PL181903B1 - Urzadzenie do nadawania wyrobom odziezowym, zwlaszcza wyrobom dzinsowym, uzywanego wygladu PL PL PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do nadawania wyrobom odziezowym, zwlaszcza wyrobom dzinsowym, uzywanego wygladu PL PL PL PL PL

Info

Publication number
PL181903B1
PL181903B1 PL96321688A PL32168896A PL181903B1 PL 181903 B1 PL181903 B1 PL 181903B1 PL 96321688 A PL96321688 A PL 96321688A PL 32168896 A PL32168896 A PL 32168896A PL 181903 B1 PL181903 B1 PL 181903B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
garment
brushes
attached
support structure
drive
Prior art date
Application number
PL96321688A
Other languages
English (en)
Other versions
PL321688A1 (en
Inventor
Osvaldo Tonello
Original Assignee
Tonello Snc Di Tonello Osvaldo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tonello Snc Di Tonello Osvaldo filed Critical Tonello Snc Di Tonello Osvaldo
Publication of PL321688A1 publication Critical patent/PL321688A1/xx
Publication of PL181903B1 publication Critical patent/PL181903B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06BTREATING TEXTILE MATERIALS USING LIQUIDS, GASES OR VAPOURS
    • D06B11/00Treatment of selected parts of textile materials, e.g. partial dyeing
    • D06B11/0093Treatments carried out during or after a regular application of treating materials, in order to get differentiated effects on the textile material
    • D06B11/0096Treatments carried out during or after a regular application of treating materials, in order to get differentiated effects on the textile material to get a faded look
    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06CFINISHING, DRESSING, TENTERING OR STRETCHING TEXTILE FABRICS
    • D06C23/00Making patterns or designs on fabrics
    • D06C23/02Making patterns or designs on fabrics by singeing, teasing, shearing, etching or brushing
    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06CFINISHING, DRESSING, TENTERING OR STRETCHING TEXTILE FABRICS
    • D06C5/00Shaping or stretching of tubular fabrics upon cores or internal frames

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Brushes (AREA)
  • Grinding And Polishing Of Tertiary Curved Surfaces And Surfaces With Complex Shapes (AREA)
  • Accessory Of Washing/Drying Machine, Commercial Washing/Drying Machine, Other Washing/Drying Machine (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do nadawania wyrobom odziezowym, zwlaszcza wyrobom dzinsowym, uzywanego wygladu, zawierajace co najmniej jeden manekin dostosowany do wspierania przynajmniej jednego wyrobu odziezowego, przeznaczonego do obróbki oraz szczotki wirujace wokól swych osi, umieszczone naprzeciwko siebie i nalezace do przynajmniej jednego suwaka polaczonego do wsporczej konstrukcji spoczywajacej na plycie podstawy urzadzenia oraz poruszajace urzadzenie do przemieszczania manekinów, dostosowane do umieszczenia kazdego manekina najpierw w obszarze zakladania i/lub zdejmowania przynajmniej jedne- go wyrobu odziezowego, któr y ma byc obrabiany, a nastep- nie w obszarze obróbki wyrobu odziezowego pomiedzy obrotowymi szczotkami, a takze zespoly napedowe przy- najmniej jednego suwaka i wsporczej konstrukcji, znamien- ne tym, ze obrotowe szczotki (9, 90) sa polaczone z przy- najmniej jednym napedowym elementem (15, 500), pola- czonym do wsporczej konstrukcji (16, 160) z zespolami napedowymi (20, 22), przeznaczonym do realizowania ruchu przechylania szczotek (9, 90) w plaszczyznie, która jest poprzeczna wzgledem wyrobu odziezowego (6) w przemiennych kierunkach (51, 520) wzajemnie prze- ciwleglych. FIG.1 PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do nadawania wyrobom odzieżowym, zwłaszcza wyrobom dżinsowym, używanego wyglądu.
Znany jest fakt, że aktualne tendencje mody czasami wymagają, by wyroby odzieżowe, zwłaszcza wytworzone z materiałów dżinsowych, miały wygląd używany.
Aby spełnić te wymagania producenci obrabiają wyroby odzieżowe za pomocą odpowiednich enzymów lub za pomocą proszku pumeksowego podczas prania, powodując przez to pożądany używany wygląd wyrobu odzieżowego.
Czasami pożądane jest również, aby wyroby odzieżowe miały wygląd używany lokalnie tylko w określonych obszarach. Uzyskuje się to przez skoncentrowanie w tych miejscach szczególnie silnej operacji odbarwiania przez dodatkową obróbkę.
Jedna taka dodatkowa obróbka polega na bardzo energicznym ręcznym odmuchiwaniu obszarów wyrobu odzieżowego, gdzie ma być skoncentrowane odbarwienie, za pomocą strumienia sprężonego powietrza zmieszanego z piaskiem, przez co uzyskuje się to, co w żargonie technicznym tego sektora przemysłu nazywane jest efektem piaskowania.
Jedna z niedogodności takiego postępowania polega na długotrwałości i wysokim koszcie ze względu na duże wykorzystanie siły roboczej. Ponadto, ponieważ piaskowanie jest realizowane ręcznie i dlatego jego jakość zależy wyłącznie od zręczności operatora, bardzo trudno jest o powtarzalność takiego wykończenia i utrzymanie takiej samej jakości gotowego wyrobu.
Znane jest z europejskiego opisu patentowego EP 616 066 urządzenie do nadawania używanego wyglądu wyrobom odzieżowym. Według tego dokumentu wirujące szczotki mają tylko prostoliniowy ruch translacyjny wzdłuż wyrobu odzieżowego. W konsekwencji wyroby nie są używane w każdym obszarze.
181 903
W celu wyeliminowania wspomnianych niedogodności włoskie zgłoszenie wynalazku nr VI91A000147 opisuje urządzenie wyposażone w obrotowe szczotki, przeznaczone do nadawania używanego wyglądu wyrobom odzieżowym, zwłaszcza wyrobom wykonanym z materiału dżinsowego.
Urządzenie to rozwiązuje wspomniane powyżej problemy, ale ma ograniczenie polegające na tym, że obrotowe szczotki wykonują tylko ruch prostoliniowy względem wyrobów odzieżowych, które mają być obrabiane, w związku z czym jest raczej problematyczne uzyskanie używanego wyglądu tylko w określonych miejscach, gdzie taka obróbka jest pożądana.
Inna niedogodność polega również na tym, że nie do wszystkich obszarów wyrobu odzieżowego, który ma być obrabiany, można dostać się podczas operacji szczotkowania, ponieważ zasięg szczotek, w które wyposażone jest urządzenie, nie pozwala na to. W celu przezwyciężenia również tych ograniczeń opracowano i urządzenie, które jest przedmiotem niniejszego wynalazku.
W szczególności jednym z celów przedmiotowego wynalazku jest opracowanie urządzenia pozwalającego na uzyskanie dokładniej zlokalizowanego używanego wyglądu wyrobów odzieżowych, zwłaszcza w wyrobach odzieżowych wykonanych z materiału dżinsowego, w porównaniu z urządzeniami należącymi do stanu techniki. Innym celem wynalazku jest to, aby taki lokalny używany wygląd można było otrzymać w dowolnym obszarze wyrobu odzieżowego.
Innym celem wynalazku jest uzyskanie powtarzalności jakości wykańczanego produktu w czasie.
Urządzenie do nadawania wyrobom odzieżowym, zwłaszcza wyrobom dżinsowym, używanego wyglądu według wynalazku, zawierające co najmniej jeden manekin dostosowany do wspierania przynajmniej jednego wyrobu odzieżowego, przeznaczonego do obróbki oraz szczotki wirujące wokół swych osi, umieszczone naprzeciwko siebie i należące do przynajmniej jednego suwaka dołączonego do wsporczej konstrukcji spoczywającej na płycie podstawy urządzenia oraz poruszające urządzenie do przemieszczania manekinów, dostosowane do umieszczenia każdego manekina najpierw w obszarze zakładania i/lub zdejmowania przynajmniej jednego wyrobu odzieżowego, który ma być obrabiany, a następnie w obszarze obróbki wyrobu odzieżowego pomiędzy obrotowymi szczotkami, a także zespoły napędowe przynajmniej jednego suwaka i wsporczej konstrukcji. Rozwiązanie charakteryzuje się tym, że obrotowe szczotki są połączone z przynajmniej jednym napędowym elementem, połączonym do wsporczej konstrukcji z zespołami napędowymi, przeznaczonym do realiżowania ruchu przechylania szczotek w płaszczyźnie, która jest poprzeczna względem wyrobu odzieżowego w przemiennych kierunkach wzajemnie przeciwległych.
Korzystnym jest, że przynajmniej jeden napędowy element połączony ze wsporczą konstrukcją ma postać ramy z prowadzącymi szynami, na których jest umieszczony przynajmniej jeden suwak wspierający szczotki oraz czopy umieszczone przy występach, które łączą napędowy cement ze wsporcza konstrukcją, przy czym napędowy element jest połączony z mechanizmem dwukorbowym, który styka się z płytą podstawy i który jest połączony ze szczotkami połączonymi z napędowym elementem wokół przynajmniej jednej osi przechodzącej przez czopy. Przynajmniej jeden napędowy element połączony ze wsporczą konstrukcją ma postać centralnego drążka, który jest wsparty obrotowo na przynajmniej jednym suwaku poprzez czop i jest wyposażony na jednym końcu w parę siłowników, z których każdy jest połączony z drążkiem cięgłowym przymocowanym do czopu należącego do obudowy, w którym jest osadzony obrotowy wałek przynajmniej jednej szczotki, przy czym przeciwległy koniec napędowego elementu jest połączony z mechanizmem dwukorbowym, połączonym z przynajmniej jednym suwakiem. Każdy z manekinów zawiera miękką strukturę, na której umieszczony jest obrabiany wyrób odzieżowy, przy czym ta miękka struktura jest wsparta przez przynajmniej jeden centralny rdzeń przymocowany do obrotnicy za pomocą zespołu do blokowania obrabianego wyrobu odzieżowego. Zespół blokujący złożony jest z pary płyt umieszczonych naprzeciw siebie, z których każda wspiera szczękę do której przymocowany jest jeden z centralnych rdzeni, przy czym płyty są połączone z mechanizmem przemieszczającym. Mechanizm przemieszczający zawiera parę zębatek, z których każda jest dołączona
181 903 do jednej z płyt usytuowanych naprzeciw siebie i utrzymuje pomiędzy nimi koło zębate sprzężone z obiema zębatkami i dołączone do konstrukcji wsporczej, przy czym przynajmniej jedna z płyt jest dołączona do końca drążka siłownika złożonego z cylindra pneumatycznego, którego korpus jest przymocowany do konstrukcji wsporczej. Każdy manekin jest wyposażony w przynajmniej jeden zespół rozciągający obrabiany wyrób odzieżowy, zawierający rurę prowadzącą przymocowaną do zespołu blokującego, wewnątrz której umieszczony jest przesuwnie rozciągający drążek, przy czym zespół rozciągający jest wyposażony w trzeci mechanizm napędowy przeznaczony do przemieszczania drążka rozciągającego wewnątrz rury prowadzącej, a każdy koniec drążka rozciągającego jest wyposażony w przynajmniej jedne szczypce przeznaczone do mocowania końca obrabianego wyrobu odzieżowego. Trzeci mechanizm napędowy zawiera silnik połączony z zespołem blokującym i mechanizm ślimakślimacznicą połączony z silnikiem, przy czym mechanizm jest połączony z wałem, na końcach którego zamocowany jest zębnik sprzężony z zębatką drążka rozciągającego. Obrotnica do przemieszczania manekinów zawiera człon pionowy wspierający obrotową belkę, przy czym przynajmniej jeden manekin jest umieszczony na każdym końcu obrotowej belki. Zespoły napędowe zawierają pierwszy zespół napędowy, który złożony jest z łańcucha przymocowanego do suwaka za pomocą wspornika oraz z silnika połączonego ze wsporczą konstrukcją przy czym łańcuch jest umieszczony na dwóch napędzających kołach zębatych osadzonych na konstrukcji wsporczej. Zespoły napędowe zawierają drugi zespół napędowy, który jest złożony z pasa przymocowanego do wspornika ze wsporczą konstrukcją przy czym pas jest sprzężony z napędzającym kołem zębatym przymocowanym do płyty podstawy urządzenia i z silnikiem należącym do wsporczej konstrukcji. Na płycie podstawy urządzenie ma dolny zespół blokujący złożony z pary wsporników połączonych ze sobą przegubowo, z których przynajmniej jeden jest wyposażony w zęby.
Według korzystnego przykładu realizacji urządzenie według wynalazku zawiera parę manekinów wspierających wyroby odzieżowe, które mają być obrabiane, połączonych z urządzeniem poruszającym, które złożone jest z poziomej belki wspartej w środku przez nieruchomy człon pionowy. Ten człon pionowy jest wyposażony w mechanizm napędowy przeznaczony do wprowadzania w ruch obrotowy wymienionej poziomej belki, tak aby doprowadzać manekiny przymocowane do końców tej belki alternatywnie do obszaru zakładania lub usuwania i do obszaru obróbki pod działaniem obrotowych szczotek, które są wsparte przez suwak dołączony do konstrukcji wsporczej, wspartej na płycie podstawy urządzenia.
Szczotki realizują obróbkę wyrobu odzieżowego przez połączenie ich ruchu obrotowego z ruchem translacyjnym, który jest zasadniczo prostoliniowy względem wyrobu odzieżowego, który ma być obrabiany, z którym szczotki te stykają się. Wymienione szczotki wykonują również przechylny ruch poprzeczny względem samego wyrobu odzieżowego, złożony z przemiennego przechylnego ruchu obrotowego wokół osi zasadniczo prostopadłej do ich osi obrotu, przy czym ten przechylny ruch obrotowy jest nadawany im przez strukturę kinematyczną Taki przechylny ruch obrotowy jest przeznaczony do doprowadzania każdej szczotki do styku z dowolnym obszarem obrabianego wyrobu odzieżowego.
Według innego rozwiązania wszystkie szczotki oscylują z takim samym obrotem kątowym, który można ustawiać według żądania przez ingerencję za pomocą elementów regulacyjnych.
W innym rozwiązaniu każda ze szczotek oscyluje z obrotem kątowym odmiennym niż inne i może być regulowana według potrzeb za pomocą elementów regulacyjnych.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania został przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie według wynalazku w schematycznym widoku aksonometiycznym, gdzie wyrób odzieżowy jest w położeniu roboczym, podczas gdy drugi wyrób odzieżowy jest zakładany na manekin, fig. 2 urządzenie z fig. 1 z wyrobem odzieżowym już założonym na manekin, fig. 3 urządzenie z fig. 2 z wyrobem odzieżowym założonym na manekin, posiadającym kształt, jaki będzie miał, gdy będzie noszony przez osobę, fig. 4 szczegół widoku z przodu manekina bez wyrobu odzieżowego, który ma być obrabiany, fig. 5 manekin z fig. 4 z wyrobem odzieżowym, który ma być obrabiany, założonym na ten manekin, fig. 6 manekin z wyrobem odzieżowym, który ma być obrabiany, w położeniu, jakie będzie on miał podczas obrabiania, w położeniu, jakie zasadniczo nabywa, gdy jest noszony przez osobę, fig. 7 końcowa część manekina i urządzenia do rozciągania wyrobu odzieżowego nie przyłożone do wyrobu odzieżowego założonego na manekin, fig. 8 te same urządzenia rozciągające z fig. 7 przyłożone do wyrobu odzieżowego wspartego przez manekin, fig. 9 zespół blokujący położenie wyrobu odzieżowego umieszczonego na manekinie, fig. 10 zespół blokujący wyrób odzieżowy z fig. 9 wspierający wyrób odzieżowy, który ma być obrabiany, fig. 11 zespół blokujący przedstawiony na fig. 10 w schematycznym widoku z góry, fig. 12 zespół blokujący przedstawiony na fig. 10 w schematycznym widoku z góry, fig. 13 parę szczotek wspartych przez suwak i przez konstrukcję wsporczą w schematycznym widoku aksonometrycznym, fig. 14 zespół przedstawiony na fig. 13 widziany z tyłu szczotek, fig. 15 szczegół urządzenia blokującego końca manekina, kiedy wspiera on obrabiany wyrób odzieżowy, w położeniu roboczym, fig. 16 szczegół mechanizmu dwukorbowego, który powoduje przechylny obrót szczotek, fig. 17 inny widok mechanizmu dwukorbowego z fig. 16, fig. 18 widok z góry urządzenia według wynalazku, fig. 19 szczegół szczotek, z których każda jest wsparta przez swój odpowiedni suwak, w innym przykładzie realizacji urządzenia według wynalazku, fig. 20 zespół przechylania szczotek w schematycznym widoku z góry zrealizowany według innego przykładu realizacji pokazanego na fig. 19, zaś fig. 21 - boczny widok schematycznego widoku z fig. 20.
Jak pokazano na fig. 1, urządzenie 1 według wynalazku zawiera parę manekinów 2, z których każdy złożony jest z miękkiej struktury 4 wspartej przez środkowe rdzenie 5, połączonej do zespołu blokującego 3, który mocuje wyrób odzieżowy 6 przeznaczony do obrabiania w położeniu roboczym po założeniu go na miękką strukturę 4. Te miękkie struktury 4 są zasadniczo komorami powietrznymi, które są nadmuchiwane przez środki nadmuchujące, nie pokazane na rysunkach, utrzymywane wewnątrz obrotnicy 8 do manekinów 2. W szczególności obrotnica 8 złożona jest z pionowego członu 81 podpierającego obrotową belkę 82, przy końcach której usytuowane są zespoły blokujące 3, do których przymocowane są środkowe rdzenie 5 każdego manekina 2.
Kiedy wyrób odzieżowy jest całkowicie założony na miękka strukturę 4, struktura ta jest nadmuchiwana sprężonym powietrzem i wyrób odzieżowy zyskuje kształt, który zasadniczo oddaje kształt, jaki będzie on miał, gdy będzie noszony przez osobę. Przedmiotowy opis odnosi się do manekinów 2, które są złożone z miękkich struktur 4 przeznaczonych do przyjęcia wyrobu odzieżowego 6 przeznaczonego do obróbki, którym jest w konkretnym przypadku para spodni.
Przedstawiony opis jest tylko ilustracyjny, ponieważ wyroby odzieżowe przeznaczone do obróbki mogą być dowolnego rodzaju, takie jak koszule, płaszcze i inne. W celu obrabiania ich wystarczy zmienić kształt manekinów 2 i konstrukcji wsporczych w postaci miękkich struktur 4, na które są one zakładane.
Ponadto manekiny, których jest dwa w opisywanym rozwiązaniu, w innym przykładzie realizacji mogą być w dowolnej liczbie, a ponadto mogą być stosowane obrotnice 8, które realizują ruch prostoliniowy lub inne, ale różne od ruchu przechylnego.
Urządzenie według wynalazku zawiera również dwie pary wirujących szczotek 9 usytuowanych naprzeciw siebie, przy czym pomiędzy nimi usytuowany jest obrabiany wyrób odzieżowy 6. Szczotki 9 są wsparte przez suwaki 11, które z kolei, jak można zobaczyć na fig. 13 i 14, mogą poruszać się pionowo wzdłuż prowadzących szyn 13 należących do napędowego elementu 15 w postaci ramy, która ma występy 7, przechylane zgodnie z osią pionową 14 i za pomocą czopów 71, konstrukcji wsporczej złożonej z bramowego elementu 16. Bramowy element 16 jest połączony do płyty 17 podstawy urządzenia poprzez elementy ślizgowe 18, które, jak to przedstawiono zwłaszcza na fig. 15, zawierają prowadzącą rurę 181 połączoną do bramowego elementu 16 i drążek 182, przesuwający się wewnątrz rury 181, przy czym jego koniec jest przymocowany do płyty 17 podstawy. Każdy bramowy element 16 może być zatem przesuwany w dowolnym kierunku pokazanym strzałką 19 na fig. 15 przez drugi zespół napędowy 20.
Ten zespół napędowy 20 zawiera pas 201 przymocowany do wspornika 202 połączonego do elementu bramowego 16, który jest napędzany obrotowo przez silnik 203 widoczny na
181 903 fig. 14. Pas 201 współpracuje z napędzającym kołem zębatym 205 przymocowanym do płyty podstawy 17 i na skutek tego, kiedy silnik 203 działa, powoduje on obrót 206 pasa 201 wokół napędzającego koła zębatego 205, a przez to przemieszczenie elementu bramowego 16 w dowolnym Iderunku strzałki 19 zależnie od kierunku obrotu pasa 201.
W podobny sposób oba suwaki 11 są przemieszczane pionowo wzdłuż szyn 13 i zgodnie z którymkolwiek kierunkiem strzałki 21 z fig. 14 za pomocą pierwszego zespołu napędowego 22, który zawiera łańcuch 221 przymocowany do suwaka 11 poprzez wspornik 222, przy czym ten łańcuch jest umieszczony pomiędzy dwoma napędzającymi kołami zębatymi 224 i 225 pokazanymi bardziej szczegółowo na fig. 13 i 14 i sztywno połączony do napędowego elementu 15 w postaci ramy, przy czym jest on napędzany obrotowo za pomocą silnika 223.
Przez napędzanie pierwszego zespołu napędowego 20 i drugiego zespołu napędowego 22 możliwe jest usunięcie szczotek 9 z wyrobu odzieżowego, przeznaczonego do obrabiania, oraz umieszczenie ich wzdłuż samego wyrobu.
Aby rozpocząć cykl roboczy, konieczne jest umieszczenie wyrobu odzieżowego 6 przeznaczonego do obrabiania na nadmuchiwanej miękkiej strukturze 4, jak to widać na fig. 1, a następnie dopasowanie go dokładnie na miękkiej strukturze 4, jak to pokazano na fig. 2, i wreszcie nadmuchanie samej miękkiej struktury 4, aby spowodować przyjęcie kształtu, jaki wyrób ten będzie miał, gdy będzie noszony przez człowieka.
Wyrób odzieżowy 6 jest mocowany do manekina 2 przez zespół blokujący 3 należący do manekina 2, który jest widoczny na fig. 4,5 i 6. Jak to zostało przedstawione na fig. 9,10, 11 i 12, zespół ten złożony jest z pary płyt 31 umieszczonych naprzeciw siebie i połączonych do konstrukcji wsporczej 32, która z kolei jest przymocowana do belki 82, przy czym każda z tych płyt 31 wspiera szczękę 33, która ustawia się wewnątrz wyrobu odzieżowego 6 zgodnie z pasem 61 i wspiera jeden ze środkowych rdzeni 5. Jak to pokazano na fig. 11 i 12, płyty 31 są ruchome dzięki mechanizmowi przemieszczającemu 30, który zawiera parę zębatek 131, z których każda jest przymocowaną do jednej z płyt 31 i z koła zębatego 132, przymocowanego do konstrukcji wsporczej 32, które współpracuje równocześnie z obiema zębatkami. Jedna z płyt 31 jest połączona do trzonu 134 pneumatycznego lub hydraulicznego, serwomotoru 34 należącego do mechanizmu przemieszczającego 30, którego rura 234 jest przymocowana do konstrukcji wsporczej 32 tak, że przemieszczenie w kierunku 35 trzonu 134 powoduje, że płyty 31 oddalają się od siebie w przeciwnych kierunkach 36. Jak przedstawiono na fig. 10 i 12, dociska to szczęki 33 do pasa 61 wyrobu odzieżowego 6, który pozostaje trwale zablokowany do zespołu blokującego 3 i usytuowany w położeniu pionowym.
W celu polepszenia rozciągania wyrobu odzieżowego w położeniu obróbki urządzenie jest również wyposażone w zespół rozciągający 24 pokazany na fig. 4, 5 i 6, który trzyma wyrób odzieżowy 6 rozciągnięty w położeniu obróbki. Zawiera on parę prowadzących rur 324, z których każda, jak to widać zwłaszcza na fig. 9, jest przymocowana do obrotowej belki 82, wewnątrz której usytuowany jest rozciągający drążek 524, który jest pionowo przemieszczany w dowolnym kierunku strzałki 25 przez trzeci zespół napędowy 26, złożony z zębnika 226, który jest zazębiony z zębatką 424 należącą do rozciągającego drążka 524. Trzeci zespół napędowy 26 zawiera również silnik 326, który za pomocą zespołu 426, złożonego ze ślimaka i ślimacznicy, napędza obrotowo wałek 526, na którego końcu zamocowany jest zębnik 226.
Jak to zostało przedstawione zwłaszcza na fig. 7 i 8, koniec 124 każdego z rozciągających drążków 524 stanowią szczypce 23, do których mocowany jest koniec wyrobu odzieżowego. Kiedy wyrób odzieżowy jest już zablokowany pomiędzy szczękami 33 zgodnie z pasem 61, a jego końce są zablokowane pomiędzy szczypcami 23, jak to widać na fig. 8, wyrób ten jest rozciągany pionowo, gdy rozciągający drążek 524 jest przemieszczany do dołu przez obrót zębnika 226 napędzanego przez silnik zespołu napędowego 26, przy czym pewnych przypadkach może być przewidziana więcej niż jedna para szczypiec 23 dla każdego z drążków rozciągających.
Kiedy wyrób odzieżowy 6 jest umieszczony w położeniu rozciągniętym i zgodnie z kształtem, który wyrób ten będzie miał, gdy będzie noszony przez osobę, który to kształt jest przedstawiony na fig. 6, jest on gotowy do przejścia obróbki.
Belka 82 jest napędzana obrotowo przez element obrotowy umieszczony wewnątrz pionowej podpory 81, tak aby umieścić wyrób odzieżowy 6 pomiędzy szczotkami 9, jak to pokazano na fig. 1. Równocześnie pierwszy wyrób odzieżowy, który został poprzednio obrobiony, jest zdejmowany z manekina 2, który jest teraz poza zasięgiem szczotek, a następnie inny wyrób odzieżowy, który ma być obrabiany, jest zakładany na ten manekin zgodnie z sekwencjami przedstawionymi na fig. 1, 2 i 3. Kiedy wyrób odzieżowy 6 przeznaczony do obrabiania jest umieszczony pomiędzy szczotkami, jak to widać na fig. 2 i 3, środkowe rdzenie 5 manekina 2 są blokowane zgodnie ze swymi końcami dolnymi za pomocą dolnego zespołu blokującego 27, który, jak to widać na fig. 13 i 15, zawiera dwa wsporniki 127 przymocowane zawiasowo do siebie w punkcie 227 i umieszczone naprzeciw siebie. Poruszają się one przeciw sobie ruchem zróżnicowanym dzięki zastosowaniu siłownika 327. Ponadto jeden ze wsporników 127 jest wyposażony w zęby 427, które blokująkońce rdzeni 5, na których umieszczony jest wyrób odzieżowy 6, jak to pokazano na fig. 2 i 3. W międzyczasie szczotki 9 zaczynają zbliżać się do wyrobu odzieżowego 6 w przeciwnych kierunkach poziomych 62, jak to pokazano na fig. 2, aż dojdą do styku z wyrobem odzieżowym 6, jak pokazano na fig. 3.
Aby nastąpiła obróbka wyrobu odzieżowego 6, obrotowe szczotki 9 zostają wprawione w ruch obrotowy zgodnie z kierunkiem strzałki 91 za pomocą silnika 92 i przekładni zawartej w obudowie 93, a ponadto są one przemieszczane pionowo w kierunku 21 przez wspomniany już zespół napędowy 22, któiy złożony jest z silnika 223, łańcucha 221, napędzających kół zębatych 224 i 225 oraz wspornika 222, który łączy łańcuch 221 z każdym z suwaków 11.
Aby szczotki 9 mogły wykonywać swe zadanie na całej powierzchni wyrobu odzieżowego, mają one wklęsły profil 691, pokazany bardziej szczegółowo na fig. 18, i są również napędzane obrotowo wokół pionowej osi 14, która, jak to pokazano na fig. 13, przechodzi przez czop 71, który jest połączony do napędowego elementu 15 w postaci ramy, do której należą suwaki, za pomocą bramowego elementu 16.
W szczególności każdy napędowy element 15 wraz ze swymi występami 7, z czopami 71 i z prowadzącymi szynami 13 tworzy konstrukcję kinematyczną, która za pomocą mechanizmu dwukorbowego 50 przedstawionego na fig. 16, 17 i 18, napędza obrotowo napędowy element 15 alternatywnie w kierunkach strzałki 51 i wokół czopu 71.
Zwłaszcza na fig. 18 pokazano, że w każdym mechanizmie dwukorbowym 50 korba czynna złożona jest z tarczy 52, która ma mimośrodowy element 53. Jeden koniec biernej korby 54 jest połączony z tym mimośrodowym elementem, natomiast drugi koniec jest połączony ze wspornikiem 151 należącym do napędowego elementu 15, jak to pokazano również na fig. 14. Z kolei każda z tarcz 52 jest napędzana obrotowo przez przekładnię redukcyjną 153, przy czym przekładnie redukcyjne są połączone ze sobą za pomocą wałka 155, który jest napędzany obrotowo przez silnik 154.
Wałek 155 jest wyposażony w rozciągliwy przegub uniwersalny (nie pokazany na rysunku), który umożliwia zbliżanie się i oddalanie od siebie konstrukcji elementu bramowego 16.
Jest zatem łatwo zrozumiałe, że kiedy urządzenie działa, wyrób odzieżowy 6 podlega łącznemu działaniu czterech szczotek, z których każda wykonuje własny ruch obrotowy wokół swej własnej zasadniczo poziomej osi, pionowy ruch translacyjny 21 do góry i do dołu i równocześnie także przemienny ruch wahliwy 51 wokół zasadniczo pionowej osi 14. Połączenie tych ruchów gwarantuje optymalizację procesu obróbki, ponieważ umożliwia szczotkom osiąganie każdego punktu wyrobu odzieżowego, który ma być obrabiany.
Ponadto, ponieważ możliwe jest przemieszczenie położenia elementu 53 względem środka tarczy 52, do której element ten należy, jest również możliwe przeprowadzenie zmiany zakresu przechylnego ruchu szczotek 9 wokół pionowej osi 14, tak aby powodować zgodnie z wolą użytkownika bardziej lub mniej skupiony i zlokalizowany efekt zużycia w określonych obszarach wyrobu odzieżowego. Inny przykład realizacji urządzenia według wynalazku opartej na tym samym pomyśle wynalazczym przedstawiono na fig. 19, 20 i 21, przy czym złożony jest on z innego kształtu konstrukcji kinematycznej, która osiąga ruch obrotowy szczotek wokół zasadniczo pionowej osi. Ten odmienny przykład realizacji urządzenia 100 ma obrotowe szczotki 90, które są wsparte przez suwak 110 przesuwny wzdłuż szyn 130 na
181 903 leżących do wsporczej konstrukcji 160, która również w tym przykładzie realizacji jest elementem bramowym złożonym z fundamentowej płyty 170 podstawy urządzenia.
Konstrukcja kinematyczna, która realizuje przechylny ruch obrotowy szczotek 90 wokół zasadniczo pionowej osi, zawiera jak przedstawiono na fig. 20 i 21, napędowy element 500 w postaci centralnego drążka, który jest podparty obrotowo przez czop 501 na suwaku 110. Jeden koniec 502 napędowego elementu 500 wspiera parę korzystnie pneumatycznych siłowników 503, z których każdy ma trzon 504 połączony z drążkiem cięgłowym 505 przymocowanym do czopu 506 należącego do obudowy 507, która wspiera jedną z obrotowych szczotek 90.
Z drugiej strony przeciwległy koniec napędowego elementu 500 jest wsparty obrotowo na mechanizmie dwukorbowym 600, który zawiera bierną korbę 601 połączoną z napędowym elementem 500 przez podporę 570, podczas gdy przeciwległa strona jest połączona do elementu korbowego 602 należącego do czynnej korby 603, która w tym przypadku złożona jest z obrotowej tarczy 603 osadzonej klinowo na obrotowej osi 604 silnika 605.
Kiedy tarcza 603 jest wprawiona w ruch obrotowy w dowolnym kierunku strzałki 610, napędowy element 500 w postaci centralnego drążka przechyla się wokół czopu 501 zgodnie z jednym z kierunków strzałki 510 i przez to przenosi na drążki cięgłowe 505 i na obudowy 507 wspierające obrotowe szczotki 90 przechylny ruch obrotowy 520 wokół czopu 506.
Obrotowe szczotki 90 wykonują zatem ruch obrotowy wokół swej poziomej osi 530 i ruch przemieszczenia wzdłużnego wzdłuż obrabianego wyrobu odzieżowego dzięki działaniu napędowego elementu 700 w postaci silnika i łańcucha 701 połączonego do suwaka 110 widocznego na fig. 9. Są one również alternatywnie przemieszczane ruchem przechylnym 520 tak, aby przyjmowały wszelkie położenia zawarte pomiędzy dwoma położeniami granicznymi oznaczonymi liniami przerywanymi 560, 550 i przedstawionymi na fig. 20.
Szerokość takiego przechylnego ruchu obrotowego 520 jest inna dla każdej szczotki, ponieważ połączenie biernej korby 601 z napędowym elementem 500 można zmieniać według woli użytkownika przez odpowiednie przemieszczenie wspornika 570, również widocznego na fig. 21, za pomocą napędowego elementu 700 w postaci siłownika, aby uzyskać bardziej lub mniej szerokie ruchy przechylne. Regulacja skoku siłowników 503 również pozwala na zmienianie szerokości ruchów przechylnych obu szczotek nawet niezależnie od siebie.
Wykorzystano tu możliwość różnicowania ruchów przechylnych szczotek względem siebie, aby uzyskać określone efekty skoncentrowane w pewnych obszarach wyrobu odzieżowego.
Na podstawie powyższego opisu jest łatwo zrozumiałe, że urządzenie według wynalazku realizuje zakładane proponowane cele. Przede wszystkim widać, jak osiągnięty jest pierwszy cel wynalazku, którym jest opracowanie urządzenia nadającego się do obróbki wyrobów odzieżowych, które nadaje im wygląd lokalnego zużycia, w łatwiejszy i dokładniejszy sposób niż w przypadku stosowania urządzeń należących do stanu techniki. Widać, że osiągnięto to przez dodanie obrotowym szczotkom, które poruszają się wzdłuż obrabianego wyrobu odzieżowego, ruchu przechylnego każdej z nich wokół zasadniczo pionowej osi.
Widać ponadto, jak osiągnięto dalszy cel nadania takiego zróżnicowanego wyglądu zużycia w dowolnym obszarze wyrobu odzieżowego i wreszcie w określonych obszarach. Uzyskano to przez prawidłową regulację względnych położeń pomiędzy korbą bierną a korbą czynną odpowiednich mechanizmów, które poruszają strukturami kinematycznymi wspierającymi szczotki.
Osiągnięto również cel polegający na uzyskaniu powtarzalności takiej samej jakości gotowego wyrobu w czasie, ponieważ urządzenie może działać w takich samych warunkach przez długi czas.
Korzystnie urządzenie według wynalazku można stosować nie tylko do uzyskania tzw. używanego wyglądu wyrobów odzieżowych, ale również do przeprowadzania określonych rodzajów obróbki w celu nadania wyrobom odzieżowym miękkości i powłoki zarówno po wewnętrznej jak i po zewnętrznej stronie wyrobów odzieżowych. Podczas procesu wytwarzania urządzenie według wynalazku może podlegać zmianom w celu polepszenia jego wydajności lub zmniejszenia kosztów konstrukcji. Ponadto urządzenie według wynalazku może być realizowane z liczbą szczotek różniącą się od opisanej liczby, przy czym ich kształty mogą również różnić się od kształtów opisanych i przedstawionych na rysunkach.
Ponadto urządzenie według wynalazku może być również wyposażone w więcej stanowisk roboczych, a więc może mieć więcej manekinów nadających się do zakładania, zdejmowania i obrabiania więcej niż jednego wyrobu odzieżowego na raz. Może być również przewidziane inne niż poziome ustawieniem osi obrotu szczotek z innym niż pionowym ruchem szczotek względem obrabianego wyrobu odzieżowego.
181 903
181 903
FIG.8
324
181 903
181 903
181 903
182
HGJ5
181 903
FKL16
FIG. 17
181 903 ζιοο
/
HG.20
181 903
181 903
CM
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 4,00 zł.

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do nadawania wyrobom odzieżowym, zwłaszcza wyrobom dżinsowym, używanego wyglądu, zawierające co najmniej jeden manekin dostosowany do wspierania przynajmniej jednego wyrobu odzieżowego, przeznaczonego do obróbki oraz szczotki wirujące wokół swych osi, umieszczone naprzeciwko siebie i należące do przynajmniej jednego suwaka połączonego do wsporczej konstrukcji spoczywającej na płycie podstawy urządzenia oraz poruszające urządzenie do przemieszczania manekinów, dostosowane do umieszczenia każdego manekina najpierw w obszarze zakładania i/lub zdejmowania przynajmniej jednego wyrobu odzieżowego, który ma być obrabiany, a następnie w obszarze obróbki wyrobu odzieżowego pomiędzy obrotowymi szczotkami, a także zespoły napędowe przynajmniej jednego suwaka i wsporczej konstrukcji, znamienne tym, że obrotowe szczotki (9, 90) sąpołączone z przynajmniej jednym napędowym elementem (15, 500), połączonym do wsporczej konstrukcji (16, 160) z zespołami napędowymi (20, 22), przeznaczonym do realizowania ruchu przechylania szczotek (9, 90) w płaszczyźnie, która jest poprzeczna względem wyrobu odzieżowego (6) w przemiennych kierunkach (51,520) wzajemnie przeciwległych.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przynajmniej jeden napędowy element (15) połączony ze wsporczą konstrukcją (16) ma postać ramy z prowadzącymi szynami (13), na których jest umieszczony przynajmniej jeden suwak (11) wspierający szczotki (9) oraz czopy (71) umieszczone przy występach (7), które łączą napędowy element (15) ze wsporczą konstrukcją (16), przy czym napędowy element (15) jest połączony z mechanizmem dwukorbowym (50), który styka się z płytą podstawy (17) i który jest połączony ze szczotkami (9) połączonymi z napędowym elementem (15) wokół przynajmniej jednej osi (14) przechodzącej przez czopy (71).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przynajmniej jeden napędowy element (500) połączony ze wsporczą konstrukcją (160) ma postać centralnego drążka, który jest wsparty obrotowo na przynajmniej jednym suwaku (110) poprzez czop i jest wyposażony na jednym końcu (502) w parę siłowników (503), z których każdy jest połączony z drążkiem cięgłowym (505) przymocowanym do czopu (506) należącego do obudowy (507), w którym jest osadzony obrotowy wałek przynajmniej jednej szczotki (90), przy czym przeciwległy koniec napędowego elementu (500) jest połączony z mechanizmem dwukorbowym (600), połączonym z przynajmniej jednym suwakiem (110).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że każdy z manekinów (2) zawiera miękką strukturę (4), na której umieszczony jest obrabiany wyrób odzieżowy (6), przy czym ta miękka struktura (4) jest wsparta przez przynajmniej jeden centralny rdzeń (5) przymocowany do obrotnicy (8) za pomocą zespołu (3) do blokowania obrabianego wyrobu odzieżowego (6).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że zespół blokujący (3) złożony jest z pary płyt (31) umieszczonych naprzeciw siebie, z których każda wspiera szczękę (33), do której przymocowany jest jeden z centralnych rdzeni (5), przy czym płyty (31) sąpołączone z mechanizmem przemieszczającym (30).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 5, znamienne tym, że mechanizm przemieszczający (30) zawiera parę zębatek (131), z których każda jest połączona do jednej z płyt (31) usytuowanych naprzeciw siebie i utrzymuje pomiędzy nimi koło zębate (132) sprzężone z obiema zębatkami i połączone do konstrukcji wsporczej (32), przy czym przynajmniej jedna z płyt (31) jest połączona do końca drążka (134) siłownika (34) złożonego z cylindra pneumatycznego, którego korpus (234) jest przymocowany do konstrukcji wsporczej (32).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że każdy manekin (2) jest wyposażony w przynajmniej jeden zespół rozciągający (24) obrabiany wyrób odzieżowy (6), zawierający rurę prowadzącą (324) przymocowaną do zespołu blokującego (3), wewnątrz której umieszczony jest przesuwnie rozciągający drążek (524), przy czym zespół rozciągający (24) jest wyposażony w trzeci mechanizm napędowy (26) przeznaczony do przemieszczania drążka rozciągającego (524) wewnątrz rury prowadzącej (324), a każdy koniec (124) drążka rozciągającego (524) jest wyposażony w przynajmniej jedne szczypce (23) przeznaczone do mocowania końca obrabianego wyrobu odzieżowego (6).
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 7, znamienne tym, że trzeci mechanizm napędowy (26) zawiera silnik (326) połączony z zespołem blokującym (3) i mechanizm (426) ślimakślimacznica, połączony z silnikiem (326), przy czym mechanizm (426) jest połączony z wałem (526), na końcach którego zamocowany jest zębnik (226) sprzężony z zębatką (424) drążka rozciągającego (524).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że wyrób odzieżowy (6) jest umieszczony na obrotnicy (8) zawierającej człon pionowy (81) wspierający obrotową belkę (82), na której zakończeniu jest umieszczony przynajmniej jeden manekin (2).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zespoły napędowe (20,22) zawierają pierwszy zespół napędowy (22), który złożony jest z łańcucha (221, 701) przymocowanego do suwaka (11, 110) za pomocą wspornika (222) oraz z silnika (223) połączonego ze wsporczą konstrukcją (16, 160), przy czym łańcuch (221, 701) jest umieszczony na dwóch napędzających kołach zębatych (224,225) osadzonych na wsporczej konstrukcji (16,160).
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zespoły napędowe (20, 22) zawierają drugi zespół napędowy (20), który jest złożony z pasa (201) przymocowanego do wspornika (202) połączonego ze wsporczą konstrukcją (16,160), przy czym pas (201) jest sprzężony z napędzającym kołem zębatym (205) przymocowanym do płyty podstawy (17,170) urządzenia (1,100) i z silnikiem (203) należącym do wsporczej konstrukcji (16,160).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że na płycie podstawy (17) urządzenie (1,100) ma dolny zespół blokujący (27) złożony z pary wsporników (127) połączonych ze sobą przegubowo, z których przynajmniej jeden jest wyposażony w zęby (427).
    ♦ ♦ ♦
PL96321688A 1995-02-06 1996-02-05 Urzadzenie do nadawania wyrobom odziezowym, zwlaszcza wyrobom dzinsowym, uzywanego wygladu PL PL PL PL PL PL181903B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT95VI000020A IT1280057B1 (it) 1995-02-06 1995-02-06 Metodo di lavorazione perfezionato per conferire aspetto usurato ad indumenti e macchina perfezionata atta a realizzare tale metodo
PCT/EP1996/000469 WO1996024715A1 (en) 1995-02-06 1996-02-05 An improved working method to give a worn-out aspect to articles of clothing and an improved machine suited to carry out such a method

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL321688A1 PL321688A1 (en) 1997-12-22
PL181903B1 true PL181903B1 (pl) 2001-10-31

Family

ID=11425670

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96321688A PL181903B1 (pl) 1995-02-06 1996-02-05 Urzadzenie do nadawania wyrobom odziezowym, zwlaszcza wyrobom dzinsowym, uzywanego wygladu PL PL PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
JP (1) JP2904933B2 (pl)
KR (1) KR100218830B1 (pl)
CN (1) CN1079460C (pl)
AR (1) AR000869A1 (pl)
BR (1) BR9607517A (pl)
CA (1) CA2212281C (pl)
IN (1) IN187591B (pl)
IT (1) IT1280057B1 (pl)
MA (1) MA26026A1 (pl)
MX (1) MX9705898A (pl)
PL (1) PL181903B1 (pl)
TR (1) TR199700789T1 (pl)
WO (1) WO1996024715A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100340243B1 (ko) * 1999-08-16 2002-06-12 김병기 청의류 직물지 표면을 가열화인 화학반응 시켜 세탁해 얻는 무늬 형상제법
KR100345929B1 (ko) * 1999-11-10 2002-07-26 김병기 면 직조 청직물 표면의 화인(火印) 처리 방법
KR100488443B1 (ko) * 2002-09-27 2005-05-16 문장식 직물의 무늬성형을 위한 연마장치 및 성형방법
ITBO20030298A1 (it) * 2003-05-15 2004-11-16 Mactec S R L Dispositivo per usurare i bordi od orli di capi o di stoffe.
CN101748577B (zh) * 2009-12-12 2012-06-27 张永林 服装喷砂图案加工方法
CN103898704A (zh) * 2012-12-28 2014-07-02 越崎企业股份有限公司 自动修剪装置
KR101425198B1 (ko) * 2014-01-13 2014-08-01 이두상 기모 가공장치
WO2015107380A1 (en) * 2014-01-17 2015-07-23 Norman International S.P.A. A napping machine for tubular seamless fabrics
CN115491440B (zh) * 2022-09-01 2023-08-04 海宁金麒麟时装有限公司 一种皮革类服装表面磨光处理装置

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2622217A1 (fr) * 1987-10-23 1989-04-28 Acer Ind Sarl Machine a decolorer tissu et vetement en jean
ES2110534T3 (es) * 1993-03-19 1998-02-16 Osvaldo Tonello Metodo y maquina para dar un aspecto usado a ropas de tela vaquera.

Also Published As

Publication number Publication date
PL321688A1 (en) 1997-12-22
CN1179800A (zh) 1998-04-22
IT1280057B1 (it) 1997-12-29
TR199700789T1 (xx) 1998-02-21
MX9705898A (es) 1998-10-31
CN1079460C (zh) 2002-02-20
ITVI950020A0 (it) 1995-02-06
ITVI950020A1 (it) 1996-08-06
IN187591B (pl) 2002-05-25
WO1996024715A1 (en) 1996-08-15
CA2212281C (en) 2001-07-31
KR19980701988A (ko) 1998-06-25
JP2904933B2 (ja) 1999-06-14
AR000869A1 (es) 1997-08-06
JPH10505140A (ja) 1998-05-19
MA26026A1 (fr) 2004-04-01
BR9607517A (pt) 1997-12-30
CA2212281A1 (en) 1996-08-15
KR100218830B1 (ko) 1999-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL181903B1 (pl) Urzadzenie do nadawania wyrobom odziezowym, zwlaszcza wyrobom dzinsowym, uzywanego wygladu PL PL PL PL PL
ES2320099T3 (es) Procedimiento y aparato para aplicar un componente curvo a un elemento laminar movil.
KR20070097571A (ko) 스크린 인쇄 장치
US5395281A (en) Method and apparatus for treating fabric
US4944176A (en) Metal plate bending machine
WO2003002811A2 (en) Apparatus and method for laser etching wear patterns into denim pants
EP0001055A1 (en) Method and apparatus for forming a row of spring coils from a continuous length of wire
JPS6035442B2 (ja) 運動制御装置
EP0417659A1 (en) Apparatus for artificially giving a worn and creased appearance to items of clothing, and process thereof
CN211888538U (zh) 一种用于不锈钢制品生产用折弯机构
CN107956061A (zh) 一种自动喷涂系统
EP0858846B1 (en) Apparatus for cold bending of metal sheets for making elongated articles with predetermined profile
US4972772A (en) Thermal transfer machine for belt markings
CN201079019Y (zh) 牛仔裤皱纹机
US3745714A (en) Tipping device for work holder
SU1542645A1 (ru) Установка дл струйной очистки изделий
CN221297359U (zh) 一种服装熨烫机
CN217678148U (zh) 一种节能环保间接加热的定型机加热装置
CN218842369U (zh) 一种电镀件的扫砂装置
US2171007A (en) Glass-engraving machine
ITVI970008A1 (it) Macchina perfezionata atta a conferire aspetto usurato ad indumenti re alizzati in tessuto jeans.
JP3981593B2 (ja) マッサージユニットとこれを有する椅子型マッサージ装置
SU1465273A2 (ru) Устройство дл шлифовани деталей круглого сечени из древесины
KR200338101Y1 (ko) 청바지 주름성형장치
SU1160041A1 (ru) Устройство дл изготовлени змеевиков

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060205