PL181897B1 - Electric lamp - Google Patents

Electric lamp

Info

Publication number
PL181897B1
PL181897B1 PL97324030A PL32403097A PL181897B1 PL 181897 B1 PL181897 B1 PL 181897B1 PL 97324030 A PL97324030 A PL 97324030A PL 32403097 A PL32403097 A PL 32403097A PL 181897 B1 PL181897 B1 PL 181897B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
electric lamp
void
base
lamp according
contact lug
Prior art date
Application number
PL97324030A
Other languages
English (en)
Other versions
PL324030A1 (en
Inventor
Peter Helbig
Hermann Steiner
Original Assignee
Patent Treuhand Ges F Elek Sch
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Patent Treuhand Ges F Elek Sch filed Critical Patent Treuhand Ges F Elek Sch
Publication of PL324030A1 publication Critical patent/PL324030A1/xx
Publication of PL181897B1 publication Critical patent/PL181897B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J5/00Details relating to vessels or to leading-in conductors common to two or more basic types of discharge tubes or lamps
    • H01J5/50Means forming part of the tube or lamps for the purpose of providing electrical connection to it
    • H01J5/54Means forming part of the tube or lamps for the purpose of providing electrical connection to it supported by a separate part, e.g. base
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01KELECTRIC INCANDESCENT LAMPS
    • H01K1/00Details
    • H01K1/42Means forming part of the lamp for the purpose of providing electrical connection, or support for, the lamp
    • H01K1/46Means forming part of the lamp for the purpose of providing electrical connection, or support for, the lamp supported by a separate part, e.g. base, cap

Landscapes

  • Non-Portable Lighting Devices Or Systems Thereof (AREA)
  • Fastening Of Light Sources Or Lamp Holders (AREA)
  • Arrangement Of Elements, Cooling, Sealing, Or The Like Of Lighting Devices (AREA)
  • Arrangements Of Lighting Devices For Vehicle Interiors, Mounting And Supporting Thereof, Circuits Therefore (AREA)
  • Common Detailed Techniques For Electron Tubes Or Discharge Tubes (AREA)
  • Connecting Device With Holders (AREA)

Abstract

1. L am pa elektryczna z banka lam py i z w yprow adzony- mi z banki lam py doprow adzeniam i pradowym i jak równiez z cokolem , który posiada obszar przylaczajacy skladajacy sie z m aterialu izolujacego elektrycznie i zaopatrzony w przylacza elektryczne, przy czym obszar przylaczajacy m a przestrzen p u sta do której w chodzi co najm niej jed n o dopro- w adzenie pradow e lampy elektrycznej, co najm niej jedno przylacze elektryczne cokolu zbudow ane jest z choragiew ki stykowej, która wchodzi do przestrzeni pustej obszaru przylaczajacego i tam polaczona jest przewodzaco elektrycznie z doprowadzeniem pradowym lampy elektrycznej, znamienna tym, ze w przestrzeni pustej (18) obszaru przylaczajacego (14) usytuowany jest jeden lub wiele elem entów ksztaltowych (19), zbudowanych z wytrzymalego na cieplo, elastycznego mate- rialu, elem ent lub elementy ksztaltowe (19) posiadaia jeden lub wiele przewodów dla kazdego doprowadzenia pradowego (11) lampy elektrycznej, element lub elementy ksztaltowe (19) opar- te sa na co najmniej jednej choragiewce stykowej (15) i przyle- gaja, z dociskiem do sciany ograniczajacej przestrzen pusta(l8 ) jak równiez do przeprowadzonego lub przeprowadzonych do- prowadzen pradowych (11). PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest lampa elektryczna według części przedznamiennej zastrzeżenia patentowego 1.
Tego rodzaju, odpowiadająca części przedznamiennej zastrzeżenia patentowego 1, lampa elektryczna została ujawniona na przykład w opisie patentowym EP 0172529. Ten dokument opisuje elektryczną lampę żarową zwłaszcza lampę do reflektora pojazdu, z jednostronnie spłaszczonąbańkąlampy i cokołem wykonanym z metalu i tworzywa sztucznego. Spłaszczona nóżka bańki lampy jest ustalona w metalowym elemencie przytrzymującym cokołu lampy, podczas gdy przyłącza elektryczne lampy wykonane jako chorągiewki stykowe są umieszczone w dolnej części cokołu, wykonanej z tworzywa sztucznego. Dolna część cokołu zawiera przestrzeń pustą w którą wchodzą wyprowadzone ze spłaszczonej nóżki doprowadzenia prądowe lampy. Te doprowadzenia prądowe są zespawane w przestrzeni pustej dolnej części cokołu z końcem chorągiewki stykowej. W celu uszczelnienia cokołu, przestrzeń pusta jest zalana masą zalewową. To uszczelnienie gwarantuje, że żadna wilgoć, która przyczyniłaby się do korozji reflektora, nie może przedostać się przez cokół do odbłyśnika.
Zadaniem wynalazku jest przygotowanie lampy elektrycznej z gazoszczelnym cokołem, który posiada ulepszoną konstrukcję i zwłaszcza, który nie wymaga do uszczelniania stosowania kitu ani masy zalewowej.
Zadanie do zostało rozwiązane zgodnie z wynalazkiem poprzez cechy znamienne zastrzeżenia patentowego 1. Szczególnie korzystne wykonania wynalazku zostały opisane w zastrzeżeniach zależnych.
Zgodnie z wynalazkiem lampy elektryczne posiadają cokół lampy, który ma obszar przyłączający wykonany z materiału izolującego elektrycznie, w którym umieszczone są przyłącza elektryczne lampy. Obszar przyłączający posiada przestrzeń pustą w którą wchodzi jedno lub wiele doprowadzeń prądowych wyprowadzonych z bańki lampy. Każde z nich jest tam elektrycznie przewodzące połączone z końcem, wykonanego jako chorągiewka stykowa, przyłącza elektrycznego. Uszczelnienie cokołu lampy następuje zgodnie z wynalazkiem za pomocąjednego lub wielu elementów kształtowych zaopatrzonych w przepusty dla doprowadzeń prądowych, które wykonane sąw materiału odpornego na ciepło, elastycznego i nieznacznie ściśliwego. Element lub elementy kształtowe oparte są na co najmniej jednej chorągiewce stykowej i przylegająz dociskiem do ściany ograniczającej przestrzeń pustąjak również do przeprowadzonego doprowadzenia lub doprowadzeń prądowych. Docisk wytwarzany jest korzystnie za pomocą co najmniej jednej chorągiewki stykowej, która wywiera nacisk na element lub elementy kształtowe. Oprócz tego element lub elementy kształtowe są korzystnie usytuowane w dopasowanej szczelinie. W ten sposób nacisk wywierany przez co najmniej jedną chorągiewkę stykową na element lub elementy kształtowe rozkłada się równo na cały korpus elementu lub elementów kształtowych i osiągnięty zostaje optymalny docisk elementu lub elementów kształtowych do sąsiadujących ścian przestrzeni pustej i do przeprowadzonych doprowadzeń lub doprowadzenia prądowego. W uprzywilejowanym przykładzie wykonania element lub elementy kształtowe zbudowane są korzystnie z silikonu. Potwierdziło się zastosowanie wielu wężowych elementów kształtowych z silikonu o porównywalnych grubościach ścian, które posiadają przepust dla jednego z wchodzących w przestrzeń pustą obszaru przyłączającego doprowadzeń prądowych.
Wchodzące w przestrzeń pustą końce chorągiewek stykowych są wykonane korzystnie w postaci pazurów i sązahaczone lub wczepione w ścianę przestrzeni pustej. Dzięki temu może być zapewnione, już przed zespawaniem chorągiewek stykowych z doprowadzeniami prądowymi, pewne wstępne ustalenie pozostających pod naprężeniem mechanicznym chorągiewek stykowych. Dla ułatwienia zespawania doprowadzenia prądowego z przynależną chorągiewką stykową chorągiewki stykowe wyposażone są w wybranie dla doprowadzenia prądowego.
Przepusty dla chorągiewki lub chorągiewek stykowych w obszarze przyłączającym cokołu są korzystnie zaopatrzone w skosy wprowadzające, które umożliwiają skośne, względem osi cokołu, wprowadzenie chorągiewek stykowych i następujące za nim wychylenie chorągiewek stykowych.
181 897
Przestrzeń pusta obszaru przyłączającego jest zamknięta za pomocąpokry wy, która korzystnie posiada żebro rozciągające się do wewnątrz przestrzeni pustej, które oparte jest na powierzchni górnej chorągiewki stykowej, odwróconej od elementu lub elementów kształtowych. To żebro daje chorągiewkom stykowym dodatkowe przytrzymanie. Obszar przyłączający cokołu składa się korzystnie z wytrzymałego na ciepło tworzywa sztucznego.
Wynalazek w przykładzie wykonania jest odtworzony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przekrój przez lampę elektryczną według uprzywilejowanego przykładu wykonania w przedstawieniu schematycznym, fig. 2 - przekrój przez obszar przyłączający cokołu lampy według uprzywilejowanego przykładu wykonania z fig. 1, fig. 3 - widok z góry na chorągiewkę stykową według drugiego przykładu wykonania, fig. 4- widok z boku chorągiewki stykowej według drugiego przykładu wykonania z fig. 3.
Przedstawiony przykład wykonania zgodnej z wynalazkiem lampy elektrycznej, dotyczy lampy żarowej halogenowej z pojedynczym włóknem, która jest przewidziana do zastosowania w reflektorze pojazdu. Ta lampa posiada szklaną bańkę 10, w zasadzie cylindryczną, ze spłaszczonym, szczelnym końcem bańki lOa, określanym zwykle jako spłaszczona nóżka lampy lOa. Kopuła 1 Ob bańki lampy 10 jest zaopatrzona w czarną, absorbującą światło powłokę. Jako źródło światła służy ukierunkowane równolegle do osi bańki lampy włókno żarowe lOc, które połączone jest elektrycznie przewodzące z wyprowadzonymi ze spłaszczonej nóżki lampy 1 Oa doprowadzeniami prądowymi 11. Bańka lampy 10 jest ze swoją spłaszczoną nóżką lampy 1 Oa ustalona w, wykonanym jako pierścień ustalający, metalowym elemencie przytrzymującym 12. Pierścień ustalający 12 jest oparty na pierścieniowej tulei nośnej 13. Tuleja nośna 13 posiada ukształtowane cztery chorągiewki spawalnicze 13a, które sązespawane z pierścieniem ustalającym 12 punktowo lub laserowo. Oprócz metalowego pierścienia ustalającego 12 i metalowej tulei nośnej 13, cokół lampy ma również element cokołu z tworzywa sztucznego 14 zaopatrzony w przyłącza 15 lampy, w którym zamocowana jest tuleja nośna 13. Ten element cokołu z tworzywa sztucznego 14 tworzy obszar przyłączający cokołu lampy. Elektryczne przyłącza 15 lampy ukształtowane są jako chorągiewki stykowe, które sązespawane z jednym z doprowadzeń prądowych 11. Przy elemencie cokołu z tworzywa sztucznego 14 chodzi o wypraskę, w którąwprasowanajest metalowa tuleja nośna 13. Element cokołu z tworzywa sztucznego 14 ma ukształtowane, usytuowane równolegle wzdłuż obwodu koła, noski odniesienia 14a, które służą do justo wania włókna lampy 1 Oc i do mocowania lampy w odbłyśniku reflektora 17. Noski odniesienia 14a zazębiające się z otworem 17a reflektora 17 ukształtowanym jako oprawka lampy, sąprzy kryte przez ukształtowane na tulei nośnej 13 i od niej odgięte nakładki przykrywające 13b i w ten sposób ekranowane od promieniowania podczerwonego wytworzonego przez włókno żarowe lampy 1 Oc. Element cokołu z tworzywa sztucznego 14 ma poza tym, przebiegający pierścieniowo stożkowy rowek 4b, w którym usytuowany jest pierścień uszczelniający 16 z gumy lub silikonu. Pierścień uszczelniający 16 leży na zewnętrznej stronie ściany reflektora 17 i uszczelnia otwór 17a ukształtowany jako oprawka lampy. Wewnętrzna średnica pierścienia uszczelniającego 16 jest dopasowana do stożkowego rowka 14b i zmienia się liniowo z wysokością pierścienia uszczelniającego. Trzy noski odniesienia 14a, pierścień uszczelniający i sprężyna naciskowa 13c ukształtowana na metalowej tulei nośnej 13, pod j ednym z nosków odniesienia 14a, służą do zamocowania lampy we właściwym miejscu w oprawce lampy 17a reflektora. Cokół lampy o oprawka lampy 17a tworzą połączenie bagnetowe.
Szczegóły tworzącego obszar przyłączający elementu cokołu z tworzywa sztucznego 14 są przedstawione na fig. 2. Dla przejrzystości spłaszczona nóżka lampy 1 Oa nie została pokazana na fig. 2 a doprowadzenia prądowe 11 pokazane tylko częściowo, to znaczy nie w pełnej długości.
Element cokołu z tworzywa sztucznego 14 posiada przestrzeń pustą 18, w którą wchodzą obydwa doprowadzenia prądowe 11 wyprowadzone ze spłaszczonej nóżki lampy 1 Oa banki lampy 10, jak również końce dwóch chorągiewek stykowych 15. W przestrzeni pustej 18 znajdująsię dwa wężowe elementy kształtowe 19 z silikonu, każdy usytuowany w dopasowanej szczelinie 18a, utworzonej przez ściany elementu cokołu z tworzywa sztucznego 14. Zewnętrzna średnica wężowych elementów kształtowych 19 jest znacznie większa od ich średnicy wewnętrznej. Każde doprowadzenie prądowe 11 jest przeprowadzone przez przepust wężowego elementu kształtowego 19 i przez wybranie 15b, wchodzącego w przestrzeń pustą 18 końca, zespawanej
181 897 z nim chorągiewki stykowej 15. Elementy kształtowe 19 oparte są na chorągiewkach stykowych 15. Każda chorągiewka stykowa 15 wywiera przy tym nacisk na odpowiedni element kształtowy 19, tak że ten jest nieznacznie ściśnięty w osi węża i przez to z dociskiem przylega do, wyznaczających szczelinę 18a, ścian i do przeprowadzonego doprowadzenia prądowego 11. W ten sposób zagwarantowane jest w obszarze przyłączającym gazoszczelne połączenie cokołu lampy.
Wchodzące w przestrzeń pustą 18 końce 15 chorągiewek stykowych 15 mają postać pazurów i wczepione są w tylną ścianę elementu cokołu z tworzywa sztucznego 14. Przepusty 20 przewidziane dla chorągiewek stykowych 15 w elemencie cokołu z tworzywa sztucznego 14 mają skosy wprowadzające 20a, które ułatwiają montaż chorągiewek stykowych 15. Przestrzeń pusta 18 zamknięta jest za pomocą zatrzaskowej pokrywy 21. Wewnętrzna strona pokrywy 21 jest zaopatrzona w ukształtowane na niej żebro 22 wchodzące w przestrzeń pustą 18, które oparte jest na powierzchni chorągiewek stykowych 15, odwróconej od elementów kształtowych 19 i które nadaje dodatkowe przytrzymanie chorągiewek stykowych 15 znajdujących się pod naprężeniem mechanicznym.
Przy nakładaniu lampy na cokół, po ustaleniu pierścienia ustalającego 12 przytrzymującego spłaszczoną nóżkę lOa, na elemencie przytrzymującym 13, wężowe elementy kształtowe 19 są naciągane na doprowadzenia prądowe 11 i osadzone w dopasowanych szczelinach 18a. Następnie chorągiewki stykowe 15 wychodząc z przestrzeni pustej 18 są przeprowadzone wzdłuż, skośnie względem osi cokołu A-A przebiegających skosów wprowadzających 20a, do elementu cokołu z tworzywa sztucznego 14. W końcu chorągiewki stykowe 15 zostają odchylone w osi cokołu A-A tak, że doprowadzenia prądowe przeciągane sąprzez wybranie 15b odpowiadającej chorągiewki stykowej 15. Wężowe elementy kształtowe 19 są przy tym przez chorągiewki stykowe 15 wciskane w szczelinę 18a i nieznacznie ściskane, tak, że elementy kształtowe 19 przylegająz dociskiem do ścian ograniczających szczeliny 18a i do przeprowadzonych doprowadzeń prądowych 19. Jednocześnie końce 15a, w kształcie pazurów, chorągiewek stykowych 15, wczepiają się, przy wychylaniu chorągiewek stykowych 15 w osi A-A, w tylną ścianę elementu cokołu z tworzywa sztucznego 14. Przez to chorągiewki stykowe są wstępnie ustalane w swoim osiowym ukierunkowaniu. Następnie końce doprowadzeń prądowych 11 wystające przez wybrania 15b sązespawane z chorągiewkami stykowymi 15. Potem przestrzeń pusta 18 zostaje zamknięta za pomocą zatrzaskowej pokrywy 21.
Figury 3 i 4 pokazują drugi przykład wykonania chorągiewki stykowej. Chorągiewka stykowa 15' według drugiego przykładu wykonania, posiada prostokątną, zaopatrzoną w wybranie 15b' dla doprowadzenia prądowego 11, powierzchnię przyłożenia 15d', na której ukształtowana jest powierzchnia stykowa 15e'. Powierzchnia przyłożenia 15d' i powierzchnia stykowa 15e' są względem siebie usytuowane prostopadle i połączone ze sobąprzez skręcony obszar 15f. Na powierzchni przyłożenia 15d' chorągiewki stykowej 15', naciskającej na element kształtowy 19, ukształtowane są razem trzy pazury 15a', 15c', które przy montażu chorągiewki stykowej 15' wczepiają się w ścianę cokołu. Dwa pazury 15a' z tych pazurów 15a', 15c' są ukształtowane na lezącej po przeciwnej stronie względem powierzchni stykowej 15e', stronie powierzchni przyłożenia 15d', podczas gdy trzeci pazur 15c' ukształtowany jest po tej samej stronie powierzchni przyłożenia 15d', co powierzchnia stykowa 15e'. W odróżnieniu od chorągiewki stykowej 15 w pierwszym przykładzie wykonania, pazury 15a', 15c' nie są odgięte od powierzchni przyłożenia 15d' ale zamiast tego usytuowane w tej samej płaszczyźnie.
Wynalazek nie jest ograniczony do bliżej objaśnionych powyżej przykładów wykonania. Na przykład, zamiast wielu wężowych elementów kształtowych, może być zastosowany jeden element kształtowy, wykonany z materiału wytrzymałego na ciepło, elastycznego i w niewielkim stopniu ściśliwego, i posiadający wiele przepustów dla wyprowadzonych z bańki lampy doprowadzeń prądowych. Dalej, elementy kształtowe nie muszą być wykonane z silikonu, lecz również z innego metriału o podobnej wytrzymałości na ciepło, elastyczności i ściśliwości jak silikon. Oprócz tego, wchodzące w przestrzeń pustą końce chorągiewek stykowych mogą na przykład być zatrzaśnięte za występem na ścianie przestrzeni pustej. Nie muszą więc być koniecznie w postaci pazurów. Jako materiał na element cokołu z tworzywa sztucznego 14 nadają się zwykle stosowane w technologii lamp, duro- i termoplasty.
181 897
181 897
FIG. 4
181 897
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Lampa elektryczna z bańką lampy i z wyprowadzonymi z bańki lampy doprowadzeniami prądowymi jak również z cokołem, który posiada obszar przyłączający składający się z materiału izolującego elektrycznie i zaopatrzony w przyłącza elektryczne, przy czym obszar przyłączający ma przestrzeń pustą do której wchodzi co najmniej jedno doprowadzenie prądowe lampy elektrycznej, co najmniej jedno przyłącze elektryczne cokołu zbudowane jest z chorągiewki stykowej, która wchodzi do przestrzeni pustej obszaru przyłączającego i tam połączona jest przewodząco elektrycznie z doprowadzeniem prądowym lampy elektrycznej, znamienna tym, że w przestrzeni pustej (18) obszaru przyłączającego (14) usytuowany jest jeden lub wiele elementów kształtowych (19), zbudowanych z wytrzymałego na ciepło, elastycznego materiału, element lub elementy kształtowe (19) posiadająjeden lub wiele przewodów dla każdego doprowadzenia prądowego (11) lampy elektrycznej, element lub elementy kształtowe (19) oparte są na co najmniej jednej chorągiewce stykowej (15) i przylegają z dociskiem do ściany ograniczającej przestrzeń pustą(18) jak również do przeprowadzonego lub przeprowadzonych doprowadzeń prądowych (11).
  2. 2. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że element lub elementy kształtowe (19) zbudowane są z materiału wytrzymałego na ciepło, elastycznego i ściśliwego.
  3. 3. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że element lub elementy kształtowe (19) usytuowane są w dopasowanej szczelinie (18a).
  4. 4. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że element lub elementy kształtowe (19) zbudowane są z silikonu.
  5. 5. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że dla każdego doprowadzenia prądowego (11) wchodzącego do przestrzeni pustej (18) przewidziany jest dokładnie jeden wężowy element kształtowy (19).
  6. 6. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że wytworzone zostało przyleganie z dociskiem, w którym co najmniej jedna chorągiewka stykowa (15) wywiera nacisk na element lub elementy kształtowe (19).
  7. 7. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że wchodzący do przestrzeni pustej (18) koniec (15a) co najmniej jednej chorągiewki stykowej (15) jest w ścianę cokołu zahaczony lub wczepiony pazurem.
  8. 8. Lampa elektryczna, według zastrz. 7, znamienna tym, że wchodzący do przestrzeni pustej (18) koniec (15a) co najmniej jednej chorągiewki stykowej (15) jest w postaci pazura.
  9. 9. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że co najmniej jedna chorągiewka stykowa (15) posiada wybranie (15b) dla połączonego z nią doprowadzenia prądowego (11).
  10. 10. Lampa elektryczną według zastrz. 1, znamienna tym, że obszar przyłączający (14) cokołu wykonany jest z tworzywa sztucznego.
  11. 11. Lampa elektryczną według zastrz. 1, znamienna tym, że obszar przyłączający (14) posiada przepust (20) dla co najmniej jednej chorągiewki stykowej (15), który jest zaopatrzony w skos wprowadzający (20a), który umożliwia skośne, względem osi cokołu (A-A), wprowadzenie chorągiewki stykowej (15) i następujące po tym wychylenie chorągiewki stykowej (15) w osi cokołu (A-A).
  12. 12. Lampa elektryczna, według zastrz. 1, znamienna tym, że cokół ma pokrywę (21), która zamyka przestrzeń pustą (18) w obszarze przyłączającym (14).
  13. 13. Lampa elektryczną według zastrz. 12, znamienna tym, że pokrywa (21) ma żebro (22) rozciągające się do wewnątrz przestrzeni pustej (18), które oparte jest na odwróconej od elementu lub elementów kształtowych (19) powierzchni górnej co najmniej jednej chorągiewki stykowej (15).
    181 897
PL97324030A 1996-04-24 1997-04-17 Electric lamp PL181897B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19616409A DE19616409A1 (de) 1996-04-24 1996-04-24 Elektrische Lampe
PCT/DE1997/000771 WO1997040521A1 (de) 1996-04-24 1997-04-17 Elektrische lampe

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL324030A1 PL324030A1 (en) 1998-05-11
PL181897B1 true PL181897B1 (en) 2001-10-31

Family

ID=7792334

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97324030A PL181897B1 (en) 1996-04-24 1997-04-17 Electric lamp

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6005336A (pl)
EP (1) EP0835521B1 (pl)
JP (1) JP3207439B2 (pl)
KR (1) KR100256842B1 (pl)
CN (1) CN1104033C (pl)
AR (1) AR006798A1 (pl)
AU (1) AU2948897A (pl)
BR (1) BR9702308A (pl)
CZ (1) CZ287439B6 (pl)
DE (2) DE19616409A1 (pl)
ES (1) ES2148981T3 (pl)
HU (1) HU221363B1 (pl)
MX (1) MX9709336A (pl)
PL (1) PL181897B1 (pl)
TW (1) TW400535B (pl)
WO (1) WO1997040521A1 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3777034B2 (ja) 1997-12-11 2006-05-24 株式会社小糸製作所 放電ランプ装置用絶縁プラグ
DE19843506A1 (de) * 1998-09-23 2000-03-30 Patent Treuhand Ges Fuer Elektrische Gluehlampen Mbh Elektrische Lampe
DE19855412A1 (de) * 1998-12-01 2000-06-08 Patent Treuhand Ges Fuer Elektrische Gluehlampen Mbh Elektrische Lampe
DE19955979A1 (de) * 1999-11-20 2001-05-23 Ist Metz Gmbh Anschlußanordnung für eine stabförmige zweiendige Entladungslampe
DE60035873T2 (de) * 1999-12-17 2008-08-14 Koninklijke Philips Electronics N.V. Lampensockel, aufbau aus einem lampenbrenner und einem lampensockel und verfahren zur befestigung einer lampe
US6577106B2 (en) 2000-11-30 2003-06-10 Honeywell International Inc. Multi-functional AC/DC converter
DE10224293A1 (de) * 2002-05-31 2003-12-11 Philips Intellectual Property Verfahren zur Herstellung von Teilbeschichtungen auf Lampenkolben
US6811285B2 (en) 2002-10-24 2004-11-02 Guide Corporation Method and structure for attaching a lens to a housing in an automotive lighting assembly
WO2005013315A2 (en) * 2003-08-01 2005-02-10 Philips Intellectual Property & Standards Gmbh Lamp and method of manufacturing same
DE102004007150A1 (de) * 2004-02-12 2005-08-25 Patent-Treuhand-Gesellschaft für elektrische Glühlampen mbH Sockel für eine Scheinwerferlampe und Scheinwerferlampe
DE102005023797A1 (de) * 2005-05-19 2006-11-23 Patent-Treuhand-Gesellschaft für elektrische Glühlampen mbH Sockel für eine Lampe
DE202006002888U1 (de) 2006-02-21 2006-05-04 Patent-Treuhand-Gesellschaft für elektrische Glühlampen mbH Lampensockel und Lampe mit einem Lampensockel
US7417364B2 (en) * 2006-09-11 2008-08-26 Osram Sylvania, Inc. Light source with sealant cover
DE102007023637B8 (de) 2007-05-22 2010-06-02 Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg Lampensockel für eine elektrische Lampe
DE102007023636B4 (de) 2007-05-22 2009-04-16 Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg Lampensockel für eine elektrische Lampe und Verfahren zur Herstellung eines Lampensockels
DE102008024495A1 (de) 2007-12-21 2009-06-25 Hubert Stüken GmbH & Co. KG Lampensockel für eine elektrische Lampe
DE102008056185A1 (de) 2008-11-06 2010-05-12 Osram Gesellschaft mit beschränkter Haftung Glühlampe
DE102009040572A1 (de) * 2009-09-08 2011-03-10 Osram Gesellschaft mit beschränkter Haftung Lampeneinheit
DE102011000716A1 (de) * 2011-02-07 2012-08-09 Novaled Ag Leuchte
US10066801B1 (en) 2017-10-04 2018-09-04 Osram Sylvania Inc. Vehicle lamp reflector having ventilation channel adjacent lamp capsule

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3528399A1 (de) * 1984-08-24 1986-02-27 Patent-Treuhand-Gesellschaft für elektrische Glühlampen mbH, 8000 München Elektrische lampe
EP0618609B1 (en) * 1993-03-31 1996-10-30 Koninklijke Philips Electronics N.V. Electric lamp
JP3259523B2 (ja) * 1994-06-17 2002-02-25 松下電器産業株式会社 白熱電球
US5610472A (en) * 1994-10-25 1997-03-11 Osram Sylvania Inc. Lamp assembly with resilient connector for locating and cushioning neon lamp

Also Published As

Publication number Publication date
HU221363B1 (en) 2002-09-28
HUP9901566A3 (en) 2000-08-28
CN1104033C (zh) 2003-03-26
PL324030A1 (en) 1998-05-11
CN1189917A (zh) 1998-08-05
AU2948897A (en) 1997-11-12
KR100256842B1 (ko) 2000-05-15
AR006798A1 (es) 1999-09-29
WO1997040521A1 (de) 1997-10-30
BR9702308A (pt) 1999-07-20
JPH10510675A (ja) 1998-10-13
JP3207439B2 (ja) 2001-09-10
DE19616409A1 (de) 1997-10-30
CZ415697A3 (cs) 1998-07-15
HUP9901566A2 (hu) 1999-08-30
TW400535B (en) 2000-08-01
DE59702003D1 (de) 2000-08-17
CZ287439B6 (en) 2000-11-15
US6005336A (en) 1999-12-21
MX9709336A (es) 1998-02-28
EP0835521B1 (de) 2000-07-12
EP0835521A1 (de) 1998-04-15
ES2148981T3 (es) 2000-10-16
KR19990028378A (ko) 1999-04-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL181897B1 (en) Electric lamp
US4940422A (en) Low profile lamp socket assembly
KR100437557B1 (ko) 접착제없이캡이씌워지는전기램프
US5035643A (en) Axial low profile lamp socket assembly
US4769574A (en) Incandescent lamp with a metal coupling to a plastic lamp base for automotive headlamp and like lighting applications
CA1253563A (en) Capped electric lamp
US9033564B2 (en) High pressure discharge lamp
US6270235B1 (en) Lamp and lamp based assembly
JPH0142442B2 (pl)
HU222629B1 (hu) Villanylámpa
HUT65055A (en) High-pressure discharge lamp with heading on one side
US5000702A (en) Low profile lamp socket assembly and method of making
EP0714000B1 (en) Lamp assembly with resilient connector for locating and cushioning neon lamp
US4774636A (en) Automotive headlamp - reflector combination
US5659221A (en) High intensity discharge headlamp assembly
KR100852472B1 (ko) 방전 램프 및 그 제조 방법과, 고정 장치
EP0660464B1 (en) Electric bulb socket
EP0909458B1 (en) Capped electric lamp
US6461027B1 (en) Rear combination lamp
KR100306825B1 (ko) 캡형전기램프
US4958429A (en) Method of making low profile lamp socket assembly
US5710485A (en) Neon lamp assembly with RF noise shield
US4146814A (en) Pinch and base structure for single-ended lamps
EP1219889A2 (en) Lamp securing device
US4591961A (en) Shock-reducing lamp assembly for vehicles

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070417