PL173822B1 - Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych - Google Patents

Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych

Info

Publication number
PL173822B1
PL173822B1 PL94302674A PL30267494A PL173822B1 PL 173822 B1 PL173822 B1 PL 173822B1 PL 94302674 A PL94302674 A PL 94302674A PL 30267494 A PL30267494 A PL 30267494A PL 173822 B1 PL173822 B1 PL 173822B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
product
mixture
food
extruder
mix
Prior art date
Application number
PL94302674A
Other languages
English (en)
Inventor
Lars Broberg
Jean-Jacques Desjardins
Pierre Dupart
Original Assignee
Nestle Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nestle Sa filed Critical Nestle Sa
Publication of PL173822B1 publication Critical patent/PL173822B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23LFOODS, FOODSTUFFS, OR NON-ALCOHOLIC BEVERAGES, NOT COVERED BY SUBCLASSES A21D OR A23B-A23J; THEIR PREPARATION OR TREATMENT, e.g. COOKING, MODIFICATION OF NUTRITIVE QUALITIES, PHYSICAL TREATMENT; PRESERVATION OF FOODS OR FOODSTUFFS, IN GENERAL
    • A23L7/00Cereal-derived products; Malt products; Preparation or treatment thereof
    • A23L7/10Cereal-derived products
    • A23L7/157Farinaceous granules for dressing meat, fish or the like
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A21BAKING; EDIBLE DOUGHS
    • A21DTREATMENT, e.g. PRESERVATION, OF FLOUR OR DOUGH, e.g. BY ADDITION OF MATERIALS; BAKING; BAKERY PRODUCTS; PRESERVATION THEREOF
    • A21D13/00Finished or partly finished bakery products
    • A21D13/40Products characterised by the type, form or use
    • A21D13/46Croutons

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Nutrition Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Grain Derivatives (AREA)
  • Bakery Products And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • General Preparation And Processing Of Foods (AREA)
  • Meat, Egg Or Seafood Products (AREA)
  • Formation And Processing Of Food Products (AREA)

Abstract

1. Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów zywnosciowych, przezna- czonych do pieczenia w piecu, w którym do wytlaczarki wprowadza sie mieszanine zawierajaca zmielone zboza, cukry redukcyjne i tluszcze, nastepnie poddaje sie te mieszanine pieczeniu wytloczeniowemu, po czym mieli sie wytloczony produkt i po zmieleniu poddaje sie go suszeniu, znamienny tym, ze do wprowadzonej do wytlaczarki mieszaniny dodaje sie 8-12% wagowo tluszczu, zas pieczenie wytloczeniowe prowadzi sie w temperaturze pomiedzy 150°C i 230°C pod cisnieniem powyzej 4,5 MPa. PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych, przeznaczonych do pieczenia w piecu, przykładowo napełnionego naleśnika, kawałka mięsa lub kawałka ryby.
Z opisu patentowego nr 4 364 961 jest znany sposób wytwarzania posypki chlebowej, w którym do wytłaczarki wprowadza się mieszaninę zawierającą przynajmniej 95% mąki, 2,5 do 3% tłuszczu i drożdże, przy czym do tej mieszaniny w kilku miejscach jest wtryskiwany gaz taki jak dwutlenek węgla dla utworzenia napowietrzonej mieszaniny, która jest następnie ogrzewana i wytłaczana w temperaturze pomiędzy 30 do 100°C, pod ciśnieniem 1,4 do 4,2 MPa. Uzyskany w ten sposób produkt jest następnie cięty na małe kawałki i suszony. Uzyskane w ten sposób okruchy chleba mogą być stosowane do powlekania produktów żywnościowych, takich jak kawałki mięsa lub ryby, które są następnie odświeżane przez smażenie w gorącym oleju.
Podczas tego finalnego etapu smażenia w oleju, okruszyny chleba są wysmażone i przypieczone i nadają powleczonemu nimi smażonemu produktowi wygląd produktu wypieczonego, o kruchej powłoce i apetycznym smaku. Jednakże, te okruszyny chleba absorbują jednocześnie dużą ilość tłuszczu (około połowę swego ciężaru), tak że uzyskany, smażony powleczony produkt ma dużą zawartość tłuszczu.
Obecniejednak konsumenci zwykle unikaj ą spożywania produktów wysokotłuszczowych, a zwłaszcza produktów pieczonych poprzez smażenie w oleju.
Rozwiązanie zaproponowane w opisie patentowym USA 4 943 438 dotyczy nowego rodzaju sposobu wytwarzania produktu z posypką chlebową, przeznaczonego do odgrzewania w konwencjonalnym piecu lub w piecu mikrofalowym. Jednakże, odświeżone produkty pokryte taką posypką chlebową przypominają smakiem i wyglądem produkty uzyskane przez smażenie w oleju. Sposób według tego rozwiązania polega na tym, że produkt przeznaczony do otoczenia posypką jest powleczony najpierw spoiwem, a następnie posypką uzyskaną przez wytłaczanie ciasta zawierającego około 20% mąki i 80% wody, a następnie tak posypany produkt jest wypieczony w piecu w powietrzu o określonym poziomie wilgotności, na wypieczony produkt jest natryskiwany olej i posypane i natryśnięte olejem produkty są wystawione na oddziaływanie wysokiej temperatury rzędu 375 do 480°C dla nadania produktowi brązowej, kruchej powierzchni.
173 822
Jakkolwiek sposób ten daje zadowalające rezultaty, to jednak ma on tego rodzaju niedogodność, że nie jest ani szybki ani łatwy do prowadzenia ze względu na konieczność stosowania licznych etapów pośrednich. Dodatkowo, obejmuje on powtarzalne manewrowanie posypanym produktem i stosowanie specjalnych instalacji.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu wytwarzania posypki chlebowej, który umożliwiałby uzyskanie posypanego produktu podobnego pod względem smaku, faktury i wyglądu do posypanego produktu odświeżanego przez smażenie w oleju, jednakże który mógłby być odświeżany poprzez przepuszczanie przez konwencjonalny piec bez potrzeby stosowania dodatkowo jakiegokolwiek oleju.
Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych, przeznaczonych do pieczenia w piecu, w którym do wytłaczarki wprowadza się mieszaninę zawierającą zmielone zboża, cukry redukcyjne i tłuszcze, następnie poddaje się tę mieszaninę pieczeniu wytłoczeniowemu, po czym mieli się wytłoczony produkt i po zmieleniu poddaje się go suszeniu, według wynalazku charakteryzuje się tym, że do wprowadzonej do wytłoczarki mieszaniny dodaje się 8-12% wagowo tłuszczu, zaś pieczenie wytłoczeniowe prowadzi się w temperaturze pomiędzy 150°C i 230°C pod ciśnieniem powyżej 4,5 MPa.
Korzystnie pieczenie wytłoczeniowe prowadzi się w wytłaczarce z bliźniaczymi śrubami.
Korzystnie stosuje czas pieczenia wytłoczeniowego dłuższy niż 30 sekund.
Korzystnie stosuje się tłuszcze, stanowiące uwodorniony olej palmowy.
Pierwsza korzyść sposobu według wynalazku polega na tym, że umożliwia on wykorzystanie na skalę przemysłową już istniejących instalacji do pokrywania posypką bez potrzeby ich przystosowania lub modyfikowania, przykładowo odpowiednio do składu posypki lub do procesu stosowanego do nakładania posypki (przykładowo bez żadnego dodatkowego wstępnego etapu smażenia).
Następna korzyść sposobu według wynalazku polega na tym, że pozwala on na otrzymywanie odświeżonych produktów z posypką, które są niskotłuszczowe lecz są podobne w smaku i wyglądzie do smażonych produktów z posypką i utrzymują ich kruchą fakturę.
W całym opisie stosowane procenty i części wagowe odnoszą się do ciężaru całkowitego.
Sposób według wynalazku umożliwia uzyskiwanie posypki odpowiedniej do odświeżania w konwencjonalnym piecu poprzez proces łączący etap pieczenia wytłoczeniowego w temperaturze pomiędzy 150°C i 230°C pod ciśnieniem powyżej 4,5 MPa oraz stosowanie mieszaniny wyjściowej o zawartości tłuszczu 8-12% wagowo.
W sposobie według wynalazku, początkowo do wytłaczarki jest wprowadzana mieszanina zawierająca zmielone zboża, źródło cukrów i źródło tłuszczów.
Zmielone zboża może stanowić grysik lub mąka z przykładowo pszenicy, ryżu lub owsa, stosowane indywidualnie lub zmieszane ze sobą. Źródło cukrów może stanowić glikoza, laktoza, glukoza i/lub fruktoza, indywidualnie lub we wzajemnej mieszaninie. To źródło cukru korzystnie zawiera cukry redukcyjne, które umożliwiają nadawanie posypce atrakcyjnego koloru poprzez reakcją Maillarda po ich regeneracji.
Źródło tłuszczów może stanowić przykładowo nasycony wodorem olej palmowy. W rzeczywistości można stosować dowolny rodzaj tłuszczu, jakkolwiek jeżeli jest pożądane dłuższe przetrzymywanie posypki, wówczas jest konieczne stosowanie tłuszczu, który nie będzie podlegał zjełczeniu, to jest tłuszczu zawierającego głównie nasycone kwasy tłuszczowe.
Źródło tłuszczu jest dodawane do mieszaniny przeznaczonej do wytłaczania w ilości przynajmniej 7% wagowo i korzystnie 8 do 12% wagowo tłuszczu. Do mieszaniny może być również dodana sól, aromatyczne korzenie, substancje barwnikowe i jakiekolwiek dozwolone dodatki żywnościowe, takie jak mleko w proszku.
Dla uzyskania wytłaczalnej mieszaniny, to jest mieszaniny mającej zawartość składnika suchego przynajmniej 75% i ogólnie od 75% do 85%, można dodać również wodę.
W wynalazku można stosować wytłaczarkę piecową z pojedynczą śrubą lub o śrubach bliźniaczych. Jeżeli jest stosowana wytłaczarka piecowa z pojedynczą śrubą, wówczas jest istotne początkowe przygotowanie dokładnie jednorodnej mieszaniny rozmaitych materiałów wyjściowych i odpowiednie wyregulowanie zawartości składnika suchego, przykładowo do
173 822 wartości 75 do 82%. Ponadto, w wytłaczarce piecowej z pojedynczą śrubą maksymalna osiągana temperatura może stanowić ograniczenie sposobu według wynalazku.
Z tego względu zaleca się stosowanie wytłoczarki piecowej z bliźniaczymi śrubami, w której jest możliwe osiąganie znacznie wyższych temperatur. Następna korzyść stosowania wytłaczarki piecowej z bliźniaczymi śrubami polega na tym, że nie ma potrzeby przygotowania mieszaniny rozmaitych materiałów wyjściowych do wprowadzania do wytłaczarki. W przeciwieństwie do tego, jest możliwe niezależne wprowadzanie każdego materiału wyjściowego jeden po drugim i następnie wyregulowanie zawartości składnika suchego. W tym przypadku, wszystkie materiały wyjściowe są zmieszane razem w pierwszej części wytłaczarki.
Proces pieczenia wytłoczeniowego jest przeprowadzany w temperaturze 150 do 230°C pod ciśnieniem przynajmniej 4,5 MPa i w krótkim okresie czasu rzędu 30 do 80 sekund. Korzystnie stosuje się śruby obracające się z dużą prędkością rzędu 200 do 250 obrotów na minutę. Te warunki wytłaczania powodują powstawanie pożądanego rozprężenia produktu.
Przy wylocie wytłaczarki otrzymuje się produkt w postaci granulek z zawartością suchego składnika rzędu 85 do 92%. Wytłoczony produkt jest następnie mielony, przykładowo w konwencjonalnym młynie, dla uzyskania nieregularnie ukształtowanych cząstek o wielkości od 0,5 do 2,0 mm.
Wytłoczony i zmielony produkt jest następnie suszony w urządzeniu przystosowanym do suszenia produktów w postaci proszku, przykładowo w suszarce ze złożem fluidalnym. Produkt jest następnie osuszany do zawartości składnika suchego typowego dla produktów tego rodzaju, to jest rzędu 92 do 95%, co daje produkt o dobrych właściwościach przechowywania. Uzyskana w ten sposób posypka chlebowa może być magazynowana przez przynajmniej 12 do 18 miesięcy w temperaturze otoczenia w suchym, zaciemnionym miejscu. Uzyskany w ten sposób produkt może być stosowany jako posypka chlebowa i może być regenerowany w konwencjonalnym piecu i ma wygląd i smak podobny do produktów uzyskiwanych poprzez regenerację przez smażenie w gorącym oleju i ma kruchą fakturę.
Przedmiot wynalazku jest zilustrowany na podstawie poniższych przykładów.
Przykład 1. Przygotowano mieszaninę zawierającą 33 kg mąki pszennej, 2 kg mieszaniny laktozy i dekstrozy, 1 kg chlorku sodu i 0,6 kg zbieranego mleka w proszku. Przez lej zasypowy wytłaczarki z bliźniaczymi śrubami wprowadzono 9 kg tej mieszaniny, 1 kg nasyconego wodorem oleju palmowego i 0,9 litra wody. Przygotowana w ten sposób mieszanina została wytłaczana przez około 40 do 50 sek. w temperaturze około 170°C i pod ciśnieniem 9,0 MPa (prędkość obrotowa śrub wynosiła około 220 obr./min). Produkt wychodzący z dyszy wytłaczającej miał zawartość składnika suchego około 88 do 89%. Był on następnie zmielony w młynie i wysuszony przez 6 do 7 minut w suszarce ze złożem fluidalnym (temperatura wejściowa powietrza 105°C). Uzyskano w ten sposób posypkę chlebową w postaci proszku o wielkości okruszyn od 0,5 do 2,0 mm, zawartości składnika suchego 92 do 93% i zawartości tłuszczów około 10%.
Napełniony naleśnik o ciężarze 45 g został posypany 8 g tak przygotowanej posypki chlebowej i otrzymany w ten sposób posypany produkt został przepuszczony w przeciągu 17 minut przez konwencjonalny piec ogrzany poprzednio do 180°C. Uzyskany w ten sposób posypany produkt żywnościowy jest gotowy do spożycia i jest podobny pod względem wyglądu zewnętrznego, smaku i faktury do znanego produktu odświeżanego poprzez smażenie w gorącym oleju, to jest ma tradycyjny smak, kruchą fakturę i od zewnątrz złoty jednolity kolor wypieczonego produktu (bez części niewypieczonych).
Przykład 2. Przygotowano mieszaninę podobną do mieszaniny z przykładu 1. Przez lej zasypowy wytłaczarki z bliźniaczymi śrubami wprowadzono 9 kg tej mieszaniny, nasycony wodorem olej palmowy w ilości pokazanej w następującej tabeli i 0,9 litra wody. Przygotowana tak mieszanina została wytłoczona, zmielona i wysuszona w tych samych warunkach jak w przykładzie 1. Uzyskano w ten sposób rozmaite posypki mające zawartość składnika suchego 92 do 93%.
Tak przygotowanymi rozmaitymi posypkami pokryto wypełnione naleśniki i tak uzyskane produkty z rozmaitą posypką przepuszczono przez konwencjonalny piec ogrzany poprzednio do
173 822
180°C przez 17 minut. Otrzymane produkty z rozmaitą posypką były oceniane przez grupę sześciu fachowych ekspertów do oceniania smaku z następującymi rezultatami:
Ilość oleju (kg) % oleju Otrzymany produkt
0,5 5 Bez kruchości, wygląd niewypieczony
0,8 8 Faktura krucha
1,0 10 Wygląd wypieczony, kolor złoty
1,2 12 Smak tradycyjny
1,6 15 Faktura mazista, wygląd wypieczony
Można zauważyć, że zawartość składnika suchego 8 do 12% umożliwia uzyskiwanie posypki mającej pożądane właściwości. Po wypieczeniu w piecu uzyskane posypki są porównywalne pod względem wyglądu, smaku i faktury z produktem odświeżanym przez pieczenie w oleju. Jednakże, produkt według wynalazku ma znacznie mniejszą zawartość tłuszczów. Jednakże powyżej 15% produkt końcowy jakkolwiek prawidłowy, jest zbyt mazisty. Z drugiej strony jest również możliwe, aby część tłuszczów nie ulegała jednorodnemu zmieszaniu z pozostałymi składnikami w wytłaczarce.
Przykład 3. Przygotowano mieszaninę podobną do mieszaniny z przykładu 1. Do leja zasypowego wytłaczarki z bliźniaczymi śrubami wprowadzono 9 kg tej mieszaniny, 1 kg nasyconego wodorem oleju palmowego i 0,9 litra wody. Tak przygotowaną mieszaninę wytłaczano w temperaturach i ciśnieniach wskazanych w następującej poniżej tabeli. Produkt wychodzący z dyszy wytłaczającej miał zawartość składnika suchego rzędu 89%. Był on następnie zmielony i osuszony podobnie do przykładu 1. Otrzymano w ten sposób rozmaite posypki znające zawartość składnika suchego rzędu 93% i zawartość tłuszczów około 9,5%.
Tak przygotowanymi rozmaitymi posypkami pokryto kawałki ryby i uzyskane w ten sposób produkty z rozmaitymi posypkami przepuszczone poprzez konwencjonalny piec ogrzany wstępnie do 180°C przez 17 minut.
Produkty z rozmaitymi posypkami były oceniane przez grupę sześciu doświadczonych fachowców oceniających smak z następującymi rezultatami:
Temperatura CC) Ciśnienie (MPa) Otrzymany produkt
100 9,0 Produkt twardy
140 9,0 Bez kruchości
175 9,0 Faktura krucha
215 9,0 Wypieczony, złoty jednolity wygląd
250 9,0 Bez kruchości, niejednolity wygląd powierzchni
190 4,0 Produkt twardy
190 7,0 Faktura krucha
190 11,0 Produkt odpowiedni
190 15,0 Bez kruchości
Można zauważyć, że dla ciśnienia 9,0 MPa, temperatura wytłaczania nie powinna być ani zbyt niska, ani zbyt wysoka, jeżeli ma być uzyskany kruchy produkt o prawidłowym wyglądzie podobnym do stanu techniki. To samo dotyczy ciśnienia wytłaczania, które nie powinno być zbyt niskie, jeżeli ma być uzyskany kruchy produkt.
Przykładał. Przygotowano mieszaninę podobną do mieszaniny z przykładu 1 i następnie wytłaczano ją w tym samych warunkach. Produkt wychodzący z dyszy wytłaczającej miał zawartość składnika suchego 89%.
Produkt był następnie suszony przez około 6 do 7 minut w suszarce ze złożem fluidalnym (temperatura wejściowa powietrza 105°C) dla otrzymania produktu mającego zawartość skład6
173 822 nika suchego 92 do 93%, który jest następnie mielony w młynie dla uzyskania posypki w postaci proszku. Gdy produkt jest mielony w stanie suchym, wówczas stwierdza się wytwarzanie dużej ilości drobnych okruszyn, to jest bardzo małych cząstek, stanowiących około 10%. Z drugiej strony, jeżeli produkt jest mielony w stanie wilgotnym przed osuszeniem, wówczas nie powstają żadne drobne okruszyny.
Napełniony naleśnik o ciężarze 45 g pokryto 8 g tak przygotowanej posypki i tak uzyskany posypany produkt przepuszczono przez konwencjonalny piec wstępnie ogrzany do 180°C przez 16 do 17 minut. Otrzymany w ten sposób gotowy do zjedzenia produkt z posypką utracił kruchość i miał blady niewypieczony wygląd zewnętrzny oraz prawidłowy smak.
Odpowiednio do powyższego, zaleca się zmielenie wytłoczonego produktu zanim zostanie on wysuszony, kiedy ciągle ma jeszcze pewną zawartość wilgotności, która z jednej strony umożliwia otrzymanie właściwej posypki po odświeżeniu w piecu i z drugiej strony daje mniejsze straty produktu poprzez mniejszą ilość drobnych okruszyn.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych, przeznaczonych do pieczenia w piecu, w którym do wytłaczarki wprowadza się mieszaninę zawierającą zmielone zboża, cukry redukcyjne i tłuszcze, następnie poddaje się tę mieszaninę pieczeniu wytłoczeniowemu, po czym mieli się wytłoczony produkt i po zmieleniu poddaje się go suszeniu, znamienny tym, że do wprowadzonej do wytłaczarki mieszaniny dodaje się 8-12% wagowo tłuszczu, zaś pieczenie wytłoczeniowe prowadzi się w temperaturze pomiędzy 150°C i 230°C pod ciśnieniem powyżej 4,5 MPa.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że pieczenie wytłoczeniowe prowadzi się w wytłaczarce z bliźniaczymi śrubami.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się czas pieczenia wytłoczeniowego dłuższy niż 30 sekund.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że stosuje się tłuszcze stanowiące uwodorniony olej palmowy.
PL94302674A 1993-04-07 1994-03-18 Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych PL173822B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP93105740 1993-04-07

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL173822B1 true PL173822B1 (pl) 1998-05-29

Family

ID=8212791

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94302674A PL173822B1 (pl) 1993-04-07 1994-03-18 Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych

Country Status (16)

Country Link
US (1) US6214403B1 (pl)
EP (1) EP0619082B1 (pl)
JP (1) JPH06319476A (pl)
CN (1) CN1047066C (pl)
AT (1) ATE166767T1 (pl)
AU (1) AU672868B2 (pl)
BR (1) BR9401406A (pl)
CA (1) CA2120669C (pl)
CZ (1) CZ288938B6 (pl)
DE (1) DE69410683T2 (pl)
DK (1) DK0619082T3 (pl)
ES (1) ES2118276T3 (pl)
NO (1) NO309592B1 (pl)
PL (1) PL173822B1 (pl)
RU (1) RU2109463C1 (pl)
ZA (1) ZA941790B (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2003075665A2 (en) 2002-03-14 2003-09-18 Emil-Pol Spolka Z O.O. Method of manufacturing of food products from cooked dough, especially pierogi

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1302112A1 (en) * 2001-10-12 2003-04-16 Société des Produits Nestlé S.A. Coating and composite frozen confections
US7585533B2 (en) * 2002-06-11 2009-09-08 Nestec S.A. Pressure formed pet food and method
US7011038B2 (en) * 2002-12-27 2006-03-14 Louis Patsalos Hygienic and ergonomic breading machine
US7938060B2 (en) 2004-09-13 2011-05-10 Southeastern Mills, Inc. Breadcrumb manufacturing system and method
GB2461520A (en) 2008-07-01 2010-01-06 Magsnack Bv Manufacturing crumb for the coating of food products
US8728554B2 (en) * 2010-01-15 2014-05-20 Crisp Sensation Holding S.A. Stabilisation of microwave heated food substrates
US8765202B2 (en) * 2010-01-15 2014-07-01 Crisp Sensation Holding S.A. Coated stabilised microwave heated foods
GB201000647D0 (en) 2010-01-15 2010-03-03 Crisp Sensation Holding Sa Microwaveable batter
US9326537B2 (en) 2011-01-27 2016-05-03 Crisp Sensation Holding S.A. Microwaveable coated food product, and method and apparatus for the manufacture thereof
US9326536B2 (en) 2011-01-27 2016-05-03 Crisp Sensation Holding S.A. Production of microwaveable coated food products
WO2012110972A1 (en) * 2011-02-16 2012-08-23 Finecrumb Food Coatings (Proprietary) Limited A method of producing an extruded breadcrumb coating for food products
US20130156925A1 (en) 2011-12-20 2013-06-20 Crisp Sensation Holding S.A. Crumb manufacture
RU2537921C2 (ru) * 2013-04-23 2015-01-10 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Государственный университет - учебно-научно-производственный комплекс" (ФГБОУ ВПО "Госуниверситет - УНПК") Способ производства панировочных сухарей
RU2569477C2 (ru) * 2013-08-14 2015-11-27 Наталья Сергеевна Родионова Способ приготовления продукта для панировки мясных и рыбных полуфабрикатов
WO2018108425A1 (en) 2016-12-15 2018-06-21 Unilever N.V. Particulate meat seasoning composition
RU2646900C1 (ru) * 2017-02-20 2018-03-12 Александр Геннадьевич Новоселов Периодический способ производства панировочной крошки и электроконтактная печь для его осуществления
RU2666794C1 (ru) * 2017-03-29 2018-09-12 Федеральное государственное бюджетное научное учреждение "Поволжский научно-исследовательский институт производства и переработки мясомолочной продукции" (ГНУ НИИММП) Посыпка для панировки пищевых продуктов
DE102019106708A1 (de) * 2019-03-15 2020-09-17 Karlchen's Beratungs- und Beteiligungsgesellschaft mbH Verfahren zum Herstellen von Paniermehl
FR3121820A1 (fr) * 2021-04-16 2022-10-21 Compagnie Laitiere Europeenne « Préparation alimentaire expansée à base de lait, son procédé d’obtention et ses utilisations »

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB966891A (en) * 1961-04-13 1964-08-19 Dca Food Ind Cosmestible coating composition and method of producing same
US4218480A (en) 1978-12-29 1980-08-19 The Griffith Laboratories, Limited Production of particulated stale bread
FR2458227B1 (fr) * 1979-06-13 1985-07-12 Paris Gds Moulins Procede et dispositif de fabrication de chapelure
CA1163133A (en) * 1981-03-25 1984-03-06 Kenneth S. Darley Manufacture of bread crumb-like products
US4364961A (en) 1981-03-30 1982-12-21 The Griffith Laboratories, Limited Manufacture of bread crumb-like product
JPS57186431A (en) * 1981-05-08 1982-11-16 Fuji Shiyokuhin Kogyo Kk Production of bread powder
US4568550A (en) * 1981-09-08 1986-02-04 General Foods Corporation Process for preparing a cooked extruded flour-based product
NZ202544A (en) * 1981-11-18 1985-02-28 D & S Mfg Pty Ltd Food coatings, fillers or pellets;ingredients having a moisture content of 8-14 percent extruded
GB2136666B (en) * 1983-02-11 1986-08-20 Vincent Processes Limited A food product and process for producing same
US4609558A (en) * 1985-05-23 1986-09-02 General Foods Corporation Bread crumb-like product has its manufacture
US4609557A (en) * 1985-05-23 1986-09-02 General Foods Corporation Manufacture of bread crumb-like product
GB2176089A (en) * 1985-06-12 1986-12-17 Vincent Processes Limited Feed product and process for producing same
ATE56590T1 (de) * 1985-09-12 1990-10-15 Frisco Findus Ag Verfahren zur herstellung eines nahrungsmittelueberzugs.
GB8602312D0 (en) * 1986-01-30 1986-03-05 Ranks Hovis Mcdougall Plc Food products
US4943438A (en) 1986-07-07 1990-07-24 Conagra, Inc. Bread crumb coating composition and process for imparting fried-like texture and flavor to food products

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2003075665A2 (en) 2002-03-14 2003-09-18 Emil-Pol Spolka Z O.O. Method of manufacturing of food products from cooked dough, especially pierogi

Also Published As

Publication number Publication date
NO941198D0 (no) 1994-03-30
NO941198L (no) 1994-10-10
RU2109463C1 (ru) 1998-04-27
ES2118276T3 (es) 1998-09-16
AU672868B2 (en) 1996-10-17
AU5775494A (en) 1994-10-13
DE69410683D1 (de) 1998-07-09
CA2120669C (en) 2004-11-09
EP0619082B1 (fr) 1998-06-03
CN1098262A (zh) 1995-02-08
NO309592B1 (no) 2001-02-26
ZA941790B (en) 1994-10-17
DK0619082T3 (da) 1999-02-08
DE69410683T2 (de) 1998-10-15
CZ80494A3 (en) 1994-12-15
EP0619082A1 (fr) 1994-10-12
BR9401406A (pt) 1994-11-22
CZ288938B6 (cs) 2001-10-17
ATE166767T1 (de) 1998-06-15
CN1047066C (zh) 1999-12-08
CA2120669A1 (en) 1994-10-08
US6214403B1 (en) 2001-04-10
RU94011579A (ru) 1996-06-27
JPH06319476A (ja) 1994-11-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL173822B1 (pl) Sposób wytwarzania posypki chlebowej do produktów żywnościowych
US4251551A (en) Food composition and method for preparing cheese-coated, puffed snacks upon microwave heating
EP0184964B1 (en) Starch snack foods and process
US5368870A (en) Method for making vitamin enriched cereal
US5182127A (en) Microwave tempering of cooked cereal pellets or pieces
EP0375006B1 (en) Snack product
CA1334567C (en) Multicolored r-t-e cereal and method of preparation
EP1528862B1 (en) Method of making a shelf stable edible snack having an outer dough layer
JPH0626502B2 (ja) 食 品
EP2589298A1 (en) Method for producing non-fried food
US3589914A (en) Crisp,bacon flavored chips and foods containing term
JPH08503619A (ja) 高率ベーキング組成物
US5196218A (en) Microwave toasting of unpuffed R-T-E cereals
JP2791141B2 (ja) 膨化食品
Hsieh et al. Rice snack foods
Maga Cereal-based snack foods
WO1999034691A1 (en) Coated snack products and method for preparing such coated snack products
EP0661931B1 (en) Microwave toasting of unpuffed r-t-e cereals
JP7045875B2 (ja) 揚げ物用バッターミックス
JPH04325062A (ja) 打粉組成物
JPH07115941A (ja) 油揚げ食品及びその製造法
JP2001161276A (ja) 衣掛けフライ米菓及びその製造方法
JPS61173746A (ja) ビスケツト様食品の製造方法
JPH0453459A (ja) パン粉及びそれを用いたフライ食品
PL173586B1 (pl) Przekąski skrobiowe i sposób otrzymywania przekąsek skrobiowych

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110318