PL194337B1 - Urządzenie gastroretencyjne - Google Patents

Urządzenie gastroretencyjne

Info

Publication number
PL194337B1
PL194337B1 PL99348155A PL34815599A PL194337B1 PL 194337 B1 PL194337 B1 PL 194337B1 PL 99348155 A PL99348155 A PL 99348155A PL 34815599 A PL34815599 A PL 34815599A PL 194337 B1 PL194337 B1 PL 194337B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
component
gastroretention
formulation
gastric juice
active ingredient
Prior art date
Application number
PL99348155A
Other languages
English (en)
Other versions
PL348155A1 (en
Inventor
Markus Krumme
Original Assignee
Lohmann Therapie Syst Lts
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lohmann Therapie Syst Lts filed Critical Lohmann Therapie Syst Lts
Publication of PL348155A1 publication Critical patent/PL348155A1/xx
Publication of PL194337B1 publication Critical patent/PL194337B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/20Pills, tablets, discs, rods
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61KPREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
    • A61K9/00Medicinal preparations characterised by special physical form
    • A61K9/0012Galenical forms characterised by the site of application
    • A61K9/0053Mouth and digestive tract, i.e. intraoral and peroral administration
    • A61K9/0065Forms with gastric retention, e.g. floating on gastric juice, adhering to gastric mucosa, expanding to prevent passage through the pylorus
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P1/00Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system
    • A61P1/04Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system for ulcers, gastritis or reflux esophagitis, e.g. antacids, inhibitors of acid secretion, mucosal protectants

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Nutrition Science (AREA)
  • Physiology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie gastroretencyjne zawierajace skladnik rozprzestrzenialny przy kontakcie z so- kiem zoladkowym przez wytworzenie gazu oraz skladnik zawierajacy substancje biologicznie czynna, znamienne tym, ze skladniki te sa calkowicie otoczone przez otoczke polimerowa z mikroporowatej lub czesciowo mikroporowatej membrany. PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie gastroretencyjne do opóźniania przejścia przez odźwiernik przyjmowanych doustnie postaci lekarstw ze składnikiem rozprzestrzenialnym przy kontakcie z sokiem żołądkowym i z polimerową otoczką przepuszczalną dla cieczy, jednakże gazoszczelną. Urządzenie może zawierać substancję biologicznie czynną, regulowaną głównie przez postać leku, której jest częścią składową i wydzielaną do soku żołądkowego. W przeciwieństwie do konwencjonalnych postaci leków z opóźnionym przejściem przez odźwiernik, uwalnianie substancji biologicznie czynnej jest w mniejszym stopniu zależne od rodzaju i wyglądu otoczki polimerowej oraz jest ustalane głównie przez postać, której jest ona składową. Urządzenie według wynalazku można łatwo zwijać lub składać i napełniać do kapsułek.
W opisie US-PS 4,207,890 przedstawione jest urządzenie do kontrolowanego uwalniania substancji biologicznie czynnych, które przez swe rozprzestrzenianie doświadcza miejscowego zatrzymania w żołądku i przez to ma przedłużony czas przebywania w żołądku. Urządzenie ma a) otoczkę polimerową, która przed aplikacją ma osłabioną postać. Sama otoczka polimerowa nie ma otworów i składa się z materiału, który jest praktycznie nie uwadnialny, jednak przepuszczalny dla płynów ustrojowych. Urządzenie ma ponadto b) element, regulujący wydzielanie substancji biologicznie czynnej. Tym elementem może być sama otoczka polimerowa. Jako kolejny element c) urządzenie zawiera składnik rozprzestrzeniający się przy kontakcie z płynami ustrojowymi.
Zasadą decydującą działania retencyjnego jest osmoza, przy czym element c) stanowi osmotycznie aktywna substancja, pchająca wodę przez otoczkę polimerową a) i warunkująca poprzez to powstawanie roztworu w urządzeniu. Urządzenie zatem w stanie rozprzestrzenionym będzie zawierało wodny roztwór i będzie umożliwiało przenikanie na zewnątrz substancji biologicznie czynnej z urządzenia, ze względu na stosunki stężeń, jednak w swej pozornej gęstości będzie mniej więcej odpowiadało miazdze pokarmowej. Urządzenie będzie zatem unosiło się w miazdze pokarmowej lub opadało. Wyznacznikiem retencji jest wyłącznie wielkość urządzenia. Możliwy mechanizm deflacyjny nie jest opisany, a zatem usuwanie urządzenia z żołądka i usuwanie go jako odpadu po wydzieleniu substancji biologicznie czynnej nie zostało wyjaśnione.
Modyfikacja zasady retencyjnej przedstawiona jest w opisach EP 0 307 904 A1 i US-PS 4,996,058. Jako rozprzestrzenialne składniki podane są substancje, tworzące przy dostępie kwasu, składniki w postaci gazowej, jak dwutlenek węgla i azot, które wzdymają otoczkę polimerową a) i w ten sposób tworzą urządzenie zdolne do unoszenia się na miazdze pokarmowej. Zasadą retencyjną przedstawioną w opisie US-PS 4,996,058 (kolumna 3, wiersze 6-7) jest zawieszenie na miazdze pokarmowej i w ten sposób urządzenie chronione jest przed opróżnieniem z żołądka przez odźwiernik. Te urządzenia mają zasadnicze wady. Regulacja wydzielania substancji biologicznie czynnej w obydwu przypadkach odbywa się zasadniczo przez otoczkę polimerową. Jednocześnie, kinetyka inflacyjna urządzenia jest zasadniczo ograniczona przez otoczkę polimerową, ponieważ woda, jak i jony hydronowe muszą przenikać przez otoczkę polimerową, z drugiej jednak strony cząsteczki substancji biologicznie czynnej muszą przenikać w przeciwnym kierunku na zewnątrz. Stała dyfuzyjna w otoczce polimerowej jest decydującym parametrem. Przy uszkodzeniu stosunkowo cienkiej i poprzez to wrażliwej otoczki polimerowej przez działanie mechaniczne albo reakcję chemiczną istnieje niebezpieczeństwo uderzeniowego uwalniania substancji biologicznie czynnej (dose-dumping). Stopień produkowanej rozprzestrzeniającej się ilości gazu zależy między innymi w głównej mierze od kwasowości otoczenia, przez to również od składu miazgi pokarmowej i wydzielania kwasu żołądkowego. Przy silnie kwaśnym otoczeniu i poprzez to wysokiej produkcji gazu, mechaniczne obciążenie urządzeń nie może osiągnąć granicy rozrywania, z drugiej strony przy mniej kwaśnym otoczeniu musi być osiągnięta wystarczająca produkcja gazu. Ten dylemat prowadzi do silnie zmiennych stanów urządzeń wskutek dobowego zróżnicowania kwasowości żołądka.
Zadaniem wynalazku jest zatem opracowanie urządzenia gastroretencyjnego, które nie posiada tych wad urządzeń znanych ze stanu techniki.
Urządzenie gastroretencyjne zawierające składnik rozprzestrzenialny przy kontakcie z sokiem żołądkowym przez wytworzenie gazu oraz składnik zawierający substancję biologicznie czynną, według wynalazku charakteryzuje się tym, że składniki te są całkowicie otoczone przez otoczkę polimerową z mikroporowatej lub częściowo mikroporowatej membrany.
Korzystnie, kształt urządzenia jest zasadniczo planarny trójkątny albo planarny trójzębny w postaci gwiazdy albo tetraedryczny.
PL 194 337 B1
Preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego albo przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną albo obydwu ma postać półstałej maści.
Preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego i/lub przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną występuje w postaci preparatu wielocząsteczkowego.
W urządzeniu według wynalazku, preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego albo przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną albo obydwu ma postać piankowego lub pieniącego się preparatu.
Korzystnie, preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego i/lub przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną występuje w wolnorozpuszczalnej krystalograficznej postaci.
Korzystnie, urządzenie według wynalazku jest zawarte w otoczce szybkorozpadającej się w soku żołądkowym, korzystnie w kapsułce z twardej żelatyny.
Urządzenie to jest składane i utrwalane w tej postaci za pomocą otoczki polimerowej rozpuszczalnej pod wpływem działania soku żołądkowego.
Urządzenie gastroretencyjne według wynalazku zawiera następujące elementy:
a) otoczkę polimerową z mikroporowatej membrany albo częściowo mikroporowatej membrany.
Wytwarzanie porów może według wynalazku następować za pomocą dowolnych sposobów, na przykład przez; orientowanie przez rozciąganie folii, przez zastosowanie systemów wielofazowych i odparowanie części systemu, przez celową polimeryzację, na przykład w postaci jonomerów, przez sposoby mechaniczne, takie jak igły, sposoby termiczne, takie jak lasery, przez napromieniowanie promieniami jonizującymi i następnie wytrawianie i tak dalej. Jako materiały na mikroporowatą membranę można według wynalazku stosować: poliuretany, polipropylen, polialkohol winylowy, polioctan winylu, kwas poliakrylowy i pochodne, kwas polimetylometakrylowy i pochodne, poliwęglany i polidifluorek winylidenu, policzterofluoroetylen i dowolne inne polimery, które mogą być zaopatrzone w pory o odpowiedniej wielkości. Wielkość tych porów wynosi według wynalazku między 0,1 a 20 μαι, korzystnie między 0,3 a 10 μm, a szczególnie korzystnie między 0,5 a 1 μα. Aby pory ewentualnie uczynić lepiej zwilżalnymi według wynalazku membrany można zmoczyć środkami zwilżającymi albo innymi hydrofilowymi składnikami.
b) składnik rozprzestrzenialny, który przy kontakcie z sokiem żołądkowym, zwłaszcza pod działaniem kwasu produkuje gaz, jak na przykład dwutlenek węgla albo azot. Jako przykłady stosuje się tu według wynalazku na przykład węglany i wodorowęglany metali alkalicznych albo metali ziem alkalicznych, kationów amonu albo azydek sodowy lub ich mieszaniny. Te rozprzestrzenialne składniki mogą być w celu modyfikacji kinetyki produkcji gazu ewentualnie modyfikowane, na przykład przez powlekanie lipofilowymi składnikami lub przez zanurzenie w lipofilowych składnikach, jak woski albo tłuszcze lub przez zastosowanie odpowiednich powłok, jak polimetakrylany albo polimetylometakrylany i pochodne albo innych znanych specjaliście substancji. Rozprzestrzenialny składnik może być według wynalazku również pianotwórczy, na przykład przez wbudowanie w polialkohol winylowy albo może występować w postaci preparatu półstałego, w formie maści, aby regulować kinetykę deflacyjną.
c) składnik zawierający substancję biologicznie czynną, na przykład wielocząsteczkowe preparaty, tabletki, kapsułki albo preparaty półstałe w postaci maści, lub pianki. Jako substancję biologicznie czynną można stosować zasadniczo wszystkie substancje o działaniu fizjologicznym, zwłaszcza lekarstwa stosowane w medycynie człowieka i medycynie weterynaryjnej, korzystnie takie, które są wchłaniane przez błonę śluzową żołądka lub działają na powierzchni błony śluzowej żołądka. Takie farmaceutyczne substancje biologicznie czynne są znane specjaliście. Składniki b) i c) mogą również występować w jednym wspólnym preparacie.
Urządzenie może być napełniane do pojemnika z materiału przyjmowalnego fizjologicznie, na przykład w kapsułkę z twardej żelatyny, aby ułatwić zastosowanie i obchodzenie się z nim.
Wzdęta postać urządzenia jest korzystnie postacią nadmuchanego trójkąta, aby uzyskać planarną, mającą maksymalnie duże rozmiary w stosunku do wagi strukturę. Poprzez planarność, w stanie unoszącym się na miazdze pokarmowej dwa korzystne położenia są stabilne i obydwa one umożliwiają przejście miazgi pokarmowej obok gastroretencyjnego urządzenia tak, że miazga pokarmowa nie może przecisnąć przez odźwiernik tej wzdętej postaci. Kształt trójkąta stanowi wśród planarnych kształtów dobry kompromis dużych rozmiarów w stosunku do wagi i sztywności struktury w stanie wzdętym i zatem jest proponowany dla retencyjnego urządzenia. W żołądku zaklinowuje się ta struktura mająca duże rozmiary w stosunku do wagi między ścianami żołądka i pozwala aby miazga pokarmowa uszła przez odźwiernik, zaklinowanie w świetle nie może tylko poddać się oporowi przepływu miazgi pokarmowej. Im bardziej kulisty jest kształt urządzenia, tym bardziej możliwe jest raczej
PL 194 337 B1 uszczelnienie kolbowe wyjścia z żołądka, co powoduje, że ciśnienie odpływowe przeciska urządzenia przez odźwiernik. Według wynalazku można jednak stosować również cztero- i wielokątne struktury oraz mające zaokrąglone naroża.
Przez zastosowanie mikroporowatej albo porowatej otoczki polimerowej udaje się według wynalazku rozwiązać liczne problemy. Przez napięcie powierzchniowe płynnych, zwłaszcza wodnistych systemów, do opróżnienia pora wypełnionego cieczą konieczne jest określone ciśnienie, które zasadniczo zależy od średnicy pora, napięcia powierzchniowego i napięcia międzyfazowego oraz od kąta przylegania. Przez odpowiedni dobór średnicy porów można nastawić dla danego urządzenia określone ciśnienie, poniżej którego pory nie mogą zostać opróżnione. Poprzez to membrana jest gazoszczelna. Ciecze mogą jednak łatwo przez membranę przepływać, wypływ określony jest przez liczbę porów i wymiary porów oraz lepkość ośrodka. Poprzez zastosowanie mikroporowatych membran o określonej wielkości porów urządzenie według wynalazku jest wysoce przepuszczalne dla cieczy, jednak nieprzepuszczalne dla gazów poniżej określonego ciśnienia. Poprzez to ciśnienie wewnętrzne urządzenia jest ograniczone do określonej uprzednio wartości. Przy przekroczeniu ciśnienia granicznego membrana staje się przepuszczalna i zapobiega mechanicznemu obciążeniu urządzenia powyżej dopuszczalnego ciśnienia przerwania stanowiąc nieniszczące zabezpieczenie. Możliwe jest dzięki temu za pomocą urządzenia według wynalazku osiągnięcie prawie stałego ciśnienia wewnętrznego w trakcie używania urządzenia. Czas używania urządzenia jest regulowany przez rodzaj i ilość rozprzestrzenialnego składnika. Przez włoskowatość zwilżeniu ulegają cząsteczki leżące po wewnętrznej stronie membrany i uwalniają substancjębiologicznie czynną przez mikroporowatą membranę z niewielkim tylko opóźnieniem.
Urządzenia według wynalazku mogą być stosowane w medycynie człowieka i w medycynie weterynaryjnej.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia budowę urządzenia według wynalazku w widoku z góry, fig. 2 - budowę innego urządzenia według wynalazku w widoku z góry, fig. 3 - urządzenie z fig. 1 w widoku z boku, fig. 4 urządzenie z fig. 2 w widoku z boku, a fig. 5 - przedstawia urządzenie gastroretencyjne w kształcie czworościanu, w widoku perspektywicznym.
Na rysunkach, kreskowane obszary odpowiadają mikroporowatej membranie, a niekreskowane obszary odpowiadają nieporowatej folii polimerowej. Składniki b) i c) są nieuwidocznione, ponieważ są one zamknięte w urządzeniu.

Claims (8)

1. Urządzenie gastroretencyjne zawierające składnik rozprzestrzenialny przy kontakcie z sokiem żołądkowym przez wytworzenie gazu oraz składnik zawierający substancję biologicznie czynną, znamienne tym, że składniki te są całkowicie otoczone przez otoczkę polimerową z mikroporowatej lub częściowo mikroporowatej membrany.
2. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1, znamienne tym, że kształt urządzenia jest zasadniczo planarny trójkątny albo planarny trójzębny w postaci gwiazdy albo tetraedryczny.
3. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego albo przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną albo obydwu ma postać półstałej maści.
4. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego i/lub przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną występuje w postaci preparatu wielocząsteczkowego.
5. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego albo przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną albo obydwu ma postać piankowego lub pieniącego się preparatu.
6. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że preparat przynajmniej części składnika rozprzestrzenialnego i/lub przynajmniej części składnika zawierającego substancję biologicznie czynną występuje w wolnorozpuszczalnej krystalograficznej postaci.
7. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1, znamienne tym, że jest zawarte w otoczce szybkorozpadającej się w soku żołądkowym, korzystnie w kapsułce z twardej żelatyny.
8. Urządzenie gastroretencyjne według zastrz. 1, znamienne tym, że jest składane i utrwalane w tej postaci za pomocą otoczki polimerowej rozpuszczalnej pod wpływem działania soku żołądkowego.
PL99348155A 1998-10-30 1999-10-23 Urządzenie gastroretencyjne PL194337B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19850309A DE19850309A1 (de) 1998-10-30 1998-10-30 Expandierbares gastroretensives Therapiesystem mit verlängerter Magenverweildauer
PCT/EP1999/008043 WO2000025742A1 (de) 1998-10-30 1999-10-23 Expandierbares gastroretentives therapie-system mit verlängerter magenverweildauer

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL348155A1 PL348155A1 (en) 2002-05-06
PL194337B1 true PL194337B1 (pl) 2007-05-31

Family

ID=7886319

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99348155A PL194337B1 (pl) 1998-10-30 1999-10-23 Urządzenie gastroretencyjne

Country Status (23)

Country Link
US (1) US6776999B1 (pl)
EP (1) EP1124534B1 (pl)
JP (1) JP2002528482A (pl)
KR (1) KR100654482B1 (pl)
CN (1) CN1222274C (pl)
AR (1) AR021009A1 (pl)
AT (1) ATE257694T1 (pl)
AU (1) AU758112B2 (pl)
BR (1) BR9914841A (pl)
CA (1) CA2344672C (pl)
CZ (1) CZ293951B6 (pl)
DE (2) DE19850309A1 (pl)
DK (1) DK1124534T3 (pl)
ES (1) ES2214915T3 (pl)
HK (1) HK1040197B (pl)
IL (1) IL142846A0 (pl)
NZ (1) NZ510340A (pl)
PL (1) PL194337B1 (pl)
RU (1) RU2242219C2 (pl)
TR (1) TR200101173T2 (pl)
TW (1) TWI226246B (pl)
WO (1) WO2000025742A1 (pl)
ZA (1) ZA200102759B (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19920838A1 (de) * 1999-05-06 2000-11-16 Lohmann Therapie Syst Lts Gastroretentives System mit Kapillaren
FR2827502B1 (fr) * 2001-07-17 2004-04-09 Univ Joseph Fourier Micromuscle en milieu biologique
US20080089933A1 (en) * 2006-10-16 2008-04-17 Amir Alon Device and method for reducing calorie intake
TW200533391A (en) 2004-03-25 2005-10-16 Sun Pharmaceutical Ind Ltd Gastric retention drug delivery system
ZA200904573B (en) 2006-12-22 2010-09-29 Ironwood Pharmaceuticals Inc Compositions comprising bile acid sequestrants for treating esophageal disorders
US7925351B2 (en) * 2007-06-13 2011-04-12 Betastim, Ltd. Gastrointestinal device for treating obesity and diabetes
US20090259246A1 (en) * 2008-04-14 2009-10-15 Sherif Eskaros Intragastric Volume-Occupying Device
WO2010110882A1 (en) * 2009-03-23 2010-09-30 Paolo Costa Absorption barrier and method of using the same
US8414559B2 (en) 2009-05-07 2013-04-09 Rainbow Medical Ltd. Gastroretentive duodenal pill
US9421169B2 (en) 2009-11-20 2016-08-23 Covidien Lp Oral dosage forms for delivery of therapeutic agents
US10010439B2 (en) 2010-06-13 2018-07-03 Synerz Medical, Inc. Intragastric device for treating obesity
US8628554B2 (en) 2010-06-13 2014-01-14 Virender K. Sharma Intragastric device for treating obesity
US9526648B2 (en) 2010-06-13 2016-12-27 Synerz Medical, Inc. Intragastric device for treating obesity
US10420665B2 (en) 2010-06-13 2019-09-24 W. L. Gore & Associates, Inc. Intragastric device for treating obesity
WO2012027331A1 (en) 2010-08-27 2012-03-01 Ironwood Pharmaceuticals, Inc. Compositions and methods for treating or preventing metabolic syndrome and related diseases and disorders
US8722066B2 (en) 2011-03-29 2014-05-13 Primigenia, LLC Devices and methods for weight control and weight loss
DK2858604T3 (da) 2012-06-07 2024-05-21 Epitomee Medical Ltd Ekspanderet anordning
WO2015083171A1 (en) 2013-12-05 2015-06-11 Tulip Medical Ltd. Retentive devices and systems for in-situ release of pharmaceutical active agents
CA2951884A1 (en) 2014-06-11 2015-12-17 Massachusetts Institute Of Technology Residence structures and related methods
US20170266112A1 (en) 2014-06-11 2017-09-21 Massachusetts Institute Of Technology Residence structures and related methods
JP7085473B2 (ja) 2015-10-23 2022-06-16 リンドラ セラピューティクス, インコーポレイティド 治療薬の持続放出用の胃内滞留システム及びその使用方法
EP4302817A3 (en) 2015-12-08 2024-02-21 Lyndra Therapeutics, Inc. Geometric configurations for gastric residence systems
US10779980B2 (en) 2016-04-27 2020-09-22 Synerz Medical, Inc. Intragastric device for treating obesity
AU2017336154B2 (en) 2016-09-30 2023-11-09 Lyndra Therapeutics, Inc. Gastric residence systems for sustained delivery of adamantane-class drugs
IL266377B2 (en) * 2016-12-02 2023-10-01 Clexio Biosciences Ltd Stomach retention system
CN112618094B (zh) * 2020-12-15 2021-12-10 上海澎立生技医药研究有限公司 一种脑梗的颈静脉插管给药装置

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3944064A (en) * 1973-10-26 1976-03-16 Alza Corporation Self-monitored device for releasing agent at functional rate
US3901232A (en) * 1973-10-26 1975-08-26 Alza Corp Integrated device for administering beneficial drug at programmed rate
US4036228A (en) 1975-09-11 1977-07-19 Alza Corporation Osmotic dispenser with gas generating means
GB1518364A (en) 1976-05-05 1978-07-19 Beecham Group Ltd Pharmaceutical composition
US4207890A (en) * 1977-01-04 1980-06-17 Mcneilab, Inc. Drug-dispensing device and method
US4235236A (en) * 1979-02-12 1980-11-25 Alza Corporation Device for dispensing drug by combined diffusional and osmotic operations
GB8305797D0 (en) 1983-03-02 1983-04-07 Graham N B Hydrogel-containing envelopes
EP0147780A3 (en) 1984-01-03 1987-03-11 Merck & Co. Inc. Drug delivery device
JPS6143108A (ja) 1984-08-03 1986-03-01 Nippon Shinyaku Co Ltd 医薬品製剤及びその製造法
JPS6226215A (ja) * 1985-05-10 1987-02-04 メルク エンド カムパニ− インコ−ポレ−テツド 一定に制御した時間内胃中に保持できる薬剤移送装置
US4767627A (en) * 1985-05-29 1988-08-30 Merck & Co., Inc. Drug delivery device which can be retained in the stomach for a controlled period of time
US4758436A (en) 1985-05-29 1988-07-19 Merck & Co., Inc. Drug delivery device which can be retained in the stomach for a controlled period of time
JPS6251141A (ja) * 1985-08-29 1987-03-05 Hitachi Ltd X線発生装置
JPS62195323A (ja) * 1986-02-24 1987-08-28 Eisai Co Ltd 胃内滞留型粒子
JPS62207209A (ja) 1986-03-07 1987-09-11 Teijin Ltd 経口徐放性製剤
US4847093A (en) * 1986-06-19 1989-07-11 Alza Corporation Dosage form with means for governing rate of gas formation
IL87710A (en) * 1987-09-18 1992-06-21 Ciba Geigy Ag Covered floating retard form for controlled release in gastric juice
JPH0261934A (ja) * 1988-08-29 1990-03-01 Hitachi Ltd カラー受像管用パネルの製造方法
JPH03163011A (ja) * 1989-08-31 1991-07-15 Yamanouchi Pharmaceut Co Ltd 胃内滞留デバイス
JP3012667B2 (ja) * 1990-06-04 2000-02-28 大日本製薬株式会社 液体浮遊性中空材料
SK93999A3 (en) * 1997-01-14 2000-01-18 Lohmann Therapie Syst Lts Expandable gastro-retentive therapeutic system with controlled active substance release in the gastro-intestinal tract
SE9702533D0 (sv) * 1997-07-01 1997-07-01 Astra Ab New oral formulation

Also Published As

Publication number Publication date
ZA200102759B (en) 2001-10-22
CN1222274C (zh) 2005-10-12
KR100654482B1 (ko) 2006-12-05
AU1153700A (en) 2000-05-22
DE19850309A1 (de) 2000-05-04
DK1124534T3 (da) 2004-05-03
IL142846A0 (en) 2002-03-10
ATE257694T1 (de) 2004-01-15
DE59908319D1 (de) 2004-02-19
AR021009A1 (es) 2002-06-12
TWI226246B (en) 2005-01-11
ES2214915T3 (es) 2004-09-16
CZ20011478A3 (cs) 2001-08-15
RU2242219C2 (ru) 2004-12-20
KR20010082259A (ko) 2001-08-29
AU758112B2 (en) 2003-03-13
CA2344672C (en) 2008-07-29
TR200101173T2 (tr) 2001-10-22
EP1124534B1 (de) 2004-01-14
HK1040197A1 (en) 2002-05-31
CA2344672A1 (en) 2000-05-11
CN1324232A (zh) 2001-11-28
EP1124534A1 (de) 2001-08-22
WO2000025742A1 (de) 2000-05-11
BR9914841A (pt) 2001-07-10
CZ293951B6 (cs) 2004-08-18
JP2002528482A (ja) 2002-09-03
HK1040197B (zh) 2006-02-17
NZ510340A (en) 2003-01-31
US6776999B1 (en) 2004-08-17
PL348155A1 (en) 2002-05-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL194337B1 (pl) Urządzenie gastroretencyjne
US4207890A (en) Drug-dispensing device and method
EP0089548B1 (en) Osmotic drug delivery system
FI111516B (fi) Hyödyllisen aineen kontrolloiduksi annostelemiseksi tarkoitettu väline
US4475916A (en) Osmotic drug delivery system
US4767627A (en) Drug delivery device which can be retained in the stomach for a controlled period of time
US4439196A (en) Osmotic drug delivery system
JP5425058B2 (ja) アルギン酸塩体を含む胃内滞留型システム
SK49389A3 (en) Floating system for oral therapy
PT612520E (pt) Dispositivos de administracao por desintegracao osmotica desagregada pelo ph
JPS6234576A (ja) 有用薬物を受容体に投与するための制御された供与器具
PL193282B1 (pl) System terapeutyczny do kontrolowanego uwalniania substancji czynnych w przewodzie żołądkowo-jelitowym
PT98571B (pt) Dispositivos para a libertacao controlada que utilizam membranas polimerizadas interfacialmente e de processos para a sua preparacao
AU702676B2 (en) Active substance carrier for the controlled release of active substances in the gastrointestinal tract with delayed passage through the pylorus
MXPA01004294A (en) Expandable gastroretentive therapeutical system with prolonged stomach retention time
HU226068B1 (en) Expandable gastroretentive therapeutical system with prolonged stomach retention time
CN108721246B (zh) 高分子材料构建的多单元超长效口服制剂及其制备方法
SN et al. GASTRIC RETENTION–AN INNOVATIVE APPROACH TO INCREASE BIOAVAILABILITY
kumar Darji et al. Overview on Osmotic Drug Delivery System
MXPA96006146A (es) Portador de substancia activa para la liberacion controlada de substancias activas en el tracto gastrointestinal con un paso retardado por el piloro
WO1995017173A1 (en) Drug expelled from oral delivery device by gas

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20111023