PL176607B1 - Urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych - Google Patents

Urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych

Info

Publication number
PL176607B1
PL176607B1 PL95307700A PL30770095A PL176607B1 PL 176607 B1 PL176607 B1 PL 176607B1 PL 95307700 A PL95307700 A PL 95307700A PL 30770095 A PL30770095 A PL 30770095A PL 176607 B1 PL176607 B1 PL 176607B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
control lever
guide
roof
longitudinal
vertical
Prior art date
Application number
PL95307700A
Other languages
English (en)
Other versions
PL307700A1 (en
Inventor
Manfred Bartel
Andreas Ernst
Andreas Helm
Frank Wagenknecht
Hilmar Müller
Original Assignee
Niesky Waggonbau Gmbh
Waggonbau Niesky Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Niesky Waggonbau Gmbh, Waggonbau Niesky Gmbh filed Critical Niesky Waggonbau Gmbh
Publication of PL307700A1 publication Critical patent/PL307700A1/xx
Publication of PL176607B1 publication Critical patent/PL176607B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D39/00Wagon or like covers; Tarpaulins; Movable or foldable roofs
    • B61D39/006Opening and closing means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Superstructure Of Vehicle (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)

Abstract

1.U rzadzenie ryglujaco-rozporowe do lupinowych pokryc da- chowych wagonów towarowych, które skladaja sie z co najmniej dwóch lupin a kazda lupina jest utworzona z dwóch, niezaleznie od siebie rozpieranych, przesuwnych, segmentów skladajacych sie ze sciany bocznej, polówki dachu, przy czym kazdy segment lupiny ma, na scianie czolowej, na portalu srodkowym, dzwignie ste- rujaca, obrotowa w plaszczyznie pionowej, przy czym umieszczona na portalu srodkowym dzwignia sterujaca jest polaczona na stale z prowadnica dachowa segmentu lupmy, znamienne tym, ze obrys prowadnicy wzdluznej (9) jest otwarty w kierunku do dolu, wzdluz przeciecia wzdluznego (26) az do plyty zakonczeniowej (10), dla prowadnika (11) z rolka prowadzaca (12) pionowej dzwigni ste- rujacej (29) portalu srodkowego (6), i stanowi zamkniecie segmentu lupinowego (2) w kierunku wzdluznym wagonu 1 ze obrys prowad- nicy wzdluznej (9) wystaje poza labirynt (13) zamykajacy sciany czolowej (5), utworzony przez jej profil katowy 1 plyte zamykajaca (27), o szerokosc labiryntu (13) 1 ze, korzystnie, bezposredni koniec obrysu prowadnicy wzdluznej (9) jest czopem ryglujacym (14), któ- ry jest prowadzony w polaczonej na stale ze sciana czolowa(5), pio- nowej prowadnicy zamykajacej (15), której kat koresponduje z katem otwarcia polówki dachu (4) , która otwarta jest w kierunku wzdluznej linii styku dachu (16) pionowym obrysem prowadzacym (17) , ze koniec czopa ryglujacego (14) jest zaryglowany pomiedzy ramieniem chwytajacym (18) 1 krawedzia wypychajaca(19) dzwig- ni sterujacej (7), znajdujaca sie na górnym koncu tej dzwigni ste- rujacej (7), obrotowej w plaszczyznie pionowej, które razem tworza pionowy otwór chwytny (31) w ksztalcie lejka Fig. 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazkujest urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowy cic svabon0w towzśowbe01 dtórc νϋίκ^ί/^ρsic z eo daiu-mej Uwódtłupin u każda iwpmace-nnuorżyno o dwóch niozaieamr od s rozpierai-wce o ąsoesownyeź regmekOCw /ooma.
rkSoUa-yzocn sią nt ściany boz/ney i połówki dźdzu, przy czym deódy togmcot łupioowź ma dpwigoey ferującą obnoirdwąwpłzszcedźme pimowej nz ś cienie booCowez i oz <t oWź/o trodkoinoL o/cy ozyes yociólaoe.wsa na por-tiu łrobkou/ym Oeoognio 0/010-(1:,^1 ρο-ι^οηο na stete z Orkwaźmr ądaehową an^onto iuyinow aou.
176 607
Znane jest z europejskiego opisu patentowego nr EP 0175 073 łupinowe pokrycie dachowe wagonów towarowych i kontenerów z urządzeniem rozporowym, w którym segmenty łupinowe otwiera się przestawną w płaszczyźnie pionowej dźwignią sterującą. Dźwignia ta na ścianie czołowej posiada lejek, który prowadzi segment dachowy z położenia zamknięcia w położenie odchylenia. W położeniu otwarcia dźwignia sterująca przyjmuje położenie pionowe i wystaje wraz z lejkiem znacznie ponad ścianę czołową. W stanie wsunięcia segmentu dachowego jego końcem aż do portalu środkowego, wskutek ukształtowania czopa ryglującego mogącego mieścić wspomniany lejek, dźwignia wystaje za obrzeże tego portalu lub też potrzebna jest duża szerokość portalu. Wadą takiego rozwiązaniajest to, że podczas za - i wyładunku środek załadowczy może łatwo uszkodzić końce pokryć łupinowych i elementy sterujące.
Ze względu na konieczną szerokość portalu środkowego ograniczone są parametry otwarcia wagonu. Według europejskiego opisu patentowego nr DE 41 10 558 znane jest urządzenie rozporowe do łupinowych pokryć dachowych, w którym lejek chwytny sworznia ryglowego ukształtowany został z możliwością skośnego nastawienia stosownie do wahliwego ruchu luźnego segmentu dachowego. Również takie rozwiązanie ma wady, to jest odznacza się dużąusterkowościąi wysokimi nakładami produkcyjnymi.
Zadaniem wynalazku jest stworzenie urządzenia ryglująco-rozporowego do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych, w którym jest mniejsza ilość elementów sterujących, które ma prostszą konstrukcję, mniejszą usterkowość, a także jest zabezpieczone przed oddziaływaniami zewnętrznymi i dzięki temu ma większą niezawodność. Dzięki maksymalnemu przesunięciu segmentów łupinowych poprawiają się parametry otwarcia i ładowania.
Zadanie to rozwiązane zostało zgodnie z wynalazkiem przez to, że obrys prowadnicy wzdłużnej jest otwarty w kierunku do dołu, wzdłuż przecięcia wzdłużnego aż do płyty zakończeniowej, dla prowadnika z rolką prowadzącą pionowej dźwigni sterującej portalu środkowego, i stanowi zamknięcie segmentu łupinowego w kierunku wzdłużnym wagonu i że obrys prowadnicy wzdłużnej wystaje poza labirynt zamykający ściany czołowej, utworzony przez jej profil kątowy i płytę zamykającą, o szerokość labiryntu i że, korzystnie, bezpośredni koniec obrysu prowadnicy wzdłużnej jest czopem ryglującym, który jest prowadzony w połączonej na stałe ze ścianą czołową, pionowej prowadnicy zamykającej, której kąt koresponduje z kątem otwarcia połówki dachu i która otwarta jest w kierunku wzdłużnej linii styku dachu pionowym obrysem prowadzącym i że koniec czopa ryglującego jest zaryglowany pomiędzy ramieniem chwytającym i krawędzią wypychającą dźwigni sterującej, znajdującąsię na górnym końcu tej dźwigni sterującej, obrotowej w płaszczyźnie pionowej, które razem tworząpionowy otwór chwytny w kształcie lejka.
Korzystnie, za krawędzią wypychającą dźwigni sterującej znajduje się łukowy element zamykający pokrywający, w otwartym stanie, co najmniej połowę wysokości otwarcia stałej, pionowej prowadnicy zamykającej a czop ryglujący ma tuleję łożyskową obracającą się na osi prowadnicy wzdłużnej i podzieloną między stałą, pionową prowadnicą zamykającą i pionową dźwignią sterującą.
Zgodnie z dalszą cechą wynalazku, krawędź wypychająca jest umieszczona na końcu dźwigni wypychającej, ułożyskowanej obrotowo na przegubie, w górnej części pionowej dźwigni sterującej, która jest sprężyście podparta za pomocą elementu sprężynującego.
Korzystnie, owalny obrys prowadnicy wzdłużnej na swoim końcu bezpośrednio wystającym przechodzi poprzez skos w obrys kołowy o obniżonej osi prowadnicy wzdłużnej a przecięcie wzdłużne w obrysie prowadnicy wzdłużnej zaczyna się z płytą zamykającą pionowej prowadnicy zamykającej a płyta zamykająca, stanowiąca element labiryntu zamykającego, usytuowana jest ponad poziomym górnym obszarem ściany czołowej.
Zaletą wynalazku jest to, że za pomocą umieszczonej na ścianie czołowej wagonu pionowej prowadnicy zamykającej i współdziałającej z nią, umieszczonej obrotowo na ścianie czołowej, dźwigni sterującej, rygluje się dach w położeniu zamknięcia, przy czym umieszczony na stronie czołowej dachu czop ryglujący jest chwytany przez otwory chwytane w kształcie lejka w pionowej dźwigni sterującej i w przymocowanej do ściany czołowej płycie zamykającej.
176 607
Następna istotna zaleta wynalazku polega na tym, że czop ryglujący jest wydrążony i rozcięty, tak że łupinę dachową można przesunąć aż do płyty zakończeniowej czopa ryglującego, dzięki czemu jest on pewnie usytuowany za krawędzią przednią portalu środkowego.
Przedmiot wynalazku został bliżej objaśniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia dachowe urządzenie ryglująco-rozporowe w położeniu zamknięcia segmentów łupinowych, w widoku z przodu, fig. 2 - dachowe urządzenie ryglująco-rozporowe w przekroju według linii A-A na fig. 1, fig. 3 - segment dachowy, przy całkowicie nasuniętym na portal środkowy segmencie łupinowym, w przekroju A-A na fig. 1, fig. 4 - dachowe urządzenie ryglująco-rozporowe w pośrednim położeniu segmentu łupinowego, w widoku z przodu, fig. 5
- dachowe urządzenie ryglująco-rozporowe w wykonaniu pionowej dźwigni sterującej z dodatkową obrotową 'dźwignią wypychającą, w widoku z przodu, fig. 6 - dachowe urządzenie ryglująco-rozporowe w położeniu otwarcia segmentu łupinowego, w widoku z przodu, fig. 7 - czop ryglujący w wykonaniu z dzielonymi tulejami łożyskowymi, w przekroju wzdłużnym, fig. 8
- wagon z zamkniętym pokryciem łupinowym, w widoku, od czoła.
Jak to jest widoczne na fig. 8 segment 2 łupiny 1 pokrycia łupinowego dachu składa się ze ściany bocznej 3 i połówki dachu 4. W położeniu zamknięcia leżące na przeciwko siebie łupiny 1 tworzą podłużną dachową linię styku 16.
Według fig. 1 i 2 na ścianie czołowej 5 umieszczona jest płyta zamykająca 27 i obrotowa dźwignia sterująca 7. Kątowy obrys ściany i płyta zamykająca 27 tworzą labirynt ryglujący 13. W położeniu zamknięcia, otwory chwytne 31 w kształcie lejka obrotowej dźwigni sterującej 7 i otwór chwytny 20 w kształcie lejka zamocowanej na stałe płyty zamykającej 27, zawierającej pionowąprowadnicę zamykającą 15, przy czym pionowa prowadnica zamykająca 15 przechodzi w pionowy obrys prowadzący, są zwrócone w przybliżeniu w przeciwnych kierunkach, przy czym pozostaje swobodny przekrój, w którym unieruchomiony jest czop ryglujący 14 segmentu łupinowego 2 lub połówki dachu 4. Podczas rozpierania następuje uwolnienie otworu chwytnego 20 pionowej prowadnicy zamykającej 15 od dźwigni sterującej 7 i krawędź wypychająca 19 dźwigni sterującej 7 zmusza segment 2 łupiny 1 poprzez czop ryglujący 14 do opuszczenia swojego położenia zamknięcia. Po dojściu w położenie rozchylenia, segment 2 łupiny według fig. 3 może przesunąć się w kierunku wzdłużnym wagonu tak daleko nad portal środkowy 6, aż dźwignia sterująca 29 z obrotowo ułożyskowaną rolką prowadzącą 12, według fig. 3, portalu środkowego 6 i prowadnik 11 dojdą do płyty zakończeniowej 10 czopa ryglującego 14.
Dźwignia sterująca 29 i dźwignia sterująca 7 są połączone poprzez, nie przedstawiony na rysunku, zespół dźwigni znajdujący się pomiędzy usytuowaną na końcu wagonu ścianą czołową 5 i usytuowanym w środku długości wagonu portalem środkowym 6.
Dzięki opisanemu wyżej rozwiązaniu według wynalazku, a także konstrukcyjnemu ukształtowaniu czopa ryglującego 14 według fig. 2 i 3, to jest jego zmiennym przekroju od owalnego do kołowego poprzez skos 25 i skierowanemu w dół przemieszczeniu osi 8 prowadnicy wzdłużnej 9, możliwe j est maksymalne przesunięcie segmentu łupinowego 2 nad portal 6, co powiększa strefę otwarcia dla za - i wyładunku. Poza tym czop ryglujący 14 zajmuje pozycję zabezpieczającą go przed uszkodzeniem przez elementy uchwytowe ładunku. Również ramię chwytające 18 dźwigni sterującej 7 chronione jest przed uszkodzeniem dzięki jego położeniu krańcowemu za obrysem ściany czołowej 5, a poza tym czop ryglujący 14 współdziałając z dźwignią sterującą 7 i pionową prowadnicą zamykającą 15 przyczynia się do ustabilizowania segmentu łupinowego 2 w położeniu zamknięcia.
Podczas zamykania, łukowy element zamykający 21 dźwigni sterującej 7 według fig. 1,4 16, zapobiega przekręceniu się segmentu 2 łupiny 1 pod działaniem wiatru, pod pokrywą śnieżną lub tp. i wynikającemu stąd wyprzedzeniu czopa ryglującego 14, co doprowadzić może do zakleszczenia się czopa ryglującego 14 między płytą zamykającą 27 i dźwignią sterującą 7, a więc czop ryglujący 14 zajmuje właściwe jego funkcji położenie zamknięcia.
Jak widać na fig. 7, według następnego wykonania wynalazku, czop ryglujący 14 wyposażony jest w tuleję łożyskową 28 obrotową wokół jego osi wzdłużnej i podzieloną między pio176 607 nową prowadnicę zamykającą 15 i dźwignię sterującą 7, który to czop jest przemieszczany równolegle do osi 8 obrysu prowadnicy wzdłużnej 9.
Obrys prowadnicy wzdłużnej 9 i czop ryglujący 14, są od dołu otwarte, przez co powstaje podłużne przecięcie 26, tak, że łupinę dachową można przesunąć aż do płyty zakończeniowej 10 czopa ryglującego 14.
Zgodnie z kolejnym przykładem wykonania wynalazku według fig. 5, zastosowana została dodatkowo obrotowa na dźwigni sterującej 7 dźwignia wypychająca 22 z krawędzią, wypychającą 19, która podczas rozpierania jest przytrzymywana elementem sprężynuj ącym 23 w prawie jednakowym położeniu względem dźwigni sterującej 7 i zmusza czop ryglujący 14 do opuszczenia jego położenia krańcowego, a podczas zamykania jest obracana, ewentualnie wyprzedzającym, czopem 14 wokół jej przegubu 24. W krańcowym położeniu dźwigni sterującej 7 dźwignia wypychająca 22 jest doprowadzana zapomocązderzaka 30 do położenia wyjściowego.
Dzięki wynalazkowi zmniejsza się korzystnie usterkowość urządzenia ryglująco-rozporowego, poprawia się parametry otwarcia łupinowego pokrycia dachowego oraz obniża się koszty produkcji i utrzymania.
176 607
Fig.7
176 607
Fig. 5
176 607
176 607
Fig.8
176 607
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych, które składają się z co najmniej dwóch łupin a każda łupina jest utworzona z dwóch, niezależnie od .siebie coc^pii^raneclei przejuwnyoh, łt^gencsn^csj'i^ł^^a^ejcpatcyc^C się ze deienyboczney t połówki dacho, przy czymka/.dy segmeni topiny ma, ne ścianie czninweji nz pyrtzln śtodZzc wym, kbwignio sjernjąnn, obroeowąwymaszc zyźnra pionzwet,s^r/^ ynamkmleroczdnona pakptu Wndkowwm dźwtynie tteeująeaterS ncźączona na sCź/e z prowerdlicąnecybwądyzmendo ź^arini^, znamtennb tym, co οΙ^ζτ esnwzdnicy syddd^żnoj (0) jn sł uWr&*ty w kinounksi Zy bzdu, wzdłuż yraecięcia wzdłużne,ο(Ζ6ζ ałyty enkończeciowzj ( l(ik sil^i prowozdnipe Cl 1 ) a rolkąuzyo wndnącą Slkd pionowej dźwigni sternijąces (29) yortolo środkoweźn (Oni i /tonowi zawkeicote scomenOi kipieąwago (
  2. 2,ηη kiz/cinZo evyZłużnym wagonu a oksąt prowadmzy wzdłożnej y/Z dzysbZa yor.a ,ζ(ουπ( Cl3)oamykaoąey śmiany azoCowct <Ο), oZworzony (οζο,^ prołciroddzwy i ełnię ezmukająoą ż27), o szerożość labitynda tZUpt OCz korzystała, bazeośzedni łreniep odrenu źznw adniey wzdłuinei (U) jesrepepem ι^ζΟο^ριιο) ( C ^Z), ptózaicrł prosvedzozy w podąznonej dr etate oe brnaną cznłową05(i dionuwej prowadnico jl ź., ktOraj bą, OoresjtzuZz( e o kątemoiworce a pułUwVidachu (4) i któro oCwnata 0οζ\ο kizcunku wndZćżnej l(nii źUzlcr Zcpeu (06, pionowym nOpłcemuroi^adzpcn^ (t-W i że koniec pzopatyglkjącega Zł 4/deci zapygiowanypom(ę<dw remjeniem 00(0)00-30710 (18) iSlbaw,^<^ycnć- wą oyehejącii t'lk) łZwi-ąri stewObcej (dj. zicainυląeązlę no górnym końco tejdźwipni siece/acej (źŻi obrotowej w yłaczczy źme nienowej) k-źoe rezem i/w zrzypionowy otoróe cnw/Czy (Zl, wkcitałcto (ejko,
    0. ^rp^c^e^-z wo dOw zecha. 1,οζ amien ne ąm, aeoekrewędziąwypychającą(19) dźwigni steroj óce- (U-Sa/Z osskuowanync dZwignisierujycej ozj, oterncnt zamąkeJący (OIS wkscłełcie Zuku, poerywający co narwwied po-ową wysokościyWlacio,staZed p-ookwoj οπο-οΖοcy zamyy kajyc ej 05ζ o-cOi żeezzpjygSojźey (OCj w oeoaaraepomlę0zd -to(ąą(odową źluwodoiya.zomybo(vyą (15kć pionową dCwignio stanyącą jUj posiądź cOicioną tulej ź todyskową )0U) obro-ową woVńS οι5)8, źego ąrowaknicy woblożneS (ji ·
  3. 3,U rcadoculź wed-iio ^οΟζ. Ο zne mienne tym, że krawędź wypychająca (19) znajduje się na Ooócu sićwigzί wypycZa-ącej (22y aamocowanej poprano ączegob 04) oWsii-owo) na górna, ęzę doi ptonowei dywi om stenoąceZ ('ddkz0rotytt eopomttcąelemnoSu oproąyyojydaąo jaOS$nrZ( ή-ίω/ podpartej
  4. 4^ Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że owalny obrys prowadnicy wzdłużnej (9) na swoim Zoń cw bzey oń-admo wyatającym przechodzt oopraeuśnos 0ΰ) w (Λιυό kmioo/y z obmżonei osi O8) ptowadmey wadtuónęj gże prz.ecioyie ν-ζ.ζϋ(ζηε Z26t w obcyrie prowaduiey wuObiódaj e9t zaczynu wą cayfytązamykejącąCźlZ piętowej ypowadniźy kamyka/stcej (SOi zia Wdiz zamykaj -οι -kOś stanowiące ηΟο^^ l^n^iydaizłtZt oawe'Oasąeeoo, udodor)wooa(eslponad źzaiomym pómym ai szorem setony coodotooj (ζ<.
PL95307700A 1994-03-19 1995-03-15 Urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych PL176607B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19944410096 DE4410096C2 (de) 1994-03-19 1994-03-19 Dacharretierungs- und Spreizeinrichtung für Haubenverdecke von Güterwagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL307700A1 PL307700A1 (en) 1995-10-02
PL176607B1 true PL176607B1 (pl) 1999-06-30

Family

ID=6513656

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95307700A PL176607B1 (pl) 1994-03-19 1995-03-15 Urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych

Country Status (5)

Country Link
CZ (1) CZ284149B6 (pl)
DE (1) DE4410096C2 (pl)
FI (1) FI110500B (pl)
PL (1) PL176607B1 (pl)
SK (1) SK281242B6 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19701887C2 (de) * 1997-01-21 2002-04-25 Dwa Deutsche Waggonbau Gmbh Führungs-, Ausstell- und Arretiereinrichtung für Schiebewände von Güterwagen
EP1055579B1 (de) * 1999-05-26 2004-12-08 Bombardier Transportation (Bahntechnologie) Holding Germany GmbH Güterwagen mit einer Betätigungseinrichtung für verschiebbare Wände oder Hauben
DE10257987A1 (de) * 2002-12-12 2004-07-01 Alstom Lhb Gmbh Dachhubeinrichtung mit Sicherheitseinrichtung für einen gedeckten Eisenbahngüterwagen, insbesondere Doppelstock-Autotransportwagen

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DD227100B1 (de) * 1984-09-20 1988-10-19 Niesky Waggonbau Veb Haubenverdecke fuer gueterwagen und container
DE4110558C2 (de) * 1991-03-30 1995-08-17 Niesky Waggonbau Gmbh Spreizeinrichtung für Haubenverdecke

Also Published As

Publication number Publication date
PL307700A1 (en) 1995-10-02
CZ64095A3 (en) 1995-12-13
DE4410096C2 (de) 2001-02-15
SK35495A3 (en) 1995-10-11
FI951259A (fi) 1995-09-20
FI951259A0 (fi) 1995-03-17
FI110500B (fi) 2003-02-14
SK281242B6 (sk) 2001-01-18
CZ284149B6 (cs) 1998-08-12
DE4410096A1 (de) 1995-09-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0754130B1 (de) Verriegelungsvorrichtung zum lösbaren befestigen eines fahrzeugdaches an einem unbeweglichen karosserieteil
CA1258793A (en) Remotely operated hatch covers for tank trucks and the like
DE4010276C2 (pl)
EP1897716B1 (de) Flexibles Fahrzeugdach
PL176607B1 (pl) Urządzenie ryglująco-rozporowe do łupinowych pokryć dachowych wagonów towarowych
CA2268605C (en) Ship hatch cover
US3405814A (en) Weather tent for cargo hatches
SE533349C2 (sv) Dörrsystem för sidolämmar till ett flak på ett lastfordon
CZ195796A3 (en) Device for attaching a swing part shiftable between two positions, to a body
CA2202102C (en) Ship hatch cover
DE10030760A1 (de) Verriegelungseinrichtung für ein verstellbares Fahrzeugdach
US6623223B1 (en) Auto rack deck hinge arrangement
DE3520132A1 (de) Dachtraegerbefestigung an einem cabriolet
US20040154553A1 (en) Double-release bar for a cow stanchion apparatus
DE19823377C1 (de) Multifunktionsdach für Yachten
US6460913B2 (en) Vehicle roof adjustable between a closed position and a folded position
DE19960897A1 (de) Kraftfahrzeug mit wenigstens einem, an einer Karosserieöffnung angelenkten Schwenkteil
DE10052001A1 (de) Cabriolet-Fahrzeug mit einem im rückwärtigen Fahrzeugbereich unterhalb eines Deckelteils ablegbaren Dach
DE3732143C2 (pl)
DE10242501A1 (de) Fahrzeugdach für ein Cabriolet-Fahrzeug
US3504637A (en) Open top railroad car having a removable roof structure therefor
DE102007060487B4 (de) Faltbares Dach für einen Personenkraftwagen
CS268165B2 (en) Lifting and swinging gear for tube discharging hopper&#39;s discharging section
DE19714125C2 (de) Umwandelbares Fahrzeugdach
DE2910985C2 (de) Einrichtung zur Rückladung von Schüttgut