PL188740B1 - Odkurzacz - Google Patents

Odkurzacz

Info

Publication number
PL188740B1
PL188740B1 PL99331403A PL33140399A PL188740B1 PL 188740 B1 PL188740 B1 PL 188740B1 PL 99331403 A PL99331403 A PL 99331403A PL 33140399 A PL33140399 A PL 33140399A PL 188740 B1 PL188740 B1 PL 188740B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
vacuum cleaner
handle
housing
cleaner housing
working position
Prior art date
Application number
PL99331403A
Other languages
English (en)
Other versions
PL331403A1 (en
Inventor
Michael Green
Johan Skantorp
Frederik Johansson
Stefan Petersson
Original Assignee
Electrolux Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Electrolux Ab filed Critical Electrolux Ab
Publication of PL331403A1 publication Critical patent/PL331403A1/xx
Publication of PL188740B1 publication Critical patent/PL188740B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47LDOMESTIC WASHING OR CLEANING; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47L9/00Details or accessories of suction cleaners, e.g. mechanical means for controlling the suction or for effecting pulsating action; Storing devices specially adapted to suction cleaners or parts thereof; Carrying-vehicles specially adapted for suction cleaners
    • A47L9/32Handles
    • A47L9/327Handles for suction cleaners with hose between nozzle and casing

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Electric Vacuum Cleaner (AREA)
  • Electric Suction Cleaners (AREA)

Abstract

1. Odkurzacz, zawierajacy obudowe oraz raczke wraz z uchwytem przy czym raczka ta jest przymocowana obrotowo do obudowy odkurzacza w taki sposób, ze raczka obraca sie wokól poziomej osi obro- tu, i prostopadlej do kierunku ruchu odku- rzacza, gdy odkurzacz znajduje sie w pozy- cji roboczej na powierzchni poziomej, znamienny tym, ze odkurzacz jest wyposa- zony w srodki (14, 15, 16) sluzace do utrzymywania raczki w pozycji pionowej, gdy odkurzacz znajduje sie w pozycji robo- czej, oraz umozliwiajace obudowie odku- rzacza obrót do pozycji pionowej gdy ope- rator podnosi odkurzacz z pozycji roboczej, przez chwycenie dlonia (H) za uchwyt (12a) i podniesienie, a pozycja uchwytu w sto- sunku do dloni operatora pozostaje nie zmieniona w czasie podnoszenia obudowy odkurzacza. FIG. 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest odkurzacz, a w szczególności odkurzacz użytkowany w położeniu poziomym a przechowywany w położeniu pionowym.
W opisie DE-A1-19703014 przedstawiono konstrukcję rączki wykorzystywanej w tak zwanych mokrych odkurzaczach to jest odkurzaczach, które w pierwszym etapie na powierzchni rozpylają płyn czyszczący, a w drugim etapie usuwają płyn z powierzchni. Płyn jest dostarczany do i zbierany w zbiorniku, który jest umieszczony pod oddzielną obudową osłaniającą jednostkę silnik-wentylator. Aby umożliwić zdjęcie obudowy ze zbiornika, rączka, która normalnie jest umieszczona pionowo, przez co zabezpiecza jednostkę przed otwarciem jest obracana do pozycji horyzontalnej. Oznacza to że obudowę można usunąć ze zbiornika, a rączkę można z powrotem przenieść do pozycji pionowej, tak aby podnieść zbiornik i usunąć płyn znajdujący w zbiorniku. Aby zabezpieczyć odkurzacz lub zbiornik przed przechylaniem się, gdy jest podnoszony przy wykorzystaniu rączki, odkurzacz jest tak zaprojektowany,
188 740 że oś obrotu rączki jest umieszczona w tej samej płaszczyźnie co środek ciężkości odkurzacza oraz zbiornika troszkę powyżej tego punktu.
Rączki w konwencjonalnych odkurzaczach w kształcie pojemnika, to jest odkurzaczach zawierających obudowę odkurzacza osłaniających jednostkę zasysającą oraz pojemnik na kurz, są wyposażone w wąż oraz rurę łączącą z dyszą i są zwykle określane jako część obudowy odkurzacza. Tak więc rączka jest umieszczona powyżej środka ciężkości odkurzacza, gdy odkurzacz znajduje się z pozycji roboczej na podłodze, lub w przedniej części obudowy odkurzacza to jest w pobliżu tego krańca, w którym do odkurzacza dołączany jest wąż. Umieszczenie rączki powyżej środka ciężkości jest niekorzystne, ponieważ rączka jest umieszczona blisko podłogi tak że operator zmuszony jest pochylić się aby chwycić rączkę. Takie umieszczenie rączki oznacza że odkurzacz, który jest zwykle przechowywany w pozycji pionowej postawiony na tylnej części w szafce lub podobnym miejscu, musi być obrócony do tej pozycji przed jego włożeniem do szafki, co może być dla operatora niewygodne. Umieszczenie rączki w przedniej części odkurzacza, posiada te same wady co umieszczenie rączki powyżej środka ciężkości, ale ułatwiają umieszczanie odkurzacza pionowo w szafce, ponieważ odkurzacz podniesiony przy wykorzystaniu takiej rączki automatycznie przyjmuje pozycję ułatwiającą przechowywanie. Takie umieszczenie rączki oznacza także że cały odkurzacz będzie znajdował się bliżej operatora, co ułatwia przenoszenie.
Opis patentowy USA numer 3,023,838 przedstawia odkurzacz w kształcie pojemnika wraz z obrotową rączką. Rączka, która posiada wydłużony kształt jest umieszczona na górze odkurzacza i usytuowana jest wzdłuż odkurzacza. Gdy uchwyci się rączkę, a odkurzacz podniesie, rączka jest utrzymywana w pozycji horyzontalnej, podczas gdy obudowa odkurzacza odchyla się do pozycji pochylonej w stosunku do pionu. Ta odchylona pozycja zdefiniowana jest przez współpracujące powierzchnie na rączce oraz obudowie odkurzacza. Jednakże, całkiem jasne jest że rączka opadnie do początkowej pozycji w chwili gdy odkurzacz znajdzie się na podłodze, co oznacza że operator musi się schylić zanim sięgnie po rączkę. Rączka nie ułatwia przechowywania odkurzacza w pozycji pionowej w szafce, ponieważ środek ciężkości jest umieszczony po niewłaściwej stronie powierzchni kontaktowej pomiędzy odkurzaczem, a powierzchnią, gdy odkurzacz stoi na tej powierzchni.
Przedmiotem wynalazku jest odkurzacz zawierający obudowę oraz rączkę wraz z uchwytem, przy czym rączka ta jest przymocowana obrotowo do obudowy'odkurzacza w taki sposób, że rączka obraca się wokół poziomej osi obrotu, i prostopadłej do kierunku ruchu odkurzacza, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej na powierzchni poziomej.
Istota wynalazku polega na tym, że odkurzacz jest wyposażony w środki służące do utrzymywania rączki w pozycji pionowej, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej, oraz umożliwiające obudowie odkurzacza obrót do pozycji pionowej, gdy operator podnosi odkurzacz z pozycji roboczej, przez chwycenie dłonią za uchwyt i podniesienie, a pozycja uchwytu w stosunku do dłoni operatora pozostaje nie zmieniona w czasie podnoszenia obudowy odkurzacza.
Korzystnie, oś obrotu jest umieszczona przed lub poniżej środka ciężkości obudowy odkurzacza, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej.
Rączka odkurzacza może się obracać pomiędzy położeniem pionowym, a położeniem poziomym, gdy odkurzacz znajduje się w położeniu roboczym, posiada kształt widlasty i jest przymocowana obrotowo do obudowy odkurzacza po przeciwległych stronach obudowy odkurzacza, przy czym gdy rączka znajduje się w położeniu horyzontalnym, stanowi zderzak osłaniający obudowę odkurzacza.
Obudowa odkurzacza posiada tylną powierzchnię, na której odkurzacz może być przechowywany w pozycji pionowej. Środki służące do utrzymywania rączki w pionowej pozycji oraz umożliwiające obrót obudowy odkurzacza zawierają tuleje blokujące umieszczone obrotowo w obudowie odkurzacza oraz łączniki zatrzaskowe umieszczone po przeciwległych krańcach rączki współpracujące z tulejami blokującymi.
Środki utrzymujące rączkę w pionowej pozycji oraz umożliwiające obrót obudowy odkurzacza ponadto zawierają występy lub im podobne elementy utworzone w obudowie odkurzacza, oraz powierzchnie oporowe, utworzone na rączce, przy czym wspomniane powierzchnie oporowe współpracują z występami ograniczając ruch obrotowy rączki.
188 740
Rączka odkurzacza według wynalazku jest łatwa do uchwycenia przez operatora, a gdy odkurzacz jest poniesiony sprawia że obraca się z roboczej pozycji poziomej do pozycji pionowej ułatwiając transport i pionowe przechowywanie odkurzacza.
Przykład wykonania wynalazku został przedstawiony na rysunku na którym: fig. 1 przedstawia schematyczny widok z boku odkurzacza w horyzontalnej pozycji roboczej; fig. 2 - schematycznie widok z boku odkurzacza w pionowej pozycji ułatwiającej przechowywanie; fig. 3 - widok rozłożonego zespołu rączki włączając rączkę; fig. 4 - w powiększeniu perspektywiczny widok części rączki; fig. 5 - w powiększeniu perspektywiczny widok elementu blokującego rączki; oraz fig. 6 - w powiększeniu perspektywiczną części obudowy odkurzacza (z przeciwległej strony w stosunku do fig. 4 i 5).
Należy zauważyć że w szczegółowym opisie który znajduje się poniżej, identyczne elementy zostały oznaczone takimi samymi numerami, niezależnie od tego że są przedstawione w różnych przykładach wykonania wynalazku. Należy także zauważyć, że w celu jasnego i spójnego opisu prezentowanego wynalazku, rysunki nie muszą być wykonane w odpowiedniej skali, a pewne cechy wynalazku mogą zostać przedstawione do pewnego stopnia schematycznie.
Na fig. 1 i 2, przedstawiony został odkurzacz 50 posiadający układ rączki 60. Odkurzacz zawiera obudowę odkurzacza 10, która w sposób konwencjonalny osłania jednostkę silnik-wentylator (nie przedstawiona), której wlot łączy się z wężem 11 połączonym z przednią częścią odkurzacza 50. Wąż 11, jest w sposób tradycyjny połączony z mrą, która jest wyposażona w dyszę (nie przedstawione). Odkurzacz 50 jest wyposażony w widlastą rączkę 12, która jest obrotowo (w osi A) przymocowana po obydwu stronach obudowy 10, tak że rączka 12 może być przenoszona pomiędzy położeniem poziomym a pozycją pionową, na fig. 1 zaznaczoną linią, przerywaną. Rączka 12 jest wyposażona w uchwyt 12a, i jest przymocowana do obudowy odkurzacza 10 w punktach mocowania przesuniętych do przodu w stosunku do pionowej płaszczyzny V, która jest równoległa w stosunku do osi obrotu i przebiega przez środek ciężkości TP obudowy odkurzacza 10, gdy odkurzacz 50 znajduje się w pozycji roboczej, na powierzchni poziomej tak jak to pokazuje fig. 1. Korzystnie, wspomniane punkty mocowania są także umieszczone nieco poniżej środka ciężkości gdy odkurzacz 50 znajduje się w pozycji roboczej.
Układ rączki 60 działa w następujący sposób. Gdy odkurzacz 50 zostaje umieszczony w pozycji roboczej na powierzchni poziomej, podczas odkurzania, rączką 12 odkurzacza 50 jest utrzymywana w pozycji pionowej przez układ cierny, co oznacza że uchwyt 12a rączki 12 może być łatwo uchwycony przez dłoń operatora (H) gdy odkurzacz 50 ma być ponownie podniesiony. Gdy odkurzacz 50 jest podnoszony, obudowę odkurzacza 10 automatycznie obraca się do pozycji pionowej przedstawionej na fig. 2 z uwagi na umiejscowienie środka ciężkości w stosunku do punktów mocujących rączkę 12. Tak więc odkurzacz 50 może być łatwo umieszczony na podłodze w pozycji pionowej i przechowywany ustawiony na tylnej ściance, która jest zaprojektowana jako powierzchnia podtrzymująca 13. Podczas ruchu obrotowego lub wahadłowego odkurzacza 50, który występuje przy jego podnoszeniu, uchwyt 12a pozostaje zawsze ponad najwyższym punktem obudowy odkurzacza. Gdy odkurzacz 50 jest przechowywany, rączka 12 jest utrzymywana w pozycji pionowej przy wykorzystaniu połączenia ciernego.
Możliwe jest także przesunięcie rączki 12 do pozycji poziomej, gdy odkurzacz 50 pracuje, co powoduje że rączka 12 służy jako zderzak osłaniający obudowę odkurzacza 10. Odkąd rączka 12 ma zaokrąglony kształt, rączka 12 ułatwia ruch postępowy odkurzacza 50 gdy ten napotyka przeszkody.
Tak jak to pokazano na fig. 3 do 6 układ rączki 60 zawiera rączkę 12 przymocowaną do części podtrzymujących 14 obudowy odkurzacza 10. Rączka 12 jest zablokowana w elementach podtrzymujących 14 przy wykorzystaniu tulei blokujących 15.
Rączka 12 posiada przeciwległe krańce wyposażone w kubkowe elementy 16. Każdy z elementów kubkowych 16 osłania język 17, dwa łączniki zatrzaskowe 18 oraz występ 19, na dwóch powierzchniach oporowych odpowiednio 19a i 19b. Każdy z elementów kubkowych 16 ponadto zawiera cylindryczny kołnierz. 20, umieszczony na krawędzi elementu kubkowego 16.
Każda z tulei blokujących 15 zawiera wydrążoną część cylindryczną 21 posiadającą' na jednym krańcu promieniowy kołnierz 22. Każda z tulei blokujących 15 jest podzielona przez osiowy rowek 23, a ponadto posiada przeciwległe, wewnętrznie skierowane wgłębienia 24 i 25 w których mogą zostać umieszczone łączniki zatrzaskowe 18 oraz język 17 rączki 12.
188 740
Każdy z elementów podtrzymujących 14 obudowy odkurzacza 10 zawiera otwór 26 w kształcie rury, w który włożona jest tuleja blokująca 15, otwór 26 jest otoczony przez obwodowy rowek 27 w którym może zostać umieszczony kołnierz 20 elementu 16. Znajdują się tam także dwie powierzchnie oporowe 28a i 28b utworzone na wspólnym promieniu są od siebie oddalone, ograniczają przechył rączki 12 przez współdziałanie z powierzchniami oporowymi 19a i 19b elementu 16.
Rączka 12 jest mocowana przez włożenie tulei blokujących 15 (które mają właściwości sprężynujące, dzięki istnieniu rowków 23) w otworach 26 od wewnątrz obudowy odkurzacza. Każda tuleja 15 jest obracana do chwili gdy język 17 rączki 12 oraz łączniki zatrzaskowe 18 nie zostaną umieszczone we wgłębieniach 24 i 25. Następnie przykładane są siły przeciwdziałające wypchnięciu tulei blokującej 15 na zewnątrz. Elementy 16 są umieszczone po każdej ze stron obudowy odkurzacza 10 w taki sposób że cylindryczny kołnierz 20 wprowadzony zostaje w rowki 27, przez co języki 17 oraz łączniki zatrzaskowe 18 osadzone zostają w tulei blokującej 15. Dalsze wkładanie rączki 12 spowoduje rozszerzenie się łączników zatrzaskowych 18 blokujące rączkę 12 w tulejach blokujących. Rączka 12 jest więc zabezpieczona przed wypadnięciem z otworów 26 przez współpracę pomiędzy kołnierzem 22, a otaczającymi go elementami obudowy odkurzacza 10.
Rączka 12 może więc obracać się w zakresie kątów określonym przez powierzchnie oporowe 19a, 19b oraz odpowiednio 28a, 28b, rączka 12 jest utrzymywana w dowolnej pożądanej pozycji przez siły tarcia jakie występują pomiędzy elementami układu rączki 60. Układ rączki 60 posiada taką konstrukcję że podczas ruchu obrotowego obudowy odkurzacza 10, uchwyt 12a porusza się w takiej odległości od obudowy odkurzacza 10, że palce dłoni operatora H nie wchodzą w kontakt z obudową odkurzacza 10. Należy zauważyć że układ cierny może zostać zastąpiony przez jakikolwiek inny układ taki jak na przykład układ zatrzaskowy.
Należy także zauważyć że w związku z zastosowaniem takiego układu rączki 60, pozycja uchwytu 12a w stosunku do dłoni operatora w czasie ruchu obrotowego obudowy odkurzacza 10 gdy odkurzacz 50 jest podnoszony, pozostaje niezmieniona, w tym samym czasie pionowy ruch środka ciężkości jest zminimalizowany co oznacza że zminimalizowaniu uległa też praca operatora.
Mimo że przedstawiono i opisano korzystny przykład wykonania wynalazku, należy zrozumieć że możliwe jest dokonanie wielu różnych modyfikacji i zmian układu elementów wchodzących w skład wynalazku bez naruszenia jego zakresu opisanego w załączonych zastrzeżeniach patentowych.
188 740
188 740
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Odkurzacz, zawierający obudowę oraz rączkę wraz z uchwytem przy czym rączka ta jest przymocowana obrotowo do obudowy odkurzacza w taki sposób, że rączka obraca się wokół poziomej osi obrotu, i prostopadłej, do kierunku ruchu odkurzacza, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej na powierzchni poziomej, znamienny tym, że odkurzacz jest wyposażony w środki (14, 15, 16) służące do utrzymywania rączki w pozycji pionowej, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej, oraz umożliwiające obudowie odkurzacza obrót do pozycji pionowej gdy operator podnosi odkurzacz z pozycji roboczej, przez chwycenie dłonią (H) za uchwyt (12a) i podniesienie, a pozycja uchwytu w stosunku do dłoni operatora pozostaje nie zmieniona w czasie podnoszenia obudowy odkurzacza.
  2. 2. Odkurzacz według zastrz. 1, znamienny tym, że oś obrotu (A) jest umieszczona przed środkiem ciężkości (TP) obudowy odkurzacza, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej.
  3. 3. Odkurzacz według zastrz. 1, znamienny tym, że oś obrotu (A) znajduje się poniżej środka ciężkości (TP) obudowy odkurzacza, gdy odkurzacz znajduje się w pozycji roboczej.
  4. 4. Odkurzacz według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że rączka może się obracać pomiędzy położeniem pionowym, a położeniem poziomym, gdy odkurzacz znajduje się w położeniu roboczym.
  5. 5. Odkurzacz według zastrz. 1, znamienny tym, że rączka posiada kształt widlasty i jest przymocowana obrotowo do obudowy odkurzacza po przeciwległych stronach obudowy odkurzacza (10).
  6. 6. Odkurzacz według zastrz. 5, znamienny tym, że gdy rączka znajduje się w położeniu horyzontalnym, i stanowi zderzak osłaniający obudowę odkurzacza (10).
  7. 7. Odkurzacz według zastrz. 1, znamienny tym, że obudowa odkurzacza posiada tylną powierzchnię (13) na której odkurzacz może być przechowywany w pozycji pionowej.
  8. 8. Odkurzacz według zastrz. 1 albo 7, znamienny tym, że środki służące do utrzymywania rączki w pionowej pozycji oraz umożliwiające obrót obudowy odkurzacza zawierają tuleje blokujące (15) umieszczone obrotowa w obudowie odkurzacza oraz łączniki zatrzaskowe (18) umieszczone po przeciwległych krańcach rączki współpracujące z tulejami blokującymi.
  9. 9. Odkurzacz według zastrz. 8, zamienny tym, że środki utrzymujące rączkę w pionowej pozycji oraz umożliwiające obrót obudowy odkurzacza ponadto zawierają występy (28a, 28b) lub im podobne elementy utworzone w obudowie odkurzacza, oraz powierzchnie oporowe (19a, 19b) utworzone na rączce, przy czym wspomniane powierzchnie oporowe współpracują z występami ograniczając ruch obrotowy rączki.
PL99331403A 1998-02-12 1999-02-11 Odkurzacz PL188740B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9800405A SE9800405D0 (sv) 1998-02-12 1998-02-12 Handtag för en dammsugare

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL331403A1 PL331403A1 (en) 1999-08-16
PL188740B1 true PL188740B1 (pl) 2005-04-29

Family

ID=20410153

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99331403A PL188740B1 (pl) 1998-02-12 1999-02-11 Odkurzacz

Country Status (6)

Country Link
US (1) US6154921A (pl)
EP (1) EP0935944B1 (pl)
JP (1) JPH11267071A (pl)
DE (1) DE69915527T2 (pl)
PL (1) PL188740B1 (pl)
SE (1) SE9800405D0 (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2344752A (en) * 1998-12-18 2000-06-21 Notetry Ltd Handle for a portable appliance e.g. a vacuum cleaner
US6378165B1 (en) * 2000-02-17 2002-04-30 Emerson Electric Co. Pull handle with interlocking mounting mechanism for wet/dry vacuum appliance
US6615446B2 (en) * 2001-11-30 2003-09-09 Mary Ellen Noreen Canister vacuum cleaner
JP2003260012A (ja) * 2002-03-12 2003-09-16 Matsushita Electric Ind Co Ltd 電気掃除機
DE10336829B4 (de) * 2003-08-11 2013-04-11 BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH Staubsauger mit einem Schwenkgriff
US8037572B2 (en) 2006-11-20 2011-10-18 Black & Decker Inc. Vacuum with stowable handle
WO2008119822A1 (en) 2007-04-03 2008-10-09 Arcelik Anonim Sirketi A vacuum cleaner
GB2469046B (en) 2009-03-31 2012-07-25 Dyson Technology Ltd Mounting arrangement for separating apparatus in a cleaning appliance
GB2469049B (en) 2009-03-31 2013-04-17 Dyson Technology Ltd A cleaning appliance with steering mechanism
GB201000896D0 (en) 2010-01-20 2010-03-10 Numatic Int Ltd Vacuum cleaner
GB2484124B (en) * 2010-09-30 2014-12-03 Dyson Technology Ltd A cleaning appliance
GB2484120B (en) 2010-09-30 2014-10-01 Dyson Technology Ltd A cleaning appliance
GB2484121B (en) 2010-09-30 2014-10-22 Dyson Technology Ltd A vacuum cleaning appliance
GB2484122A (en) 2010-09-30 2012-04-04 Dyson Technology Ltd A cylinder type cleaning appliance
JP5759806B2 (ja) * 2011-06-29 2015-08-05 日立アプライアンス株式会社 電気掃除機
FR3002841A1 (fr) * 2013-03-05 2014-09-12 Ecodrop Dispositif d’appareil pare-choc
JP2014200471A (ja) * 2013-04-05 2014-10-27 パナソニック株式会社 電気掃除機
JP2014200533A (ja) * 2013-04-08 2014-10-27 パナソニック株式会社 電気掃除機
JP2014200536A (ja) * 2013-04-08 2014-10-27 パナソニック株式会社 電気掃除機
JP2014204773A (ja) * 2013-04-11 2014-10-30 パナソニック株式会社 電気掃除機
CA2859185A1 (en) 2013-08-13 2015-02-13 Emerson Electric Co. Backpack vacuum cleaner
EP3448216B1 (en) * 2016-04-27 2020-02-05 Aktiebolaget Electrolux Vacuum cleaner and vacuum cleaner system
JP7005212B2 (ja) * 2017-08-01 2022-01-21 東芝ライフスタイル株式会社 電気掃除機
EP3616588B1 (en) * 2018-08-28 2021-03-17 BSH Hausgeräte GmbH Vacuum cleaner with a handle for carrying the vacuum cleaner
DE102020113525A1 (de) 2020-05-19 2021-11-25 Alfred Kärcher SE & Co. KG Saugvorrichtung
DE102020113521A1 (de) 2020-05-19 2021-11-25 Alfred Kärcher SE & Co. KG Saugvorrichtung

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL237666A (pl) * 1958-04-01
US3170185A (en) * 1962-08-14 1965-02-23 Hoover Co Suction cleaners
CH442643A (de) * 1966-01-26 1967-08-31 Hitachi Ltd Staubsauger
US3490089A (en) * 1967-11-24 1970-01-20 Nat Union Electric Corp Combination handle and switch actuator
US3858272A (en) * 1973-02-21 1975-01-07 Beatrice Foods Co Vacuum assembly
DD153601B1 (de) * 1980-10-21 1984-03-07 Verstellbarer buegelfoermiger tragegriff,insbesondere fuer schwere tragbare geraete
US4827562A (en) * 1987-03-20 1989-05-09 Bissell Inc. Liquid extraction surface cleaning apparatus
SE506051C2 (sv) * 1996-02-16 1997-11-03 Electrolux Ab Handtagsinfästning
US5901408A (en) * 1997-05-23 1999-05-11 The Hoover Company Tank carry handle and securement latch

Also Published As

Publication number Publication date
EP0935944B1 (en) 2004-03-17
DE69915527D1 (de) 2004-04-22
DE69915527T2 (de) 2005-03-03
US6154921A (en) 2000-12-05
JPH11267071A (ja) 1999-10-05
PL331403A1 (en) 1999-08-16
SE9800405D0 (sv) 1998-02-12
EP0935944A1 (en) 1999-08-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL188740B1 (pl) Odkurzacz
CA2351804C (en) Cord retainer for vacuum cleaner
CA1271903A (en) Versatile vacuum cleaning appliance
US5901408A (en) Tank carry handle and securement latch
US7681279B2 (en) Vacuum cleaner
EP1985218B1 (en) Vacuum cleaner
US8286302B2 (en) Upright vacuum cleaner
PL188743B1 (pl) Rura węża ssącego odkurzacza
CN109715018B (zh) 用于真空吸尘器的清洁头
JP2005177452A (ja) 真空掃除機の屈折延長管
GB2260260A (en) Wet and dry vacuum cleaner with cleaning solution supply facility
DK2640248T3 (en) Floor cleaning apparatus with rotating dirt recording
EP1031312A1 (en) Articulation for pipes in cleaning appliances
KR100331681B1 (ko) 청소기용 흡입노즐유니트
JPH0744289Y2 (ja) バケツ
JPH0436781Y2 (pl)
JP3073203U (ja) 容器の傾倒用具
JP3940420B2 (ja) 電気掃除機
JP3371513B2 (ja) 電気掃除機
WO2020213077A1 (ja) スティック型の清掃具
JPH0335243Y2 (pl)
JPH11197076A (ja) 電気掃除機
KR20230086156A (ko) 청소기
US20080142766A1 (en) Power cord winding apparatus for use in vacuum cleaner
JPH07136084A (ja) 電気掃除機

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060211