schematycznie samochód ciężarowy 1, składający się z ciągnika 2 i z naczepy siodłowej 3. Naczepa siodłowa 3 jest wyposażona w odsuwaną plandekę. Platforma ładunkowa 4 jest
PL 207 293 B1 na swych narożach wyposażona w pionowe belki 5, na których opierają się poziome belki 6, usytuowane w kierunku jazdy, oraz podłużne i poprzeczne belki, niewidoczne w widoku z boku. W kierunku jazdy, między dwoma pionowymi belkami 5, są umieszczone dwie boczne podpory 7, łączące platformę ładunkową 4 z podłużnymi belkami 6 i podpierające je. Boczne części plandeki zwisają z podłużnych belek 6, natomiast górna część plandeki jest przesuwana w obszarze między dwoma bocznymi podłużnymi belkami 6. W celu powiększenia ładowności platformy ładunkowej naczepy według fig. 1 boczna podpora 7 jest zwykle wyjmowana z gniazda w platformie ładunkowej, czasem są również demontowane podłużne belki 6 i pionowe belki 5.
Pożądane jest zwłaszcza szybkie blokowanie i odblokowywanie bocznej podpory 7. Fig. 2 przedstawia w widoku perspektywicznym korzystne wykonanie zespołu bocznej podpory 7 i gniazda 10 przymocowanego, na przykład przykręconego z boku do platformy ładunkowej 4 naczepy siodłowej 3.
Gniazdo 10 składa się z metalowego korytkowego elementu 10a (fig. 3) i z metalowego teowego elementu 10b, przy czym w pionowej części teowego elementu 10b i w dnie korytkowego elementu 10a są usytuowane otwory 10c, o wspólnych osiach, dla śrub mocujących gniazdo 10 do platformy ładunkowej 4. Zaopatrzona w otwory 10c część teowego elementu 10b jest oddalona od dna korytkowego elementu 10a, ale równocześnie jest umieszczona między bocznymi półkami korytkowego elementu 10a i uniemożliwia ich zagięcie pod obciążeniem.
Pozioma górna część 10e teowego elementu 10b ma postać pręta o przekroju czworobocznym i jest umieszczona w zagłębieniach bocznych pó ł ek korytkowego elementu 10a, wystając poza nie. Od góry oba te elementy łączą się ze sobą i tworzą poziomą powierzchnię oporową, natomiast płaska część teowego elementu 10b wystaje w dół poza korytkowy element 10a, tworząc występ 10d. Wspólnie elementy 10a i 10b tworzą stabilne i wytrzymałe skrętnie gniazdo 10, które dobrze przenosi siły w różnych kierunkach. Zwłaszcza pionowe siły działające na poziomą górną część 10e teowego elementu 10b są przenoszone na nie widoczną na rysunku ramę platformy ładunkowej 4 naczepy siodłowej 3.
Boczna podpora 7 składa się z górnej części 11 i z dolnej części 12, które są przesuwane względem siebie, dzięki czemu boczna podpora 7 może mieć regulowaną wysokość. Górna część 11 bocznej podpory 7 jest zaopatrzona w otwory 13 (fig. 2), w których mieszczą się trzpienie 14 dolnej części 12 bocznej podpory 7, ustalając zamierzoną wstępną długość bocznej podpory 7. Dzięki otworom 13 i trzpieniom 14 możliwe jest zmontowanie bocznej podpory 7 o żądanej długości, z - będących do dyspozycji - górnej części 11 i dolnej części 12, przy czym nie są potrzebne w tym celu żadne inne elementy.
Dolna część 12 bocznej podpory 7, w obszarze jej połączenia z górną częścią 11, jest płaska i jest zaopatrzona w dwie belki 15, między którymi mieszczą się dwie belki 16 górnej części 11 bocznej podpory 7. Zapewnione jest dzięki temu dobre przenoszenie sił i momentów z dolnej części 12 na górną część 11 bocznej podpory 7. W obszarze połączenia tych części 11, 12 tylne powierzchnie belek 15 są przykryte płytą 12a (fig. 6) przykręconą do dolnej części 12 bocznej podpory 7.
Na fig. 6 uwidoczniono, że górna część 11 bocznej podpory 7, w swym górnym obszarze jest zaopatrzona w kształtownik 17, na którego końcach są umieszczone dwie podwójne rolki 18, toczące się po podłużnych belkach 6. Dzięki nim odblokowana boczna podpora 7 może być przesuwana wzdłuż podłużnych belek 6. Powierzchnia oporowa 11a górnej części 11 bocznej podpory 7 jest płaska i po uniesieniu bocznej podpory 7 przylega do odpowiedniej dolnej powierzchni podłużnej belki 6. Dzięki temu po zablokowaniu bocznej podpory 7 rolki 18 zostają odciążone, uniemożliwiając ewentualne wygięcie podłużnej belki 6.
W celu uzyskania skutecznego pionowego podparcia podłużnej belki 6 konieczne jest, by boczna podpora 7 swą dolną częścią została zablokowana w gnieździe 10, zapewniając przejmowanie przez boczną podporę 7 sił pionowych, oraz uniemożliwiając powstawanie bocznych i pionowych luzów. W tym celu boczna podpora 7 jest wyposażona w zespół dźwigniowy 19 (fig. 3) składający się z dźwigni pomocniczej 20 i dźwigni głównej 22. Dźwignia pomocnicza 20 (fig. 8) jest przymocowana przegubowo jednym swym końcem do dolnej części 12 bocznej podpory, między dwoma belkami 15, do wspornika 21a za pomocą przegubu 21, a drugim swym końcem do dźwigni głównej 22 za pomocą przegubu 23. Krótsza część 22a dźwigni głównej 22 jest na swym końcu zaopatrzona w zaczep 24, natomiast dłuższa część 22b dźwigni głównej 22 jest zaopatrzona w podcięcie uchwytowe 25 usytuowane na końcu odległym od przegubu 23. Zaczep 24 jest przymocowany do elementu podporowego 29.
W swej dolnej części 12 boczna podpora 7 jest wyposażona w poprzeczną belkę 26, która łączy ze sobą belki 15. Równocześnie poprzeczna belka 26 ogranicza od dołu prześwit 30 między belkami 15. Prześwit 30 ma takie wymiary, że boczna podpora 7 może zostać swobodnie uniesiona z gniazda 10.
PL 207 293 B1
Do belek 15 są z obydwóch stron poprzecznej belki 26 przymocowane listwy 27, które są nieco cofnięte względem czoła poprzecznej belki 26.
W górnej części prześ witu 30 jest umieszczony element oporowy 28, mający postać metalowego klocka przyspawanego, albo inaczej przymocowanego, w środku między belkami 15, do dolnej części 12 bocznej podpory 7. Element oporowy 28 ma tę samą szerokość co element podporowy 29, oraz gniazdo 10. Między elementem oporowym 28 i belkami 15 jest usytuowana szczelina 31 o określonej głębokości. Odległość między poprzeczną belką 26 i elementem oporowym 28 jest w przybliżeniu równa wysokości elementu podporowego 29 i gniazda 10.
Element podporowy 29 jest przyspawany albo przykręcony do dźwigni głównej 22. W elemencie podporowym 29 jest umieszczony przegub 23. Alternatywnie przegub 23 może być umieszczony w dalszej części dź wigni gł ównej 22, poza elementem podporowym 29, na przykł ad w obszarze (po zablokowaniu bocznej podpory 7) nad elementem oporowym 28. Element podporowy 29 nad górną powierzchnią gniazda 10 albo pod dolną powierzchnią elementu oporowego 28 jest zaopatrzony w dopasowane do nich płaskie powierzchnie końcowe. Moż liwe jest zaokrąglenie naroży elementu podporowego 29, skierowanych w stronę dolnej części 12 bocznej podpory 7. Dla umożliwienia mocowania zaczepu 24 element podporowy 29 jest nieco cieńszy od głębokości prześwitu 30.
W odblokowanym położeniu bocznej podpory 7 (fig. 3 i 7) zaczep 24 jest wsunięty poza górną część 10e teowego elementu 10b i swym zagięciem blokuje dźwignię główną 22 w gnieździe 10.
W celu umieszczenia bocznej podpory 7 w platformie ładunkowej, jeżeli nie zostało to jeszcze wykonane, kształtownik 17 bocznej podpory 7 umieszcza się w podłużnej belce 6 i prześwit 30 bocznej podpory 7 przemieszcza się nad gniazdem 10 w taki sposób, że poprzeczną belkę 26 umieszcza się poza i pod wystającym w dół występem 10d teowego elementu 10b, a listwy 27 otaczają korytkowy element 10a. W tym celu zespół dźwigniowy 19 zostaje ewentualnie przemieszczony w górę. Może to być wykonane ręcznie, a w przedstawionym wykonaniu jest zastosowana płaska sprężyna 32, która, umieszczona między dźwignią główną 22 i dolną częścią 12 bocznej podpory 7, odsuwa je od siebie. Zaczep 24 zostaje wprowadzony w górną szczelinę gniazda 10 składającego się z elementów 10a, 10b (fig. 4 i 8). Przez naciśnięcie na dźwignię główną 22, na przykład w obszarze podcięcia uchwytowego 25, w kierunku dolnej części 12 bocznej podpory 7, boczna podpora 7 zostaje wydłużona. Siła potrzebna do wydłużenia bocznej podpory 7, podczas uruchamiania zespołu dźwigniowego 19 i obrotu dźwigni dokoła przegubów 21, 23, zostaje przeniesiona z gniazda 10 na boczną podporę 7 i za jej pośrednictwem na podłużną belkę 6.
Naciśnięcie na dźwignię główną 22 powoduje, że dźwignia główna 22 i dźwignia pomocnicza 20 mieszczą się między belkami 15 dolnej części 12 bocznej podpory 7. Korytkowe w przekroju dźwignie 20, 22 są - w położeniu zablokowanym (fig. 5 i 9) - usytuowane równolegle do bocznej podpory 7, równocześnie boczne półki dźwigni 20, 22 mieszczą się między belkami 15, a w obszarze elementu oporowego 28 są wsunięte w szczeliny 31. Powierzchnie dźwigni głównej 22 i belek 15 leżą wówczas w jednej płaszczyźnie, co powoduje estetyczny wygląd bocznej podpory 7 (fig. 5 i 9).
Obrót dźwigni zespołu dźwigniowego 19 i wydłużenie bocznej podpory 7 (oraz ewentualnie podparcie podłużnej belki 6 powierzchnią oporową 11a) powoduje również zaciśnięcie elementu podporowego 29 między gniazdem 10 i elementem oporowym 28.
Gdy tylko element podporowy 29 zetknie się z gniazdem 10 i elementem oporowym 28 siła z gniazda 10 nie jest przenoszona za poś rednictwem dźwigni 20, 22 i przegubów 21, 23, natomiast za pośrednictwem elementu podporowego 29. Przeguby 21, 23 są zatem w zablokowanej bocznej podporze 7 prawie odciążone, a przy zespole dźwigniowym 19 w położeniu blokującym przenoszenie pionowej siły następuje za pośrednictwem górnej części 10e teowego elementu 10b i elementu podporowego 29 na element oporowy 28 i na całą boczną podporę 7. Zespół dźwigniowy 19 służy tylko do wydłużania i skracania bocznej podpory 7, natomiast pionowe blokowanie bocznej podpory 7 następuje za pomocą elementu podporowego 29.
Element podporowy 29 jest jednoczęściowy i składa się z węższej dolnej części i z nieco szerszej górnej części, przy czym górna część ma otwór dla przegubu 23. Możliwe jest umieszczenie przegubu 23 w innym miejscu i nadanie elementowi podporowemu 29 jednakowej grubości. Możliwe jest również opracowanie konstrukcji obydwu części jako sąsiednich części wieloczęściowego elementu podporowego, gdyż wytwarzanie wielkoseryjne jest bardziej ekonomiczne, nawet jeżeli należy zastosować wówczas dokładniejsze tolerancje. Dzięki większej szerokości górnej części elementu podporowego uzyskuje się dobre i skuteczne zablokowanie bocznej podpory 7 elementem oporowym 28.
PL 207 293 B1
Po wydłużeniu bocznej podpory 7 poprzeczna belka 26 jest usytuowana za występem gniazda 10, wskutek czego, również po obciążeniu bocznej podpory 7 boczną siłą, powodowaną ładunkiem na platformie ładunkowej 4, zapewnione jest skuteczne blokowanie. Również listwy 27 swymi górnymi częściami sięgają poza górną część 10e teowego elementu 10b powodując skuteczne blokowanie, uniemożliwiające samoczynne odblokowanie bocznej podpory 7. Równocześnie listwy 27 uniemożliwiają powstanie bocznego luzu bocznej podpory 7 względem gniazda 10.
Dźwignia główna 22 na końcu swej dłuższej części 22b ma prostokątne wytłoczenie 33, do którego przylega zagłębienie 34. W stanie zablokowanym niepokazany na rysunku zespół zatrzaskowy umieszczony w zagłębieniu 34 przytrzymuje rozłącznie dźwignię główną 22 w dolnej części 12 bocznej podpory 7. Zespół zatrzaskowy zapewnia, że nie może dojść do niepożądanego uruchomienia zespołu dźwigniowego 19. Zespół zatrzaskowy jest wyposażony w język, który uniesiony do góry zwalnia blokowanie. Wytłoczenie 33 jest przy tym tak blisko usytuowane względem podcięcia uchwytowego 25, że kciuk użytkownika może uruchamiać język zatrzasku a równocześnie można sięgnąć dłonią do podcięcia uchwytowego 25. Ponieważ zespół dźwigniowy 19 w zablokowanym położeniu bocznej podpory 7 jest odciążony, to zespół zatrzaskowy wymaga tylko małej siły i możliwe jest obsługiwanie zespołu dźwigniowego 19 jedną ręką.
Na fig. 12 i 13 uwidoczniono, że dolny obszar dolnej części 12 bocznej podpory 7, przynajmniej w części obszaru prześwitu 30, jest dodatkowo wzmocniony, chociaż mające przekrój skrzynkowy belki 15 aż do dolnego końca dolnej części 12 bocznej podpory 7 są ciągłe (nie są przerwane) i umożliwiają korzystne przenoszenie siły. Poprzeczna belka 26 i listwy 27 stanowią jeden zespół albo przez zespawanie, albo są przyspawane do dolnej części bocznej podpory 7. Poprzeczna belka 26 ma grubość większą niż połowa grubości belek 15. Ponadto do powierzchni 15a belek 15 są przyspawane listwy 27. Również poprzeczna belka 26 jest przyspawana do powierzchni 15a belek 15. Dzięki temu dolna część bocznej podpory 7 jest bardziej stabilna, gdyż co najmniej zrekompensowane jest osłabienie spowodowane środkowym prześwitem 30, a ponadto umożliwione jest przenoszenie sił działających zwłaszcza w kierunku jazdy z bocznej podpory 7 na gniazdo 10.
Ponadto do powierzchni 15b belek 15 są przyspawane kątowniki 35, sięgające do obszaru elementu oporowego 28, wzmacniające dodatkowo belki 15. Możliwe jest zamknięcie nimi prześwitu między belkami 15. Kątowniki 35 mogą być ponadto przyspawane do listew 27. Zwłaszcza zespół składający się z poprzecznej belki 26, listew 27 i kątowników 35 może być ewentualnie wykonany jako jedna część z elementem oporowym 28 i przyspawany do dolnej części bocznej podpory 7.
Boczna podpora 7 według wynalazku funkcjonuje następująco.
W celu zablokowania bocznej podpory 7 w gnieździe 10 najpierw przemieszcza się boczną podporę 7 za pomocą rolek 18 do jej właściwego położenia, a następnie prześwit 30 bocznej podpory 7 umieszcza się nad gniazdem 10. Następnie dźwignię główną 22 zaczepem 24 wprowadza się w szczelinę między elementami 10a i 10b, a dźwignię główną 22 przemieszcza się w kierunku bocznej podpory 7 co powoduje obrót w górę dźwigni pomocniczej 20 i zwłaszcza przegubu 21 wraz z boczną podporą 7. Odpowiednio powiększa się przestrzeń przeznaczona na przyjęcie elementu podporowego 29 między gniazdem 10 i wraz z boczną podporą 7, przemieszczonym w górę elementem oporowym 28, wskutek czego element podporowy 29 może zostać umieszczony w tej przestrzeni. W zagłębieniu 34 uruchamia się zespół zatrzaskowy.
W celu odblokowania bocznej podpory 7, po odblokowaniu zespołu zatrzaskowego, dźwignię główną 22 i przymocowany do niej element podporowy 29 odciąga się od dolnej części 12 bocznej podpory 7, przerywając tym samym przejmowanie siły między gniazdem 10, elementem podporowym 29 i elementem oporowym 28, wskutek czego ciężar bocznej podpory 7 spoczywa najpierw na dźwigniach 20, 22, oraz przegubach 21, 23, a po dalszym odblokowaniu na rolkach 18, umożliwiających przesuwanie bocznej podpory 7 wzdłuż podłużnej belki 6.
Wynalazek został omówiony w wykonaniu bocznej podpory 7 z elementem podporowym 29, który ma płaską dolną powierzchnię, przylegającą do płaskiej górnej powierzchni gniazda 10. Zaczep 24 mieści się w szczelinie gniazda 10. Element podporowy może być zaopatrzony w stopień odwzorowujący kształt górnej powierzchni gniazda 10, na przykład, gdy gniazdo 10 ma wystające w górę zagięcie podobne do zagięcia 10d, przy czym dzięki stopniowaniu w odpowiednim elemencie podporowym może zostać osadzona dźwignia główna.
Możliwe jest również takie zabezpieczenie bocznej podpory przed siłami działającymi w kierunku od platformy ładunkowej na zewnątrz i/lub zastąpienie omówionego zabezpieczenia za pomocą poprzecznej belki 26 i/lub listew 27 przez układ, w którym oddzielny klin zabezpieczający jest umieszczany w klinowym zagłębieniu, blokując ruch bocznej podpory w kierunku na zewnątrz.

Claims (23)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Boczna podpora plandeki samochodu ciężarowego blokowana w gnieździe platformy ładunkowej, znamienna tym, że jest wyposażona w element oporowy (28), oraz w element podporowy (29) umieszczany między gniazdem (10) i elementem oporowym (28), przy czym elementem przenoszącym siły między boczną podporą i gniazdem (10), działające w kierunku głównej osi bocznej podpory jest element podporowy (29).
  2. 2. Boczna podpora według zastrz. 1, znamienna tym, że boczna podpora, pod elementem oporowym (28) ma prześwit (30), w którym jest umieszczony element podporowy (29), oraz że element podporowy (29) ma dolne zakończenie, którego kształt stanowi odwzorowanie kształtu gniazda (10), oraz górne zakończenie, którego kształt stanowi odwzorowanie kształtu elementu oporowego (28).
  3. 3. Boczna podpora według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że element podporowy (29) jest przymocowany do jednej części bocznej podpory (7).
  4. 4. Boczna podpora wedł ug zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, ż e element podporowy (29) jest przymocowany do gniazda (10).
  5. 5. Boczna podpora wedł ug zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, ż e element podporowy (29) ma postać części oddzielnej względem bocznej podpory (7) i gniazda (10).
  6. 6. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 3, znamienna tym, że element podporowy (29) stanowi część zespołu dźwigniowego (19) służącego do wydłużania i blokowania bocznej podpory (7).
  7. 7. Boczna podpora według zastrz. 6, znamienna tym, ż e zespół dźwigniowy (19) jest wyposażony w dźwignię główną (22), do której jest przymocowany element podporowy (29) i dźwignię pomocniczą (20), która łączy dźwignię główną (22) z korpusem bocznej podpory (7).
  8. 8. Boczna podpora według zastrz. 7, znamienna tym, że dźwignia pomocnicza (20) i dźwignia główna (22) mają budowę korytkową i w zablokowanym położeniu bocznej podpory (7) dźwignia pomocnicza (20) jest umieszczona wewnątrz dźwigni głównej (22).
  9. 9. Boczna podpora według zastrz. 8, znamienna tym, że element podporowy (29) i element oporowy (28), w zablokowanym położeniu bocznej podpory (7), są umieszczone wewnątrz co najmniej jednej z dźwigni: pomocniczej (20) i/lub głównej (22) o budowie korytkowej.
  10. 10. Boczna podpora według jednego z zastrz. 7 do 9, znamienna tym, że dźwignia główna (22) jest zaopatrzona w podcięcie uchwytowe (25), usytuowane nad jej przegubem (23).
  11. 11. Boczna podpora według jednego z zastrz. 6 do 10, znamienna tym, że w zablokowanym położeniu bocznej podpory (7) przeguby (21, 23) zespołu dźwigniowego (19) nie przenoszą żadnych sił pionowych.
  12. 12. Boczna podpora według jednego z zastrz. 6 do 11, znamienna tym, że zespół dźwigniowy (19) jest wyposażony w zaczep (24), który zazębia się z gniazdem (10).
  13. 13. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 12, znamienna tym, że boczna podpora (7) jest w swej dolnej części wyposażona w poprzeczną belkę (26), która w zablokowanym położeniu bocznej podpory (7) jest usytuowana za występem (10d) teowego elementu (10b) gniazda (10).
  14. 14. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 13, znamienna tym, że boczna podpora (7) jest w swej dolnej części wyposażona w pionowe listwy (27), których odległość w poziomie jest nieco większa od szerokości gniazda (10).
  15. 15. Boczna podpora według zastrz. 13 i 14, znamienna tym, że poprzeczna belka (26) stanowi jeden element konstrukcyjny z listwami (27).
  16. 16. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 15, znamienna tym, że prześwit (30) w bocznej podporze (7) jest ograniczony od góry przez element oporowy (28).
  17. 17. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 16, znamienna tym, że boczna podpora (7) składa się z górnej części (11) i z dolnej części (12), współpracujących ze sobą.
  18. 18. Boczna podpora według zastrz. 17, znamienna tym, że dolna część (12) bocznej podpory (7) jest wyposażona w podłużne belki (15) o przekroju prostokątnym.
  19. 19. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 18, znamienna tym, że jest zaopatrzona w powierzchnię oporową (11a), która po wydł u ż eniu bocznej podpory (7) przylega do podł u ż nej belki (6), oraz w kształtownik (17) wyposażony w rolki (18).
  20. 20. Boczna podpora według jednego z zastrz. 1 do 19, znamienna tym, że element oporowy (28) ma postać metalowego klocka przymocowanego trwale do korpusu bocznej podpory (7).
  21. 21. Zespół bocznej podpory, znamienny tym, że składa się z gniazda (10) i z mocowanej z nim rozłącznie bocznej podpory (7) wyposażonej w element oporowy (28), oraz w element podporowy (29)
    PL 207 293 B1 umieszczany między gniazdem (10) i elementem oporowym (28), przy czym elementem przenoszącym siły między boczną podporą i gniazdem (10), działające w kierunku głównej osi bocznej podpory, jest element podporowy (29).
  22. 22. Zespół bocznej podpory według zastrz. 21, znamienny tym, że stanowi on część zespołu podpierającego plandekę przykrywającą platformę ładunkową samochodu ciężarowego, wyposażonego w podłużne belki (6) usytuowane nad bocznymi krawędziami platformy ładunkowej, przy czym gniazdo (10) znajduje się na poziomie platformy ładunkowej (4), a boczna podpora (7) swą dolną częścią jest zablokowana w gnieździe (10), natomiast swą górną powierzchnią oporową (11a) przylega do odpowiedniej podłużnej belki (6).
  23. 23. Zespół bocznej podpory według zastrz. 22, znamienny tym, że plandeka ma postać plandeki składanej.
PL373248A 2002-06-28 2003-06-20 Boczna podpora oraz zespół bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego PL207293B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10228982A DE10228982A1 (de) 2002-06-28 2002-06-28 Runge

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL373248A1 PL373248A1 (pl) 2005-08-22
PL207293B1 true PL207293B1 (pl) 2010-11-30

Family

ID=29723529

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL373248A PL207293B1 (pl) 2002-06-28 2003-06-20 Boczna podpora oraz zespół bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego

Country Status (7)

Country Link
US (1) US8360512B2 (pl)
EP (1) EP1517824B1 (pl)
CN (1) CN100376447C (pl)
AT (1) ATE301068T1 (pl)
DE (2) DE10228982A1 (pl)
PL (1) PL207293B1 (pl)
WO (1) WO2004002803A2 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2285896B1 (es) * 2005-04-19 2008-08-16 Mecadetol, S.A Cierre plegable para cajas de carga.
DE202005017458U1 (de) * 2005-11-09 2005-12-29 F. Hesterberg & Söhne GmbH & Co KG Runge für einen Nutzfahrzeug- oder Anhängerdachaufbau
CN1317183C (zh) * 2005-12-23 2007-05-23 中国石化集团南京设计院 利用中低品位磷矿生产湿法磷酸的方法
DE102006018608A1 (de) * 2006-04-21 2007-10-25 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Runge für die Ladeöffnung eines Fahrzeugaufbaus
DE102006021231A1 (de) 2006-05-06 2007-11-08 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Runge für Fahrzeugaufbauten
DE102006061339A1 (de) * 2006-12-22 2008-06-26 F. Hesterberg & Söhne GmbH & Co KG Runge für eine verschließbare Ladeöffnung eines Fahrzeugaufbaus
DE102007007064A1 (de) 2007-02-08 2008-08-14 F. Hesterberg & Söhne GmbH & Co KG Schließanordnung für einen Fahrzeugbau
US7578539B1 (en) 2008-05-05 2009-08-25 Roland Curtains Usa, Inc. Apparatus for decreasing opening velocities of support pillars
US7942472B2 (en) * 2009-03-23 2011-05-17 Western Trailer Co. Clamping side post for curtain side trailer
ES1071092Y (es) * 2009-09-21 2010-04-07 Mecadetol Sa Poste para cierres laterales de cajas de carga
DE102010037515A1 (de) * 2010-09-14 2012-03-15 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Schließanordnung für einen Fahrzeugaufbau
DE102010061356A1 (de) * 2010-12-20 2012-06-21 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Runge für einen Fahrzeugaufbau, insbesondere einen Nutzfahrzeugaufbau
DE102013108858A1 (de) * 2013-08-15 2015-02-19 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Seitenabdeckung eines Nutzfahrzeugaufbaus
PL230082B1 (pl) 2014-12-31 2018-09-28 Wielton Spolka Akcyjna Podpora słupka naczepy
AU2016216713B2 (en) * 2015-08-19 2021-03-11 Australian Trailer Solutions Group Property Pty Ltd A roof support and/or freight restraint for a vehicle or container
DE202016000463U1 (de) * 2016-01-26 2016-03-09 Helmut Fliegl Runge für einen Nutzfahrzeug- oder Anhängeraufbau
SE539883C2 (sv) * 2016-05-18 2018-01-02 Rosén Göran Anordning vid sidostolpe för lastflak
TR201816226A2 (tr) * 2018-10-31 2018-11-21 Emre Oemer Okumus Kayar mekani̇zmali dorse babasi
EP3964429A1 (de) * 2020-09-02 2022-03-09 Schmitz Cargobull AG Planenaufbau und nutzfahrzeug mit plankenplane

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE328792B (pl) * 1968-11-15 1970-09-21 G Rosen
CA985474A (en) * 1972-10-12 1976-03-16 Steel Equipment Company Limited Frame joint
US4452234A (en) * 1982-02-19 1984-06-05 Cities Service Company Collapsible mobile solar energy power source
US4421943A (en) * 1982-02-19 1983-12-20 Cities Service Company Collapsible mobile solar energy power source
US4952009A (en) * 1987-06-29 1990-08-28 Morgan Corporation Curtained doors for vehicle bodies
CN2033364U (zh) * 1988-05-01 1989-03-01 王友坚 折叠式货车篷
CN2133484Y (zh) * 1992-09-22 1993-05-19 陈兴全 推拉折叠式汽车车篷
US5658037A (en) * 1994-03-31 1997-08-19 Evans; Jeffrey L. Retractable closure system
DE29616344U1 (de) * 1996-09-19 1996-11-14 Hesterberg & Soehne Gmbh & Co Hängerunge
DE19839769A1 (de) * 1998-09-01 2000-03-02 Edscha Lkw Schiebeverdeck Gmbh Planenbefestigung an Verdecken für Nutzfahrzeuge
DE19839775A1 (de) * 1998-09-01 2000-03-02 Edscha Lkw Schiebeverdeck Gmbh Faltbarer Planenaufbau für Fahrzeugaufbauten und Container
DE19913616A1 (de) * 1999-03-25 2000-10-05 Sommer Fahrzeugbau Gmbh & Co K Schiebeplanen-Aufbau
FR2802867B1 (fr) * 1999-12-24 2002-04-12 Sofaco Soc Fab Comm Dispositif de securite pour ranchers pour l'ouverture de baches de camions
DE20000002U1 (de) * 2000-01-03 2000-04-06 Hesterberg & Soehne Gmbh & Co Hängerunge für Lastfahrzeuge
DE20000004U1 (de) * 2000-01-03 2000-04-06 Hesterberg & Soehne Gmbh & Co Hängerunge für Lastfahrzeuge
CN2423154Y (zh) * 2000-05-18 2001-03-14 姚天锡 一种有可展叠式篷布的货车
WO2002004277A1 (de) * 2000-07-12 2002-01-17 Plus Systems Martin Bruckner Gmbh Laderaumaufbau mit rungen zwischen boden und dach
DE20205984U1 (de) * 2002-04-16 2002-08-01 Load Lok Deutschland Gmbh Runge, insbesondere Klapprunge, mit Riegeleinrichtung
CN2551510Y (zh) * 2002-06-15 2003-05-21 青岛特种汽车集团公司 车厢展篷
DE20301201U1 (de) * 2003-01-27 2003-04-30 Lorenz Gillhuber Transporte Un Runge mit integrierter Vorrichtung zur Ladungssicherung, insbesondere für Transportfahrzeuge mit Planenaufbauten
DE202005018342U1 (de) * 2005-11-22 2006-12-28 Edscha Lkw-Schiebeverdecke Gmbh Runge für einen Planenaufbau

Also Published As

Publication number Publication date
EP1517824A2 (de) 2005-03-30
CN100376447C (zh) 2008-03-26
US8360512B2 (en) 2013-01-29
ATE301068T1 (de) 2005-08-15
WO2004002803A2 (de) 2004-01-08
PL373248A1 (pl) 2005-08-22
DE50300921D1 (en) 2005-09-08
WO2004002803A3 (de) 2004-04-08
DE10228982A1 (de) 2004-01-15
EP1517824B1 (de) 2005-08-03
CN1665712A (zh) 2005-09-07
US20050231004A1 (en) 2005-10-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL207293B1 (pl) Boczna podpora oraz zespół bocznej podpory plandeki samochodu ciężarowego
US8556145B1 (en) Foldable carrier tray for use with a vehicle
US6513850B1 (en) Truck bed extension
US6655300B1 (en) Adjustable post for container
US20070262601A1 (en) Covered utility trailer and kit for assembling same
US20060267390A1 (en) Arrangement for a seat for an automobile vehicle to limit its overall lengthwise size
AU2008314504B2 (en) Container support for freight wagon
ITTO990416A1 (it) Gruppo per il montaggio di un sedile di veicolo
US6561583B2 (en) Mechanism for joining a removable seat with tilting seat pan to the floor of an automobile vehicle
PL240461B1 (pl) Kłonica dla nadwozia pojazdu użytkowego lub naczepy
WO2010085202A1 (en) Door system for sides of a load platform of a truck
GB2455087A (en) A roof bar for a motor vehicle
US11279296B2 (en) Cargo carrier system
KR200406503Y1 (ko) 화물차 적재함
US20090026737A1 (en) Heavy duty lock hinge gate
US20180126830A1 (en) Cargo Containment Structure Double Swing Door System
DK174887B1 (da) Trailer
KR101202064B1 (ko) 화물 운반용 트레일러
US20060045703A1 (en) Loading assembly with automatic latch and method
AU748454B2 (en) Movable container lock for shipping containers
KR200406460Y1 (ko) 리프트 플레이트와 대차의 결합구조
CA2546882A1 (en) Covered utility trailer and kit for assembling same
RU2349476C1 (ru) Торцевой узел для закрепления преимущественно контейнеров на железнодорожной платформе
KR101196553B1 (ko) 화물 운반용 트레일러
WO2023181619A1 (ja) 車両積載物の着脱構造