PL178028B1 - Krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny - Google Patents

Krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny

Info

Publication number
PL178028B1
PL178028B1 PL95319664A PL31966495A PL178028B1 PL 178028 B1 PL178028 B1 PL 178028B1 PL 95319664 A PL95319664 A PL 95319664A PL 31966495 A PL31966495 A PL 31966495A PL 178028 B1 PL178028 B1 PL 178028B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
fabric
circular
take
motor
computer
Prior art date
Application number
PL95319664A
Other languages
English (en)
Other versions
PL319664A1 (en
Inventor
Huemer Franz Starlinger
Original Assignee
Starlinger & Co Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=4249678&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL178028(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Starlinger & Co Gmbh filed Critical Starlinger & Co Gmbh
Publication of PL319664A1 publication Critical patent/PL319664A1/xx
Publication of PL178028B1 publication Critical patent/PL178028B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D37/00Circular looms
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D49/00Details or constructional features not specially adapted for looms of a particular type
    • D03D49/04Control of the tension in warp or cloth
    • D03D49/20Take-up motions; Cloth beams

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)

Abstract

1 . Krosno kolowe z urzadzeniem do odbierania tkaniny, zawierajace segmentowe walki rozmieszczone kolowo wokól kolowej plochy, na kazdym z których sa osadzone wewnetrzne i zewnetrzne nicielnice prowadzace osnowe, przy czym seg- mentowe walki sa polaczone, z dolaczonym do glównego ze- spolu napedowego, walu glównego poprzez zamontowane ruchomo w kierunku pionowym prety walkowe, których dru- gie konce sa polaczone poprzez krzywki tarczowe z czólenka- mi tkackimi tworzacymi kolowa ploche, a ponadto zawierajace urzadzenie do odbierania tkaniny, które jest polaczone z dodat- kowym zespolem napedowym niezaleznym od pierwszego ze- spolu napedowego, znamienne tym, ze dodatkowy zespól napedowy stanowi silnik (60), z którym, za posrednictwem przekladni (10) sa polaczone co najmniej rolki odbie- rajace (11, 12) i korzystnie bela (13) tkaniny, przy czym silnik (60) jest dolaczony do komputera (62) poprzez regula- tor predkosci (61), a komputer (62) jest polaczony z pierwszym zespolem napedowym (51) walu glównego (8) za posrednic- twem generatora impulsów (63) i jest polaczony za posrednic- twem zlacza sygnalowego (65) z zespolem monitorujacym (66) nic watku. PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny..
Znane jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4,977,933 kołowe krosno z urządzeniem do odbierania tkaniny, w którym to kołowym krośnie znajduje się pewna liczba wałków segmentowych rozmieszczonych na okręgu wokół okrągłej płochy, każdy z pewną liczbą wewnętrznych i zewnętrznych nicielnic do prowadzenia części dwóch rozmieszczonych na okręgu zespołów prętów wałkowych. Zespoły osnowowe są zamontowane ruchomo i poruszają się przeciwległe na przemian w górę i w dół tworząc przesmyk tkany lub kroczący za pośrednictwem obracającego się wałka głównego napędzającego obrotowo czółenko tkackie w kołowej nicielnicy za pośrednictwem krzywki tarczowej. Uformowany w ten sposób rękaw tkaniny odbiera się za pomocą urządzenia do odbierania tkanin, przy czym wał główny oraz urządzenie odbierające tkaninę są napędzane niezależnie od siebie.
W tym znanym krośnie kołowym rolki odbierające napędzają oddzielne środki napędzające w postaci elektromagnetycznego mechanizmu zapadkowego zsynchronizowanego z prędkością czółenka tkackiego.
Poważną wadą tego typu krosen kołowych sącienkie obszary pojawiające się w tkaninie w wyniku wad wątku wynikających z wyczerpywania się szpuli z wątkiem na jednym lub innym obracającym się czółenku albo w wyniku, na przykład, pęknięć wątku. Znajdujące się w nicielnicy maszyny środki monitorujące są zazwyczaj w stanie, po wykryciu wady wątku, natychmiast przesłać sygnał do zatrzymania głównego wału krosna kołowego z jednej strony, oraz do silnika napędowego maszyny napędzającego urządzenia do odbierania tkaniny, z drugiej strony, jednak silnik ten nie jest w stanie zatrzymać się natychmiast, ale nadal obraca się pod wpływem dużych sił bezwładności działających na wał główny. Wskutek tego tkanina jest nadal odbierana i powstaje w niej mniej wątku na długość osnowy podczas dobiegania czółen, ze względu na brak co najmniej jednego wątku. Czółenka wykonują zwykle dwa do trzech obrotów do chwili całkowitego zatrzymania się maszyny po jej wyłączeniu.
178 028
Znane jest z opisu patentowego nr EP0214668 krosno kołowe z urządzeniem odbierającym tkaninę, które oprócz typowej konstrukcji takiej, jak w przywołanym wcześniej rozwiązaniu, zawiera zespół do sterowania jego oddzielnym zespołem napędowym w przypadku, kiedy pojawia się błąd w nici wątku. Zespół sterujący jest dostosowany do podnoszenia pojedynczej nici wątku. W tym rozwiązaniu krosno wykazuje różne zachowanie dynamiczne przy zatrzymywaniu się, co powoduje występowanie w tym momencie defektu wątku i zrywanie nici. Przyczyną tego jest niedostosowanie prędkości obrotowej silnika urządzenia do odbierania tkaniny z obrotami wału głównego krosna.
Celem wynalazku jest skonstruowanie krosna kołowego z urządzeniem do odbierania tkaniny, w którym wyeliminowane są cieńsze miejsca tkaniny powstające w wyniku dobiegania zatrzymanego urządzenia do odbierania tkaniny oraz całkowicie wykluczone są wady tkania wynikające ze zrywania się wątku.
Krosno kołowe według wynalazku, zawiera segmentowe wałki rozmieszczone kołowo wokół kołowej płochy, na każdym z których są osadzone wewnętrzne i zewnętrzne nicielnice prowadzące osnowę, przy czym segmentowe wałki sąpołączone, z dołączonym do głównego zespołu napędowego, wału głównego poprzez zamontowane ruchomo w kierunku pionowym pręty wałkowe. Drugie końce prętów wałkowych sąpołączone poprzez krzywki tarczowe z czółenkami tkackimi tworzącymi kołową płochę. Ponadto krosno kołowe zawiera urządzenie do odbierania tkaniny, które jest połączone z dodatkowym zespołem napędowym niezależnym od pierwszego zespołu napędowego.
Krosno kołowe według wynalazku charakteryzuje się tym, że drugi zespół napędowy stanowi silnik, z którym, za pośrednictwem przekładni sąpołączone co najmniej rolki odbierające i korzystnie bela tkaniny, przy czym silnik jest dołączony do komputera poprzez regulator prędkości, a komputer jest połączony z pierwszym zespołem napędowym wału głównego za pośrednictwem generatora impulsów i jest połączony za pośrednictwem złącza sygnałowego z zespołem monitorującym nić.
Korzystne jest, że komputer zawiera elementy regulacyjne, dostosowujące ciągle prędkość obrotową silnika urządzenia do odbierania tkaniny dodatkowo i niezależnie od prędkości obrotowej zespołu napędowego wału głównego.
W krośnie kołowym, według wynalazku, możliwe jest sterowanie przyspieszaniem lub opóźnianiem odbierania tkaniny, które jest wprost proporcjonalne do prędkości obrotowej krosna kołowego tak, że zapobiega się, zwłaszcza w strefie głównej ale również podczas ruszania krosna, niepożądanym zmianom zadanej -ilości wątku.
Ponieważ komputer jest dodatkowo wyposażony w końcówkę sygnałową do zespołu monitorującego wątek, przy wystąpieniu wady wątku następuje natychmiastowa zmiana prędkości obrotowej silnika urządzenia do odbierania tkaniny w z góry zadany sposób tak, że ewentualne zerwanie wątku nie powoduje wady tkania.
Ponadto komputer można zaprogramować za pomocąjego klawiatury tak, że można zmieniać ilość wątku drobnymi krokami, zmieniając kolejność impulsów sterujących w celu dodatkowego zmieniania prędkości obrotowej silnika urządzenia do odbierania tkaniny niezależnie od prędkości obrotowej kołowego krosna.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym przedstawiono krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkanin w kołowym krośnie według wynalazku, w rzucie z boku.
Pokazane wielofazowe kołowe krosno spoczywa w zwykły sposób na ramie podstawowej 1, na której jest osadzona kołowa rama nośna 2 z nicielnicą 3, przycisk „włączania” i „wyłączania” 4 krosna kołowego, części ramy do uchwytów pierścieniowych i, między innymi, segmentowe wałki zewnętrzne 6 i wewnętrzne 7. Segmentowe wałki 6, 7 są rozmieszczone kołowo wokół głównego wału 8 krosna kołowego w dwóch rzędach odpowiednio zewnętrznym i wewnętrznym.
Krosno kołowe zawiera ponadto pierwsze rolki przeciągające 15 do nitek osnowy lub pasków osnowy, nie pokazanych szczegółowo, z lewej oraz drugie rolki przeciągające 16 do nitek osnowy z prawej, oraz dodatkowo, rolki odchylające 17 do wspomnianych warstw osnowy.
178 028
Wspomniane końce lub warstwy osnowy sądzielone na dwa rozmieszczone kołowo zespoły osnowowe i są odbierane w znany sposób za pomocą grup cewek osnowowych (nie pokazanych szczegółowo). W celu utworzenia przesmyku tkackiego segmentowe wałki 6, 7 unosząjeden z tych zespołów, podczas gdy drugi jest prowadzony z poziomu płaszczyzny tkania w dół tak zwanymi ruchami zmieniającymi przesmyk tak, że powstaje górny przesmyk nici osnowowej i dolny przesmyk nici osnowowej. W ten tak zwany przesmyk tkacki albo kroczący wprowadza się co najmniej jedno, ale zwykle kilka czółenek tkackich 30 z cewką wątkową w kołowej płaszczyźnie poziomej.
Czółenka tkackie 30 są korzystnie napędzane za pomocą krzywki tarczowej 33 osadzonej sztywno na obracającym się wale głównym 8 krosna kołowego i poruszającej czółenka tkackie 30 ruchem ślizgowym za pomocą ślizgaczy 33'. Wał główny 8 jest połączony w tym celu z zespołem napędowym 51 za pośrednictwem przekładni 50.
Ponadto, na wale głównym 8 są osadzone dwie krzywki tarczowe 26 i 27 z wieloma obrotowymi dźwigniami 36 i 37 rozmieszczonymi wokół krzywek tarczowych 26 i 27 promieniowo i połączonymi roboczo z prętami wałkowymi 46 i 47, które są połączone z segmentowymi wałkami 6 i 7 i przenoszą w znany sposób zmieniające się ruchy przesmykowe na segmentowe wałki 6, 7.
W wyniku kołowego ruchu czółenek 30, odwijany z cewek wątkowych wątek dochodzi do krawędzi tkaniny wytwarzanego tkanego rękawa tak, że jest wplatany w tkaninę. Następnie tkany rękaw można rozciągnąć do góry i rozłożyć do postaci płaskiej kołowej tkaniny.
W tym celu na ramie podstawowej 1 jest zamontowany element nośny 9 urządzenia 70 do odbierania tkaniny. W skład urządzenia 70 do odbierania tkaniny wchodzi, między innymi, przekładnia 10, rolki odbierające 11 i 12 oraz bela 13 tkaniny. Urządzenie 70 do odbierania tkaniny zawiera również odbieracz 14 tkaniny.
Konstrukcja opisanego powyżej krosna kołowego pokrywa się ze znanym stanem techniki, w związku z czym pominięto dalszy dokładniejszy opis maszyny.
W znanych rozwiązaniach rolki odbierające urządzenia do odbierania tkaniny są sprzężone z głównym wałem 8 i głównym zespołem napędowym 51 za pośrednictwem przekładni ze zmiennymi kołami zębatymi i połączeniami łańcuchowymi.
Według wynalazku, w krośnie kołowym wał główny 8 i główny zespół napędowy 51 są oddzielone od dodatkowego zespołu napędowego urządzenia 70 do odbierania tkaniny.
Według wynalazku, dodatkowy zespół napędowy zawiera oddzielny silnik 60 napędzający za pośrednictwem przekładni 10 co najmniej rolki odbierające 11,12 i, korzystnie, belę 13 tkaniny. Prędkość obrotową silnika 60 reguluje komputer 62 za pomocą regulatora prędkości 61, przy czym komputer 62 jest połączony z głównym zespołem napędowym 51 i z głównym wałem 8 krosna kołowego za pośrednictwem generatora impulsów 63 lub podobnego zespołu do wytwarzania impulsów sterujących proporcjonalnie do prędkości obrotowej krosna kołowego lub głównego wału 8.
Umożliwia to przede wszystkim sterowanie przyspieszaniem lub zwalnianiem odbierania tkaniny w układzie liniowym w stosunku do prędkości obrotowej kołowego krosna tak, że unika się niepożądanych zmian w zadanej z góry ilości wątku, zwłaszcza podczas wyłączania lub ruszania urządzenia.
Ponadto, komputer 62 można zaprogramować z klawiatury 64 w sposób umożliwiający zmienianie ilości wątku drobnymi skokami poprzez zmienianie kolejności impulsów sterujących tak, że zmienia się dodatkowo prędkość silnika 60 urządzenia 70 do odbierania tkaniny niezależnie od prędkości obrotowej krosna kołowego.
Zjawisko to można dodatkowo wykorzystać do okresowego zagęszczania wątku w tkaninie, w wyniku czego powstają w niej, w prosty sposób i w zadanych odległościach, poziome pasy, po czym w miejscach tych dzieli się wstęgę tkaniny, uzyskując strefy o zagęszczonym wątku stanowiące wzmocnienia, na przykład, na krawędziach worków i w dnach worków podczas ich produkcji.
W celu eliminacji wad tkania w przypadku zerwania się wątku, komputer 62 wyposaża się dodatkowo w złącze sygnałowe 65 do zespołu monitorującego 66 (nie omawianych tu szczegółowo) z zadaniem inicjowania, natychmiast po pojawieniu się wady wątku, działań korygujących prędkość
178 028 obrotową silnika 60 urządzenia 70 do odbierania tkaniny, co zapewnia równomierną ilość wątku, nawet w przypadku gwałtownego zmniejszenia jego ilości wskutek zerwania.
Komputer 62 korzystnie, zawiera elementy regulacyjne dostosowujące ciągle prędkość obrotową silnika 60 urządzenia 70 do odbierania tkaniny dodatkowo i niezależnie od prędkości obrotowej zespołu napędowego 51 wału głównego 8. Na przykład, zmniejsza się prędkość obrotową urządzenia 70 do odbierania tkaniny o połowę w przypadku zerwania nitki w kołowym krośnie przy równocześnie pracujących czterech czółenkach tkackich 30, o jedną trzecią przy sześciu czółenkach 30, o jedną czwartą przy ośmiu czółenkach tkackich 30 i o jedną piątą przy dziesięciu czółenkach tkackich 30. Opóźniając podawanie rozciągniętej tkaniny można w ten sposób zapewnić, że pozostałe nadchodzące nici wątku sąwystarczające do utrzymaniajego zadanej ilości.
W związku z tym, korzystnie, urządzenie 70 do odbierania tkaniny według wynalazku można połączyć bezpośrednio z urządzeniem do przetwarzania danych za pomocą odpowiednich interfejsów komputerowych, co umożliwia monitorowanie całej sytuacji roboczej w kołowym krośnie oraz, dodatkowo, równoczesne sterowanie wielu takimi kołowymi krosnami.
Rozumie się samo przez się, że w opisanym powyżej urządzeniu można dokonywać modyfikacji bez wychodzenia poza jego zakres, zwłaszcza stosowane w krośnie środki do formowania przesmyku tkackiego mogą być dowolnego typu.
178 028
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (2)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny, zawierające segmentowe wałki rozmieszczone kołowo wokół kołowej płochy, na każdym z których są osadzone wewnętrzne i zewnętrzne nicielnice prowadzące osnowę, przy czym segmentowe wałki są połączone, z dołączonym do głównego zespołu napędowego, wału głównego poprzez zamontowane ruchomo w' kierunku pionowym pręty wałkowe, których drugie końce są połączone poprzez krzywki tarczowe z czółenkami tkackimi tworzącymi kołową płochę, a ponadto zawierające urządzenie do odbierania tkaniny, które jest połączone z dodatkowym zespołem napędowym niezależnym od pierwszego zespołu napędowego, znamienne tym, że dodatkowy zespół napędowy stanowi silnik (60), z którym, za pośrednictwem przekładni (10) są połączone co najmniej rolki odbierające (11,12) i korzystnie bela (13) tkaniny, przy czym silnik (60) jest dołączony do komputera (62) poprzez regulator prędkości (61), a komputer (62) jest połączony z pierwszym zespołem napędowym (51) wału głównego (8) za pośrednictwem generatora impulsów (63) i jest połączony za pośrednictwem złącza sygnałowego (65) z zespołem monitorującym (66) nić wątku.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że komputer (62) zawiera elementy regulacyjne, do ciągłego dostosowywania prędkości obrotowej silnika (60) urządzenia (70), do odbierania tkaniny dodatkowo, niezależnie od prędkości obrotowej zespołu napędowego (51) wału głównego (8).
PL95319664A 1994-10-20 1995-09-19 Krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny PL178028B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH314994 1994-10-20
PCT/AT1995/000182 WO1996012838A1 (de) 1994-10-20 1995-09-19 Gewebeabzugseinrichtung an einer rundwebmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL319664A1 PL319664A1 (en) 1997-08-18
PL178028B1 true PL178028B1 (pl) 2000-02-29

Family

ID=4249678

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95319664A PL178028B1 (pl) 1994-10-20 1995-09-19 Krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5787938A (pl)
EP (1) EP0787226B1 (pl)
JP (1) JP2988729B2 (pl)
KR (1) KR100386200B1 (pl)
CN (1) CN1042048C (pl)
AT (1) AT401064B (pl)
AU (1) AU3375795A (pl)
BR (1) BR9509402A (pl)
CZ (1) CZ283829B6 (pl)
DE (1) DE59504360D1 (pl)
ES (1) ES2124016T3 (pl)
HU (1) HU219659B (pl)
PL (1) PL178028B1 (pl)
RO (1) RO115652B1 (pl)
RU (1) RU2131952C1 (pl)
TW (1) TW300926B (pl)
WO (1) WO1996012838A1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19652602A1 (de) * 1996-12-18 1998-06-25 Malimo Maschinenbau Antriebsanordnung für eine Webmaschine, insbesondere für eine Rundwebmaschine
AT507558B1 (de) 2009-01-22 2010-06-15 Starlinger & Co Gmbh Vorrichtung zum regeln der schussbändchenspannung an einem webschützen, damit ausgestattete webschützen und rundwebmaschine
CN101782758B (zh) * 2010-03-19 2011-11-23 东华大学 一种纤维生产线上多级牵伸环节的智能协同控制器及其方法
KR101261332B1 (ko) 2010-04-13 2013-06-04 전영호 원형직기의 전동구동식 셔틀장치
CN102999055A (zh) * 2012-12-26 2013-03-27 宁波慈星股份有限公司 一种用于圆型针织机的风门电机流量反馈装置
EP2829645B1 (de) * 2013-07-24 2018-09-05 Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. Rundwebmaschine
CN104947295A (zh) * 2014-03-27 2015-09-30 启东力欧机械设备制造有限公司 一种分体式智能型圆织机
EP3159441A1 (de) * 2015-10-21 2017-04-26 Starlinger & Co. Gesellschaft m.b.H. Rundwebmaschine
EP3452648B1 (de) * 2016-05-04 2022-01-19 Innotec Lightweight Engineering & Polymer Technology GmbH Rundwebmaschine und verfahren zur herstellung eines hohlprofilartigen gewebes
CN106149174B (zh) * 2016-08-31 2017-11-17 苍南县华仲机电有限公司 圆织机用直流变频电机分段减速停机控制方法
CN107142597B (zh) * 2017-04-18 2018-07-03 众望布艺股份有限公司 一种用于纺织的圆织机及纺织方法
CN112030325B (zh) * 2020-08-06 2022-02-15 佛山市南海西樵力舜纺织有限公司 一种高效节能纬纱检测装置及方法
WO2022101726A1 (en) * 2020-11-11 2022-05-19 Lohia Corp Limited A circular loom and a method for producing regulated weft pattern fabric, and a woven fabric with regulated weft pattern

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH664384A5 (de) * 1984-06-08 1988-02-29 Huemer Franz Xaver Antriebseinrichtung an einer rundwebmaschine.
US4977933A (en) * 1985-05-28 1990-12-18 Joss Company Circular loom for weaving ribbon-shaped materials
JPH0735623B2 (ja) * 1985-09-11 1995-04-19 津田駒工業株式会社 よこ糸密度制御方法およびその装置
AT387797B (de) * 1985-11-26 1989-03-10 Huang Ching Long Schussfadenwaechter fuer eine rundwebmaschine
JPH01250439A (ja) * 1988-03-29 1989-10-05 Nissan Motor Co Ltd 織機の巻き取り送り出し方法
JP2894709B2 (ja) * 1988-12-28 1999-05-24 株式会社豊田中央研究所 経糸速度制御装置
JP2623962B2 (ja) * 1990-11-19 1997-06-25 株式会社豊田自動織機製作所 織機における織段発生防止装置
US5224520A (en) * 1990-11-19 1993-07-06 Kabushiki Kaisha Toyoda Jidoshokki Seisakusho Weaving bar prevention in a jet loom
DE4112770A1 (de) * 1991-04-19 1992-10-22 Rmb Rundwebmaschine
DE4123671A1 (de) * 1991-07-17 1993-01-21 Berger Lahr Gmbh Webmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
HUT76886A (en) 1997-12-29
RO115652B1 (ro) 2000-04-28
CN1161066A (zh) 1997-10-01
HU219659B (hu) 2001-06-28
AU3375795A (en) 1996-05-15
ES2124016T3 (es) 1999-01-16
US5787938A (en) 1998-08-04
JP2988729B2 (ja) 1999-12-13
EP0787226B1 (de) 1998-11-25
CN1042048C (zh) 1999-02-10
EP0787226A1 (de) 1997-08-06
PL319664A1 (en) 1997-08-18
DE59504360D1 (de) 1999-01-07
CZ80597A3 (en) 1997-06-11
KR100386200B1 (ko) 2003-08-19
BR9509402A (pt) 1998-01-06
AT401064B (de) 1996-06-25
TW300926B (pl) 1997-03-21
WO1996012838A1 (de) 1996-05-02
CZ283829B6 (cs) 1998-06-17
RU2131952C1 (ru) 1999-06-20
JPH10501035A (ja) 1998-01-27
ATA209094A (de) 1995-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL178028B1 (pl) Krosno kołowe z urządzeniem do odbierania tkaniny
CN106544775A (zh) 一种生产全棉色织泡泡提花布的工艺方法
CZ202798A3 (cs) Zařízení pro tvoření perlinkového okraje, zejména pro tkací stroj
EP1526199B1 (en) Textile machine and control method thereof
US2703587A (en) Selvage thread feeding means for looms
CA1100851A (en) Production of terry fabrics for towels
US20010039974A1 (en) Terry loom with interpenetrating ground warp and pile warp
US4298033A (en) Weft tensioning device
US3612109A (en) Weaving machine
US2830623A (en) Inside selvedge motion for looms
US2704557A (en) Loom for producing fancy lend weaves
US3308855A (en) Catch thread loom attachment
US626149A (en) L desmarais
US3834189A (en) Warp knitting machine
RU2181153C1 (ru) Ткацкий станок
US2860664A (en) Method of and apparatus for weaving high and low pile fabrics
US6640591B1 (en) Apparatus and method for production of fabrics
US3224467A (en) Feeding mechanism for weft in looms
CN218621259U (zh) 一种大提花纺织机用面料展平装置
JPS61644A (ja) 環状織機における駆動装置
US3425460A (en) Filament supply system
US386272A (en) Knitting-sviachime
US3578032A (en) Loom having a jacquard mechanism and a weft changing mechanism
US1965474A (en) Method for the manufacture of fabrics and device for carrying out said method
US101006A (en) Improvement in loom for weaving irregular fabrics

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100919