PL179988B1 - Urzadzenie do laczenia dwóch odcinków koncowych mechanizmu uruchamiajacego dla okien, drzwi i tym podobnych PL - Google Patents

Urzadzenie do laczenia dwóch odcinków koncowych mechanizmu uruchamiajacego dla okien, drzwi i tym podobnych PL

Info

Publication number
PL179988B1
PL179988B1 PL96313686A PL31368696A PL179988B1 PL 179988 B1 PL179988 B1 PL 179988B1 PL 96313686 A PL96313686 A PL 96313686A PL 31368696 A PL31368696 A PL 31368696A PL 179988 B1 PL179988 B1 PL 179988B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rail
edge
drive bar
longitudinal
recesses
Prior art date
Application number
PL96313686A
Other languages
English (en)
Other versions
PL313686A1 (en
Inventor
Werner Eikmeier
Werner Riedel
Winfried Okon
Original Assignee
Weidtmann Wilhelm Kg
Wilhelm Weidtmann Gmbh & Cokg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Weidtmann Wilhelm Kg, Wilhelm Weidtmann Gmbh & Cokg filed Critical Weidtmann Wilhelm Kg
Publication of PL313686A1 publication Critical patent/PL313686A1/xx
Publication of PL179988B1 publication Critical patent/PL179988B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05CBOLTS OR FASTENING DEVICES FOR WINGS, SPECIALLY FOR DOORS OR WINDOWS
    • E05C9/00Arrangements of simultaneously actuated bolts or other securing devices at well-separated positions on the same wing
    • E05C9/20Coupling means for sliding bars, rods, or cables
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05CBOLTS OR FASTENING DEVICES FOR WINGS, SPECIALLY FOR DOORS OR WINDOWS
    • E05C9/00Arrangements of simultaneously actuated bolts or other securing devices at well-separated positions on the same wing
    • E05C9/004Faceplates ; Fixing the faceplates to the wing
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B17/00Accessories in connection with locks
    • E05B17/007Devices for reducing friction between lock parts

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Support Devices For Sliding Doors (AREA)
  • Closing And Opening Devices For Wings, And Checks For Wings (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Power-Operated Mechanisms For Wings (AREA)
  • Window Of Vehicle (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do laczenia dwóch odcinków koncowych mechanizmu uruchamiajacego dla okien, drzwi i tym podo- bnych, zmieniajacego polozenie elementów zamykajacych i/lub uchylajacych miedzy ruchomym skrzydlem a nieru- choma oscieznica okna, drzwi lub innego urzadzenia zamy- kajacego umieszczonego wzdluz dzwigara skrzydla lub oscieznicy, przy czym mechanizm uruchamiajacy sklada sie z nieruchomo zamontowanej szyny i przesuwnej wzdluznie po jej stronie tylnej listwy napedowej a szyna posiada duza ilosc sprzeglowych elementów ustalajacych podczas, gdy li- stwa napedowa w przynaleznym obszarze jest uksztaltowa- na w rodzaju zebatki i co najmniej swojej jednej krawedzi wzdluznej posiada wyciety profil zebaty, znamienne tym, ze sprzeglowe elementy ustalajace sa wykonane z wglebien (23) wygniatanych w szynie (22) po jej stronie zewnetrznej (38) i które jednoczesnie tworza na stronie tylnej (37) szyny (22) wypuklosci (36), i ze te wypuklosci (36) nie tylko tw orza dla przesuwnej slizgowo listwy napedowej (21), po- wierzchnie stykowa(46), która lezy poza krawedziami profi- lu zebatego (25), ale takze odstep (39) pomiedzy krawedzia profilu zebatego (25) listwy napedowej (21) i strona tylna (37) szyny ( 22). FIG.1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do łączenia dwóch odcinków końcowych mechanizmu uruchamiającego do okien, drzwi i tym podobnych.
Zamontowany na przykład w obszarze szyny mechanizm uruchamiający jest uruchamiany z reguły przez wspólny uchwyt i jest umieszczony na całym obwodzie szkrzydła.
Do tego używa się odpowiednich członów łączących między dwiema częściami mechanizmu uruchamiającego, mianowicie nie tylko między dwoma odcinkami końcowymi szyny ale także listwy napędowej. Przy tym szyna posiada wiele sprzęgłowych elementów ustalających, podczas gdy listwa napędowa jest ukształtowana w rodzaju zębatki.
Wymienione elementy złączne przyłączone są do końca innego odcinka i składają się z uzupełniających elementów, mianowicie z czopa sprzęgającego i z współpracującej listwy zębatej.
W znanym z EP 0 605 782 Al urządzeniu sprzęgłowymi elementami ustalającymi są otwory przelotowe albo boczne wgłębienia. Profil zębatki na listwie napędowej jest wytwarzany poprzez proces tłoczenia, przy którym powstają ostre krawędzie przy montażu zwrócone do szyny. Te powstałe w procesie tłoczenia ostre krawędzie w obszarze profilu zębatki działająjak pilnik, który przy uruchomieniu listwy napędowej trze o odwrotną stronę szyny i stopniowo się w nią wgłębiają.
179 988
Aby tego uniknąć przed zamontowaniem listwę napędowąpoddaje się procesowi gratowania najej powierzchni styku z szyną w którym to procesie zostają usunięte ostre krawędzie powstałe przy tłoczeniu. Można również odwrócić listwę napędową jednak wtedy wystające na dół ostre krawędzie przeszkadzają w połączeniu z następnym odcinkiem listwy napędowej. Istnieją wprawdzie jeszcze inne sposoby wytwarzania profilu zębatki, są one jednak nieopłacalne.
Zadaniem wynalazku jest skonstruowanie urządzenia łączącego, które można szybko i opłacalnie wykonać przez tłoczenie profilu zębatki na odcinku końcowym listwy napędowej, za pomocąktórego można uniknąć uszkodzenia współpracujących z mechanizmem uruchamiającym części oraz zakłócenia ich funkcjonowania przy normalnym użytkowaniu. Przy tym części te nie musząbyć poddawane dodatkowej obróbce, aby usunąć powstałe przy tłoczeniu ostre krawędzie.
Zadanie to zostało rozwiązane według wynalazku dzięki temu, że sprzęgłowe elementy ustalające są wykonane z wgłębień wygniatanych w szynie po jej stronie zewnętrznej i które jednocześnie tworząna stronie tylnej szyny wypukłości, i że te wypukłości nie tylko tworządła przesuwnej ślizgowo listwy napędowej powierzchnię stykową, która leży poza krawędziami profilu zębatego, ale także odstęp pomiędzy krawędzią profilu zębatego listwy napędowej i stroną tylną szyny.
Korzystnie wgłębienia i wypukłości rozmieszczone są liniowo w obszarze wzdłużnym szyny, któryjest umieszczony w osi symetrii szyny, która co najmniej na jednej swojej krawędzi wzdłużnej posiada stopień.
Według wynalazku szyna ma pasmo krawędziowe, przesunięte w kierunku strony tylnej wobec stopnia tak, że pasmo krawędziowe leży poza krawędzią profilu zębatego listwy napędowej.
Korzystnie obszar wzdłużny z wgłębieniami i wypukłościami, j est ograniczony z obu stron przez pasma krawędziowe szyny.
Zgodnie z wynalazkiem sprzęgłowe elementy ustalające nie są wycinane w szynie, tylko wytwarzane przez wytłaczanie. Przez to powstają na zewnętrznej stronie szyny cylindryczne wgłębienia, które współpracują wybiórczo z członami łączącymi na szynie innego odcinka mechanizmu uruchamiającego. Przy tym na stronie tylnej szyny powstają wypukłości z materiału szyny, które spełniają nową, podwójną funkcję.
Po pierwsze wypukłości służąjako powierzchnie przylegania dla prowadzonej ślizgowo po szynie listwy napędowej. Dzięki temu osiąga się punktowy styk między listwą napędową a szyną, co stwarza korzystne warunki tarcia. Przede wszystkim jednak wypukłości umożliwiają odsunięcie listwy napędowej od szyny, przez co ostra krawędź profilu zębatki znajduje się w oddaleniu od strony tylnej szyny. Można to łatwo uzyskać, jeśli do tego wykorzysta się te wypukłości na tej strefie powierzchni przylegania, która leży poza krawędzią profilu zębatki.
Przez wygniatanie materiału w procesie tłoczenia szyna otrzymuje zmieniony przekrój, co w porównaniu z jej pierwotnym płaskim przekrojem prowadzi do znacznego usztywnienia jej obecnego profilu. Uzyskane w ten sposób usztywnienie pozwala na użycie tańszego materiału lub zmniejszenie jego zużycia, przy czym szyna zachowuje swoje właściwości. Zgodnie z wynalazkiem sztywność wzdłużną szyny dodatkowo zwiększa przetłoczenie wzdłużne na przynajmniej jednej z jej krawędzi wzdłużnej.
Przedmiot wynalazkujest uwidoczniony w przykładzie wykonania na schematycznym rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w przybliżonej wielkości naturalnej przekrój przez dźwigar skrzydła okna wraz z wbudowanym mechanizmem uruchamiającym, fig. 2 - w powiększonym w porównaniu z fig. 1 widoku połączenie odcinków końcowych mechanizmu uruchamiającego, fig. 3 - w dużym powiększeniu przekrój przez obie części jednego odcinka wzdłuż linii przekroju III-III na fig. 2, fig. 4 - w widoku z góry jedna z części odcinka z fig. 3, a fig. 5 - widok z boku z części odcinka z fig. 3.
Między ruchomym skrzydłem 10 a bliżej nie przedstawioną nieruchomą ościeżnicą znajdująsię elementy zamykające i/lub uchylające, które zmieniają swoje położenie poprzez mechanizm uruchamiający 20. Zmiana położenia następuje przy tym przez uchwyt, który z reguły umocowany jest na skrzydle 10 i porusza należącą do mechanizmu uruchamiającego 20 listwę napędową2ł, na której znajduje się część elementów zamykających lub uchylających. Do me4
179 988 chanizmu uruchamiającego 20, przynależy także szyna 22, która przytwierdzona jest nieruchomo do skrzydła, względnie do nieruchomej ościeżnicy. Po tej szynie 22 przesuwa się w kierunku ruchu 12 listwa napędowa 21, tak jak pokazuje fig. 2. . , .
Jak widać z fig. 1 mechanizm uruchamiający 20 znajduje się w obszarze przylgi 13 dźwigara 11, gdzie korzystnie jest umieszczony rowek 14. Przy montażu szyna 22, jak wynika z fig. 1, wpuszczona jest we wgłębienie 15, podczas gdy równoległa do niej listwa napędowa 21 zostaje umieszczona wewnątrz rowka 14. Zamocowanie mechanizmu uruchamiającego 20 następuje, jak wynika to z fig. 2, przykładowo za pomocą wkrętów mocujących 34, które przechodzą przez szynę 22 i sąwkręcone w dno 19 rowka 14. W obszarze tych wkrętów mocujących 34 przesuwalna wzdłużnie listwa napędowa 21 ma odpowiednie szczeliny wzdłużne 35 ułatwiające jej przesuwania w kierunku ruchu 12.
Wzdbiż dźwigara 11 skrzydła 10 lub ościeżnicy konieczne jest połączenie ze sobą dwóch odcinków końcowych 20,20', z których każdy posiada odpowiednie opisane wcześniej dwie części, mianowicie jedną listwę napędową 21,21 i po jednej, służącej do jej zamocowania do dźwigara 11, szyny 22, 22'. Przy tym te odcinki, wykonane z maksymalną długością, przycina się odpowiednio do wielkości dźwigara 11 na wymaganą długość. Przy montażu należy zadbać o najwyższądokładność. Ważnejestteżjak najdokładniejsze przeniesienie kierunku ruchu 12 między dwiema, razem przesuwanymi listwami napędowymi 21,21'. Do tego celu służą odpowiednie człony łączące.
Taki człon łączący między obiema szynami 22,22'odcinków końcowych 20,20' składa się z łącznika 30, który w miejscu 31 zamocowany jest do jednej z szyn 22' i na swoim wolnym końcu ma czop sprzęgający 32. Zamocowanie w miejscu 31 może nastąpić w każdy znany sp<^^<^lb, np. tak jak zostało to pokazane na rysunku, poprzez uzupełniające profile zębate na przedłużeniu 33 na łączniku 30 i wycięciu 47 w szynie 22'. Te uzupełniające uzębienia w elementach 33, 47 pozwalają na precyzyjne regulowanie łącznika 30 na szynie 22', przy czym czop sprzęgający 32 wchodzi w wybrane elementy ustalające 23 sąsiedniej szyny 22. Takie położenie łącznika 30 jest ustalone w miejscu 31 przez zaznaczony na fig. 2 wkręt mocujący 34, któryjednocześnie ustala w tym miejscu położenie przyległego odcinka końcowego 20'. Jak wynika z fig. 2 w przyległej listwie napędowej 21 jest wykonana szczelina wzdłużna 35, aby zapewnić przesuwanie się w kierunku 12.
Człony łączące w obszarze obydwu wzajemnie sprzężonych listew napędowych 21,21'posiadają szczelinową obudowę 17, która jest zaopatrzona w uzębienie wewnętrzne, w które wchodzi w uzupełniający profil zębaty 24 na krawędzi wzdłużnej 25 listwy napędowej 21. Obudowa 17 znajduje się na końcu 19 listwy napędowej 21' i jest przetwierdzona np. nitami. Koniec 19 posiada wygięcie 18, w celu uwzględnienia wysokości obudowy 17.
Jak wynika z powiększonego przekroju odcinka końcowego mechanizmu uruchamiającego 20 na fig. 3 na obu przeciwległych krawędziach wzdłużnych 25 jest umieszczony profil zębaty 24. Przez to listwa napędowa 21 w swoim końcowym obszarze ma kształt obustronnej zębatki. Odpowiednio do tego obustronny profil zębaty 24, widoczny na fig. 2, posiada uzębienie wewnętrzne na swoich ścianach bocznych, przyjmujących przy sprzęgnięciu listwę napędową 21.
Profil zębaty 24 jest wytwarzany w procesie tłoczenia. Podczas tego procesu powstają wprawdzie po stronie cięcia 27 zaokrąglenia, jednak po przeciwległej stronie 28 powstają ostre krawędzie 29, które przy normalnej eksploatacji, nie uwzględniając zgodnych z wynalazkiem środków, mogłyby uszkodzić szynę 22 w obszarze jej tylnej strony 37, służącądo jego prowadzenia wzdłużnego.
Jak wynika z fig. 3, sprzęgłowe elementy ustalające 23 na stronie zewnętrznej 38 szyny 22 powstają przez przetłoczenia w postaci wgłębień, a nadmiar materiału zostaje przetłoczony na stronę tylną 37 szyny 22. Przez to powstają tam odpowiednie wypukłości 36, które zachowują odstęp 39 między ostrymi krawędziami 29 a stroną tylną 37. Wypukłości 36 mająkształt płaskich okrągłych wypukłości i tworząpunktowe powierzchnie stykowe 46 dla przesuwającej się po szynie 22 listwy napędowej 21. Najlepiej widać to na fig. 5. Te powierzchnie stykowe 25 stykają się ze strefą26 listwy napędowej 21, poza obydwiema krawędziami wzdłużnymi profilu zębatego 25.
179 988
Jak pokazuje fig. 4, wytworzone przez miejscowe tłoczenie wgłębiania 23 i wypukłości 36 są umieszczone liniowo w obszarze wzdłużnym 45 umieszczonym w środku szyny 22. Poza tym szyna 22 posiada na przynajmniej jednej ze swych krawędzi wzdłużnych 44 stopień wzdłużny 40, który tworzy pasmo krawędziowe 41. Te pasma krawędziowe 41 są przesunięte w kierunku strony tylnej 37 szyny 22 i znajdują się z poza szerokością41 listwy napędowej 21, pokazaną na fig. 3. Przez to powstają między wypukłościami 36 a przesuniętymi pasmami krawędziowymi 41 na stronie tylnej 37 zagłębione żłobki 43, w które bez przeszkód mogą wchodzić wyżej wymienione ostre krawędzie 29 na profilu zębatym 25 listwy napędowej 21.
179 988
FIG. 2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do łączenia dwóch odcinków końcowych mechanizmu uruchamiającego dla okien, drzwi i tym podobnych, zmieniającego położenie elementów zamykających i/lub uchylających między ruchomym skrzydłem a nieruchomąościeżincąokna, drzwi lub innego urządzenia zamykającego umieszczonego wzdłuż dźwigara skrzydła lub ościeżnicy, przy czym mechanizm uruchamiający składa się z nieruchomo zamontowanej szyny i przesuwnej wzdłużnie po jej stronie tylnej listwy napędowej a szyna posiada dużą ilość sprzęgłowych elementów ustalających podczas, gdy listwa napędowa w przynależnym obszarze jest ukształtowana w rodzaju zębatki i co najmniej swojej jednej krawędzi wzdłużnej posiada wycięty profil zębaty, znamienne tym, że sprzęgłowe elementy ustalające są wykonane z wgłębień (23) wygniatanych w szynie (22) pojej stronie zewnętrznej (38) i którejednocześnie tworząna stronie tylnej (37) szyny (22) wypukłości (36), i że te wypukłości (36) nie tylko tworzą, dla przesuwnej ślizgowo listwy napędowej (21), powierzchnię stykto^wą(46), która leży poza krawędziami profilu zębatego (25), ale także odstęp (39) pomiędzy krawędzią profilu zębatego (25) listwy napędowej (21) i stroną tylną (37) szyny (22).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że wgłębienia (23) i wypukłości (36) rozmieszczone są liniowo w obszarze wzdłużnym (45) szyny (22).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że obszar wzdłużny (45) jest umieszczony w osi symetrii szyny (22).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że szyna (22) przynajmniej na jednej swojej krawędzi wzdłużnej (44) posiada stopień (40).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że szyna (22) ma pasmo krawędziowe (41) przesunięte w kierunku strony tylnej (37) wobec stopnia (40) tak, że pasmo krawędziowe (41) leży poza krawędzią profilu zębatego (25) listwy napędowej (21).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że obszar wzdłużny (45) z wgłębieniami (23) i wypukłościami (36)J est ograniczony z obu stron przez pasma krawędziowe (41) szyny (22).
    * * *
PL96313686A 1995-04-12 1996-04-10 Urzadzenie do laczenia dwóch odcinków koncowych mechanizmu uruchamiajacego dla okien, drzwi i tym podobnych PL PL179988B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19513837A DE19513837C1 (de) 1995-04-12 1995-04-12 Vorrichtung zum Verbinden von zwei End-Abschnitten eines Gestänges für Fenster, Türen oder sonstiger Verriegelungseinrichtungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL313686A1 PL313686A1 (en) 1996-10-14
PL179988B1 true PL179988B1 (pl) 2000-11-30

Family

ID=7759530

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96313686A PL179988B1 (pl) 1995-04-12 1996-04-10 Urzadzenie do laczenia dwóch odcinków koncowych mechanizmu uruchamiajacego dla okien, drzwi i tym podobnych PL

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0738815B1 (pl)
AT (1) ATE189908T1 (pl)
DE (2) DE19513837C1 (pl)
PL (1) PL179988B1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2336393A (en) * 1998-03-24 1999-10-20 Securistyle Ltd Adjustable connectors for a shootbolt mechanism
FR2827000B1 (fr) * 2001-07-06 2003-12-19 Ferco Int Usine Ferrures Dispositif de jonction terminant, a une au moins des extremites, un ensemble tringle de manoeuvre-tetiere, notamment pour cremone, cremone-serrure ou similaire
SI23453A (sl) * 2011-09-20 2012-02-29 KOVINOPLASTIKA LOĹ˝ industrija kovinskih in plastiÄŤnih izdelkov d.d. Okensko in/ali vratno okovje
WO2015192824A1 (de) * 2014-06-16 2015-12-23 Günter Reiplinger Kuppelverfahren für das zusammenwirken von beschlagbauteilen an fenstern, türen oder dergleichen, treibstangenbeschlagteileverbindung

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE7118293U (de) * 1971-08-05 Frank W Gmbh Kantengetriebe
DE2836683A1 (de) * 1978-08-22 1980-03-06 Hautau Baubeschlag Kupplungsvorrichtung fuer auf mass ablaengbare schienen, insbesondere deck- oder stulpschienen bei treibstangenbeschlaegen von fenstern, tueren o.dgl.
DE4217748C2 (de) * 1992-05-29 1995-04-13 Bilstein August Gmbh Co Kg Kupplungsvorrichtung für aneinanderstoßende Stulpschienenabschnitte und Verfahren zur Fertigstellung einer derartigen Kupplungsvorrichtung, sowie Werkzeug zur Durchführung des Verfahrens
DE9300178U1 (de) * 1993-01-08 1993-03-11 Mayer & Co., Salzburg Vorrichtung zur Kupplung von Stulpschienen

Also Published As

Publication number Publication date
DE19513837C1 (de) 1996-05-15
DE59507845D1 (de) 2000-03-30
PL313686A1 (en) 1996-10-14
EP0738815A1 (de) 1996-10-23
ATE189908T1 (de) 2000-03-15
EP0738815B1 (de) 2000-02-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2337222C2 (ru) Передаточный рычаг для вспомогательных приспособлений для окон и дверей
NL192436C (nl) Kabelgeleiding voor een motorvoertuigschuifdaksamenstel.
PL185394B1 (pl) Okucie dla okna lub temu podobnych
PL178621B1 (pl) Struktura profilowa do szklenia
GB1575900A (en) Adjustable keeper plate assembly for use with crescet sashfastener
PL179988B1 (pl) Urzadzenie do laczenia dwóch odcinków koncowych mechanizmu uruchamiajacego dla okien, drzwi i tym podobnych PL
CA1311259C (en) Torsion spring powered door
CZ343995A3 (en) Window, door or the like opening closure
PL171327B1 (pl) Naped do okucia z drazkami ryglujacymi dla okna lub drzwi PL PL PL PL
CA2267521A1 (en) Lock fitting with at least two lock bolts for sliding doors, windows or the like
GB2105428A (en) Improvements in or relating to a corner guide for drive rod fittings on windows, doors or the like
US5356224A (en) Device for fastening slide inserts
RU2443842C1 (ru) Приводимый в действие рукояткой шпингалет с приводными штангами для окна или двери
US4669795A (en) Connection devices for printed circuit cards
CA1136657A (en) Automotive tape drive window regulator
GB2208524A (en) Espagnolette drive mechanism
PL185423B1 (pl) Okucie dla okna lub temu podobnych
KR0167594B1 (ko) 창 또는 문의 프레임에 유리판 또는 충전 플레이트용 지지스트립을 고정시키기 위한 플라스틱 홀더
EP1146190A1 (en) Window lifting device for motor vehicles
CN115087788A (zh) 具有可编程行为的铰链装置
DE8701389U1 (de) Verstellgestänge
US4945702A (en) Observable corner connection
PL193889B1 (pl) Okucie baskwilowe z narożnym elementem zwrotnym
GB2210657A (en) Drive mechanism; fastening closure member
DK172080B1 (da) Hjørneomføring til betjeningsstangbeslag til vinduer, døre eller lignende, samt fremgangsmåde til fremstilling af sådan hjørneomføring